VOOR DE KLEINTJES. De vacantie is afgeloopen en daarmee voorloopig ook het uitgaan Het meerendeel der raadsel jeugd is naar Den Haag geweest. Ik heb tenminste heel wat brieven gekregen, waarin mij van een gezellig reisje naar die plaats wordt ver teld. Den Haag schijnt erg m trek te zijn bij mijn vriendjes. Ik ben er zelf ook nog geweest, en toch heb ik niemand van jul lie gezien De raadsels waren dezen keer niet ge makkelijk, en er zijn er dan ook maar wei nigen, die het juiste aantal goed hadden opgelost. Daarom heb ik er voor beide partijen één afgetrokken, zoodat de groo- tereD drie en de kleinen twee goede oplos singen moesten hebben. Voor het zevende raadsel waren bovendien meerdere ant woorden mogelijk. Ik heb een brief ontvan gen van een meisje, dat vijf raadsels goed had, maar vergeten had te onderteekenen. In het briefje vertelt zij dat ze Maaim/ig naar een zanguitvoering gaat, waarin Mientje meezingt. Wie is de vergeetachtige schrijfster... Opnieuw hebben een aantal meisjes en jongens mij gevraagd of ze ook mee mo gen doen, wat bij voorbaat al is toege staan. Van nu af aan behooren jullie tot de raadseljeugd, en nu zeg je, net als de anderen ook maar tante Op de enveloppe moet staan Kinder krantDie aanduiding vooral niet verge ten, hoor Enkelen van jullie hebben alleen de be ginletters van hun voornaam geschreven, maar ik wil graag je vollen naam weten. Die elf jaar zijn, en daarboven, behooren bii de grooteren. De nieuwelingen zijn: Willem Heijmans, J. en M. Pet, G. en G. la lau, Wijand Serdijn, Sientje Moraal, Jopie en Stientje Christiaanse, Andries Serdijn, Bettie Kwaadgras, Piet Kettenis, Wim v. Gij zen, Gieli v. d. Berg, Maria v. d. Akker, Adriana en Tilly v. Leeuwen, Ali v. d. Berg, Cor- rie Griffioen, Nico Olivier en Jacobus Crama. Tenslotte verzoekt mej. Koopmans van Boekeren mij om haar dank over te bren gen voor gezonden brieven en ansichtkaar ten aan: Hanna v. Wilsum, Marietje Ver- steege, Gootje Poldervaart. Corrie Roden burg, Willem v. d. Ham, Antje v. Egmond, Jeanne Bertram en Jan Rodenburg, Martha Schimmel. Jij wordt een hand- werkster eerste klas. Je poppen zullen er ook wel aardig uitzien. Het poppenmoeder- tje heeft zeker al heel veel moois voor hen gemaakt. Je raadsels zal ik eens plaat sen, en als je wat anecdotes hebt krijg ik ze ook wel van je; die kar ik heel goed gebruiken. Riekie Minnema. Jammer is het wel dat het met Paschen geen mooi weer is geweest, maar dat is nu al weer voorbij. Het uitgaan is zeker uitgesteld tot Pink steren Bertus Pont. Jij bent in de vacantie dus ziekenverpleger en huisknecht tegelijk geweest. Ik vind het flink van een jongen, als hij dat allemaal kan doen, wanneer het noodig is. Nu je McedeT weer beter is, bon je zeker weer van die werkjes ontslagen, en kun jij je hart weer ophalen bij het spelen. Kokkie de Roode. Mijn nichtje Jo iB dus Kokkie geworden. Eerst dacht ik, toen ik het las, dat je dien naam gekregen had, omdat je veel in de keuken was, bij het eten koken. Dat schijnt toch niet zoo te zijn. Je raadsel is aardig, maar ik kan je niet beloven dat het volgende week al in de krant komt. Ploni en Jan Smits. Ik geloof dat Plo- nie niet erg blij is, dat ze weer naar school moet, is 't wel Hoe het met de an dere tante is weet ik heusch niet. Wel weet ik dat ze nog niet beter is, en nog steeds in het ziekenhuis ligt. Dora la Lau. In de krant heb ik ge lezen, dat de uitvoering zoo schitterend is geslaagd. Leuk zoo'n uitvoering! Dagen van te voren ben je al in spanning, hèt "Gfje]je}fejS erwaa rc De trog van Betje Krulstaart Werd door den boer gevuld. Caro, de waakhond, gromde Wat toch zoo'n varken 6inultl Maar denk je, dat het varken Wat aan den waakhond gaf? Hij deed, of hij 't niet hoorde, V erslikken was zijn straf Toe Betje, laat een hapje Voor mij, Carootje, staan; Een trog voor jou, voor mij niets 1 Nee Betje, 't zal niet gaan 1 of het we) goed zal gaan. Dat weet ik nog wel van vroeger, toen ik zelf aan zoo iets mee moest doen Het is jammer voor jullie dat de foto mislukt is. Christiaan en Gerhaida Eggink. Je hebt het boek héél mooi beschreven. Het was haast net of ik het zelf las. Wie van jullie beiden-heeft dat zoo kranig gedaan? Sientje Spaargaren. Nee, Sientje, een hond heb ik niet. Ik zou er wel graag één willen hebben, maar het kan niet, omdat ik nog al eens vaak een heelen dag van huis ga, en dan is er niemand, die voor zoo'n beestje kan zorgen, hetgeen toch niet gaat. Wat gezellig is dat voor jullie, dat je zoo om beurten naar elkaar toe gaat. Je eigen raadsel mag je ook wel inzenden hoor I Gerra Lekkerkerkef. Je laatste raad sel is fout, Ik geloof dat het met den kolenboer juist andersom is. Die is in het voorjaar niet arm, maar rijk, omdat hij dan zooveel heeft verkocht. En in de herfst is' hij arm, want je begrijpt: 's zomers ver koopt hij niet veel brandstof, en dan raakt alles op wat hij 's winters heeft verdiend. Jan Wijnbeek. Ik denk dat het met jou vorigen brief net zoo is gegaan als met nog vele anderen, n.l. dat hij is blij ven liggen. Ik heb hem tenminste veel te laat ontvangen. Nu ben je zeker in je schik, dat je naam weer in de krant staat 1 En nog wel twee keer, ook bij de goede op lossers Jan Rodenburg. Alle prijswinnaars zijn net als jij, erg ingenomen met hun boek. Corrie moet het zeker ook lezen als ze terug is. Hoe heet het boek Bedankt voor de raadsels. Mina Krijger Prettig voor jou dat jo neefjes nu hier wonen, je gaat zeker vaak met hun spelen? Je hebt me de volgende week een langen brief beloofd, ik zal eens zien wat je doet. Annie v. Hensbergen. Ik behoef niet te vragen of jij een pleizierige vacantie hebt gehad Je brief is tenminste zoo op getogen. In de zomervacantie ga je er zekeT weer naar toe? Wat zal dat een mooi ge zicht zijn zooveel rozen. Ik heb wel eens veel rozen gezien, maar nog nooit 10.000 bij elkaar. Kan die kleine Marietje er wel tegen, om ïederen morgen zoo vroeg op te staan, en pas laat weer thuis te komen 1 Het lijkt mij heel wat voor zoo'n klein ding. Ik vind het erg lief van je dat je mij zoo'n langen brief schrijft. Marietje Blom. Jij hebt een pluimpje verdiend dat je bijna alle raadsels goed hebt opgelost. We zullen eens zien of je deze week ook zoo knap bent. Dat spel, waar je ovei schreef, ken ik niet, 'k heb er zelfs nooit van gehoord. Greta de Vries. Je brief was al haast vol toen je alle vragen beantwoord had. Ik zie dat je toch de vorige week de cor respondentie wel gelezen hebt, al had je zelf niet geschreven. Je raadsels worden geplaatst. Jootje de Wekker. Wat zul jij een goede verjaardag hebben, nu je al weet dat je zoo'n prachtig cadeau krijgt. Als je de nieuwe piano hebt, ga je zeker extra je best doen, niet De volgende week be hoor je nu niet meer bij de kleinen, en ben je dus groot geworden. Wat gewichtig hè, om vooi het eerst met de grooteren mee te doen Lenie v Weeren. Je woont een heel eind bij je vriendinnetje vandaaD. Je komt zeker niet zoo heel veel bij haar, of gaan jullie op dezelfde school Nu kom je niet bij de goede inzenders te staan, want je raadsels waren fout. Neeltje Meuldijk. Gelukkig dat je weer bijna beter bent. Het is erg naar om in de vacantie ziek te zijn. De andere week krijg ik~ toch zeker weer een langeren brief Jo Nagtegaal. Als je wilt mag je het boek nog gaan ruilen aan het bureau „L. D." voor een meisjesboek. Ik zoek te niet uit, dus wist ik niet dat je een jon gensboek gekregen had. Je moet dus zelf maar weten, wat je het liefst wilt: dit houden of ruilen. Het drietal Owel. De vorige week heb ik al verteld wanneer ik jarig ben. Maar ik wil het jullie nog wel eens weer zeggen: den tiendeD Juni is tante jarig. De raadsels van jullie zijn nog al moeilijk, ik zal ze eens gebruiken voor de grooteTen. Annie Zaalberg. Ik geloof best dat het je gaat vervelen om zoolang thuis te zitten, dat is ook niets prettig. Moet je dat tuin tje zelf onderhouden of doet je vader dat voor je Willy de Neijs. We hebben dus nog een madeliefje onder de nichtjes, dat wist ik niet. Als het weer opgevoerd wordt, ga ifc ook kijken misschien zie ik je dan wel. Jo Zandbergen. Je vorige brief heb ik wel gekregen, maar véél te laat. Je had de raadsels goed opgelost. Het boek van Antje wordt zeker ook door Corrie en jou gelezen, is 't niet 1 Dat wat jij gekregen hebt, ken ik wel, ik vond het ook erg mooi. Geertruida Kerkvliet. Ik wist het wel dat Willy een vriendin van je is. Willy

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 15