AGENDA. VISSCHERIJ-BERICHTEN. MUZIEK. KUNST EN LETTEREN. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Woensdag. Gesticht Endegeeet: Tentoonstelling met verkoop van door patiënten vervaardigde ar tikelen; 25 en 79 onr nam. Leger des Heils (Langebrug 4): Samen komst ter herdenking generaal Booth. Sladszaal (groote zaal): 8ste Volksbijeen komst. 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal): Spr. ds. Zandt van Qelfl. Haliacht nam. Oegstgeest (Jeruël): Samenkomst te 8 en 6 uur nam. Oude-Wetering (Geref. Kerk): Uitvoering Chr. Zangver. „Halleluja". Halfacht nam. Donderdag. Concordia: Rev. Soo. Zangkoor Morgen rood. Gesticht Endegeest: Tentoonstelling met verkoop van door patiënten vervaardigde ar tikelen; 25 en 79 uur nam. Nutszaal: Ned. Chr. Vrouwenbond. Ds. Impeta 8 uur. Stadszaal: Feestavond: S. D. Vrouwen- prop. ete. Spr. mevr. Miedema. 8 uur n.m. Dagelijks. „Casino-blo9coop", Hoogewoerd: Voorstel lingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 lot 4 uur kinder- en lamilie-matinée. „Luror-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestraat: Bioscoop- en Variétévoorstellingen Dagelijks te 8 uur. Woensdags en Zaterdags tamiliematinée. „City-theater", Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 'sWoen- dags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 April a.s. tot en met Zondag 14 April waargenomen door de apotheken van de H.H. G. F. Reyst Steenstraal 35, Telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraal 31, Telt. 1313. RECLAME. 1616 Gisterenmiddag ca. twa3lf uur is bjrj het boomeD rooien aan den Haagweg nabij ndo Vink" alhier een vallende boom terecht ge komen op een ijzeren paaltje, staande op het voetpad aldaar, met het gevolg dat dit paaltje dieper in den grond drong en de aldaar lig gende hcofö-aanvoerleiding van de N.V. cfe Leidsche Duinwater Maatschappij beschadig de. Nadat hiervan aan deze Maatschappij was kennis gegeven, werd een gedeelte van de hoofdhuis onmiddellijk door beambten der L.D.M. afgesloten, teneinde het grooto water- verlies te doen ophouden. Daarna werd direct tot reparatie van de hoofdhuis overgegaan, zoodat te middernacht dit werk afgeloopen, de toevoer van water weder normaal en de ontstane drukvermin- Idering opgeheven was. De Commissaris van Politie alhier verzoekt inlichtingen omtrent de navolgende rijwielen, welke als gevonden aan zijn bureau werden gedeponeerd: Een zwart gelakl heerenrijwiel, voorzien van handrem en lantaarn; Een grijsgroen geverfd heerenrijwiel, voor zien van freewheel, bagagedrager, slot en reflector; Een zwart gelakt heerenrijwiel, voorzien van terugtraprem, lederen zadel, rubber pe dalen, bel, bagagedrager, lantaarn, zwart stuur, waaraan belastingmcrk. IJ MUIDEN, 10 April 1929. VISCHPRIÏZEN. Tarbot per KG. f. 1.701.15. Griet per kist van 50 K.G. f. 67—43. Tongen per K.G. 1.1 25—0 90. Groote Schol per kist van 60 KG. f.40. Middelschol per kist van 60 K G t. 60. Zelschol per kist van 50 K.G. i 69—32. Kleine Schol per kist van 50 K.G. 1.3611 Bot per kist van 60 K.G. f. 13.50 f. 6. Schar per kist van 50 K.G. f. 16 f. 6 50. Tongschar per kist van 50 K.G. f. 68—60 Vleelcn per stuk f 4. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 8.60 f. 6.70 Grooie Schelvisch per kist van 50 KG r 54. Middel Schelvisch per kist van 60 K G. f 37—32 Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G f. 2623 Kleine Schel visch per kist van 50 K.G. f. 2014. Kabel jauw per kist van 125 K.G. f. 3625. Gul- leD per kist van 60 K G. 1. 18 5012. Len gen per sluk f. 1.751 60. Heilbot per K.G. i. 1 601 20 Wijting per kist van 60 K.G. f. 137 50 Koolvisch per sluk f. 1.200.35. Aangekomen 9 stoomtrawlers1JM. 99 met 1 4230 IJ M 176 met t 2613, IJM 365 met t 2330, IJM 153 met f 2206. IJM. 8 met f.1312 IJM 90 met 1.2431, IJM. 18 mei f 3406 IJM. 82 met f 3896. IJM. 39 met 8940 van IJsland, en de loggers- KW. 14 met f 815 KW 161 met t.1219, KW. 54 met t. 846. KW. 124 met f 865, KW. 135 met f. 787. KW 112 met f. 888, KW 169 mei t. 1091. KW 97 met f.843, KW 36 met f. 884, KW. 158 met f. 1063 be somming. MAARTJE OFFERS. De eigenschappen die noodig zijn om een vocalist op het hoogste plan van zijn kunst, het lied in zijn vollen omvang, te brengen zijn allergelukkigst vereenigd in mevrouw Maartje Oilers. Haar stem heeft van nature een zeldzame bekoring, volumineus en prachtig van kleur. Haar geluid bezit die ondefinieerbare klankrijkdom die het tot een levend iets maakt, waardoor het reeds mu ziek is uit zich zelf, los gedacht van de muzikale phrase. Haar perlecte zangkunst heeft dat wondermooie materiaal den schoonsten glans gegeven. De stem staat in zijn geheeien grooten omvang onder vol maakte beheersching, zeldzaam egaal in alle registers. Bewonderenswaardig is haar ademtechniek, die den toon dat straalrechte geelt waar de wil de welving in aanbrengt en waaraan het geluid zijn sonoriteit en zijn draagkracht ontleent. En bij de geweldigste stemuitzetting betracht ze de zoo noodige artistieke economie, door steeds te blijven beneden de uiterste grens van het haar mogelijke. Is dit een en ander al een koste lijk bezit, meer dan middel is het ten slotte niet. Als alle9behe'erschende factor in de voldragen muzikale productie komt de voor dracht, de uitbeelding, het zin en karakter geven aan den klank, dezen niet in het woord te doen onder gaan, het gezongene te door gloeien mei het beste dat de zanger in zich voelt. Er zijn weinigen onder de zangers, wier persoonlijkheid slerk genoeg is om het lied te geven wat het lied vraagt: het leven zelf. Wie dat vermag is de waarachtige kunstenaar. Maartje Offers behoort lol de weinige uitverkorenen onder de vele geroe penen- Heeft men ooit een aria van Handel met zóó volmaakte plechtigheid, met zéé vol komen overgave gehoord als haar „O Herr, dein Lohn füllt mich mit GlOck" (uit Saul)? Dat was Handel, nu eens niet gebruikt om zich „in te zingen", maar Handel van de hoogste expressiviteit. Schuberts diep-men- schelijk „Gretchen am Spinnrade", zijn monumentale „die Almacht" met daarlus- schen het aandoenlijke „Wiegenlied" welk een muzikale rijkdom in dit eenvou dige strophenliedje ze vonden in haar de vertolkster, die de poëzie van klank en woord uit volheid des harten uitzong. Ver rukkelijk niet minder die delicate klank- dichten van Duparc: „Elégie" en „Soupir", als fijn geétsle prenten, en „Ca Vague et la cloche", een schilderij van menschenwee, zwaar van gang en breed van toels. Na de pauze een drietal liederen van Strauss, met de aanduiding „op verzoek", „WiDterweihe", „Allerseelen" en „Cacilie". We kunnen de voorbelde van den verzoeker voor deze lie deren niet onverdeeld bewonderen. Het on beduidende Winterweihe is al wel tolaal verouderd. Het navrante in Allerseelen: „Komm' an mein Herz, dasz ich dich wieder habe, wie eiDSt im Mai" kwam in de opvat ting van mevr. Offers niet voldoende tot zijn recht. Tot slot een paar bekende airs uit „Samson el Dalila" en „la Reine de „Saba", die bij het publiek geweldig in sloegen. Maartje Offers kan tevreden zijn over haar eersten liederenavond in onze ge meente, die ook de hare is geworden. Zij is allerhartelijkst ontvangen door een stamp volle groote zaal. die haar warm heeft toe gejuicht en aan 't slot van den avond een ovatie heeft gebracht. Ze reageerde daarop met een aria van Verdi (uit Don Carlos). Vele bloemstukken zijn haar aangeboden. De heer Tabbernal heeft als begeleider en nis solist zijn medewerking verleend. Van zijn fijne begeleiding, muzikaal en volgzaam, behoort met den grootsten lof melding le worden gemaakt Als solist droeg hij de h-moll sonate van Chopin voor. dat pracht werk dat nog veel to veel wordt achter ge steld bij de b-moll sonate; naar onze mee ning geheel ten onrechte. Tabbernal heeft dit grootsch aangelegde, machtige werk technisch eu muzikaal gaaf voorgedragen, heeft er den melodieénrijkdom van doen hooren evenals zoo menig prachtig detail, waaraan het opus zoo rijk is. Alleen met het tempo van den geheimzinnigen tweeden satz konden we ons niet geheel vereenigen. Er staat wel „mollo vivace" aangegeven; maar dat mag vooral niet overdreven wor den. De heer T. nam het iels te snel waar door de passagen van haar melodische schoonheid inboetten. In eenige études, een wals en de grooie as-dur Polonaise deed hij zich vorder ais Chopin-speler van beteekenis kennen Ook zijn succes was groot en in ieder opzicht welverdiend. De Sleinway- vlcugel, die hij bespeelde, kwam uit de ma gazijnen Bender alhier. DE STRADIVARIUS DOCUMENTEN. Men herinnert zich, dat in Januari van dil jaar het bericht kwam van documenten te Bergamo gevonden in een geheime lade van een oude kast, en bevattende notities var. den beroemden vioolbouwer Stradivarius over de veraardiging van zijn vermaard ge bleven inslrumenten. Daarmee zou het z.g. „geheim van Stradivarius", dat men ver loren waande, onthuld zijn, zoodat men op grond van deze documenten weer violen zou kunnen bouwen van de superioriteit der oude instrumenten. Na de publicatie van de eerste berichten over deze vondst duurde het echter niet lang ol de documenteD werden door de politie in beslag genomen Daarna is de heete zaak in den doofpot geraakt, maar het onderzoek is toch blijkbaar zijn gang gegaan. Want thans weet de „Times" te melden dat te Bergamo twee personen in verband met deze zaak zijn gearresteerd. Verdere bij zonderheden ontbreken echter. NED. HERV. KERK. Beroepen te Kamperveen ds. F. J. van de Plassche te Krimpen aan de Lek. Beroepen: Te Reitsum c.a. (toez.): A. Hoekert te Hindeloopen. Bedankt: Voor Huizum (N.-H.) (vac. C. B. Holland): J. de Bruin te Rotterdam. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Aallen (vac. W. Bech): W. E. Gerritsma te Oudega (Small). Te 's-Gravenhage-Oost (v.c. J. Douma): dr. G. Bouma te Zwolle. Bedankt: Voor Doornspijk: C. Steenblok te Lopik. Voor Niawier-Metslawier: M. Janesens te Schouwerzijl. Voor Zwammerdam, W. J. Smidt, te Dwingeloo. CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Hillegom: ds. A. M. Werkhof! te Amsterdam en ds J. W. van Ree te Ba- rendrecht; te Baarn: ds. J. Jansen te Leiden en ds. W. Kramer te Kornhorn. Beroepen te Werkendam ds. L. Baas te Teuge. o CHRISTELIJK NATIONAAL ZENDINGSFEEST. Op het Christelijk Nationaal Zendings- feest, dat D.V. Donderdag 4 Juli a.s. op het landgoed van Hare Majesteit de Ko ningin Moeder, te Soestdijk, zal worden ge houden, zal de openingsrede worden uitge sproken door Dr. J. Th. de Visser. oud- Minister van Onderwijs, en de slotrede door Ds. D. A. van den Bosch, predikant te 's-Gravenhage. DE ALGEMEENE TOESTAND. Eet Herstelvraaostak Conferentie ter bestrijding der valsche muiterij. Gisteren hadden te Parijs de financieel© vertegenwoordigers der geallieerde landen, met uitzondering van Japan, wederom een gemeenschappelijke bespreking. Deze be spreking, die gevoerd werd in aanwezigheid van de Amerikaansehe deskundigen, doch zonder dr. Schacht, nam den geheelen Dinsdag in beslag. Frappeerend is, hoe van Fransche zijd© nog al tegen de Amerikanen wordt ge ageerd in de pers. Blijkbaar staan de Ame rikanen dus een flinke verlaging der totaal- Bom voor. Van Fransche zijde stelt men nog altijd daartegenover, dat Amerika zijn schuldvor deringen dan ook zou moeten verlagen, waaraan Amerika, gelijk bekend, niet denkt! Te Genève is de Volkenbondscommissie tot bestrijding der valsche munterij bijeen gekomen. Er zijn 3ö landen vertegenwoor digd, o.w. 5 niet-VolkenbondsJanden, als b.v. sovjet-Rusland en de Ver. Staten. Ook Nederland is vertegenwoordigd, o.a. door baron VaD der Feltz en de heeren Geske, Sirks en Broekhof. Tot secretaris der con ferentie is benoemd onze landgenoot dr. J. van Walree de Bordes. o DUITSCHLAND. Crisis-geruchten. Gisteren heeft de coalitie bespreking plot seling een crisis-aanzien gekregen. Er hadden diverse fractie-vergaderingen plaats der bij de coalitie betrokken partijen. Voornamelijk de kwestie van den pantserkruiser is het hoofdpunt geweest van debat. De burgerlijke partijen willen de zekerheid hebben, dat de sociaal-democraten niet alleen hun voorstel, om den bouw van' den pantser kruiser te staken, dat reeds eenmaal door dei. Rijksdag verworpen is, niet zullen hernieuwen, doch dal zij ook niet voor een door de com munisten in te dienen motie tot schrapping van den tweeden termijn zullen stemmen. Men heeft er geen bezwaar tegen, dat de sociaal-democratische fractie geen steun ver leent aan dezen post van de begrootiig, doch men wenscht, dat zij ook nieb daar tegen zal stemmen, om de coalitie niet aan het gevaar bloot te stellen, dat deze post door een samen gaan van de Duitsch-nationalen met commu nisten en sociaal-democraten geschrapt zou kunnen worden. De afgevaardigde Wels had Maandag bij de besprekingen reeds zijn twijfel geuit, of de sociaal-democratische fractie een dergelijke verplichting zou kunnen aangaan. De leidei van het centrum, prelaat dr.Kaas, heeft daar op een persoonlijk schrijven tot den rijkskan selier gericht, waarin hij te kennen gaf, dat het voor het centrum onaannemelijk zou zijn, indien d e sociaal-democratische fractie zich niet tevreden stelt met zich van stemmen te onthouden, doch het toestaan van den tweeden termijn voor den bouw van den pantserkruiser positief zou verwerpen. De rijkskanselier heeft dezen brief van den Centrumleider aan zijn eigen fractie doorge geven en in de raadskamer der soc.-demo cratie beeft men dit „ultimatum" van den prelaat Kaas zoo opgevat, als meende hea Centrum het niet zoo ernstig met de groote coalitie, omdat het anders, zoo redeneerde men ,de sociaal-demccratie niet zoo de knip op den neus zou zetten. Ten slotte besloot de soc.-dem. fractie on der aanwezigheid van 124 leden, met 93 tegen 29 stemmen en 2 onthoudingen, de te genwoordige houding tegenover de kwestei van den pantserkruiser te handhaven. Dat deed direct crisis-geruchten de ronde doen .Het kabinet Muller zou moeten aftreden, heette het enz. Maar zoo'n vaart loopt het direct nog niet. Gisteravond is in een be spreking tusschen de partijleiders en den rijkskanselier nog vastgesteld, dat de eisch der burgerlijke partijen inzake den kruiser niet als „ultimatum" moet worden opgevat en nu hoopt men vandaag oog een verzoe ningsformule te vinden. Niettemin, de politie ke horizon is weer eens zwaarder bewolkt dan ooit! o ENGELAND. De bomaanslag te Delhi De politie zet met ijver haar onderzoek voort naar de zaak van den bomaanslag in de Wetgevende Vergadering te Nieuw- Delhi. Het verhoor der twee beklaagden is 14 dagen uitgesteld. Zij weigeren oenige verklaring af te leggen, onder voorwendsel, dat het rnodgestrooide pamflet hun ge drag verklaart. De politie verdenkt één der beklaagden er van, betrokken te zijn geweest bij den moord op den politi e -offi cier Saunders te Lahore in December j.l. Alle gewonden maken bevredigende vorde ringen. o ITALIË. De Grooie Raad bijeen. De Groote Raad is voor het eerst bijeen geweest. Nadat natuurlijk de loftrompet was gestoken over de overwinning van bet fascisme, nam de. Raad een motie aan, waarin hij nogmaals te kennen gaf, dat de Kamer, die van corporatieven oorsprong is, een politiek karakter draagt en dat het do plicht van de afgevaardigden zijn zal een waakzaam toezicht uit te oefenen op de handelingen van het geheele staatsbe stuur eü mee te werken aan de uitwerking va,n de wetsontwerpen, door de regeering of uit het parlement ingediend. Fascistische afgevaardigen, die uit de partij gestooten worden, zullen daarmee automatisch hun mandaat als Kamerlid verspelen. SPANJE. In vrijheid gesteld. Ramon de Valle-Incdan, de Spaanscha schrijver, die, naar wij hebben gemeld, de zer dagen in hechtenis is genomen omdat hij kritiek had geoefend op deD politieken toestand in Spanje, is naar uit Madrid wordt bericht, weer op vrije voeten gesteld. RUSLAND. De lokstem des sovjets tot Engeland. Nu een Engelsche delegatie van zaken lui Rusland bezoekt, doet men van Russi sche zijde alles, wat maar mogelijk is, om te trachten invloed te oefenen op het herstel der betrekkingen met Engeland. Zoo heeft Pjatakof, lokkend als een voge laar, o.m. gezegd: Indien de betrekkingen met Engeland niet geregeld worden, zal de invoer uit Engeland beperkt blijven tot zoo gering mogelijke, absoluut noodzakelijke hoeveel heden. Gerekend zal er op deze bestellin gen niet kunnen worden. Zij zullen slechts incidenteel gedaan worden. Indien er ech ter een voor beide zijden bevredigend fi nancieringsprogram op te maken is, kan de sovjet-unie zonder moeite in Engeland be stellingen tot een bedrag van 150 millioen pond sterling onderbrengen. Indien het Eogelsche kapitaal zich buitendien voov concessies en alle mogelijke leveranties wil interesseeren, kan het invoerprogTam tot over de 200 millioen pond sterling worden uitgebreid, waarbij de beursgoederen (graan, koper, kaoetsjoek) buiten beschou wing blijven. Maar, zeide Pjatakof: „een breede eco nomische samenwerking van Engeland met de zich ontwikkelende sovjethuishouding is alleen mogelijk bij herstel van de normale diplomatieke bétrekkingen tussc-hen onze regeeringen. U zult gemakkelijk begrijpen, dat ernstige economische of finaneieele overeenkomsten tusschen onze landen on mogelijk zijn zonder daarmee overeenstem menden juridischen grondslag. Het is on toelaatbaar, dat toevallige factoren van andere dan economische orde dergelijke overeenkomsten aan het wankelen brengen of zelfs verscheuren. Een dergelijke ele mentaire juridische grondslag is de aanwe zigheid van normale diplomatieke betrek kingen." 0— VEREENIGDE STATEN. De dianksmokkel. Te New-Orleans is voor de rechtbank de zaak behandeld tegen kapitein Randall en 7 leden van de bemanning van den schoe ner „I'm alone", die, zooals bekend, on langs door een schip vaü de kustwacht in den grond is gehoord Randall en zijn man nen waren beschuldigd van samenzwering tot ontduiking van de drankwet. Zij wer den echtei op verzoek van den districts procureur vaD rechtsvervolging ontslagen. Toen de officier van justitie ontslag van rechtsvervolging vroeg, sprak hij daarbij de verwachting uit, dat idcd goed zal toe grijpen, dat hierdoor op geenerlei wijze een oordeel mag worden geveld over het recht vaD' de schepen dei kustwacht om een schip met contrabande te vervolgen en in den grond te boren. Naar verluidt heeft het departement van Justitie te Washington aan de federale» autoriteiten opdracht gegeven de rechts vervolging in te trekken. Hoe bet nu zal gaan met den eiseh tol schadevergoeding 1 Sterk staan de Amen* kanen blijkbaar niet, gezien dit verloop van het proces De gezant van Noorwegen heeft ?n ver band met de beschieting van het Noorsche stoomschip „Juan" door een schip van de Amerikaansehe kustwacht, een protestnota; aan het Departement van buitenlandsche zaken overhandigd, waarin hij om ophel dering vraagt. SENATOR EDGE OPVOLGER VAN HERRICK TE PARITS. NEW YORK, 10 April (V.D.) Uit Washinfr ton wordt officieel gemeld, dat senator Edg# als opvolger van den overleden ambassadeur der Vereen. Staten Herriek, naar Parijs zal gaan. Het staat wel vast, dat de Fransche regeering hiermede aceoord zal gaan. „RUSSISCHE" MAATREGELEN. MOSKOU, 9 April. (Wolff.) De regeering heeft besloten op 1 October a.s. de voor malige huiseigenaars, wier belastbaar jaar- lijksch inkomen meer dan 9000 roebel be draagt, uit de „gocommunaliseerde" wonin gen te zetten. Uitgezonderd van dezen maatregel zijn geleerden, technici, kunstenaars enz. Ook pachters cn eigenaars van in dustrieels ondernemingen worden niet uit hun woning gezet. DE STRIJD IN MEXICO. MEXICO, 10 April. (Ned. Tel. Ag.) Ge meld wordt dat generaal Escobar, de opper bevelhebber der opstandelingen voor zijn verlrek uit Juarez verklaard heeft, dat hij zijn 6000 wei-bewapende manschappen in Sonora front zal laten maken. Het lot van de opstandige beweging zal afhangen van het in Sonora plaatsvindende gevecht met do oprukkende bondstroepep onder beve! van generaal Calles Er zijn aanwijzingen dat beide opperbevelhebbers al hun krach ten zullen verzamelen om meester van het terrein te worden. O"". BRANDEN. DENVER, (Colorado), 10 April (Ned. Tel. AgBij een brand in een groote boerderij zijn vijf personen om het leven gekomen. LEUZINGEN, 10 April (Wolff). Drie kin deren zijn hier in de vlammen omgekomen, LEIPZIG, 9. April (Wolff). Te BShlitz— Ehrenberg is "en 50 meter lang en 20 Meter breed gebouw van de houtzaagfabriek Schlobaoh in vlammen opgegaan. Een groote hoeveelheid hout ging verloren. Da schade bedraagt een half millioen mart Men denkt aan brandstichting. AUTO-ONGEVALLEN. ESSEN, 10 April (Wolft). Tegen midder nacht reed te Frillendorf een autobus ten gevolge van het weigeren van de rem tegen een spoorbrug en stortte negentien mrtef naar beneden op de spoorrails. Van da passagiers werden er acht gewond, van wie vier zwaar. KEULEN, 10 April (WoIiD- In de nabij heid van Erkelens in het Rijnland is een autobus van een helling afgereden. Van de dertig inzittenden werden zeven personen zwaar gewond. o AARDBEVING GEREGISTREERD. STUTTGART, 10 April (V.D.) Hedenmor gen registreerden in de instrumenten van het seismografisch observatorium een vrij sterke aardbeving. De haard moet op een afstand van ongeveer 600 K.M. liggen en bevindt zich vermoedelijk in Noord-ltaliê, De aardbeving begon mei een sterken uit slag te 6 uur 40 min. 22 sec. en eindigde na ongeveer 10 minuten. o EEN NIEUWE VLOOTCONFERENTIE? NEW YORK, 10 April (V.D.) Gisteren gaf Britton, de voorzitter van de vlootcommis- sie van het Amerikaansch Huis van Afge vaardigden te Washington uiting aan zijn meening, dat zijn plannen tot het bijeen roepen van een niet-officieele vlootconfe- rentie succes zullen hebben. Waarschijn lijk zal in Augustus a.s. te Biaritz of te Genève zulk een conferentie plaats vinden, waaraan ongeveer 10 leden van het Ame rikaansehe Congres en Engelsche, Japan- sche, Fransche en Itaiiaansche afgevaar digden zullen deelnemen. VAN DE GELEGENHEID PROFITEERENI MADRID, 10 April (Ned. Tel. Ag.) In verband met de aanstaande bijeenkomst van den Volkenbondsraad te Madrid had den de groote hotels hun prijzen aanzien lijk verhoogd. De regeering heeft ingegre pen en een maximum-prijs vastgesteld 8-1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2