AGENDA. SCHEEPSVERBINDINGEN. TELEGRAMMEN. Woensdag. Jeruel: (Groenesteeg 16) Lichtbeelden- Eamenkomsl. 8 uur. Nulsgebouw V. C. J. B. Lezing Tan dr. M C. van Wijhe over Tyne van Hilletje. 81/. uur. Oud-Hnrtuszicht: Leidsche Radiover. Spr. Jr. H. Mak 8 uur nam. Stadszaal. Uitvoering Sursum Corda. 8 a nam. Volkshuis: Tentoonstelling WQrtemberg- sche Kunstnijverheid. Halldrie tot halfvijl en hallacht tot halftien uur nam. Vrij Evang. Gemeenschap (Middelslegracht 8). Dienst. 8 uur. K a t w ij k-a a n-Z e e (Gemeenlezaal): Spr. ds. Kievit van Baarn. Nam. hallacht. Oegslgeest (Irene): Propaganda- ftvond Jeugdverenigingen. Halfacht nam. Oegstgeest (Dorpstraat 76): Evange- Hsatiesamenkomst te 8 uur nam. Danderdao. Leidsche Volkshuis. Vereen, lot bevord. der belangen van Sltchlhoorenden. 8 uur. Nutszaai: Alliance fran^aise. M. Gaston Chérau; 8 uur. Plantsoen 71: Vereen, tot Steun, afd. Lei den. 3 uur. Prediker: Jaarvergadering. Leidsche Chr. Oranjevereniging. 8 uur nam. Stadszaal: Het Residentie-orkest. 8 uur. Volkshuis: Tentoonstelling Würtembcrg- sche Kunstnijverheid 7'h9'/j uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Lange Scheistraat 2 Geopend in November, De cember. Januari en Fpbruari van 103 uur. Zondags vanaf halléén Enlrée Zondags kos teloos Maandags 10 25. overige dagen 10 10 Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28 Geopend van 101 uur; Zondags van 1I uur Entrée Maandags t. 0.25, andere dagen f. 0.10 Geologisch Mineralogisch Museum, Garen- markt lederen dag van 912 en van 130i uur Zondogen gesloten Kosteloos. Ethnographiscb Musenm, Rapenburg 67 69 en Breéstraat 18 Op werkdagen van 104 'uur Entrée's Maandags f. 025; overige dagen f 0 10. Rijksmnsenm v. Nat. Historie, v d. Werff- park Werkdagen 8 3012; 1.305. Zater dag» 8 3012 Kostloos. Prentenkabinet, Rapenburg 71. Werk dagen 14 uur Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 012 30 en 26 uur Kosteloos Hortus Botanicus, Rapenburg 73 Allo werkdagen van I April30 Sept 96 uur; 1 October31 Maar! 9—f uur Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sepi 10l uur. Kosteloos. Oage'ijks. „0asino-bio9coop", Hoogewoerd: Voorstel lingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en lamilie-malinée. „Luxor theater". Stationsweg: Bioscoop- en Variétévoorstellingen Dagelijks Ie 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags malinée te 2 uur. „Trianon Theater", Breestraat: Bioscoop- en Variflé voorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en Zaterdags familiematinée. „City theater". Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen Dagelijks (e 8 uur. 'sWoen- dags en 'sZaterdags malinée te 2 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 t. en m. Zondag 17 Maarl waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Ra penburg 12. telefoon 594. deelte van het schadebedrag op den betrok kene wordt verhaald; de vakorganisaties wenschen hel reehl van beroep in dergelijke gevallen Deze wensch zal worden overwo gen: uit een ingesteld onderzoek is echter hereids gebleken, dal bij de verschillende af- deelingen dit verhaal op milde wijze wordt toegepast. De Directeur verklaart zich ontstemd over de uitlatingen omtrent de Dienstorder be treffende hel geven van cursus en het hou den van examens, waartoe allerminst aan leiding bestond, temeer daar het eenigsl doel is om het personeel op een hooger peil te brengen Toegezegd wordt dat voortaan ook de kinderen van gepensionneerde personeel leden gebruik zullen mogen maken van de aan deze laatste verstrekle vrijhiljetten. Nadat bii de rondvraag nog enkele pun ten huiten de agenda worden ter sprake ge bracht en behandeld, sluit de Directeur de bijeenkomst. TENTOONSTELLING „LEIDSCHE VOLKSHUIS". De tentoonstelling van Wurlhembergsche Kunst en Kunstnijverheid in de groote zaai van hel Leidsche Volkshuis mag zeer ge slaagd genoemd worden Bij hel binnen treden worden we al dadelijk getroffen door de harmonische opstelling, waardoor, hoe verschillend van vorm en kleur de voor werpen ook zijn, toch den mooi geheel ver kregen i9 Op onze rondwandeling zien we aller- ecrsl hot Raffiawerk Krachtig en sterk van kleur en ornamenl zijn de groote en klei nere manden Ook de matjes en cachepots van hel fijne riet zijn meest mooi en ge- voplip van kleur Bij het weefwerk vinden we soepele weef- I seis, subtiel van kleurstelling, doch ook lap pen krachtig en michend van loon. De vloerkleedjes van koehaar eD ook de ïg ..restenkleedjes" zijn goed geslaagd. Een zeer mooie collectie is ook het tinwerk Dt prachtige tint van het metaal zeil en de sobere vormgeving toonen werkelijk zeer voornaam werk Belangstellenden verzuimen vooral niet nog eens Ip gaan kijken. Tot en met Vrijdag is de tentoonstelling nog geopend 's avonds van half acht tot half tien. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan der Sint Joscphskerk den weleerw. heer B. Dorbeck. De heer W. van Rossum du Chattel, oud-Leidenaar, thans wonende te Voorburg, oud-bestuurslid der 3 Octobervereeniging, heefl aan het gemeentebestuur van Leiden aangeboden, als geschenk voor de nieuwe raadszaal, een sierlijken presidentshamer met zilver beslag met een toepasselijke La- tijnsche inscriptie, aan Horatius ontleend. Hem is bij brief van den burgemeester de dank van het gemeentebestuur overgebracht. De heer J., Rijnsburgerweg 35, be merkte gisteravond, dat een 'man zich op verdachle wijze in den tuin van zijn woning ophield. Toen do heer J. naar buiten kwam, koos de man het hazenpad. Bij een door de politie ingesteld onderzoek bleek, dal twee fietsen, welke in 'n nis voor de woning had den gestaan, verdwenen waren, doch op een andere plaats in den tuin waren neergezet. Op dén weg bevond zich nog* een tweede persoon, die zich evenals zijn handlanger bij de komst der politie ijlings uit de voelen maakte. Op den Stationsweg is gistermorgen een Erockway-bus vaD den dienst op Haarlem aangereden door een stadstram, tengevolge waarvan de bus ernstig beschadigd werd. Gistermiddag is de 41-jarige werk- vjouw M. de H. op den zolder van het perceel Haarlemmerstraat 200 door een licht raam gevallen. De doktei van den Eersten Hulpdienst vreesde een lichte hersenschud ding en liet haar naar haar woning aan de Kjjfgracht overbrengen. Op den hoek van Oude Vest en Mara is gisteravond de wielrijder A.S., wonende aan den Haarlemmerweg, tegen een particulie re auto aangereden, waardoor hjj kwam te vallen on vermoedelijk een sleutelbeen brak. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Volgens ooggetuigen treft den bestuurder geen schuld. Ten huize van I. de V., Gorlestraat 3, is door onbevoegden een gasmeter gelicht. I IJMUIDEN, 13 Mrt. '29. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1,551Griet per k. van 50 K.G. f.65—35; Tongen per K.G. f. 1,15—0,90; Groote Schol per kist van 50 K.G. f.25—23; Middelschol per kist van 50 K.G. f. 32—26Zetschol per kist van 60 K.G f.40—30; Kleinee Schol per kist van 60 K.G. f. 33—8Bot per kipt van 50 K.G. f. 8,502,90; Schar per kist van 50 K.G. f. 186,50; Tongschar per kist van 50 K.G. f.4240; Roggen per 20 stuks f. 3219; Vlceten per stuk f. 4,202,40; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.178; Groote Sckelvisch per kist van 50 K.G. f.4742; Middel Schelvisch per kist van 60 K.G. f.40—33; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.2324; Kleine Schel visch per kist van 50 K.G. f. 22,504,S0; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.2724; Gullen per kist van 50 K.G. f.2012; Len gen per stnk f. 3,10—1,15; Heilbot per K.G. t 1,60—1,30; Wijting per kist van 50 K.G. f. 104,20; Koolvisch per stuk f. 1,08—0,24. Aangekomen 14 Stoomtrawlers: IJM. 490 met f.2746; IJM. 149 met f.2304; IJM. 3 met f.5103; IJM. 82 met f.3803; I.JM. 121 roet f.2468; IJM. 78 met f. 2033; IJM. 101 met f. 1671; IJM. 57 met f. 2854; IJM. 197 met f.4646; IJM. 55 met f. 1S85; IJM. 16 met f.4000; IJM. 33 met f. 1485; IJM. 161 mei f. 2962; IJM. 12 met f. 2660; en de log- geis* K.W. 161 met 1540; K.W. 144 met f.582; K.W. 34 met f. 1200; K.W. 121 met f.909; K.W. 110 met f. 811; K.W. 112 met f. 1366; K.W. 116 met f. 277: K.W. 97 met f. 1210; K.W. 22 met f. 389; K.W. 178 met 1063. De volgendfe passagiersschepen zijn Don derdag 1-f Maart 1929 in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks t6 bereiken. Medegedeeld door de N.T.M. Radio Holland. Alphacca, Rugby Radio Algorab, North Foreland Radio. Crynssen, Barbados Radio. Edain, Havana Radio. Flan- dria, Rugby Radio. Insulinde. Schevenin- gen Radio. J. P. Coen, Scheveningen Radio. Joh. de Witt. Scheveningen Radio. Klipfontein. Niton Radio. Kon d. Ne- derl.. Weltevreden Radio. Maasdam, Scheveningen Radio Nieuw Amsterdam, Louisb N. Sc nr. 2 Radio. Orania, Amaralina Radio Pr der. Ned. (Ned.). Scheveningen Radio. Pr Juliana. Colom bo Radio Randfontein. Rugby Radio V Rensselaer Rugby Radio Sibajak. Scheveningen Radio Slamat, Schevenin gen Radio Tamhora. Singapore Radio. Zeelandia, Cerrito Radio. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Conventie van Washington. De conferentie te Parijs. Amerika en het Permanente Hoi van Arbitrage. Na afloop van het debat over de Conventie van Washington betreffende den 8-urigen werkdag werden alle vooretellen, in nep bijzonder dal van den Engelechen minister van Arbeid Sir Arthur Shel Maitland en van den Pooischen regeeringsgedelegeerde Sokal, dat een onderzoek der kwestie eener eventueele revisie door een commis sie opperde, door den raad van beheer van het Internationaal Bureau van den Arbeid verworpen. De arbeidersgedclegeerden siem- den tegen alle voorstellen, de gedelegeerden der werkgevers onthielden zich bij de laat ste beslissende stemmingen en van de ré- geeringsgedelegeerden stemden de vertegen woordigers van België en Italië tegen lier- ziening. Daardoor is de poging der Engelsche re geering om een herziening der Conventie ie verkrijgen, mislukt. In den loop van den dag van gisteren heb ben de commissies der conferentie van des kundigen te Parijs zich bezig gehouden met de kwestie der organisatie der voorgenomen centrale bank De commissie voor de le veranties in natura, die onder leiding staat van den Amerikaan Perkins, hield een speciale zitting. Heden koml de commissie Bevelstoke bijeen om zich bezig te houden met de kwestie der commercialiseering en der kapitaal verschaffing. De nieuwe voorstellen der Vereenigde Staten om hun toetreding tot het Perma nente Hof van Internationale Justitie in den Haag mogelijk ie maken, hebben in den schoot der commissie van juristen tot ner- zitning van het statuut lot een vergevor derde overeenstemming geleid, zoodat de Engelsche kroonjurist Sir Cecil Hurst en de Grieksche lecraar in het Volkenrecht Tolitis de opdracht kregen met den vroege- ren Amerikaanschen staatssecretaris. Boot, die eveneens tot de commissie behoort, een gemeenschappelijke formule te zoeken. Vooral zal het supplementaire protocol bij het Haagsche staluut, dat in September 1926 in een bijzondere conferentie van Volkenbond9slaten uitgewerkt was. in zijn 4e arlikel aan een revisie onderworpen wor den. Dil artikel betreft het toentertijd nog niet geheel afgehandelde Amerikaansche voorbehoud, volgens helweik het inwinnen van een advies van het Hof zonder toestem ming van Amerika niet mogelijk zou zijn, zoodra dit zou verklaren bij de zaak betrok ken te zijn. BELGIE. De Senaat en het Kelloggpact. De Belgische Senaat heeft met algemeene stemmen der 108 aanwezigen het Verdrag van Kellogg goedgekeurd, hetgeen met groot enthousiasme gepaard ging. Voorzitter Mag- nette hield een toespraak, waarin hij de ver diensten van het pact en zijn beide geeste lijke vaders. Eriand en Kellogg, in het licht stelde. Verder zeide hij nog: Dil votum koml op een psychologisch moment Op het oogem- blik, dat ons land het voorwerp is geweest van verdachtmakingen, waarvan niets meer overblijft, maar die een oogenblik den diplo- malieken hemel hebben verduisterd, is het gelukkig, dal hier aan hel land de gelegen heid wordt geboden op plechtige wijze ie ver zekeren. dat het vurig en eensgezind een dracht en-vrede wil. ENGELAND. bestrijding der werkloosheid. Het rapport der gemengde commissie, waarin de werkgevers en het congres van vakverenigingen vertegenwoordigd zijn en die de kwestie van den vrede in de industrie besproken heeft, is verschenen Het rapport behandelt in één der afdeelingen vooral de kwestie van de werkloosheid Onder de voor stellen komt o.a. voor een verhooging van het fonds ter bevordering van de emigratie, de vorming van een uitvoercrediet en de in standhouding van het fonds voor de finan ciering van belangrijke nationale werken, de uitbreiding van bouwplannen met een permanent karakter en de bespoedigde uit voering van de reeds bestaande plannen. De rationaliseering zou zoo spoedig mogelijk moeten worden doorgezet in overleg met de vakvereenigingen en men zou de middelen moeten overwegen om meer voeling te bren gen tusschen landbouw en industrie. Het bestuur der liberale partij heeft thans het door Lloyd George ontwikkelde plan tot vermindering van de werkloosheid in Enge land gepubliceerd. Lloyd George wil het aantal werkloozen, dat op het oogenblik ongeveer IV2 raplioen bedraagt, tot ongeveer 600.000 terugbrengen, wat overeen zou komen met den gemiddel den stand gedurende de vijf laatste jaren voor den oorlog. Volgens de berekeningen van dit plan zou den bij den aanleg van nieuwe autowegen in het eerste jaar 350.000 werkloozen arbeid kunnen vinden en in het tweede jaar nog 375.000. Verder zouden door de voorgestelde bouw en kolonisatiepolitiek 120.000 man aan het werk kunnen worden gezet. Andere werkloozen zouden werk kunnen vinden bij de uitbreiding vaD het telefoon net en van het electrische net, voorts bij het vruchtbaarmaken van moerassen en de ver betering van het Londensche verkeerswezen. Verder zouden alleen te Londen 200.000 nieuwe huizen gebouwd moeten worden om de bevolking hygiënisch te huisvesten. JAoyd George berekent, dat door de ver mindering van het aantal werkloozen 30 millioen p. st. bespaard kan worden op de uilkeeringen aan werkloozen, terwijl de be lastingen door bet te werk stellen van 800.000 man met ongeveer 8 A 10 millioen p. st. zouden stijgen. De rente voor de lee ningen, welke voor deze werken gesloten moeten worden, zal geringer zijn dan het aldus bespaarde en verkregen bedrag. FRANKRIJK. Uit de Kamer. Tijdens do Kamerzitting van gisteren ver langde de communist Cachin onmiddellijke behandeling van de interpellaties over het aantal doodelijke ongevallen in het Rijn- landleger; hij qonstateerde, dat sinds 15 Ja nuari 272 soldaten in het Rijnland gestor ven zijn. Namens de legercommissie ver klaarde Fabri, dat er weliswaar fouten ge maakt zijn doch dat de legerbevelhebbers allen hun plicht hebben gedaan De mi nister van oorlog, Painlevé, verzocht de Kamer de beslissing tot Vrijdag uit te stel len, daar maarschalk Pétain Donderdag in Parijs van zijn onderzoekreis door het Rijn land terugkeert Hiertoe werd besloten. De algemeene bestuurlijke commissie van de Kamer is officieel in kennis gesteld van het regeeringsvoorstel om aan de cultureele vereenigingen zekere kerkelijke goederen terug te geven Bascou, die gunstig gestemd is voor het ontwerp, werd herkozen als rap porteur met 19 stemmen tegen 10 op den socialist Uhry. De commissie heeft een voorstel tot verdaging verworpen. DE VATICAANSCHE STAAT. Latijn weer ingevoerd. De Romeinsche bladen melden, dat de Vaticaansche staat het Latijn als officieele taal. zal invoeren. Dat wil zeggen, dat deze taal dan weer in de rij der levende talen zou moeten worden opgenomen. Als om gangstaal zou men echter het Italiaansch gebruiken, terwijl in de officieele stukken naast het Italiaansch aan het Fransch een ruime plaats zou worden ingeruimd. Voorts melden de bladen, dat voor de oprichting van den Vaticaanschen staat ongeveer 80 gezinnen, wier woning binnen het gebied van de Vaticaansche stad komt te liggen, zullen moeten verhuizen. SPANJE. De studenten-actie. De studenten zetten hun actie verscherpt voor. Zij trachtten voor het huis van Primo do Rivera een belooging te houden, doch werden daarin door de politie verhinderd, liet kwam tot botsingen, waarbij gewonden vielen. Primo de Rivera moet scherpe maatrege len tegen de stakende studenten hebben getroffen. De leiders van de staking zullen hierdoor bestraft worden, dat zij niet tot staatsbetrekkingen zullen worden toegela ten. Tot nog toe zijn 80 studenten gearresteerd onder wie zich ook de voorzitter van den studentenbond bevindt. Tevens is gear resteerd de republikeinsche leider Domingo. Een oproep, welken de stakende studen ten tot het Spaansehe volk wilden richten, is door de politie in beslag genomen. RUSLAND. Nog meer Trotzkilsten naar Turkije? Te Konstantionpel verluidt, dat de sovjet autoriteiten de Turksche regeering om een pas voor 60 aanhangers van Trotzky heb ben verzocht. De sovjet-regeering zou heb ben voorgesteld deze Trotzkiïsten naar Si- nbpe in Klein-Azië te brengen en onder het toezicht van de Turksche regeering te stel len. De onderhoudskosten zouden voor re kening van de Russische regeering zijn. VEREENIGDE STATEN. Anli-Encelsche uitval van Britten. De voorzitter van de vioolcommissie van het Huis van Afgevaardigden, Brillen, heeft het pleidooi van Engeland voor een beper king van het vlootbouwprograra betiteld als een lokmiddel voor de Vereenigde Staten en de internationale pacifisten. Grool-Brittannië bezit 62 moderne kruisers, heizij gereed of in aanbouw, terwijl de overige zeemogend heden er slechts 6-4 hebben. Blijkbaar heeft Engeland zijn oude politick van ..een vloot te bezitten, die even sterk is als die der twee machtigste staten samen" opgegeven, doch dan alleen om plaats te maken voor de poli tiek van een vloot, die- even sterk is als die van alle overige landen samen, aldus Britten Deze uitlating doet weer eens zien, hoe de itemming tusschen beide landen niet alles is! 0 MEXICO. De opstandige beweging. Naar uit El Paso wordt gemeld, heeft de Amerikaansche grenswacht Maandagnacht een poging verijdeld, om groote hoeveelhe den wapenen en munitie, die klaarblijkelijk voor de opstandelingen bestemd waren, over de grens ie smokkelen. Het kwam tot een gevecht tusschen grenswacht en de smokkelaars, waarbl twee soldaten van de grenswacht gewom werden. Hel Amerikaansche departement van ooi log heefl een afdeeling ruiterij naar Naco ia den staat Arizona gezonden, om de gren wacht te versterken. Volgens een bericht van de Assosiaiel Press uit Mexico heeft de voorhoede van hei leger van Calles de stad Camacho bereikt.T De marsch van Camacho naar Torreoi zal veel moeilijkheden opleveren, daar tul schen beide plaatsen een woestijn ligt, waJ geen water te krijgen is, terwijl naar de od standelingen melden, alle spoorwegbrugeeT tusschen Camacho en Torreon vernield zijj Uit Monlerey wordt gemeld, dat gen3 raai Almazen met 10 OOn man legen SalliiH op rukt om de opstandelingen, die dad staan, naaf Torreon terug te drijven. In den staat Sinalon trekt de leider del opstandelingen Iturbe met een krijgsmaclj van 5000 man tegen Mazatlan op, dal dot een garnizoen van 2000 man federale tri* pen is bezet. De Mexicaansche regeering maakl bd kend, dat zij de particuliere eigendommei van de leiders der opstandelingen die zic| in de stad Mexico bevinden en een waar* van ettelijke honderd-duizenden dollars tegenwoordigen. in beslag heeft eenomen el in het openbaar zal lalen verknopen os een deel der kosten te dekken, welke de ol derdrukking .van den opstand veroorzaak! DE ONTWAPENING TER ZEE PARIJS, 13 Maart (Ned. Tel. Ag.) „Echo de1 Paris" meldt dat Chamberlain el Briand in principe tot overeenslemming zijl gekomen om midden Juni te Geneve een co» ferentie bijeen te roepen van verlegenwooi digers der vijf. groote zee-mogeudheden J te beraadslagen over de kwestie van beja king der bewapening ter zee. AMERIKA EN HET HOF VAD INTERN. JUSTITIE. GENEVE, 1 3Maart (V.D.) De juridischl commissie onder voorzitterschap van del Italiaan Sciaioja is tot overeenstemming gj komen inzake het voorste! tot toelredinf van de Vereenigde Staten tot het Perm| nente Hof van Internationale Justitie Den Haag. De voorstellen van den Amerj kaanschen vertegenwoordiger Elihu Rw zijn door de commissie slechts onbeleekJ nend gewijzigd. Hij vertrekt dezer dageT weer naar Amerika teneinde Preside^ Hoover en Staatssecretaris Stimpson op c hoogte te stellen van het resultaat van zij| besprekingen le Genève. MARINKOWITST GAAT HERVj BELGRADO, 13 Mrt. (V.D.) Naar uilb trouwbare bron verluidt, heeft de op 'J oogenblik te Davos vertoevende Yougosla»! sche minister van builenlandscbe zalej Marinkowitsj den minister-president schril lelijk medegedeeld, dat hij in verband ml zijn gezondheidstoestand niet meer op zijl post kan terugkeeren. Als zijn opvolger wordt de waarnemen minister van buitenlandsche zaken Kum nudi genoemd. EEN SAMENZWERING TEGEN CHANG HSU LIANG. PEKING, 13 Mrt. (V.D.) Volgens ten teil gram uit Moekden hebben Chineesche geul raais getracht maarschalk Chang Hsu Liar te vermoorden. Zij werden evenwel door politieke politie gearresteerd en ter bescbi. king van den krijgsraad gesteld. De gen raais stonden in relatie mei maarschal Chang Chung Chang. Te Moekden hcersd rust. DAWES AMBASSADEUR TE LONDEN? LONDEN, 13 Maart (Reuter). In welii gelichte kringen wordt generaal Dawes 8! noemd als de aanstaande Amerikaanse! ambassadeur te Londen. KELLOGG HEENGEGAAN. WASHINGTON, 13 Maart (Reuier). Ke logg heeft heden officieel afscheid genonn van del eden van het diplomatieke corps e de staalsamblenaren, alvorens naar Mintu sota le vertrekken waar hij wederom recht: geleerde zal worden. Zijn vertrek gaf aanleiding tot veelvul dige bewijzen van leedwezen. mi SCHEEPSONGEVALLEN. ROME, 12 Maart, (Ned Tel. Ag). - Hj stoomschip „Helun" vaD de Triester Lloy heeft naar eerst thans bekend wordt, afg< loopen Zondag het van Ravenna naarTnes varende zeilschip „Monte Grappa" aan£® varen. liet zeilschip zonk onmiddellijk I'" leden der bemanning verdronken, twee wei den gered. SHANGHAI, 13 Maart (Reuter). Hij vrachtschip „Giessen" van de Norddeulsc Lloyd, dat op weg was naar Shans£a''J' gisterenavond op de rotsen nabij de bad eilanden gestrand en hedenmorgen tweeën gebroken. Het stoomschip ,.h'v van de Pando Scheepvaart Mij. dat 0Pjyj| was naar Hongkong verleende hulp. rt drie passagiers en tiet grootste deel der i manning. De overigen brachten zich op rots in veiligheid. f -• Volgens de laatste berichten is de sen" totaal verloren.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2