AMERICAN STYLE DRIE EIGENSCHAPPEN Theesalon VAN ALPHEN japonnen JOHN KEITH's MISDAAD ^^BB5^H^5ï53 bij HERMAN PLANJE, Noordeinde 6 PAVILJOEN-BIOSCOOP, KATWIJK AAN ZEE 3 DE BENDE VAN KLAVERAAS re,™». BEEKMAN AGENDA. ELEGANT MODEL PRIMA KWALITEIT LAGE PRIJS vindt in U vereenigd in onze Hoeden! DONKERSTEEG 3 KATWIJK AAN ZEE. 2. DE GEVAARLIJKE WATERMOLEN (l acte) (6 acten) OUD-HOLLANDSCHE KERMIS-WAFELEN UIT DE OMSTREKEN?" BUITENLAND. KOREV AARSTRAAT Vrijdag. StadszaaiMij. voor Toonkunst. Utr. Bted. Orkest.. 8 uur nam. V oorschoten (Oude openb. school in de Schoolstraat)Tentoonstelling ran het werk der leerlingen van de Ambachts- teekenschool8 uur nam Zomerzorg: Demonstraties op huishoude lijk gebied; 1012, 25 en 710 uur nam. Zaterdag. Concordia: Uitvoering met bal der Leid- fche Dilettantenclub, 8 uur nam. Bijnsburgerweg 31E: Jaarlijksche ver gadering van aandeelhouders. N.V. „Hou vast," 2 uur nam.; idem N.V. „Beperkt- Bezil" 2.30 uur nam.; idem N.V. „Uitge breid Bezit" 3 uur nam.' Vrije Evaag. Gem. (Middelstegrachfc 3): Bidstond, De avond-, nacht- en Zondagdienst der opotheken wordt van Dinsdao 2 tot en met Zondag 7 April waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Visch- markt 8. telefoon 552. RECLAME. ■lllBlllllllllllllMIWllllillllilBlB 1237 VRIJZ. DEM. BOND. Aid. Leiden. Gisteravond hield deze afdeeling in de groole zaal van het Nut een openbare ver gadering waarin als eprekers optraden me vrouw W. van ItallieVan Embden en rar. P. J. Oud. De voorzitter, prof. mr. R. Kranenburg, opende te ruim acht uur de goed bezochte vergadering met een inleidend woord. Hij ving aan met op te merken, dat deze ver kiezingen van bijzonderen aard zijn Het gaat niet om het beleid van de Regcering omdat wij een intermezzo kabinet hebben. Dit maakl de verkiezingsactie down Zoo geheel in tegenstelling met de opgewekt heid waarmede deze wordt gevoerd in Engeland waar het gaat om het beengaan of het behoud van de Regeering. Niettemin hoopt hij dat van den strijd door de Vriiz Dem. gevoerd elan moge uitgaan en dat *teda deze avond daarvan moge getuigen. Huwelijkswetgeving en ontwapening. Mevrouw van ItallieVan Embden werd het eerst het woord gegeven, die aanving met te zeggen dat zij geen verantwoording van haar werk in de Kamer behoeft te geven aangezien zij hechts één jaar lan>, zitting heeft. Zij zal daarom haar blik richten naar de toekomst. De Vrijz Dem. partij heeft een gewichtig programma ont worpen dat voor de volgende vier-jarige periode tot leiddraad zal kunnen dierten. Spr. kan niet dit geheele programma be handelen doch wil slecht9 enkele punten naar voren brengen. En dan vangt zij aan met het huwelijksrecht waarover de vrij zinnige partiien het vrijwel eens zijn die een verandering in de huwelijkswetgeving wenschen in de rechten van meerdere be scherming van de vrouw. De rechtsche partijen stonden er tot dusverre anders tegenover. Het meest stroef voelt de anti-revolutionaire partij ten op zichte van de posi'ie der vrouw. Dit ver klaart ook het feit dat voor deze partij geen enkele vrouw in de Kamer zitting heeft. De R.Kath.-partij gaat meer in de rich ting van hetgeen de Vrijz. Democraten wil len. En ook de Chr. Hist.-partij wenscht wi;ziging der huwelijkswetgeving. Maar wat spr. in de rechtsche. partiien ten opzichte dezer quaesfie wraakt is. dat zij de allures aannemen als zou in dit op zicht de zedelijkheid veilig zijn bij rechts. Zij tracht met gegevens aan te toonen, dat wat de rechtsche partijen als bijzon der zedelijk naar voren schuiven niets meer dan schijn is. Verandering komt er h.i. En dit zal niet het minst er toe bijdragen dat een ander groote zaak waarvoor de vrjjz. dem. partti ook strjjdt, dichter tot haar verwe- ter.ltikinR kan worden gebracht, n.l. de ont wapening. Voor ontwapening hebben vroeger slechts en'-Hc groote geesten gestreden. Zij stonden echter machteloos tegenover de algemcene volksopinie. Daarin is vooral na den grootcr, oorlog verandering gekomen. Het streven wint meeT en meer veld, wat spr. met een over>.:cht van de offioieele vredesbeweging trachtte aan te toonen met te w'gzen op den Volkenbond en op verschillende gesloten ver dragen. Het is nu de vraag, of de ootwapenings- idee eerst internationaal, dan wel nationaal nu»et worden verwezenlijkt. Spr. meent het laatste en verdedigt daarom het punt der ontwapening vooropgezet in het vrgz.-dein. verkiezingsprogram. Nationale ontwapen.ng beteekent zooals spr. uiteenzette geen weer loosheid, omdat men toch altijd een poli tie- leg er behoudt. Burgerwachten en vrij willige landstorm korpsen kunnen in een staat die da ontwapening voorop zet, niet worden geduld, omdat dit ten slotte op een binnenlandschen oorlog zou kunnen uitloopen. Met uitspraken van militairen zelf betoogt spr. dat' in de' toekomst oorlog-nationale verdediging niet mogelijk is, allerminst voor een klein land. Ten slotte kunnen wij door ons te ontwa penen een voorbeeld zijn voor de groote Staten. De VTgz.-democraten durven het aan\ Zoo gaan wjj aldus besloot spr, haar be toog met moed de verkiezingsstrijd in. (Applaus). Vrijz. dem. politiek in 't algemeen. De1 heer Oud wilde in het algemeen de vrijzinnig democratische beginselen zooals deze in het verkiezingsprogram der partij zijn uiteengezet, behandelen. Het grondbe ginsel van de democratie is dat de Regeering steunt op de wilsuiting van het geheele volk. Dat i9 wat het mannelijk deel der bevol king betreft verwezenlijkt door de invoering van het algemeen kiesrecht, waarvoor do vrijz. democraten vanaf de oprichting van him organisatie hebben geijverd. Nog in sterkere mate is de partij betrokken geweest bij de invoering van het algemeen vrouwen kiesrecht waaraan de naam van den leider der vrijz. dem. partij, mr. Marchant voor altijd zal verbonden blijven. Maar ook al kan heel het volk medeweT- ken aan de vorming van de nieuwe Kamer dat wil nog niet zeggen dal het aangeeft de wijze waarop de Regiering zal gevormd wor den. Een zuivere politiek eischt met e'en be paald programma voor de kiezers te komen. De rechtsche partijen doen dit niet. Zij houden hun programma's in het vage om, als eenmaal de stembus heeft gesproken do handen vrij te hebben. Vooral bij de Katho lieken en Chr. Historischen is dit het geval. Welke gevolgen dit heeft heelt de verkie zing van 1925 geleerd. En hoewel de vrijz. democraten ook wel bereid zijn tot 9amenwtTking met andere partijen stellen zij hun beginselen op den voorgrond. Spr. dan plaatst zijn partij onmiddellijk tegenover het beginsel van de sociaal de mocraten. die er op uit zijn het particulier bedrijf te vernietigen wat de vrijz. demo craten niet willen. Het standpunt van de handhaving van het recht voor alle groepen der maatschappij i9 steeds het standpunt van de vrijz. demo craten geweest. En ook bij deze verkiezingen zal de partij dit standpunt weer vooropstellen. Maar dan wil zij den democratischen regceringsvorm daarbij toepassen. Niet de democratie van de lirkerpartijen alleen, maar van een de mocratie van rechts en links beiden. Want ook in de rechtsche partijen zitten demo craten, vooral bij de Katholieken, doch ook zelfs bij de anti-revolutionnairen. De conservatieven hebben in de rechtsche partijen echter nog al de overhand en deze vinden weerklank bij den Vrijheidsbond, wat herhaaldelijk door uitspraken van man nen als Van Gijn, Dresselhuis en anderen is gebleken. .Uit rechts en links zal dus een conser vatief regeeringsprogram kunnen worden gevormd. Een democratisch bewind zou kunnen gevormd worden door de democr«u ten van rechts en van links, de laatste ge vormd door de vrijzinnig- en sociaal-demo craten. De sleutel daarvoor heeft de R.- Kath. partij met haar 30 zetels in handen. Het hangt er maar van af, welke richting iD deze partii predomineeren zal. In 1925 heeft deze partij geen goed ge bruik van dezen sleutel gemaakt en het intermezzokabinet ie er de wrange vrucht van geweest. Hoe het thans zal gaan durft spr. niet te voorspellen Daarom wekte spr. in een vurige pero ratie tenslotte ook de Leidsche kiezers op de vrijzinnig-democraten te steunen, (Ap plaus). Van de gelegenheid voor debat maakten de heeren H. Wouda uit Haarlem, blijk baar anarchist en Lubbe uit Leiden, com munist. gebruik. Zij werden uitvoerig door den heer Oud beantwoord. Z0T Waar kocht U dat fijne Costuum, dat U met Paschen aan had Zeker maatwerk hé? Neen vriend, dat heb ik nu eens te Katwijk aan Zee gekocht Wat een Pak hè en wat een afwerking en dat voor L 29.50Ik stond verbaasd dat ik daar nu zoo goed kon slagen. De sorteering behoeft voor een groote stadszaak niet onder te doen en wat heeft hij een groote sorteering Jongens-Pakjes. Men staat er verbaasd van en kan er goed as goedkoop koopen! 1313 Programma van Zaterdag 6 April en Dinsdag 9 April: 1. JOURNAAL, nieuws van alle werelddeelen. Naar het beroemde boek van James Oliver Curwood. mi Prjjzen der plaatsen 90—70—45 cent. Plaatsbespreking 10 cent per plaats. De Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer alhier heeft haar leden gisteravond in een buitengewone vergadering bijeenge roepen teneinde een uitspraak der Vereeni- ging te krijgen op de vraag, aan het slot van het rapport van Leidsche Stadhuiscomité betreffende de plannen voor een nieuw stad huis gesteld. Na een uitvoerige discussie sprak de zeer matig bezochte vergadering zich met een kleine meerderheid uit, dat de vraag, of bij gebleken mogelijkheid tot her stel van den gevel en den toren moet over gegaan worden, bevestigend dient te worden beantwoord. De dienstplichtigen der lichtingen 1924 en 1926, van het '4e regiment infanterie, komen dit jaar als volgt te Leiden voor herhalingsoefeningen onder de wapenen: de onderofficieren-administrateur van 10 Sept. t.m 3 Oct., de overige onderofficieren van 5 t/m. 28 Sept.. 20 soldaten (geen Israë lieten)) van 29 Aug. t/m. 14 Sept., 15 sol daten (geen Israëlieten) van 19 Sept. t/m. 5 Oct., de korperaals en de overige soldaten van 12 t/m. 28 September. Hedenmiddag omstreeks half een is vermoedelijk door het spelen met vuur door jongens een brand ontstaan in een droog schuur behooronde lot een aantal gebouwen, waarin voorheen de tegel- en vazenfabriek Amphora aan den Hooge Morschweg wa9 gevestigd Daar deze gebouwen reeds meer dan een jaar ongebruikt stonden en de toegangen aan alle kanten geopend waren, was de inhoud van een en ander van wei nig waarde. De brandweer heeft het brand je met een 3-tal slangen op de motorspuit gebluscht. Eergisteren vervoegde zich bij de po litie eeD zekere P. V., die beweerde, voor een begrafenis-ondernemer te Tor Aar de begrafenis te moeten regelen voor een per soon, die aldaar overleden wa^. Voor een en ander zeide hij f. 6,noodig te hebben. Deze werden hem gegeven. Na onderzoek bleek de bewuste persoon niet overleden. De oplichter was intusschen met het geld ver dwenen. Bij de Arbeidsbeurs stonden op 4 Apri' j.l. ingeschreven 592 werk_oekenden. Op denzelfden datum van het jaar 1928 bedroeg het aantal ingeschrevenen 513. RECLAME. NIEUWE RIJIJ <2. VANAF MORGEN: 1318 Op bestelling ook aan huis bezorgd. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Vervoer van lijders aan besmettelijke ziekten De muziektent aan de boulevard Scbnnroprniminn Arbeiderskwesties. Gisterenavond kwam de raad in openbare vergadering bjjeen. Voorzitter was burge meester mr. dr. J. Schokking. Aanwezig alle leden. Ingekomen verschillende missiven van Ged. Staten, waarin goedkeuring wordt gegeven aan genomen raadsbes.uiten ais de goedkeu- ring dei begrooting 1929. Van het tjjdelp steuncomité is een verkor- te balans ontvangen waaruit blijkt dat er een voordeeiig saldo is van i. 562,70, hetwelk E. en W. voorstellen weer terug te storten in de gemeentekas. Van de gemeente is voor steur gebruikt een bedrag van f.3100, Een adres van veie bewoners van de Te Brittestraat waarin deze vragen een betere afrit naar het strand, wordt in handen ge steld van B. en W. voor prae-advies Door het gemeentebestuur van Leiden wordt voor onderwijzers een cursus gegeven in elfcctro-techniek. Ook te Katwijk kan zoo'n cursus gehouden worden, waarvan de kosten «oor LeideD worden gedragen. B. en W. stellen voor hiervoor gratis een lokaal te Katwijk aan Zee beschikbaar te stellen en een bedrag van 1.25,hiervoor toe te ftaan aan Leiden ter tegemoetkoming in da kosten. De Raad kan zich hiermede ver- eenigen. De voorzitter had er den nadruk op gelegd dat dit geen precedent mocht ayn voor andere vereenigingen. In verband met de invoering van het 7de leerjaar vragen de besturen der Herv. Scho len te Katwijk aan Zee gelden beschikbaar te stellen tot een bedrag van f. 4235,ten einde le:iumiddelen te kunnen aanschaffen voer de Centrale school. Accoord. De vereemging de verpleging vraagt van de gemeente de kosten te dragen voor hei vervoer van lijders aan besmettelijke ziek ten, zoo niet geheel dan toch voor de helft B. em W. adviseeren alleen dan aan het verzoek 1b voldoen als men zich aan de voorwaarden en bepalingen V2n het gemeen. t6bestuur onderwerpt. Onder die bepalingen is o.m. deze dat alleen die patiënten in aan merking komen die als minder bedeelden hier voor in aanmerking komen. Wat de ver goeding voor de verpleging betreft is het College van B. en W. bereid de kosten zoo noodig geheel te dragen als het in het on lang der volksgezondheid mocht noodig blij ken. Na een langdurige discussie waaruit blijkt dal de Raad net niet geheel met B. en W. eens is, wordt deze zaak aangehouden. 1 Mei loopt de tijd af dat de adj. Commies ter secretarie in tijdelijken dienst is be noemd. B. en W. stellen voor in afwachting van iseotueele nadere voorstellen de adj. comm voor vast te benoemen. Wordt door den raad goedgekeurd. Voorstel tot wijziging der verordening op ae hefting en die op de invordering aer slraetbelasling Wordt goedgekeurd. Voorstel lot verkoop van grond: Aan L. v d Plas 103 \12 aan dt Secr. Varkevi»- sers hoek weg naar 3 plassen a f 6 50 per M2 Aan K. G. Schuitemaker 147 M2 idem a f. 6 50 Aan KI. Dubbeldam 114 M2 idem a f 6.50. Aan M. C v Straten aan de Secr. Varkevisserstr a f 6 50 .Aan D. W, Huiskena 133 M2. idem a f. 6.50. En in combinatie aan de drie laatstgenoemde heeren 1Ö4 M2. aan de Sec. Varkev.str. a f. 6.50. Alles onder de gewone voorwaarden Aangenomen. B. en W. steHen voor van mej. wed. M. v. d. Gugtenv. Nagel en A. Durieux Pz. aan het Kerkplein over te nemen een strook grond langs hunne woningen ter aanleg van een trottoir De gronden zijn kosteloos ver krijgbaar onder voorwaarden dat de ge meente een trottoir aanlegt. De strook is 21/» M breed Goedgekeurd. J8. en W. stellen naar aanleiding van vroe ger gestelde vragen over bestrating met ba- zaltinetegels rond de muziektent aan de Boulevaixi, voor niet alleen deze bestrating aan te brengen, kosten f. 1200 doch teven9 een andere muziektent te doen bouwen, aanpassend aan de omgeving aldaar. Kos ten f. 2800 De kap zou dan wat aan het strand gewenscht is, van beton worden. Goedgekeurd. Voorstel inzake den bouw eener schuur bij de Tolgaarderswoning tusschen Katwijk aan den Rijn en Katwijk aan Zee. Door de aanwezigheid van een schuur is het niet paogelijk dat de Vreugdeweg vanaf den etr.weg over de rails doorgetrokken wordt omdat de Directie der N.Z.H.T. niet toe staat een overweg binnen een afstand van 10 M, van bestaande gebouwen. Opruiming der schuur is daarom gewenscht. B. en W. stellen voor hiertoe over te gaan. Kosten f 6O0, waarvan f. 300 komen voor rekening der Straatwegcommiseie en f. 300 voor de gemeente. Dit om ten Oosten der woning een nieuwe schuur te bouwen. Na eenigo toelichting wordt hiertoe besloten. VoorRte! van de leden J. v. Duyn, D. de Jong, P. Guyt en M. v. d. Bent om in het werkliedenreglement op te nemen de bepa ling dat gemeentewerklieden geen loon dienst mogen verrichten voor anderen. Op heden mogen B. en W. hiervan afwijken en wel vergunning geven. De commissie van overleg, en een commissie dor werklieden zeegen dat zij zich met het voorstel kun nen vereenigen mits de werklieden b.v. door salarisverhooging schadeloos gesteld worden. B. en W. kunnen zich niet met het voor stel vereenigen en meen en dat deze be voegdheid aan B. en W. moet blijven. De heer v. Duijn verdedigt het voorstel. De heeren Meerburg en v. Tongeren ver klaren het eens te zijn met B. en W. Wctb. Ouwehand zegt dat in principe iemand iu gemeentedienst zooveel moet verdienen dat hij kao rondkomen. Maar B. en W. moe ten vrijheid hebben om in zekere gevallen toestemming te verleenen voor anderen mogen werken. Nadat aan den heer v. Duyn toezegging is gedaan dat aan den hoofdopzichter zal worden opgedragen, nauwkeurig na te gaan dat werklieden niei» zonder toestemming bij anderen zulleu werken, trekken de voorstellers hun voor stel in. 2de voorstel van D. de Jong, J. v. Duyn en M. v. d. Bent, om „aankomende, tijde lijke of vaste werklieden door den Raad te doen benoemen." Ook hiermede kan het College van B. en W. zich niet vereeni gen en adviseerend afwijzend te beschikken. Na uitvoerige discusies wordt ook dit voor stel ingetrokken. Voorstel inzake het fietspad langs do R.-K. kerk. In vorige zitting is govraagd dit pad weer als rijwielpad open te stellen. Blijkens politierapport bepaalt het voet gangersverkeer zich in hoofdzaak tot Zon dag, inzonder voor de R.-K. kerk. De poli- tieinspecteur adviseert het pad weer ge heel als rijwielpad te bestemmen. Hier mede kan d© meerderheid van B. en W. zich niet vereenigen en acht het als vuot- pad, vooral des zomers zeer belangrijk. Voor de veiligheid der voetgangers is het als voetpad noodig. Het pad ligt boven dien in de bebouwde kom der gemeente ru kan als trottoir beschouwd worden en een trottoiT wordt nimmer als rijwielpad gebe zigd. De weg ib evenzoo druk van auto's, dus voor voetgangers onveilig. De meerder, heid stelt da-arom voor het pad als voet pad te blijven bestemmen. De minden»». »'j acht het pad als voetpad niet belangrijk. De heei Grimbergen staat geheel aan de zijde van de meerderheid van B. en W. De heer v. Duyn stelt voor het voorstel zoo te wijzigen dat het pad vanaf Callaoweg tot het hek van de Begraafplaats weer tot fiets pad wordt verklaard. Aldus wordt het aan genomen. Als antwoord op een desbetreffende vTaag antwoordt de voorzitter dat arbeidskaarten nimmer afgegeven zijn aan personen be neden 14 jaar. Wel is er misbruik vaD ge maakt dooi kindeken beneden 14 jaar die eens anders kaart gebruikten. Voor het af geven eener kaart vs «oms een *ussohen- ruimte vaD twee dagen gewenscht. Noode looze vertraging zal echter zooveel moge lijk worden tegengegaan. Hierna sluiting met gebed. DE ALGEMEENE TOESTAND. Be Volkenbondsraadzittinq te Madrid Be conferentie te Parijs. Naar het secretariaat van den Volkenbond bekend maakt, zal op voorstel van minister Chamberlain en na overleg met de overige raadsleden, de eerstvolgende biieenkomst van den Raad pas op 10 Juni te Madrid ge houden worden. De Raad zal al9 Raads- comité op 6 Juni eveneens te Madrid bijeen komen om de minderheden-kwestie te onder zoeken. Deze verschuiving van data is noo dig geworden in verband met de Engelscha parlementsverkiezingen. Dt' Engelsche re geering wil n.l. in den Raad behoorlijk ver tegenwoordigd worden, hetgeen alechts kan geschieden, wanneer de binnenlandsche toe stand klaar geworden i9. In welingelichte kringen te Geneve wordt aangenomen, dat Chamberlain, zelfs indien de consegyalievo regeering aan het bewind blijft, niet meer den post van minister van buitenlandsche zaken zal vervullen. Na een Paaschrecès van acht dagen zijn de deskundigen te Parijs gisteren hun arbeid weer begonnen, en wel met de kern van alle besprekingen: het bedrag van de Duitsche betalingen. In hoofdzaak kwamen de beide memoranda ter sprake, die eenerzijds door do vier Duitsche algevaardigden en ander zijds door den voorzitter Owen Young in da laatste zitting vóór Paschen waren overge legd. De door de Duitsche delegatie geslelde vragen om nadere ophelderinv zullen schrif telijk worden beantwoord. Dr. Schacht en de andere Duitsche gedele geerden zuilen nu mei de vertegenwoordi gers der schuldeischende landen direct contact zoeken. Men verwacht, dal bij deze directe onderhandelingen ook over de hoogte der bedragen gesproken zal worden. DUITSCHLAND. Be proote coalitie. Op nieuw wordt er door de partijen onder handeld over de groote coalitie, vooral ook met het oog op de begrooling. FRANKRIJK. Uitvaart van Myron Herrick. Gisteren beeft in Parijs de uitvaart plaatt gehad van den overleden gezant der Ver- eenigde Staten Myron T. Herrick. Minister-president Poinearé heeft enkele woorden gesproken ter herdenking van den doode. Daarna sprak generaal Pershing. Deze sprak den dank der Verefenigde Sta ten uit voor het beschikbaar stelleD van den Fransehen kruiser Tourville, die het lijk naar Amerika zal overbrengen. ENGELAND. De commissie Simon gereed. De commissie Simon, die een onderzoek heeft ingesteld naar den constifcutioneelen toestand in Indië, met het oog op de uit breiding der hervormingen, heeft haar werkzaamheden besloten en zal de volgen de week uit Indië vertrekken. Sir John Simon, de voorzitter van do commissie, heeft een voorzichtige afscheids rede gehouden, waarin hij, zonder de com missie aan een bepaald inricht te binden, zoide, dat de Canadeesche grondwet in ze kere opzichten als voorbeeld voor Indië zou kunnen dienen, en er op wees, dat de con* atitutie van de provincies elastisch go* maakt zou kunnen worden met een auto-* mati8cbe voorziening voor de ontwikke ling tot volledige autonomie binnen red©* lijken tijd. OOSTENRIJK. De crisis. In een bestuursvergadering van de Chr, sociale partij werd een commissie benoemd welke besprekingen moet voeren met do andere meerderheidspartijen en de oppo sitie. In deze commissie hebben o.m. zit ting Guertler en Heinl. Bij de te voeieu onderhandelingen met de Groot-Duitschers en den Landbund zulleD de eerstgenoem- den waarschijnlijk cultureele eischen stel len, terwijl de Landbund meer den nadruk zal leggen op economische wenschen. Van sociaal-democratische zijde wordt RECLAME. ONZE «ijs van da nlenwete stoffen gemaakt terwijl de pasvorm alt „tolmaaht" mag gepreaen worden. 819 mr ZIE DE ETALAGES 2-1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2