UIT DE OMSTREKEN. Sfurosal AALSMEER. Uilvoering „Olympia". offcsdagavond gaf de Gymnastiek- en etiekvereeniging „Olympia" een nitvoe- iu het oude veilinggebouw. Medewer- werd verleend door een keurafdeeiing jgis uit Amsterdam. Zoowel de nra, ije de leden als de keurafdeeling lieten dwongen ieders bewondering af en het applaus, dat steeds weer door de zaal bewees voldoende, hoezeer het pu- 't gebodene op prijs stelde. Een avond, op bestuur, directeur Heijne, leden en jewerkenden met voldoening kunnen gzien en die veel kan bijdragen tot groei bloei van „Olympia". COSP. TUINBOUWBANK. k 1 Ben gunstig jaai. insdagavond hield de Coöp. Tuinbouw- haar algemeene vergadering in hotel II Kolommen", onder voorzitterschap den heer M. Alderden Czn. opening las de secretarie, de heer Joh. ling, de notulen der vorige algemeene ;adering, welke onder applaus werden keurd. Eveneens het jaarverslag met ring en balans over 1928. Daaruit tee- den wij het volgende aan: Vastgesteld dat het een zeer goed jaar voor de is geweest. Het aantal rekening- •anthouders steeg van 604 tot 664. Op 31 1928 had de bank van 370 rekening- ranthouders een bedrag te vorderen groot 354.98. terwijl aan 204 rek. couranl- ders f. 1.127 329 16 verschuldigd was, rvan f. 243.285.30 aan de Centr. Bank 93.230 aan 't reservefonds. Het aantal irders steeg van 934 tot 1112, leden van tot 466. Aan spaargelden werd inge- ht f. 800.361.01, terugbet. f. 581.014.02. olaal was per 31 Dec. aan spaargelden legd f. 1.144.626.16. Aan voorschotten een bedrag uit van f. 86.444. Het om- ijfer wijst in ontvangsten en uitgaven bedrag aan van f. 20.668.485.29, tegen 180.053 79 in 1927. De winst bedraagt 438 02 tegen f. 25.351.78 in 1927. Vast- werd van de winst f.2250 af te rijven op het gebouw, f. 3000 te storten liet pensioenfonds en de rest te voeren bij reserve, waardoor deze zal zijn gestegen 117 418.45. Het meubilair staat dan op balans op f.1, 't bankgebouw op f. 12 000. lid van het bestuur werd herkozen de Joh. Mensing, tot lid van den raad van licht de heer G. Spaargaren Dzn., tot bestuursleden de heeren J. Moleman en Alb Baardse Jzn. Een subsidie van werd verleend aan de plaatselijke in- sding op de Ned. Tuinbouwtentoonstelling Madrid. De contributie aan den Aalsm. iDbouwbond werd van f. 100 op f. 600 ge- tcht. Hierna sloot de voorzitter met een woord dank de vergadering, welke door 129 wnen was bezocht. lot l DO Jubilea, lp Zaterdag 80 Maart a.s. zal het 50 jaar geleden, dat het echtpaar Aldert ir9eKlaasje Jongkind, wonende dorp in het huwelijk trad. Beide oudjes ieten nog een uitstekende gezondheid. Dinsdag 2 April d.a.v. zal het even- 60 jaar zijn geleden, dat het echtpaar ion TrommelJohanna MaÜpaard, wo- nie aan de Aalsmeerderweg te Aalsmeer- in het huwelijk trad. HAARLEMMERMEER. Prachtig geslaagd jubileum feest. Chr. Middenstandsvereeniging Haar- mermeer vierde Woensdagavond in „de idbouw" onder groote belangstelling jaarvergadering, die tevens gewijd was de herdenking van haar 10-jarig be id de zaal, die met palmen versierd was van de aanwezigen een foto gemaakt, a werd gezongen Psalm 150: 1 en de inkomst met gebed geopend, heer Borsje, voorzitter der vereeniging allen een hartelijk welkom toe en sprak lijft blijdschap over uit dat de genoodig- en belangstellenden in zoo'n grooten ge- waren opgekomen. Spr. heette in hpt tonder welkom den heer A. Bos van Berdam, die als lid van het hoofdbestuur welwillend wa9 om de feestrede te ko- uitsprekenj verder de afgevaardigden verschillende corporaties en zusterver- "Singen en ook den vertegenwoordiger het gemeentebestuur, den heer Knaap, voorzitter deelde verder mede dat ge- iwenschen waren binnengekomen van centralen middenstandsbond en den boeren- en tuindersbond en gaf nog kort overzicht van den vooruitgang, de vereeniging in de laatste tien jaren gemaakt, daarbij herinnerende aan feit dal de vereeniging werd opgericht aanvankelijk zeven leden; hij bracht £êq woord van welgemeenden dank aan ^ede-oprichters, die met zooveel ijver en apathie de vereeniging in haar 6teeds (temenden bloei hebben gesteund. 1 secretaris, de heer Deddens bracht jaarverslag uit, waaruit bleek van de die de vereeniging gevoerd bad tegen in „de Beurs" voor de oprichting van badhuis gehouden bazar en aat de tu«- ;ide nieuwe bouwverordening in <le ''emmermeer nog sleed9 de warme be stelling heeft van het bestuur, in de dat daaromtrent in het jaarverslag lr 1929 betere resultaten vermeld zullen jjoen worden. ^Penningmeester, de heer Bonsing. deed en verantwoording over het afg*- 'ten jaar en deelde daarbij mede dat de faldo bedroeg f 217 13. het nazien der rekening werden be de heeren O. van der Wéij en J. W. dman. Hierna hield de heer Bos een feestrede, waarin hij de vereeniging hartelijk felici teerde met haar tienjarig bestaan en bij haar doei en streven in de verschillende vormen uitvoeng stilstond. Hij stelde zich een ideaal christelijk middenstander voor als iemand die zich het devies voor oogen houdt, niet „halen, hebben en houden", maar „dienen, werken en bidden". Spr. spoorde aan om vooral vast te houden aan een goede organisatie om strijd te kunnen voeren tegen den geest des tijds en achtte het een eer voor Haarlemmermeer in deze landelijke omgeving zoo'n groeiende afdee- ling te mogen eien. Spr. sprak nog een treffend opwekkings woord en twijfelde er niet aan om men zou op den ingeslagen weg blijven voortgaan, dejor te bidden en te werken, de praktijk d^s levens niet vergetende, trouw blijvende in beginsel en in organisatie en den Heere te dienen op ieder terrein des levens; dan zal het de christelijke middenstandsvereeniging wel blijven gaan. Hierop verkreeg het woord de heer C. ten Boom, voorzitter van de Haarlem9che chris telijke middenstandsvereeniging, als afge vaardigde o.a. van de Kamer van Koophan del en de Middenstandscentrale van Haar lem en omstreken. De heer Knaap bracht den gelukwensch van het gemeentebestuur over en sprak een woord van dank en waardeering voor het geen de chr. middenstandsvereen. „Haar lemmermeer" ook in het belang van deze gemeente in het tienjarig tijdperk van haar bestaan heeft gepresteerd. Tot voorzitter werd herkozen bij accla matie de heer H. Borsje, als leden voor het algemeen bestuur werden gekozen voor de afdeeling Hoofddorp, de heer A. Boot; voor Nieuw-Vennep de heer C. Doeleman, voor Vijfhuizen de heer J. Bonsing, voor Rijk de heer J. Millenaar en voor Zwanenburg de heer G. Luijt, terwijl verder het algemeen bestuur met een lid werd uitgebreid. Het geheel, dat afgewisseld werd door voordrachten enz., droeg een recht feestelijk en gezellig karakter en het kenmerk van een hartelijk medeleven in het werken en het doel der vereeniging. De uitzaai van de gewassen. Hier en daar zijn do landbouwers in den Haarlemmermeerpoider begonnen met den uit zaai van de gewassen, o.a. de erwten en de haver. Over 't algemeen valt de toestand, v/aarin het land door de langdurige vorst periode heeft verkeerd, nog niet mede, zoodat vele verbouwers met den uitzaai liever nog eenige dagen willen wachten. Op enkele plaatsen heeft de wintertarwe door de strenge vorst zoodanig geleden, dat sommige stokken wel overgezaaid zullen moe ten worden. BOND VAN SMEDENPATROONS. 25-jarig bestaan. De afdeeling „Hoofddorp" van den Bcmd van Smedenpatroons in Nederland vierde in hotel „De wapens van Haarlemmermeer' haar 25-jarig bestaan. Bijna alle smedenpatroons uit Haarlem mermeer, Aalsmeer en Sloten waren bij dit jubileum tegenwoordig, terwijl ook afge vaardigden van den landelijken en provin cialen bond aanwezig waren. Door de smeden, hun zoons en gezellen, was een onderlinge tentoonstelling georga niseerd, met het doel elkaar te laten zien hoe met behulp van de moderne gereed schappen en machinerieën, zoowel als door de autogenische metaalbewerking, de voor komende werkstukken het be9t kunnen worden vervaardigd. De aanwezigen werden in de gelegenheid gesteld een kijkje te nemen en men kon er constateeren welk een groote ommekeer ook in het smidsvak de laatste jaren is te be merken. Gisternacht is ingebroken in de pastorie van de Gereformeerde Kerk aan den Aals meerderweg te Rijk alhier. Het benedenhuis werd door de dieven geheel overhoop ge haald, doch de buit was niet groot, want ze hebben zich met ongeveer f.20.— tevreden moeten stellen. De in de nabijheid van de pastorie wo nende koster had 's nachts te ongeveer 4 uur een auto hooren wegrijden, zoodat ver moed wordt, dat de daders per motorrijtuig er op uit waren getrokken om hun slag te slaan. De politie stelt een onderzoek in. Hedenavond vergadert de anti-rev. kiesvereeniging „Aalsmeerderdijk" in het gebouw „Samuel" aldaar. De heer P. Ouwer- kerk, lid van den raad dezer gemeente, hoopt dan te spreken over: „Praktische Gemeente politiek", een onderwerp, waar ongetwijfeld veel uit te leeren valt, maar waarop ook een groote gedachtenwisscling zal kunnen volgen. Bij de gehouden aanbesteding vooy het bouwen van een dubbel winkelhuis voor rekening van den heer J. H. Nieuwenhuis (architect C. van Damme te Hoofddorp) werd het laagst ingeschreven door den heer E. Schuit te Hillegom voor f. 9790. De gun ning is nog aangehouden. Door de Democratische Partij werd in „De Landbouw'' te Hoofddorp door de eer ste Nederlandsche Filmondememing de film vertoond „Wapens Neer". Er was weinig belangstelling. Aan deze film, die zeer dui delijk was, en waarvan de opvoering in goedo banden bleek te zjjn, ging eeo leerrijk en actueel bijprogramma vooraf. HILLEGOM. Verbouw Postkantoor. De wachtkamer van het postkantoor is te klein Om hierin verbetering te brengen wordt het verbouwd. De hoofdingang is tij delijk gesloten, terwijl er naast een hulp ingang is gemaakt. De publieke telefooncel heeft een andere plaats gekregen. Het doel is de loktffen te wijzigen, de postkantoren te verplaatsen en vooral om de hal of wachtkamer te vergrooten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Adres aan het Hoofdbestuur P. T. T. Id verband met de voorgenomen wijziging der tarieven voor het gebruik der telefoon door het Hoofdbestuur der Posterijen en Te- legraphie. is door de besturen der Tuin- bouwver. Katwijk en Omstr.. de Vereeniging voor Bloembollencultuur afd. Katwijk a. d. Rijn, de R.-K Middenstandsvereeniging en de slagersver. K. en O een request gezonden aan genoemd Hoofdbestuur, waarin gewezen wordt op de ondoeltreffendheid der telefoon door invoering van een gesprekken tarief. Verzocht wordt daartoe in geen geval over te gaan. doch te houden het abonnements tarief of in te voeren het streeknet. Een af schrift hiervan werd ook gezonden aan Z.Exc. den Minister van Waterstaat. Een nieuwe brug? In de plaats van de trambrug? Naar men ons meedeelt zijn gisteren ver schillende opmetingen gedaan in verband met de plannen voor een waarschijnlijk tö maken tram- en verkeersbrug^ over den Rijn, op de plaats waar de tegenwoordige tram- brug ligt. Dan zal men vanaf de Sandtlaan direct over de brug op den Val- kenburgschen weg, en den weg door de zgn. Molentuin kunnen komen, wat het drukke verkeer, ook voor de richting den Haag. ze ker gunstig zal zijn. Dit plan schijnt men al jaren geleden te hebben willen uitvoeren doch tol op heden, is er niets van gekomen. Nu de gemeente Katwijk een andere brug zal moeten krijgen in de plaats van deJ zgn. Kwakelbrug. die niet te best meer is. en de Tramwegmaatschappij ook gaarne de bouw van een andere brug tegemoet ziet, bestaat de mogelijkheid, dat dit plan eindelijk ten uitvoer kan 'worden gebracht! Een auto kwam in het Overrijn in bot sing tegen een telefoonpaal, die hier niet tegen hestand bleek en als gevolg in den Rijn belandde. De auto was licht bescha digd. K AT WI TK-A AN-ZEE. Naar wij vernemen wordt eerstdaags naast het groote in aanbouw zijnde pension van den heer Mooijekind aan den Noord- Boulevard nog een gezet voor den heer v. Duijn alhier, zij het dan ook oo kleinere schaal. De heer P. Kuyt, alhier, is benoemd lot tijdelijk onderwijzer aan de Iïerv. School te Noordwijk-aan-Zee, hoofd de heer P. D. Ba rdel meier. NOORDWITKERHOUT. Openbare les. "Woensdagmiddag werd in de Christel. Herv. school alhier, een opeubaro les ge geven voor ouders van schoolgaande kin deren. Vooral vele moeders waren aanwe zig. Velen harer verheugden zich over de vorderingen, waarvaD de kinderen blijk gaven op velerlei gebied. Vaak waren de verwachtingen verre overtroffen. Dank werd gebracht aan het hoofd der school, den heer K. J. Noy, onder wiens bekwame leiding de school kan wedijveren met menige inrichting in de stad. VER. VER. „BLOEMBOLLENCULTUUR". De roep „bollenschade is dikwijls handelspolitiek! Woensdagavond vergaderde in café ,,De Zwaan" de afd. Noordwijkerhout van de Algem. Vereen, voor Bloembollencultuur. De voorzitter, de heer E. Oostdam Jac.zn. heette de talrijk aanwezigen welkom en sprak, daarna eenige bemoedigende woor den tot de vele leden, die in zak en asch zitten over de mogelijk „bevroren bollen", waardoor ze zich m bo6taan bedreigd zien. Spreker geeft allen den goeden raad, voor al geen bollen op te ruimen of te verkoopen indien ze meenen, dat ze waardeloos ge worden zijn door de felle vorst. Ten eerste kan zulks bij nadere beschouwing nog mee vallen en ten tweede moet het versprei den van de onrustbarende geruchten, <us bevroren narcissen, tulpen, enz., grooten- deels beschouwd worden als eeD zekere han delspolitiek, welke nadeelige gevolgen heb ben kan. Eerst als al het bollendek ver wijderd is en de bollen in bloei komen, kan men de werkelijke schade constateeren. Op een volgende vergadering kan alles dan beter besproken worden. De voorzitter deelt verder mede, dat het aantal leden alhier steeds stijgende is en het doet hem genoegen, dat ook het hoofd der gemeente, burgemeester Van lersel, zich thans persoonlijk op 't bollenvak toe legt en zich als gewoon lid deed inschrij ven. De heer L. M. van Noorfc leest de no tulen. Een dankbetuiging kwam in van den heer E. Krelage te Haarlem voor de gezonden gelukwenschen op diens zestig, aten verjaardag. De aftredende bestuur»- leden, de heeren Jo van Dijk en P. Reyne- veld werden bij acclamatie herkozen, en de heer P Reyneveld weid gehuldigd uw zijn verdienste als bestuurslid. Tot afgevaardigden naar de 161e alge meene vergadering welke 28 Maart a.s. te Haarlem gehouden wordt, werden benoemd dc heeren E. Oostdam Jac.zn. en L. M. v. Noort, tot hun plaatsvervangers de heeren P. Reyneveld en E. Oostdam H.zn. Alsnu is aan de orde, de behandeling van den beschrijvingsbrief. De aandacht wordt gevestigd op punt 6, n.l. voorstellen van het hoofdbestuur tot wijziging van de statuten en van het huis houdelijk reglement. Punt 7 uitgaven exploitatie eigen ge bouw. Men wordt opmerkzaam gemaakt op de uitgaveD voor den telefoondienst, die aanzienlijk hooger gewordeD zijn dan verwacht werd Strenge bepalingen zullen vastgesteld worden voor leden der vereeni ging, die in strijd met hun verplichtingen, zich hebben onttrokken, om de behande ling hunner geschillen door het scheidsge recht te doen plaats hebben. De heer N. C. v. cL Zalm vestigt de aandacht op 't zoo genaamde snijverbod. Dit punt zal in Haarlem op de groote vergadering nog eens ter dege besproken worden, daar er hier vele leden zijn, die ondanks het verbod, ge heel willekeurig handelen. De vergadering was druk bezocht OEGSTGEEST. OX. SCHOOL LEIDSCHE BUURT. Geslaagde Ouderavond. Gisteravond hield de oudercommissie der O.L. School L. B. een ouderavond. Er was veel belangstelling. De voorzitter stelde het waarnemend hoofd der school, den heer Hoogendam aan do aanwezigen voor, aan wien daarna de leiding werd overgedragen. De heer Hoogendam sprak zijn blijdschap uit over de groote opkomst, iets wat spr. een gelukkig verschijnsel achtte, omdat hierdoor bereikt wordt, wat de wet met de oudorcommissie beoogt, n.l. het vormen van een band tusschen school en ouders. Na dank gebracht te nebben aan het gemeen tebestuur voor do medèwerking, voor dezen avond, en aan den heer Van Ingen Sche- oau, die belangloos stoelen en tafels be schikbaar stelde, kregen de dames Moor en Thouars, als onderwijzeressen gelegen heid enkele gymnastische oefeningen en zang door de kinderen te laten uitvoeren. Een en ander had de volle aandacht van de aanwezigen, en de dames groot succes met hun werk. Hierna werd de heer Coops uit Leiden welkom geheeten, die gelegen heid kreeg om te spreken over „Vertrou wend waken". Het kind aldus spr. vraagt om opvoeding, leiding en steun, om hooger tc klimmeD tot mensch. Zwak al6 het is, heeft het onze lei ding noodig, welke wij geven moeten in wakend vertrouwen. Vragend ziet het op naar ons, gerijpte mensch, naar ons wereldwijze. Wij kunnen betrekkelijk weinig doen voor het kind cn van de opvatting der 18e eeuw dat de op voeder almachtig is, is men reeds lang teruggekomen. Wij moeteD de kinderen een ladder geven en geen lift. Wij moeten be schermend optreden in wakend vertrouwen en gelooven in de goede uitslag, gelijk de landman. Wij moeten het kiud opvoeren tot den eerbied voor de gemeenschap, luc- ren wat edel en nobel is, gehoorzaamheid tot God. Eerst als die hoogte bereikt is, kan het zelfstandig staan en is onze taak als ouder overbodig. De invloed van een ouder gaat overigens tot over het graf; veel wordt nagelaten of gedaan uit piëteit tegenover overledenen. Wij moeten het kind voeren tot de vrijheid, dat is zich leeren richten naar zijn ge- weteD. Deze vrijheid sluit in zich de groote gebondenheid. De opvoeder moet verder waken dat het goede tot volle ontplooiing komt wat allecD mogelijk is als verkeerde neigingen worden onderdrukt. Ons voor beeld heeft hierop grooten invloed. Verder wees spr. hoe stiptheid, orde enz. vanaf de wieg moeten worden bijgebracht. Zijn leerzame rede, op den heer Coop's voortreffelijke wijze vertolkt, zooals dat van hem bekend is, bad groote aandacht. De voorzitter was aller tolk, toen hij den spreker hiervoor dank bracht. Verder werd mededeeling gedaan van de plannen om een schoolbibliotheek te vormen, waarvoor do heer Coops een aantal boeken belangloos toezegde. Een beroep werd hiervoor op de ouders gedaan. Nadat door de goede zor gen van mevrouw Timmermans de thee en koffie door dames was rondgediend, was er gelegenheid zich met het ouderwijzend per soneel te onderhouden, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Het was een wel geslaagde ouderavond. RITNSBURG. De bloemen. De handel blijft vlug met goede prijzen. De aanvoer wordt thans iederen dag grooter. De trekkers doen hun uiterste best om de bloemen in zoo kort raögelijken lijd rijp te hebben Hierdoor mankeert soms wel iets aan de kleur. De prijzen zijn echter best loonend. dus wil men. vooral nu het toch al zoo laat is, opschieten Betaald wordt voor 1ste soort: La Reine f. 6.10f.7; Prins van Oostenrijk f 6.20—f. 6 50; Murillo f. 5.80—f. 6.40; Thee roos f.6 90f.710; Rose Gris de lin f.4— f4.60; Eleonora f. 6.10f. 6.50; Lucretia f. 6.80f. 6.90; Cramoisie Brillant f. 4.60 f. 5 10; Darwin Will. Copland f. 6f. 6.30; Bartigon f 6 80f. 7.20; Sanders f. 6.70 f. 7; Elisabeth f. 8.30—f. 8.90; Will. Pitt f 7.20f. 7.80; dubbele tulp Vuurbaak f. 9.40—f. 10. VOORHOUT. Vergadering L. T. B. Dinsdagavond vergaderde in het Patro- naatsgeboüw alhier dc afdeeling Voorhout van den L. T. B. De waarnemend voorzitter, de heer P. v. d Nouland, opende de vergadering met den Christelijken groeten heette alle aanwezigen, in het bijzonder den heer Decker, van harte welkom en sprak den wensch uit. dat op dezen avond besloten zou worden tot defini tieve oprichting. Hierna ram de heer Decker, secretaris van het hoofdbestuur van den L. T. B.. het woord en gaf een korte uiteenzelting van het nut eener patroonsorganisatie. De oprichting van den, L. T. B. in 1890 herdenkende, toonde spreker aan, dat deze RECLAME. Dil bedreig! ookU als U niet direct da eerste stekende pijnen van Beginnende rheo- tnatiek bestrijdt Hel beste is direct inwrijven me! IT* A AYER) Sptrcf.I-uplo.flne U reukeloos. Bij «puthcWi e. frogiit.. v.rkrijQb.rr. 82 organisatie zoowel op stoffelijk als geestelijk gebied, voor baar leden veel goeds tot stand heeft gebracht. Door de vereeniging van patroons is het bedrijfsleven in hel algemeen steeds vooruit gegaan, terwijl de bemoeiingen der organi satie steeds in het voordeel gewerkt hebben van de leden, getuige de oprichting van de Boerenleenbank. Spreker toonde met voorbeelden aan, hoe door den L T. B. de stoffelijke belangen werden gediend en wees op de Boeren- en Tuinbouw Onderlinge, den Handelsraad. de instelling van diverse commissiin enz. Maar naast het stoffelijk belang moet men medewerken aan het sociaal belang van de Maatschappij, waaronder is begrepen hel collectief contract, de ziekteverzekering, kin dertoeslag enz. Spreker belichtte het collectief contract van dc zijde der werkgevers en werknemers en liet duidelijk uitkomen, dat de bemoeiin gen van den L. T. B. hierop veel invloed konden uitoefenen. Met den wensch, dat de afdeeling Voor hout zou worden opgericht, besloot spreker zijn rede. De voorzitter bedankte spreker voor Zijn duidelijke uiteenzetting en stelde de verga dering in staat eenige vragen te doen. Uit de hierop volgende besprekingen was op te maken, dat verschillende bezwaren be stonden tegen het collectief contract en het toeslag-fonds. Vastgelegd werd, dat het collectief con tract bindend is, zoowel voor loden van de patroonsvereoniging als voor de aangesloten firma's. De weleerw. heer kapelaan Kramer felici teerde daarop de opgerichte vereeniging met haar genomen besluit en deelde mede, dat het aantal leden tot 15 gestegen was. De voorzitter feliciteerde den kapelaan met zijn behaald succes en sprak den wcnsch uit, dat het hem vergund zou zijn, nog vele jaren als geestelijk adviseur voor de belangen der opgerichte vereeniging te kunnen werken. Het bestuur werd daarna gekozen, be slaande uit de heeren P. v. d. Nouland, voor- zittor, J. W. v. .Reiscn, J. L. Nijssen, A d. Vlugt en C. J. Zonneveld, de andere func ties zullen door het bestuur nader worden verdeeld. Verder werd nog besloten de jaarlijksche contributie op f. 4 per lid vast te stellen. Bij de rondvraag sprak de beer V. d. Laan zijn genoegen uit, dal thans weer een pa- troonsvereeniging te Voorhout was opge richt. De heer v. Werkhoven spoorde de leden aan, krachtige propaganda voor de Vereeni ging te maken. Niets meer aan de orde zijnde, sloot da voorzitter de vergadering met den gebruike- lijken Christelijken groet VOORSCHOTEN. VERGADERING BLOEMBOLLENCULTUUR, Lezing .Lucht en Leven." Dinsdagavond vergaderde in de achterzaal van Hotel Deurloo de afdeeling Voorschoten Veur van de Vereeniging voor Bloembol lencultuur onder leiding van den heer C. Eggink Sr., Voorzitter. Hel eerste gedeelte was bestemd voor huis houdelijke zaken en niet toegankelijk, ter wijl het tweede gedeelte der vergadering werd gevuld door den heer C. Kooy, alhier, die eene lezing hield over licht en leven. Bij dit gedeelte waren ook enkele genoodig- den. Spr. behandelde allereerst uitvoerig dc vraag „Wal is leven?" waarop wetenschap pelijk geen antwoord kan gegeven worden. De scheiding tusschen wat leeft en wal dood is, heeft tot velerlei vergissingen aan leiding gegeven. Met zeer vele voorbeelden in hoofdzaak uit het plantenleven, werden do stellingen verduidelijkt en aangetoond. De levende stof is van de doode alleen t« onderscheiden door de voeding, instandhou- ding en voortplanting. Vervolgens werd het gedeelte „Licht" be handeld, waarbij Spr. geruimen tiid sti! stond bij het zonnespectrum en de invloed van do verschillende kleuren, mede in ver band met de groei van de planten, cel bouw en eveneens de doodende werking van een enkele kleur. Wederom werden dc woorden aangevuld met zeer vele voorbeelden uit het planten rijk. Nadat enkele kweekers gelegenheid had den gehad spr. vragen te 9tellen. dankte dt voorzittei' den heer C. Kooy voor zijn leerrijke lezing. Bnr eerwacht. Men verzocht ons te meldpn: Hedenavond komt de Vrijw Burgerwacht in een feeslvergadering in Hotel Deurloo hiicen. waar als spreker zal optreden Gen.- Majnor Tonnet. De vergadpring zal mede vjjrdcn biivewonnd door den ïnsnoetpiir der Vrijw. Burgerwachten f.uil Generaal de Quay. Majoor Pfaff en kapitein Snijders 3-4

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7