'nManie cost ZAAK TE KOOP Gez. G. en A. DE BEST UIT DE OMSTREKEN. - LAND- EN TUINBOUW. FAILLISSEMENTEN. OVERZICHT KAASMARKTEN. VRAGENRUBRIEK. VERSPREIDE BERICHTEN. Aan mr. L. J. A. van Lidth de Jende 19, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei 1929 eervol ontslag verleend uit zijn be trekking van griffier aan het gerechtshof te 's-Gravenhage, onder dankbetuiging voor de door hem in rechterlijke betrekkingen bewe zen diensten. Benoemd i9 in gelijke betrek king, met ingang van gemelden datum, mr. W. van Griethuysen, thans substituut-grif fier bij gemeld gerechtshof. Aan mr. J. P. Hofstede is, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei 1929, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van officier van justitie bij de arrondissementsrecht bank te Groningen, onder dankbetuiging voor de vele, door hem in rechterlijke be trekkingen bewezen diensten. Benoemd tot officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Groningen, met ingang van 1 Mei 1929, mr. A. Rom- bach, thans substituut-officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Rotter dam; te Leeuwarden mr. E. F. Enger, thans substituut-griffier van justitie bij de arron dissementsrechtbank te 's-Gravenhage. Mr. A. I. M. J. baron Yan Wijnbergen, zal op 19 dezer zijn 25-jarig Tweede-Kamer lidmaatschap herdenken, De Vereenigingsraad van de V.A.R.A. heeft besloten tot vorming van een eigen orkest onder leiding van den heer Hugo de Groot, die daarvoor vast aan de V.A. R.A. wordt vcibonden, alsmede tot het aanstellen van den heer Joh. Jong als vast organist. RECLAME. DEN HAAG, ROTTERDAM, Alléén Hofweg 6. Hoogstr. hoek Spui. 9812 DE VLEESCHKEURINGSWET. En haar toepassing. Het Tweede Kamerlid, de heer K. ter Laan, heeft aan den minister van Arbeid, H. en N. de volgende vragen gesteld; Heeft de minister kennis genomen van de uitspraak van den Hoogen Raad, waarbij is bepaald dat de termijn, bedoeld in art. 4-7 van de Vleeschkeuringswet, geacht wordt te zijn ingegaan op 24 Sept. 1926, zoodat de inrichtingen, bedoeld in art. 19 van ge noemde wet, tot 24 Sept. 1931 van de hij algemeenen maatregel van bestuur gestelde eischen zijn vrijgesteld? Is de minister niet van oordeel dat, ter wijl de voorschriften reeds in het K. B. van 6 Juni 1921 zijn neergelegd en aan deze voorschriften reeds op 31 Mei 1927 voldaan had moeten zijn, het worden geacht, dat andermaal een uitstel van 2Vj jaar wordt verkregen? Is de minister niet van meenïng dat dit uitstel de uitvoering van in verschillende gemeenten bestaande plannen tot stichting van een slachthuis zal belemmeren. Is de minister voorts niet van meening, dat door zulk een uitstel ook een onbillijkheid zou worden begaan tegenover degenen, die reeds thans belangrijke uitgaven voor de verbete ring hunner slachtplaatsen hebben gedaan, terwijl zij, die de wettelijke voorschriften trotseerden, daarvan nu weer voor gerui- men tijd zouden worden vrijgesteld? Acht de minister geen termen aanwezig, om door middel eener wetswijziging te be reiken, dat alsnog binnen redelijken tijd aan de voorschriften van het K. B. van 10 Juli 1926 zal zijn voldaan? AALSMEER. Tot reserve dag- en nachtbrugwach ter aan de Ringvaartsbrug is aangesteld de heer C. Enzler Jr., in de plaats van den heer Jb. Piet Kzn., die bedankt heeft. Reeds is begonnen met de werkzaam heden voor den bouw eener nieuwe veiling, naast en verbonden met het monumentale „Bloemenlust" te Oosteinde. De besteding van verschillende werkzaamheden in het gebouw, zooals aanleg van centrale ver warming, eleotrisch licht etc. zal eerst later plaats hebben en een en ander zal als het geheel klaar is, zeker meer dan f. 400.ooo kosten. Op den lsten April van het vol gend jaar hoopt het bestuur het nieuwe „Bloemenlust" in gebruik te kunnen n'e- men, waarbij het plan bestaat, hieraan een groote keuriDg of een tentoonstelling te verbinden. NARCISSEN-INVOER IN DE VER. STATEN. Steeds verdere beperking De Rijkslandbouwconsulent le Washing ton deelt telegrafisch aan de directie van den Landbouw mede, dat de Federal Horti cultural Board voor het seizoen 1929 géén bijzondere invoervergunningen (special per mits) zal verleenen voor de navolgende va riëteiten van narcissen; Glory of Sassen- heim, Laurens Koster, King Alfred, Paper- white, Sir Watkin, Soleil d'Or en Spring Glory. Na 1929 zullen vermoedelijk geen in voervergunningen meer worden verleend voor de variëteiten: Glorio9a, Minister Tal- ma, Poeticus Recurvus en Treserve. De invoer van narcissenbollen voor het 6eizoen 1929 is beperkt tot een totaal van 25 duizend stuks, tegen vroeger honderd duizend. STATISTIEK. In de week van 813 April 1929 zijn in Nederland uitgesproken 60 faillissementen. HAARLEMMERMEER. BurgeilijUo Stand. Geboren: Cornells, van R. Oldenburg en W. M. .1. S. Smit Catharina Elizabeth, D. van C Kuijstcrmans en M. C. Matthijssen Petrus Franeiscus, Z. van A. Maarse en A. P. van Duijee Maatje, D. van W. van Benlem en J. Mantel Johannes Theodo- rus, Z. van H. J. Eounian en H. J. Jansen Maria Cornelia, D. van A. P. Feelens en G. F. A. Walgraeve Jan, Z. van C. Ver schoor en E. Nederveld Anna, D. van A. Verkuijl en M. J. v. d Heuvel Anna Maria, D. van Q. J. van der Peijl en A. J. Bakker Johannes, Z. van B. Grevensluk en J. van Willigen Johannes Petrus, Z. van B. van Slaveren en H. Baars Ger- rigje, D. van A. L. de Fleer cn G. Langerak Maria Geertruida. D. van E. M. Spreeuw en W. Stroomcr, Ondertrouwd: C. P. Kroezen 26 j. en A. M. Willemsen 21 j. A. Monster 27 j. en H. de Vries 20 j. G. Veiihoevcn 21 j. en C. K. van den Ochtend 19 j. J. Millenaar 23 j. en B. J. den Baas 22 j. H. Glas 23 j. en J. Jansen 23 j. Gehuwd: A. B. Moleman 23 j. en D. C. van Limpt 17 j. A. van Groeningen 22 j. en M. van Es 20 j. G. J. J. Ponjé 19 j. en C. v. d. Heuvel 22 j. P. van Nieuw koop 28 j. en T. Eveleens 23 j. W. den Hertog 21 j. en C. van Arendonk 21 j. Overleden: Govert Flip Willem den Dek ker 60 j., wedr. van A. C. v. d. Berg Antje Wilhelmina Klootwijk 33 j., ongeh. P. van I-Ik Klootwijk Jansje Neijsen 53 ongehuwd Hermann Venbert 70 j., wedr. van J. Breek. Tot pontveerwachter aan 't pont over de Ringvaart bij de Nieuwe Meer alhier, is in de plaats van den heer J. Ravesloot, die ongeveer 38 jaren als zoodanig is werk zaam geweest en vanwege het bestuur van den Haarlemmermeerpolder in bel genot van pensioen is geeleld, benoemd do heer A. Clement en J de B-ruin aldaar. Tot brandweercommandant en opper- brandmeester bij de spuit te Lisscrbroek al hier werden benoemd resp. de heeren P. P. A. Clement en J. de Bruin alhier. Mej. C. Walker le Alkmaar is benoemd aan de bijzondere school aan den Sloler- weg te Nieuw-Vennep alhier (hoofd dc lieer J. Suijk). Voorstraat 3a, Katwijk aan Zee, bieden liun aan, groot woonhuis. Ook zeer geschikt voor Auto-garage, Lunchroom e.d. 2063 KATWIJK. R.K Staatspartij. In aansluiting op het bericht van 11. Zaterdag betreffende het Kiescomité Kamp- scltfor kunnen we mededeelen dat aan de vermelde namen nog een drietal moeten worden toegevoegd. Thans is het comité naar oordeel van het bestuur voldoende uit gebreid ên voor 15 April moet het comité aan het Kringbestuur zijn opgegeven. Aan de reeds vermelde namen moeten alsnog worden toegevoegd: J. H. v. Dorsten te Delft, C W. Zuidam te Pijnacker en W. P. de Vreede te Noordwijk. In den Kieskring Nijmegen is een Kicscomilé Kampschöër opgericht. Door hel College van B. en W. is af gekondigd dat door of vanwege hen in de maand April een herkeuring zal worden ge houden van de hondenkarren mei de daarbij behoorende trekhonden. De aandacht wordt er op gevestigd, dal de hondenkarren vol ledig uitgerust moeten worden voorgeleid en dal bij niet-verschijnen Ier keuring de in schrijving als houder van een trekhond zal worden doorgehaald. Men neme hiervan dus goede nota. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba, D. van L. H. Muller en L. v. d. Zaal Johanna Helena Maria, D. van G. v. d. Veek en A. Beyk Franeiscus Johannes Theodorus, Z. van P. C. Duine- veld en I. M. Bemelman Anna, D. van A. de Moor en W. van Bommel Agatha Catharina, D. van D. de Klerk en E. M. Aart man Anthonia Jozefina. D. van C. Gros cn Th. J. M Kuipers. Gehuwd: M. Smink en N. de Graai F. Verdijk en C. Halfschepel J. van Velzen en P. M. de Jeu M. C. van Veen en G. M. Streng. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Adriana, dochter van P. J. C. Huisman en J. Wassenaar. Geer truida Margaretha, dochter van J. N. de Groot en P. C. de Haas. Johanna There- sia, dochter van G. G. J. Alkemade en Th. G. Dolle. Cornelia Maria Bernardina, dochter van L. J. Duivenvoorden en C. M. B. Riem Vis. Ondertrouwd: Lamberlus Jacobus Droogh 28 jaar, te Naordwijk, en Maria Johanna van Kempen, 30 jaar, le Leiden. Rohan de Josselin de Jong, 24 jaar, te Noordwijk en Adriana Johanna Delprat, 23 jaar, te Amsterdam. Theodorus Johannes Hoek, 23 jaar, te Voorhout en Alida Theresia Kooijers, 2F jaar, te Noordwijk. Jan de Jong, 22 jaar, te Noordwijk en Hermina Wilhelmina Crama, 21 jaar, te Amsterdam, onlangs te Leiden.. Getrouwd: P. van Duin, 26 jaar en M. van der Bent, 26 jaar. Overleden: Geertruida van der Linden, 74 jaar, gehuwd met W. J. Caspers. Te Leiden: Johanna Wilhelmina Duindam 2 j. dochter van L. Duindam en J. Heemskerk. Te Leiden: Berendina Johanna Korle- kaas, 8 maanden, dochter van W. C. Korte- kaas en' B. H. v. Heumen. Johanna Wil helmina Roozenburg. 55 jaar, wed. P. H. Merhottein. Vertrokken personen: C. van der Heul, geh. met F. Rutgers, den Haag, Beukstraat 85. C. J. Kempenaar en fam., Haarlem mermeer, Hoofdweg 658c. C. de Jong, Voorhout, Leidschevaart 10. P. A. L. v. Ogtrop, Amsterdam, Heerengracht 280. A Ekhart, leerl.-verpleegster, id., Nieuwe Keerengr. 143. M. A. C. Meijler, id. Rot terdam. Meubelstraat 12a. P. H. Etman, manufaclurier, Haarlem, Pretoriaplein 12. A. II. M. Morsink, winkeljuffrouw, id., idem. A. van der Burg en fam., bloe mistknecht, Sassenheim, Zandslootkade. C. C. van der Pouw Kraan, dienstbode. Lei- muiden, Drecht 89. Ingekomen personen: D. Zwarlveld, lc-erl.-verpleegster, Hoek van Holland, Dr. Mr. W. v. d. Berghstichting. W. Tap- penbeck, kantoorbediende, Amsterdam, Pickéweg 7. G. G. Steggink, religieuse, Rotterdam, Pickéweg 16. II. F. Meijer en fam., timmerman, Gieten Klei, 'sGra- vendamscheweg 1. A. A. Janssen, agent van politie, Wijchen, Voorstraat 98. M. II. A. van Schie, Hilelgom, Langeveld 29. J. C. W Bezem, dienstbode, Poortugaal, St. Mariagesticht, Langeveld. J. Coenen geb. van Gils, Schiedam, idem. II. S. Hoppenbrouwer, strijkster. Den Haag, ld. J. A. M. le Riele, Amsterdam, idem. A. M. van Kampen, Oegslgeest, idem. E Wingenbach, Botrop (D.) Gooweg 17. W. Zaal, Velsen, Pielernelweg 1. A. M. Woetzel, dienstbode, Hilversum, v. Harden- broekweg la. N. P. A. van Eeden, Voor hout, Voorstraat 151., A M. v. Sprang, dienstbode, den Haag, Rembrandlweg 17. - J M. Dijkshoorn en lam., gérant, Voorburg Nd. Boulevard 2. J. Dubois, slagerskn., Nieuwervliet, Binnenweg 13. P. den Hollander en fam., kruidenier, Koudekerk, Hoofdstraat 66b. E. W. van Ginkel, tuinknecht, Eemnes, Oifemweg 9. C. v. d. Wie! geb. Moonen, Leiden, Duinweg 2. Gevonden voorwerpen: een handkof fertje inhoud voelbalkleederen, wollen hand schoen, twee dameshoeden (bruin en paars), een sleutel, een jas inhoud nummerbewijs voor een hondenkar, een rozenkrans. Inlichtingen uitsluitend des Zaterdags van 12 tot 1 uur v.m. ten poiitiebureele te Noord- wijk-Binnen. RECLAME. De aanvoeren en hoogste noleeringen waren: Wagen3 Goudsche Lejdsche gestempelde lichte lichte zware Cl) (2) (1) 12) CD C2) (1) (2) (1) (Ij 8 April Oudewaler 37 13 49 f f f 41 f 42 f 41 f 48 f f f f f {- 9 April Bodegraven 157 118 184 fi f-44 f 45 1 43 f53 f f f f f— - 10 April Woerden 153 130 232 f38 f37 f43 f44 f42 fo2 f—f f f f—I- 11 April Gouda 216 2-45 292 f 38 133 f 45 f 45 1 42 f 51 f f f f f - 12 April Leiden 53 64 87 f 45 f 43 f 50 f f f f f f 150 f 62 f« (1) Zijn de opgaven der vorige week. (2) Zijn de opgaven van 913 April 1928. NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. Ingekomen stukken Bouw nienwe Raad huis Uitbreidingsplan Rondvraag. De Raad dezer gemeente kwam in open bare zitting bijeen. Voorzitter: Burgemeester Van Iersel. Afwezig: de heer E. Oostdam Jac.zn we gens verblijf in Engeland. De Voorzitter opent met gebed en doet mededeeling van eenige ingekomen stukken waarvan de voornaamste zijn: Goedkeuring van Ged. Staten van de drie Raadsbesluiten, betreffende grondverkoop aan de heeren Verwer te Boskoop, Thomasse, Langeveld en Duivenbode alhier. Een schrijven van het Schoolbestuur van St. Jozef, waarbij het bezwaar maakt, tegen twee bepalingen, welke voorkomen in de verordening op het bewaarschool-onderwijs. De heer A. H. v. Noort acht het wen- schelijk dat nader overleg gepleegd wordt met genoemd Schoolbestuur. Ouders en kinderen zijn reeds lang de dupe, sinds bijna een jaar is er thans geen gelegenheid om de kinderen naar een bewaarschool te zenden. Bij bosjes zwermen zij den geheelen dag langs de straten, waar ze overal aan ver keersongelukken zijn blootgesteld. Ook de heer Klauw acht het noodzakelijk, dat het bewaarschool-onderwijs weer spoedig in eere hersteld zal zijn. Na langdurige discussie wordt besloten tegemoet te komen aan de twee bepalingen in de verordening, waarmee het Schoolbe stuur zich niet wil vereenigen, ni.: le. Het toelalon van kinderen, ook van niet-Katholieke ouders, koml ie vervallen 2e. Van het aanstellen van een gediplo meerde bewaarschool-onderwijzeres kan telken jare dispensatie verleend worden, als het elk jaar opnieuw wordt aangevraagd. Hierna wordt aangenomen het voorstel van B. en W. tot onderhandsche verhuring van een gedeelte van het „Kerketand" en wel als volgt: Perc. lkf. 1.10 per R. R.; Perc. II a f 0.65 per R. R.Perc. Ill a I. 0.55 per R. R. alles aan G. v. d. Putten voor den tijd van I 10 jaren. 1 Verder een perceel „Kerkeland" aan H. Duivenvoorde voor f. 403.voor één jaar. Een perceel aan J, Passchier voor I. 750, per jaar en wel gedurende 10 jaren (ge naamd „Lauwe Krogt"). De vijl te verhuren perceelen zullen hier door jaarlijks aan huur opbrengen f. 2171.74. waardoor ruimschoots de rente ontvangen wordt van de betaalde koopsom. Het voorstel van B. en W. om aan den Ingenieurs Alphons Siebers (e Rollerdam opdracht te geven tot het maken van een uitbreidingsplan, wordt aangehouden, o. r. de Raad thans niet accoord kan gaan met de hooge kosten daaraan verbonden. In geheime zitting wordt hef comptabili- lei ts-besluit vastgesteld in verband met den bouw van een nieuw Raadhuis. Wordt besloten de plannen van den ar chitect Kropholler te Wassenaar voorloopig aan le houden, daar een bouwkundige van het St. Bavo-Geslicht, alhier in de gelegen heid gesteld is ook leekeningen in te leve ren, welke eerst grondig besludeerd zullen werden en waarschijnlijk veel goedkooper zullen uitkomen. Aangehouden wordt eveneens hel voorstel van B. en W. lot vaststelling van een instructie voor den Gemeente-Opzichter, den heer W. J. v. d. Klugt. Deze instruclie is opgemaakt en zit zeer nauwkeurig in eikaar. De heer J. van Pareercn vraagt het woord en zag gaarne dat de Gemeenle-Opzichter een vrij-sfaandc persoonlijkheid was. die zich geheel kan geven aan dc belangen van de Gemeente. In onze Gemeente is dit niet bet geval De Gemeen'.e-Opzichler, alhier, behoorde iemand te zijn, die ook in staat is een uit breidingsplan te maken, wat Ihans niet het geval is, o. r. de opzichter geen schoolsche opleiding genoten heelt en inderlijd benoemd werd, zonder dat er zelfs sollicitanten voor do betrekking van Genieente-Opzichler wer den opgeroepen. Bovendien kan de opzichter, die als aannemer thans 9 bouwwerken voor particulieren zei, niet zijn volle krachten wijden aan de belangen van de Gemeente, wolke zich ontzettend uitbreidt De heer A. H. van Noort vindt, dat deze zaak te persoonlijk wordt en vraagt verdere behandeling in „Geheime Zitting", wat ook geschiedt en waarover tot 's nachts na middernacht wordt gesproken. In een voi- grnde vergadering zal de instructie voor atn Genieente-Opzichler nader in openbare ver gadering behandeld worden. Op voorstel van B. en W. wordt besloten een bijdrage van tien gulden le geven, aan het instituut .Slad en Landschap van Zuid-Holland". Bij de rondvraag vraagt Jhr. Gevers nnar het vaststellen van de nieuwe rooilijn, nu het Rijk wil dat er gebouwd zal worden 15 M. uil het hart van den weg. Medegedeeld wordt dat er besloten is, voortaan te bouwen geen 15 M. doch 19 M. uit het hart van den weg, doch waar reeds eenmaal gebouwd is, blijft 15 Meter bestaan. Op voorstel van den heer J. van Pareercn zullen in den Bitumenweg de gaten gere pareerd worden, welke door de strenge vorsl ontstaan zijn. Burgerlijke Stand. Geboren: Thomas Engelberlus, z. van J. v. d. Berg en M J. Larape Hendrikus Jubannes, z. van L. Bon en M. Veerman. Sura. d. van W. v. d. Zwart en J. Betgen Johanna Geertruida Cornelia, d. van C. A. Duivenvoorde en C. J. v. d. Meer Hendrik, z. van C, van Eewen en II. Hoolwerf Jo hannes Jacobus, z. van Th. L. Heemskerk en M. M. Zandbergen. Overleden: Maria van Egmond, 66 jaar, echtgenoole van M. Bulot Gerhardus Buning 87 jaar te Amsterdam (St. Bavo.) Cornells Wilhelmus Valentinus van Halde ren 81 jaar te Amsterdam (St. Bavo). Ondertrouwd: Jan Pater, 23 jaar te Loos- drocht en Krijna Zonderwijk, 27 jaar alhier. Gehuwd: Abraham Wijsman, 25 jaar en Anna Johanna v. d. Ploeg. Door den keuringsdienst van waren le Leiden zijn de volgende werkzaamheden v. 1 Jan. tot en met 31 Maart 1929 verricht. Aanlal onderzoekingen in het laboratorium melk aan huis 2, kaas 4. Noot en toeli 1, kruidnagel 1. Ter plaatse: kaas 27, marga rine 33, spijsolie 13, reuzel 11, rundvet 15, bak- en braadvet 29, wordt 29, vleeschwaren 4. vleesch-extract 9, tarwe- en roggebloem 20. en 14, boekweit 52, griesmeel 46. rijst 66, i ermout 37. kindermeel 51. puddingmeel 7 vermicelli 9, diverse 36, versche vruch ten 2, gedroogde vruchten 93, brood 350, koek en beschuit 32, cacao 37, suiker 54, cacaopoeder 41. siroop 26, koffie en llic-e 44, *kofiiesurogaal 30. peper 57, noot 47. kaneel 40, kruidnagel 20. vanille 8, saf fraan 3, moslord 36. zout 36, blikconserven 30, azijn 35, limonade 17, huishoudjam 19, diverse 1, opschriften 5. Afgekeurd melk 1, kaas 1. griesmeel 1. gedroogde vruchten 1. Aar, P. van Eeden Az. is vergunning verleend tot het bouwen van 3 pakhuizen en 1 garage aan de Schoolstraat en aan A. v. d. Slot voor den bouw van een kaas- J huis, eveneens aan de Schoolstraat. In een vergadering van den R. K. Mi denstand werd besloten over te gaan 1:9 Corporatieve aankoop van Kruidenisis waren, indien zich twintig leden zouden tf geven. Dit aantal is reeds overschredc Voorloopig zal in samenwerking gehande! worden mei de U.K. Coöperatie le Lisse. I de zaken goed gaan zal een eigen knnw niers-Coöperalieve winkel worden opgericl In de Zilk hebben zich dezer dagen dr nieuwe bakkers tegelijk gevestigd. Daar bi hoeft men dus geen honger te lijdenl SASSENHEIM. Naar wij vernemen ziet mej. J. SI.ill Boer, verloskundige alhier, zich om (9 zondhoidsredenen genoodzaakt met 1 Auf« lus a.s. haar praktijk neder te leggen. Velen zullen dit besluit met leedwen vernemen, daar zij zich gedurende hsi verblijf in deze gemeente velé vriend; heelt verworven. VALKENBURG. Chr. Knapenver. „Immanuel". Dezer dagen hield de Chr. Knap vereeniging „Immanuel" baar jaar verga: ring in de zaal van den heer Knjjnenburg. Te acht our, verzoekt de leider, de b« Padok, te zingen Gez. 198 le en laat- vers, waarna hij' voorgaat in gebed. Hjjta vervolgens een gedeelte van Joh. 10. Ni aanleiding hiervan houdt de leider een lu inleiding, in 't bijzonder over de tekst:, ben de goede Herder". Daarna spreekt de eere-voorzitter, ds. ft manides een hartelijk -welkom tot de talg aanwezigen; de zaal was geheel gevuld. Vervolgens wordt begonnen met afwerki van het programma. De secretaris leest t jaarverslag; ook de penningmeester-bibliot cnris brengt verslag uit over zijn beheer. 0: den financeie'.en toestand kan de vereenig: tevreden srjn. Er was een zeer gevarieerd programs voordrachten, zang en mnziek wisselden kaar af. Over liet geheel speelden de j: gens goed; vooral een pantomine „De elect sche slaapstoel", viel bijzonder indensmai Het was een gezellige avond, waar jengdige-vereeniging met voldoening opt terugzien. De eere-voorzitter ds. Hermamdes, zich dan ook gerust de tolk van allen noffl toen hij alle medewerkers, maar in 't bj! der den leider, den heer Padok en de kiü; hartelijk dank zegde voor het geboden®. Nadat gezongen was Gezang 1801, i hij de bijeenkomst met dankgebed. De opbrengst van de collecten in maand Maart hebben in de Ned. Herv. K: alhier bedragen: voor de Diaconie f.46," voor de Kerk f. 107.51. De inhoud der h ten bedroeg f. 20,62. De melk is hied weer verlaagd in p' en nu gebracht op 14 ct. per L. H. B., te L. Vetvuistjes schijnen eens te verdwijnen door het wasschen karnemelk en door de huid in te wrijf' met sterke eau de cologne. Wij zouden echter liever raden een dokter te ra* plegen. Uitslag waartoe ook de vetpuist; gerekend worden, komt dikwijls uit hei F stel voort. A. v. K-, te L. Naar men ons vanb voegde zijde meedeelt, worden commit bij de belastingen etc., naar behoefte aj gesteld. Die beh,oefte zal zich veel eeri als over vier jaaT openbaren. J. B., te N. U kimt een vetvlek een gewitte muur verwijderen door de te bewerken jnet een steTke zeepoplos^ in water. Daarna overwitten. J. K. te L. Een bontvel te bewerk' is niet zoo gemakkelijk. Als he-t kostbJ- vel is zouden wij u raden er mee naar*f bontwerker te gaan. B. C. B.t te L. Inmaken en weel' van groenten en vruchten brengt voci' voor een huismoeder heel wat risico n>? Het welslagen is van zoovee! factoren hankelijk, dat het Diet mogelijk is de zaken eener mislukking te kunnen opgej' Behalve het luchtdicht sluiten der P- schen moet ook gelet worden op de a* lute reinheid van de flesschen en v&o grondstoffen. A. Y-, te Y. U moet beginnen ^- formeeren aan het gemeentehuis in plaats, wanneer en waarheen zij verta ken om dan in die plaats inlichting®" vragen, enz. Zoo zult u tenslotte tot hun laatste woonplaats tenzij zij r* overleden zijn. Zijn zij in het buiten-* dan wordt het geval nog moeilijker.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10