TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. e WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 772. Hedenmiddag, 3 uur: 770. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen m den morgen van 8 April, medegedeeld door het Kon Ned Met Instituut te De Bildt. Hoogste Stand: 768.3 te Calshot. Laagste Stand: 754.5 te Janmaver. Verwachting tot den avond van 8 April: Zwakke tot matigen wind, uit westelijke richtingen. Half tot zwaarbewolkt. Waar schijnlijk droog weer. Weinig, verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 0 uur voorm.: 8 gr. C. (46 gr. F.) 12 uur 's midd.: 10 gr. C. (5.0" gr. F.). 3 uur nam.: II1/» gr. C. (53-grl F.). - HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJX-a.-ZEE Voor Dinsdag. Hoogste stand des voorm. te 2 u.,34 min. Hoogste stand des nam. te 2 u. 50 min. LICHT OP VOOR riETSERS e.a. Maandag 7.15 n.m. tot -1.47 v.m. moeten worden opgebracht, terwijl de in komsten vun de tabaksbelasting 35 miliioen. liooger zullen worden geraamd, zonder dat deze belasting zal worden verhoogd. Van de veffhooging van bier, successie- en vermo gensbelasting is thans definitief afgezien. ENGELAND. De candidaten der communisten Weer botsingen ie Bombay. De communisten hebben besloten in 25 districten voor het Lagerhuis met eigen candidaten uit te komen. In zes districten wordt speciaal een csndidaat tegen het zittend arbeidslid gesteld, n.L tegen Mac Donald, Clynes, Hartshorn, Adamson en de dimes Bondfiel den Lawrence. De ander9 canidaten komen in de groote steden en te Motherwell in Schotland, dat al eenmaal een communist afgevaardigd heeft. Te Bombay hebben wederom botsingen tusschen Mohammedanen en Hindoes plaats gehad. Daarbij werden drie Hindoes ge wond. Bij de arrestatie vri-n 8 Mohajrameda- ne« werd een politie-agont gewond. POLEN. De Rus Atanasowitsj is overleden, Pilsoedski tegen de Sejm. De vroegere ambtenaar van do Russische handelsdelegatie te Berlijn, Atanasowitsj, die onlangs in de Poolsche wachtkamer van de Poolsche grensstad Baranowitsje op twee Poolsche ambtenaren geschoten heeft, van wie er een aan zijn verwondigen be zweek, is Zaterdag in een ziekenhuis van 'Baranowitsj plotseling overleden. Volgens Poolsche berichten werd Atanasowitsj door een hevige zeruwcrisis overvallen, en stierf bij een tweeden aanval aan een beToerte. In sovjet-Rusland heeft dit nog al beroe ring gebracht en men dringt aan op in vrijheidstelling van de echtgenoote van den tverledeno. Eet lijfblad van Maarschalk Pilsoedski „Gios Prawda" en eenige andere regeerings- bladen publiceerden gistermorgen een arti kel van de hand van Maarschalk Pilsoedski, waarin deze zich in scherpe bewoordingen uitlaat tegen de Sejm en dat tot ondertitel heeft* Indrukken van een zieke van de be- grootingszitting van de Sejm. Pilsoedski ver telt, hoe hg eenige jaren geleden na eto, err.f-lige ziekte een onderzoek moest onder gaan, waarvoor hg zeer bevreesd was, maar dat achteraf bleek, dat het onderzoek in het geheel geen pijnlijk verloop had, en in het vervolg van zijn artikel trekt hg dan een pamlei tusschen dit geval en het ter verant- v. cording roepen vah den minister van Finan ciën Czechoyvicz voor het staatsgerecht. Men heeft zich omtrent dit prooes de ergste voor stellingen gemaakt, doch intusschen bleek het zeer onschuldig te zgn. tijdens de be- handeling door de Sejm was Pilsoedski ern- stig ziek geweest en had met een voet in het graf gestaan, zoodat hij weinig invloed op den loop der gebeurtenissen kon uitoefe nen Hü heeft echku* verklaard, dat lig de volle verantwoordelijkheid voor het Depar tement van Financiën durft te aanvaarden. Hy zelf had den plichtsgetrouwen Czecüow.cz er toe gedwongen, de begrooting te over schrijden. Over het gebruik van deze midde len bad hg de Sejm niet geraadpleegd, aan gezien zg door dit lichaam toch slechts cp vorkeerde en lichtvaardige wgze zouden zijn yenvorpen. Czechowicz heeft niet alleen de Poolsche financiën in orde gebracht, maar beeft zelfs overschotten weten te bereiken. Hem voor een rechtbank brengen spot met elke rechtvaardigheid, te meer waar de re geering zich achter hem heeft geplaatsten de handeling van de Sejm'dus ook een aan val tegen de geheele regeering is. Het ge heel laat zich verklaren uit het lage peil van de zeden en gebruiken vatf het Poolsche parlement. De Sejm was vroeger een opvoe dingsgesticht voor tuchteloosheid en hoog verraad en de huidige Sejm heeft een deel van deze overlevering overgenomen. Er heerscht een slechte lucht en een ongezonde moraal. Daardoor is samenwerking tusschen de ministers en de Sejm bgna onmogelijk. Een der bekwaamste Poolsche ministers heeft eens gezegd, dat men in de Sejm het gevoel had, tegenover een kooi met boosaardige apen te staan, die zich niet de moeite willen-geven, op mënschen te lgken. Met het dagen Van Czechowicz voor het staatsgerecht hebben qeze lieden een overwinning behaald, waar door zij Polen belachelijk maken en verne deren. Ten slotte zegt Pilsoedski aan het slot van zijn artikel, dat ta) van scherpe uit drukkingen en hier niét weer te geven kracht term en bevat, dat alleen de afgevaardigden van het regeeringsblok nog een eesiigsrins behoorlijk figuur in het parlement hebben gemaakt. ZUID-SLA VIE. Kroatische leiders veroordeeld. Te A gr am is de president van de bij het invoeren van de dictatuur ontbonden Kroatische boerenpartij, dr. Matsjek, ver oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf op grond van de nieuwe perswet wegens een door hem gepubliceerd artikel in de" Na- rodni Val van 6 Januari j.l. De vroegere secretaris der partij, dr. Krnjewits en Tor- tisj. verantwoordelijk hoofdredacteur van het blad Dom, werden eveneens tot veertien dagen gevangenisstraf veroordeeld wegens een door eerstgenoemde gepubliceerd arti kel in dit Wad. BULGARIJE. Naar een crisis? De minister voor de spoorwegen Macya^ roff, heeft Zaterdag wegens oneenigheden. met den minister van financiën Moloff, in zake de nieuwe regeling van het bestuur der Bulgaarsche spoorwegen, zijn ontslag ingediend. Minister-president Liaptschefif wees het ontslagverzoek echter af, daar het aftreden van Magyaroff, die in September ter bijlegging van de kabinetscrisis in de regeering zitting nam, nieuwe en onge- wtn'sehte binnenlaridsche politieke moeilijk heden zou meebrengen. De -oorzaak van de oneenigheid is ontstaan, doordat de mi nister van financiën in verband met de lee- niiig bij de Geneef&che financieel© commis sie verschillende verplichtingen op zich heeft genomen, voornamelijk over liet zelf bestuur der spoorwegen waarover thans een wetsontwerp wordt uitgewerkt. Moloff beloofde in Genève dat aan het hoofd van het Bulgaarsefie spoorwegwezen oen door dén ministerraad in overeenstemming met dan Volkenbondscommissaris benoemden di recteur zou worden gesteld, met een arabts- duur van 5 jaar en niet afzetbaar. Magya roff verklaarde, dat Moloff daartoe niet bevoegd was.' In de over de uitlegging van de toezegging van Moloff gevoerde onder handelingen tusschen den minister-presi dent Liaptscheff en den Volkenbondscom missaris Charron is de gehoopte overeen stemming niet bereikt, daar Charron nieu we eischen gesteld heeft betreffende het openbaar maken van tot dusverre geheime loverings-inschrijvingen. Hiermede was Ma gyaroff het ook niet eens. Minister-presi dent Liaptscheff heeft den in Berliin ver toe venden koning rapport uitgebracht. VEREENIGDE STATEN. Weer een klacht over de prohibitie ambtenaren. Een vaartuig van de Amerikaansche kustwacht heeft schoten gelost op het Noor- sche stoomschip „Juan". De loods van dit schip verklaarde later, dat het kustwacht- vaartuig eerst een uur lang de „Juan" volg de en daarna drie schoten loste, waaraan echter geen aandacht werd besteed, omdat er vaak schietoefeningen worden gehouden. Het vierde schot evenwel kwam in het wa ter- links van de „Juan" terecht, het vijfde •vlak~achter het schip en het zesde ging ra kelings over de voorplecht. Daarna kwamen de kustwachters aan boord van de „Juan", vroegen de papieren en verklaarden, dat zij de lading bananen als camouflage be schouwden. om drank te smokkelen. Bij onderzoek bleek echter, dat er geeD drank aan boord was. Anderson, de kapitein van de „Juan" en de loods hebben een protest doen toekomen aan den Noorschen consul te Baltimore. CHINA. De toestand te Hankao. Naar officieel gemeld wordt, is in de stad Hankau de staat van beleg afgekondigd, naar aanleiding van voorgevallen plunde ringen in de Fransche concessie wijk. Hier door waren Fransche en Japansche troepen verplicht ip te grijpen. Wegens de genoem de gevallen van plundering zijn in Hankau 46 Ohinee3che soldaten gefusilleerd. IRAK. Opstandelingen getuchtigd. Ibn Saoed heeft met een leger van 40.000 man eenige opstandige starnmeh getuch tigd. De emir Feisel, die herhaaldelijk inval len in Irak leidde, moet daarbij gedood zijn. MEXICO. De buigeistiijd. Bij den op 12 K..M. afstand van Naco gelegen spdonvegtunnel van de Southern Pacific is het tot een gevecht gekomen tus schen een Amerikaansche grehspatrouihe en Mexicaansehe opstandelingen, waarbi} een Amerikaan ernstig gewond werd. Later werden nog twee Amerikanen ge wónd, toen de opstandelingen een aanval deden op de stad Na-co, welke aanval ech ter werd afgeslagen. De stad was in 't duister gehuld, daar de rebellen door een mijnontploffing de lichtvoorziening verniel den. In den staat Chihuahua drijft Calles de opstandelingen voor zich uit, die geheel gedesorganiseerd zijn. VERKIEZINGEN IN LUXEMBURG. LUXEMBURG, 8 April. (Bel. Tel. Ag.) Het resultaat der gemeenteraadsverkiezingen is als volgt: Gekozen zijn van de partij der Radicaal Socialisten van Diderich 5, Katho lieke partij 9, Kartel van Links Radicalen en Arbeiderspartij 10, Onafhank'elijken een. BENESJ OPTIMISTISCH. PRAAG, 8 April (Belg. Tel. Ag.) Aan het diner, aangeboden aap het Besluur der Inter nationale Federatie welke gisteren te Praag bijeenkwam hield Benesj een rede waarin hij zich zeer optimistisch uitliet over de- ontwikkeling der toestanden in Europa en waarin hij o.a. zeide, dat na een vreedzamen arbeid van zes a zeven jaren, Europa weder op den normalen weg zou zijn teruggekeerd. ALPENJAGERS TE ROME- ROME, 7 April (Belg. Tel. Ag.) In de ba siliek van St Pieter is hedenmorgen een H. Mis opgedragen voor 21000 Alpenjagers die uit alle deelen van Italië naar Rome waren gekomen. Onder de aanwezigen wer den o.a. opgemerkt maarschalk Caviglia en talrijke vertegenwoordigers der Fascisten. Na de Mis Verzamelden de Alpenjagers zich op het plein van Bt. Pieter, waar een enorme menschenmenigte bijeen was. De Paus verscheen aan het venster der Gobe linzaal van het Vaticaan en werd met en thousiaste toejuichingen begroet. Tien mi nuten bleef de Paus aan het vensldi staan en groette de menigte met zijn hand en zijn hoed, terwijl over het plein enthousiaste toejuichingen weerklonken Alvorens zich terug te trekken, gaf de Paus de zegen. De Alpenjagers trokken daarna in optocht door de stad, bezochten het graf van den Onbe kenden Soldaat, defileerden langs het Ko ninklijk paleis en het paleis Chigi waarbij zij den koning en Mussolini toejuichten. SCHRITVER GEARRESTEERD. PARIJS. 8 April (Bel. Tel. Ag.) Volgens eeh telegram uit Madrid aan Le Journal is de gevierde Spaansche romanschrijver Ra- mion Devalleinclan gisteren op bevel van dep minister van binnenlandsche zaken op gesloten in de gevangenis le Madrid wegens critiek door hem uitgeoefend op den hui- digen poljtieken toestand in Spanje op een feestmaal dat hem was aangeboden. DE KOUDEGOLF. MILAAN, 8 April (Ned. Tel.) De jongste koudegolf is, begeleid van sneeuwbuien tot midden-Italië doorgedrongen. Het treinver keer heeft van vertragingen te lijden. Tele foon- en telegraafverbindingen ondervinden stagnatie. RECORD-HITTE. NEW YORK, 8 April (Ned. Tel. Ag.) New York en andere Amerikaansche steden hebben gisteren een record-hitte geregi streerd van 30 a 40 (40) graden Celsius, hetgeen de laatste vijftig jaar niet is voor gekomen. In verband hiermede had een groole trek naar buiten plaats, met name naar Coney Island. Over een brug in Philadelphia reden meer dan 50.000 auto's. BOMMEN GEWORPEN. DELHI, S April (Reuter). In de heden ge houden zitting der Wetgevende Vergade ring werden op het oogenblik dat de voor zitter Patel opstond om het woord te ne men, twee bommen in de druk bezette ver gaderzaal geworpen, waarvan een nabij den minister van financiën, sir George Schuster, terecht kwam. Eenige parlementsleden werden gewond en er ontstond een paniek. Twee mannen, die in het bezit van hommen en revolvers bevonden werden, zijn gear resteerd. NEW-YORK, 8 April (Reuter). De con cierge van bet postkantoor in New-York vond bij het schoonmaken van het kantoor een doos welke een bom bevatte en geadres seerd was aan den gouverneur Roosefelt. GROOTE FINANCIEELE KRACH IN ZWEDEN. KOPENHAGEN, 8 April (V. D.). Uit Stockholm1 wordt gemeld, dat met ingang van heden vier Zweedsche spaarbanken haar betalingen hebben gestaakt. DeEe vier banken hebben groote verliezen geleden door het verleenen van bouwcredieten. Het aantal hij deze banken ingeschreven spaar ders bedraagt 64.000, die tezamen 3.300.000 kronen hebben gespaard. De regeering heeft maatregelen genomen om de spaarders zoo veel mogelijk schadeloos te stellen. Nader wordt nog gemeld, dat het verlies minstens bedraagt 15.000.000 kronen en vol gens andere opgaven zou het zelfs 25.000.000 kronen bedragen. De oorzaak'is een mislukte grondspeculatie. Het is nog niet bekend op welke wijze de regeering zal ingrijpen. HET TRAM-ONGEVAL TE MIDDEN-BEEMSTER. Omtrent het doQclelijk tramongeluk, dat gistermiddag aan cje halfte Halfweg van de Noord-Hollandsche Tramweg-Maatschap pij' nabij Midden-Beemster plaats vond (men zie onder Gemengd Nieuws) bericht men ons nader, dat het slachtoffer is de heer C. Bleeker, 60 jaar oud, afkomstig uit Purmerend en verpleegd© in de St. Li- duinastichting aldaar. ONGEVAL OF MISDAAD? Gisteravond is te Mierlo op den weg een persoon gevonden met een gapende hoofd wonde. Daar hij bewusteloos en geheel met bloed bedekt was, kon de direct ontboden politie hem niet idcntificeeren. Ook gees telijke thulp was spoedig ter plaatse. Het onderzoek werd direct met ijver begonnen, doch werd ten zeerste bemoeiliikt door het ontbreken van ooggetuigen. Omtrept de oorzaak tast men geheel in het duister. Hedenmorgen- was de toestand van het slachtoffer bevredigend. DE STAKING IN HET ZAANSCHE HOUTBEDRIJF Blijkens de mededeeling in de vergade ring der stakende houtbewerkers in de Zaanstreek, bedraagt het aantal stakers 95 pCb. van het totaal. Bij de firma P Bot en J. Schipper Co te Westzaan wordt even als bij de firma Koniinenburg te Wormer- veer gearbeid. De arbeiders van de firma P. Donker en Co. te Zaandijk hebben het werk neertrelegd. Morgen veTeadert de Bond van Werkgevers in heV Houtbedrijf om zijn houding to bepalen. - DE REIS VAN DE DORNIER WALL-VLIEGBOOTEN NAAR iNDIë. "Blijkens een bij bet Departement van Defensie binnengekomen telegram zijn de drie Dornier-Walvliegtuigen, op weg naar Nederlandsch-Indië gisterochtend om 11 uur uit Bordeauz vertrokken en te vier uur dien middag te Berro nabij Marseille aangeko men. De voor-motor Van.de D.-23 bleek bij aankomst nog niet geheel in orde te zijn. De mogéliikheid bestaat dat deze ver nieuwd moet worden. ONGEVALLEN. DE REGEERING ANTWOORDT Dr. RITTER. De minister-president heelt aan dr. Ritter, in antwoord op zijn brief van 6 April j.l* d.d. 8 April hel volgende geschreven: Het zal U bekend zijn, dat het in het alge meen ge^ngewoonte is, en met het oog op een zoo efficient mogelijk gebruik van den tijd ook niet wenschelijk zou zijn, dat de Regeering zich begeeft in een-beantwoording van critische of andere opmerkingen, door particuliere personen aan haar adres ge maakt. Het is ook niet noodig, daar ons parlementaire stelsel op gelukkige wijze in de behoefte, die zich hier voordoet, voorziet. Critiek, welke onder de bevolking rijst, komt, voorzoover zij rijp en niet te verward is, door middel van de Volksvertegenwoor diging tot de Regeering en vindt daar, over eenkomstig de constitutioneele bepalingen, beantwoording. Men kan zeggen, dat het parlement.in dit cpzioht werkt als een heil zame filter. Niettemin wensch ik, om den schijn van onbeleefdheid te vermijden, u te antwoor den óp een bepaalde vraag, mij in een tot mij gericht en gepubliceerd schrijven d.d. 6 April j.l. gedaan. U citeert een verklaring van den heer Van Beunin^en d-d. 4 Maart j.l. eii een van den Minister van Buitënlandsche Za ken d.d. 22 Maart j.l. In de eerste verklaart do heer Van Beu- ningen, dat hij niet te maken heeft gehad met de publicatie van hot bekende docu ment. In de tweede wordt dit herhaald door den Minister van Buitenlandsche Zaken, uiteraard ingelicht door den heer Van Beu- ningen, wiens woord als eerlijk man men gelooft. U noemt beide verklaringen pertinente onwaarheden en verzoekt mij, zoo dit ont kend wordt, ,,te willen medewerken tot ee nonpartijdig onderzoek, teneinde objec tief vast te stellen, of en zoo ja waarom de Regeering op dit voor de geschiedenis der public atie cardinale punt de Volksverte genwoordiging onwaar beeft iDgelicht." Dit onpartijdig onderzoek zou moeten wor den ingesteld door een commissie van hoog staande mannen,, waarvan één door U, één door mij en een derde door de beide anderen zou moeten worden aangewezen; Beeds op 7- Maart zou door U aan een ver tegenwoordiger van den Minister van Jus titie hetzelfde verzoek gedaan zijn, waarvan toen geen gevolg is gegeven Mijn antwoord is het volgende: le. De onjuistheid aan het laatste bewe zen zal in rustiger tijd ook U zelf duidelijk zijn, daar men niet op 7 Maart een onder-» zoek van vragen naar de juistheid van een uitlating op 22 Maart gedaan Wat op 7 Maart aan den vertegenwoordiger van den Minister van Justitie werd verwacht, was dan ook niet een onderzoek naar de juist heid van de nog niet gedane verklaring van 22 Maart, maar een onderzoek naar de echt* heid van het bekende document. De Re geering wees dit af, omdat de valschheid voor haar vaststond en niet getwijfeld wildé zien aan het woord van vreemde, bevriend^ Regeeringen. 2o. Er is den Regeering ook thans niets bekend, wat ook maar een schijn van twijfel zou kunnen wekken aan de juistheid van haar verklaring van 22 Maart. 3o. Medewerking aan een onderzoek of en zoo ja waarom, de Regeering de Volksver^ legenwoordiging onwaar heeft ingelicht wijst zij af. Het zijn niet alleen vreemde Re» geeringen aan wierd woord zij niet getwij* feld wil zien. (Gedeeltelijk gecorrigeerd). De volgende passagiersschepen zijn Din»- dag 9 April 1929 in radiolelegrafisphe ver binding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks te; bereiken. (Medegedeeld door de N. T. M. Radio-Holland). Aludra, Rugby Radio; Chr. Huygens, Scheveningen Radio; Commewyne, Rugby Radio; Flandria< Scheveningenhayen Radioj Indrapoera, Scheveningenhayen Radion Jo- han de Wit, Scheveningenhayen Radio; Kon. d. Nederl. Sabang Radio; Orania, Rugby, Radio; Oranje Nassau, Quessant Radio; Pa- tria, Scheveningen Radio; P. C Hooft, Sche- veningenhaven Radio; Pr. d. Nederl. (Ned.J Scheveningenhaven Radio; Rotterdam, Sche. veningenhaven Radio; Rijndam, Scheve ningenhaven Radio Tambora, Scheveningen haven Radio; Pr. Fred. Hendr Le Havre Radio; Simon Bolivar, Scheveningenhaven: Radio; Tjerimai, Scheveningenhaven Radio; Veendam, Chatham Massachusetts Radio; Venezuela, Scheveningenhaven Radioj Zosma, Port Sudan Radio. VISCHPRITZEN. j Tarbot per K.G. f, 2.101.66; Griel pat kist van 50 K.G. f. 6435; Tongen per K G, f 1.100 75; Zelschol per kist van 50 K.G. f, 66—36; Kleine Schol f. 36—7 50; Bot f. 76; Sphar f. 11.504.80; Tongschar f. 5616; Vleeten per stuk f. 2.35; Pieter* man en Poontjes per kist van 60 K.G. f. 11—i 6.50; Groote Schelvisch f. 4536; Middel Schelvisch f. 3527; Kleinmiddel Schel visch f. 2416; Kleine Schelvisch f, 19 50 7.60; Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 3625; Gullen per kist van 50 K.G. f. 19 12; Lengen per stuk f. 1.800.75; Heil bot per K.G. f. 1.451.15; Wijting per kist van 60 K.G. f. 83; Koolvisch per stuk f. 1.23—0.33. Aangekomen 24 stoomtrawlers. IJM. 51 met f. 2740; IJM. 9 met f. 2?58f IJM. 59 met f. 5729; IJM. 44 met f. 2783* IJM. 6 met f. 2258, IJM. 118 met f. 23U1É IJM. 7G met f. 2078; IJM. 191 met f. 3520; IJM. 72 met f. 3405; IJM 158 met f. 3009; IJM. 189 met f. 3700; IJM. 327 met f. 2500 IJM. 143 met f. 3000: IJM. 108 met f. 2400; IJM. 43 met f. 1200; I.JM 152 met f. 1800J IJM. 64 met f. 2000; IJM. 197 met f. 3000j IJM. 3 met f. 4300; IJM. 47 met f. 3600; IJM. 29 mei f. 2400: IJM. 103 met f. 3000C IJM. 192 met f. 3100. En 12 loggers. K.W. 102 met f. 640: K.W. 38 met f 741a K W. 144 met f. 324: K W 79 met f. 691{ K.W. 68 met f. 760; K W. 8 met f. 624; K.W. 47 met-f. 647; K.W. 16 met f. 739; K.W. 110 met i. 559; K.W 89 met f. 538; K.W. 183 met f. 528; K.W. 173 met f. 496 besomming. LEIDEN. 4 April 1929. Tolale aanvoer 12131 slufcs. De prijzen waren: KipeiereB i 55.00; Eendeneieren f. 4.905,50 per 100 stuks. Mandel matig. AMSTERDAM, 8 April. Veemarkt. 564 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kw 1.00—1.10, 2e kw. 8898. 3e kw. 7086 p. K.G. slachtgewicht;-120 melk- en kalfkoeien f. 275f. 400 per stuk107 vette kalveren, 2e kw. 88.1.00, 3e kw. 7686 p. K.G. levend gewicht; 228 nuchtere kal veren 8—14 per stuk; 26 schapen; 630 var kens, Holt. le kw. 981.00, 2e kw. 9798 per K.G. slachtgewicht; Overz. en Geldersch# le kw. 981.00; vette varkens 9798; 52 paarden f. 100f. 225 per stuk. BOSKOOP. Coöp. vereeniging „D« Boskoopsche veiling". Veiling van 6 April. Rozen per bos van 10 stuks Marcel Royer 1.10—1.30 ct.; Mac. Keiler 140-1.50- Co lumbia 90—1.20; Golden Ophelia 70—1 30; Gemengde rozen 50; Hadley 140—1.60; Butterfly 1.20—1.80; Wilh. Kordes 1 00; Rosalandia 80—1.20: Ophelia 70—1.00 ct. BabyrozeD, per tak 17—26 ct.; idem in pot. per stuk 35 ct: Kersentakken per tal: 1726 cl.; idem per bos 2634 ct.; Lathyrus, por bos 12 cl.: Prunustakken. epr tak 9—11 ct., idem per bos 24—31 ct.; Tul pen per bos 2430 cL 3-i J

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 3