BEEEMA3» DE OOLIJKE OESTERFAMILIE. HEEREN-COSTUMES DEMIE-SAISONS JONGEHEEREN-COST. HET GEHEIMZINNIGE GENOOTSCHAP. 70ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 11 April 1929 Derde Blad No. 21187 Burgerlijke Stand v. Leiden KOREVAARSTRAAT TELEPHOON 349 UIT HET PARLEMENT. FAILLISSEMENTEN. FEUILLETON. GEBOREN. Alexander Johan z.v. A. Eijekhoff en H. C. van Thiei Anna d.v. C. Visser en M. Molenaar Heter s.v. N. Ouwehand en P. v. Dnjjn Martinns Laorentius, z.v. A. T. Hernier en J. van Berkel Johannes Herma nns z.v. J. H .de Groen en H. M. W. Goemans Krrjna d.v. G. Schoorel en J. Hoogervorst Johanna Alida, d.v. J. M. W. Rijken en M. M. v. d. Meel. Jacoba Magteltje d.v. N. 'Hoogeveen en J. van Steenw^k Maria Wilha. Franca., d.v. J. P. M. Bonnet en J. Simons Pieter Johannes z.v. \V. C. Rie- beek en C. J. Wassenaar Maria d.v. W. M. Vlasveld en W. S. Jansen Wilhelm Karei z.v. M. L. van Rossum en C. de la Rie Abraham Jacobus z.v. S. Dreel en J. v. d. Plas Antje Elisabeth d.v. H. Habraken on M. Offerman Nelly Francina Maria d.v. A. v. der Bijl en F. M. Dorrepaal Hendri- ius Jacobus z.v. J. Sloos en G. E. van Biezen Karei Martinus Nicolaas z.v. P. A. Matla en C. I. Schilling Nicolaas Antonius z.v. D. Schouten en C. L. Blom Franciscus Pau- lus, z.v. H. C. van Leeuwen en C. E. Devilee Nicolaas z.v. N. Sira en A. Olivier Willv Wilhelmina d.v. L. Gijsman en M. C. Warners Elisabeth Johanna d.v. A. Schou ten en J. Libochant Eric,. z.v. N. Creijgh- ton an A. J. M. van Woerkom Theodorus Bendricus z.v. D. S. Dickholf en C. I. M. Stikkelman Sophia d.v, D. Kanbier en M. J. Vincourt Willem z.v. W. Bekooij en C. Bokma Jacobus z.v. J. Azicr en A. M. de Ridder. GEHUWD. W- lj. J. W Arentsen jm. en E. Binnekamp jd. H. F. Houniet jm. en C. C. v. Brero jd. F. Hoekse jm. en D. Overdijk jd. v. d. Lelie wedr. en J. E. Staffeleu jd. A. Adams wedr. en C. v. Velzen jd. J. L. Nienwkerk jm. en S. C. Niebot jd. G. Chaudron jm. en C. v. Amsterdam jd. P .de Tombe jm. en S. v. As jd. C. H. Teylingen jm. en J. Neuteboom jd. OVERLEDEN. M. C. Blijleven dr. 67 j. J. Simons- Onwerkerk vr. 89 j J. E. Goddijn zn. 4 d. M. v. Leeuwen zn. 7 mnd. J. Damen ;u. 4 nur H. C. v. d. Heyde-Hoppenbrouwer vr. 33 j. L. Verbiest wedr. 65 j. M. W. J. Frijlinck wede. Rudolph 69 j. J. W. Duin dam dr. 2 j. W. S. D. Klinkert-Roering wede. 84 j. A. de Man wedr. 8(3 j. B. J. Kortekaas dr. 8 mnd. M. Hunink-Murjl vr. 56 j. A .P. v .3. Geest zn. 5 j. M. C. v. Veen-Hoefnagel wede. 75 j. W. C. v. Evert man 79 j. J. Bnrgerjon wedr. 85 j. C. Hollebeek dr. 49 j. J. F. v. Geenhuizen zn. 10 mnd. J. J. Veeren zn. 3 j. G. Slnijmer-Schaap vr. 45 j. C. C. C Verkley dr. 2 j. GEVESTIGD. C. G. Baaien, Hcerenstraat 68 J. E. van Dronkelaar, Chef Woninginr., Valdez- straat 13a H. W. Dijkman, Verpleger, Pa- eteurstraat 4. M. E. Eckhardt, Narmstraat 25 C. van Egmond en fam., Bloemist, Philosophenpad 2 E. Heins, dienstbode, Bijnsburgerweg 15 K. Holtkamp, Cand. Notaris, Hooigracht 76 C. T. en M. G. Jongerheld, Rijnsburgerweg 43a M.vfurc- zijk. Dienstbode, Haarlemmerslr. 291 W. J. Kamp, Wegwerker, Morschweg 5 M. Lenting—de Lange, Boerhaavestraat 6 A. van Leeuwen en fam., Haarlemmerstraat 93 G. A. van Leeuwen, Bloemist, Douza- slraat 10a A. Lubitsky, Dienstbode, Rijns burgerweg 15 R. A. Melschan, Dienst bode, Apothekersdijk 11a G. W. H. Post Si. Jorissteeg 21 J. H. Romeijn, Dienst bode, Hooigracht 40 J. A. de Roos, Boek houder, Witte Rozenstraat 58a J. Spruijt, Landarbeider, Staalwijkstraat 36. M. j. van Sleijn en fam.. Koopman, Prinsenstr. 116a P. F. A. M. Taminiau, Johan de Wittstraat 41 A. van Variek en tam., Lage Rijndijk 124 L. Verschragen, In strumentmaker, Haarlemmerweg 57a Wed. J Visserde Keijzer, Zoeterw.weg -13 E. C. van Vliet, Dienstbode, Oude Singel 20 L. de Vries. Zadelmaker. Ulr. Jaag pad 1C7 H. Wille en fam., Luit. ter Zee, Rapenburg 73a. VERTROKKEN. I'. I. van den Abeele, Velp, IJselstraat 14 G. BlauwSmit, Hcerhugowaard (Zuid) Middenweg 40 E. Boerde Groot, Gouda Fluweclensingel 61 A. W. van Bohemen, Leiderdorp, Ouderzorg 5 E. Boon, Amers foort, Gerard Doustraat 9 A. Burgmeijer Nieuwveen, b./d. Ouders H. E. van Dam Voorhout, Wed. A. Hoek, Dorpsstraat J. Florijn, den Haag, Amm.haven 7 J. II. van Ginkel, Utreclit, Nieuwegracht 39 A. M. de Graaf, Voorschoten, Leidsche weg 168 P. M. Haak, Rijnsburg, Brouwer straat A. Harlmann, Keulen Dl P. E. Heederik, Schiedam, Emmastraat 1 M- Houbolt, Wassenaar, L. Kerkdam 54 W. van Huis, Zoeterwoudc, Rijnegommer- straat F. II. 102 T. Huisman, Sliedrecht C. 224 Wed. J. Jongbloedvan Hoven Zoetcrwoude, Vrouwenweg E 37 A.N. S. H. Joustra, Rloemendaal, Kleverlaan 65 C. M. van der Kaai, Enschede, Haver- straat 7 M. C. Kapaan, Oegstgeest, Mau- ritslaan 1 II. Keij, Amerika A. A. Knappert, Oegstgeest, Warmondenveg 7 f A. Koets, Zaandijk, Langepad 2b Wed. L. KoningRobijn, den Holder, V. Hogen- dorpstr. 62 P. W A. van Leeuwen Moor drecht, R.K. Pastorie A. C Legel, Oegst geest, Endegeest J. van Mastrigt, Overschie Rolterdamscherijweg 48 J. Nachbar, Amsterdam, Marlelaarsgr. 4 C, J. Nieuwenburg, Voorburg, Vandelslraat 16 W. van Onsten, Sassenheim. Zuiderslraat 25 H. Opolony, Wassenaar, Oude Mo lenlaan 1 J. N. Overdevest, Langeraar RECLAME. 17-30 IN DE NIEUWSTE MODELLEN, KLEUREN EN DESSINS ZIE DE ETALAGES 24:3. Ja, dat zie je aan Tietje Puk. Die komt den volgenden morgen hij de familie met een geheel verhonden hoofd! Dien morgen heeft hij dat prachtige nieuwe uithangbord van den dorpsdrogist, waarop een blauwe gaper geschilderd staat, bovenop zijn hoofd gekregen. 244. En even later komen er uit de keuken benauwde geluiden: de arme Grietje Puk, die voor haar ontbijt lekker smulde van een koud karbonaadje, heeft een scherp beentje dwars in de keel gekregen. Ze moet heel wat op den rug go- klopt worden en heel wat slokjes water drinken, vóór hel beentje weer te voorschijn koml! .Onder zee zouden we van die dingen geen last hebben," denken de Oesterkinderen. bij Sleijnman L. A. Overdevest. Wasse naar, Schoolstr. bij Stouten M. P. Ie Poole, Alphen aan den Rijn. Bloemhofslr. 15 P. Raadsen, Pladjóe, Sumatra N.O.I. B.P.M. J. M. Schlagwe'inde PEehise, Tilburg, Ènschotschestraat 175 L. Schreeuwer, Utrecht, Zandhofstraat 140 E. Schüller, den Haag, Wagenstraat 122 A. IT. C. van Senus, Capelle aan den IJssel 's-G raven weg 60 T. A. Spies, Sassenheim Zandslootkade 36 M. C. van der Stok, Nijmegen, Daalscheweg 177 A. L. Tromp Oegstgeest, de Kempenaerstraat 103 B. Vies, Rotterdam, Mathenesserlaan 343 C. van der WielMoencn, Noordwijk, Duin weg 2 A. Wilfer, ITamborn Dl. Königs- slrasse 42 .T. H. D. Scholte, Eindhoven Keltingslraat 30 K. A. O. Wirth, Ho- bald (België) S. J. Wolthaus-Bernard, Rijnsburg, Jan Hendrikstraat 39 M. J. van Zuilen, Goudswaard, Nieuwendijk. (Van onzen parlementairen medewerker). Den Haag, 10 April 1929. Minister Van der Vegte aan het woord Nogmaals: de onbewaakte overwegen. Klokke vijf werd heden de vergadering der Eerste Kamer door den Voorzitter tot. den volgenden dag verdaagd. Generaal Van Voorst t-ofc Voorst is de gemoedelijk heid in persooD, maar als militair is hij voor alles op stiptheid gesteld. Gisteren zouden de afdeelingen om vier uur bijeen komen en hij sloot 4oen de openbare ver gadering zoo precies op tijd, dat de aau het woord zijnde spreker, de heer Molt- maker, axnper de gelegenheid hèd om den zin, dien hij onder handen had, te voltooien Heden overkwam dit den minister van Wa terstaat bij de beantwoording van de ver schillende spiekers. Als hij misschien nog I vijf minuten had kunnen spreken, had hij zijn laatste woord gezegd, nu moest hij het slot van zijn rede in bewaring hon den tot morgenochtend, omdat de voorzit ter toen de klok vijf had geslagen kortweg de vergadering sloot Minister Van der Vegte heeft overigens geen slechten dag had. Het is geen mooi maar een goed en vooral een handig spre ker. Terwijl hij zoo rustig achter de groene tafel loopt te ijsberen, keuvelt hij maar voort, doch hij toont zijn zaken wel mees ter te zijn en zich door geen interrupties van zijn stuk te laten brcDgen. En het is daarbij een geboren humorist. Gisteren had de heer De Muralt in zijn haast al te levendige rede over de onbewaakte over wegen hem verweten, dat hij de zaken altijd met een grapje afmaakte. Heden heeft minister Van der Vegte verklaard, J dat hij de zaken zeer ernstig opnam, maar toen hij eenmaal aan het woord was. heeft hij toch een paar maal de Kamer doen lachen door zijn humoristische opmerkin gen, waaraan niettemin vaak groote ernst ten grondsxag ligt. Zoo, om een voorbeeld te roemen, toen hij het grievencahier van den heer Molt- maker als woordvoerder van den Bond van Spoprwegpersoneel ter hand nam. Die grie ven waren hem niet nieuw, hij had ze nu al drie jaar gehoord, maar als hij nu tel kens weer moet vernemen, dat hij ïiJets doet en dat hij niet beter kon handelen dan weg te gaan, waarom valt men hem dan telkens weer met allerlei eisehen las tig Dat was toch niet consequent of logisch Intusschen liet hij er op volgen, dat men van hem volstrekt niet mocht verlangen, dat hij al die door den heer Moltmaker ge- wenschte verbeteringen ter hand zou ne men. Daarvoor was het tegenwoordige mi nisterie niet aangenomen, dat behoorde niet tot het program van het intermezzo- kabinet en de minister had dan ook nooit verwezenlijking van de wenschen van den heer Moltmaker in uitzicht gesteld. Dat deed hij nu ook niet. Intusschen is de minister den heer Molt maker op verschillende punten het ant woord niet schuldig gebleveu en met nam» heeft hij dezen er op gewezen, dat, als de verhouding tusschen do directie van de Rett. Trammaatschappij en de Vereem- ging van Spoor- en Tramwegpersoneel, waarvan de heer Moltmaker voorzitter is, alles te wenschen laat, dit in de eerste plaats aan deze vereeniging is te wijten, daar zij, toen vanwege den minister ge tracht werd het contact tusschen directie en vereeniging te herstellen, de directie danr- foo bereid was, doch de vcreenieing begon met voorwaarden te stellen, welke de di rectie onaannemelijk achtte. De redo van den vrijzinnigen senator Do Muralt is door den minister ook niet vrien delijk beantwoord. Hij ontkende de juist heid van diens bewering, dat in Duitsch- land elke overweg wordt bewaakt, daar sedert October 1.1. een zelfdo regeling is ingevoerd als ten onzent bestaat. Naar zijn overtuiging kunnen bewaakte overwo gen grooter gevaar opleveren dan onbe waakte, omdat zij de menschen zorgcloo- zer maken en de Oühewaaktheid van een overweg uit den aard der zaak chauffeurs en koetsiers beter uit hun oogen doet kijken. De motie van den heer De Muralt vond hij te dwaas om er voor te stemmen. Er is toch een commissie van deskundigen aangewezen om over de kwestie een rap port uit te brengen cn nu zou het gezond j verstand reeds moeten medebrengen, dat I men de verschijning van dat rapport af- j wachtte. Met genoegen kon de minister daarbij voegen, dat dan het geduld niet lang op proef zou worden gesteld, daar vermoedelijk reeds binnen veertien dagen dat rapport het licht zal zien De minister had het reeds bestudeerd, doch kon er op het oogenblik niets uit mededeclen. Ook de spoorwegovergangen, welke zoo hinderlijk voor het verkeer kun nen zijn, zooals die bij het station t e L e i d e n, bij Eindhoven en onder Hil versum zijn heden ter sprake gekomen. Oud-burgemeester De Gijselaar (C.-H.) nam het op voor Leiden, burgemeester Rey- mer (R.-K.) voor zijn gemeente Hilver sum. Eerstgenoemde klaagde bitter over de moeilijkheden welke het verkeer onder vindt door de telkens terugkeerende af sluiting van den spoorweg vlak bij het sta tion, de heer Reymer vond het ergerlijk, dat zijn gemeente voor de kosten moet op komen, ongeveer f. 17300, voor de verbete ringen van de spoorwegovenraDgen in Hilversum. Minister Van der Vegte be weerde, dat de Staat zich buiteD de zaak moet houden, tenzij de betrokken partije%, dc spoorwegmaatschappij en de gemeente, het niet met elkander eens kunnen wor den. Wat dan de plicht van den Staat is, zei de minister intusschen niet. Over een mogelijke verbetering vaD den waterweg naar Antwerpen liet de minister zich liever niet uit. Hij wenschto belangstellend toe schouwer te blijven bij de onderhandelin gen over een nieuw tractaat tusschen Bel gië en ons land. Do heer Koster (VrijheidsD.) heeft in ei* uitvoerige rede geprotesteerd tegen de plannen van een kanaal door de Gelder- sehe vallei. Dat Amsterdam daarmee ac- coord ging kon hij zich niet begrijpen en hij achtte het driDgend noodig, ook voor Utrecht, dat do regeering, alvorens het graven van een nieuw kanaal ter hand te nemen, het plan-Mussert voor een kanaal naar Wijk-bij-Duurstede, dat zijns inziens verre de voorkeur verdiende boven alle an dere plannen, ernstig bestudeerde. De minister zal hierop morgen nog moe ten antwoorden evenals op de opmerkin gen van den heer Smeenge (Vrijheidsb.) omtrent de opheffing van tol- en bruggel den, alsmede over de plannen betreffende de ijsopruiming in binnenwateren en en kele andere punten. Opgeheven: Wegens gebrek aan aclief: P. Huizinga, la Leiden. Naar hel Engelsch van J S FLETCIlEPi door Mej. A. T. 5?' „Hetgeen beteekent, dat ge later binnen I zult komen," zei dokter Frobenius. „Nu i hoe gauw zult ge al in mijn studeerkamer komen deze kamer van waaruit ik mei je spreek? Ik ben juist druk bezig." „Oh, mijnheer, er is geen haast bij." zei de zoogenaamde opzichter geruststel lend. „Wij zullen u laten weten als wij >1 moeten storen er i9 tijd genoeg, mijnheer wij zullen eerst alle9 rondkijken." Dokter Frobenius sloot het raam met een gemompelde opmerking omtrent de manie- ren van Engelsche werklieden. Hij keerde naar zijn stoel terug en nam weer een snuifje. ,JVu. waar waren we ook weer?" "Zei hij, zijn gewelfd voorhoofd wrijvend. „Ik heb zooveel dingen om aan te denken tus schen twe#» haakjes," ging hij voort, zich plotseling omdraaiend en naar Scraye kij kend, „onze vriend, de lord, komt niet zoo gauw weer bij als ik wel zou wenschen; :k wilde deze geldelijke aangelegenheid met hem bespreken." Toen Scraye hoorde, dat cr over hem ge sproken werd, hief hij het hoofd op en staarde naar dokter Frobenius vrijwel al9of hij juist ontwaakte uit een plotselingen roe9. „Ik ben heel goe.mompelde hij. „Hoorde wat u juist zeidegroote be langstelling ziet u zeer belangwekkend. Ik ben bereid te betalen geef ook mijn woord van eer. Dat zal Trickelt ook zek=r doen." „U moe9l liever de geldzaken mei mij be spreken," zei Jimmie. Scraye zonderling aankijkend. „Lord Scraye is nog niet in staat iets te bespreken." Scraye schudde uitdagend het hoofd. „Even goed in staat als jij!" zei hij. „Ik ben goed in orde wordt weer geheel goed. Ben in ieder geval in staat een chèque le teekenen ik heb een goed deposito bij mijn bankier." „Hoeveel?" vroeg hij aandokler Frobe nius. „Ik ben bereid alles in hel redelijke te betalen. Leven en vrijheid onschat bare gaven, hè? Hoeveel, nu ik zal da delijk een chèque voor u schrijven." „U moet hem iets zeer vreemds gegeven hebben om hem zoo le maken," zei Jimmie. „Hij is niet in staat om iets te doen. Spreek met mij laat hij bijkomen Berg dat chè- que-boek weg en herstel je!" ging hijZvódrt, zich kwaad tot Scraye wendend. „Iloud moed!" Scraye begon prote9teerend en zwak te mompelen Jimmie, die er zeker van was, dat er heel spoedig iets zou gebeuren, duwde hem zonder complimenten in zijn stoel en keek dokter Frobenius aan. „Noem mij uw voorwaarden op," zpi hij. „Ik zal ze dan overwegen. Maar ik wi! eerst iets zeer veel weten. Hoe slaat het met het gestolen eigendom, dal ik n Parijs onderschepte? Het kruis van lord Scraye bijvoorbeeld zal dat teruggege ven worden?" „Wij geven nooit iets terug," antwoord de dokter Frobenius. „Zeker niell Het 9taat niet in de macht van ons genootschap, om iels terug te geven dat het eenmaal ge nomen heeft." „En dan is er nog iels anders," ging Jim mie voort, die er op uit was, om lijd te win nen. „Als ik betalen zal. moet ik wat waar de voor mijn geld en mijn stilzwijgen in de toekomst hebben Wie is uw genootschap en wat heeft het gedaan? U is verplicht mij dat te zeggen, als ge mij als een man van eer behandelt." Dokier Frobenius scheen dit voorstel re delijk en zelfs aanlokkelijk (e vinden. Hij gaf een teeken, dal hij lot praten gezind was. „Het werk, dat wij gedaan hebben ts hoogst merkwaardig," zei hij. „Ik was up het punt u er van te vertellen, toen die werklui ons kwamen sloren. Ja, toen ik mijn eigen gedachten een vasten vorm ge geven had deelde ik ze aan .enkele uitver koren en stoutmoedige geesten mede, die ze volkomen goedkeurden. Wij begonnen in Europa le werken. Ons eerste werk was. agenten te vinden, die konden doen. wat wij wilden lk kreeg een schitterend denkbeeld. Er i9 een klasse onder uw aristocratie, die zich willig voor mijn plannen leende, de klassw die bestaat uit adellijke, maar zeer arme lieden, douairières, menschen met veel connecties maar die behoeftig zijn, men schen begrijpt u. die toegang tot de hoogste kringen hebben, maar wier inkomens heel klein zijn. Wij slaagdén er in. de hand te leggen op een uitgezocht gezelschap van die pereonen en wij hebben ze zorgvuldig op geleid. Hun werk was kostbare voorwer pen uit de historische huizen van Engeland weg te nempn, ze ons te brengen, en na af loop van het werk vijf en twintig procent commissieloon le ontvangen, lk ken een handige dame, die in den loop van twaalf maanden niet minder dan twee duizend pond bij haar inkomen kreeg door het werk dat zij voor ons deed." ,,Dat is zeer merkwaardig," zei Jimmie. „Maar vvtal deed u of wat doel u niet de hm! geannexeerde voorwerpen?" Het gelaat van dokter Frobenius werd plechtig. „Er staat altijd een uitstekende markt open, onder verzamelaars," antwoordde hij „U zult mij niet kwalijk nemen, dat ik niet in ga op dat deel van ons werk. Dan zou ik namen moeien noemen. De verschillende geannexeerde voorwerpen worden gemak kelijk door ons verkocht tegen hooge, zeer hooge prijzen. Dan verdwijnen zij." „Verdwijnen?" riep Jimmie uit. „In de verzameling van den kooper," zei dok Ier Frobenius. „Om nooit weer gezien te worden?" vroeg Jimmie. Dokter Frobenius knipoogde even „liet grootste genot van den echten ver zamelaar." zei hij onderrichtend, „is iels te bezitten, dat niemand anders ooit ziet." Jimmie antwoordde hierop niet. Hij lelt? op de werk'ieden, die nog builen hel huis waren. Sommigen stonden om een hoogen I paal aan het einde van den tuin. zooge- naamd pratend over de draden, die er van j uitgingen, sommigen waren blijven pralen 1 bij den handwagen En terwijl hij keek. zag hij een zestal mannen naar hel huis komen, blijkbaar met de bedoeling om binnen te gaan aan den kant, waar hij zelf was bin nen gebracht, en onder hen herkende hij Packe. Hierop wendde hij zich tot dokter Frobenius. „Nu," zei hij vriendelijk, alsof zij een za kelijke kwestie op de vriendschappelijk9te manier besproken, „laten we nu die geld zaak afdoen? Hoeveel wilt ge hebben?" Dokier Frobenius nam weer een snuifje. IJij stond op en ging naar een der vele deu ren van de kamer. „Omtrent het juist bedrag," zei hij, „zou ik graag een vriendin en medehelpster raad plegen, een dame, die mij groote hulp ver leend heeft. Een oogenblik hij opende de deur en stak zijn hoofd in een andere kamer „mevrouw Wytkenshawe!" zei hij tot iemand sprekend, die daar binnen wa9, „wilt u hier komen?" Jimmie keek scherp naar de dame, die nu binnentrad. Hij kende haar gezicht en ge stalte reeds; wat hij nu wilde was haar van dichtbij en onder deze buitengewone om standigheden fe zien. Zij kwam binnen, keek hem scherp en zakelijk aan, verwaardigde zich ternauwernood naar Scraye te zien. die luid kreunde, toen hij haar zag. en liet zich in een stoel vallen, die naast den lessenaar van dokter Frobenius stond. Dokter Frobe nius ging ook zitten en begon zijn bril schoon te maken. „Wij 6preken over de voorwaarden van den losprijszei hij beleefd buigend voor mevrouw Wytkenshawe „Lord Scraye is volkomen here'd en ik ben er in geslaagd, mijnheer Trickelt aan te toonen, dat onze eisehen billijk zijn. Nu, mijn waarde me vrouw, daar u volkomen op de hoogte is van den financieelen toestand dezer heeren, op hoeveel zou u hun respectieve verplichtin gen schatten?" (Wordt vervolgd)

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 9