70ste Jaargang VRIJDAG 12 APRIL 1929 No. 21188 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENT1EN: SO Cts per regel Toor advertentiën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andtre advertentiën 35 Cts per regel Kleine Vtvertentiën uitsluitend bi] vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrerbt Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT:. Voor Leiden per 3 maanden /2 35. per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ018 „018 Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij. uit- I sluitend ten aanzien van den ten behoeve van het Kinderhuis „Voordorp" op 16, 17, 38 en 19 April a.s. iD de Stadsgehoorzaal te houden bazaar, ontheffing hebben ver leend van het sluitingsuur voor winkels.- A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRTJEN, Secretaris Leiden, 12 April 1929. 1882 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat H. van Rossum Jr., te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein alleen aan logeergasten in het loge ment Lange Agnietensh-aat No. 9. A. VAN DE SANDE BAK1IUYZEN, Burgemeester. VAN STRTJEN. Secretaris. Leiden, 12 April 1929. 1861 HANDELSREGISTER VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND TE LEIDEN. Nieuwe inschrijvingen: Van Meygaarden en Smit, G3rrit Doustr. 31, Leiden. Metselbedrijf. Eigenaar:- P. van Meygaarden, te Leiden. Mede Eigenaar: A. Smit, te Leiden. De Alphensche Schrijfkamer, Prins Hen drikstraat 16, Alphen a. d. Rftn. Cyclostyls- inrrchting. Eigenaar: L. W.' Mys, te Alphen a. d .Rijn. W zi gin gen: Hotel „du Commerce", Stationsweg 35 a, Leiden. Overleden eigenaar: J. Lub, te Lei den, d.d. 27 Mrt '29. Patisserie Gerwig, Prins Hendrikstr. hoek Stationsstraat 53, Alphen a. d. Rijn. Uittre dende eigenaar: mevr. N. C. Gerwig-Tolk, te Alpehn a. d. Rqn. Nieuwe eigenaar: N. E. I Gerwig, te Alphen a. d. Rijn. Wijziging han- I Idfclsnaam thansPatisserie Lunchroom Gerwig. I Joh. Kooy, Steekterweg 52-54, Alphen a. d. Rijn. Timmerbedrijf. Uittredende eigenaar: Joh. Kooy, te Alphen a. d. Rijn, d.d. 1 Jan. 1929. Nieuwe eigenaar: A. H. Th. Kooy, te Alphen a. d. Rijn. Wijziging handelsuaam: thans: A. H. Th. Kooy Johzn. COMMISSIE VOOR DEN ONDERHOUDSPLICHT. Gisteravond is ten kantore van deu Armen raad geïnstalleerd de commissie voor den onderhoudsplicht, welke zich op ui noodiging van het Bestuur van den Armenraad gevormd heeft. Het doel der oommissie is bemiddelend op te treden in al die gevallen, waarin onder houdsplichtigen niet tot overeenstemming kun nen komen, hetzij met elkander, hetzij met hun verwanten tot wier onderhoud zij geroepen zijn. De commissie bestaat uit de heeren G. A. Smit. Oud-Katholtiek Pastoor en Voorzitter v. d. Armenraad, voorzitter, H. W. Blote, arts, F. A. M. Grundemann, B. v. Kleef, J. H. Njj- huis, J. Pieneman en mr. P. A. van Tooren- burg, secretaris v. d. Armenraad, secretaris. 'T AANSTAANDE i MEI-FEEST DER S. D. A. P. In afwijking van vorige jaren, zal het kinderfeest op 1 Mei a.s. nu worden ge houden in het Trianon-Theater, waar aan de kinderen onder leiding van het Mei- comité en met medewerking van de Prö- paganda-Vrouwenclub een bioscoopvoorstel ling zal worden gegeven. Verder is het plan om in plaats van s-avonds. de feestvergadering te doen hou den des middags van halfdrie tot 5 uur in de groote Stadsgehoorzaal, waar dan Wil lem van Cappellen zal declameeren en mr. r G. W. Sannes. lid der Tweede Kamer een I feestrede zal uitpsreken. 1 a s"^von<fp acht uur zal een optocht wor gden gehouden met banieren-praalwagen(s) .e.n tonsparanten, welke zal worden ver- jUeht door honderden fakkels en opgeluisterd toor drie muziekkorpsen. De Propaganda-Vrouwenclub zal een |aParte groep vormen en de S.D A P heeft csoten met een praalwagen uit te komen De nu reeds ingekomen gegevens der aangeslotenen organisaties wijzen er op, tan iaar ^00r honderden arbeiders net Mei-feest zal worden deelgenomen. NED. CHR. VROUWENBOND AFD. LEIDEN. Lezing van dr. C.'k. Impeta. In de groote Nutszaal heeft gisteravond voor de Ned. Chr. Vrouwenbond, dr. C. N. Impeta nit Kampen, een lering gehouden over het onderwerp: „De Christenvrouw". De zaal was slechts ma:ig bezet. De viee-presidente, mej. Koekkoek opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, waarna ze allen welkom heette, in 't bijzondei den spreker voor dezen avond. Dr. Impeta ving daarna zijn lezing aai met de opmerking dat hjj zich bewust is heel wat op zich genomen te hebben door, als man, te komen spreken over de vrouw. Maar toch heeft het ook wel wat voor. Een ander be zwaar weegt voor spr. zwaarder, namelijk het bezwaar dat de bronnen over dit onder werp onuitputtelijk zijn. Spr. zal zich echter bepalen tot het oprichten van een handwij zer, die de richting wijst waarlangs da Chris tenvrouw heeft te gaan. Ter zake komende, zegt spr. dat „Christen vrouw" te zeggen, veronderstelt genade, doch cok veronderstelt de val, die de vrouw1 gede formeerd heeft. Hieruit volgt ook dat elke vrouw, hoe goed ook, ver blijft beneden het ideaal dat voor de Christenvrouw gesteld is. Toch is het goed om dit ideaal goed voor zich te zien, opdat men het met alle macht no- 'streven kan. Dit is de eere-positie der Vrouw dat van haar uitgaat zulk een vered el enden invloed. De vrouw is daardoor niet alleen een hulpe als tegenover den man, maar Paul us noemt haar ook de heerlijkheid des mans. Ze kan weliswaar haar invloed gebruiken ten kwade. Bijbel cn geschiedenis leeren dat maar al te duidelijk. De vrouw leeft naar het hartliefde is haar ideaal, kennis en' macht dat van d:vi man. Maar het hart is arglistig en wie zal het keuren. Daarom moet het geformeerd worden aan het Woord, opdat zjj het met voilé handen uit Christus neme. De vrouw heeft dan m de eerste# plaats de taak zichzelve te blijven. Zij is anders en moei anders blijven dan de man. De geslachten moeten elkaar ook geestelijk blijven aanvul len waardoor ontstaat de eenheidmensch. Daarom is de levenstaak van man en vrouw ook zoo geheel verschillend. De vrouw is ook evenals de mart beelddra ger Gods. In God is de kracht en de schoonheid, in God is het mannelijke en het vrouwelijke. Hoe wijs en hoe goed is dat van God dat hij voor beiden heeft gezorgd. De vrouw heeft ook een aesthelische roeping. Ze moet ech ter waken niet te veel op te gaan in den schijn. Hoe geraffineerd wordt in onzen tijd do godin der schoonheid gediend. Veel te veel vooral geofferd op het altaar van de kleeding. Niet mag de vrouw zich van het schoone afzijdig houden, maar wel moet ze waar schuwen en strijden tegen den geest dér eeuw De Christenvrouw, zoo vervolgde spr. na de pauze, moet ook een voorbeeld van trouw zijn Wie iets weet van het kwaad van de on gebonden heid dat in den modernen tijd doordringt, die moet wel overtuigd zijn van de vree-selijke afmetingen die de ontrouw heeft aangenomen, zoowel bij den man als bij de vrouw. Vele kringen zijn door deze ziekte besmet. In alle standen komt het voor. Ontrouw, onnatuur. vérbreking der huwelijksbanden veroorlooft de mensch zich schaamteloos. En al vermag de Christen vrouw hier niet zoo heel veel. ze heeft toch een roeping in dezen. God roept ons om den heiligen strijd le strijden. Tégenover de wuftheid en goddeloosheid van vele vrou wen. sla een schare van Christenvrouwen die het vaandel der trouw hoog houdt, na jagende de heiligheid van haar roeping, al- dos 9pr. Er is zooveel hardheid in deze koude wereld, waarvan de man veel schuld heeft. Spr. wenscht niet dat de vrouw daartegen over enkel de zachte lijdzaamheid zal zijn, maar toch kan ze tegenover deze hardheid zooveel doen door zachtmoedigheid. De vrouw klaagt wel eens dat ze huisslaaf Ze heeft wel eens te lijden door de grauwe eentonigheid van haar werken voor het huisgezin De man kan door meeleven en dankbaarheid daaraan veel doen. maar de Christenvrouw zelve houde hierbij het hoofd hoog en zij geloove dat de Hemelsche Vader vriendelijk voor haar zorgt. De1 Schrift leert ons de vrouw zien in haar fiere hoogheid en haar diépen val. maar ook in de herwinning van haar oorspron kelijke wezen. De Schrift leert ons de vrouw ook in haar groote rijkdom als moeder ken nen. door een Hanna. door Maria de moeder van Jezus zelf. Christenvrouwen, wanneer die waarlijk zijn Chris'inne één in den geloove met den Heiland, die dus waarlijk zijn prof et esse, priesteresse, koninginne. geve God ons er velen, aldus besloot spr. zijn doorwerkte rede Mej. Koekkoek bracht den dank van de vergadering aan den spreker over voor zijn interessante lezing, waarop Ds. Impeta de vergadering met dankgebed sloot. LEIDSCHE VEREENIGING TOT BEVORDERING van de KENNIS IN DE GRAFISCHE VAKKEN. Zooals de naam reeds zegt, heeft boven staande Veieeniging tot doel het bevorderen van de kennis in de grafische vakken, dat zij tracht te bereiken door het houden van cursussen, lezingen en tentoonstellingen. De cursussen, welke, voornamelijk worden bezocht door leerlingen in het Drukkers- en Bindersbedrijf en in den winter 1923/29 ge houden zij in een der'bovenzalen van het Nut van het Algemeen, zijn g.sleravond beëindigd. Na het sluiten der lessen te 10 uur meende de waarnemende voorzitter, de heer N. de Bink, alvorens de leerlingen tot het najaar een tot weerziens toe te roepen, allereerst namens het Bestuur eenige woor den te moeten spreken. Spreker be^on met voor te 9tellen, ook namens de cursisten, den afgetreden voor zitter, den heer A. J. P. Aarse Sr., harle- lijken' dank over te brengen voor al dat gene, wat' biij,' als mede-oprichter der Ver- eeniging.' in de afgeloopen jaren, zoowel voor de cursisten in het bijzonder en voor de Vereeniging in het algemeen had gedaan, welk voorstel -met instemming werd begroet. Na eenigszins uitvoerig te hebben gespro ken over den nu geëindigden cursus cn daarbij de hoop te hebben uitgesproken, dat het in dezen winter geleerde den leerlingen lot zegen moge strekken, dankte de heer De Bink vervolgens de leeraren voor hel ge geven onderricht en de leerlingen voor hun trouwe opkomst. Waar déze cursussen onder moeilijke om standigheden id stand worden gehouden, aangezien hier le Leiden nog geen speciale school voor de Typografie bestaat, wat reeds in vele plaat.sen .wel het'geval is en zelfs op de Ambachtschool geen gelegenheid be staat, zich in de avonduren theoretisch in het vak te bekwamen, welkte hij alle aan wezigen op, elk m hun kring, leden en do nateurs aan te werven voor deze Vereeni ging,.opdat in steeds meerdere mate op den ingeslagen weg kan worden voortgegaan en daarvoor groote finantieele offers worden gevraagd. Na nog de leerlingen met klem op het hart te hebben gedrukt, geen oogënblik ver loren te laten gaan 'om zich te verrijken met practische en theoretische kennis van het Drukkersbedrijf, om zich zoodoende later een goede plaats te kunnen verzekeren in dit schoone vak, 9chelste de heer Ü9 Bink nog o. a. de vorderingen die het druk kersvak de laatste 25 jaar had gemaakt en wees er ten slotte op. dat zij, die zich bij de nieuwe uitvindingen en het bedienen der nieuwe machines en apparaten hebben we ten aan te passen, als het ware aangewezen zullen zijn ook de beste plaatsen in het be drijf te bezetten, wat hen niet ander9 dan tot voordeel kan strekken. Alleen met wer ken en ijverig le zijn, de oogen goed open te houden en de voetsporen te volgen van de leermeesters op de verschillende werk plaatsen. is het mogelijk de bovenste spor ten to bereiken. Na nog even te hebben sti1gp°taan bij d9 onlang9 gehouden Drukwerk-tentoonstelling, die veel te weinig door vakmenschen is be zocht en den leerlingen dergelijke tentoon stellingen in hun belangstelling te hebben aanbevolen, verklaarde de heer De Bink namen9 het Bestuur de vakcursussen 1928/1929 voor gesloten en hoopte hij dat de nieuwe cursussen in het najaar, die, wanneer de middelen daartoe aanleiding geven, zullen worden uitgebreid door een nog. grooter aantal jongelui zullen worden bezocht. (Applaus). Vervolgens kreeg de voorzitter van de Onderwijs-Commis9ie. de heer H. W. Witte- naar het woord, die begon allereerst zijn leedwezen te moeten uitdrukken, dat meer dere cursisten te weinig aandacht schonken aan de lessen en blijkbaar de meening waren toegedaan, dat het Bestuur en de Onderwijs-Commissie hun tijd. geld en moeite gaven al'een voor zich zelf en niet voor de leerlingen, doch dat zij alleen het waarachtig heil en belang van de leerlingen op het oog hadden °n dus ook als zoodanig door die leerlingen moet worden gewaar deerd. Uit een overgejegd rapport van le leeraren deelde spreker vervolgens mede, welke leerlingen wel en welke niet in het volgende leerjaar zullen overgaan en spoorde hij alle leerlingen aan. toch bewust te worden van het groote nut en belang, dat deze cursussen voor hen hebben. Een bijzonder woord van lof wijdde spre ker nog aaD pemge oudere cursisten, allen leden van een hier ter stede gevest-rrde Studieclub, en die, volgens het rapport der leeraren schitterende cijfers hebben be haald en wier werkstukken van dien aard zijn, dat zij bij een volgende tentoonstelling zeer zeker zullen worden geëxposeerd. Na ook nog den leeraren een .woord van dank te hebben gebracht voor het gegeven onderwijs besloet de heer Wittenaar onder applaus zijn toespraak. PROPAGANDA-FEESTAVOND DER SOC.-DEM. VROUWEN- PROP.-COMMISSIE. In de groote Stadszaal hield gisteravond de Soc. Dem. Vrouwen Propaganua-comnns- sle een propaganda-feestavond, weike èn door de drukke opkomst én door het ge slaagde verloop van den avond ten volte aan zijn doel heeft beantwoord. Nadat een strijkje eenige nummers had ten beste gegeven, sprak de president, mevr. Braggaarde Does een kort open.ngs- woord, waarin zij allen hartelijk welkom heette in het bijzonder de bestuursleden der S. D. A. P., de spreekster mevr. Mi ede ma Zondervan, het strijkje onder leiding van den heer Gerrilse en het trio van der Woerd en Eeurze. Zij wekte voorts allen op tot tee- kening van het petitionnement voor ontwa pening, dat naar Génève zal worden opge zonden en tot persoonlijke deelneming aan den 1 Mei-optocht en besloot met het ver zoek tol alle aanwezigen de Internationa.e te z.ngen, waaraan staande geVolg werd ge geven. Daarna verkreeg mevrouw Miedema het woord tot het houden van haar rede over „De vrouw en de aanslaande verkiezingen." Spr. begon met op te merken, dat het haar als altijd genoegen deed hier in Leiden, waar zij zooveel gewerkt heeft voor de Partij, te komen spreken. Opnieuw staan wij aan den vooravond van een strijd, waarin vele ofter9 gevraagd zullen worden in den vorm van aller daadwerkelijken steun. Ui', ervaring weet spr dat de Leid- sche vrouwen in staat zijn om te werken, wanneer het gaat om haar ideaal le verwe zenlijken. Helaas zijn er nog steeds vrou wen, die de waarde van haar stembiljet nog niet beseffen, maar dat komt doordat zij de boodschap van het socialisme nog niet heb ben begrepenomdat zij nog niet welen, dat het socialisme wil kweeken v r ij e menschen in een v r ij e samenleving, vrij van onderdrukking en uitbuiting. Maar gij, die hier zit, aldus spr,, zult op den komen den verkiezingsdag door uw daad blijk ge ven inzicht te hebben in de maatschappe lijke wanverhoudingen, geschapen door het kapitalisme. Gij zuil het bewijs leveren, dat de tijd. dat het kapitalisme de massa onder drukte en aan werkeloosheid prijs gaf, voorbij is. Er wor-dl door onze voormannen in de volksvertegenwoordiging hard ge werkt, maar niet altoos kunnen zij verhin deren, dat hun voorstellen en maatregelen wordeji le niet gedaan door elementen, die zich niet bekommeren om de nooden en ellenden van de arbeidersklasse. Vrouwen van Leiden, zoo riep spr. uit, helpt ons onze macht in het wetgevend lichaam le verster ken, opdat wij onze eischen zoo spoedig mogelijk in vervulling zien gaan. In het bijzonder vestigde spr. de aandacht op den eisch: moederschap9zorg, gelijkstel ling van gehuwde en- ongehuwde moeder. Het is van de zijde der Christelijke par tijen dal te dezen opzichte tegenkanting werd ondervonden, terwijl juist zij leeraren het voorbeeld door Christus gegeven, toen Hij tot de overspelige vrouw sprak: „Vrouw, staat op; uw zonden zijn u vergeven." Met klem wekte spr. ook op om er toe mede te werken, dat de Staat zich het lot aantrekt van de ouden van dagen, opdat niet de noeste arbeiders op hoogen leeftijd gekomen zullen zijn aangewezen op de bur gerlijke of christelijke liefdadigheid Met een krachtige peroratie ten behoeve van algehecle ontwapening en een oproep om door een intensief gevoerde verkiezings campagne mede te werken tot uitbreiding van de socialistische gedachte in het regee- ringscollege, mede door middel van den V.A.R.A.-omroep, eindigde mevr. Miedema haar met vuur uitgesproken en luide toege juichte rede. Nadat een welverzorgd tableau, symboli- seerènd de ontwapening en de komst van- het socialisme was opgevoerd, met decla matie van Adama van Scheltema's „Te wapen", las de presidente de volgende motie voor. De openbare vergadering, belegd door de Vrouwen-Propagandacommissie, enz., ver wacht dat de Voorbereidende Ontwapening^ con'erentie van den Volkenbond haren ar beid ten spoedigste tot een goed einde brengt opdat de aan alle volkeren der aarde zoo plechtig beloofde ontwapening door een algemeen verdrag eindelijk haar vervulling vinde. verklaart, dat het verlangen der vol keren naar den Vrede bij de regeerinisver- tegenwoondigers te Génève lot uitdrukking moet komen opdat de organisatie van den vrede werkelijkheid worde. Deze motie werd met algerr.eene stemmen aangenomen. Het gedeelte na de pauze was aan de ont spanning gewijd. Het welbekende trio van der Woerd en Beurze zorgde daarvoor on voorbeeldige wijze, zoodal almetal deze avond weiges aagd mag heeten. SPREEKUUR WETHOUDER v. ONDERWIJS. De Wethouder van Onderwijs zal voortaan ic-dpren Woensdagmiddag te half drie spreekuur houden in het Hftpital Wal- lon aan het Rapenburg. BINNENLAND. De Eerste Kamer ovei de hegrooting van Arbeid. (Uit het Parlement, 3e Blad). De heer van Benningen contra dr. Ritter. (Binnenl. 3e Blad). De rechtstoestand van ambtenaren. (Bin nenland, 3e Blad). De marine-vliegbootm te Napels; opnieuw mo'.orpech. (Binnenland. 3e Blad). Vergadering van de Ned. Vereenigina van Kaashandelaren. (Binnenland, 3e Blad). Vestipinq van een Philinslabriek te Eind hoven. (Binnenland. 3e Blad). De roofoverval te Lisse; behandeling voor de Hacrlemsche Rechtbank. (Rechtzaken, 4e Blad). BUITENLAND. Overeenstemming tusschen de geallieer den over de aan Dnitschland te stellen her- ctelcischen. (Buitenl. le BladL Tsjang kai sjek blijft weer Chineesch dic tator. (Builenl. le Blad). De Southern Cross is gevonden. (Tel. le Blad). Het conflict bii de Grieksche posterijen is van de baan. (Tel. le Blad). ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de genees kunde op proefschrift- Het uitschakelen van de exogpne oorzaken van het klTmaatasthma als therapeutische maatregel (Allergeen- vrije Kamers in particuliere huizen^ de heer P. E Tissot van Papot, geboren te Djokja karta. Bevorderd is tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „Os mose van de thermaiere vloeistoffen" de heer G. Berkhoff geboren te Wijhe. LEIDEN. Bij Scheltema en Holkema's Boekhandel te Amsterdam is uitgekomen een prachtig werk over onze stad. Het draagt tot op schrift „Leiden" en bevat 145 afbeeldingen met titelplaat in kleuren, met tekst van mr. A. Loosjes. Zal het verwonderen dat de titelplaat ge wijd is aan ons Stadhuis, waarvan de ruïne ons slechts voorloopig bleef? Aan deze ramp wordt bij de beschrijving natuurlijk alle aandacht geschonken, trou wens 16 afbeeldingen berinneren ons schrijnend aan wat voor ons onherroepelijk verloren ging. Eén troost blijft ons: Leiden bezit nog veel meer schoons. 129 afbeeldingen leggen daarvan een sprekend getuigenis af: de Kerken, de Waag, onze Hofjes, waarvan onze lezers door onze jongste, zoo welge slaagde prijsvraag het schoon reeds zoo bij uitstek leerden kennen en waardeeren, de Poorten, tal van stadsgezichten op grach ten, gevels enz. Welk een rijkdom nog aan architectoni sche kunstwerken is onze goede stad rijk. Wij mogen daarop trotsch zijn, doch heb ben tevens tot duren plicht, deze ongerept te bewaren I Voor belangstellenden in onze stad i9 het een prachtige uitgave, voor hen, die hier studeerden, doch elders een plaats in nemen in de maatschappij, een niet te missen herinnering! De uitvoering is schitterend. In eenvou dig, donkeren band met Leiden's wapen er op gebonden, is de afwerking ook verder niet dan te loven. De prijs is f. 4.25. Niet gebonden f. 3.25. BAZAR VOLKSGEBOUW. Zaterdagmiddag a.s om 4 uur wordt in het Volksgebouw aan de Heerengrachf 34 de bazar geoppnd. die ten doel heeft gel den voor dit gebouw biieen te brpngpn. Het bestuur van ht f Volksgebonw is daar toe in staat gesteld door de welwillend heid van velen, die voor dit doel iets heb ben afgpstaan Vooral veel leveranciers van de coöpe ratie .Vooruit" stonden gratie? allerlei ma teriaal af. om ten behoeve van dit gebouw te warden vprkocht. Wii wekken gaarne op, op deze bazar eens een kijkje te nemen.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 1