a tech te men in het rood-zwarte kamp toch yoorai niet te veel waarde aan het succes pan gisteren. Een A.S.C.-ploeg, die met 41 van Over- Jnaas wint, moet natuurlijk ook wel verdien stelijk hebben gespeeld. En dan was het in 0e allereerste plaats de voorhoede, die goed Werk leverde. Janssen, ditmaal op de center- yoorplaats, was de ziel van den aanval. Hij scoorde twee goede doelpunten en miste na tuurlijk ook weer een paar opgelegde kan sen, maar hij kon het met zijn buurlui, Bliek ®n Han, goed vinden en dank zij Janssen zat er nu alvast wat „dash" in de A.S.C.- yoorhoede. Ook Bliek en Han waren op dreef, terwijl Van der Putten als linksbuiten dikwijls verdienstelijk werk leverde. Van Goor heeft wel kijk op voetbal, maar zal het niet ver brengen, als hij zoo bang blijft als nu. De Leidsche halflinie De Jongh, Brou wer, Liotard werkte hard, maar had toch ook weer heel wat tekortkomingen. Brou wer schijnt intusschen de depressie van de laatste maanden te boven te komen. In de achterhoede speelde Lefrandt een uitsteken de partij en zakte Stephanus na een goede eerste helft wat af. Gaykema de doelman van A.S.C. II kreeg een „trial" en deed, na een wat zenuwachtig begin, goede dingen. De Leidenaars wonnen den opgooi en Janssen verkoos het eerst met wind mee te spelen. Direct nam A.S.G. het spel in han den en al heel gauw zorgden Van Goor en Han voor het eerste doelpunt (01). Kort daarna zette Janssen flink door en het was 02. Een enkele maal trok ook Overmaas ien aanval, maar Lefrandt c.s. hadden niet al te veel moeite, om de Rotterdamsche Voorhoede de baas te blijven. A.S.C. bleef jn de meerderheid, maar zoowel Janssen als Bliek misten enkele goede kansen. Even flreigt dan Overmaas gevaarlijk, te zullen Worden als de A.S.C.-verdediging een paar awakke momenten heeft, maar het AS.C.- Boel ontkomt toch aan doorboring. Enkele minuten voor de rust plaatste Janssen den bal listig langs- den uitgeloopen doelman in bet Rotterdamsche doel (03). In de tweede helft was Overmaas, met 'den wind in de rug, beter op dreef. Er ont stonden toen heel wat moeilijke situaties Voor het A.S.C.-doel, zonder dat Overmaas het evenwel tot doelpunten bracht. Uit een hoekschop, goed genomen door Van Goor, Jnaakte Bliek onhoudbaar het vierde doel punt der Leidenaars (04) en toen even later Stephanus werd gepasseerd, had de centervoor der gastheeren geen moeite om den stand op 14 te brengen. Overmaas Was daarna meestentijds in den aanval, maar het schieten der Rotterdammers was heel slecht Ten slotte nog enkele aanvallen 'der rood-zwarten, die niets opleverden. Jans sen werd vlak voor het doel omvergeloopen, toen hij een goede scoringskans had en toen kwam het einde. De scheidsrechter de heer De Lange, floot verdienstelijk en trad uitstekend op tegen te ruw spel, waaraan Overmaas zich nogal eens bezondigd». U. V. S.'Li. F. C. 2. Hoe de zwakste partij winnaar werd. Wedstrijden tusschan plaatselijke vereeni- gingen brengen gewoonlijk een maximum aan spanning en een minimum aan goede momenten, en de ontmoeting tusschen U. V. S. en L. F. C., welke door een talrijk publiek werd bijgewoond, heeft op dezen regel geen uitzondering gemaaktl Ploegver- band vond men noch ter eene. noch ter pndere zijde, en op den vreemdeling, die toevallig bij dezen wedslrijd verdwaald mocht zijn geraakt, moet het wel een zon derlingen indruk hebben gemaakt te hooren, dat hier tweel elftallen aan het werk waren, die beide nog een gooi doen naar het kam pioenschap der derde klasse D. Men vatle dat echter niet al te tragisdh op: plaatselijke naijver doet in den regel de zenuwen extra prikkelen, en de goed- en afkeuringen van het onverbiddelijke publiek zorgen er ver- dor wel voor dat de meeste spelers volkomen den kop kwijt raken, waardoor alle verband zoek raakt en ook aan plaatsen niet meer Wordt gedacht! U. V. S. was sterker, gisleren, gedurende misschien ongeveer driekwart van den wed strijd, doch haar spel was uiterst nerveus en bovendien hoogst ontactisch, waardoor haar door eigen schuld de zege is ontgaan. Del itegenpatij telde niet minder dan drie inval lers en speelde daarenboven geruimen tijd met tien man, en haar komt daarom een woord van hulde toe voor het feit dat zij er desniettemin in geslaagd is de overwinning uit het vuur tel sleepen. verdiend hebben de Withemden die overwinning, wegens hun goede verdediging en hun kranig volhouden, doch hierbij moet toch de opmerking worden gemaakt, dat zij de winstpunten enkel en uitsluitend te danken hebben Aan de fout der blauw-witten van onnoodig ver op te dringen, zonder daarbij eventueele verdedi gingsmaatregelen te nemen en aan bet feit dat U. V. S. zoo dwaas was van de eerste tot de laatste minuut den aanval te concen- treeren in den persoon v. midvoor de Bruyn die maar zelden aan zijn bewakers wist te ontsnappen en bovendien van de enkele kansen, welke hij zich wist te scheppen, geen gebruik vermocht te makenl De opstelling der elftallen was als volgt: U.V.S.: doel: Kramp-, achter: Meerburg en Wondergem; midden: Graafmans, Van Deurzen en Boom; voor: Peter, Laman, De Bruyn, Koreman en Dei Lange. L. F. C,: doel: H. Duffels; achter: De Vos en Segaar; midden: Blom, Labordus en A. Duffels; voor: Keereweer, Siebert, Van Leeuwen en Franken. De withemden begonnen dus met tien man, waaronder eenige invallers. Onder leiding van den heer Hierck. die wel iets strenger had mogen optreden, begonnen de blauw-witten direct met fel aan te vallen, en gedurende ongeveer een half uur hebben zij dit offensief gehandhaafd, zonder het eeiiter in doelpunten te kunnen uitdruk ken. Wel kwam de Bruvn eena voox open doel, na den keeper te zijn gepasseerd, doch hij slaagde er in den bal langs den buiten kant van den paal te werkenI Enkele uitvallen der withemden werden geleid door #van Leeuwen, die een goede partij speelde, maar weinig steun genoot. Verder dan de backs bracht hij het dan ook niét, hetgeen niet verhinderde dat L. F. C. na een klein halfuur de leiding nam, toen Wondergem den bal verkeerd raakte op een moment dat hij door Siebert werd gehinderd, en over den uitgeloopen keeppr in eigen doel schoot. Rijs- bergen kwam tet elftal van L. F. C., nu als rechtsbinnen completeeren, terwijl Siebert en Keereweer van plaats verwisselden. In deze opstelling scheen het iets beter te gaan, en tot rust wogen de partijen thans vrijwel tegen elkaar op. In de tweede helft hebben de U. V. S.'ers het spel echter weer meeren- deels in handen genomen, al was hun over wicht toen niet zoo groot als voor de pauze, en meestal heeft L. F. C zich dan ook moe ten bepalen tot verdedigen. Vooral keeper Duffels heeft daarbij voortreffelijk werk ge daan en tal van schoten gestopt. Hoe U. V. S. ook zwoegde, het zat haar niet mee, terwijl men er niet aan dacht door een meter open spel naar de vleugels, verandering te bren gen ia een systeem, dat nu al meer dan een uur lang gefaald had. Weer deed L. F. C. zoo af en toe een uitval, en weer was het resul taat dat Kramp, die tamelijk onzeker was, bij een schot van Van Leeuwen het nakijken kreeg I Zoo won L. F. C. tenslotte met 20, in een wedstrijd waarin zij onafwijsbaar de zwakste is geWeest1 LUGDUNUM I—DELFIA I 3— Een zwakke wedstrijd der groen-witte voorhoede. Lugdunum heeft dezen thuiswedstrijd op nieuw tot een voor haar gunstig resultaat gebracht. Laten wij evenwel aanstonds vaststellen, dat ze het wel verdiende, maar dat het spel op geen hoog peil stond, terwijl wij maar zelden zagen, dat de bal behoor lijk laag langs den grond werd gespeeld. Delfia zat, zoolang de stand gelijk bleef, met groot enthousiasme op den bai en toonde van ernstigen wil te zijn om doelpunten te maken. De robuste Lugdunum-backs, alhoe wel ook nu te veel naar voren komend, bleven de Delfia-aanvallen goed de baas en waren uiterst trapvast Van Well speelde weer zijn goede spel als spil. Dank zij het weer kon onder normale omstandigheden een goede wedslrijd gespeeld worden. We zeggen onder normale omstandigheden, om dat wij eenigszins twijfelden aan het spel van het binnentrio. Goed voetbal werd dan ook niet gegeven en hoe De Jaeger ook voor zette of hoe keurig v. Well aangaf, het trio bleef slecht op dreef. De bal ging dikwijls huizen hoog, zoodat er van een behoorlijk plaatsen weinig kwam. Zooals het zoo dik wijls gaat, drong ook nu de verdediging der thuisclub veel te ver op, waardoor de uit vallen der gasten steeds een dreigend gevaar werden en bij een scherp voor doel brengen van den bal, de midvoor alleen voor v. d. Berg kwam te staan. Ook nu was het geluk met Lugd. en werd hoog over geschoten. Voortdurend komt Lugdunum voor het vijandelijk doel, maar een goed gericht schot wil niet komen, totdat een corner het ge- wenschte resultaat oplevert, 1—0. Gezien de Lugd.-prestaties voor rust, was 't weinig twijfelachtig hoe het verdere deel van den strijd zich ontwikkelen zou. Delfia stond dan ook voor een lastige taak en maakte er op het laatst niets meer van. Even nadat Dtelfia hard ingeschoten had, ging het leer aan de overzijde net naast Toch bracht Lugdunum spoedig den stand op 20 toen een door den linksbuiten voor- gezetten bal, na missen bij De Jaeger kwam en deze goed inschoot. Daarna kregen wij een heele serie aanvallen op het Dellia-doel, waarvan verschillende tot gevaarlijke situa ties aanleiding gaven. In deze periode vooral had een goed schietend binnen trio Lugdu num aan doelpunten geholpen. Nog even bleef het spel het aanzien waard en wist de Lugd.-voorhoede nogmaals het net te vinden, maar daarna verslapte het spel hoe langeT hoe meer en is vooral Delfia blij, dat het einde kwam. D. V. S. I— V. D. S. I 5—2. Een gelukkige, doch verdiende overwinning. Er is vrij veel belangstelling. Behoudens even voor en na rust, hebben wij een pit- tigen wedstrijd aanschouwd. De overwinning was ten volle verdiend. Wel had aanvan kelijk V. D. S. het beste van het spel, doch meer en meer deed de thuisclub zich gelden. Een kwartier voor rust nam zij volledig bet initiatief, hetwelk zij tot ver in de tweede helft behield. D. V. S. is er het eerst in en vooral mid voor en rechtsbinnen verrichten behoorlijk werk en spoedig heeft Piket met een goed sohot succes, 10. Aan de andere zijde veroorzaakt de rechtshalf een hoekschop, waaruit een schot volgt, dat Jansen goed stopt. D. V. S. blijft voorloopig nog het spel in handen houden, doch langzamerhand gaat V. D. S. iets beter spelen. Nadat de rechtsbinnen eenige handige dingen heeft gedaan, plaatst hij den bal voor doel, een verkeerd begrijpen van backs en keeper en het is gelijk, 11. Na rust is direct de thuisclub aan het woord. De middenlinie verricht goed werk en vooral de spil zet door zeer goed ge plaatste ballen zijn voorhoede aan het werk. Er wordt goed gevoetbald en vooral de lin kervleugel bezorgt de roodwitte achterhoede benauwde oogenblikken. In deze periode een fel schot van den linksbuiten en D. V. S. heeft opnieuw de leiding, 21. Bij een keu- rigen aanval zet Hollebeek den bal iets terug, een doelworsleling ontstaat en het is v. d. Burg die de leiding vergroot, 31. Nog even blijft het spel het aanzien waard, maar als de sland 51 is, raken de spelers ver moeid. Kort voor tijd moesten nog twee spelers het veld verlaten. V, D. S.'s rechts binnen krijgt daarna den bal en maakt er 52 van. Van D. V. S, speelden rechtshalf en rechts back zwak. Jansen heeft fraai gewerkt. De V. D. S.-ers zullen op zoek moeten naar een anderen keeper. Scheidsrechter De Bruin leidde verdienstelijk. NORVICUS I—OJ3. I 4—3- Een zwaar bevochten zege. Ondanks het niet meer medespelen van eenige der beste spelers, o.a. W. Hoek, is het Norvicus gelukt ten koste van O.B. een kleine overwinning uit het vuur te slepen. Als om circa "2 uur scheidsrechter Beze- mer laat beginnen blijkt dat beide ploegen eenigei invallers tellen. O.B. pakt direct flink aan en heeft al spoedig de leiding. Dit is voor Norv. het sein om aan te pakken. Vol vuur trekt zij ten aanval, en na minuten maakt Tissing met een prachtschot gelijk, 11. O.B., dat er alles op zet om de leiding weer te krijgen, vindt de achterhoede van Norv. met Hoogendam aan 't hoofd in goe den vorm, totdat 10 minuten voor rust de rechtsbinnen met een onhoudbaar schot er 21 van maakt. Norv. trekt wederom ten aanval en als de back van O. B. een handje mee helpt is het wederom gelijk, waarmede de rust in gaat 22. Na de rust komt O. B, gesterkt door den wind flink opzetten en weet eenige corners te iorceeren, waarvan er één Norv. noodlottig wordt, als de rechts binnen er met een schitterenden kopbal 32 van maakt. Nu is Norv. niet meer te houden en ten slotte zien ze hun werk be loond en het ia wederom Tissine die met een schitterend schot gelijk maakt, 33. Er is nog 20 min. te spelen. Wie zal het win nen? Norv., aangemoedigd door haar sup porters, weet van geen wijken en 10 min. voor 't einde is het Tissing, die onder groot gejuich Norv. de leiding geeft, 43. O. B. dat wanhopige pogingen doet om gelijk te maken krijgt geen kans en het einde van dezen spannenden wedstrijd komt met een kleine, doch verdiende overwinning voor Norvicus. Scheidsrechter Bezemer leidde uitstekend. R.V.C. II—U.V.S. II 1—3. U.V.S. had drie invallers, doch speelde beter dan vorige week toen tegen hetzelfde elftal werd gelijk gespeeld. Reeds spoedig na het begin wist de linksbuiten uit een voor zet van rechte, U.V.S. de leiding te geven. De Leidenaars bleven sterker doch de R.V.C.-keeper was in goeden vorm. Na een half uur vergrootte de linksbuiten uit een penalty den voorsprong, 20. Even later kreeg R.V.C. een strafschop te nemen doch Slimmere stopte keurig. Rust komt met 20 voor U.V.S. Na de rust waren de blauw-witte reserves weer sterker en spoedig bracht Beekman met een kopbal den stand op 3—0. Ten slotte wist R.V.C. met een ver schot de eer te redden, en met 31 voor U.V.S. kwam het einde. Scheidsrechter Schuddeboom leidde tot aller genoegen. A. S. C. II—H. V. V. IV 2— Beide ploegen telden eenige invallers. De gastheeren hadden al spoedig na den aan vang succes door toedoen van Alt, die on houdbaar voor den Haagschen doelman scoorde. Ook verder behielden de Leidenaars het beste van het spel, doch het voorhoede-spel was te peuterig en te langzaam om tot suc ces te kunnen leiden. Rust ging in met 10 voor de rood zwarte reserves. Na de hervatting kwam H.V.V. op goedkoope manier aan den ge lijkmaker, toen de Leidsche doelman een praatje stond te maken met bezoekers ach ter de goal en het leer hem plotseling vlak langs zijn beenen snorde. (11.) Hel bleef verder een gelijkopgaande strijd, die ten slotte eenige minuten voor het einde door C. Hulst ten gunste van A.S.C. werd be slist (2—1) Deze uitslag geeft de verhouding goed weer. L. M. C. I—L. F. C. II 7—2. Als om 2 uur de scheidsrechter laat be ginnen, pakken beide ploegen stevig aan. L.M.C. vergeet niet dat h«t kampioenschap op het spel staat, maar ook L.F.C. schijnt dit goed te weten want zij doet terdege hara best om L.M.S. een nederlaag toe te brengen. Het L.F.C.-doel wordt dikwijls onder vuur genomen. Na een kwartier geeft Scholte zijn chib dan ook de leiding. Hierna krijgt L.F.O. 9 penalties te nemen kort op elkaar, maar zij worden door den keeper op schitterende wijze gekeerd. Ver der blijft het een spannende wedstrijd, maar doelpunten blijven uit (Rust l—O). Na de rust pakt L.M.O. weer stevig aan en wij zien den linksbuiten den voorsprong vergrooten, gevolgd door nummer 3 door P. v. Hover. De rechtsbuiten maakt er dan 40 van. Daarna krijgen wij aan den anderen kant iets te zien. Een praoht voor zet wordt keihard ingeschoten. Dan zien wij Scholte en Koppers doelpunten, maar tooh geeft L.F.O. den moed niet op en zij weet met een keurig schot den achterstand te verkleinen. Scholte maakt er nu 72 van. Zoo komt het einde en heeft L.M.C. weer een stap in de goede richting gedaan. De leiding was heel goed. U.V.S. III—LUGDUNUM II 0—1. Vóór de rust was Lugdunum in de meer derheid doch tot doelpunten wist zij het, dank zij goed spel der U V.S.-achlerhoede, niet te brengen. Rust 00. Na de thee gaat het spel gelijk op, en beide doelen verkeeren om benrten In ge vaar. Een kwartier voor het einde geelt scheidsrechter v. d. Berg een penalty aan Lugdunum, dat hieruit het eenige doelpunt van den wedstrijd maakt L. F. C. III—LUGDUNUM III 0—1. Deze wedstrijd, die van groot belang was voor de eerste plaats in de 2de klasse L V. B., door den overzicht-schrijver „de groote strijd" genoemd, is in een kleine over winning der groen-witten geëindigd. Te ruim 12 uur wordt begonnen en de thuis club neemt direct het spel geheel in handen- De Lugdunum-achterhoede is echter op haar post en retourneert alles. Als na 25 min. de rechtsbuiten van L. F. C. natrapt, wordt hij het veld uitgestuurd. Desniettemin be houdt L. F. C. een klein overwicht, zonder nochtans den groen-witten doelman te ver schalken. Rust komt met blanken stand. Direct na de thee dringt L. F. C. ontstui- mig op, zonder succes echter. Gaandeweg komen de bezoekers meer in het offensief, doch ook bij L. F. C. is de achterhoede sterker. Ongeveer 15 min. voor het einde constateert de scheidsrechter een overtre ding in het L. F. C.-doelgebied. Penalty. Philippo scoort hieruit de eenige goal, 01. Hoe L. F. C. ook werkt, de achterhoede der groen-witten staat pal, en met dezen stand komt het einde. L. F. C. protesteerde tegen het niet toekennen van een penalty, die echter na afloop niet genomen werd. o LEIDSCHE BOYS I— D.V.S. II 6-0 X- Boys heeft 3 invallers en D.V.S. twee. Ongeveer 5 min. voor rust doelpunt v. Tol onhoudbaar voor de Boys waarmede met met 10 de rust ingaat. Na de rust speelt L. Boys stukken beter, mede gesteund door den wind. D.V.S. komt zelden over de helft. Als de stand na 20 min. door v. Tol met 2 doelpunten op 3O is gebracht krijgt Ranselaar voor D.V.S. de kans doch zijn schot suist langs den paal. De Boys voeren door Azier (1), Ko renhof (1), en v. Tol (1) den stand op tot 60 waarmede het einde komt. Arbiter Lancet leidde goed. LUGDUNUM V—U.V.S. V 1—4, Als er tien minuten gespeeld is geeft de midhalf van U.V.S., uit het middenveld zijn club de leiding. Even later maakt Lugd. ge lijk, doch direct hierna neemt U.V.S. weer een voorsprong. Rust 12. Na de rust wegen de partijen goed tegen elkaar op. U.V.S. is het gelukkigst en weet door doelpunten van rechtsbuiten en rechts binnen den wedstrijd met 41 te winnen, BELGIë—NEDERLAND. Nog steeds geen beslissing. Het „Hbld." meldt uit Brussel: Er is nog geen beslissing genomen be treffende den datum voor den wedstrijd BelgiëNederland. Maar de Belgische Voet balbond wil alles probeeren om den wed strijd nog in dit seizoen gespeeld te krijgen. Vermoedelijk wordt de wedstrijd legen het eind der maand Mei nog gespeeld. WILLEM TAP DOOR DEN N.V3. GESCHORST. Voor onbepaalden tijd. Wij lezen in de „Telegraaf": Zooals wij indertijd vermeldden werd de A.D.O.-speler tijdens den wedstrijd A.D.O. Sparta op 24 Maart p.l. door den scheids rechter Tetzner uit het veld gestuurd om dat hij zijn misnoegen over een beslissing door hoongelach kenbaar maakte. Naar wij vernemen heeft het bestuur van den N.V.B. thans aan W. Tap een schrijven gezonden waarin hem wordt me degedeeld dat hij in verband met zijn op treden tijdens genoemden wedstrijd, in afwachting van een nader te nemen be- slissig, met ingang van 5 April j.l. is uit gesloten van het deelnemen aan wedstrijden Tap, die inmiddels in de gelegenheid is gesteld tot het indienen van een verweer schrift, heeft daarvan reeds de eerste dagen van deze maand gebruik gemaakt OOSTENRITK WINT VAN ITALIë. Te Weenan heeft Oostenrijk gisteren met 3—0 van Italië gewonnen. O ENGELSCHE UITSLAGEN. In de eerste klasse waren de uitslagen» Aston VillaArsenal 42 BurnleyBirmingham 40 BuryEverton 12 Cardiff CityManscherster G. 13 Leeds ÜnitedDerby Couty 11 Leicester C.Blackburn R. 21 LiverpoolSheffield Wedn. 32 Manchester Un.Sunderland 31 Newcastle Un.Portsmouth 01 Sheffield Un.Hunderfield 10 We9t Ham Un.Bolton Wand3—0 En in de tweede klasse: Hull CityBarnsley 00 MiddlesbroughClapton Orient 40 MlllwallBlackpool 21 Notts CountySwansea Town51 Oldham Athl.—Stoke City 10 Port ValeChelsea10 Preston N.E.W. Bromwich Alb. 11 ReadingNotts Forest 03 SouthamptonGrimsby Town31 Tottenham II.Bristol City 11 JVofveihampionBradford 31 LAWNTENNIS. DE TAARVERGADERING VAN DEN N. L. T. B. Het programma der wedstrijden Te Amsterdam is de jaarvergadering ge, houden van den Ned. Lawntennisbond, on, der voorzitterschap van den heer ir. Broese van Groenou. De notulen werden goedge, keurd. De voorzitter deelde mede dat de keuzecommissie verkleind wordt en voor het komend seizoen samengesteld zal zijn uit de heeren ir. Broese van Groenou, mr. v. d. Feen en Castendijk. De jaarverslagen van den secretaris en van den penningmeester werden goedge keurd. Een verzoek van het Westelijk dis trict om de geldelijke bijdrage te verhoogen met f. 327, voornamelijk om f. 600 bij te dragen voor het Amsterdamsche schoolten, nis werd verworpen met 11469 stemmen, waarna het bestuursvoorstel werd aange nomen om de totaalbijdrage te brengen op f 11.50. De post „Propaganda" werd van f. 600 verhoogd tot f. 1000. Het bestuurs. voorstel inzake de reorganisatie der distric ten werd goedgekeurd. Met groote meerderheid van stemmen werden alle bestuursleden herkozen, nl. oe heeren Broese van Groenou (voorzitter), mr. Van der Feen. Dutil'h, Janssen en jhr. Van de Poll, terwijl als afgevaardigden der dis tricten bereids aangewezen weiden do heeren Boot (West), Schoevere (Oost), de Fremery (Zuid) en Benthem de Grave (Noord). Bij wijze van proef zal men dit jaar in de eerste klasse 8 in plaats van 7 partijen laten verspelen. Het nieuwe puntenstelsel werd aanvaard, terwijl de begrooting werd goedgekeurd. Zij sluit tot een bedrag van f. 13.000. Het programma der wedstrijden werd als volgt samengesteld: 36 Mei D.D.V. (Amsterdam). 15—20 Mei Ilanenburg (Den Haag); Amsterdam sche Kampioenschappen. 1820 Mei Stads kanaal; 't Sjyoolde (Zwolle). Maastricht; Wageningen. 23—26 Mei Sphaeririda (Utrecht). Leeuwarden; (alleen Friesland). 31 Mei2 Juni Leiden. 14 Juni (fleady (Amsterdam); 46 Juni Interacademiale wedstrijden. 59 Juni Kra- lingen (Rotterdam). 69 Juni Eilere Tennis park (Amsterdam). 1016 Juni Noordwijk- sche Sportvereeniging (internationale kam pioenschappen). 1216 Juni Groningen. 17 23 Juni Temmink's Tennispark (Amster dam). 1823 Juni Plaswijck (Hillegers- berg). 2023 Juni Breda; Assen; Arnhem. 2430 Juni Tennispark Zuidel. Wandelweg (Amsterdam) B. tournooi, 2630 Juni IJs- clubterrein Rotterdam. (B. tournooi.) 47 Juli Amersfoort; Enschede. 714 Juli Zaansche kampioenschappen. 1114 Juli Bilthoven; Quick (Nijmegen); Comjpe- titie-kampioenschap. 1721 Juli Den Bosch Noordwijksche Sportvereeniging; Maastricht (Limburgsche kampioenschappen)Soesl CVan Lennep's Sportpark). 2324 Juli Jeugd kampioenschappen Apeldoorn. 2528 Juli Bergen aan Zee; Daisy (Apeldoorn). 29 Juli 4 Aug. Nationale kampioenschappen (Hil- sersum). 711 Aug. Marlot (Den Haag). 1218 Aug. Eindhoven. 1618 Aug. Til burg. 2226 Aug. Baarn. 26 Aug.1 Sept en 7, 8 Sept. Leerdam. 2—8 Sept. Zuidel. Wandelweg (Amster dam); IJsclubterrein Rotterdam (B. tournooi) 48 Sept. Festina (Amsterdam). 68 Sept 't Spoolde (Zwolle). 68 Sept. en 1315 Sopt Bredasche kampioenschappen; October Amstelhoek (Amsterdam). MET. WILLS NAAR ONS LAND. Maar niet op de reeds vermelde data. Blijkens mededeeling van den voorzitter van den N. L. T. B. op de jaarlijksche ver gadering van den bond, zal mej. Wills op de door den Amerikaanschen L .T .B. voorge stelde data (11 en 12 Mei) niet in ons land kunnen spelen, aangezien zij op 9 Mei voor gesteld zal worden aan het Engelsche hof, een eer die nog geen tennisspeler buiten Engeland te beurt is gevallen, ook mej. Lenglen niet. Voorgesteld werd 3 en 4 Mei, doch daar dan D. D. V. haar tournooi heeft, kan de N. L. T. B. deze data niet aanvaarden. Ge tracht zal worden in de week van 1320 Mei een paar dagen te vinden, ———0 DE COMPETITIE. De competitie van den N. L. T. B. begint op Zondag 21 April. Voor dien dag zijn o.m. vastgesteld voor de 2e klasse: Oud-Wasse naar I—Leiden h Leiden n—T, L T, H. GYMNASTIEK. VOORTURNEN zDE GRAAD. Zaterdag werd door den Turnkring Lei den en OmBtreken het examen voor Voor- turner 2e graad gehouden, in tegenwoor digheid van een tweetal leden van het hoofdbestuur van het Koninklijk Neder!. Gymnastiek-Verbond. De exa/m en-commies» bestond nit mej. Steffelaar en den heer Schörhoff, beiden uit Den Haag en den heer Metz alhier, welke laatste tevens den Voortumerscursus had geleid. Aan 't examen werd door 12 voorturners deelgenomen, waarvan er een werd afge wezen. Geslaagd zijn P. Nievaart en N. de l'Eoluse van Excelsior, Leiden, P. v. X Walle en v. d. Gwaak, van Aquaduct, Lei den, Fucks van Wilskracht en Genie, Lei den, P. Philippo en Van deT Mey van Sparta, Leiderdorp, P. van Iterson van D- W. S-, Rijnsburg, S. Wynhout van R.O.D.A Lisse, G. v. d. Luyt van Hercules, Katwijk) en G. D. de Jong van U.D.I., Zwammer dam.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 14