BEEKMAN ^jËoSjfa gP! SLAAGT VOOR JAPON EN MANTEL UIT HET PARLEMENT. UIT DE RIJNSTREEK. XfiU. MEN ZEGT EN HET IS VOLKOMEN JUIST HET BESTE BIJ BEEKMAN. KOREVAARSTRAAT TELEPHOON 349 &&jivieika eeniging van kaashandelaren, die de wet een onding noemt, te zeggen. Nu het z.i. duidelijk is, hoe weinig de Hollandsche belangen worden behartigd, drukte hij den leden op het hart een zoo krachtig mogelijke actie tegen de totstand koming der wet te voeren. De heeren J. Th. L. Withof Keus, A. J. Schilt en A. S. Sirks, werden bij enkele candidaatstelling als bestuursleden herko zen. Met algemeene stemmen besloot de ver gadering de contributie op f. 15 te hand haven. Daarna werd van gedachten gewisseld over het ontwerp-Kaas- en Boterwet. De secretaris der vereeniging mr. M. de Mol, zeide in de uiteenzetting, welke hij over deze wet gaf, dat hoewel het nieuwe ontwerp ia uitgebreid tot alle landbouw producten, feitelijk alleen de boter- en kaashandelaren worden getroffen. Ais de wet aangenomen wordt ligt de boter- en kaashandel geheel aan handen en voeten gebonden. De voorzitter beaamde dit volkomen, en verklaarde nadrukkelijk, dat de vereeniging niet is tegen een eigen goed Rijksmerk en het bevorderen van het Nederlandsch pro duct, doch alleen tegen te diep ingrijpen door de ambtenaren. De heer van der Most zeide, dat het ver zet zich niet richten zou tegen het ontwerp zelf, wanneer er niet aan verbonden was een strijd tusschen de coöperatieve kaas bereiding en den vrijen handel. De noordelijke provincies gaan tegenover Noord- en Zuid-Holland een bevoorrechte positie innemen, daar zij van de regeering een ongeoorloofden steun zullen ontvangen. De voorzitter laakte de handelwijzen van de Friesche kaasproducenten, die een merk voeren, dat ze eigenlijk niet in den handel mogen brengen. De heer Withof-Keus beweerde, dat noch de minister, noch een der Kamerleden de portée der wet begrijpt. Hij stelde voor de Koningin te verzoeken een commissie te benoemen, die een onpartijdig onderzoek zal instellen. Ten slotte werd besloten aan het bestuur vrijheid van handelen te laten. De voorzit ter deed de toezegging dat het bestuur met alle energie en op een wijze, die als de beste beschouwd mag worden, zijn taak zal ver vullen. Goedgevonden werd aan de regeering een adres te zenden, waarin het standpunt en de meening der vereeniging zal worden uit eengezet. DE TOCHT DER MARINE-VLIEGBOOTEN. Wederom oponthoud door motorpech. Een telegram uit Napels meldt, dat de marine-vliegbooten daar gistermiddag om half twee zijn aangekomen. Zij zijn verplicht hier eenige dagen te blijven in verband met dezelfde motorpech die de vliegbooten ook te Bordeaux en Mar- j seille hebben ondervonden. UITBREIDING PHILISPF ABRIEKEN. Men schrijft uit Nijmegen: De N.V Philips gloeilampenfabriek heeft aan de Groenstraat onder 6t. Anna alhier een teirein gekocht, groot ongeveer 2 H.A. met de bedoeling, daarop gebouwen voor haar gloeilampenfabricage te vestigen. Het voornomen is, spoedig -met den bouw aan te vangen. Dit terrein is aangekocht voor de uitbreiding van de Philipsfabriekea, omdat er te Eindhoven gebrek aan werk krachten zou zijn. UIT DE R.K. STAATSPARTIJ. In don kieskring Amsterdam'sGraven- bageRotterdam wordt naar de „Res.- Bode" meldt, een kiescomilé gevormd ter bevordering van de Kamercandidatuur van mevr. Albertine StcenhoffSmulders le Baarn, hoofdredactrice van de „Katholieke Vrouw" en van haar plaatsvervangster mej. D Coebergh te Leiden, oud-secretaresse van den Dioc R.K. Vrouwenbond in het Bis dom Haarlem. Voor de samengevoegde kieskringen Lei den—Dordrecht—GroningenFriesland is opgericht een kiescomilé Bulton, bestaande uit de volgende leden: C. Verwey te Noord- wijk, voorzitter; J. W. J. van Stekelenburg te Voorhout, secretaris; C. W. van Maris te Hillegom, penningmeester; J. C. Stadhou der te ZoeterwoudeJoh. Bekkers te Hille gom; W. J. Kriek te Leiden;;; dr. J. van der Laan te Gorinchem; A. Verkley te Sas- senheim; W'. van der Laan te Voorhout; C. G. J. Alkcmade Sr. te Noordwijk; B. M. Domsdorf te Nieuwkoop. VERSPREIDE BERICHTEN. Na een langdurige ongesteldheid is te Bergen op Zoom overleden de heer W. J. F. Juten, oud burgemeester van Wouw en oud-lid der Tweede Kamer. De proefvlucht te Schellingwoude van een der beide nieuwe Fokker-drijftoestel- len, die door de Marine zal worden over^ genomen, is gisteren goed geslaagd. Het vliegtuig werd bestuurd door den officier-vliegeT Van deT Kroef, terwijl de officier-vlieger Eikerbout eveneens in het toestel had plaats genomen. Op de Zuider zee werd gestart, waarna een snelheid- en hoogtevluebt werden gemaakt. Blijkens een artikel in ..Het Vader land" van gisteravond, bestaat dit Haag- gche liberale orgaan heden 60 jaar. Ingetrokken is het bij de Tweede Ka mer ingediende ontwerp van wet, houdende nadere bepalingen omtrent den accijns op wijn. c (Van onzen parlementairen medewerker). Den Haag, 11 April 1929. De begrooting van Waterstaat Grooter© groepen van arbeiders onder de Arbeidswet? De eerste Kamer is heden begonnen met de Begrooting van Waterstaat af te han delen. Dat heeft toch nog langer geduurd dan wij aanvankelijk dachten. Minister Van der Vegte bleek toch nog lang niet uit gepraat. Vooreerst heeft hij tegenover oen heer Moltmaker uiteengezet, dat het tram personeel volstrekt geen wettelijk recht heeft op pensioen, maar dat hij gaarne wil medewerken om het pensioen te verzeke ren. Dan heeft hij zich nogmaals uitgelaten over het Leidsche overwegvraagstuk en daarbij vooral er nadruk op gelegd, dat oen oplossing er van schatten zal kosten. De za-ak is intuss^heD in overweging en hij zal bij de spoorwegmaatschapij op spoed aandringen. (Gelijk al in 't kort vermeld. Red. ,,L. D.n) Dat de staat daarbij zijn financieele medewerking zal geven, hoor den we niet van hem. En zoolang men daarvan niet zeker is, hebben wii een zwaar hoofd in eenige afdoende verbetering. Omtrent het plan om het nieuwe kanaal van Amsterdam naar den Rijn te traoeeren door de Oeldersche Vallei, verklaarde de minister, dat daaraan niets meer te ver anderen viel, wilde men het werk weer niet vele jaren vertragen. Het plan-Mus- sert moge zeer mooi zijn, en hii wilde hef gaarna nader bestudeeren, maar dat het wellicht nog aanvaard zou worden, zei hij niet. Daarop zün vele replieken gevolgd, waar- bii in het bijzonder de heer De Murait (Vrüheidsb.) tegen den minister to velde trok wegens zijn gebrek aan deferentie voor de Kamer omdat hii zich met een Jantje van Leiden van de dingen afmaakte. Als protest tegen de houding des minister* verklaarde hij tegen de begrooting te zul len stemmen. De minister hoeft in znn re pliek niet nagelaten den heer De Muralt eT op te wii zen, dat zijn motie in zake de overwegen werkelijk strijdig zou ziin met onze oonstifcutioneele boginselen, wijl bij aanneming de Eerste Kamer een uit spraak zou doen omtrent de wetgeving waartoe zij de bevoegdheid mist een meening, welke ook de heer Coliin (A.-R.) verdedigde. Daarop is die motie met 20 tegen 11 stemmen verworpen. De begroo ting is goedgekeurd met 27 tegen 3 stem men. De tegenstemmers wa/re-n de heeren De Muralt (Vriiheidsb.) en de beide so ciaal-democratische leden Moltmaker on Hermans. Daarna zijn een paar kleinere wetsont werpen zonder stemming aangenomen, waar op de Kamer de Begrooting van Arbeid in behandeling heeft genomen. Wij heb ben reeds zeven sprekers gehoord en nog schijnt de lijst niet te zijn uitgeput, zoo dat het wel morgenmiddag zal worden eer deze begroeting wordt goedgekeurd. De eerste spreker was de heer Danz (S.D.A.P.), die een omvangrijke lijst van klachten formuleerde. Hij wilde onder meer, dat er grootere groepen van arbei ders onder de Arbeidswet zouden worden gebracht, in de eerste plaats de particu liere chauffeurs. Verder klaagde hij er over, dat den arbeiders vacantio wordt verleend voor openbaar feestbetoon, waar voor zij wellicht niets gevoelen, terwijl zij hot verzuim dan later met overwerk moeten boeten. Ook klaagde hi] over te veoi over werk vergunningen, o.a. bij Philipi, waar permanent wordt overgewerkt. Tevens achtte hij bescherming van de volwassen landbouwarbeiders dringend noodig. drong nan op eon andere samenstelling van den Hoogen Raad van Arbeid, op wettelüke Banctie van medezeggenschap en bindend- verklaring van do collectieve arbeidsover eenkomst. De heer Heevkens Thijpsen (R.-K.) be streed dc wijze van reduct'-everleening door de Rijksverzekeringsbank en de leve ling van de risicooverdracht bij de onge vallenverzekering. Do heer Wibaut (S.D.A.P.) klaagde over de onredelijke voorwaarden, welke de re- georincr aan bonwvereenigmgen stelt, wan neer deze krachtens de Woningwet voor schotten voot den bouw van arbeiderswo ningen vragen. In de tweede plaats pro testeerde hij er tegen, dat slechts dan bij dragen aan bouwers worden verleend, wan neer hun bouwplannen verband houden met bet opruimen van krotten De heeren Janssen (R.-K.) en Michiels van Kessenich (R K.) drongen beiden er ot> aan spoed te maken met de behande ling van de reeds zoovole jaren hangende wijzigiug der Hinderwet en Riolenwrt, waardoor opgetreden kan worden tegen waterverontreiniging. Laatstgenoemde sr.rc ter gaf daarbij in overweging dc vorming van lichamen als de Duitsdbe Genoasen- schaften, met zelfstandige publiekrechte liike bevoegdheden, die zouden kunnen zorgen voor de belangen van een rivier en hnar aanwonenden. De heer Hermans (S.D.A.P.) klaague over trage uitbetaling van ongevallen-ren- J ten en wierp een balletje op omtrent Plaat seliike Keuze. De heer Westerdijk (V.U.) eindelijk pro testeerde tegen de te hooge inkomsten van de Kamers van Koophandel, wier nut hem bovendien van slechts mat-ar belang voor den landbouw toescheen. Morgen zal hij zijn rede voortzetten. RECLAME. UOOl RECLAME. 1788 KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Opheffing tol. - Koudekerk handhaaft on verzwakt haar bijdrage op f. 12.500. - Tel ling ongewenscht. - Geen „loven en bieden". - Steunregeling. De Raad kwam Woensdag in spoed- eischende vergadering bijeen ter nadere ba- spreking van de opheffing der lol op de Koudekerksch? brug Alle leden zijn tegenwoordig. Na opening der vergadering met gebed door den voorzitter, hiedt deze den Raad zijn excuus aan, dat hij nu reeds voor de 3e maal den Raad bijeen moet roepen voor deze aangelegenheid De voorzitter «teelt mede, dat Burgemees ter en Wethouders van Hazerswoude en Koudekerk bij Gedeputeerde Staten uitge- noodigd zijn om met eenige leden van dit college over deze zaak een conferentie t9 hebben. Bij de gehouden bespreking bleek Ha zerswoude bereid te zijn het vroegere stand punt, n.l. het verleenen eener bijdrage lot 2/3 van de bijdrage van Koudekerk, te laten varen en deze bijdrage te brengen van f. 10.000 op f. 11 000. Waar onze gemeente niet meer kan bij dragen dan in het uiterste geval de helft der benooaigde som ad. f. 25.000. dus f. 1*2.500, zouden wij de bijdrage van Hazer3wouie nog moeten aanvullen met f. 1500, zoodat door onze gemeente voor een totaal bedrag van f. 14 000 zou moeten worden bijgedra gen. De Commissie uit Gei Staten stelde zich nu op het standpunt dat, nu Hazerswoude ..water in den wijn" deed, ook Koudekerk dit behoorde te doen. Hazerswoude stelde bij die conferentie tevens voor. om indien Koudekerk hiermede niet accoord gaat, door een le houden tel ling uit te doen maken de juiste verhouding der belangen van beide gemeenten bij do brug en daarnaar ieders bijdrage te be palen. Naar aanleiding hiervan deelt de voorzit ter uitvoerig mede, dat die telling onmo gelijk een juiste basis kan vormen voor de berekening der bijdrage, alleen al reeds niet, omdat bij een dergelijke telling niet alleen het aantal passanten den iuisten toestand beheerscht. doch inzonderheid het doel waarvoor de brug wordt gepasseerd, over wegend is. teneinde uit le maken welke ge meente op het oogenbiik der passage het belang heeft bij dat passeeren. Voorts zinspeelde Hazerswoude er nog op, dat bij de bepaling der belangen, welke iedere gemeente bij de brug heelt de kerk gangers niet behcoren te worden mede- geleld, omdat des Zondags de passage over de brug tóch vrij was. Spreker had hierop ter vergadering ter stond geageerd, mot de opmerking, dat het nota bene Hazerswoude zelf geweest was, die destijds die vrij© overtocht voor kerk gangers met het oog op Zondagsheiliging eischte en thans dit argument ook nog zou willen gebruiken als verweer in het belang van Hazerswoude, om aldus-die vele pas santen van den Rijndijk naar hier. niet to doen medetellen. Algemeen wordt deze wijze van optreden en opvatting der dingon door Hazerswoude, veroordeeld De conferentie heeft alzoo goen effect kunnen hebben en Burgemeester en Wet houders msenen den Raad te moeten advi- seoren het cons ingenomen standpunt, n.l. ieder de helft, le handhaven. De heer Dorrepaal zegt. dat hij er wal voor zou gevoelen, dat de resteerendo f. 1500 door beide gemeenten gezamenlijk ieder voor do helft alsnog werd betaald. De hoer van Egmond zegt. dat Hazers woude. gelijk thans blijkt, geheel de hou ding van ..loven en bieden" aanneemt, waaraan onze gemeente n et behoort mede te doen. De heer van der Lee zou er wel voor zijn en wel in het belang der totstandkoming der opheffing van den tol, welke opheffing steeds werd booogd, in ieder geval iets toe te geven, hetgeen de voorziilr ondor aanha ling van verschillende feiten meent le moe ten ontraden Ü9 heer de Jong alsook de andere leden, vinden hot houden van oen telling dwaas heid. Nadat wethouder van den Berg nog gewe zen heeft op de toch al hooge belasting in deze gemeente en verschillende leden om trent dit punt nog het woord hebben ge voerd, wordt met algemeene stemmon be sloten, de bijdrage onverzwakt te handha ven op f. 12.500, zijnde de helft van de be- noodigde som ad. f. 25.000 geen telling van passanten le doen houden Tenslotte stelt de voorzitter voor de on langs in het loven geroepen steunregeling, wolke als tijoeliike maatregel was te be schouwen tengevolge van de vorst, thans in te trekken, daar er nog slechts 2 uitgetrok- kenen steun ontvangen. De heer Lieverse merkt op. dat de betrok kenen timmerlieden zijn en nog geen werk kunnen vinden, zoodat hij voor stelt de re geling 1 Mei af te laten loopen. De heer de Jong sluit zich bij den heer Lieverse aan. Er moet zooveel mogelijk ge tracht worden te bevorderen, dat men zich organiseert. De heer van Egmond kan zich niet met het voorstel van den heer Lieverse vereoni- gen, omdat het n.l. voor kan komen, dat er eerstdaags h.v ook landarbeiders weer zon der werk kunnen komen en men op deze manier aan den gang zou kunnen blijven, hetgeen ook door den heer van der Sterre wordt onderstreept. Hierop stelt de voorzitter voor de regeling tot 20 April voort (e laten duren, welk voor stel met 4 legen drie stemmen die van de heeren van der Sterre van Egmond en Dorrepaal. wordt aangenomen. Hierna volgde geheime zitting. Dezer dagen vervoegde zich bij den veehouder J. v. d. B. alhier een persoon, die voorqaf landbouwer te zijn en afkom- 1 stiz uit CappeHeBienelinge en die aan t v. d. B. een lading aardappelen enz. zou ZIE DE ETALAGES ZIE DE ETALAGES hebben geleverd. Toen hij evenwel v. d. B. eenigszins nader bekeek verklaarde hij ver keerd te zijn ingelicht, want hij was niet de kooper. Tenslotte wist hij zoo te praten dat v. d. B. hem eenig reisgeld ter hand stelde, daar hij niets meer bezat. Toevallig hoorde zijn zoon van het geval en deze minder geloofwaardig, waarschuwde do Rijkspolitie, Gebleken is evenwel dat reeds van elders opsporing is verzocht. RITNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Onderwijs Benoeming Gemeentesecretaris Jaarwedde Ambtenaar ter Secretarie Sluiting Joost-Stollcngat als open bsei vaarwater De drink waterleiding. De veeroh- keuringsdienrt. Re raad dezer gemeente kwam Maandag avond 8l/i uur in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle ledon. Voorzitter de heer J. A Bakhuizen, burg. Dc Secretaris, de heer W. L. 'Diemont is door ongesteldheid aiwezig. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vastge steld. De voorzitter doet mededceling van de navolgende ingekomen stukken. 1. Pro ces-verbaal van opneming van kas en boe ken bij den gemeente-ontvanger op 21 Febr, ).l 2. Het Happort van deze kasopneming, opgesteld door het Centraal Bureau voor Verificatie en financieele adviezen der Ver eeniging van Ned. Gemeenten. 3. Van den Pensioenraad is ingekomen een schrijven waarbij de diensttijd van den ambtenaar J. J. C. Boot voor inkoop van pensioen, geldig verklaard wordt 4, Van de Gezondheidscommissie te Bode graven, is ingekomen dc raming van inkom sten en uitgaven voor het dienstjaar 1930. Dc bijdrage der gemeente Rijnzaterwoude bedraagt f. 20.73.6. Van de firma Eijs- bouts is hel officieele contract tot levering van het torenuurwerk ingekomen. G. Enkele disposities van God. Stalen in de nrov. Zuid-Holland op raadsbesluiten, Aan de orde komt punt 2 der agenda. Vaststelling vermenigvuldigingscijfer der p., ink. belasting, dienstjaar 1929-1930. De op brengst der'belasting gedurende hel dienst jaar 1928-1929 zal f. 10200 bedragen bij een faclor van 1.7, Voor het dienstjaar 1929- 1930 zal f. 8100 benoodigd blijken. Burge meester en Wethouders stellen voor <!e factor van 1.7 op 1.6 te brengen hetgeen een aanmerkelijke verlaging beteekent. Van de Commissie van plaatselijk toezicht op het Lager Onderwijs is ingekomen het verslag over het jaar 1928 In hel verslag spreekl de Commissie hare teleurstelling uit over het fe.t, dat nog steeds geen vaste onderwijzeres is benoemd. De Burgemeester zegt. dat nog steeds dc>", den Minister geen toetomming is verleend lot benoeming van een leerkracht builen de wachtgeldsters Dit is le meer te betreuren, omdat de Minister wel reeds heeft ingezien dat wijziging van de L. O. Wet op dit punt noodzakelijk is Voorts brengt de Commissie de invoering van hpt 7do leerjaar lor sprake met al den aankleve van dien. De Burgemeester zegt, dat ook het College van B. en W. deze zaak onder de oogen heeft gezien en dat uitbreiding van de school noodzakelijk is. Dit zal groole offers van de gemeente etschen. B. en W weten werkelijk nog niet hoe zij de zaak zullen aanpakken, ne Burgemeester stelt voor om over deze zaak het advies van de Commissie van plaalse- Jijk toezicht op het Lager-Onderwijs in tc winnen. Na eenige bedenkingen vaD de heeren Compeer en Van Tol besluit de Raad hiertoe. De heer van Tol stolt den Voorzitter nog eenige vragen in verband met de tijdelijke leerkracht aan de O. L. School. De Raad besluit overeenkomstig het voor- slel van B. en W. de rekening en verant woording van de Gezondheidscommissie over het jaar 1928 goed te keuren. Het verslag van de Commissie tot Worms van Schoolverzuim over het jaar 1928 wordt voor kennisgeving aangenomen. Op voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt daarna aan den heer W. L- Diemont met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend, uit zijne betrekking van Secretaris en ambtenaar van don Burger lijken Sland der gemeente. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. tot hel richten van een adres aan de Kroon, houdende verzoek om intrekking van hel Kon Besluit van 3 Dec. 1923. waarbij de gemeente Leimuiden. Rijnzaterwoude en Alkemade werden aangewezen om gezamen lijk met de gemeente Leiden, den keurings dienst van vee en vipesch le regelen. De Raad besluit een adres san de Kroon te richten. Medegedeeld wordt nog het be sluit van Ged. Staten dd. 11 Maart 1923 G.S. No 91/1 waarbij de regeling met de gt. meente Leiden verlengd wordt tot 1 Sept. a. Benoeming Gemeente-Secretaris. De voor-I zitter deelt mede, dat door B. en W. dr navolgende aanbeveling opgemaakt is voor de benoeming van een gemeente-secrelarlj mot ingang van 1 Mei a.s.: 1. J. A. Bal- huizen, burgemeester. 2. J. W. de Ken, ont- vanger. Uit de gehouden stemming blijkt, dat 4 heer J. A. Bakhuizen met algemeene stem men benoemd is De heer Bakhuizen dantl den Raad voor het in hem gestelde vet- trouwen. De nieuwbenoemde legt daarna in handu van den Loco-burgemeester de bij de vi vereischle eeden af. De heer van Tol spreekl den wensch uit, dat nooit in de werkzaam| heden gemerkt zal worden dat de fundi: van Burgemeester en Secretaris in deze! den persoon vereenigd zijn. De heer Coml peer, ofschoon geen voorstander van coc-P bina'.ie, wenscht den nieuwen secretaris gi luk met zijne benoeming. De Raad besluit daarna voor den amble naar ter secretarie een bezoldiging va: f. 400 op de begrooting uit te trekken. Hi maximum van dezen ambtenaar zal bcdrs gen f. 600.Van de Stedelijke Lichlla brieken te Leiden in ingekomen, een bj rekening voor stroomverbruik over het jat 1928 van f. 423.81. B. en W. stellen vw om in den vervolge hot hooger bedrag pc K.W. uur direct op de ingezetenen te var halen. De hoer van Tol kan zich met deze ziens wijze geheel vereenigen. Op voorstel va: den heer van der Knijif wordt besloten, di de hijrekening in den vervolge zooals voot heen door de gemeente zal betaald wordci^ Naar aanleiding van een schrijven va- Ged. Sinten in de provincie Zuid-Hollan betreffende de begrooting dienst 1929, bi sluit de Raad overeenkomstig het voorst van B. en W. voor het pensioensverhaa' iedere betrekking op zichzelf te beschouwer De voorzitter zegt, dat de brug over h( Joost Sfollengat in zeer slechte conditie vt: keerL Aan den Genieente-opzichter is reed opdracht gegeven om aan weerszijden va I oe brug borden te plaatsen, waarop gentri wordt, dat vrachten tot 2500 K G slecH toegelaten zijn, en dat al het meerdere ve; eigen risico is. Op voorstel van den Burgemeester b stuit de Raad, het vaarwater „Het Jood sloliengal" voor het verkeer te water sluiten. Mocht op dit besluit de goedkeuring w den verkregen, dan zal men daar ter plaat een riool aan brengen. Een dergel'? manier van handelen is zeer in het fins cieel belang der gemeente. De heer van Tl juicht deze plannen van B. en W. toe. De heer Compeer stelt nog eenige vraj; omtrent de boomen op het kerkhof, plaatsen van den wijzerplaat in het niew toren-uurwerk, terwijl de heer Compeer1 uitbreken van het paardenspoor nog ev* aanroert en de hoeT v. d Knijff op de p vaarlijke plaatsing der telefoonpalen wr; Voor het onderzoek van de waterlcldlnj plannen en deskundige voorlichting zegt Raad een crediet toe van f. 100.De bet J A. Bakhuizen, burgemeester wordt a» gewezen om als lid zitting te nemen in Commissie der veertien gemeenten. Niets meer aan de orde zijnde sluil 1 voorzitter de vergadering. ,-iECLAME. ST&SCV1S FABRGKAA? j Ouderwetsche degelijkheid Moderne constructie Lage prijzen R.b. STOKVIS ZONEN i AiSTjaPAX ROTTERDAM GROKINGB'

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10