INFLUENZA Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 8 Maart 1929 Vierde Blad No. 21160 DE OMSTREKEN. KATWIJK. GEMEENTERAAD. tusschen Achterkérkweq en Callao- [foor rijwielpad bestemmen Reorga- j wekdienst brandweer ter hand ge- 3 De voorstellen inzake werklieden- pent om prae-advieg naar B. en W. pelden voor verbouw der school Ljjrib'um toegestaan Verbod 'verkoop likteken vuurwerk Voorschot aan Comité voor Steunveileening. ksteravonid kwam de Raad in openbare trddring byeen. Aanwezig 14 leaen. Af- wegens ongesteldheid de heer Van pratter: mr. dr. J. Schokkiug, burge er, die de vergadering opent met ge- De notulen dei- vergadering van 2S 'efflber co 7 December worden vastgespeld, jgekoraen waren eenige disposities van Slat en, houdende goedkeuring van raads- riten. iidedeelltig dat de bydrage der gemeente ■i kosten van den Keuringsdienst van Wa- is bepaald op f. 2079,48. Afgelegd werd het verslag van de Vis- ïjjscbool over 192S dat door dm vour- lï werd voorgelezen, en waaruit bleek, I slechts ééo leerling dat jaar examen gedaan en een dip.oma ve.worven. Hij ifcurde het dat van dit onderwijs zoo wei- gebruik wordt gemaakt, en hij zou gaar- rillen dat ook de reeders medewerken er meer gebruik van wordt gemaakt, üema werd met de behandeling der ge- ite gaida begonnen, foorstel tot het opnieuw aanvragen van stelling tot het geven van onderwijs in rak lichamelijke oefening, waarvoor de- je overwegingen gelden als in 1927. \i eenige toelichting van den voorzitter, Ii het voorstel zonder h.st. aangenomen, ferzoek van het bestuur van het Rott. iospitium om gelden voor den verbouw school te Katwijk aan Zee uit de gemeen- is. B. en W. stelden voor medewerking rtoe te onthouden, omdat dit onderwijs lï buitengewoon onderwijs moet worden «keod, zoodat daarop niet art. 72 der .ft'. 1920 toepasselijk is. Ie beer Eikelenboom meende dat de school blondere school is en niet als een tooi voor buitengewoon onderwijs op do staat. lel afwyzend voorstel werd zonder h.st. genomen. Verwek van het bestuur der Herv. scho- gelden voor het aanschaflen van leer- ilelen ter uitbreiding van de Herv. School, iiai bier art. 72 wèl toepasselijk is, ga- en W. den raad in overweging dit ttoek in et willigen. Aldus besloten, foorstel tot het opnieuw vaètstellen der •rdening op de heffing van schoolgelden L. O en U. L O. ie termijn waarop deze verordening lit, was verloopen, zoodat zij opnieuw al worden vastgesteld Zonder debat en fdtlijke stemming werd dit voorstel aan- »men. |jl voorstel, in verband met vroegere bc- :ingen over de schoolgeldregeling op femeentelijke bewaarscholen, door B. I gedaan, waarbij zij een regeling aan- 3 waarin het zuiver inkomen der tol grondslag was genomen werd. den voorzitter nader toegelicht. Het ilgeld zal geheven worden bij een zui- inkomen van f. 600 tot f.1600 en ren van f. 0.50 lol 1.1 per maand en leerling. |Beslolen werd de desbetreffende verorde- in handen te stellen van een Raads- imissie bestaande uit de heeren Hueting, bbpldam en Van Duyn. jVoorpesteld werd aan J. v. d. Oever te Wijk aan Zee 500 M*. bouwgrond te ;oopen gelegen aan de Noordzijde van Secret Varkevissersfraat en door den )rd Westhoek van de Drie Plassen te [wijk aan Zee tegen f. 6.50 per M8. dezelfde voorwaarden werden ook op !8 verzoek perceel en bouwgronden toe tend aan de heeren A Parlevliet en Joh. 'loop. de N V. Visscherij Maatschappij 'been C. Ouwehand en den heer A. jfónoot resp. tegen f. 5, f 4 en f. 5 per De termijn voor bebouwing werd vast- >ld op één of anderhalf jaar [Voorstel tot hel maken van een nieuwen til naar het strand voor het Waaigat. Id 1927 werd reeds een crediet verleend 'f zoodanige afrit aan den Bestevaerweg *rees dat daardoor eenig nadeel zou frden ondervonden, is niet bevestigd, ürom B. en W. nu tot hel maken van 'D afrit willen besluiten, waarvan de den op f 1500 worden geraamd, be voorzitter merkte op dat men in dit &hl geleidelijk te werk moet gaan. fok dit voorstel werd zonder hoofdelijke 'jming aangenomen. Voorstel tot overdracht in eigendom, be en onderhoud aan de Provincie van N Wassenaarschen weg en den Noordwij- urweg. Nadat de voorzitter dit voorstel had toe- !cht waaruit bleek dat de gemeente jaar- I» voor het onderhoud f 2600 moet be lden. werd het voorstel zonder hoofd, stem lij? aangenomen. 1 'oorstel tot vernieuwing van hel trottoir IJ111 de Tramstraat, het bestraten van de ■'•er^tccg en het pad aan den Achter- I j^eg en langs de tramhaan naar den I ^lerweg. waarvan de kosten worden ge- Kjnd or f 1500 en W wenschen na deze verbetering Vrijeer mpf mntor en andere rijtuigen deze wpgen te verbieden met uitzon- van riiwielpn J ^norzittpr wa? van oordeel dat hier °(>n helangrijke verbetering zal wor- vprftrpgen. L| J)°er v3n Tongeren maaktp in verband 1 dit voorstel nog eenige opmerkingen over andere straatgedeelten en klaagde over het onderhoud door de N. Z. Li T. M. van gedeelten straat door haar te onderhouden, waarbij de-heer Van Duyn zich gedeeltelijk aansloot. Hel voorstel zelf kreeg aller instemming. Voorstel tot wijziging van de verordening rogeiende samenstelling van het personeel der gemeentebedrijven in dien zin dat daar zal moeten worden ingelascht: monteur werkman f 1250f 1-100 De uitbreiding van het electriciteitshedr'jf maakte deze wijziging noodig, aldus B en W., waarna in den zin van het voorstel werd hesloten met algemeéne stemmen, i Voorgesteld werd daarna de verordening op de 9traatpolilie aan te vullen met het verbod tot het verkoopen en afsteken van j vuurwerk. De voorgestelde wijziging werd aangeno- I men. Daarop werd voorgesteld de verordening op den gasprys aan te vullen door daarin op te nemen dat de gasprrjs gebruikt voor motoren zal bedragen 7 cent per M3. Indertijd was gedacht dat door het gebruik van electrische mo'.oren, gasmotoren geheel in onbruik zouden geraken, wat niet is ge schied. In het laatste jaar werd nog 5000 M3. gas voor motoren afgenomen, zoodat een afzonderlijk tarief nóg recht van bestaan heeft. Ook dit voorstel werd aangenomen zon der discussie en hoofdelyke stemming. Door den voorzitter werd vervolgens toe-' gelicht een voorstel om hun college te mach tigen, het tijdelijk Comité voor Steunver- j leening een crediet te verleenen en goed te keuren dat B. en W. ten behoeve dezer steun verlening reeds een bedrag van f. 1500 aan het Comité hadden verstrekt. De voorzitter zeide dat, sooals het in zulke geva ln behoort, het particulier initia tief was voorgegaan. Door de ingezetenen werd een bedrag van circa f.4000 brjeenge- bracht. Toen echter daarvan f. 3600,— ten behoöve der beide Katwijken was uitgegeven i en de nood bleef nijpen, hebben B. en W. de vrijheid genomen het comité een voor schot te verleenen van f. 1500 en zy ver- licuwen dat de Raad dit zal goedkeuren dat dit bedrag wordt verleend. Intusschen blijft de nood heerschen, ook al neemt de koude af. Vandaar hèt voorstel om alsnog een cre- diet te verleenen, opdat de steunverleening niet ontijdig behoeft te worden stopgezet. Den heer Guyt heeft de wijze van werken ia dezen nie.t kunnen bevredigen. Aan het eindo wordt de Raad eerst gehoord. Daar- mede had men z.i. moeten beginnen, i De voorzitter zeide, dat wanneer men oen Raad eerst had moeien raadplegen, men te laat wsm gekomen. Wie spoedig helpt, i helpt dubbel. Het college heeft bijtijds ge meend, niet alleen te moeten praten, maar j spoedig te moeten handelen. De heer Guyt vond'het ook niet goed dat de georgamseerden waren achtergesteld bij de ongeo.gaulseerden, terwijl de eersten zoo lang mogelyk voor zichzelf zorgden. I De heer Van Tongeren gaf een overzicht j VhD do wijze van werken die aller instem ming verdient. Wethouder Ouwehand meende ook, dat de heer Guyt deze zaak niet goed inziet. Het geldt hier een particuliere instelling, waar aan de gemeente slechts hulp verleent. Hot particulier initiatief verdient allen lof. Ook de voorzitter bracht hulde aan het comité. De heer Van Duyn, zelf georganiseerd arbeider (hij genoot echter geen steun) maak te den heer Guyt duidelijk dat aan de geor- gar.iseeiden, die minder ontvingen, geen on recht is gedaan. Hier moest naar even redigheid van den nood geholpen worden en de georganiseerden kregen nog iets uit anderen hoofde. I Hy kan vo.komen met het voorstel accoord gaan, maar had gaarne gewild dat B. en i W» er toe hadden kunnen komen aan alle ondersteunden een mud cokes te verstrekken. Daarna werd het voorstel aangenomen. De voorzitter bracht dank aan het co mité voor haar bemoeiingen en aan de in gezetenen voor den mild verleenden steun. Hierna werden eenige wijzigingen aange bracht in de begrooting, dienst 1928/1929 der gemeente en in die over 1923 van het Eieclriciteitsbedryf en het Grondbedrjjf. Naar aanleiding eener vraag van den lieer Eikelenboom betreffende hel langzaam optreden der Brandweer bij het blusschen van brand in een houten schuur deelde at voorzitter mede dat de schuur reeds in lichte laaie 9tond vóór de brand werd ont dekt. Bovendien was de schuur van buiten geteerd, terwijl er zich binnenin benzine en licht brandbare materialen bevond. De brandweer was onmiddellijk na de waarschuwing door de politie aanwezig. Intusschen i9 een reorganisatie speciaal betreffende den wekdienst ter hand geno men, waarvan hel succes is gebleken bij den brand in den vroegen morgen van 17 Ftbr. in de schuur aan de Mr. Donken Cur- tiusstraat van H. van der Marei. In antwoord op de in de vorige vergade ring gestelde vraag naar de wenschelijkheid om de snelheid voor het rijden met motor rijtuigen te stellen op 10 a 15 K.M., rhee- nen B. en W. dat dit geen aanbeveling ver diend. Wel wenschen zij nabij de scholen aan de Voorstraat, de Jan. v. Tooropstraat eri bij de Bew. School, te Katwijk aan den Rijn een bord te plaatsen waarop staat „Langzaam rijden". Bovendien zal de con trole der politie worden versterkt. Omtrent de in de vergadering van 28 Nov. gedane vraag om den toegang>*weg naar Cleyn Duyn ten Oosten der woning van den heer Duyvenbode te bestralen ant woorden B. en W daar dit jaar nog te zul len over gaan. De Comm. van Fabricage acht het voorts gewenscht dat de in de nabijheid van den Toegangsweg zich be vindende dijkjes afgezand worden, waar voor machtiging zal worden gevraagd aan de Slraatwpgcommissie. Naar aanleiding van de door den Raad uitgesproken wenschelijkheid een gedeelte voetpad gelegen tusschen den Achterkerk- weg en den Callaowej? weer tof rijwielpad te bestemmen had de inspecteur van politie geadviseerd hel geheele pad weder voor rij- wielverkeer open fp stellen. De meerderheid van B. en W. verklaarde zich daartegen, zoodat alleen bovengenoemd gedeelte zal worden opengesteld. Betreffende het adres van bewoners der Noorderstraat tot plaatsen van een lantaren deelt de voorzitter mee dat overeenkomstig het advies der Commissie voor de bedrijven tot plaatsing van dezen lantaren werd be sloten. Bij de rondvraag merkt de heer De Jong op dat personen die 14 jaar geworden zijn er» om e?en arbeidskaart vragen daarop meestal geruimen tijd moeten wachten, waardoor zij worden gedupeerd. De voorzitter dacht dat deze tijd noodig was voor onderzoek. Wethouder Ouwehand gelooft ook dat er meer spoed kan betracht worden. De voorzitter zeide een onderzoek toe. Hierna sluiting met dankgebed. KATWIJK AAN DEN RIJN. V®. „Gerei. Schoolonderwijs". De vereeniging voor Gere'f. Schoolonder wijs hield gisteravond te 71/2 uur haar jaarvergadering in de Kerkeraadskamer der Geref. Kerk. Nadat gezongen was Ps. 147 1 opende de voorzitter ds. Meiering met gebed en las vervolgens Ps. 127, waarna een inleidend woord gesproken werd. Hierna Notulen, Jaarverslag. Secretaris en Penningmeester. Beiden worden dank gebracht voor hun verslagen. Door den heer W. v. Veen werd gesproken over het onderwerp ..Terugblik". Bij de bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren Joh. Korpelshoek en W. Schoneveld, die volgens reglement niet herkiesbaar zijn werden gekozen de heeren J. P. Bekker en R. v. Delft, welke beiden hun benoeming aannamen. Na de rondvraag wordt door den heer Joh. Korpels hoek de vergadering gesloten met dankzeg ging, nadat gezongen was Ps. 68 10. Belanghebbenden worden er op ge wezen dal Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland op 20 Maart a-S. en de drie vol gende dagen schouwing zullen houden over 9looteiï, zijpen enz. onder de gemeente Kat wijk. LISSE. Voorveiling „Hobaho". Alle soorten tulpen steeds in stijgende lijn. Ing, Yellow 11 op f.3 10 op f. 2.60, Pro serpine 12 op f. 7.90, Mr. v. d. Hoeff 12 op f. 6.60, 11 op f. 6, Pride of Haarlem 12 op f 3.50, Due de Berlin 11 op f. 5.50, Crim son Queen 11 op f.4, La Reine 11 op f. 2.90 10 op f. 2.30, Peach Blossom 1 2op f. 6.10, Azalea 11 op f. 4.50, El Toreador 9 op f. 10.30, Zulu 11 op f. 3.30, Augusta 11 op f. 3.20, Brillant Star 11 op f. 4.80 Couleur Cardinal 12 op f.5 90, Electra 12 op f.11, Flamingo 11 op f. 4.40, Fred Moore 10 op f 3.60, Ibis 11 op f.6, Prosperity 11 op f.4, Fam. Sanders 12 op f. 3.20 11 op f. 2.40, 10 op f. 1.90, Le Notre 12 op f. 4.20 11 op f. 3.60, Petrus Hondius 11 op f. 2.40, Psyche 11 op f. 2.50, Witte Zwaan 11 op f. 2.60, Rose la Reine 11 op f.4, Gele Prins 12 op f 5.10, Vuurbaak 12 op f. 5.70, Tulipa Noir 12 op f. 3.90, Mad. Krelage 12 op f.3 30 11 op f. 2.50 10 op f. 1.90. Pr. van Oostenrijk 12 op f. 3.90 11 op f. 3.30, Rose grisdelin 12 op f. 2.50 11 op f.2, Cram. Brillant 12 op f. 2.20 11 op f. 2.10. Cour d'Or. 11 op f. 5.30 10 op f. 4.90, Murillo 12 op f.3 11 op f. 2.80 10 op f. 2.30, Harry Veiteh 10 op f. 2.20. La Reine Max 10 op f. 3.30, Clara Butt. 11 op f 2.60, The Sultan 11 op f. 2.80, Gretchen 11 op f. 2.70, Prof. Rauwenhoff 12 op f. 3.70 Elisabeth 12 op f. 3 60 11 op f. 3 10 op f 2.20, Wil Copland 12 op f.4 11 op f. 2.80 10 op f. 2.30 9 op f. 1.80, Bartigon 12 op f 3.80 11 op f. 2.90 10 op f. 2.30, Centenaire 12 op f. 3.60 11 op f. 2.70, Bar. de la Ton- naye 12 op f. 3.40, King Harold 12 op f. 3.40 Orion 12 op f. 3.40, Europe 12 op f. 3.40 11 op f. 3.10, BI. Bride 11 op f.4, Wil. Pitt 12 op f. 4.40 10 op f. 2.30, King o. t. Yellow 9 op f. 6, Grand due 12 op f. 8.50 11 op f.7, Pr. Marianne 11 op f. 2.30. Narcissen Enk. Campernellen 8 op f. 0.60, Henry Irving 12 op f. 2.70, Golden Phoenix 12 op f. 2.30, Pol. Grand Primo 13 op f.2, Son Sion 12 op f. 1.60, Queen o. t. North rond f. 1.20. Diversen. Iris Rembrandt 7 op f. 0.95, Sciljla 78 f. 1.80, Kon. Wilhelmina 5 op f 0 90, King o. t. Bleu 5 op f. 0.60, David Bless 8 op f. 2.50, Imperator 67 f. 0.35 78 f. 0.85, 8 op f. 1.20, Frans Hals 7 op f. 0.70, Dr. Haringh 7 op f. 1.20. Crocus Purp. Grand 6 op f. 1.20 7 op f 1.60, Zonatus 78 f. 1.50, Chionodoxa 4 op f. 0.65, Mont Blanc 89 1.2.90, 67 f. 1.70, Bar v. Brunow 68 f. 1.50, Scilla Arnold Rinee 6 op f. 2. Crocus Speciosum 5 op f. 0.90, Enk. Galanthu9 5 op f. 1.90. Plantgoed per H.L. Murillo f. 46, Cram. Brillant f. 40.25, Wil. Copland f. 50.50, Fla mingo f.121, Artus f.20, Bouton d'Or f 39.50, King George V f.325, Clara Butt, f 38, Vuurbaak f. 118, Elisabeth f. 62.50, Lutea f.31, Gen de Wet f 357, Wil. Pitt f.83 25, Clio f. 50.25, Witte due Max f.36, Tonnaye f. 48.60, Ewbank f 60.20, Ma9sa- chu9ets f. 51, Tulipa Noir f. 70.20, After Glow f. 185, Mr. v. d. Hoeff f. 191.60, Peach Blossom f. 171.50, Herodiade f. 95, Roi d'ls- lande f. 96.25, Iris Yellow Queen f.299, Im perator f. 40,* IVedgwood f.1880, Goul. Car dinal f.125, Rauwenhoff f.57, Le Notre f 80, Bartigon f. 64, Oostenrijk f. 79.25. Per K G. Bic. Victoria f. 0 41, King Alfred f. 0.80 Ornatus f. O.22V2. Casandra f. 0.30, Sir Wathin f. 0.30. Bath Flame f. 3.31, Spring Glory f. 0 94J/s, Sulpher Phoenix f. 0 30, Laur Koster f. 0.35, Croesus f. 9.50, Helios f 42, Albert Vis f. 0.30, von Sion f.0 25, Princeps f.0 181/», Lucifers f 0.33. De handel was vlug, vooral het artikel vond gretig koopers. RECLAME. 9040 Bescherm U tegen neem FORMAMINT. Formamint wordt door doctpren en verpleegsters zelf gebruikt, omdat zij weten, dat zij op For mamint kunnen vertrouwen. Het ontsmet mond en keel, doodt de influenza-bacterièn en beschermt U tegen besmetting, zelfs wanneer gij voortdu rend met influenza-patiënten in aanraking komt. Wacht niet tot het te laat is, doch koop vandaag nog een fieschje. Verkrijgbaar In alle Apoth. cn Drog. a f 1.— per flesch. Dc Keelontsmettsnde Tabletten VALKENBURG. In haar repetitielokaal, de zaal van den heer Knijnenburg, hield „Valkenburg> Harmonie" haar jaarvergadering onder Ici- ding van den eere-voorzitter. burgemeester j Lolsy. Hij opende de vergadering en heette I de leden van harte welkom. De secretaris 1 las de nolulen en het jaarverslag, waarin i hij nog eens naar voren bracht, het ver- trek van het lid J. Slootweg en de be- 1 noeming van den nieuwen directeur. Uit de mededeelingen van den penning meester blijkt, dat er gelukkig een batig saldo is, zoodat de vergadering besloot 2 aandeelen uit te loten van een nog steeds drukkende schuld. Thans verkreeg de directeur, de heer J. Noordanus Sr. het woord voor het uitbren gen van zijn verslag. Hij uitte eerst zijn dank voor het in hem gestelde vertrouwen bij zijn benoeming en verklaarde, dat de toestand van de instrumenten goed is, maar er ontbreekt een goede solo-piston. Ook gaf hij in overweging een kast aan te schaffen voor het opbergen van muziek. Dit voorstel werd overgenomen door het bestuur en door de vergadering aangenomen Het bestuur stelde voor inlichtingen in te 1 winnen over de verzekering van eigendom- 1 men op een „Musica .Polis" uitgaande van hel tijdschrift „Musica", welk voorstel werd 1 aangenomen en het bestuur kreeg machti- 1 ging om de noodige verzekeringen le 1 sluiten. Bij de rondvraag deed de eere-voorzitter de verrassende mededeeling, dat hij aan j de vereeniging een nieuwe solo-piston i schenkt als herinnering aan het feit. dat hij 1 25 jaar voorzitter en eere-voorzitter der vereeniging geweest is. Eene mededeeling die met luide bijval onlvangen werd! De directeur bond de leden op het hart eens hun uiterste best te doen zooveel mogelijk oud-leden of nieuwe leden aaü te werven, daar versterking dezer sympa thieke vereeniging zeer gewenscht is. Niels meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter onder dank aan de leden voor de opkomst, de vergadering. WASSENAAR. Gemeenteraad. - Het altreden van den burgemeester. - Steun aan werkloozen en armlastigen. Tegenwoordig zijn alle leden, uitgezon derd de heer Prins. Na de goedkeuring der notulen deelt de voorzitter mede, dat hij het besluit heeft genomen, om met ingang van 1 Aug. a.s. aan H. M. de Koningin ontslag te vragen als burgemeester. Deze mededeeling over rompelt de leden zoozeer, dat niemand daaromtrent het woord vraagt. Hierna geschiedt mededeeling van eenige goedgekeurde raadsbesluiten. Daarna komen ter tafel een tweetal be zwaarschriften tegen weigering van het bouwen van garages aan den Wittenburger- weg en den Prinsenweg B. en W. adviseeren afwijzend op de be roepschriften te besluiten. De heer Wouters acht het 't best, de adressen thans niet te behandelen, maar te overwegen een wijziging van de bouwver ordening, waarbij een bevredigende oplos sing kan worden gevonden. Aldus wordt besloten. Dc voorzitter deelt vervolgens mede, dat Ged. Staten hebben bericht, dat de Kroon goen termen aanwezig heeft geacht, om het raadsbesluit, waarbij aan den hejer Klaare werd toegestaan het bouwen van een garage aan de Konijnenlaan, ter ver nietiging voor te dragen. Hierna wordt vastgesteld een instructie voor den gemeente-geneesheer. Vervolgens vraagt het oudste raadslid, de heer Wouters het woord Spreker zegt, dat toen hij in het begin de mededeeling van den burgemeester vernam, hij erg is ge schrokken en geen woorden kon vinden, om iets te zeggen Hij wil dit daarom nu doen. Hij weet wel dat ieder te vervangen is Ook weet hij, dat het in den Raad niet meer zoo gemoedelijk toegaat als vroeger. Het spijt spreker echter, dat de voorzitter tevoren geen overleg Énet de leden heeft gepleegd. Dan was de ^mededeeling wellicht achter wege gebleven. Hij gepft den voorzitter in overweging op zijn besluit terug te komen. De voorzitter antwoordt, dal hij reeds twee jaren heeft overwogen af te treden. Hij is nu 56 jaar en gaat misschien wat vroeg rusten. Hij wijst er echter op, dat hij een zwaren tijd heeft gehad. Bovendien is de geest in de gcmeenle gewijzigd Moodig 19 een man die meer vooruitstrevend 19 dan ik. De heer Boender (s.d.a.p.) als jongste raadslid, zegt, dat hij den Voorzitter als een ec: lijk man heeft leeren kennen Daarom zegt hij spijl te hebben, dal de Voorzitter j heengaat, temeer, omdat we niet weten wie in de plaat9 komt. Met bekwaamheid toch I wordt tegenwoordig le weinig rekening ge- I houden bij benoeming. De Voorzitter dankt den heer Boender I voor de door hem gesproken woorden. I De heer van Braneveld betreurt eveneens het besluit van den Voorzitter Al is hij de liberale richting toegedaan, toch mag hij ge- 1 tuigen, dat hij daarvan nooit iets heeft be- merkt. I De heer Drop. Wethouder, zegt, dat hij ten vorigen jare het Wethouderschap aan vaardde, omdat hij den voorzitter kende, 8 jaren lang was hij gfluige geweest van zijn joviale leiding Altijd had hij ieders meening geëerbiedigd Daarom is hij wethouder ge worden, De mededeeling van dezen morgen neeft hem dan ook diep getroffen Mede namens Wethouder Rooijakkers zegt hij hem dank voor zijn welwillendheid en voor de eerlijke en rechtvaardige wijze, waarop hij de vergaderingen neeft geleid. Het ge nomen besluit spijt hem, maar hij moet het eerbiedigen. Dt heer Versteeg uit eveneens woorden van lof. De heer van Leeuwen zegt dat d© degens van hem en den Voorzitter elkaar wel eens hebben gekruist. Ook zijn er wel eens 9cherpo woorden gevallen, maar deze waren niet tegpn den persoon van den Voor zitter gericht Spreker is ervan overtuigd, dat men9chen als deze Voorzitter, die zoo meesterlijk het woord kan voeren, niet ge-» makkelijk worden gevonden. De heer Vogel9 zegt, dat de Voorzitter zichzelf te conservatief noemde. Hij wil wel getuigen, dat de Voorzitter dan dè beste conservatief is. dipn hij ooit heeft ontmoet. De heor Wouters vraagt den Voorzitter na al deze redevoeringen zijn beslissing nog een paar jaar op te schorten. De Voorzitter antwoordt, dat zijn besluit vast slaat Hij is er trot9ch op, te hebben mogen hooren. dat de leden met hem hebben jvuuiiiii opschieten Hij heeft* nog veel t© zeggen, maar wil daarmede wachten tot 1 Augustus. Hief na wordt met de afwerking der agenda roortgegaan. Tol Gemeente-geneesheer wordt benoemd op een jaarwedde van f. 550 de heer A. Dutlz, arts alhier. Besloten wordt geen overeenkomst met Den Haag te sluiten terzake van hel bezoe ken door leerlingen uit deze gemeente van 1 handel9cursussen. Vervolgens komt ter tafel een verzoek van d6 vereeniging Hei Durpshuis" om haar te verkoopen een perceel bouwgrond, groot 800 M2 tegen f. 10 por M2 te betalen in 20 jaarlijksche annuïteiten B. en W. atollen voor bet verzoek in te willigen i waartoe met algemeene stemmen wordt be- slo'en. De heer van Leeuwen vraagt of het zelfde standpunt door B. en W. zal worden <ng?nomen ten opzichte van den bouw van I middonstandswoningen of woningen voor groote gezinnen. De Voorziller zegt, dat elk geval op zichzelf zal moeten worden be handeld. Etn algemeene toezegging kan niet woiden verlangd. De heer var» Leeuwen wenscht toch gaarne le welen welk standpunt B. en W. zullen innemen, wanneer b.v. een combi natie van ambtenaren, middenstanders of anderen een gaed <loel nasln-von. De Voor zitter kan wel zeggen dat den eenzelfden standpunt zal worden ingenomen. De Voorzitter deelt vervolgens mede, dat hij zich gedrongen heeft gevoeld, in verband met de abnormale weersgesteldheid in be paalde gevallen af te wijken van bepalin gen der steunregeling. Verder heeft hij aan werkloozen en armlastigen bons doen uit reiken voor brandstoffen tot 'n bedrag van f 660, Tenslotte willen B. en W. voorloopig met de 9teunverslrekking doorgaan, ook wan neer de leden uitgetrokken zijn. De gevraag de goedkeuring voor deze maatregelen wordt verleend. Op voorstel van Ben W. wordt besloten aan Chr Hilgeman onderhands te» verhuren de voormalige Direct-urswoning van de gasfabriek voor den prijs van f.300 per jnar en hem een vergoeding te geven voor het schoonmaken van het kantoor ad f. 100 per jaar met vrij gasverbruik. Hierna worden herzipn de instructies voor den Ontvanger en de ambtenaren ter Se cretarie waarna de vergadering wordt ver daagd. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 13