PRIJSRAADSELS. OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. dat ik dit schrijf, regent het hard, en ik geloof dat het den geheelen dag nog niet droog geweest is. Ja, Martha, ik heb wel eens kastanje knoppen in een vaas gezien, en ik vind het ook erg mooi. Ik zou graag zelf een paar takjes willen hebben, maar ik weet niet waar ik ze vandaan moet halen. Nel en Jannie Hagoort Nu slaan jullie namen allebei weer bij de goede inzenders. De vorige week had Nel er maar drie goed. Denken jullie er om, dat je nu ook ieder op een apart velletje de raadsels moet in zenden. Annie Buis Ik had het dus goed ge raden den vorigen keer. Toen ik het schrift zag. dacht ik wel, dat het van jou was. Ja zeker, hoor, nu staat je naam weer bij de oplossers. Pas maar op, dat het nu niet weer gebeurt. Jannie Eeldert Het is toch heusch niet zoo raar, dat je niet in de correspondentie van het laatste nummer stond. Als jij niet meer schrijft dan de oplossingen der raad sels. dan kan ik jou toch ook niet wat terug schrijven. Je vriendin wist ben ook niets te vertellen. Jo Zandbergen Je bent niet alleen ver kouden hoor. ik ben het ook en góéd ook, maar ik behoef gelukkig niet op bed te blijven. Ais het mooi weer is zijn we zóó weer beter, dat zul je eens zien. Ik hoop, dat het rapport naar je zin zal zijn. Gerra Lekkerkerker Je wordt bedankt voor je beschrijving, maar dit is niet het geen ik bedoel; dit werk kan ik wel. Heb jij wel eens kleedjes gezien, die gemaakt waren van gekleurde zij, en daarop figuren die er met inkt op zijn gemaakt? Dat is hetgeen i'k bedoelde. Ik heb gedaan wat je gezegd hebt en de raadsels nog wat moei lijker gemaakt. Je zult wel begrijpen waarom. An je de Gelder. Ik heb het geheels pro gramma doorgelezen. Zoo'n feest lijkt me erg mooi. Het is zeker een heel werk, voor het goed ingestudeerd is. We zullen hopen dat het nu ook weer goed mag slagen. Wat heb jij je postpapier mooi versierd met de Emmabloem! Jaap en Beb Bronsgeest. We hebben dit jaar wel een bijzonder laat voorjaar, maar daar is nu eenmaal niets aan te doen. Fijn, hè, dat jullie toch het raadsel gevonden hebben? Henk Boom. Je hebt het geraden, je vorige briefje was te kort, maar je kunt ook altijd geen lange brieven schrijven, hè? Je vraagt of* ik niet eens een voetbal of een paar voetbalschoenen in plaats van een boek kan verloten voor de prijsraadsels, maar dat gaat toch niet best. Stel je voor dat een meisje het dan zou winnen, of een jongen die heelemaal niet van voetballen houdt, wat dan? En er is er, geloof ik, niet één, die niet graag een mooi boek leest. Daarom zijn boeken de geschiktste prijzen voor jullie. Riekie Minnema. Je zult toch nog wel een poosje geduld moeten hebben met je uit stapjes naar zee. Als je naar- zee gaat moet het lekker warm weer zijn, anders is er niets aan. Je hebt gelijk hoor dat je weer een dikke jurk hebt aangetrokken. Rika Zitman. Ik heb de vorige week de namen toch vermeld van de nieuwe nichtjes en neefjes en daar stond jouw naam ook bij. Jammer, hè, dat je de raadsels nu niet goed had? Een andere maal beter, hoor! Bortus Boom. Juich maar niet te vroeg, jongen, het kan je nu wel eens niet mee vallen, Ik geloof niet dat je in je volgend schrijven weer zult zeggen, dat ze zoo erg gemakkelijk zijn.Het zal nog wel een tijdje duren voor jouw raadsel in de krant komt, want er zijn nog heel wat inzendingen, die ik eerder heb ontvangen en die gaan natuur lijk voor. Hartelijke groeten en allemaal veel succes toegewenscht van IIIL BRALTEN. In verband met den Hemelvaartsdag zal de kinderkrant de volgende week niet DONDERDAG, maar WOENSDAG ver- schijnen. Willen de kinderen er vooral voor zorgen hnn briefjes TIJDIG, dit is vóór Maandag* middag 12 uur aan ons Bnrean in te zenden? Red. „L. D.". (De raadsels moeten alle opgelost worden). VOOR GROOTEREN. L Ik kom soms keel onverwachts, sterf dadelijk na mijn geboorte en wordt opgevolgd door iels, dat heel veel geraas maakt. II. Mijn geheel wordt met 9 letters geschreven en noemt een stad in Engeland. Een 4, 2,1, 7 is een geldstukje. Een 8, 5, 6, 7 is iets wat zwaar weegt, zoowel in den eigenlijken als den tiguur- lijken zin van het woord. Een 7, 9, 1, 7 moet soms als huis dienst doen. 3, 2, 9, 1, 9, 1 is een groote stad in Europa. III. Plaats in deze 16 vakjes 4 A 2 E 1D2K2L 3N IP IV zóó, dat je van links naar rechts en van boven naar beneden te lezen krijgt: le. Een roofvogel. 2e. Een stad .in Azie. 3e. Een meisjesnaam. 4e, Het tegenovergestelde van dom. VOOR KLEINEREN. I. Bij menig studievak hen ik onontbeerlijk; in het spel speel ik vaak een rol, ook ver leen ik dikwijls toegang tot allerlei verma kelijkheden. Som3 hang ik aan den muur ol vóór de klas en het gebeurt ook dikwijls, dat men mij op de wandeling meeneemt. Ze^ mij nu eens vlug, hoe ik heet. II. Verborgen insecten. Dag 'I'anle Jenny, ik kom u graag gezel schap houden. Toe Cato, ruim eens gauw dien rommel op. Wat is Bob ijverig aan het werk gegaan. Frits kwam Otto halen om samen te gaan fietsen. III. Mijn beide eerste doelen vormen samen een jaargetijde; mijn derde, vierde en vijfde deel vormen samen een zeer jeugdig vorst en mijn geheel noemt een vogeltje, dat bij ons voorkomt. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Niets. 2. Gerecht. 3. Ui. 4. Paul Kruger, pal, rap, rug, geluk. 5. Eik, kei. 6. Soestdijk. 7. Vento, Almelo, Deventer." GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSB ONTVANGEN VANi Henk Boom, Riekia Minnema, Gerhu Eggink, Christiaan Eggink, Mina Krijg Catharina van Egmond, Adriana van LeeuVi Mathilda van Leeuwen, Mientje vomH»: Annie van Hensbergen, Anna van Wondf berg, Jantje van Woudenberg, Gerarda r Woudenberg, Eosina V3n Woudenberg, Au van Egmond, Jan Evers, Bep Bronsges Jaap Bronsgeest, Francien Heinerik, Fra Hemerik, Ploni Smits, Jan Smits, Jo Zsi bergen, Eempien Wassenaar, Jan Wassens Celia Kret, Nico Kret, Betsij Marcelis, Ca Hansen, Rinus Hansen, Willem van der Hj Alie den Hertog, Reinier den Hertog, j| rietje Versteegen, Co Verhoeven, Agat! Eraat, Frits Fontein, Annie Zaalberg, Net) Meuldjjk, Maria van den Akker, Leendi Blaauw, Jannie de Water, Bertus Boom, Au Buis, Hendrika Ouwerkerk, Dirkje Hopns Willij de Nejjs, Martha Schimmel, Maria Sierag, Hanna van Wilsum, Gerhard t Bovene, Machiel Groeneveld, Wim van C zen, Geertruida Kerkvliet, Jootje de Wekii Jan Wijnbeek, Leo Flipse, Hendrik On duin, Jacobus Overduin, Jannie Eeldert, 1 van Gjjzeu, Margaretha Sierag, Cor Sieo Anöré Sierag, Hannie Mieloo, Neeltje r Breda, Trien Pauw, Riek Pauw, Adriaac Wit, Jannie Hagoort, Nel Hagoort, Corn de Wit, Ernst Oppelaar, Greta de Vries, 0 da Lepelaar, Rie Lepelaar, Celia Muya Anje de Gelder, David Brokaar, Rika Vi biest, Rie Verbiest, Gonda la Lau, Ge« la Lau, Gerra Lekkerkerker, Piet Nieho Aöri van der Blom, Koos van der Blom, Hf Sejjn. Ingezonden door Neeltje van Breda. Op een badplaats. Vreemdeling, zijn rekening inziende:,! eens vriend, wanneer heb ik voor 50 hooi gehad?" „Wel mijnheer, gisteravond zei u dat 't niet hebben' kon dat de koe zoo loeide, toen heb ik haar een arm hooi gegeven". Ingezonden doon Geertruida Kerkvliet Bediende: „Welke maat overhemd a heer?" Aannemer: „Ongeveer twee voet fc breedte". Ingezonden door Martha Schimmel. Kleine Emma, die op het drukke rnr plein haar vader kwjjt geraakt is, vit aan een paar voorbijgangers: hebt n e schien ook een! heer gezien, zonder een meisje? Ingezonden door Frits Fontein. Meester: „Als ik jou iets zeg, gast er in 't eene oor in en 't andere uit". Jan,,'t Spijt me dat ik twee ooren i meester". Ingezonden door Agatha Braai. Onderwijzer: „Hier zijn twee eieren; i ik er nu nog een bij leg, hoeveel zijn] dan?" Jan lachte guitig en zei: „U kunt pj eieren leggen meester." Moeder: „Jan waar ga je met dien naar toe?" Jan: „Vader zei, ga jij maar eens 4 luchtje scheppen." Er uit komen. Mina hoort voor het eerst een gramoij Moeder zegt tot een dame, die er ook M „Dat is van Mozart." Och moe, vraagt Mina: „Laat MoZJri eens uit' kómen!"

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 16