AGENDA. Holeproof Sokken WARNECKE,Stationsweg4en17 LAND- EN TUINBOUW. BINNENLAND. VISSCHEBIJ-BERICHTEN. SPORT. BUITENLAND. Donderdag. Concordia: Eev. irioc. Zangkoor Morgen rood. Gesticht Endegeeet: Tentoonstelling met verkoop van door patiënten vervaardigde ar tikelen, 2—5 en 7—9 uur nam. Nutszaal: Ned. Chr. Vrouwenbond. Ds. Impeta 8 uur. Stadszaal: Feestavond: S. D. Vrouwen- prop. cie. Spr. mevr. Miedema. 8 uur n.m. Vrijdag. K. Mare 22: Alg. verg. van aandeelhou ders N.V. Broodfabriek ,,De Zeeuw". 8 uur nam. Wijkgebouw Langeslraat 6769: Ten toonstelling werkstukken leerlingen, 8lh 10 uur nam. Zaterdag. Leidsche Schouwburg: Ensemble Jacques Sluvlers ,,De kleine Lord", 2 uur. „De Big van het 168ste". 8/*« uur. Rembrandtstraat 23; Algemeene vergade ring van aandeelhouders. Comm. Venn. Heinekens Bierhandel, 11 uur voorm. Wijkgebouw Langestraat 6769: Ten toonstelling werkstukken leerlingen, 35 en 7-10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 April a.s. tot en met Zondag 14 April waargenomen door de apnlheltPn van de H.H. G. F. Reyst Steenstraal 35 Telef. 136 en A. J. Donk, Dopzastraat 31, Telf. 1313. RECLAME. 3 TOT 4 X VERSTERKT 1724 ONVERSLIJTBAAR - MODERNE KLEUREN PER PAAR f. 1.25 Prof. dr. A. W. Nieowenbuis, die gelijk gisteren gemeld, op 4 Mei a.s. zijn 25-jarig professoraat zal berdenken, verzoekt ons me de te deelen, dat hij dien dag gaarne gebee. onopgemerkt wil laten voorbijgaan en ook niet in de stad zal zijn. Naar wij vernemen is tot Architect bij Publieke Werken afd. Gebouwen der Ge meente Amsterdam benoemd onze oud-stad genoot de heer K. v. d. Wilk, Architect te Amsterdam. Wjj verwijzen naar een advertentie in dit Blao, betreffende de op 16 April a.s. te hon den ledenvergadering der Vereeniglng „Ko ninginnedag". Ten huize van den timmerman F. P. C. C., in de Decimaslraat, is gisteravond een schoorsteenbrandje gebluscht. DE AANVOER OP DE NEDERL. VEEMARKTEN. Leiden neem! een belangrijke plaats in. Het „Hbld." schrijft: Bij bestudeering der cijfers blijkt, dat het aantal op de Ned. veemarkten in 1928 aan gevoerde runderen 1.119.000 heeft bedragen, varkens 1 245.000, schapen 273.000 en paar den 77.000 Dat i9 37.000 runderen. 86000 varkens en 16.000 schapen minder dan in het jaar daarvoor, doch 73.000 runderen en 68 000 varkens meer dan in 1926. In volgorde der totaal aanvoeren zijn de be'angrijkste veemarkten: Rotterdam met 348 000 stuks, Leeuwarden met 273.000 stuks. Leiden met 234.000 9tuks. Groningen met 194000 stuks. Purmerend met 162.000 Utrecht met 159.000 stuks, Amsterdam met 353.000 stuks. Sneek met 131.000 stuks. Gouda met 130.000, Zwolle met 116.000 stuks. 's-Hertogenhosch met 111.000 stuks en Helft met 102.000 stuk9. Dit zijn echter zooals gezegd, de totalen, dus runderen, varkens, schapen en paar den te zamen. Wat rundvee betreft is de volgorde dan ook: 1. Rotterdam, 2. Leeuwar den. 3 Utrecht, 4. Amsterdam, 5. Zwolle. 6. Groningen. 7. Purmerdend, 8. 's-Hertogen- bosch. 9. Leiden. 10 Sneek. (Deze hebben alle een aanvoer tu9schen 50.000 en 80.000 behalve Rotterdam met 222.000 en Leeuwar den met 136.000 stuks.t Gerekend naar varkens is de volgorde nog weer heel anders, nl. 1. Gouda met 110.000 stuks! 2. Leiden met 100.000; 3. Leeuwarden met 80.000: 4. Wolvega met 79 000: 5 Amsterdam met 73.000 stuks: 6. Delft met 68.000 stuks; 7 en 8 Rotteroam en Groningen met 66.000 stuks elk. De grootste schapenmarkt van ons land h Leiden met 81 000 stuks: daarna volgt Groningen met 61 000. Leeuwarden met 57.000 Purmerend met 54.000, Rotterdam met 48 000, Sneek met 37.000 en Schagen met 30.000. ELECTRIFICATIE VAN SPOORWEGEN. Hei traject AmsterdamAlkmaar het eerst aan de benrt. Gelijk bekend, zijn bij de Ned. Spoorwe gen verschillende trajecten in studie waar de stoomtractie door eleclrificalie zou kun nen vervangen worden. Naar wij vernemen, is thans besloten, dat het eerst de lijn AmsterdamAlkmaar en het traject Velsen Uitgeest aan de beurt komen. Zoo spoedig mogelijk worden hiervoor de detailplannen uitgewerkt, het zal echter waarschijnlijk wel 1931 worden eer de electrificatie van eerstgenoemde lijn geheel gereed is. TRAMWEGPERSONEEL. Het pensioenvraagstnk voor het personeel der intercommunale tramwegen. In een der zalen van den Haagschen Die rentuin is gistermiddag een besturencongres gehouden van den Nederl. r.-k. bond van spoor- en tramwegpersoneel St. Raphael, van de Nederl. vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel en van den Protest.- Christel. bond van spoor- en tramwegperso neel, ter bespreking van het pensioenvraag- stuk voor het personeel der intercommunale tramwegen. Er is tenslotte de volgende resolutie aan genomen: Het besturencongres enz.; waardeert dat meerdere tramwegmaal- schappijen reeds maatregelen ter zake heb ben getroffen; spreekt echter uit, dat het treffen van een pensioenregeling voor het geheele tramweg personeel zeer urgent moet worden geacht; doet een ernstig beroep op de regeering en de beide Kamers der Sla ten-Generaal om tot een spoedige oplossing van deze wette lijk voorgeschreven verplichting te komen; vertrouwt dat de werkgevers in het be drijf de hiertoe noodige medewerking zullen verleenen en vraagt steun aan en vertrouwt op de vakcentrale en de Nederlandsche pers om aan het streven van dit congres steun te verleenen. UIT DE ANTI-REVOL. PARTIJ. Tot leden van het Centraal Comité der a.-r. partij zijn, naar de Rolt. meldt, ver kozen verklaard de heeren H. Colijn, L. F. Duymaer van Twist, mr. H Bijleveld, mr. P, S. Gerbrandy, mr. A. A. de Veer en mr. J, J. Croles. Tot eerste voorzitter werd gekozen de heer H. Colijn. tot tweede voorzitter mr. J. A de Wilde. Tot voorzitter en penningmeester van den Raad van Beheer der dr. A. Kuyperstichting werden gekozen de heeren H. Colijn en J. J. C. van Dijk. WARD HERMANS WIL TERUG NAAR BELGIë. Ward Hermans, de Vlaamsche nationa list, die nog altijd hier te lande vertoeft, heeft het voornemen binnenkort naar België terug te keeren. Hij heelt o.a. verklaard, naar de „N. R. Ct." mededeelt: „Wij hebben de Belgische autoriteiten met opzet in de onzekerheid ge laten, omdat wij wilden zien tot hoever zij zouden gaan. Ik constateer, dat er nooit stappen zijn gedaan, om mijn uitlevering aan Nederland te vragen, al stond mijn signalement ook in het Belgische Politie blad met verzoek aan alle autoriteiten bin nen België om mij aan te houden. Mijn verblijf in Nederland diende om den toe stand te ontleden en om mijn verweerschrift klaar te maken. Gij vindt het deze week in het Weekblad „Vlaanderen" met een inter view over het nog niet verschenen docu ment, dat voor ons alle teekenen van echt heid draagt." Ward Hermans heeft voorts gezegd, dat hij is uitgeweken naar Nederland in het be- lqgig van de zaak die hi) voorstaat. Hel zou mij nooit mogelijk zijn geweest, zeide hi), van de gevangenis uil alles te doen wat noodig was voor de ontmaskering van Frank Heine. Nu ik eenmaal zoover ben, keer ik met een gerust hart Daar Vlaanderen terug. Ik weel zeer goed, dat ik van België niets goeds te wachten heb; maar wat mij ook te wachten staal, ik weet dat het offer dat ik brengen zou, enkel zou kunnen bijdragen tot de overwinning van dit ideaal, dat mij steeds in mijn leven heeft geleid en bezield. Ondanks de attestaties van bevoegde artsen, die mij eerder zouden moeten beletten te gaan, ga ik toch, omdat ik ook zelfs voor het zwaarste offer niet ttTUgdeins. Nu vooral nitt meer, nu mijn oude moeder overtuigd werd, dat zij niet langer aarzelen mocht, ook dit otfer te brengen. Wat zij mij toestond m 1919 voor België, kon zij mij niet in 1929 blijven weigeren voor Vlaanderen. Ik ben trouwens overtuigd, dat het pro ces de afmetingen zal aannemen van een internationaal schandaal; en op dit oogen- blik is hel reeds meer dan waarschijnlijk, dat bui tent andsche advocaten van naam, naast mijne Vlaamsche verdedigers, mijne verdediging voor het Belgische Assisenhof op zich zullen nemen. Op die wijze zal be let worden, dat de aandacht van de wereld zal worden afgeleid van eene zaak, die naar mijn overtuiging, pas begint Ik keer terug, omdat ik nu voldoende gewapend ben, om mijn tegenstanders met hun eigen wapens te bestoken. Ook het Utrechtsch document zal ter sprake komen. Ward Hermans besloot: Terwijl ik in de gevangenis zit, zal dr. Borms de verkiezing leiden voor mij Tien jaar lang heb ik gepleit voor den ter dood veroordeelden Borms. Nu zal hij voor mij hetzelfde doen. NEDERLAND EN BELGIË. Een vergadering van den R.-K. Vredesbond in Belgifi. Naar de. correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt, is zoowel van Nederlandsche als van Belgische roomsch-katholieke zijde de wen9ch uilgesproken van een blijvend contact tusschen de katholieke leiders in Nederland en België. Ook wordt ernstig aan het beleggen van een vergadering, te Brus sel, in den aard van de Maandagavond te 's-Gravenhage gehouden bijpenkomst van den R.-K. Vredesbond gedacht. Aan ver scheidene vooraanstaande katholieke Neder landers zou alsdan gelegenheid worden ge geven, het Nederlandsche standpunt in de vraagstukken, die de beide landen aangaan, op objectieve wijze voor een Belgisch pu bliek uiteen te zetten. OPBRENGST. RADIOTELEGRAAFVERKEER MET NED.-INDIË. Het radiotelegraafverkeer NederlandNed. Indië (rechtstreeks en via Amsterdam) bracht op, voor zooveet het aan Nederland toekomende aandeel betreft over het le kwartaal van 1929 rond f. 451.700 tegen rond f. 371.700 over het le kwartaal van 1928. NATIONALE VROUWENRAAD. Te Haarlem is gistermiddag de 30ste al gemeene vergadering gehouder van den Nationalen Vrouwenraad van Nederlana. In het jaarverslag werd medegedeeld dat hel aantal aangesloten vereenigingen thans tot 70 is gestegen. Volgens het financieel overzicht in het a/geloopen jaar zeer gunstig geweest. De gewone middelen hadden een batig saldo van f. 699.4-4. Aan bijzondere com- mi9sies's werden dit jaar geen uilgaven ge daan. Gememoreerd werd dat mevr. B. v. d. Berg —Willing een jaarlijksche gift van f. 500. deed. Het batig rentesaldo van het legaal over het afgeloopen jaar bedraagt daardoor f. 113.70, zoodal het op 31 December 1928 was aangegroeid tot f. 10.427.21. In 1929 zal het batig rentesaldo meer dan I. 260 be dragen. Het fonds voor buitenlandsche ver tegenwoordiging is met f. 40.33 interest vermeerderd, zoodat dit op 31 December 1928 een totaal bezit van f. 1147.66 ver tegenwoordigt. Het totaalbezit van den Raad groeide aan met f. 836.47. Als hierven de gitten in totaal f. 567.77 worden afgetrokken dan blijft er een vooruitgang van f. 285.70 Nadat nog eenige minder belangrijke ver slagen waren uitgebracht is de vergadering verdaagd. VERSPREIDE BERICHTEN, Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Mei 1929 benoemd tot adjunct-Rijksland- bouw-consulent ir. H. T. Tjallema, te Hen gelo, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam; is, te rekenen van 1 Januari 1929, benoemd tot Rijkstuinbouw-consulent ir. C. Koeman, te Aalsmeer, en tol Rijkeveeteeltconsulent ir L. de Vries, te Alkmaar. De gewone audiëntie van den minister van Financiën zal op Maandag den 15en April a.s. niet plaats hebben. j IJMUIDEN, 11 April 1929. VISCHPRI1ZEN. Tarbot per K.G. f. 1,701,45; Griet per kist van 50 K.G. f.6435; Tongen per K.G. f. 1,250,90; Kleine Schol per kist van 60 K.G. 132—10,50; Bot per kist van 50 K.G. f. 113,40; Schar per kist van 50 K.G. f. 12—3,60; Tongschar per kist van 50 K.G. f. 47Roggen per 20 stuks f3025Groots Schelvisch per kist van 50 K.G. f.36—32; Miriiel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 31 —30; Kleimniddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.32—27; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f.23—17; Kabeljauw per kist van 125 K.G. 152—32; Gu'.len per kist van 50 K.G. 119—13; Lengen por stuk f. 3,90 —1,73; Heilbot per K.G. f. 1,551,45; Wij ting per kist van 60 K.G. f. 104,90Kooi- viscb per 9tuk f. 1,120,32. Aangekomen 9 Stoomtrawlers: 1JM. 179 met f.2350; IJM. 180 met f.2385; UM. 503 met f.2132; IJM. 22 met f.2108; IJM. 63 met f.2128; UM. 79 met f.3240: UM. 161 met L 2702; UM. 177 met f.2278; IJM 15 met f. 6657 en de loggers: K.W. 56 met f.786; K.W. 48 met f.870; K.W. 103 met f. 428; K.W. 23 met f. 920 be- somming. VOETBAL. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. De wedstrfd, welke heden gespeeld zou worden tusschen de Politie en de Roode Dui vels is afgelast. Morgenmiddag te 5 uur speelt het Politie- elftal op het Lugdunum-terrein tegen een elftal van het 6e reg. veldartillerie. MOTORSPORT. NEDERLANDSCHE T. T. Naar het „Hbld." verneemt bestaan er plannen, ter gelegenheid van de groote Internationale Motorraces op hel Circuit van Drente, Vrijdag 5 Juli, dus den dag vóór de wedstrijden, een Sterrit te houden, uil alle deelen van het land, naar Assen. Automobielen en motorrijwielen zullen aan den rit kunnen deelnemen. Een aparte com missie is reeds gevormd: terwijl de noodige vergunningen zijn aangevraagd. DE ALGEMEENE TOESTAND. Optimisme en pessimisme. In het algemeen heerscht in geallieerde kringen de meening, dat de onderhandelin gen der deskundigen te Parijs zeer wel re sultaat kunnen opleveren. Voor zoover men wegwijs kan worden uit de vele getallen, die door de verschillende bladen door el kaar worden genoemd schijnt het, dat door Pertinax genoemde bedragen, volgens welke het van Duitschland geëischte 37 annuïtei ten van 2.9 milliard, of 58 annuïteiten van 2,6 milliard zou bedragen, juist zijn, of al thans in hoofdzaak. Uit de door verschillen de bladen gepubliceerde cijfers krijgt men den indruk, dat de geallieerden het echter onderling nog niet eens zijn over de ver- deeling tusschen de schuideischers van dit bedrag. Heerscht ie dezen opzichte eenig opti misme, anders is het, ten aanzien van de voorbereidende ontwapeningscommissie, die Maandag a.s. bijeenkomt Men meent, dat de verschillen nog even groot zullen blij ken. ner schoolkinderen. Nieuwe uitgaven mag hel rijk de bondsstaten niet opleggen zonder dat voor dekking van de onkosten is gezorgd. De rijks-president (tevens Pruisisch staats president) krijgt recht van veto tegen nieuwe uitgaven. Ten slotte eischt de motie wijziging van art 18 der grondwet, in dien zin dat de bondsstaten de noodige waarborgen voor hun bestaan terugkrijgen. Nu Amerika den vroegeren Feldwebel j Fahlbuach uitlevert, schijnt er kans te zijn. dat diverse veemmoordprocessen opnieuw zullen worden behandeld. DUITSCHLAND. De crisis van de baan De Duitsch- nationalen. De rijksregeering kwam gisteren met al gemeene stemmen tot volgende besluiten. Met het oog op de binnen- en buitenland- schen pohtieken toestand en vooral op de than9 te Parijs vergaderde schadevergoe- dingsconterentie, is een regeering, die in staat is om te handelen, in Duitschland een onafwijsbaar vereischto. De regeering zal daarom alles in het werk stellen, opdat de grondslagen van de Duilsche staatseconomie niet geschokt worden en opdat in het bijzon der het ontwerp der bcgrooting 1929 zoo spoedig mogelijk door den Rijksdag wordt aangenomen Uit dit oogmerk bekrachtigt de rijksregeering haar reeds Zondag, na gron dig onderzoek der politieke noodwendig heden genomen besluit, met voorbijgaan van haar bezwaren, zich op den grondslag te stellen waarover de deskundigen van de so ciaal-democratie het Centrum, de Duitsche Volkspartij, de democratische en de Beier- sche Volkspartij het eens geworden zijn. Voor de uitvoering van de aldus tot stand gekomen voorstelten, met inbegrip van die voor de hegrooting van het rijksministerie voor de rijksweer, zal de regeering eensge zind opkomen De rijksregeering verwacht, dat de genoemde fracties van den Rijksdag haar bij dit werk zulten ondersteunen en den vereischten weerstand zullen bieden aan eventneele voorstellen tot verdere schrappingen buiten de genoemde voorstel len om ot tot inwilliging van grootere uitga ven. Zij verwacht vorder, dat, ter verzeke ring van een gladde behandeling der rijks aangelegenheden voorstellen van prinei- pieelo beteekenis slechts na onderling over leg zullen worden gedaan ot doorgezet. Op dezen grondslag zal de regeerin; zich in verbinding stellen met bovengenoemde fracties van den Rijksdag, om door een voortdurend nauw contact het bereiken van deze politieke doeleinden te verwezenlijken. Zij zal tevens do door baar gewenschte uit breiding van hel rijkskabinet, zonder uitstel trachten te verwezenlijken. Bovenstaande beslissingen van de rijks regeering werden door den rijkskanselier aan genoemde partijen en fractieleiders overhandigd en door deze aan de betrokken rijksdagfraclies voorgelegd. Alle betrokken fracties keurden het bestuit der regeering goed en verklaarden zich bereid onder deze voorwaarden de regeering te steunen. Het Centrum ging zelts zoover een voor- stel te doen om drie leden tot de regeering te doen toetreden, nl. afgevaardigde Von Gucrard als minister van Justitie; afge vaardigde Stegerwald als minister van Verkeerswezen en afgevaardigde dr. ÏVirih als minister voor bef Bezette gebied. De minister Koch zou bereid zijn af te treden van justitie, zoodat lhan9 alles voor elkaar lijkt als er geen onverwachte ge beurlijkheden zich voordoen. Een definitieve oplossing zal men dit nog moeilijk kunnen noemen, maar gelet op de omstandigheden mag Duilschland blij zijn, dat een crisis althans is vermeden en ten minste het contact tusschen de partijen voldoende is hersteld om na de begrooting kans te hebben op het bereiken der groote coalitie. Het hoofdbestuur der Duilsch-Nationaien heeft zich vereenigd met het program van voorzitter Hugenberg en zich in een motie uitgesproken voor' schrapping van art. 54 der grondwet die de regeeringen van rijk en bondsstaten afhankelijk maakt van het ver trouwen of wantrouwen van wisselende partijcoalities, in de tweede plaats bepleit de motie dat de rijkspresident tegelijk Prui sisch staatspresident zal zijn en als zooda nig de Pruisische minister» zal benoemen, onafhankelijk van den Landdag. De rijks kanselier zal tegelijkertijd Pruisisch minis ter-president zijn. In de derde plaats komt de motie op voor een wijziging van de arlt. 8 tol 15 der grondwet, in dier voege dal al'e aangelegenheden van onderwijs «n eere- dienst, het geheele binnentandsche bestuur en het geheele rechtswezen aan de bevoegd heid van het rijk worden onttrokken en aan de hondssta'en worden toevertrouwd. De Pruisische ministers van binnenlandsche zaken en justitie worden als rijksministers van de dezelfde ressorlen lid van het rijks- kabinet. Daarentegen wordt hel zwaartepunt van de economische ministeries naar het rijk verplaatst Deze hervorming zou tengevolge hebben dat te Berlijn voorlaan slechts elf in plaats van twintig ministers in funclie zouden zijn. Voorts bepleit de motie een gezond finan cieel vergelijk tusschen hel rijk en de bonds staten. op den grondslag van hun belasting opbrengst, hun omvang en het aantal hun ENGELAND. Eeuheid bij de liberalen Nieswe zeemonsters. Een sitting presideereod ven den z.g. Liberalen Raad, zeide lord Grey, dat do liberale partij haar interne meeningsver- schilJen op zij moest zetten en eensgezind onder den leider (Lloyd George) den ver kiezingsstrijd moest ingaan. Hij steunde de werkloosheids-bevrijdingsplannen van Lloyd George volkomen. Momenteel schijnt er dus eenheid te zijn. De „Daily Telegraph" maakt melding van thans officieel meegedeelde bijzonder heden over de twee jongste slagschepen der Britsche vloot, de „Nelson" en de „Rodney", waaruit blijkt dat dit de kr&cn- tigst beschermde oorlogsschepen ter we reld zijn. Zoo hebben 2ij een stalen Jek, dat niet minder dan bijna 16 c.M dik en do zwaarste horizontale bescherming vofuit ooit op een schip aangebracht. Bommen uit vliegtuigen zouden dit dek niet hnaiien doorboren en ook zon het bests*i(! zijn tegen granaten, op verren afstand afgeschoten, die schier verticaal pi?g-jn neer te komen» De rtmp en de geachuttD'ens worden be schermd door pantserpliten ter dikte v.m onderscheidenlijk ruim ?5 en roiin 10 M. Onder gewone gevechtso-ïstandigheden Ka een dergelijke pantsering niet door vijan delijke projectielen kunnen worden door boord. Ook do bescherming tegen torpedo's is afterker dan ooit te voren. Marineofficieren zijn van meening, dat de 6chcpen in actio zouden kunnen blijven na door zes torpe do's getroffen te zijn. Door schade onder water zouden zij misschien slagzij kunnen maken, maar dit kan spoedig ongedaan worden gemaakt door water toe te laten in do compartimenten aan den anderen kant waarvoor een speciale pompiDrichting is gemaakt. OOSTENRIJK. De crisis. De besprekingen tusschen de partijen schijnen een bevredigend verloop te heb ben, totdusver. Beslissingen zijn echtor nog niet gevallen. Reeds worden we! eenige namen ge noemd, b.v. dr. Ramek als bondskanselier, doch vee) waarde hechte men daaraan nog niet. VEREENIGDE STATEN. Dawss naai Londen Canada's protest. Thans wordt officieel medegedeeld, dat ge neraal Dawes benoemd is tot gezant te Lon den. GENERAAL DAWES. Gemeld wordt, dat het Canadeesche protest tegen het tot zinken brengen van de I'm Alo ne, drie punten opwerpt. Het eerste punt is, dat de achtervolging niet begonnen is op één uur varens van de kust, zooals in de verdragen is vastgesteld. Het tweede is, dat een hardnekkige vervol ging niet mag plaats hebben buiten de drie- mjjlsgrens. Het derde punt werpt de kwestiet op of de Amerikaansche kustwacht op grond van de verdragen het recht heeft een schip aan te vallen en tot zinken te brengen ten einde het recht van doorzoeking toe te passen en of een dergelijke methode, die het verlies van menschentevens en goederen mee kan bren gen, gerechtvaardigd is. MEXICO. Juarez hernamen. Juarez is door de opstandelingen ontruimd en reeds door de troepen van Calles bezet 2—1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2