DE OOLIJKE OESTERFAMILIE |HET GEHEIMZINNIGE GENOOTSCHAP. Ij0ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 21 Maart 1929 Derde Blad No. 21171 GEMEENTEZAKEN. Ibevordering van een geneesheer blj de gestichten. FEUILLETON. N i benoemingen bij bet onderwijs. Tengevolge van verleend eervol ontslag cd overplaatsing zijn aan een drietal open- I bare scholen, nl. die aan de Medusastraat Paul Krugerstraat B en Duivenbode- I gtVaat A vacatures ontstaan van hoofd der I school. Het komt B en W. gewenscht voor in de I vacatures te voorzien door benoeming van I twee nieuwe hoofden en wel voor de twee I eerstgenoemde scholen en door overplaat- I sing naar de school aan de Duivenbode- I straat A van het hoofd der O L. school aan I <je Vrouwenkerksteeg B, den heer A. Dirks. Ter benoeming worden voorgedragen: School Medusastraat: 1. M van Rijswijk, Terborg-, 2. H. v. d. Jagt, te Gouda; 3. K. |r. d Werff, te Bovensmilde. School Paul Krugerstraat: 1. H. v. d. IJagt. 2. K. v. d. Werff; 3. J. v. d. Walle (allen hoofden van scholen). verhuring van een schoollokaal. Bij besluit van 9 Dec. 1927 werd een I lokaal van de voormalige school aan de I Pieterskerkgracht No. 9 aan 't 'Chr. Muziek gezelschap Polyhymnia verhuurd voor f.75 Iper jaar, door de vereen, zelf geboden. Eeni- I j;en tijd geleden richtte de huurder zich tot 13 en W. met het verzoek de huur te ver lagen tot L50 Daar B. en W. met de Commissie van I Fabricage van oordeel zijn dat de verlaging I tot f.50 billijk is geven zij den Raad in overweging daartoe te besluiten. verhuring bovenwoning garenmarkt. Tegen 1 Mei a.s. komt de bovenwoning iGarenmarkt 4 uit de huur en er zal der- Ihalve in een nieuwe verhuring moeten wor- |den voorzien. De heer F. A. Wempe Jr .heeft tot B. W. het verzoek gericht genoemde wo- Ining met dien datum tegen dezelfden huur- Iprjjs (f.420) en onder de thans geldende I voorwaarden te mogen huren, waartegen noch Jbjj B. en W., noch bij de Commissie van I Fabricage, bezwaar bestaat. verkoop van een strook grond aan de n. v. fabriek van ver duurzaamde levensmiddelen v.h. l. e. nieuwenhuizen. Bij raadsbesluit van 10 April 1902 werd Ilid L. E. Nieuwenhuizen (thans N. V Fa- Ibriek van Verduurzaamde Levensmiddelen Iroorheen L. E. Nie-uwenhuizen) vergunning Irerleend het gedeelte van de Lopsensloot tus- Ischen den Morschweg en den Riin, groot lplm. 110 MS., te dempen en te rioleeren I en den door demping verkregen grond tot |wederopzeggens in gebruik te nemen. Thans richt genoemde N. V., in verband Imet de uitvoering van een verbouwingsplan, I r.ch tot B. en W met het verzoek om be- Idoelde strook grond van de gemeente te |mogen koopen. Met de Commissie van Fabricage zijn B. W. van oordeel, dat tegen overdracht in |rigendom van dit gedeelte grond geen be waar beslaat, mits daarop ten behoeve van 1 rioleering een servituut wordl gevestigd, Joarin bestaande, dat de gemeente te allen Ijde het recht heeft om ter plaatse een of I'eer rioolleidingen te hebben te onderhou den en zoonoodig te vernieuwen. De koopprijs wenschen B. en W. bepaald |ben op f. 1650; waarmede de N.V. zich kan |reie enigen. Onder verwijzing naar het rapport van de I Commissie van Beheer over de gestichten |BEndegeest", „Voorgeest" en ..Rhiingeest", geven B. en W. den Raad in overweging I Dr. H. W, Borgerhoff Mulder. 2e geneesheer tij die gestichten, te bevorderen tot den rang |van laten geneesheer, gerekend te zijn inge- I laan 1 Januari 1929. In verband met de ter zake geldende Iusance kunnen zij echter geen vrijheid vin- |den tevens voor te 9tellen aan deze bevorde1- Iring een periodieke verhooging van wedde |bij vervroeging te verbinden. VASTSTELLING VAN HET VERSLAG SCHOOLKINDERVOEDING EN -KLEEDING AAN GEDEP. STATEN. Door B. en W. wordt den Raad in over weging gegeven het verslag van schoolkin dervoeding en -kleeding over 1928—1929 aan Ged. Staten vast te stellen. Op 14 Nov. nam het winterseizoen een aanvang. Voor het ODtvangen van voedsel voor de zomer- en wintermaanden werden aanvankelijk inge schreven resp. 315 en 394 kinderen, ver deeld over 18 scholen. Uitgereikt werdea 230 meisjeshemden en -broeken, 236 jon genshemden en -broeken, 232 blouses en bo- venbroeken, 251 jurken en schorten, 957 paar kousenverder werden 1888 paar klom pen verstrekt. Voor contróle op een behoorlijk gebruik der kleedingstukken, hetgeen gemakkelijk kon plaats vinden tijdens de maaltijden op de scholen, werd zorg gedragen. De inkomsten der vereeniging bedroegen f. 23.538,21, n.l. aan gemeentelijke subsidie f. 22.822,87, aan contributiën L 400,25, aan collecten, bijdragen en giften, enz. f. 225,78, terwijl verder nog kon worden beschikt over het batig saldo van het vorige jaar, ad f. 89,31. De uitgaven, welke gelijk waren aan de entvangsten kunnen gespecificeerd worden als volgt: voeding f. 15896,12, kleeding, f. 5.230,44 en uitgaven van allerlei aard, als loonen, advertentiën, drukwerken, meubi lair, materialen enz. f. 2411,65. EEN STEMBUREAU AAN DEN RIJNSBURGERWEG. Reeds sedert geruimen tijd bereikten B. en W. verzoeken van kiezers aan den Rijns- burgerweg en omgeving woonachtig, om een stembureau te vestigen in een in de nabij heid van dien weg gelegen gebouw. Deze kiezers toch moeten zich, om aan hun stemplicht te voldoen, de vrij lange wande ling naar de school aan het Schuttersveld getroosten. Aangezien de gemeente aldaar niet over de benoodigde lokaliteiten beschikt, hebben B. en W. zich gewend tot het bestuur van de Christelijke Hoogere Burgerschool aan de Kagerstraat en dat bestuur bereid ge vonden de Aula van dat gebouw op de stemmingsdagen te hunner beschikking te stellen. Die localiteit bevat voldoende ruimte voor de vestiging van een 2-tal stembu- reaux. Toch is het hun voornemen om ten dien ste van de aanstaande verkiezing met de vestiging van slechts één stembureau te volstaan en wel ten behoeve van het Oos telijk deel van den Rijnsburgerweg en de aan dien weg gelegen straten (District 26). De kiezers aan de Westzijde van den weg woonachtig (District 25), zullen dit maal hun .stem nog moeten uitbrengen in het bureau Schuttersveld, omdat een wij ziging van dit stembureau gepaard moet gaan met een wijziging van het stern- district. Bovendien is het 't voornemen in het volgend jaar meerdere wijzigingen in de stemdistricten aan te brengen, aangezien verschillende dezer districten overbelast zijn. Voor ditmaal geven B. en W derhalve in overweging slechts voor 6temdistrict 26 een ander stemlokaal aan te wijzen en stellen zij deD Raad voot tot de vaststel ling van de betreffende verordening ovcï te gaan: OVERDRACHT VAN HET ONDERHOUD VAN DE BRUGGESTRAAT AAN DE GEMEENTE ZOETERWOUDE. Zooals bekend, rust de onderhoudsplicht van de Bruggestraat, welke is gelegen nabij de Leiderdorp9chebrug onder Zoeterwoude, op Leiden, terwijl de weg privaatrechtelijk eigendom is van eerstgenoemde gemeente. In verband met een door de gemeente ZoeL tenvoude voorgenomen algeheele vèrbetering en verbreeding van deze straat verzoekt deze den onderhoudsplicht van Leiden aan haar over te dragen en tevens eene bijdrage te verleenen in de kosten der verbeterings- werken. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van meening, dat er voor Leiden geenerlei aanleiding bestaat een bijdrage in 211. En als om twaalf uur de klas netjes op de maat naar buiten komt en de jassen aanschieten wilgaat dat nietl 212. Maar Oscar heeft vóór dien tijd al het hazenpad ge kozen! Want hij begrijpt best, dat meester goed snappen zal, wie dit mopje uithaaldel verbeteringwerken, die in het belang van Zoeterwoude worden ondernomen en buiten den onderhoudsplicht van Leiden vallen, toe te kennen. Teneinde echter inzake de overdracht van dit buiten Leiden's territoir gelegen object tot *een oplossing te geraken, verklaarden B. en W. zich bereid aan den Raad voor te stel len de overdracht in onderhoud gepaard te doen gaan met bijbetaling van een bijdrage ineens ad f. 300. dit bij wijze van vergoeding tegenover.de bevrijding van den onderhouds- last. Zoeterwoude berichtte hiermede accoord te gaan. VERPACHTING VAN DE BUFFETTEN IN DE STADSGEHOORZAAL. Op 1 Mei a.s. eindigt de pacht van de exploitatie van de buffetten ra de Gehoorzaal welke pacht laatstelijk bij raadsbesluit van 5 November 1923 voor f. 2.250.per jaar werd opgedragen aan den heer W. F. van Ingen Schenau Jr. Mede in verband met de voorgenomen ver grooting van de koffiekamer en de verbou wing van de daaronder gelegen ruimte met het oog waarop bij besluit van 29 Octo ber 1928 de aankoop van een 9trook grond plaats had heeft de pachter zich bereid verklaard de pachtsom te verhoogen tot f. 3.500.per jaar. Aangezien deze pachtprijs B. en W. vol doende voorkomt en de heer van Ingen Schenau zijn verplichtingen steeds ten ge noegen van de gemeente is nagekomen, zijn zij met de Commissie van Fabricage van oordeel, dat er aanleiding bestaat de pacht wederom ondershands te conlinueeren. De pachttermijn ware, overeenkomstig het gevoelen van de meerderheid der genoemde Commissie, ook ditmaal weder od vijf jaren te stellen Gelijk toch in het rapport der Commissie terecht wordt opgemerkt, is de hoogere pachtsom mede gebaseerd op de ver grooting van de koffiekamer: waar nu deze uitbreiding nog tot 9tand moet worden ge bracht zou een termijn van drie jaar wel wat al te kort zijn. VERPACHTING VAN HET RECHT VAN TOLHEFFING AAN DE LEIDERDORPSCHE BRUG. Krachtens gehouden openbare inschrij ving werd voor het tijdvak van 1 Mei 1928 1 Mei 1929 de pacht van de tol- en brug gelden aan de Leiderdorpsche brug weder om gegund aan P. J. Ramaker, voor de som van f. 2000. De pachttermijn werd slechts op één jaar gesteld m verband met een voorgenomen verzoek om goedkeuring op een verhooging van de tarieven. De heer Ramaker heeft nu tot B. en W. het verzoek gericht om te bevorderen, dat de op l Mei a.s. afloopende pacht tha*is voor eenige jaren tegen de geldende pacht som van f. 2000 per jaar wordt verlengd. Waar eênerzijds op het inmiddels ge dane verzoek in zake wijziging van de ta rieven nog geeD beslissing werd genomen en anderzijds is gebleken, dat vanwege de provincie een onderzoek gaande is, of de tol niet zou kunnen worden opgeheven en derhalve omtrent den verderen bestaans- duur van den tol momenteel onzekerheid heerscht, zijn B. en W. met de Commissie van Fabricage van oordeel, dat het nieuwe tijdvak der verpachting op niet langer dan één jaar behoort te worden gesteld. Onder deze omstandigheden bestaat e-r geen aan leiding eeD publieke besteding te houden, doch ware de pacht ondershands aan den heer Ramaker voor den tegenwoordigen prijs op te dragen. De voorwaarden kun nen onveranderd blijven gelden, behoudens een aanvulling van artikel 13 met een be paling, dat de pacht, evenals thans reeds is bepaald bij eventueele oph-effing van den tol, ook tusschentijds zal eindigen ingeval de tarieven worden gewijzigd, met dien verstande echter, dat den pachter gelegen heid zal worden geboden de pacht voor het opgezegde tijdvak weder onder nieuwe voorwaarden, voornamelijk wat betreft de pachtsom te continueeren. EEN O NTH ARD ING SIN STALL ATI E VAN HET WASCHWATER VOOR DE GESTICHTEN ENDEGEEST, VOORGEEST EN R HUN GEEST Onder mededeeling dat hun College zich met het voorstel van de Commissie van Be- lieer over de Gestichten „Endegeest", Voor geest" en „Rhijngeest" kan vereenigen ge ven B. en W. den Raad in overweging ge noemde Commissie te machtigen, over te gaan tot de aanschaffing van een onthar- dingsinslallatie van het waschwater voor de som van f. 8.000.te betalen uit de middelen van het afschrijving9-en vernieu wingsfonds dier inrichtingen. Zooals bekend is, geschiedt het wasschen van het waschgoed dezer inrichtingen, als mede van het lijf- en linnengoed van de pa tiënten en het inwonend personeel in het 1 zich op het terrein van „Endegee9t" be- vindende waschhui9, dat eerst onlangs uit gebreid en van nieuwe machines voorzien. Voor het wasschen wordt zuinigheidshalve niet van duinwater, doch van slootwater ge bruik gemaakt, dat evenwel wegens zijn sa menstelling voor dit doel minder geschikt is. Dit water toch is in hooge mate kalk- houdend, z.g. hard, zoodat voor een behoor lijke reiniging een overvloedig gebruik van zeep, soda en brandstoffen noodig is, terwijl het waschgoed zelf daardoor aan groote slijtage wordt blootgesteld. Op voorstel van den Geneesheer-Directeur heeft de Com missie der Gestichten daarom overwogen zoo mogelijk aan deze oneconomische w.-zö van wasschen een einde te maken. Aller eerst heeft zij daartoe boringen doen ver richten in de hoop. dat het van gToote diepte opgepompte grondwater voor het beoogde doel van deugdelijker samenstelling zou zijn. Toen zij echter in die verwachting werd bedrogen en zij voorts tot de overtuiging waren gekomeü, dat het gebruik van duin water veel te zou zijn dit water is boven dien zonder meer evenmin als waschwater geschikt bleef er niet veel anders over dan de aanschaffing van een zgn. ont- hardingsinstallatie te overwegen. Voorge licht door een deskundige C. de Waard te 's-Gravenhage is daartoe onderhands aan verschillende firma's welke zich op dit ge bied hebben gespecialiseerd offerte gevraagd en aan de hand van de daarop ingekomen aanbiedingen geeft de heer De Waard aan het zgn. Tymoor-apparaat. aangeboden door de N.V. Machinefabriek Reineveld te Delft de voorkeur. De kosten van het apparaat zelf bedra gen f. 6100.waarbij dan nog komen kos ten van vervoer en montage die op f. 1900 worden begroot. UITBREIDING VAN HET ONDERWIJS AAN DE AMBACHTSSCHOOL. In verband met het bepaalde bij artikel 25, 6e lid, der Nijverheidsonderwijswet heeii het bestuur der Vereeniging „de Ambachts school" alhier, zich tot den Raad gewend met het verzoek mede te werken tot ver wezenlijking van zijn voornemen om het aantal leervakken aan zijne school uit te breiden met het vak electro-techniek (c q. gecombineerd met instrumentmaker) en met het vak auto- en motorherstellen. Die mede werking zou hierin moeten bestaan, dat de Raad als zijn meening uitspreekt, dat toe voeging van die vakken aan het leerplan van de school noodig worden geacht. Ter motiveering van zijn verzoek deelt het bestuur mede dat zich in de jaren 1920. 1927, 1928 en 1929 voor de metaalvakken respectievelijk 58. 85, 139 en 98 nieuwe leer lingen hebben aangemeld, van wie respec tievelijk 28. 39. 48 en 52 opleiding wenach- ten in het vak electro-techniek en instru mentmaken. Aan dien wensch kon geen ge volg worden gegeven. Voor het vak auto- en motorherstellen. als onderdeel van de metaalbewerking, werd geen afzonderlijke inschrijving gehouden. Het is echter gebleken, dat vele jongelieden zich gaarne in dat vak wenschen te be kwamen. De Inspecteur vap het Nijverheidsonder wijs acht opneming van die vakken noodza kelijk. Verder is het B. en W. bekend, dat de Minister van Onderwijs. Kunsten en We tenschappen zich, in beginsel, daarmede reeds heeft vereenigd. Ter voldoening aan het voorschrift van het evengenoemd wetsartikel hebben B. en W. over deze aangelegenheid het gevoelen ingewonnen van de betrokken organisaties van patroons en werklieden. Eenparig zijn die organisaties van meening, dat aan net verzoek van het bestuur van de Ambachts school behoort te wordèh voldaan. Ook hun College is. evenals de Commissie voor het onderwijs, van oordeel, dat inwil liging van het verzoek alle aanbeveling verdient, hetgeen voor de gemeente f. 1000 kost. Naar het Engdscb van J S FLETCHER door Mej A. T. hn „En zij heeft ook een adres in Londen, Diet waar?" vroeg Jimmie. I „Ja Holgate Lodge in St. John'9 l^ood," antwoordde Eva. Zij keek naar het I stukje papier en toen naar Jimmie. „Heeft het iets te maken met deze vreese- |lijke geheimzinnige geschiedenis?" vroeg zij. I „Misschien." zei Jimmie. „Maar tob daar I Diaar niet over. Uw métier thans is va- fillip te hebben." I „Maar ik kan niet altijd vacantie blijven I tabhen," antwoordde zij. Toen vroeg zij min I meer zonder verband, „zal de politie mij I ri°? meer noodig hebben?" bij dat onder- 1z°tJk bedoel ik?" I „Ik denk hel niet." antwoordde Jimmie I denk dat dit geëindigd is. Hoort u l^n*! Wn kunnen nu niet spreken, maar ik h'lde. dat u zich rustig en stil hield, tot |iez" zaak afgeloopen is. begrijpt u? U is l^h goed bii mijn tante nief waar? Nu ik h':' u beiden vandaag weer wegbrengen, en I eigende week kom ik voor een paar da- Un over en dan wensch ik eens met u te l'"a'en wij hebben geen oogenblik gele- gjjheid gehad. om te praten, sedert wij in "■ijs waren, en ik heb u heel veel te I '-Jgen „Over deze zaak, vermoed ik?' vroeg Eva. „In verband er mee," antwoordde Jimmie. „In deze wereld is het eene een gevolg van het andere." Jimmie brachl zijn dames echter dien dag niet naar de kust van Kent Juffrouw Tric- kett die weinig in Londen kwam, had an dere plannen. Zij wilde tenminste een paar dagen in Londen blijven, om wat te winke len. en daarbij, zeide zij, zou Eva haar va,n veel diens! zijn. Jimmie verzette zich niet, maar hij 9tond er op. dat zijn tante en haar gezellin een particuliere auto zouden nemen op haar tochten van den eenen winkel naar den anderen, en dat Kentover haar als bediende zou vergezellen. En voor dat zij dien dag uitgingen, nam hij zijn tante en zijn knecht ter zijde en gaf hun nauwkeurige aanwij zingen omtrent het zorgdragen voor Eva. Op zijn plechtige manier beloofde Kentover het, juffrouw. Tnckett zei haar neef. dat hij haar nu toch eindelijk kennen moest, en dat. als iemand haar beschermelinge van haar weg wilde halen, hij wel heel knap mce9t zijn Jimmie geloofde dit ook, en na dat hij ze had zien vertrekken ging hij naar zijn vriend Packe. Hij had zich dien morgen telkens afge vraagd. of hij Packe in zijn vertrouwen zou nemen aangaande de zaken van den vorigen avond Zou hij hem vertellen van hef ge beurde in den schouwburg, van het bespie den in Holgatp Lodge, van zijn gewichtige ontdekking dal ladv Scraye op vr'end9fhap- pelijkep vopt stond met mevrouw Wytken- shawe en den man die als Curtis bekend stond of zou hij hel niet doen? Het ant woord van dezp vraag hing grootendeels af van het antwoord op een andere was hij va9t besloten met deze zaak voort te gaan, i^vas het werkelijk zijn bedoeling die lieden in het nauw te drijven? En, zonderling ge noeg, voordat hij Packe iets kon zeggen van i hetgeen hem bezig hield, begon Packe met hem deze vraag te stellen. Hij zag er uit, vond Jimmie bij het binnenkomen, als een man die iels le zeggen heeft en hij zei het op eens. zijn vraag er zonder omwegen uit brengend. „Hoor eens. Jimmie," zei hij, „ben je wer kelijk van plan, die lieden in hun hel te jagen! Je weet wel, wat ik bedoel." Jimmie ging kalm zitten en stak een sigaret op. „Je weet. wat ik gisterenavond gezegd heb," antwoordde hij. „Ik weet niet, dat ik van plan veranderd ben." Packe liep een paar keer de kamer rond. „Geloof je dat het verstandig is?" vroeg hij. „Het gaat je toch eigenlijk niets aan. En als die lui. wien bet werkelijk wel aan gaat Scraye, lord Palsgrave en 9ir Simon Fleming de zaak laten rusten „Laten zij die rusten?" vroeg Jimmie. Packe snel aankijkend. „Je weet wat Scraye zeide wat hii raadde Dat het de beste zijn zou de politie de zaak te laten doen." „De politie." zei Jimmie raadselachtig, heeft niet het flauwste idee. dat er eenig verband staat tusschen den moord op ma- damp Charles en den diefstal van deze kost bare erfstukken en andere voorwerpen. En daar Scrave zeen plan schijnt te hebben, ze van dat verband op de hoogte te brengen en jij hef ook ni°t ben ik de penige persoon, behalve Schmidt die er van weet." „Zal je het hun dus zeggen?" vroeg Packe. „Dat heb ik niet gezegd. Op het oogenblik heb ik geen plan het te zeggen. Wat ik doe, wou ik op mijn eigen manier doen." Packe begon heen en weer te draaien. Het was duidelijk, dat hij iets te zeggen had, een boodschap had over. te brengen, en niet erg op zijn gemak was. Jimmie kwam hem niet le hulp; hij zat rustig te rooken en te kijken „Nu hoor eens!" zei Packe op eens. „Laat de zaak rusten! Zooals ik al zeide. het gaat je niets aan Wat drommel, kerel, wat kan het jou 3chelen of half de erfstukken uit de helft van de kasteelen en buitenverblij ven in Engeland gestolen worden? Het is de zaak van hun eigenaars niet van jou. Laat ze rusten!" „Ik vermoed," zei Jimmie, kalm, „ik ver moed dat Scraye je die boodschap opgedra gen heeft?" „Ja," bekende Packe. „Hij gelooft, dat je niet verstandig doet, met verder in de zaak door te dringen. Jij bent niet bestolen. Laat het over aan hen, die het wel zijn en aan de politie. Ik zeg nog eens laat ze rusten 1 Als jij. Jimmie, er je buiten houdt, zijn üj noch die jonge dame, juffrouw Walsden, in eenig gevaar!" Jimmie haalde zijn portefeuille te voor schijn, en nam Schmidt's brief er uit. Hij gaf. dien aan Packe. „Lees!" zei hij lakoniek. Packe las het verhaal van den detective met stijgende verwondering. „Goede hemel!" mompelde hij ..dit wordt inderdaad ernstig. Die lieden staan blijk baar voor niets." „Juist." zei' Jim mmie. ..En toch zeg je me. dat ik veiliz ben. Noch juffrouw Walsden noch ik zijn veilig zoolang die lui vrij rond- loopen Packe! Er zal groote opruiming onder hen gehouden moeten worden! Als wij duidelijk zullen spreken, ben ik zeer ver baasd, dat Scraye er geen werk van maakt. Dat is mijn meening Hij behoort er werk van te maken Het is zijn plicht!" Packe was zeer ernstig geworden. „Ik zou Scraye graag dezen brief laten zien," zei hij „Mag ik?" „Neen!" antwoordde Jimmie. „Nog niet. Wacht! Ik zal hem dien op tijd toonen. En dan zal ik hem een vraag stellen." „Welke?" vroeg Packe. „Ik zal hem vragen, waarom hij wil. dat deze menschen, niet voor het gerecht ko men," antwoordde Jimmie. „Als je wilt. kun je hem dat zelf vragen namens mij." Hij ging toen heen, en sienterde den ge- heelen morgen in de stad. van aIles en nog wat doende Om twee uur ging hij naar een van zijn clubs om te lunchen. En daar, bij de deur. met een ongelukkig en treurig ge zicht vond hij Kentover. en hij begreep da delijk, dat hij slechte tijding bracht. HOOFDSTUK XXVI. Ontvoerd, Jimmie stond onmiddellijk stil, toen hij zijn knecht m het oog kleeg Hij stond on beweeglijk, fronste hel voorhoofd, bpet op zijn lippen eD keek den man aan die naar hem toekwam met een verontrust en be zorgd gezicht Kentover, die gewoonlijk koel en onbewogen was had blijkbaar een er varing gehad die zij zenuwen geschokt, had. „Nu?" zei Jimmie Wat is er?" Kentover schudde het hoofd. „Op mijn woord, mijnheer het was mijn schuld niet!" riep Kentovpr uit. „Dat is het werkelijk niet. mijnheer. Ik heb alle zor gen genomen, ten minste, terwijl ik er de gelegenheid toe had." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 9