Colbert-Costumes Fl. 55.- BEEKMAN reclame! UIT DE RIJNSTREEK. NAAR MAAT ZE ZIJN „AF" KOREV AARSTRAAT ,'A.E.W." TE AMSTERDAM. Een spannende degenwedstrijd. Gisterochtend moest ..A. E. W. schermen l tegen H E. M. I en Incassobank I te A dam, in het gebouw van laatstgenoemde Vereeni- Ljng ÏLB. M. verscheen echter niet wegens aiekte van enkele schermers. Er moest nu pewacht worden totdat dc match Haarlem (Brassinne)Incasso-Bank verschermd was. Hierna begonnen de Leidenaars eerst te lp' m. 3 u. nam. met degen tegen Inc.-Bank. 'oor deze laatste vereeniging kwamen uit le heeren Jansen, Boom, Meijntjes en van (fleet, terwijl voor ,.A. E. W." uitkwamen le heeren E. C. de Jager, J. F. Stapel, H. v. (uuren en E. J. Bruins. De terete ronde, in welke Stapel direct - leiding nam, was geheel voor „A. E. W." _fl): de tweede ronde eindigde met 22. itand op de helft 62 voor ,,A. E. W. Dc deide ronde bracht hetzelfde resultaat, lapd g_4. Nu verliezen echter 3 leden van I.E. W." achter elkaar hun partij, zoodat p,en v. Dnuren z'n laatste partij moet trek- ten. hij moet winnen of de wedstrijd zou natch nul eindigen. V. Duuen neemt direct ie leiding met een aTrête op den voorarm ;{.0). v. Driest maakt gelijk met een zuivere idsteek. (11). Daarna maakte v. Duuren >r een einde aan met een rechtslreeksche ^■altaquc doch de beide secondanten „onthiel- len" zich. De hoofdsecondant had ook geen Msiiiéve waarneming gedaan, zoodat deze (ouchê niet werd toegekend (wel de daarnp- rolgende riposte). De captain van „A. E. W." •eeft hiertegen hij den Voorzitter der Techn. jmm. geprotesteerd. Hangende dit onder- loek is dus de definitieve1 beslissing niet ge- rallen. Op sabel werden Mijntjes en v. Driest ver- rangen door de heeren Sjerp en Stijndere; roer ,.A. E. YY bleef de equipe ongewijzigd. Het resultaat was dat de Inc.-Bank won iet 9-7. - DE COMPETITIE. Voor de 1ste klasse-competitie trok de ^■Haagsche Schermbond tegen de Amster- ^■damsche Schermelub. I De uitslagen waren I Floret: Haagsche Schermbond won met tegen 5 wiestpa.rtijen 30 ontvangen en 6 gegeven treffers. DegeDGewonnen door de Amsterdaan- f lathe Schermelub met 11 tegen 5 winstpav- ^nijea, 16 ontvangen en 25 gegeven treffers. SabelHaagsche Schermbond won met 10 tegen 6 winslpartijen, 41 ontvaDgen en gegeven treffers. Voor de 2e klasse trok Te YVerve tegen Ddin. Degen: 1. Clubhuis Te YVerve met 14 ge- Itoanen partijen, 11 ontvangen en 30 ge- Veien treffers tegen Odin (Delft), 1 getv. partij. Sabel1. Clubhuis Tc YVerve. 12 gew. partijen, 36 ontv. en 56 geg. tr. tegen Odin li gew. partijen. WIELRENNEN. DE WERKWIJZE VAN DE NED WIELREN-UNIE. NEDERL. ONDEROFFICIEREN NAAR ZWITSERLAND. Xaar wij vernemen zullen er op 17, 18 en 19 Augustus in Zwitserland militaire wed- rijden worden .gehouden, waarbij Neder- r'ciand door een viertal onderofficieren zal sorden vertegenwoordigd. LAWNTENNIS. NEDERLAND-AMERIKA (Dames) Een detde speelster, miss, Morrill, toegevoegd Zooals wij reeds gemeld hebben zal op rndag 12 en Maandag 13 Mei dc dames- vcdstrijd NederlandAmerika gespeeld wor- eo, waarin mej. Willis en mej. Cross zul- n uitkomen. De Amerikaansche L. T. B. eeft bericht, dat nog een derde speelster au dit tweetal toegevoegd kon worden, nl. iiss Morrill, die No. G op de Amerikaansche hst slaat. De Nederlandsche L. T. B. heelt dit aan- od aanvaard, waardoor de wedstrijd met tn dag verlengd, d.w.z. vervroegd zal wor- cn. Op Zaterdag ll Mei spelen nu mej. lorrill en mej. Cross in elk geval twee nkelspelen, mogelijk ook een dubbelspel; 'ondag en Maandag speelt mej. Wills, en veneens de beide andere speelsters. Het unlal en de indeeling der partijen wordt 'ader vastgesteld. I Mej. Morrill is een jong speelster, die in 1I927 nog als No. 16 geklasseerd was en in f328 tot No. 66 geklommen is. Zij verloor pan rnej. Wills 26, 36. van mej. Cross p—'5. 8—10, van mevr. Mallory in drie seis, P'on van de meeste andere Amerikaansche ipcelsters. Voor onze ploeg zal natuurlijk eveneens 'en derde speelster noodig zijn, waartoe it. Stroink als derde op onze ranglijst gewezen dient te worden. )E WEDSTRIJDEN TE BARCELONA. Opnieuw nederlagen. De uitslagen van den Spanje-Holland- ^edstiijd van Zaterdag zijn: Gemengd dubbelspel: Mevr. Pons en Ijpindren aiaan mej. Bollin Couquerque en JTimmer met 6—1, 6—4. De héerep-enkelspelMaier slaat Koop man met 6—1, 6—3. Beschemuitfftegen griep. keelontsteking en verkoudheden Bi) cpothalmt «n drogltUo Een vergadering ie Utrecht. Gisteren had te Utrecht een vergadering plaats, uitgeschreven door de Federatie van Wielerclubs in Noord-Holland, van de be sturen van de in den lande beslaande Wie lerclubs, met het doel tot betere verhou dingen in de Ned. Wielren Unie te geraken. De vergadering werd gepresideerd door den heer C. Huibrechtsen van Amsterdam, voorzitter van de Federatie. In zijn openingswoord gal deze eeu uit eenzetting van de werkwijze van het N. W. U.-besluur, welk bestuur in tal van geval len blijk gaf van totale onbekendheid met de wielersport. De kwestie der te hooge licenties vooral heeft, volgens spreker, kwaad bloed gezet, terwijl de progressieve contributie-heffing, aanleiding voor aansluiting bij de Unie, de onderlinge concurrentie der clubs doet toe nemen. Het geringe aantal clubs, dat lot de Unie is toegetreden, en 't dalende aantal licentie- aanvragen is wel een bewijs, dat de huidige leiding de gezonde ontwikkeling der wieler sport in den weg staat. De heer Van Eek (Den Haag) ziet in den heer Swaab de Beer despoot, die de Unie regeert. De reglementen, die aan de clubs de zelf standigheid ontnemen, zijn zijn werk. Dat de pers op dc laatste vergadering van de N. W. U. is geweigerd, is eveneens het werk van den heer Swaab de Beer geweest, die de publiciteit vreest, daar men hem op elke vergadering krasse waarheden heeft te zeggen Andere sprekers voerden daarna nog het woord, waarvan en enkele wezen op de des potische houding van den voorzitter van de Unie, jhr. v. d. Bergh van Heemstede, doch het ook eens waren met het inzicht, dat de heer Swaab de Beer, de onruststoker in den ouden X. W. B., ook in de Unie de man is, <lie,door zijn Russisch optreden onrust onder de renners brengt. Ten slotte werd een motie ingediend, waarbij liet bestuur van de N. W. U. werd tiitgenoodigd, die zijner leden te doen aftre den, die een leidende rol hebben gespeeld in de achter ons liggende crisis. Deze motie werd met algemeenc stemmen aangenomen. Besloten werd daarna lot het benoemen van een commissie, die bij het N. W. U-be stuur de grieven en klachten der clubs zal gaan bespreken. In deze commissie weiden benoemd de heeren J. v. Eek, C. Dekker on Iluibrechtse. Meer in het bijzonder zal de aandacht van het N. W. U.-bestuur gevraagd worden voor: 1. Aftreden van den heer Swaab de Beer c.s., indien geen uitvoering mocht worden gegeven aan de motie; 2. Instelling van stemrecht voor alle Unie leden. 3. Uniforme contributie-regeling voor aan sluiting bij de N. W. U. voor alle leden en clubs. Vermindering van 't bedrag der licenties 5. Vrijlating in de Kon. goedkeuring van Verenigingsstatuten. 6. Organisatie van open wedstrijden op den ouden voet. Als overgangsmaatregel zal worden voor gesteld de werkende leden stemrecht te geven in sportzaken, en de verkiezing van de Sporl-commissies. De vrij langdurige vergadering werd daar na gesloten. GYMNASTIEK. VOORTURNSTER 2de GRAAD. Aan liet examen voor voorlurnster twee den graad van het Koninklijk Nederlandsen Gymnastiek Verbond,,hetwelk hier werd ge houden, namen negen dames van den Turn kring Leiden deel. Het diploma werd behaald door mevr. .1. v. d. Wilk. W. Dieben, A, Snel, A. v. Noort, en I. v. d Nat, allen leden van Brunhilde alhier en J. Y'erkerk en J. Beenakker van Hou Vast. Alphen aan den Dijn. Twéé can- didalen wenden algewezen. De examen-commissie bestond uit dc heeren Ant. Metz alhier en F. F. Schurhoff, Den Haag en mej. T. Steffclaar uit Den Haag, welke laatste tevens de leidsleT was van den opleidings-cursus. Ui I ALPHEN. Dei Directeur van bet Foal- en Tele graafkantoor alhier maakt bekend dat in de Hortensiastraat een brievenbus wordt ge plaatst aan het perceel no. 10. Deze bus zal met ingang van morgen ingebruik worden gesteld. De lichtingen zullen op werkdagen plaats hebben op do navolgende uren: 6.50, 12.35, 15.50 en 22.10. Zondags geen lichting. De bij de geref. kerk (Hoollslraat) al hier beroepen predikant ds. H. YV. A. van Andel voorheen predikant te St. Pancras hoopt a.s. Zondagavond zijn intrede te doen na des morgens door zijn zwager ds, J. li- Rietberg van Maassluis bij zijn nieuwe ge meente te zijn ingeleid. Onze plaalsgenoole mej. C. H. A. Wes terbrink, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen van onderwijzeres Bij het voorbe reidend onderwijs (theoretisch gedeelte). Onze plaatsgenomen de heer Jac. T. J. van den Bergh en mej. Maria Zeyerveld te Aarlanderveen hopen den 22en April a.s. hun gouden buwelijk9leest te herdenken. BOSKOOP. „Ondank is werelds loon". Eenige weken geleden, geraakte een schipper van een vlet aan den Zijdeweg kopje onder in de wetering. Toen de man op het droge gebracht was, had hij geen andere kleeding bij zich, doch een arbei der ontfermde zioh over hem, en leende hem zoowel boven- ais onderklceding. Zooals begrijpelijk, was de drenkeling daar zeer erkentelijk voor, en beloofde zoo spoedig mogelijk de geleende klecding te zullen terugzenden, waarmede hij tot he den in gebreke bleef. Daar de kwade trouw nu blijkt, is de politie in den arm genomeD, die zal trach ten het adres van den schipper op te sporen. Vervoer pel vrachtauto. Door de langdurige stremming der scheep vaart, veroorzaakt door de ijsperiode, zaten verschillende handelaren alhier niet de handen in het haar. hoe zij hun boomen en planton vervoerd zouden krijgen naar de verschillende inlaadplaatsen en stations. Een proef werd genomen met vrachtauto's, wat zóó goed heeft voldaan, dat thans ver schillende ondernemers van vrachtauto's 'n goed stuk brood verdienen. Bnrgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. W. Schildt en J. v. d. Berg. Geboren: Johannes, z. van A. C. Raven horst en A. Schouten Adrianus Marinus. z. van W. L. Berkouwer en A. Kreuk Adrianus Theodoras Maria, z. van J. Neder- hoff en A. Dougelmans Lena, d. van C. Ramp en H. Gelderblom Ina. d. van A. D. v. Wilgen en C. Loeve. De 7-jarige I'. R. alhier, had het onge luk om aan de Rozentaan onder een vracht auto te geraken, met het gevolg dat het kind ernslig werd verwond en vermoedelijk de borstkas was ingedrukt. In zorgwekkenden toestand werd het kind op last van een dokter naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. Op Zaterdag 4 Mei a.s., zullen B. en W. dezer gemeente Schouw doen drijven over de slootcn «1 z g. wijken waarop privaten hun uitloop hebben. De slooten en wijken moeten over de volle breedte een diepte he'bbcn van 0.75 meter. Tot Rijksklerk bij de belastingen met standplaats Boskoop is benoemd de lieer H. J. Hcijmans Jr., thans particulier kltTk bij de belastingen alhier. Tijdens het afbreken van de garape van den heer .1. Kok aan de Nieuwstraat, had een werkman uit Haastrecht het onge luk om van een ongeveer 6 meter hoogen muur naar beneden te vallen, met gevolg dat de man zeer ernstig gekwekt werd opge nomen. Op last van den inmiddels verschenen dokter 19 de man naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Met ingang van 1 Mei a.s. wordt het kantoor der Rijksbelastingen verplaatst naar het raadhuis. Het kantoor zql gehouden wor den op de bovenvoorkamer. terwijl de zit dagen voor het innen der belastingen zullen plaats hebben beneden in de raadszaal. De .Tulianastraat nadert hare vol tooiing. Het vorig najaar word niet do op hooging van den weg begonnen, doch door den strengen winter moest het werk neder gelegd worden. Thans maakt een walsma- chine alle oneffenheden gelijk. Met een tioUoir aan beide zijden maakt de weg een mooi figuur, en kan nu een der mooiste straten van Boskoop beschouwd worden. reed de voor het hotel slaande vrachtwagen aan, waardoor deze laatste zwaar bescha digd werd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De metselaar van B., die van een steiger voor'een in aanbouw zijnd huis af viel, brak het linkerbeen en moest te Leiden in het Ziekenhuis opgenomen worden. De gasfitter M. alhier, die bezig was gasleidingen te maken in nieuwe woningen had het ongeluk dat een buis door een exploisie stuk sprong. M. werd ernstig ver wond en verbrandde het gelaat. Dr. Paul verleende medische hulp. Door den burgemeester is ontvangen van de Voetbalvereen. „Gouda" een gilt van f 60.—. naar goeddunken le bestemmen voor liefdadige doeleinden alhier. De burgemeester heeft de gift verdcekf als volgt: 1/3 aan de T.B.C.-vereen. 1/3 aan de vacanlickolonie en 1/3 aan de vereen. „Herwonnen Levenskracht". Als stemlokalen voor de a.s. ver kiezingen zijn aangewezen: le district, het Raadhuis: 2e district, een lokaal der O. L. School aan de Brug; 3e district, een lokaal der R.K. School Kanaalweg-, -le district, een lokaal der O. L. School Dorp. KOUDEKERK. Chr. Meisjesveieen. Martha". Dezer dagen hield de Chr. Meisjesvereeni- ging „Martha" haar jaarfeest in de gezellig ingerichte Koorzaal der Ned.-Herv. Kerk, met tal van genoodigden. Ds. Odé leidde den avond. Uit hel verslag van de secretaresse bleek dat in het afgeloopen jaar 117 klee- dingslukken aan do kinderen van de Zondag school en aan behoeftige gezinnen uitgereikt zijn. Hierna bracht de penningmeesteresse verslag nit. In kas bleek f. 17. Verder wis selden muziek en zang, voordrachten en samenspraken- elkander af. Afgevaardigden van de Vrouwenvereniging, Werkmansbond en Jnngelingsvereeniging brachten hun groe ten en gelukwenschen over. 't Was een wel geslaagde avond. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Overleden: Marinus Borreman 61 jaar Adrianus Petras van der Geert. 5 jaar. —Zaterdagmorgen struikelde de schipper de Z., terwijl hij bezig was mest te' laden en kwam op den kant van het voertuig te recht. Met gebroken dijbeen en knieschijf, werd hij bij den landbouwer Samson binnen gedragen. Na door dr. de Bruijne te zijn ver bonden, werd de deerlijk gekwetste op diens advies per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. WADDINXVEEN. De heer A. Koffeman, onderwijzer aan de Chr. M.U.L.O.-school alhier, werd be noemd tot lid der examen-commissie voor het M.U.L.O.-diploma Nabij hotel de Unie had een aanrijding plaats van twee vrachtauto's De heer K. die van de Zuidkade kwam i AALSMEER. EinderherstellingskoIonie3. Van de plaatselijke aideeling van het Centraal Genootschap voor Kindcrherstcll.- en Vacantiekolonies verscheen het jaarver slag 1928. Daarin wordt o.m. melding ge maakt, dat het een goed jaar is geweest voor de jonge afdeeling. In het geheel wer den een 16-tal kinderen uitgezonden naar de huizen te Heetsum, Bergen aan Zee en Wijk aan Zee, met een totaal van 870 ver- pleegdagen. Een kind vertoeft reeds gedu rende 10 maanden in het Boschhuis te Nun- spect en was op 31 December daar nog aan- i wezig. Thans zijn er weer aanvragen voor J negen kinderen. Het bestuur werd uitge- 1 breid met i leden, n.l. de dames mevr. G. Barer.dsen-Keessen en mevr. A. de YVilde- I Talen en de heeren J. Keessen Dzn. en G. j Groeneveld, zoodat thans de bestuursleden meer in de gemeente verspreid wonen. Een enkel lid bedankte, terwijl daartegenover een 30-lal als lid toetrad. De rekening sloot in ontvangsten en uilgaven op ec-n bedrag van f. 1433.75. Met den wcnsch, dat velen zich gedrongen zullen gevoelen mede hun schouders te zetten onder dit mooie werk, besluit het jaarverslag. Aanbesteding. Door liet Bouwkundig Bureau W. Maarse Jr. is aanbesteed het bouwen van een woon huis met schuur aan den Aalsmeerderweg alhier, voor rekening van den heer J. van den Broek te Ha] (weg. Ingeschreven werd als volgt: metselwerk, G. Bakker, Nieuw- Vennep f.3980; Jb. Terreehorst, Aalsmeer- Oost, f.3900; timmerwerk H. Janmaat, Nieuwveen f.3950; schilderwerk, J. Panne- koek, Uithoorn, f. 755; gebrs. Vreken, Aals- meer-Oost f. 660; ioodgieterswerk, Peraldc, Bovenkerk f.315; massa, A .Hulsbos, Aals- moer-Oost f. 9G5G, A. Biesheuvel Jr Rijk f 9345: I'. Kragtwijk, Bovenkerk f.7432. De bloemenhandel. In den afgeloopen weck zijn de prijzen der snijbloemen sterk leraggeloopen. Dit gold wel het meest voor de seringen, welke op sommige dagen bijna onverkoopbaar wa ren. Takken b.v.b. welke in de daaraan voorafgaande week nog 30 ct. opbrachten, konden niet meer dan 10 ct opbrengen. Ook rozen, lathyrus (de export-bloemen bij uitnemendheid) werden meegesleept in den prijsval. Wat de oorzaak is van deze plotse linge, abnormale prijsdaling, schijnt niet met zekerheid zijn vast te stellen. Aange nomen wordt hier, dat het een terugslag is op de zeer hooge noleeringen, welke gedu rende den geheelen winter hebben gegol den. Een gelukkige omstandigheid is op het oogonblik, dat door het koude weer de aan voer niet zoo groot is. De handel in pot- bloemen gaat tot nu toe uitstekend en de prijzen zijn flink te noemen. Die in voor- jaarsperkplanten ligt zoo goed als stil, daar deze producten bijna alle door de strenge vorst verloren zijn gegaan. Voor vele kleine handelaren is dit te betreuren, daar zij om dezen tijd van het jaar in de viooltjes, hout sloofjes, bolletjes enz. een goed stuk brood konden verdienen in de omliggende sleden. TentoossteUingen Teekeningen Zondagssch. Zondagmorgen werd in de Doopsgezinde Kerk, na afloop van den dienst, een ten toonstelling gehouden van teekeningen van de leerlingen der Zondagsschool. Zooals be kend, werd deze Zondagsschool ingericht naar de z.g.n. „West-hill" methode, welke bedoelt, dat de kinderen het door de asslsten ten verteld verhaal met potlood op papier in beeld brengen. Een groot aantal bezoe kers was opgekomen en met belangstelling werd door velen kennis genomen van het werk der kinderen. Menige teekening was werkelijk goed uitgevallen, doch daarnaast waren ook velen welke minder geslaagd moesten worden genoemd. Dat ligt trou wens voor de hand; aanleg voor teekenen heeft lang niet ieder kind, evenmin als grootere menschen. Maar toch heeft dit eer ste Zondagsschooljaar met de „Westhiil"-* methode wel geleerd, dat het innerlijk den ken der kinderen hiermede wordt opge wekt. Over het algemeen was men over het resultaat zeer tevreden. De assistenten wa ren aanwezig en lichtten de belangstellen den ia omtrent de beteekenis van hetgeen dc kinderen in beeld hadden willen bren gen. Na afloop werd gelegenheid gegeven aan de. bezoekers de Zondagsschool bij te wonen, waarvan velen gebruik maakten. RECLAME. EN H00GER. TELEFOON 349 HILLEGOM De Keuringsraad zal zitting houden op Dinslag 23 April a.s. des voormiddags om 8.30 uur in het gemeentehuis voor de inge schrevenen voor den dienstplicht, lichting 1930, in deze gemeente. Woensdag 17 April van 3'/j tot 4 uur is de gelegenheid opengesteld tot kosle- looze inenting en herinenting voor hen, dia zich daartoe in de openbare lagere school aanmelden. Met ingang van 1 Mei wordt de heer T. H. van den Burgt, kommies bij de Neder landsche Spoorwegen, van hier overge plaatst naar Zandvoort. Voor het examen machineschrijvejg systeem „Mercurius" slaagde II. Roeien, leerling van den heer F, C. van Lierop Jzn, Een lantaarnpaal in de Meerlaan, te genover de woning van den heer M. J. Zand bergen, is aangereden en vernield. De poli tie, die een onderzoek instelt naar den da der, ral gaarne inlichtingen ontvangen van hen, die er iets van af weten. KATWIJK-AAN-ZEE. Door geheel onvoorziene omstandighe den, kan do autodienst, waarvan melding werd gemaakt in een advertentie en een bericht in dit blad van Zaterdag j.L; niet doorgaan. Is hier dan soms een grap in 't spel ge weest? OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: i meisjes en 4 jongens. Ingeko men 4:9 vrouw, en 33 mann., totaal 90 per sonen. Overleden: 11 vrouw, en 9 mann. Ven- trokken 31 vrouw, en 20 mann.. totaal 71 personen. Alzoo een vermeerdering van 19 perso nen. Aantal huwelijken: 2. In de vacature Renes, is thans doofl B. en W. voorzien door benoeming als tij delijk hoofd der O. L. School Leidsche Buurt, van den heer M. Maas, op wachtgeld gesleld hoofd der O. L. School te Rhenen. VOORHOUT. De navolgende, leerlingen der R.K, Landbouwwinlerschool alhier, hebben met goed gevolg hun eindexamen afgelegd en zijn met diploma huiswaarts gezonden, en wel de heeren: R, de Boer te Scharnegou- tum (Fr.); J. v. d. Burg te Schiedam; Th. Ualscma le Eenrum (Gr.); E. Granneman fa Haarlemmermeer; II. Groenewegen te Zoe- termeer (met loD; Q. Onderwater te Lissej II. Smal te Spierdijk; L. van Steijn te Haar lemmermeer; Th. Smid te Mensingerweer (Gr.) J. Scholtens te Kloosteruren (Gr.); G. Verkleij te Hazerswoude en H. Veldman te Hoegras. Met één leerling wordt het examen voort gezet. De landbouweraknecht J. Baak alhier, die een paar weken geleden een kievitsei vond, en dit ei aan H. M. de Koningin- Moeder ten geschenke aanbood, werd Zater dag bij den burgemeester ontboden, die hem den dank van II. M. betuigde en hem na mens Haar f. 10 Ier hand stelde. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jansje, d. ven B G. Bolle en Sk V. We9selo. Overleden: H. W. G. van Bteyswijk Riak 64 jaren. ZOETERWOUDE. Heb jij den tijd, Ik ook! Onder deze overpeinzingen trof de sur- veilleerende rijksveldwachter Zaterdagmor gen de W. den veehouder v. V. met zijn be spannen brik pn den chauffeur v. d. II. met zijn vierwielig vrachtmotorrijtuig op het 9malle gedeelte van de Weipoortscheweg aan. Om elkaar daar le passeeren was geen voldoende ruimte, en de een wilde niet voor den ander wijken. De rijksveldwachter ge lastte den chauffeur achteruit te rijden naar een plaats waar ruimte tot passeeren was, waaraan door den chauffeur onmiddellijk gevolg werd gegeven en de weg niet langer versperd was, zoodat beiden hun weg kon don vervolgen. 3-2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7