Per slat van rek n nieuwe mantel VOOR COULANTE BEDIENING SCHEFFER's Kledingmagazijn C. G. SMIT 70ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 28 Maart 1929 Vierde Blad No. 21177 BINNENLAND. nederl. vereeniging van huisvrouwen. Vischmarkt 18. nederlandsche bond van radio-handelaren. reclame. Haarlemmerstraat 143. SPORT. reclame. om het vrite kampioenschap v. leiden. Elfde dag. nederlaagwedstrijden a. d. o. (alphen). reclame. Steenstraat 49, Telef. 485 De voortgezette vergadering. In de voortgezette vergadering was de verkiezing van bestuursleden aan de orde. Als zoodanig werden herkozen mevrouw E. A. R. Brinkman VisserLokker (Arnhem) en mevr. D. JacobsZoethout (Den Haag) en gekozen werd, in de plaats van mevr. F DopVan Bommel van Vloten (niet her kiesbaar), mevrouw M. H. SchuilVan der Koog (Breda). Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering van den Nationalen Vrouwenraad werd benoemd mevr. Brauns (Haarlem). Verder waren aan de orde voorstellen van de afdeelingen. De afdeeling Helder was er voor, om, wanneer alle tegenwoordig zitting hebbende hoofdbestuursleden door andere zijn ver vangen, er dan uit elke provincie een afge vaardigde zitting heeft in het hoofdbestuur, dit uitgebreid tot 11 leden. Het hoofdbestuur achtte het niet goed, het hoofdbestuur uit te breiden. Het wenscht zich daarom niet te binden. Het voorstel-Helder werd verworpen. Den Haag stelde voor. een commissie te benoemen ter bestudeering van het vraag stuk der afdracht van de afdeelingen aan het hoofdbestuur. Hethoofdbestuur was daar tegen omdat de vereeniging voor alle leden gelijkelijk werkt en daaruit voortvloeit, dat voor elk lid dan ook een gelijk bedrag aan de ver eeniging moet worden afgedragen. Het hoofdbestuurs-advies werd aange nomen. De afdeeling Den Haag stelde voor, bij de regeering aan te dringen op het brengen onder de IJkwet van de automatische weeg toestellen. Het hoofdbestuur verwachtte momenteel van een poging van dezen aard weinig resultaat, gezien de moeilijkheid van uit voering. Het hoofdbestuurs-advies werd goedge keurd. De afdeeling Bussum e.o. stelde voor een weg te zoeken tot bestrijding van de groente- vernietiging op de groenteveilingen, welke geschiedt om de prijzen hoog te houden. Het hoofdbestuur zou zich gaarne met het Centraal Bureau voor de Veilingen in ver binding stellen. Het deskundig advies ter zake luidde, dat in tijden van verregaande overproductie wel groenten worden vernie tigd, doch dan wordt het product ook door niemand op eenigen prijs gesteld. Het hoofdbestuurs-advies, aan deze zaak voor het oogenblik niets verder te doen, werd goedgekeurd. Utrecht vroeg om maatregelen tot een meer uniforme regeling van de te behan delen leerstof der plaatselijke gymnasia. Het hoofdbestuur verklaarde zich nader te zullen informeeren Dit werd goedgekeurd. Apeldoorn vroeg nieuwe pogingen om te geraken tot het algemeen invoeren van ver pakking van brood. Het hoofdbestuur was tot overleg met de bakkersorganisaties bereid doch wees op de ervaring te Haarlem, waar de huisvrouwen de gewenschte maatregelen in den weg stonden. Aangenomen werd het advies van het hoofdbestuur, dat de actie plaatselijk en niet landelijk moet worden gevoerd. Behandeld werden reglementswijzigin gen, o.m. betreffende de uitgave van het Maandblad. Binnen de grenzen der goed te keuren begrooting bepaalt het H.B. of de uitgave zal geschieden in eigen beheer of door een uitgeveT, maandelijks, half- maandelijks of wekelijks. Thans was aan de orde de kwestie van het door de afdeelingen uit te brengen stemmenaantal. Tot dusver bracht elke af deeling 1 stem uit voor iedere 25 leden tot 100 leden en verder 1 stem voor iedere 50 leden, tot een maximum van 10 stemmen. Het hoofdbestuur wenschte dit te verande ren zoodanig, dat het stemraenaantal werd berekend als volgt: 25 tot 100 leden 1 stem, 101—200 2 St., 201—300 3, 301—400 4, 401— 500 5, 501—600 6, 601—800 7, 801—1000, 8, 1001—1500 9, 1501—2000 10, 2001—2500 11 en daarboven 12 stemmen. Het voorstel van hoofdbestuur en ont- werp-commissie werd verworpen met 199 tegen 182 stemmen, zoodat de wijziging der stemmenverhouding van de afdeelingen niet haar beslag kreeg. Deze kwestie zal in een volgende vergadering opnieuw in be handeling komen. Haarlem stelde voor, do vergoeding voor reis- en verblijfkosten van één afgevaar digde derde klasse, aldus te wijzigen, dat de vergoeding per tweede klasse der spoor wegen wordt berekend. Het hoofdbestuur ging eT mee accoord. Arnhem was er tegen, wegens de kosten. Het voorstel-Haarlem werd aangenomen met 62 stemmen tegen. De afdeelingen Nijmegen en Leeuwarden stelden voor, dat de afdelingsbesturen met toestemming van het H.B. een lid, dat zich misdraagt, kunnen schorsen en dat een ge schorst lid geen toegang tot de vergaderin gen heeft Het H.B. was daartegen en stelde voor, dat na indiening van een ver zoek om royement tot aan de uitspraak door het H.B. in de afdeelingen het roye ment niet mag worden besproken. Het voorstel NiimegenLeeuwarden, lei dende tot mogelijkheid van directe schor sing, werd a-angenomeu met 34 stemmen tegen. RECLAME. NAAR 558 Algemeene vergaderina te Amsterdam. Onder voorzitterschap van den heer A. van Santen had gisteren in „Krasnapolsky" te Amsterdam de algemeene ledenvergadering plaats van den Nederlandschen Bond van Radiohandelaren. Nadat de notulen waren goedgekeurd, was aan de orde het punt 2 der agenda, luidende als volgt: Het hoofdbestuur is gehouden een lijst aan te leggen van personen of zaken, welke radiomerk-artikelen beneden de daar voor door fabrikanten of officieele impor teurs vastgestelde verkoopsprijzen aan niet- radiohandelairen verkoopen en deze lijst ter kennis van de leden te brengen. De leden verplichten zich op deze lijst voorkomende personen of zaken noch direct noch indirect radio-artikelen te leveren. Leden of niet-leden, welke direct of indirect aan de op deze lijst voorkomende personen of zaken radio-artikelen levc-Ten. kunnen, ter beoordeeling van hét hoofdbestuur, even eens op die lijst worden vermeld. Het eigen belan2 der leden brengt mede, geen goedeTen te betrekken van grossiers, voorkomende op bovengenoemde liist. Dit voorstel werd, zonder dat het tot eenige bespreking aanleiding gaf. aange nomen. Aan de orde was hierna de verkiezing van een voorzitter. Hierbij kwamen de moeilijk heden ter sprake, die zich in den Bond heb ben voorgedaan. Teneinde de atmosfeer zuiver te houden, werd stemming gehouden. Het Tesultaat was, dat op den heer van Santen waren uitge bracht 29 stemmen, op den heer Tasseron 2 stemmen, terwijl twee stemmen blanco waren uitgebracht. Onder apülaus der ver gadering aanvaardde de heer Van Santen zijn herbenoeming, zijn dank uitsprekende voor het vertrouwen m het bestuur, waan- van dit stemmingsresultaat een bewijs is. In de plaats van den heer O. Hevbroek werd vervolgens in het bestuuT gekozen de heer A. Ludert uti Amersfoort. Na bespreking van de toekomstige bonds- politiek en rondvraag hield de heer P. J. van Kesteren, hoofdcommies bij het hoofdbe stuur der P. T. T. een lezing met lichtbeel den over het onderwerp: ..Iéts over den Radio-dienst bij het Staatsbedrijf der P. T. T." 656 DE RADIO-RAAD OP ONDERZOEK UIT. Naar Kootwijk en Scheveninpen-Haven. Nadat eergisteren Kootwijk was bezocht heeft de Radioraad gisteren het zendstation Scheveningc-n-Haven in oogenschouw geno men, waartoe met den voorzitter, dr. J. Th. de Visser, en den secretaris, den heer Weber, een tiental leden aanwezig waren. Van den technischen dienst der radiotelegrafie waren tegenwoordig hoofdingenieur De Vos en ir. Völter, en van den exploitatieven dienst de heeren Glaasen en Enserinck. Ir. De Vos lichtte de heeren omtrent de inrichting van het kuststation Scheveningen-Haven, den zakelijken omroep enz. in. EEN CONFLICT AAN DE PHILIPS GLASFABRIEK TE EINDHOVEN? In de laatste maanden heerscht er onder het blazerspersoneel der Philips Glasfa briek groote ontstemming over het blazers- werk, zoo schrijft de Volkskrant. Eergisteren heeft, naar het blad ver neemt, te Eindhoven een gecombineerde hoofd- en afdeelingsbesturenvergadering plaats gehad. Besloten werd een brief aan de directie te zenden waarin haar op den ernst der situatie wordt gewezen en waarin om een bespreking wordt gevraagd teneinde ophef fing der grieven te krijgen. HET DREIGEND CONFLICT IN DE WAALSTEEN-INDUSTRIE. De Rijksbemiddclaar, de heer H. A. van IJsselsteijn heeft gistermiddag een bespre king gehad met beide partijen, betrokken bij het dreigend conflict in de Waalsteen- industrie. Het resultaat van deze besprekingen is, dat de onderhandelingen zullen worden voortgezet. VERSPREIDE BERICHTEN Aan de koningin werd gisteren het eerste kievitsei aangeboden door de firma M. van Lith en Litjens, fruithandel. Laan van Meerdervoort 37a. Den Haag. Bij Kon. besluit is de heer L. F. J. Wil- king op zijn verzoek, eervol ontslagen als consul der Nederlanden te Port-Arthur (Texas). De waarneming van het consulaat is op gedragen aan den heer A. A. Bunee; is de heer L, J. F. Judas erkend en toe gelaten als consul van Frankrijk te Amster dam voor de provinciën Drenthe. Friesland, Groningen, Noord-Holland. Overijssel, Utrecht en het gedeelte van Gelderland ge legen rechts van den Rijn; is de heer G. E. Mustelier y Galan erkend en toegelaten als consul-generaal van Cuba te Batavia, voor Java*. is de heer E. Nicolesco ontslagen uit zijne betrekking van vice-consul der Nederlanden le Janina (Griekenland). Het vice-consulaat der Nederlanden al daar is opgeheven. „De Veenbode" meldt, dat ue gemeen teraadsleden van Onstwedde in verband met de daar door den gemeente-archit. gepleegde corrupties den burgemeester den heer K. van Zevenhoven hebben genoodzaakt tot aftreden. Na een gezamenlijke bespreking hebben alle raadsleden en ook de burgemees ter een stuk geteekend. waarin deze zich verplicht, om. als hij 7 Mei a.s. weder mocht worden herbenoemd, deze herbenoe ming niet langer zal aanvaarden dan tot 1 September. per slot van rekening gaat het er om of uw nieuw costuum goed zal blijven in het dragen. Dat kunt ge alleen verwach ten van een pak van goede kwaliteit zooals Kreymborg's nieuwste model „Lido", dat ge om zijn degelijke bewerking, vlotte coupe en mooie soepele stof tot het laatst toe met groot genoegen zult dragen. Costuums model „Lido" in alle prijzen van 19.90 tot 75.- ATHLETIEK. LEIDSCHE ATHLETIEK KRING. De algemeene ledenvergadering. In één der bovenzalen van „De Harmo nie" werd gisteravond de jaarvergadering gehouden van den Leidschen Athletiek- kring. Na een welkomstwoord van den voorzitter, den heer B. W. Menkhorst, die in het bijzonder zijn voldoening uitsprak over de aanwezigheid van een vertegen woordiger van R.C.L., dat naar hij hoopte spoedig lid zal worden, las de secretaris, de heer Van der Loff, de notulen. Deze werden onveranderd goedgekeurd. Volgens het jaarverslag is het afgeloo- pen jaar niet ongunstig geweest, al kan men nog geenszins tevreden zijn. Een stap in de goede richting is het weer toetreden als proef lid van A.S.C. Te veel leden staan echter nog buiten den L.A.K. De oompetitie-dagen hadden een vlot verloop, evenals de estafette „Dwars door Leiden", om den ,,Leidsch-Dagblad"-beker, die thans definitief door Donar werd ver overd. In den steden wedstrijd tusschen Lei den, Gouda en Delft werd de tweede prijs behaald. Volgens het financieel verslag hebben de inkomsten bedragen f. 55.94 en de uitgaven f. 47.7S, zoodat er een batig saldo is van f. 8.16. Bij do bestuursverkiezing werden alle leden herkozen, te weten de heeren: B. W. Menkhorst, voorzitter; Ph. van der Loff, secretaris-penningmeester en mevr. Van DorstenHoogendoorn, S. J. Koop- mans en Th. van der Meer, commissarissen. Aan de orde was thans de bespreking va«i het werkprogram voor het komende seizoen. De voorzitter deelde mede dat het bestuur opnieuw de competitiedagen wenscht te houden. Verder zal getracht worden dit jaar den «tedenwedstrijd met Gouda en Delft te Leiden te krijgen. Besloten is thans ook een athletiekdag te organiseeren, zoowel voor dames en hee ren, terwijl pogingen zullen worden aange wend tot het organiseeren van dualmeets LeidenDen Haag (voor dames en heeren) en tevens om hier ter stede één der twee voorwedstrijden te krijgen, die gehoudca worden in verband met de nationale kam pioenschappen. Tenslotte staat natuurlijk de estafette „Dwars door Leiden" op het programma. Na een korte discussie over de terrein- kwestie, waarbij de heer Janssen op de noodzakelijkheid wees dat de L.A.K. zoo spoedig mogelijk de wedstrijd-data vaststelt in verband met het eventueel beschikbaar zijn van het A.S.C.-terrein, verklaarde de voorzitter, na een vraag van den heer Meer burg, nog dat het bestuur nog altijd gelijk verleden jaar al is opgemerkt het organiseeren van een singelloop ovtr» weegt, evenals het laten deelnemen vap niet-Leidsche clubs aan de estafette „Dwars door Leiden." De heer Janssen uitte de wenschelijk- heid van samenwerking met den Leidschen Voetbalbond, waarop de voorzitter ant woordde dat het L.A.K.-bestuur in deze kwestie geenszins afwijzend staat. De L.V. B. heeft enkele jaren geleden echter laten merken ecu dergelijke samenwerking niet op prijs te stellen. Hierna werd de vergadering gesloten. DEN HAAG, ROTTERDAM, Alléén Hofweg 6. Hoogstr. hoek Spui. 9609 HOCKEY. DE HOCKEYDAG TE WAALSDORP. Op den mixed-hockeydag te Waal9dorp komt Leiden in klasse B., 1ste ronde, uit tegen H. O. G. IV. SCHAATSENRIJDEN. TEGEN DE KNOEIERIJEN BIJ HARDRIJDERIJEN. In een te Groningen gehouden vergade ring van bestuurders van ijsvereenigingen in de provincie Groningen is in principe be sloten tot de oprichting van een bond, die zal streven naar bestrijding van de knoeierijen onder de beroepsrijders op de korte baan. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren G. K. Wiersema, Loppersum, R A. Wiersum, Onderdendam. A. van Bol huis, Eenrum, J. D. Knol, Ten Post, J. Heerema, te Appingedara, F. Huizinga te Uilhuizen en W. Sietzema te Middelstum. BILTARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd Hollandia— Kr. o. t. voor de 2e afdeeling L.B.B. luidt: pnt.brt. h.s. gein. D. G. v. d. Voort (Kr.o.t.) 60 17 21 3.53 P. M. v. d. Berg (Holl.) 125 17 17 7.35 D. G. v. d. Voort 108 35 17 3.09 K. de Mol 125 35 17 3.57 H. P. v. Amsterdam 12-5 40 12 3.12 P. M. v. d. Berg 102 39 10 2.64 H. P. v. Amsterdam 125 40 13 3.12 K. de Mol 86 39 14 2.20 G. v. d. Berg 70 27 17 2.59 B. v. Beelen 125 27 24 4.63 Hollandia 3 gew. partijen. Kr.o.t. 2 idem. De uitslagen zijn: pnt.brfc. Es. gem* J. C. v. d. Berg 200 41 20 4.87 G. M. Tegelaar 187 40 28 4.6* A. Verstraaten 200 35 31 5.71 J. Bruininkx 185 34 16 5.44 B. de Roo 150 32 25 4.68 J. C. v. d. Berg 200 32 37 6,25 H. Slewe 191 50 14 3.82 Th. Roest 200 60 15 4.— Hedenavond voortzetting. De uitslagen der 1ste afdeeling zijn: B. de Roo ('t Vierk.) A. v. Rijsdam (A.D.O.) pnt;brt. h.s. gem. 82 31 14 2.64 150 32 32 4.68 J. Siera 150 22 33 6.&3 R. A. A. BijleveH 103 22 19 4.68 H. v. d. Nat 98 29 16 3.38 L. Slootjes 150 20 33 5.17 C. v. d. Burg 136 50 24 2.72 M. Leek 150 51 15 2.94 J. Nieuwendijk 150 53 11 2.83 J. Turken 140 53 14 2.64 't Vierkantje 616 car. A.D.O. 693 car* En voor de 2e afdeeling: pnt.brt. h.s. gem. A. J. Offenberg (D.O.S.) 100 36 16 2.77 L. C. v. d. Aar (A.D.O.) 81 36 10 2.25 .J. Rutgers 100 50 17 2.— W. de Looy 79 49 9 1.61 J. Rietbergen 100 40 15 2.50 G. Bos 75 39 9 1.93 W. Swaak 100 58 8 1.73 J. v. Engelen 85 58 10 1.46 W. Erades 100 66 8 1.51 A. Weyors 86 65 8 1.33 D.O.S. 500 car. A.D.O. 406 car. De einduitslag luidt: le afd. le prijs: D.O.S. I met 295 car. Hoogste gemidd. J. C. v. d. Berg 15 car* H. Serie 33, J. O. v. d. Berg, J. Sier a en L. Slootjes. 2e afd. le prijs: Krijt op tijd met 221 car. Hoogste gemidd. J. Bruininkx. Hoogste Serie 29. C. Schouten. Uw huis voor fijne vleeschwa- ren, warme Croquetten, Salade's, Russische eieren per portie. 725

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 13