MARKIEZEN N.V. v.h. J. SENFT Co. HOOFDAGENTEN rijwielzaak" broodbakkerij WERKSTER. IJBOKKING ROLLUIKEN JALOEZIEËN ZON- SCHERMEN Vertegenwoordigd te Leiden en Omstreken door; L. OOSTVEEN - STADHOUDERSLAAN 18 - LEIDEN Berijdt onze vermaarde Magneet-Rijwielen Die nog geen Magneet berijdt, is uit den tijd. Kantoorlokalen UIT DE RIJNSTREEK. 'a-GRAVENHAGE - NIEUWE HAVEN 1-3 ROTTERDAM BOTERSLOOT 37-39 HoofdagentJ. PETERSEN, v.h. v. DUUREN, Janvossenst. 10-12 Vakkundige Reparatie-Inrichting - Telef. 1503 ip, d. van G. van Duijn en A. van Margarelha Sophia Jos€])hina, d. j. A van Schie en J. C. Grimbergen flje( d. van G. van Duijn en A. van enbode Cornelis Jan. z. van A. Mol E. Goemaat Janna Jacoba d. van Schnelle en A. Barnhoorn Cornelia, C. van den Oevpr en W. Remmelzwaal Jacob, z. van J. lm thorn en C. van Rijn pitier, z. van P. van den Oever en A. der Pla9 Overleden: Leendert Johann van Duijn, 2 jaar. z. van L. van Duijn en E. Koop- Klazina van dep Gugten. oud 65 jaar Igen. van J G. van de Ven Cornelia Rijn, oud 80 jaar weduwe van H. van Johannes Vlasman. oud 5 jaar. z. Joh. Vla9man en N. van Duijvenvoorde. Huwelijks-aangiften: Geene. Huwelijken: S. de Jong en H. Meijvogel. KATWIJK AAN DEN RIJN. Narcissenscbade. .Vu de Narcissen boven den grond komen dat er vele erg door de vorst hebben eden. Wanneer men de bollen uit den nd neemt, valt het op. dat veelal de rtelkrans zwart is geworden. Bij som- je kweekers zijn er groote partijen bijna pel bevroren, een en ander beteokent groote schadepost voor de kweekersl Antobotsing. Op den hoek LijnboomwegOude Zeeweg d alhier een aanrijding plaats tusschen ee vrachtauto's bestuurd door v. D. en v. Oorzaak is vermoedelijk het niethoo- van elkanders signalen. De auto van v. D. bekwam groote mate- :le schade, lekke band, gebroken voor- r. ingedrukt spatbord en defecte stuur- chting. Persoonlijke ongevallen hadden lukkig niet plaats. - Gevonden voorwerpen. Een damespor- onnaie inhoud eenig klein geld, een de- te bril, een dames fantasie-zakdoek rose t zwarten rand. Inlichtingen over boven- nde voorwerpen w'orden uitsluitend ver- ekl des Zaterdags tusschen 121 uur ten Jitiebureele te Noordwijk-Binnen. In de ledenvergadering der gymnast.- eniging „Door Oefening Sterk" alhier d tot voorzitter benoemd de heer F. H. Spanje. -Naar wij vernemen schijnt de Leidsche inwater Maatschappij bezwaren te heb- n ingediend bij B. en W. over het waar- hijnlijk te verplaatsen woonwagenkamp, het terrein (aangewezen door een ge nteraadslid van Katwijk) bij de Can- ce. zoodat deze kwestie bij nieuwe be ndelingen nog niet zal zijn opgelost, óf er t een ander terrein gevonden kunnen :rden. Gisteren waren eenige jongens bezig 'ch te vermaken met een gevaarlijk spel- Ije. Wanneer er een auto passeerde wer- n vlug de hoepels over de straat (in dit val waren de hoepels oude fietswielen) ak voor de auto geworpen. Het liep goed eindelijk een hoepel tusschen het voor- "I van de auto bleef hangen, en zoo a de lantaarn stuk sloeg. Door direct Moppen wist de chauffeur erger te voor- jen. NOORDWITK. Zieken triduum. De commissie, gevormd tot steun voor :t Ziekentriduum, te houden in de St Jo- 'phkerk te Leiden kwam in vergadering ijeen om de plannen te bespreken voor het- hier kon worden gedaan. Besloten erd. dat de dames die hunne medewerking fcrvoor hadden toegezegd en die ook ter ergadering aanwezig waren, de parochia an zouden bezoeken. De parochie werd kiervoor verdeeld in wijken. Elke wijk komt foor rekening van een tweetal dames. Dit uishezoek zal na Paschen gehouden wor- Men kan dit werk daadwerkelijk steu rt door toezegging van b.v. een ledikant, matras, bed, dekens, zooals deze in de ver gadering vaD het Wit Gele Kruis ter demon stratie tegenwoordig waren Ook giften in geld worden in grooten dank aanvaard. Ieder geve naar vermogen, ieder steune dit mooie liefdewerk. NOORDWITKERHOUT. Tot bestuurslid der Christ. Herv. 6chool is benoemd de heer D. J. Westrik, die de benoeming heeft aangenomen. Tot afgevaardigde naar de Centrale Raadsvergadering van den R -K. Volks bond, welke l April te Haarlem wordt ge houden, is benoemd de heer A. H. v. Noort alhier. Z.D H W. de Bisschop van Haar lem zal deze vorgadéTing bezoeken. Heden worden de werkzaamheden aan het in aanbouw zijnde Maringesticht her vat, met 250 personen. Eerst in 1930 zal alles gereed zijn. VOORSCHOTEN. Lezing over „Peter Rosegner". In het „Wapen van Voorschoten" hield het departement Voorschoten der Maatschappij lot Nut van het Algemeen een vergadering waarin als spreker optrad de heer H. Ch. G. J. v. d. Mandere te 's-Gra- venhage met als onderwerp „Peter Rosegger" In het eerste gedeelte van zijn lezing be paalde spr zich lot een persoonsbeschrijving, een levensbeeld van den schrijver. Zijn om geving, jeugd, jongelingsjaren en talent wer den op duidelijke wijze verklaard en vooral werd de nadruk getegd op zirn heimwee naar zijn eenvoudige geboorteplaats. Na de pauze droeg spr. verschillende frag menten voor uit zijn „Het eeuwige licht", waaruit voor alles sprak zijn liefde voor de menschheid. De Voorzitter, de he'er R. van den Ende sprak aan het einde van den avimd een woord van dank tot den spr. voor zijne mooie lezing, die niet had nagelaten op alle aanwezigen diepen indruk te maken en de liefde tot de werken van Rosegger aan te wakkeren. Tramhotcing. Zondagmiddag om 1 uur had op de krui sing Gebr. Treubstraat-Leidscheweg een, aanrijding plaats tusschen een electrische tram uit Leiden en een motorrijwiel. Door dat overdag het waarschuwingslicht en de naderende tram zoogoed als niet te zien zijn en een bestuurder van een motorrijwiel bovendien nog zijn aandacht moet wijden aan de bocht is een ongeluk op deze plaats niet te verwonderen. De bestuurder wist de tram zeer spoedig tot stilstand te brengen en treft in geen geval schuld. Allen kwamen er me de schrik en kleine verwondingen af. ZOETERWOUDE. R.K. Geitenfokvereeniging. Dezer dagen nield deze vereeniging haar Jaarvergadering in hel Patronaatsgebouw, onder voorzitterschap van den heer C. j. van Haastrecht. Dc voorzitter opende de vergadering met de Christel ijken groet, heet te allen welkom en verzocht den secretaris de notulen voor te lezen van de laatstge houden vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Het jaarverslag stem de tol tevredenheid, het financieel verslag wees uil aan inkomsten f. 127.87, aan uit- gaven f. 136.57 wat neerkomt op een tekort van f. 8.70. Medegedeeld werd. dat men op kosten van de Provincialen Bond, de geiten die daarvoor in aanmerking komen, op melkgehalle kan lalen controleeren bij de inschrijving naar de jonge bokjes was Ge heer Los van meening dat de vereeniging een toeslag moest geven boven de markt prijs om alsdan zekerheid te. hebben, dat (leze niet levend de wereld in gaan. wat tot schade van de vereeniging kan strekken. Zoo wordt besloten. Ook werd het finan- cieel bezwaar besproken dat hieraan ver bonden is. Men besloot een verhoogde ge meente subsidie aan le vragen, waarbij doo» den heer Los wordt verzekerd dat men gelden die voor dergelijke doeleinden wor- i deD besteed, nimmer weigeren zal. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden A. Weslhof. J. Roessen en Th Engel op voorstel van den heer L. v. Leeuwen bij acclamatie herkozen eü door de voorzit ter gefeliciteerd mei hunne benoeming. Bij de rondvraag vroeg de heer W. Hoogervorst bij welk bestuurslid de jonge bokjes moes ten geleverd worden, waarvoor het adres van den heer Th. Engel werd aangewezen. Na nog enkele korte besprekingen sloot de voorzitter de vergadering. Eenigen tijd geleden was er geen mond- en klauwzeer meer in deze ge meente. Thans is ter Secretarie weer aan gifte gedaan van mond- en klauwzeer door den veehouder G. Dorrepaal. De ziekte heerscht onder aangekochte koeien van de markt le Leiden. ALPHEN. Aanbesteding. Vanwege het prov. bestuur van Zuid-Hol land weru gisteren aanbes.eed het makon van een nieuwe bojivherdediging van H.M. paal U.2U tol H.M. paal 18.04o aan de Westzgde van het Aarkaiual onder deze gemeente. Minste inschrijver was VV. Ooms Ozn. te Animerstol met 1.72.9o0. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot de heer C. \V. Blqm, den dag waarop hij 25 juar onafgebroken^ is werkzaam geweest als meesterknecht (aid. Smederij) aan de N.V. Motorentabriek „De Industrie'1, v.h. D. Boot. De Jubilaris, die dezen dag-in buiselijnen kring doorbracht; werd des morgens doo. een der firmanten te zijnèn huize gecom plimenteerd onder, aanbieding van een en veloppe met-inhoud Voorls "werd de jubi laris door velen van het pébsoncel gefeli citeerd van wien hij tevens een divan met bleed als stoffelijk aandenken ontving. ALKEMADE. Keuring. De keuring van, de ingeschrevenen voor de lichting 1930, zal in deze gemeente plaals hebben op 2 Mei a.s. in de St. Pancratiuszaal Burgerlijke Stand. Geboren: Henricus Johannes Jozef, z. van J. P. Hoogenboom en J. M. van der Meer Alida Clazina, d. van G. A. Vaneman en M H. Turk Niqolaas Leonardus. van G H van Haestregt en A. W. Hoogenboom Hendrikus, z. f. J. Jl.Byen en A. A. YelfhUyscn. Gehuwd: Hermabus Gerardus Turkenburg 37 jaar en Jorina Los 40 jaar. DDEGRAVEN. Anü-Rev. Kiesvereeniging. In de VtThoeff-Rollmanzaal vergaderde de Antirevolutionaire Kiesvoreeniging onder leiding van den heer P. M Smit. De opkomst was bevredigend. Door het bestuur waren aangewezen tot deputa'en de heeren C. B. Batelaan, P. Balelaan en C. v. d. Veer. door de vorige ledenvergadering aangevuld met B. Batelaan en D. A de Jongh. De secr deelde in het jaarverslag mede, dat de ver 248 led-m It't Door een wijziging van het reglement zijn de aftredende bestuursleden niet meer hor- kiesbar. In plaats v. d aftr B. Baars, J. Burggraaf, N Iloogei.d orr. en A. Ooms worden gekozen D. A. van Binsbtrgen. J Bergshoef, D A. de Jongh en A. Gtlderblom. De voorzitter hield daarna een rede over .Gevaren", waar over geruiinen tijd gesproken werd. De in de Geref Kerk ter gelegenheid van den Bidstond gehouden collecte bracht od voor de armen f. 230.44 en voor de kerk 1 89 481/2. Vrijdagavond vergaderde de Christ, Schoolvereeniging De voorzitter herinnerde in zijn openingswoord aan hel feit dat in het afgeloopen iaar mocht worden herdacht het 25-jarig bestaan der Da Costaschool. de oudste school der vereeniging. Hij verleide van de moeilijkheden, waarmede men loen te kampen had en den rijken zegen daarna ondervonden Het leerlingental op de tegen woordige 3 scholen overtreft verre dat van voor 25 jaar. De secretaris bracht een jaar verslag uit. evenals de penningmeester. Tot bestuursleden wo-den gekozen de heeren J. Jongeneel en N. Hoogendoorn in dp plaats van de aftredende heeren F. J. Baarslag en J. van Dorp. In een openbare zitting van Ged. Sta. ten zpn heden behandeld de bezwaren door de directie van de Ned. Spoorwegen ontwikkeld tegen een voorgestelde herziening van het uitbreidingsplan 1925 dezer gemeente. De be zwaren van de Ned. Spoorwegen wa en, dat de gemeente beschikt heeft over grond, die voer uitbreiding van hot spoorwegemplace ment bestemd is. Namens het rjjk en de Ned. Spoorwegen voerde de heer De Kanter aan, dat de bezwa ren niet alleen geldon den nieuwen of klei nen pnt, doch den grooten put ten weutoi van h°t voorplein vair het statior, welke'bestemd is los- en landweg te worden, waarmee al rekening is gehouden bij het maken van p'.rn- ntn Het bezwaar, dat de nieuwe put ge'.dt k. dat daarop thans door d9 gemeente fen nieuwe rooilijn is getrokken, midden over den rijksgrond, waardoor doze ia waarde sterk achteruit gaat. De burgemeester var. Bodeg-aven ni6rkte op, dat over den groottn put geen verschil van meening bestaat, deze grond b'.gft ter beschikking van de spoorwegen. Wat don kleinen put betreft, de-e is nooit voor spoor wegwetten grsrh'k', doch hce't a 'een w«rrdo als bouwterrein. De nieuwe rooilijn geeft er een betere aansluiting. De rapporteur, do heer v. Booyen, merkte op, dat in de situatie van den grooton put nict3 wordt gewijzigd. Bezwaren daartegen hadnen in 1925 moeien worden inge' racht. De heor De Kanter zeide, wat den groe ten put betreft, tevreden te zjjn wanneer deze grond voor- plrn'soen bestemd wordt en ten allen tijde kan worden opgeëischt, het geen de burgemeester van Bodegraven be aamde. Aangaande hot andore stuk bleef de hoer De Kante.: ezb'.e- op het standpunt, dat waardevermindering het gevolg was van de wijziging. BOSKOOP. „Brand". In den nacht van Zondag op Maandag, circa 3 uur, is in een schuit, geladen met 200 balen houtwol, liggende in de rivier „De Gouwe" aan den Badhuisweg brand uitgebroken, met gevolg, dat de geheele la ding houtwol een prooi der vlammen werd, en het vaartuig gedeeltelijk uitgebrand io. De brandweer, die met de molorspuit uit gerukt was. heeft de smeulende massa hout wol gebtusehl. doch veel is er niet van over gebleven. Ook het schip kreeg belangrijke brandschade. Het vaartuig, dal gelukkig niet bewoond was, is eigendom van den schipper P. Hoo gendoorn alhier. De houtwol was beslemd voor den han delaar S. Verwcij uit deze gemeente. Oorzaak is vermoedelijk kwaadwilligheid Hel schip, dat vrijwel geheel uitgebrand is, was legen brandschade verzekerd. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje Catharina ,d.v. N. van der Klejj en N. de Gelder Neeltje, d.v. P J. Middelkoop en A. J. Bonefaas. Overleden: Teunis van Klaveren, 28 j. LEIDERDORP. Op Donderdag 21 Mrt. zal de heer Leen dert Willem van der Blij 25 jaar werkzaam zijn bij de N.V. Brouwer's Aardewerk „Vredelust". Hij heeft zich. in zijn verantwoordelijke en moeilijke posilie zeer verdienstelijk ge maakt en zal daarom door de directie wor den gehuldigd WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Antje. D. van P. A. van Trierum en W Drost Willem. Z. van C. Hofmaa en A. Oudijk Jannigje Hendrika, D. van T van Oort en M. H de Fockert Johan nes, Z van C. Oudijk en P. Hogerbrugge Gijsbertus Adrianus Cornelis, Z. van B. C. de Lange en M. C. van Dijk. Lijst van onhestelbare brieven, waar van de afzenders onbekend zijn. Terugont vangen aan het postkantoor alhier: Handels- huis, Hollandia, Haarlem. In den nacht van Zondag op Maandag is door baldadigen groote schade toegebracht op den tuin van den hter'v. A. W. Fen grool aantal boonestaken werd omgehakt en ver- nield. De schade beloopt 1.50. De politie stelt een onderzoek in. In den polder Bloemendaal alhier oir- culeert onder de bewoners een lijst, waarop wordt aangedrongen, dat hun woningen aan het waterleidingnet zullen worden aange sloten. Naar wij vernemen gaan alle bewo ners hiermede accoord. Gevonden: een duimstok, een snoeimes in étui en een ceintuur. Inlichtingen ter secretarie. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Gevestigd: F. J. W. van Dishoeck van Bussum. A. Müller van Kayhauserfeld (D.). A. Opdam van Voorhout. A. van Harskamp van Delft. J. E. M. Kerkvliet van Ileino. H. E. van Wijk van Leider dorp. A. M. Hoogenboom van Sassen- heim. J. Heverkamp van Kayhauserfeld (D.). C. van der Haven van Ter Aar en J. Militie van Alphen a. d. Rijn., Vertrokken: E. zur Brügge naar Kay hauserfeld (D.) H. Borehert. idem. J. Westdijk naar Haarlem. N. van Nood naar Alphen a. d. Rijn C. den Horder, idem. D. van Breda naar Amslerdam. C. Kwankernaak naar 'sGravenhage J. van Spijkeren en gezin naar Hazerswoude. Door de politie alhier is wegens over treding van de veekeuringswet tegen een veekoopman te Alphen aan den Bijn pro ces-verbaal opgemaakt. ZWAMMERDAM. De Zondag in de Ned .Herv. Kerk alhier ten bate vaT het Zandingswerk gehouden col lecten heeft de som van ruim f.38,opg»- braebt. Het heeft den heer A. Kroon Sr. op der. dag waarop hg herdacht dat hg gedu rende 50 jareD werkzaam is geweest op dn houtzagerij der firma Spreg en Zonen alhier, niet aan belangstelling ontbroken. De firmanten brachten den jubilaris des avonds een bezoek en gaven van hunne waar- deering voor de veeljarige trouwe plichts betrachting b'.gk in woord en daad door na do gebruikelijke toespraken, waarin zg den jubilaris als vakman bg uiln mendheid prezen, hem een couvert! met geldinhoud te overhan digen. Het personeel bood als aandenken een fr.-.ai cadeau aan, terwijl enkele bloemstukken de vreugde van het gezellig samenzijn ver bouwden. Kroon, die op 12-jarigen leeftijd reeds aan de zaak werd verbonden, was ter gelegen heid van zijn 45-jari? juli'eum reeds begif tigd met de eere-medrille in brons, verbon den aan de'orde van Oranje-Nassau. De heer C. van Muiswinkel Mzm, wethouder dezer gemeente, komt als no. 7 voor op de A.R.-lijst van candidaten voor het lidmaatschap der Tweede Kamer in den Kieskring Leiden. Gevraagd: een flinke Weik- rter, voor de schoonmaak. Adres: Mevr KAMSTEEG, Wilhelminapark 34, Oegstgeest 9899 Weder dagelijks de echte Fuiderxee-Ubokking voorhan- den en beste geweekte Stok- risch en vereche Garnalen, bij J. WIJK 6027a 'aavossanateeg M, TeleL 169. Faillissement B. L. J. WOLFF, Leiden. De Curator in bovenstaand faillissement brengt ter ken nis, dat de E.A. Heer Rechter commissaris bij beschikking rin 16 dezer heeft bepaald: lo. dat de indiening der schuldvorderingen aan den Curator moet plaats hebben 'Mr 30 Maart a s., -o dal de verifioatie-verga- wing 2al plaats hebben op saterdag 13 April a s des voor- jjuddags te tien uur. in het Cerechtsgehouw te 's-Graven- °ase, Korte Voorhout 11. De Curator: ;9« Mr M B. VOS. "uezaslraal 13, Leiden. N.V. „BEPERKT - BEZIT" 9968 Nod. Octrooi 12955-11430-15316. gevraagd voor oude instelling. Salaris, provisie en onkosten vergoeding. Alleen personen die prima onder het gewone publiek kunnen colporteeren. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No. 9937. Te koop gevraagd: een in werking zijnde te koop, aan drukken verkeers weg te Leiden, wegens om standigheden; direct te aan- 1 vaarden. te Leiden. Brieven met opgave Brieven Bur. van dit Blad v*n conditiën Bur. van dit onder No. 6010a. I B'ad onder No. 6998a. JAARL. VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS op Zalerdag 6 April 1929, 's middags le 2'/, nnr, ten kantore der Vennootschap Rijnsbnrgerweg 31 E. 9912DE DIRECTIE. Te hnnr gevraagd: op goeden stand-, centrum stad. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 9922. Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te 's-Graven- hage van 18 Maart 1929 is ARIE LEENHEER, Slager te Leiden, zaak drij vende onder de Firma C. J. LEYH. Pielerskerkkoorsteeg 26 aldaar, verklaard in staat van faillissement met benoeming van den Edelarhtharen Heer Mr A N KUHN tol Rechter commissaris en van onderge- teekende tol curator. 9967 De curator: Mr H W J. A AVERBECK Kantoor: Rembrandtslraat 23. Leiden, 193'29. 3—3

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7