AGENDA. RECHTZAKEN. LEIDSCHE SCHOUWBURG. BUITENLAND. Maandag. Leidsche Schouwburg. „Nut en Vermaak." Millionair tegen wil en dank. 81/. uur. Rem. Kerk. (Hoogl. Kerkgracht), Concert. 8 uur. Stadszaal: Uitvoering van ,,Do Kleine Stem", 8 uur nam. Dinidag. Gesticht Endegeest: Tentoonstelling met verkoop van door patiënten vervaardigde ar tikelen; 2—5 en 79 nnr nam. In den Vergolden Turk: Algem. Vergade ring van aandeelhouders. N.V. Nationaal Veem, Leiden. 4 ur. Rehoboth (Rapenburg 10): Voorjaarsverg. Fed. van Diaconieën in de Ned. Herv. Kerk alaasis Leiden; 8 uur nam. Stadszaal (groote zaal): Liederen-avond mevr. Maarlje Offers. 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 April a.a tot en met Zondag 14 April waargenomen door de apotheken van de II.II. G. F. Reyst Steenstraat 35, Tetef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Telf. 1313. AUTO-ONGEVAL AAN DEN MARESINGEL. Zondagvoormiddag, omstreeks 10 uur, reed een vrachtauto van dc Melkinrichting „De Landbouw" alhier, bestuurd door den 23-jarigen Chr. P. A. R. te Zoeterwoude, langs den Maresingel. Zijn meisje Jacoba G., 22 jaar, dienstbode in Noordwijk, zat naast hem. R. reed met een filnke vaart Ter hoogte van de Prins Hendrikstraat, waar de Singel een bocht maakt, sloeg de auto, door een defect aan de stuurinrich ting, over den kop. R. en mej. G. werden over den weg geslagen. R. bekwam cenige lichte verwondingen, zijn meisje daaren tegen had een bloedende wonde aan het voorhoofd en een gat in het achterhoofd. De geneesheer van den Eerste Hulp dienst verbond het meisje, waarna zij in het Academisch Ziekenhuis werd opgenomen. Later is zij naar haar woning overge bracht. o Geslaagd zijn voor onder Rijksloezicht gediplomeerd schoeuhorsteller dip!. A dc beeren: D. Smit, J. P. v. Kempen, A. M. Ie Mair en G. J. van Kempen, allen alhier. Naar wij vernemen zal met ingang van 15 dezer de inspecteur van politie 1ste klasse A. P. A. Eskens, sedert vele jaren beiast met het toezicht op en de naleving van de bijzondere wetten, als chel der Recherche optreden. De tegenwoordige functionaris de heer W. G. Weijers zal van dit tijdstip af belast worden met de afdee- ling Bijzondere wetten. Door da Burgerzangschool, leider de heer P. de Rook, is in studie genomen de operette „De stukgedanste balschoentjes" van Hans Schouwman. De première van deze operette is uitgevoerd bij gelegenheid van het jubileumfeest van H. M. de Konin gin-Moeder te Den Iiaag. Men zie ook de advertentie. In het bericht over do Doopstrzinde ge meente in het nummer van Zaterdag moet voor den heor J. Broere gelezen worden J. Broeze, en voor dr. G. J. Boekenwayer, dr. O. J. Boekenoogen. Bij het passeeren van den overweg aan den Rijnsburgerweg hebben baldadige jongens een steen geworpen tegen een ruit van een voorbijrijdenden trein. De ruit werd verbrijzeld, doch persoonlijke onge lukken kwamen gelukkig niet voor. In de Stedelijke Werkinrichting wa ren opgenomen: Volw. Kinde- Dalum pers. ren Totaal Dinsdag 2 April 3G 2 38 Woensdag 3 April 39 4 -13 Donderdag 4 April 39 4 43 Vrijdag 6 April 41 4 45 Zaterdag 6 April 39 3 42 KANTONGERECHT TE LEIDEN In de strafzitting van Maandag trad als Kantonrechter-plaatsvervanger op mr. Bol- sius. Het eerst 9tond terecht Th. A. van G., slager te Leiden, die vleesch had vervoerd zonder keuringsstempel. Na verhoor van den slagersknecht van Tongeren, die evenals verd. de overtreding toegaf eischle de Amb tenaar van het O. M. f. 5.boete of 2 dagen. Vonnis f. 3.of 2 dagen. A. van der P., bedrijf9chef van de fa. den Duik te Katwijk aan Zee was in verzet gekomen tegen een vonnis van den Kanton rechter terzake van het doen verrichten van arbeid door een 12-jarigen jongen. De verbalisant Hamerslag hield vol dat de jongen gewerkt had, al ontving hij daar voor dan ook geen loon. Verdachte alsmede de beide getuigen k decharge betoogden evenwel, dat de jongen had zitten spelen. Het O. M. verzocht bevestiging van hel vonnis. Uitspraak over 8 dagen. J. O., 23 jaar, arbeider van beroep, had met een auto te Voorschoten komende uit de Kattelaan den weg overgestoken zonder zich te overtuigen of de weg vrij was en hierdoor een botsing veroorzaakt met een bestelauto van de firma Waals, bestuurd door I van der Veer uit Leiden. Laatstgenoemde had verd.'s auto van ach teren aangereden en schade aan de radio- teur bekomen. Na verhodr van twee ooggetuigen, con cludeerde de Ambtenaar, dat vord. onvoor zichtig gereden had en eischte f. 10.boeto of 5 dagen. Uitspraak over 8 dagen, „NUT EN VERMAAK". „MILLIONAIR TEGEN WIL EN DANK", blijspel in 3 bedrijven van George Barr. Het zal je overkomen, dat je als arm chauf feur precies op je verjaardag van een on bekenden grootvader een millioen dollar erftl En dat een paar uren later blijkt, dat een oom je 5 millioen nalaat onder voor waarde, dat je in eon jaar tijds het groot vaderlijk millioen op nette wijze er door lapt en je geen verloving of huwelijk mag aangaan of belofte doen terwijl je op het pnnt staat juist je liofde te bekennen Dat overkomt Charley Stafford, die man moedig den strijd om do 5 millioen aan vaardt, hoe zwaar het ook valt. Want aan vankelijk achtervolgt hem de pech. Alle vreemde dingen, die hij doet om zijn geld kwijt te raken, leveren hem voordeel op! Maar tenslotte lukt het hem juist op tijd zijn laatste geld op te krijgen en dc 5 mil lioen te verdienen plus de aangebedene zijns haTten. Ziedaar in 't kort de inhoud van het aar dige blijspel zonder pretenties, dat Nut en Vermaak gisteravond voor een prachtig be zetten schouwburg heeft opgevoerd en tot een succes gebracht. Het blijspel houdt aangenaam bezig zonder diep in te gaan op eenigerlei vraagstuk, dat zich er bij voordoet: als vrienden in don nood enz. enz. Noodig is echter een groote vaart en een snel speel-tempo, om losjes over het geheel heen te glijden en het is juist Nut en VeTmaak's succes geweest, dat deze beide factoreD, het eerst noodig, aanwezig waren. Er Ï6 gespeeld in vlot tempo, licht en los! Dit keer had de verconiging eens in hoofdzaak een beroep gedaan op de jongere krachten, op zichzelf al een prijzenswaar dige daad, daar ook een tooneclvereeui- giDg heeft te zorgen voor reserves en bo vendien blijkt uit zoo'n proefneming vaak veel goeds. Zoo is het ook gisteravond gegaan. Er bleken onder de jongeren goede krachten te schuilen, waarvan Nut en Vermaak nog veel plezier kan beleven. Natuurlijk vieiou enkelen daarentegen wat tegen, maar op het geheel had dit geen storenden invloed. De hoofdfiguur werd door den heer H. W. Arendsen uitgebeeld op vlotte wijze va aardig over het voetlicht gebracht. Hij droeg zeker het leeuwenaandeel bij in het succes. Naast hem mogen genoemd Robbey Smith (de heer Wijnbeek) die een grappige caricatuur goed volhield en uitbuitte, zü het iets te veel wellicht in verhouding, Wil liam Harrison! de beer Boom), Frank (de heer Heemann) en Daisy (mevr. Mooy Waasdorp). Le Rosla (mej. Brouwer) had wat meer variété-aebtigs moeten hebben. De overige rollen treden minder op den voorgrond Er waren in de bezetting daar van goede, en minder goedealles kwam niet over! docli zooals gezegd, als ge heel mag Nut en Vermaak meer dan tevre den ziin over de prestaties der jongeren Slechts één opmerking: af en toe was de souffleur te luid hoorbaar betgeen o.i. be houdens in een rara gevalletjes bovendien onnoodig was. Decor en aankleeding waren goed toi- zorgd. Aan het slot, toen de vice-voorzitter de dames met bloemen huldigde, bracht hij tevens lof aan den spelleider den heer S. Dommelshuizen en den regisseur, den heer M. S. van Polaanen, die daarop volkomen recht hadden. Op Maandag 6 Mei komt het Hofst.ad- Tooneel opvoeren „Als het kindje binnen komt"! Hedenavond gaat voor de leden de re prise van het stuk van gisteravond. VOETBAL. ALPHEN—HILLINEN 6—o. Een stap nader tot het kampioenschap. Alphen ging op don weg der overwinning voort; thans weer moest Hillinen in de club aan den kop van het ranglijstje haar meer dere erkennen. De overwinning van Alphen was overigens volkomen verdiend: het spel der Hillegommers viel ons niet mede. Bij de voorhoede was het verband verre te zoeken; de verdediging was nog het beste deel en vooral aan den keeper was het te danken dat zijn club voor een nog grooter nederlaag bewaard bleef. Het spel van Alphen was stukken beter; in de voorhoede speelden Windhout. de Grauw en Goddijn een goede partij; de linksbuiten talmde soms te veel, doch in de tweede helft deed hij het beter. Om twee uur laat scheidsrechter Hakkert be ginnen. Do thuisclub pakt dadelijk flink aan en en na eenige vinnige aanvallen neemt deze reeds binnen enkele minuten de leiding (10). Langzamerhand blijkt Hillinen zich te herstellen, waardoor we een meer gelijk opgaanden s'.rijd te zien krijgen De thuis club gaat daarna weer ten aanval, een der Hillinenbacks hindert binnen het bekende gebied op unfaire wijze en de penalty wordt door Alphen in een doelpunt omgezet. Wel dra vergroot de thuisclub nogmaals uit een voorzei van rechts den voorsprong waarna do rast ingaat met den stand 30. Na do thee, nemen de Rijnbewoners het spel onmiddellijk in handen waardoor de Hillinen verdediging de handen vol krijgt om doelpunten te voorkomen. Toch ziet de thuisclub kan9 om met een voorzet van rechts den voorsprong te vergrooten; een Hiltinen-doorbraak wordt Alphen bijna noodlottig doch de uitloopende keeper re tourneert het leder. Achtereenvolgens weet de thuisclub nog tweemaal te scoren en ondanks de pogingen van Hillinen om door een tegenpunt de eer te redden komt onver anderd het einde. SCHEVENINGEN—ALPHIA 4—3. Een onfortuinlijke wedstrijd. Alphia speelt tegen wind en zon wan neer zjj aftrapt. Al spoedig moet Schevenin- gens' üoe'.verdediger handelend optreden, het geen hem goed afgaat. Een tijdlang gaat heit spel op en neer met de gastheeren een wei nig in de meerderheid. De voorhoede der Oranjehomden blijkt zeer gevaarljjk te zijn. althans hun aanvallen rijn zeer snel en over rompelend) doch, hoewel midvoor en rechts binnen vlak na elkaar alleen voor doel ko men te staan, bljjven doelpunten uit Dan krijgt Scheveningen een vrjjen schop te ne men. De bal komt hoog voor doel waar de midvoor gereed staat en schitterend inkopt 1-0 Scheveningen wordt hierdoor aangemoedigd eu reeds vjjf minuten later scoort zjj het tweede doelpunt, 2-0. Alphia is allerminst terneergeslagen en pakt energiek aan en met succes. Mooi samenspelend gaan rechts binnen en rechtsbuiten er van door. De bal wordt op tjjd voor doel geplaatst waar da rechtsbinnen geen ooganbiik aarzelt om den keeper het nakijken te geven, 2-1. We krij gen nu een vlug en aantrekkelijk spel te zien, wat tot de rust gehandhaafd blijft, doch beide partijen weten niet te doelpunten. De rost gaat in met 2-1 in het voordeel van Sche veningen. In de tweede helft riet het er geruim en tijd naar uit ,dat Alphia aan het langste and zal trekken. Reeds in het begin passeert haar midvoor de achterhoede, doch weer alleen voor den keeper komende, schiet hij juist tegen de lat, zoodat deze kans verkeken is. Scheveningen neemt nu het spel weer in han den en de bal blijft geruimen tijd op de Alphia-helft zweven. De linksback en keeper verdedigen echter goed en weten voorloopig elk gevaar te keeren. Toch moeten zij ten slotte zwichten voor een schot van den rechts binnen van Scheveningen, die den bal ech ter in bnitenspelpositie toegespeeld krijgt. Dit ontgaat den scheidsrechter helaas en het is 31. Vlak daarna scoort Scheveningen hat vierde doelpunt. Dit wordt Alphia wei wat to bar. Zij zet nu alles op alles. De tijd is in middels al flink opgeschoten en er is nog maar een klein kwartier te spelen. Haar midvoor verwisselt van plaats met den rechtsbuiten en aanval op aanval wordt nu ondernomen. Op een gegeven oogenblik rent de rechtsbuiten snel langs do lijn. Hij ze) hard en laag voor, öo back der gastheeren wil onderscheppen, met gevolg dat de bal inr eigen doel belandt. Niet zoodra is er weer afgetrapt, of Alphia's rechtsbuiten gaat er weer van door. Hij zwenkt een weinig naar binnen en lost een keihard schot tegen de lat. De terugspringen de bal 'wordt correct door den linksbuiten ingekopt De stand is in een paar minuten ge wijzigd in 43. De Alphianen werken hard, doch Scheveningen is nu op haar hoede. Toch krijgt de rechtsbinnen der gasten nog een kans, wanneer hü handig om het backstel heendraalt Maar weer schiet hij tegen den kec-per op. Even daarna is het eindigen eo heeft Scheveningen met 4-3 gewonnen. Alphia speeide met een invaller voor haar linkshalf en boewei zijn jeugdige plaatsvervanger niet 1 siecht was ,deed het gemis zich toch flink gevoelen. 0 KORFBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND. Westll I Noord: D.D.V.—D.V.D. 5—4; Swift -Wesierkw. 2—2; Excelsior-D.T.V. 22. WostI Zuid: Vitesse-H.S.V. 41; Velox- Flulïs 6—2; Deetos-H.K.V. 51; Het Zuiden- 0. Eibern. 01. OostI A: Noviomagum-Hellas 50; Be Quick-E.K.C.A. 20. OostI B: A.K.C.-Naas 12; Rigtersbleek- H.IC.C. 5—1. Noord I: Wordt Kwïek-Voorwaarts 10; Nic-Rood/Zwart 5—1. Overg. Noord A: Ready/T2-D.E.V. 12; K.V.D.-ZLK.V. 4—0; Bilthoven-K.V.O. 10—0. Overg. Noord B: Koog/Zaand. 2-Volh-2-0; W.kw. 2-Ready/Tekca 34. Overg. Zuid: die Haghe-H.B.S. 03; H.K. V. 2-Rozenb. 0-5; O.S.C.R.-D.K.C. 5—2; Deetos 2A.L.O. 2L West II E: Vitesse (Haag)-S.D.O. 104; Ready-Vitesse n 13—1. Overzicht. Van de vier punten welke de Leidsche veieenigingen konden bohalen, zijn er niet meer dan twee in Leiden beland. Vitesse heeft gewonnen, dooh Fluks werd in Rotterdam door Velox geslagen. Een onzer medewerkers, die hieronder van dezen laatsten wedstrijd verhaalt, heeft nogal klachten over het spel der thuisclub, die zich door het dreigende gevaar der degraidatie niet van een beminnelijke zjjde schjjnt te hebben doen kennen. Gelukkig voor onze stadge- riooten dat er voor hen geen groote belangen bjj dezen uitslag op het spel' stonden, anders hadden zjj dubbel reden zich te beklagen. Vitesse kwam in den wedstrijd tegen H.S. V. met eenige reserve's uit, maar desondanks beeft zjj, vooral bet eerste halfuur, zoo goed gespeeld, als men maar van haar wenschen kon. In den aanval draaiden v. Beeck en Uït- tenbroek vernuftig rond, en wisten de Haag- sche verdediging zéé van koers te brengen, dat er goede doelkansen ontstonden. En ook elders in het veld floreerde Vitesse. Kaiser, gelijk welhaast iederen Zondag, een en ai ijverige toewijding voor de kleuren die hjj draagt, ter Poorten een uiterst waakzaam verdediger, ditmaal met een prijzenswaardigs meesterschap over den bal. En als de beide invallers, Ensink en ter Poorten Jr., elkaar over en weer wat kalmte en vurigheid konden afstaan, dan zou Vitesse meer profiteeiren van beider spel, dat thans een nog onver vulde belofte inhoudt. Van de speelsters dienen de dameö Ensink en Vermast geprezen, de overigen verdienen geen blaam. De Haagsche vereeniging is een taaie te genstandster. Zij beeft eenige spelers die wat hoekig en stug te werk gaan, die den bal han- teeren alsof het een zwaar stuk ijzer instee van leer en lucht is, maar met dat al kan H.S.V. het ieder ander twaalftal geducht las tig maken. Storm heeft een goed begrip van het spel, doch zijn plaats is eerder in midden of verdediging, dan in den aanval, em bij de speelsters zijn er al tijd eenige, welke er voot zorgen, dat H.S.V.'s reputatie van goede dameskrachten te bezitten, niet teloor gaat. Het publiek zal zich met den wedstrijd en de doelpunten wel geamuseerd hebben. Bij Vitesse was Uittenbroek schotvaardig en maakte Ter Poorten een doelpunt zoo snel als een bliksemflits, en dan was er het Haag sche tegenpunt, net als bet eendje uit het sprookje: zoo leeljjk dat ieder er om lachte. Maar dit tot hier aan toe. Bekjjken we verder de uitslagen dam blijkt dat Deetos haar positie heeft verbeterd, en dan valt in 't oog dat D.V.D. in N.-Holland reddeloos onderaan staat. In het Oosten vallen de kampioenschappen van Naas en Noviomagum te vermelden en in het hooge Noorden heeft de club uit Jubbega een mooie kans op den titeL Stand West I Zuid: RECLAME. esp. gw. gel. vrl. put T.—t gem. Deetos 13 8 4 1 20 36—23 1.49 Vitesse 13 8 2 3 18 39—27 1.35 Het Zuiden 13 7 0 6 14 39—25 1.07 O.Eiberaest 13 6 3 5 13 26—31 1 Fluks 12 4 4 4 12 25—34 1 H.S.V. 11 3 2 6 8 16—25 0.72 11. K. V. 12 1 5 6 7 15—36 0.56 Velox li 2 2 7 6 28—34 0.54 VITESSE—H. S. V. 4—1. Vitesse mist Ploos van Am9tel, Maas en mej. Molt en verschijnt met vijf speelsters. II. S. V. telt een invalster en verkiest met een drietal aan te vallen. Reeds aanstonds is Vitesse in den aanval, en dank zij vlot samenspel krijgen zoowel van Beeck als Uittenbroek goede kansen, waarbij do Haag sche korf eenige malen ternauwernood aan doorboring ontsnapt In het middenvak is Vitesse iets sterker en ook hier speelt zij vlotter dan de gasten. De enkele aanvallen van Stormvan Loon zijn wel snel maar niet bijster gevaarlijk, doordat het drietal te vaak van den paal af speelt en zelden probeert in de nabijheid van den korf te komen. Na twintig minuten ontwijkt Uitten broek zijn bewaker en schiet in (10), en tien minuten later benut dezelfde speler een verren kans om den voorsprong te vergroo ten (20). Aan weerszijden komt nu een voltallig vak voor het doel. maar de eerste helft verstrijkt zonder verdere doelpunten. Al spoedig na de rust maakt ter Poorten Jr. een handig doelpunt (30). en na lang zwoegen heeft dan ook de Haagsche aanval succes, met een doelpunt dat niet direct achttienkaraats i9. (31), De Vitesse-aan- val mist do noodigt1 samenhang, maar als ter Poorten Sr. zich mooi vrijmaakt, schiet hij buitengewoon snel in. (41). Een prach tig doelpunt! De vermoeidheid doet zich dan gelden, en de laatste tien minuten wordt het een onberteekende vertoon mg. zoodat men tenslotte blij is als de heer Frank het einde aankondigt VELOX—FLUKS 6—2. De thuisclub mist één speler, Fluks Iaat uitvallen, zoodat Van Bemmel met twee dames in het middenvak speelt. Reeds aanstonds bljjkt dat Velox, koste wat het wil, den wedstrjjd poogt t9 winmen, want baar aanval begint direct bet spel te for- ceeren. Daartegenover onderneemt Fluks eeni ge kalme aanvallen, waarmee zjj bjjnai succes heeft, doch het schot is onzuiver. Als een der Leidsche verdedigers door twee Veloxspeel- sters wordt tegengehouden, kan Molenaar Sr. zonder veel moeite zijn club de leiding geven (1—0). De voorsprong wordt echter teniet gedaan door een doelpunt van Meylinb (1-1). De Velox-aanval kan tegen v. Bemmel ca niet veel uitrichten, en als Louwrier van verre door den korf heeft geschoten (12), heeft Fluks aan het einde der eerste helft de leiding. In de tweede helft gaat de strijd geljjk op. Doot een gehinderd doelpunt van een speel ster komt Velox geljjk (22). Dan komt v. Bemmel in den aanval en hoewel hjj weinig wordt gesteund, schept hjj zich eenige mooie kansen, welke hij door slecht schieten echter verknoeit. De Velox-aanval, die thans voor den Leidschen korf speelt, doelt aanhoudend uit gehinderden stand en daarmede hebbeo Happel en mej Zeef succes. (3—2; 4—2). In beginopstelling spelend is de Fluks-aan val eenige keeren onfortuinljjk met goede schoten welke uit den korf tollen. In den Velox-aanval doelt Molenaar met één hand en bereikt op die manier ook resultaat (52). Fluks is dan een geslagen ploeg en als de Leidsche verdediging het wat te kalm opneemt, kan Velox ten slotte met het eenige goede doelpunt van den middag het half-dozjjn vol maken (6—2). Even later kondigt scheidsrechter Heyboet het einde aan. HOCKEY. DE COMPETITIE. Voor de competitie won Leiden 1 met 20 van A V. "23 en Leiden II met 80 van Togo III. WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOERIST- VEREENIGING „SWIFT". Gisteren hield Swift de 300 M. 6print- De nitslag is: 1. W. Qraafmans, 2. J. Groene- wegen, 3. W, Severijnen, 4. C. WassiDk. De wedstrijd voor niet-leden onder de 17 jaar is uitgesteld. Nu zal deze a.s. Zondag ge houden worden. 1628 BILJARTEN. HET DRIE-B ANDEN KAMPIOENSCHAP. Te Amsterdam zijn de wedstrijden om het drie-banden-kampioenschap gehouden. Robijns won met flinken voorsprong den titeL DAMMEN. HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. OM DEN LEIDSCH DAGBLAD- DAMBEKER. De uilslag der 7de ronde was voor de le klas v. Zwioten wint van Teleng; J. Kleer wint van Maks Sweris; P. v. d. Stel wint van v. d. Wijngaard; de Water remise met Bernsen; ReekLammers afgebroken. De stand in deze klas is thans: gesp. gew. rem. verl. pnt J. Kleer 7 6 1 14 S. v. d. Reek 6* 3 3 9 Van Zwieten 7 3 2 2 8 Bernsen 7 3 1 3 7 Stel 7 3 1 3 7 Sweris 7 2 3 2 7 v. d. Wijngaard ..6*2 13 5 Teleng 7 1 3 3 4 De Water 7 12 4 4 Lammers 5" 118 3 Afgebroken partijen. Voor de 2de klas, groep A: Hulsman winl van Le Poole; v. Oeveren wint van C Klin kenberg; A. Klinkenberg wint van Teunis- sen; J. Klinkenberg wint van Molenaar. Deze groep is thans uitgespeeld. J. Klinkenberg en Molenaar kwamen hleï als 1ste en 2de aan. Zij moeten om de prij zen nog spelen tegen 1 en 2 uit groep B„ Wie dat zijn is nog niet zeker te zeggen. De eindstand in groep A is thans: gesp. gew. rem. verl. pnf. J. Klinkenberg ..7 5 11 12 Molenaar 7 4 2 1 10 C. Klinkenberg 7 3 3 1 9 A. Klinkenberg 7 4 12 9 Van Oeveren 7 2 3 2 7 Teunissen 7 2 2 3 e Huisman 7 2 1 4 5 Le Poole 7 0 1 6 1 De uilslag ïn groep B was: Klein wint van B. de Kier; Eppenga wint van Beyf Knappert wint van M. de Kier; T. t Bosch- Optendrees afgebroken. De stand in deze groep isf gesp. gew. rem. verl. pnt Klein 7 4 3 11 v. d. Bosch 6 4 2 10 0ptendree9 5 3 0 2 6 Eppenga 7 3 2 2 8 Knappert 5 2 2 1 6 Beij 6 1 1 4 3 B. de Kier3 1 2 2 M. de Kier7 0 0 7 0 DE ALGEMEENE TOESTAND. Je besprekingen te Parijs. Te Parijs duren de particuliere bespre» kingen tusschen de financieele deskundi gen voort. Het gaat thans over de bedra gen, door Duitschland te betalen. Natuur lijk wagen vele bladen zich reeds aan gis singen, doch waar er nog niets vast staat;g zullen wij daarop niet ingaan. Er is noch voor pessimisme, noch vpOr optimisme reden. DUITSCHLAND. De begrooting. De financieele deskundigen der partijen,; die de groote coalitie tullen moeten vor men, zijn het er over eens geworden, in het geheel 180 millioen mark uit de be grooting te schrappen. Alle departementen zullen dientengevolge hun uitgaven moeten verminderen. Buitenlandsche zaken zal 3.1 millioen moeten bezuinigen, binnenlandsche zaken 4.1 millioen, het departement van verdediging 7,3 millioen, economische za ken 2,6 mülioen; de uitgaven voor sociale doeleinden zullen met niet minder dan 45 millioen worden verminderd. Het meesfc wordt geschrapt bij het departement van verkeerswezen, en wel 48.5 millioenvooral de uitgaven voor luchtverkeer en die voor het bouwen van nieuwe waterwegen, kana len, zullen aanmerkelijk worden vermin derd. In de begrooting van voedselvoor ziening en landbouw zal 5,5 millioen worden geschrapt, bij het departement van finan ciën 6,2 millioen, enz. De begrooting der oorlogslasten zal met 17 millioen worden verminderd, de uitgaven voor den rijksdag met 500,000; 250.000 mark die voor het uit breiden van het gebouw van deD rijksdag zouden worden bestemd, worden niet uit- getrokken. Door het verhoogen van enkele inkomstea hoopt men 70 millioen meer te kunneD io nen. 35 millieen rullen door de rijkspotf

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2