n nieuwe Jr? Japon f de Centrale AGENDA. DE GROOTE SCHOONMAAK. DEN HAAG, ROTTERDAM, Alléén Hofweg 6. Hoogstr. hoek Spul. MUZIEK. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. KUNST EN LETTEREN. VISSCHERIJ-BER5CHTEN. BUITENLAND. Dinsdag. Gecticht Ervdegeeat: Tentoonstelling met verkoop van door patiënten vervaardigde ar tikelen; 25 eo 7—9 nar nam. Rehoboth (Rapenburg 10): Voorjaamerg. Fed. van Diaconieën in de Ned. Herv. Kerk classis Leiden; 8 our nam. Stadszaal (groote zaal): Liederen-avond mevr. Maartje Offer». 8 uur nam. Woensdag. Gesticht Endegeest: Tentoonstelling met verkoop van door patiënten vervaardigde ar tikelen; 25 en 79 uur nam. Leger des Heils (Langebrug 4): Samen komst ter herdenking generaal Booth. Stadszaal (groote zaal): 8ste Volksbijeen komst. 8 uur nam. Oegstgeest (Jeruël): Samenkomst te 3 en 6 uur nam. Oude-Wetering (Geref. Kerk)Uitvoering Chr. Zangver. „Halleluja". Hal lacht nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 April a s. tot en met Zondag 14 April waargenomen door de apotheken van de H.H. G. F. Reyst Steenstraat 35. Telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Teil. 1313. AAN ÖE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 68-jarige meubelmaker A. J. H., wo nend op de Hoogewoerd, die gistermiddag bij zijn woning kwam te vallen is gister avond aan de gevolgen overleden. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Leiden en zijne wijk- kanloren werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd t. 97.141.06 en terugbetaald f. 109.872.45 Derhalve minder Ingelegd dan terugbetaald 112.731,39. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 126. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op slaatsschuldboekjes inge schreven f. 4850 en afgeschreven 1.2400. Derhalve meer in- dan afgeschreven f. 2450. Hel aantal nieuw uitgegeven staatsschuld boekjes bedroeg 8. GEVONDEN VOORWERPEN Huissleutels, Lipssloutels, Wilkassleutel, handschoenen. paardenzweep. autonum- inerplaal H 37083, gouden ring met rooden steen, portemonnaie met inhoud, porte- monnaie (ledig), zilveren dasspeld, houten trapje, kam in etui. zilveren broche, meet- hoekje, gymnastiekschoen, zwarl dames- bond, rijwielbelastingplaalje, rijwielbelas- tingplaatje in etui. rijwielbelaslingplaatje in klem, zilveren beursje met inhoud, ro zenkrans in étui. pakje inh. 2 knolten ka toen, zilveren vulpotlood, rozenkrans in doosje (boekvorm), behangersschort, tasch inhoudende ondergoed, lorgnet in étui. nijp tang, manteltje gem. F. S autonummer plaat H 11005, autonummerplaat H 47647, autonummerplaat H 65064, Engelsch leer boekje, vermoedelijk gouden slavenarm- band, metalen duimstok, damestaschje met inhoud, parapluie, 1/20 lot „Lotisico", ro zenkrans. kous. wollen shawl, rijwieltaschjo van Chr. Zirkzee, bril in étui, eind takel touw. portefeuille van M. de la Rie, Acade misch proefschrift van K. Sprey, medaillon in étui, portretbroche, pakje inh. lapje ka toen, mantelceintuur, postduif, moer van een auto. broche, rozenstruiken, looneelkij- iker, buigtang, zwarte hoornen bril met doublé haken, reticule inh. flesch en paar schoenen. B. K. Kerkboekje, zakmes, hee- ren-armbandhorloge, paar witte dames schoenen. honden. Gevonden in de electrische tram (stads- iijn)Parapluie. paar handschoenen, gulden, porlemonnaie met inhoud. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen ten politiebureele alhier eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur nam. DE TREINDIENST. Mei den a.s. Zomerdienst der Ned. Spoorwegen vertrekt iedere 15 minuten een trein in de richting Den HaagRotter dam. terwijl verschillende sneltreinen, ook internationale, alhier zullen stoppen. Heden is het depot geopend van de Firma D. de JongLion, Vrouwenkerk- straat, de bekende sinds jaren gevestigde eonservenzaak te 's Gravenhage. Wij heb ben een kijkje genomen in de smakelijk in gerichte opslagplaatsen en zijn ervan over tuigd. dat de grootst mogelijke zorg besleed wordt aan hygiëne en reinheid in elk op zicht, wat een eerste vereischte voor een zondanigen handel is. Voor nadere bijzonder heden verwijzen wij naar de advertentie hedenavond in ons blad. Aan het politiebureau is te bevragen ter gladharige donkerbruine hond. Ook is aioaar een rijwiel te bevragen, dat onbeheerd voor het oude Academisch Ziekenhuis werd aangetroffen. Onze vroegere stadgenoot, de militair- paardenarts le klasse J. G. H. Holsheimer van hel 2de regiment veldartillerie te 's-Gra- vtnhage is met ingang van heden overge plaatst bij hel 4e half-regimenl huzaren ts Deventer. Heel het huis staat onderstboven, Overal hangt zeepsopluchl. Emmers water, verf en witkalk, Jagen manlief op de vlucht. Alles wordt op zij geschoven. Tafels, stoelen, kleed en zeil. Want de vrouw is aan '1 regeerem. Met den boender en de dweil. Etenstijden zijn veranderd. 's Middags krijgt men het ontbijt, 's Avonds is het koffiedrinken. Het diner dat is men kwijt. Witte lakens voor de ramen. De gordijnen staan in 't sop. Hitte kachels, wegge warmte, 'n Permanente voorjaarsstrop. Nergens kan men veilig ioopen, Zeep of stijfsel ingredient, Doen je vaak een buit'lmg maken, Als j'er niet verdacht op bent. Dagenlang wordt er gestreden, In dit voorjaarsoffensief. Dagenlang smaakt '1 brood naar boenwas. Als 'n na-oorlog» ongerief. En de vtouw is in dien veldslag, In haar liefste element. Ze ontwaakt uit wintermufheid. Als ze door dien chaos rent. Zielig zil de heer des huizes Wezenloos aan zijn ontbijt, In een hoekje weggeborgen, Slachtoffer van schoonmaaktijd. LEON. RECLAME. 9923 KERKCONCERT. Fred, de Nis. Too v. Honweningen. Om eenigermate de bezwaren te kunnen aanvoelen waarmee een organist, die zijn gezichtsvermogen mist, heeft te kampen, stelle men zich voor een muziekstuk uit het hoofd te leeren uitsluitend door het noten beeld in zich op te nemen. Niet dus op de gebruikelijke wijze door de muziek vóór zich te plaatsen en het stuk zoo lang te spelen totdat het den speler in het geheu gen blijft hangen. Men zal dan spoedig tot de overtuiging komen dat hel memoriseeren van muziek nog al iets van ons voorstel lingsvermogen eischt. Met een eenvoudig en niet te lang stukje gaat dat wel na eenige oefening (ze is uit een muzikaal oogpunt van groote opvoedende kracht). Maar als men dat tot een uitvoerige Praeiudium en Fuga van Bach (c-moll, no. 6 uit den 2en Fetersband) zou willen uitstrekken, dan pas stapelen de bezwaren zich op tot een hoogte, waar men niet overheen komt. Langs dien weg heeft de heer de Nie een programma van anderhalfuur muziek in zich moeten opnemen. Als hij dan niet altijd precies speelt zooals het er slaat, dan heeft men toch niet het recht dat al tc kwalijk te ne men. Inlusschen een welmeenende opmer king in dat opzicht moge hem een aanspo ring zijn om zijn hoofdnummer, de evenge- noemde praeiudium en fuga, nog eens ter dege le controleeren. Zoo'n monumentaal stuk van Bach eischt nu eenmaal, meer dan bijv. een toccata van Dubois, de uiter ste exactheid. Al moet ons deze opmerking uit de pen, dat neemt niet weg dat we voor het muzikaal geheugen van den heer de Nie de grootste bewondering koesleren. Af gezien van dit alles dwingt ook zijn tech nisch orgelspol tot groote waardeering. Te meer als men in aanmerking neemt dat de blinde organist ook in dit opzicht (zekerheid van greep, vooral in het pedaal, klavier wisseling enz.) zwaar is gehandicapt. Zijn muzikaliteit heeft hij voldingend bewezen door zijn duidelijk Bachspel (ook in een drietal prachtige koraalvoorspelen) en even zeer als componist van een zeer goed klin kend lied op een tekst van Verwv (Christussonet), dat een loffelijk sfreven aan den dag legt naar expressiviteit in ge- kuischten klank, al reikt zijn muzikale visie nog niet tot het beeld van den dichter. Van de hand van S. Visser, kweekeiing van het blindeninstituut te Amsterdam, speelde de organist een praeiudium en fuga, dat we met veel genoegen hebben aange hoord. Het stuk legt een gunstig getuigenis af van de vormbeheersching en den delica- ten zin voor klank bij dien componist, die door een goed gevonden- fugathema, waar mee te werken is, zich reeds een aanmerke lijke vrijheid van beweging binnen de gren zen der schablone heeft veroverd. Mej. van Houweningen, altzangeres te 's Gravenhage, verleende haar medewer king. Ze is van huis uit begaafd met een goed klinkende stem. In de diepte is die in het piano lang niet zonder charme. Komt ze hooger en wil ze kracht geven dan treedt een hinderlijk te-kort aan adembeheer- sching aan den dag Voor arias van Bach is haar voordracht veel te vlak Daar is ze nog lang niet aan toe. Het best heeft ze ge zongen in een lied van van Tetterode (GelnoD: hierin was hasr voordracht vrijer en hierin gaf ze overtuigende blijken van muzikalen aanleg. Een vrij behoorlijk aantal toehoorders woonde de uitvoering bij. NED. HERT. KERK. Beroepen: Te Serooekerke (Walcheren): A. Th. W. de Kluis, hulpprediker te Wemel- dinge. Beroepen: (Toez.) te Siddeburen (Gr.), ds. B. J. Audier te Soekaboemi (N.-lndië), thans te 'e-Gravcnhage. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te 's-Gravenzande. Joh. Jansen, te Leiden en G. Salomons, le Amersfoort. Bedankt: Voor Rotterdam-Zuid, J. A. Riekel, te Sliedrecht. GEREF. KERKER. Beroepen: Te Katendrecht (4de prei- plaats), J. C. Houtzagers, te Reeuwijk Te Lutjegast, H. Kakes, cand. te Zaandam. Aangenomen: Naar Oudega W.. P. Veen- huizen, cand. te Groningen. Bedankt: Voor StadskanaalPekelderweg, Hetnelum. Vries, Ten Post, Overscbild en Reilsum, P. Veenhuizen, cand. te Groningen Voor Nieuweroord, B. Bouma, te Dirks- horn (N.-H.) - Voor Groote Lind ds. L. J. Ailaart te HillegersbergTerbregge. GEREF. KERKEN IN H. V. Beroepen: Te Middelburg (2de maal). S. P. Vermeer, te Nijemirdum. BAPTISTEN GEMEENTEN. Bedankt: Voor Harlingen door ds. J. van Dongen te Stavoren. Mgr. AENGENENT TE ROME. Men seint uit Rome d.i 8 dezer aan de „Msb.": Z. D. EL Mgr. J. D. J. Aengenent, Bis. schop van Haarlem is, vergezeld van de Hoogeerw. Kanunniken G. C. van Noort, deken van Amsterdam en dr. Th. Vlaming na een zeer voorspoedige reis via Milaan beden- middag om 17.15 uur te Rome aangekomen. Het gezelschap heeft zjjn intrek genomen in hotel „des Princes". HET BEZOLDIGINGSBESLUIT. En de opleiding voor onderwijzer. Het Tweede Kamerlid de heer Ketelaar heeft den minister van Onderwijs, K. en W. de volgende vragen gesteld: Is de minister bereid mede te deeicn, om welke redenen volgens het nieuwe Bezoldi gingsbesluit de jaarwedde van het hoofd en de onderwijzers van een Rijksleerschool of van een school, welke als eenige leerschool verbonden is aan een van Rijkswege gesub sidieerde gemeentelijke of bijzondere kweek school voor onderwijzers en onderwijzeres sen, voor zoover bedoeld hoofd en bedoelde onderwijzers niet op 31 Oct. 1928 als zoo danig aan bedoelde leerschool verbonden waren, niet meer, gelijk volgens hel vorige Bezoldigingsbesluit, wordt vermeerderd met resp. f.460 en f.2507 Is de minister niet van meenmg, dat het ook voortaan noodzakelijk zal zijn, de prac- tische opleiding van de leerlingen der kweekscholen te doen plaats vinden aan daartoe bepaald aangewezen lagere scholen, en dat het billijk is, het onderwijzend per soneel dier scholen, dat zich met die prac- tische opleiding belast, daardoor een beloo ning toe te kennen? Is de minister, indien hij de voorgaande vraag in bevestigenden zin meent te moeten beantwoorden, bereid, te bevorderen, dat het Bezoldigingsbesluit aldus gewijzigd wordt, dat uit art. 9, al. 1, van hoofdstuk V ver vallen de woorden: „mits eerstbedoeld hoofd en eerstbedoelde onderwijzers op 81 October 1928 als zoodanig aan bedoelde leerschool verbonden waren", in art 13, al. 1 en 2 van dit hoofdstuk de datum 31 Oct. 1928 vervalt en in plaats van „verbonden waren" wordt gelezen „verbonden zijn", en de laatste zin der 3de alinea van beide arti kelen vervalt? Indien de minister voot de toekomst de bovenbedoelde verhooging van jaarwedde niet meer noodig mocht achten, is hij dan in elk geval bereid, te bevorderen, dat de krachlens het vorige Bezoldigingsbesluit vóór de bekendmaking van het nieuwe Be zoldigingsbesluit loegekende verhoogingen van jaarwedde aan hoofden en onderwijzers van de bovenbedoelde scholen gehandhaafd worden SCHOOLFONDS VOOR SCHIPPERSKINDEREN. Gisteren bestond het Schoolfonds voor Schipperskinderen „Schulfevaer" vijf-en- twintig jaar. Dit feit is gisteren le Amsterdam her dacht. De heeren Smeenge en J. H. Olber- ding zijn daarbii gehuldigd. Voor het school fonds overhandigde de heer Ketelaar na mens een comité een cheque van f. 3400. DE KLEEDING OP R.-K. SCHOLEN. derseind) 16 kinderen, wier ouders niet had- den voldaan aan de voor de school vastge stelde regeling in zake de kleeding van de leerlingen, van de school heeft verwijde'd. De bedoeling was niet deze kinderen als leerling af te schrijven, maar hen pas weder tol de school toe te laten, wanneer het ba- zwaar betreffende de kleeding zou zijn op geheven. Inmiddels zijn reeds spoedig 13 kinderen op de school teruggekeerd, terwijl dit na de Paaschvacantie ook met de ove rige, waaronder de beide in de vraag be doelde kinderen, het geval zal zijn, In verband hiermede is een voorziening in het onderwijs voor deze kinderen over bodig geworden. De meening, dat in de ge meente Gemert, noch in den omtrek, een openbare school zou bestaan, is lntusschen onjuist. Zoowel in het tot de gemeente Ge mert behoorende Elsendorp, als te Helmond, waarmede Gemert een geregelde treinver binding heeft, zijn openbare scholen, zoodat indien noodig, een dergelijke voorziening niet onmogelijk zou zijn geweest. Behoudens het geval, voorzien in arl. 106 der Lager-onderwijswet 1920 hetwelk in casu niet van toepassing was i9 het be stuur eener bijzondere school vokens de wet vrij in zijn beslissing omtrent A toela ting van kinderen tot de school. De ondergeleekende acht zich dan ook niet bevoegd omtrent de motieven voor niet- toelating van kinderen aan besturen van bijzondere scholen een bepaalde gedragslijn voor te schrijven. Overigens is hem niet ge bleken. dat gevallen, als in de eerste vraag besproken, moeilijkheden hebben opgele verd met betrekking tot de toepassing van de Leerplichtwet. HET GROOTE ABC. Waar het Nederl.-Indisch Tooneel, direc teur Cor Ruys, Leiden niet bezoekt, heeft de afd. Leiden van het Nederl. Tooneelver- bond gemeend te moeten zorgen, dat de Leidsche tooneeliiefhebbers toch met dit gezelschap konden kennismaken. Maandag a.s. komt 't gezelschap hier in den Schouw burg met een Fransche satyre van Marcel Pagnol, getiteld „Monsieur Topaze" vertaald „Het groote A B. C." De hoofdrollen zijn in handen van Cor Ruys, Nico de Jong en Lola Cornero. ter wijl verder optreden: Louis Poolman, Pierre Mijin, Jan Waarts, Louis Borel, Jan C. de Vos Jr., Corrie Roozendaal, Tilly de Jong, Emmy Lefebur. EEN EDELMOEDIG GEBAAR VAN PADEREWSKI. Paderewski heeft de opbrengst van een onlangs in Frankrijk door hem gegeven con certen-reeks, een bedrag van drie millioen frank, geschonken aan de oorlogsweduwen van Frankrijk. Het is niet de eerste keer, dat de edelmoe dige pianist zijn kunst in dienst stelt van de Fransc-he zaak. In Februari vernam Pade rewski, dal de kas van de vere. niging, die zich het steunen van behoeftige musici ten doel stelt, er slecht bij stond. Terstond orga niseerde hij te Parijs een concert en stelde de geheele opbrengst voor de vereeniging be schikbaar. o ENSEMBLE SLUYTERS. Het Ensemble Jacques Sluyters uit Am sterdam maakt in de maanden April en Mei een tournée door ons land met hst mi litaire blijspel van A. Moezy Enon: ,,De Big vaü het 168ste", en komt te Lei den op Zaterdagavond 13 April a.s. Voor verdere gegevens verwijzen wij naar de in ons blad voorkomende advertentie. De hoofdrollen zijn in handen van ds daimes: Truus Post, Marie Braakensiek, Betty Gril—Vink, Tilly van Vliet en de heeren: Jacques Sluyters Jr., Ad. Verzijl, Gerard Arbous, Theo van Vliet, Jacquea Sluyters Sr., Joh. Overbecke. William Faassen. DeB middags zal een opvoering plaat3 vinden voor de jeugd van: „De Kleine Lord", naar het beroemde boek vaD Fran ces Hodgson Burnett, De titelrol is in han den van Tilly van Vliet (de bekende Tilly van het kinderuurtie op de Radio). Antwoord op de vragen v. d. heer Vliegen. Op de vragen van den heer Vliegen, in verband mei de verwijdering van een aan tal kinderen wegens hun kleeding van een Roomsch Katholieke bijzondere school te Gemert heeft de heer Waszink. Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen het volgende geantwoord: Het is den '-nderjeferitenden bij onder zoek gebleken, dat. het hoofd der R. K. bij zondere school voor meisjes te Gemert (Bin- IJMUIDEN, 9 April 1929. VISCHPRITZEN. 41 Tarbot per K.G. f. 1.90—1.45; 17 Griet per kist van 50 K.G. f, 6442; 8975 Tongen per K.G. f. 1.25—0.90; 3 Groote Schol per kist van 50 K.G. f.-45; 3 Middelschol per kist van 50 K.G. f.57; 4 Zetschol per kist van 50 K.G. f.6342; 116 Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.41—11; 7 Bot per kist van 50 K.G. f. 14.506; 117 Schar per kist van 50 K.G. f. 134.70, 6 Tongschar per kist van 50 K.G. f.5549 25 Roggen per 20 stuks f.31—17.50; 83 Vleefen per stuk f. 3 801.04; 21 Pieterman en Poontjes per kist van 60 K.G. f. 85.50; 5 Groote Schel- visch p. kist van 50 K.G. f. 5446 6 Mid del Schelvisch per kist van 50 KG. f. 41 35; 19 Kleinmiddel Schelvisch per kist van 60 K.G. f.2925; 73 Kleine Schelvisch p. kist van 50 K.G. f. 2414; 78 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 42—32; 19 Gullen per kist van 50 K.GG. f.2611; 85 Lengen per stuk f. 2.761; 48 Heilbot per K.G. 1.1.55 1.25 146 Wijting per kist van 50 K.G. I. 10—4.60; 696 Koolvisch per stuk f.1.33 —0.30. Aangekomen 8 Stoomtrawlers: IJm. 417 met f.3086, IJm. 125 mei f 2018; IJm. 119 met f.4422; IJm. 52 met f. 2644. IJm 21 met f.3438; IJm. 80 met f.3370; IJm 71 met f. 2632; VI 9 met f. 2513 en de lopers: KW. 25 met f.751; KW. 121 met I S24; KW. 141 met f. 757: KW. 44 met I. 305. RECLAME. DENK AAN uw gezin! Aan de verzorging daarvan ontbreekt alléén, dat Gij nog geen levensverzekering hebt Ioopen bi| De Centrale, de - eenige Maatschappii die de arbeidersbelangen dient/ VRAAG EENS TARIEF. RIJNSTRAAT. DEN HAAG 8277 DE ALGEMEENE TOESTAND. De conferentie te Parijs. De onderlinge besprekingen te Parijs duren voort. Gisteren zou een gemeen schappelijke zitting worden gehouden, doch deze is afgelast. Blijkbaar was men nog niet zoover. DUITSCHLAND. De coalitie-besprekiiiaeiL Gistermiddag hebben nieuwe onderhan delingen der fractieleiders van de sociaal democraten, het Centrum, de Democraten, de Duitsche Volkspartij en de Beiersch« Volkspartij met den Rijkskanselier over de vorming dei groote coalitie en de afhan deling der begrooting voor 1929 plaats ge» had. De finaocieele deskundigen van ge* noemde fracties namen aan de bespreking deel en dienden het in de laatste dagen door hen uitgewerkte program voor de af handeling dei begrooting in. Men bleek het in het algemeen ten op zichte van de begrooting eens te zijn ge worden, zooals gisteren medegedeeld; te vens bleek echter, dat de moeilijkheden van' politieken aard, die het vormen van dei groote coalitie tot nu toe hebben belem merd, nog niet zijn overwonnen. Na de conferentie heeft de rijkskanselier nog een onderhoud gehad met de leiders van de BQöiaal-democratische fractie en vervolgens met die van de Duitsche Volkspartij. Men vermoedt, dat hierbij ook de kwestie van den pantserkruiser ter siprake is gebracht* FRANKRIJK. De Gazette dn Franc. De curator van den boedel der Gazettd du Franc heeft gisteren den rechter van' instructie kennis gegeven van de, door hem opgemaakte balans. De waarde der aan wezige effecten bedraagt 30.726.000 francs. Hierbij komt nog de waarde van een door de Gazette du Franc geëxploiteerde bouw. terrein-maatschappij en van een petro^ leum-maatschappij, welke bij de faillietver klaring nog niet ter beurze genoteerd waren. Mevrouw Hannau schat de waarde der effecten op rond 50 millioen francs. De waarde van de gebouwen, die aan de Ga zette du Frano bebooren, is op het oogen- blik nog niet geschat. ENGELAND. De bommenwerperij le Nienw-Delhi. Tegelijk met de bommen werden pam fletten geworpen in de zaal der wetgeven de vergadering te Nieuw-Delhi, in Britsch- Indië. T4 amflet is onderteekend door den z.g.n. op(-bevelhebber van het Hin*-*©« stansche Republikeinsche socialistische le ger en zegt: Wij wenschen er op te wijzen, dat, terwijl het volk nieuwe kruimels van hervormingen van de commissie Simon ver wacht en zelfs twist over de verdeeling der verwachte giften, de regeering ons kwelt» met nieuwe repressieve maatregelen, zooala de wetsontwerpen op de openb. veiligheid en de handelsgeschillen. De willekeurige aanhouding van arbeidersleiders bewijst! var, welken kant de wind waait. Onder deu6 buitengewoon provoceerende omstandighe den heeft de Hindoesche Republikeinsche Vereeniging id allen ernst en in het volle besef van zijn verantwoordelijkheid, zijn leger bevolen tot deze actie over te gaan met de bedoeling een einde te maken aan deze vernederende grap. Laten de vertegen woordigers van het volk naar hun kies districten terugkeeren en de massa voorbe reiden op de komende revolutie. Het parlement betreurt menschelijk bloed te moeten storten, maar verklaart, dat het offer van de enkelingen op het altaar van de revolutie onvermijdelijk is. De beide gearresteerde verdachten heb ben volmondig bekend en in hun bezit wer den nog twee bomm°n en eenige pistolet» gevonden. Zij verklaarden deze bommen slechts in reserve te hebben gehouden, voor geval de geworpene niet zouden zijn ont ploft- De bommen waren van ondeugdelijk fabrikaat en konden geen ernstige schade aanrichten De gewonden schijnen dan ook niet in gevaar te verkecren, met uitzonde ring van een bejaard Indisch lid. 2-1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2