MAAT-CQSÏUMES BEEKMAN 3 70ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 26 Maart 1929 Vierde Blad No. 21175 BINNENLAND. Nalatigheid DEGELIJK ELEGANT HET KENMERK VAN ONZE Prijzen vanaf fl. 55.— KOREVAARSTRAAT mUMPriï. UITVOER VAN RUNDVEE NAAR BELGïë. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, brengt het onderstaande ter kennis van belanghebbenden: In verband met de voorbereiding van maatregelen, welke door de Belgische auto riteiten zullen worden voorgeschreven ten aanzien van voor uitvoer naar België be stemde runderen, zal de uitvoer naar dat land van rundvee op 30 Maart a.s. niet mogelijk zijn en vermoedelijk eerst na 10 April a s. weder kunnen geschieden. Van het bovenstaande zijn uitgezonderd dieren, welke bestemd zijn om in de Bel gische quarantaine-stallen te women ge slacht. RECLAME. 143 in de verzorging van bet uiterlijk zal dik wijls aan iemands innerlijke waarde te kort doen. U zelf zult ook wei eens beïn vloed zijn geweest door een goed oi slecht verzorgd uiterlijk. Wat staan bijvoorbeeld Bcheef geloopen hakken afschuwelijk, en onwillekeurig gaat men toch den drager daarnaar beoordeelen! Draagt daarom Berson gummi hakken; zij zijn het behoud voor uwe schoenen ec c- zul; er steeds keurig uitzien zonder ooit voor slechte critiek r behoeven te vreezen DRAAGT BERNSON HAKKEN. ALGEM. VEREENIGING VOOR 'BLOEMBOLLENCULTUUR. De 161ste vergaderiaa te Haarlem. In het „Krelage-Huis" te Haarlem heeft Ëeden de 161ste alg. vergadering van de Algemeene vereeniging voor Bloembollen cultuur plaats gehad. De vergadering werd geopend met een rede van den voorzitter, aan welke rede het volgende is ontleend; Wij komen hier samen weinige dagen na het officieel© begin van de lente en wachten met spanning af welke gevolgen de histori sche strenge winter die achter ons ligt voor onze culturen zal hebben gehad. Wel zullen vermoedelijk vooral de bol-Irissen hebben geleden, maar een volledige indruk van de werkelijke beteekenis der schade zal eerst later kunnen worden verkregn. Gelukkig kon de winter geen invloed heb ben op do schitterende broeiresultaten, die op de plaatselijke tentoonstellingen van een drietal onzer jubileerende afdeelingen (Heemstede, Hillegom en Lisse) en van de afdeeling Oegstgeest en omstreken zijn be haald en die terecht de bewondering van het geheel© vak hebben gewekt. Het hoofdbestuur heeft gemeend in de vol gende maand een Narcissententoonstelling te mogen uitschrijven, waaraan naast onze 'leden ook buitenlandsche inzenders kunnen deelnemen. In de eerste plaats zal het voor 'onze leden van veel belang zijn de nieuw ste Engelsche aanwinsten naast die van eigen bodem te leeren kennen, maar daar naast moge deze gelegenheid tot vrije inter nationale mededinging bij onze overzeesche 'buren de neiging tot wederkeerigheid doen opbloeien. De Engelsche Iris Society die op 6 en 7 Juni hare jaarlijksche tentoonstelling te Londen houdt heeft zich dit jaar op het ruime standpunt geplaatst, dat buitenland sche inzendingen er zullen worden toegela ten; een mooie gelegenheid voor de kwee kers van de „Hollandsche Iris"-collecties cm er hun bloemen te laten zien. Van Engelsche zijde zeide spr. voorts •r- heeft men een ernstige grief tegen be paalde Nederlandsche of laat ik algemee- ner zeggen tegen bepaalde buitenland sche inzenders, waarvan de juistheid vol mondig moet worden erkend. Deze inzen ders ontzien zich niet bij hun inzendingen prijslijsten uit te deelen met de handelsprij- zen op tentoonstellingen, die door een zeer 'talrijk publiek van particulieren worden bezocht. Dat de Engelsche handelaren hiertegen zeer krachtig opkomen, is te begrijpen en zij die prijs stellen op het inzenden op Engelsche tentoonstellingen onder Neder landsche firmanaam zullen verstandig doen den Engelschen handel deze ergenis te be sparen. Wat onze binnenlandsche aangelegen heden betreft, moge ik wijzen op de pogin gen, die door onderling overleg tusschen de veilingbesturen en de besturen der drie groote bloembollenorganisaties worden ge daan om een algemeene bepaling vast te stellen voor de leveringstermijn van op voorveilingen gekochte bloembollen en om eventueel een algemeen veilingsreglement in het leven te roepen. Met belangstelling wor den de uitkomsten van het werk der onder voorzitterschap van mr. Bakhuizen van den Brink ingestelde commissie afgewacht. DE HERZIENING DER RIJKSTELEFOONTARIEVEN. De bezwaren voor de bloembollenstreek. In verband met de plannen tot herzie ning der rijkstelefoontarieven heeft de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur een uitvoerig schrijven gericht aan het hoofdbestuur der P. T. T. Er is het volgende aan ontleend; In onzen brief van 3 November 1928 heb ben wij u medegedeeld dat wij bij de be oordeeling van de nieuwe tariefsplannen, neergelegd in uw schrijven van 27 Sept. 1928, zijn uitgegaan van de veronderstel ling dat het niet in de bedoeling ligt om de thans bestaande regeling van lokale tele foongemeenschap voor aangeslotenen op na burige netten van het net-Lisse zooals die thans ten aanzien van de aangeslotenen op de netten Haarlem en Leiden bestaat in zooverre te wijzigen, dat de kosten voor do betrokkenen hooger worden. Vervanging van het systeem van toeslag op het abon nement berekend naar het aantal uitgaan de plus inkomende gesprekken door een ge- sprekken-tarief, waarbij de afstand bepaalt, hoeveel maal het enkelvoudig gesprekken- bedrag zal moeten worden betaald, leek ons wel te aanvaarden, mits de totaal-kosten voor de betrokkenen niet verhoogd werden. Onze meening dat het eenheidsbedrag, in uwe missive van 27 Sept. op 3 cents be paald, te hoog was, geldt evenzeer, hoewel in mindere mate, van het thans op 7 Maart j.l. kenbaar gemaakte eenheidsbedrag van 2Va cent, terwijl de toepassing van meer voudige telling reeds bij een afstand van 71/3 K.M. door ons ook nu nog onjuist wordt geacht, juist in verband met het economi sche geheel dat de plaatsen in het bloem bollendistrict vormen. Voor de bloembollen streek zouden naar onze meening slechts aanvaardbaar zijn de in onzen brief van 3 Nov. 1928 aanbevolen zönegrenzen van 10, 1020 en 2030 K.M., waarbij dan geba seerd op het eenheidsbedrag per gesprek van 21/* cent, resp. een 4-voudige, 8- en 12-voudige telling, zou plaats vinden, wan neer tenminste dit eenheidsbedrag niet aan stonds kan worden verlaagd. Met behoud derhalve van de lokale spreekgelegenheid, welke tegenwoordig be staat voor de beoefenaren van de bloem bollenteelt voor zoover zij wonen in de streek van het net-Haarlem, het net-Lisse en de tot het bloembollendistrict behooren- de plaatsen in de omgeving van Leiden, zou bij automatiseering der installatie, waarvan blijkens uw uiteenzetting van 7 Maart ernstig sprake is een administra tieve wijziging in de tarieven geen be zwaar zijn. Nu heeft échter op 7 Maart de heer ir. Warning in vluchtige trekken mededeeling gedaan van plannen tot districtsindeeling en daarbij als voorbeeld van zulk een net- ten-complex het bloembollendistrict ge noemd. Hij deelde mede dat een project voor de automatiseering van de geheele streek tusschen Haarlem en Leiden in opdracht van den directeur-generaal is uitgewerkt en een teekening gaf deze gedachte oplossing weer. In deze plannen ligt de erkenning van de economische eenheid, die het bloembollen- district vormt. Evenwel is er twijfel gere zen, of deze plannen inhouden het „behoud van het lokaalverkeer tegen lokaal tarief" (ingeval van gesprekkentarief, tegen 2lh ct. per gesprek) tusschen de plaatsen Hille* gom-Lisse-Sassenheim. Het historisch ge- wordene ware hier in elk geval te eerbiedi gen, 'daar met name in de drie genoemde plaatsen aaneengesloten bedrijven gevon den worden, welke economisch geheel bij een behooren en voor welke het lokaal on derling telefonisch verkeer voor den handel onontbeerlijk is. Gaarne zouden wij zien dat door een verklaring uwerzijds de gere zen twijfel werd weggenomen. Wanneer de hier bedoelde districtindee- ling zou noodig maken dat de 'kosten van telefoongesprekken uit plaatsen gelegen buiten de tegenwoordige grens van het net- Lisse door meervoudige telling tegen een veelvoud van het eenheidsbedrag zouden worden berekend, dan zou het o.i. zeer te gen het belang van een druk telefoonver-" keer in de geheele streek tusschen Haarlem en Leiden zijn, wanneer de zönegrenzen op 71/* K.M. en 15 K.M. werden gesteld. Naar onze meening zouden deze zönegrenzen moeten zijn; 10 K.M. 10 cent, 1020 K.M. 20 cent en 2030 K.M. 30 cent. Automatiseering met als grondslag een aansluiting mogelijk gemaakt door toepas sing van een gesprekkentarief voor de kostenberekening, zal het tclfoonverkeer in de bloembollenstreek, met name tusschen het Noordzeekanaal en de naaste omgeving van Leiden doen toenemen; wanneer ech ter deze plannen gepaard zouden gaan met opheffing van het bestaande lokaal ver band tusschen de dichtbijgelegen plaatsen, welke thans in één lokaalnet zijn vereenigd en met handhaving der zönegrenzen van 7V» en 15 K.M., dan zou het voordeel der verbeteringen volkomen vervallen. Indien de door ir. Warning medegedeelde plannen niet in den aangegeven zin kun nen worden gewijzigd, dan zouden wij het zeer op prijs stellen in de gelegenheid te worden gesteld, in een bespreking met uw hoofdbestuur naar voren te brengen de ern stige bezwaren, welke naar onze meening aan deze plannen voor den bloembollen- handel zijn verbonden. J. H. DEIBEL t Te Middelburg is overleden, 56 jaren oud, de heer J. H. Deibei, hoofdredacteur-direc teur van de „Middelburgsche Courant". De overledene is zijn journalistieke loopbaan be gonnen aan de „Amhemscbe Courant", ging daarna over naar de „Zwolsche Crt.". Na een verblijf in Transvaal .werkte de heer Dei- bel sedert 1 Augustus 1901 aan do „Mid delburgsche Courant", van welk blad hjj op 1 Januari 1912 de hoofdredactie op zich nam. Zjjn werk als schrijver, ook in rijdschrif ten, getuigde van groote - MINISTER KAN NAAR DE STRIJBEEKSCHE HEIDE In verband met de ruilverkaveling. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, mr. J. B. Kan, heeft gisteren ochtend met de heeren v. Dissel en Tutein Nolthenius, resp. directeur en houtvester bij het Staatsboschbeheer een tocht gemaakt over de Strijbeeksche. heide, welke nabij de Belgische grens ligt ten Ruiden van Ginneken. Dit heidegebied met veel den nen en eenige vennen bestaat uit een groot aantal verspreid liggende perceelen waar van verschilende reeds in ontginning zijn Het ligt in de bedoeling dit gebied krach- lens de ruilverkavelingswet te verdeelen. Met behulp van don Staat, die eigenaar is van een belangrijk aantal perceelen, zal een groot terrein met vennen als natuur monument intact worden gelaten. In den namiddag is de minister met den heer Meyer de Vries, Rijksinspecteur voor de Werkverschaffing in algemeenen dienst naar de Hoevenscho Beemden gegaan. Deze beemden ter grootte van ruim 700 H.A. hebben door onvoldoende ontwatering voor de cultuur weinig waarde. Door bijdragen van Rijk, provincie en gemeenten is het waterschap nu in staat gesteld, de ontwate ring krachtig ter hand te nemen. I)e Commissaris der Koningin in Noord- Brabant, de burgemeesters van Hoeven en Zevenbergen, de heer v. Maanen, adjunct directeur van de Ned. Heidemaatschappij, welke 't werk uitvoert, benevens het water schapsbestuur, hebben den minister bij dit bezoek vergezeld. Met het werk, dat tevens dienstbaar wordt gemaakt aan de bestrijding van de werkloosheid in het Westelijk deel der provincie, is gisteren begonnen door -40 werkloozen uit de gemeenten noeven en Rucphen. HULDIGING VAN MEJ. JOH. NABER. Een druk bezochte receptie. In huize Voorhout te 's-Gravenhage heeft gistermiddag de huldigingsreceptie ter gelegenheid van den 70sten verjaardag van mej. Joh. W. A. Naber plaats gehad. Verscheidene bloemstukken versierden de ontvangkamers. Ter receptie kwamen o.m. lal van be kende personen uit de letterkundige en wetenschappelijke wereld, de vrouwenbe weging enz. Opgemerkt werden o.a.; Gravin van Lynden van Sandenburg, dr. Aletta Jacobs, mr. Frieda Katz, mej. L. C. A. van Eeghen, en de heeren oud-minister dr. J. Th. de Visser, de gep. generaals van Terwisga en Weber, dr. Japikse, prof. dr. Gosses uit Groningen, prof. Muller, mr. Zillessen, oud- griffier der Eerste Kamer, deputaties uit het bestuur van „Onze Vloot" en het Juliana van Stolberg-comité e.a. Namens het zich daartoe gevormd heb bende comité sprak mevr. M. C. Doorman Ivielstra, mede uit naam van den Nat Vrouwenraad, de 70-jarige toe. Spr. bood namens het comité, dat van allerlei zijden medewerking heeft onder vonden, een fraai bewerkt kistje aan, be vattende op verscheidene kaartjes alle na men van hen. die hun sympathie en dank baarheid hebben willen uitdrukken. Daar onder komen ook voor de namen van H M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moeder en H. K. H. Prinses Juliana. Onder de kaart jes bevond zich een enveloppe, welker in houd <le jubilaresse kan besteden op een wijze, die haar goeddunkt. Nog verschillende spreeksters en sprekers volgden. In een dankwoord tot allen sprak mej. Naber haar groote waardeering uit voor de haar door zoovelen gebrachte bewijzen van sympathie. In den avond werd een gemeenschappe lijke maaltijd gehouden, welke een meer intiem karakter droeg. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon- besluit is benoemd toi tijdelijk leeraar aan de Rjjkshoogereburgerschool te Qouda D. M. de Vries, te Gouderak; is benoemd tot tjjdeljjk leeraar aan de Rijks hoogereburgerschooi te Neuzen G. A. den Decker, te Neuzen. Naar wij vernemen, zal de veerdienst van de Nederlandsche Spoorwegen tusschen Enkhuizen en Stavoren op Woensdag 27 Mrt. a.s. worden hervat. Te Delfzijl is een staking uitgebroken van haven- enf expeditiewerkers, voor hooger loon. Er is een plaatselijk comité gekozen uit vertegenwoordigers van de betrokken ar beiders twee van den Centrales Bond van transportarbeiders en drie van de Tran sportfederatie dat; de staking leidt en op dracht heeft, eventueel met de werkgevers te confereeren, teneinde tot oplossing van het conflict te komen. De staking is algemeen en omvat ruim 300 man. UIT NED-OOST-INDIE. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. r.;. Een doode en vier gewonden. SEMARANG, 25 Maart. (Aneta). Op de helling van den Gom bel is een auto tegen een boom gebotst, tengevolge waarvan de inzittenden er uit werden geslingerd. De 18-jarige W. Jager, uit Djocja, kreeg een slagaderbreuk en overleed. De heer Pen- ningnieuwland kTeeg een hoofdwond en een schelel fractuur, de andere inzittenden, twee broers Jager en de heer Steller, werden niet ernstig gewond. MILITAIRE AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Verscheidene gewonden. SOEKABOEMI, 25 Maart. (Aneta). Een militaire vrachtauto, militairen en levens middelen vervoerende voor militairen, die op manoeuvres waren, ;s nabij Tjikem- bar (Afd. Soekaboemi) op de helling van Pangleseran, doordat de remmen plotseling weigerden, tweemaal over den kop gesla gen. De chauffeurs, Europeesche fuseliers, een militair en een huishoudster werden ernstig gewond, terwijl een koelie een her senschudding kreeg. Zij werden naar het hospitaal vervoerd. RECLAME. EN (Builen vefantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HET VOORTAAR EN DE LEIDSCHE BUITENSCHOOL. Wat heeft dfcl nu met elkaar te maken? Vecll Luister slechts en wij wenden ons daarbij hoofdzakelijk tot het vrouwelijk auditorium. Het is de tijd, dat ge uw kasten moet op ruimen. Intens vervelend werk, maar heer lijk als het klaar is. En er is poëzie inl Want eenmaal begonnen dompelt men zich in her inneringen, staat soms lang met jurkjes of pakjes in de hand, die kleine Lot of Wim zoo éénig stonden. Daarvan afstand te doen echt jammer en zulk mooi goed, onver slij telijk. „Wist ik maar iemand waar het aan besteed was." Wij, wij, wij roepen zes kleine jon gens en meisjes tegelijk! Verrukkelijk die kielpakjes met sterke broeken en die leuke waschechte bóeren- jurkjes. Voor het Internaat van de Leidsche Bui tenschool niet te mooi, want de dames, die daarmee werken verlustigen zich erin ons netjes te zien. Het zou düiAr een uitkomst zijn, want toen het internaat geopend werd bestond er geen linnenkast en 0 schande. zij is er nog nietl En de zomer komt en we hebben zooveel noodig voor de jongens en meisjes van 6'12 jaar! Regenjasjes, manteltjes soms? Zij leven buiten 1 Mou#schorten, onderjurkjes waarin de meisjes als 't warm is zóó rond dribbelen, ondergoed vooral, alles is welkom. Ook speelgoed; alles wat wielen heeft brengt verrukking. Kent u ze niet, de buitenschool kinders, die zich iederen morgen aan het station ver zamelen en per extra tram naar Katwijk gaan? Daar aan den Tol star', het groote witte huis en daarachter ligt de diepe duin pan, waar zij leeren en spelen. Daar wacht hen een heerlijk warme maaltijd, een bad en verdere verzorging en 's avonds keeren zij vervuld van de heerlijke buitenlucht huiswaarts en slapen weer bij Moeder. Zóó is het goed. Als de Leidsche Buitenschool eens de liefde en belangstelling kreeg zooals dr. Bernardo's childrens homes in Londen. Iedere Engelsche dame kent die, leeft er mee mede en houdt ertegen Xmas hare schatten, die ze eigenlijk niet gaarne weggeeft, voor klaar. Verrast u ons eens met een gezellig pak dan behoeft u in dezen tijd niet meer te zuchten over het teveel in uw kasten. Wij doen het niet meer over het -tekort in de onzeh! Zoo helpen wij elkaar. Maar veel liever nog; brengt u ons eens een bezoek en zie eens of u zich met dit werk aan onze kinderen voor heden en toekomst gedaan, niet vereenigen kunt. Als u even uw adres aan de directrice v. d. Leidsche Buitenschool te Katwijk wilt opgeven zorgen wij, dat het pakje kostenvrij wordt afgehaald. DUBBEL TARIEF ALLEEN IN HERFST EN WINTER. Reeds twee jaren geleden is in de Ver ordening op de levering van electrische energie de mogelijkheid vastgelegd om van Maart tot September het hooge dure tarief van het dubbeltarief in den spertijd niet toe te passen en er voor in de plaats te stellen het lage tarief van dit dubbeltarief. Het wekt verwondering, dat velen, o.a. die koopen volgens woonhuistarief, die electrische warmt e-apparaten gebruiken volgens warmtetarief in den spertijd, en die reclameverlichting in den spertijd toepas sen tegen 8 cent per K.W.U., een veel 1 ageren prijs betalen dan de 22 cent welke van de dubbelt-ariefgebruikers verlangd wordt, zonder dat daarbij de zekerheid bestaat, dat de eersten juist niet gedu rende den spertijd veel belasting zullen veroorzaken. Degenen, die om gegronde redenen voi I gens een meervoudig tarief koopen en dus voor het doorstaan van de piekbelasting zelf aan de centrale op dien tijd extra be talen, dit niet door anderen laten doen, kunnen hier slechts het dubbeltarief kie zen, daar Leiden tot heden nalatig is het eerlijke triple-tarief (dag-, spertijd- en nacht-tarief, met nac-htprijs ook van 12.00 tot 13.30, zooals in Parijs) in te voeren. Ten gevolge van het ontbreken van dit tripletarief betalen de dubbeltariefgebrui- kers des nachts 11 cent in plaats van 2^ cent. Ook uit dit oogpunt bezien getuigt het niet van billijkheid het lage tarief van het dubbeltarief in den spertijd van Maart tot September in het jaar 1927 en in het jaar 1928 niet toegepast te hebben. Thans, het derde jaar, wacht men tot nu te ver geefs op de mededeeling van de Commis sarissen van de Sted. Fabrieken van Gas en El. dat het lage tarief van Maart tot September op de genoemde wijze zal wor den toegepast. Dat het lage tarief einde lijk kome en gevolgd worde door het eer lijke triple-tarief. J. JESSE. 22-3-29. VROUWELITKE LEERLINGEN. Aan de ouders van vrouwelfike leerlingen van H.B.S., Gymnasium of Lyceum, die dezen zomer hun einddiploma hopen te verkrijgen cn plannen koesteren voor een studie aan een der Hoogescholen, willen de Vereeni ging van Academisch Gevormde Christenvrou wen en de Nederlandsche Vereeniging van Vrouwen met Academische Opleiding gaarne inlichtingen verschaffen. Zij meenen die hulp te moeten aanbieden, omdat voor vele ouders het moeilijk is rich op de hoogte van eeru studie en hare vooruitrichten te stellen. Waar zij nu leden tellen onder alle faculteiten, zich gemakkelijk met zusterverenigingen in het buitenland in verbinding kunnen stellen en bo vendien de vrouwelijke studentenverenigin gen tot samenwerking bereid vinden, is het mogelijk adressen te geven van personen, die betrouwbare inlichtingen kunnen geven. Om misverstanden te voorkomen, zjj erop gewezen, dat zij zich beperken moeten tot de Academische opleiding. Wil men in het alge meen inlichtingen hebben over beroepskeuz3 veel meisjes, zoo wende men zich tot het Nationaal Bureau voor Vrouwenarbeid in 's-Gravenhage of tot de Adviesbureaux voor beroepskeuze zooals die in iedere stad bestaan. Namens de Vereeniging van Academisch- gevormde Christenvrouwen: Mevr. Dr. R. C. S. KRUYSWIJK- Hamburger. Mathenesserlaan 384, Rotterdam. Namens dé Nederlandsche Vereeniging van Vrouwen met Academische Opleiding; Mej. dr. J. REUDLER, Jozef Israëlsplein 17, Den Haag. ONZE LEIDSCHE HOFJES PRIJSVRAAG. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoekt ondergeteekende een plaatsje in uw blad, waarvoor bij voorbaat zijn vriendel ken dank. Zooal9 ontelbaar vele Le'idenaars gedaan zullen hebben, beeft ook ondergeteekende kennis genomen van den inhoud van liet „L. D." van Zaterdag 1.1. om daaruit ook te vernemen van den „Leidsche Hofjeswed strijd". Uitgelokt door het prachtigste lenteweer en gewapend met de fotopagina van uw blad ben ik er Zondag op uitgetogen om m'n speurzin een weinig aan het werk te 9tellen. Doch als mij iets is tegengevallen, geloof ik wel dat het is, dat ik zoo weinig bekend ben met wat Leiden rijk is aan schoon© architectuur vaji eeuwen her! En ik spreek zeker uit naam van vele Leidenaars, wan neer ik hartelijk dank breng aan u voor de gelegenheid 'welke u op een zoo handige manier onder de 70.000 inwoners bracht. Drukte in Leiden is niet onbekend. We den ken alleen maar aan on9 (op zoo hoog peil staand) 3 Octoberfeest. doch een drukte zoo als op den laatsten Palmzondag kan m.L niet gemakkelijk vergeten worden. Families in Fordjes, clubjes per fiets, jonge paartjes, wandelend loerende, zoo nu en dan het Leidsch Dagblad raadplegende zag ik overal. En zooals ik vernam beeft haa9t iedereen 9ucces gehad. Oude moedertjes hebben den geheélen dag achter het ondergordijntje zitten gluren. Jammer was echter dat enkele oudjes zoo onvriendelijk waren om „het hof" gesloten te houden, doch ik vergeef hen direct al9 ik bedenk hoe" oude menschen erg bang zijn voor een verkoudheid als gevolg van het tochten door openstaande deuren. Mijnheer de Refacteur, ik wensch u van harte geluk met uw succes en ben u tevens als Ltide- naar zeer dankbaar. Om een greep tc doen geloof ik dat van de 70.000 Lcidcnaar9 er zeker 20 a 30.000 Zondag heel Leiden heb-H ben doorge'zwalkt, bekeken en geroemd om niet te spreken van wat er tot 3 April nog gedaan zal worden. Ik wil besluiten met ieder, die loopen of fietsen kan. aan te sporen, den tocht door onze goede oude Sleutelstad te maken opdat zijn geboortestad hem des te geliefder worde. In dank voor de plaatsing, Aboiraê M. v cL B. Noot van de redactia, Wij zijn den geachten inzender zeer er kentelijk voor zijn waardeerend schrijven, al lijken ons de door hem genoemde getallen lichtelijk overdreven. Intusschen is ook ons reed9 gebleken, dat er voor deze prijsvraag groote belangstelling bestaat. De eerste bestelling van Maandag morgen bracht on9 reeds tal van inzendin gen. zoodat de verwachting gerechtvaardigd is, dat onze redactie aanstaanden Dinsdag en volgende dagen de handen vol zat hebben om alles na te kijken. Maar geen nood; we zullen or.s met blij moedigheid van dez/» tank kwijten. Hoe meer inzendingen, des te welkomer zal het ons zijn!

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 13