S.G.J. DE GROOT In Lederwaren RADfO-PROGRAMMA. UIT OE RIJNSTREEK. NOORDEINDE 11 WATERPOLO. |d l WINTER-COMPETITIE. de 2e afdeel ing werd gespeeld: a—H.Z. en P.C.-veteranen X—3. HOCKEY. lOEfWEDSTRITD TE AMSTERDAM. 9 Maart wordt op het Stadion Jélerdam een proefwedstrjjd gespeeld (T:0 (wee elftallen, die er als volgt oit- A: j: Hardebeck (Amsterdam). Her: He Waal (Amsterdam) en ïres- iao.c.). yjenMaas (Haagsch Lyceum), Anker- '(H.P.M.) en Van Lierop (Hilversum), jjr: Kop (Bloemendaal), Jannink (Am- 3j), v. d. Roovaart (H.D.M.), v. Tien- (Hilversnm) en Tinbergen (H.D.M.). j| Br J: Hoekstra (Haagsch Lyceum). rJlier: Maogelaar Meertens (Haagsch Ly- eo Leembruggen (Amsterdam). Bun: Hoffman (Victoria), C. v. d. Ha l/Hilversum) en Eilers (Amsterdam), tor: Van Citiers (M.H.C.), Van Voorst [geest (H.D.M.), Leegstra (Hilversum), (Haagsch Lyc.) en Houtzager (Gooi). SCHAKEN. DE COMPETITIE. Iklasse groep B Noord: In deze groep ■M gespeeld de wedstrijden: Delftsche Sch.cl. ITe Werve 1 8l*/> en gcbe Westerkw. IIHaagsche Arb. 111 6'/i8'/i, zoodat de stand luidt: aant. punten gsp. gw. gi. ytI. voor-tegen tot. Arb. I 3 3 21'/>- 8 6 leslerkw. 11 4 2 2 25'M4'/> 6 «nar I 4 2 1 1 19 -21 5 rb 3 1 2 14 -16 2 V ....3—1 2 13'/>-16'/« 1 tovel....8 3 6'/j-23'/« 0 O llasse groep C.: Gespeelde wedstrijd: Edam I—RotLSch.cl. 11 5'/j4'/« stand: leslerkw. 13 3 22'/i- 76 biSch.v. IU 3 3 19'/s-107> 6 dim I 3 2 1 17 -13 4 Sch.cl. II 4 1 8 16'/>-23'/> 2 M. III.. 3 1— 2 12-18 2 riorp 1 44 12'/i-27'/> 0 TOOR WOENSDAG 6 KAART. terrain, 1071 M. 10.00—10.15: Mor- jlmc 12.15—2.00: Concert door het I-Trio 2.003.00: Kindermatinee H Kolles 3.004.00: Cursus. Maak [li - 4.005.00: Lezing door Prof. W. Pluym: Het oude Griekenland 5.00 Gramofoonmuziek 5.456.15: touwhalfuurlje, door Ir. N. v. Poeteren la—7.15: Concert door het AVRO.-Trio .5-7 45: Gezondheidshalfuurtje door S. Meyers 8.00—8.30: Tuinbouw- 8te door R. Buisman: Rozen in den -S30—9.00: Vioolconcert door H. hdorff 9.00—9.50: Een vroolijk lena 10.00 Persber 10 15: Aan- rgv d. Grooten Schouwburg in R'dam. tokensSleurs, sopraan. Chr. de Vos cao, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. -uilz. 11.0011.30: Ziekendienst Ds. A. G. BarkeyWolf 12 30 Soncert. Mevr. J Hekkertv Eysden, n. I. MulderBelser. all. F. Uytten- lard. orgel en piano 5.006.00. miurtje o. I. v. Mej. S. Groemweg. Mej. 1 Voorde, zang 6.00-—6 30: Decla- door B. Forslen Azn. 6 307 O0: tche les 7.007.30: Engelsche han- «rrespondentie 7.30—8.00: Causerie pluimveeteelt door J. Sluis 8.00: Chr Mannenkoor ,,Laus Deo". Gro- J. Everts, orgel Sprs.Ds. M. ten Van slrijd en overwinning. Dr. J. C. Christendom en sport. 'eatrv, 1662 M. 1035: Kerkdienst 105 Causerie, voor de vrouw 11.20: foonmuziek 12 20: Balladenconcert triton) 12.50: Gramoloonmuziek -720: Orkestconcert. (2.202.45: 2 50: Voor de scholen 3.15: ik 3.20Gediehtenvoorlezing 3A0 Food 4.05 Licht klassiek concert Tech, piano. Strattnn strijkkwartet Concertorgel bespeling 6.35: Kinder- - 6.20: Gramofoonmuziek 6 35. :sber. 6.50: Tuinpraatje 7.00: ik 7.05: Mozart's pianosonaten lezin, 7.35 Muziek 7 46 Lezing Orgelconcert door H. Goss Custard ..Madame Butterfly" (2e acte) Kieuwsber. 9.35: Lezing: Cinema Kieuwsb. 955. „Squirrel's cage", 'looneel 10 55: ..How dare we" 12.20- Dansmuziek. ..Radio-Paris". 1744 M. 12.60— Inoconcert 4.056.05: Orkestcon- - 7.057 50' Gramofoonmuziek ■Midzomernachldroom", Shakespeare. 15 fmphonieconcert «rabetg, 462 M. 9.35 en 11.30: "«onmuziek 12.251.60: Orkest- .•1^5.055.60: Orkestconcert 7.20 i Concert Klein Werag-orkest 8.20: suilen. DOsseldorfer Orkest v. d. en solisten. Daarna Internationale - Europa Palast-orkest. R. Neumann, 1649 M. 11 20—3.50: Lezingen ^JM.50 Orkestconcert 4.507.05' Tf0 7.20: Toor. eel uitzenduur Das :>r Randwerker". Daarna: Orkestcon- kv'vni' pn tol 1150: Dansmuziek. [an 391.6 M 10.20—11.20: Gra- l"Uien 3.50- Opera-concert iwncert 720: Militair concert t^estconcert. |"*T511.9 M. 5.20: Orkestconcert Oin-concert 8 35: Gramophoon- 50: Orkfs'concerL Ch. Bogaerts koor „Arti Vocali", ALPHEN. De melkprijs in onze gemeente werd met ingang van 2 dezer met 1 cL per liter verlaagd. Aan den heer J. Vonk, metselaar al hier, werd opgedragen het metselwerk voor den bouw van een 7-tal broeikassen voor rekening van de fa. Lemkes Zn., bloe misten alhier. Maandagmiddag tusschen 1 en 2 uur geraakte het zoontje van den heer L., aan den Groeneweg in een onbewaakt oogenblik in een nabij diens woning gelegen slool in een hrandbijt waarbij het kind op jammer lijke wijze door verdrinking om het leven kwam. Men kan zich den toestand der ouders indenken. TER-AAR. Tusschen twee vrachtauto's, die langs het Aarkanaal nabij Aardam elkaar pas seerden, had een aanrijding plaats, waar door deze zoodanig werden beschadigd dat zij de reis niet meer konden voortzetten. De inzittenden bleven ongedeerd, maar het verkeer was gestremd, zoodat enkele auto's moesten lerugkeeren. WADDINXVEEN. Goedkoope cokes! Allerwege hoort men van een verhooging van den prijs der brandstollen: in deze ge meente is het echter juist anders gesteld. Door B. en W. is in overleg met de com missie voor het gasbedrijf, in verband met de strenge koude, eenige dagen geleden de cokes-prijs met 10 cents per mud verlaagd en voor de ingezetenen gebracht op 65 ets. per H L Dat velen hiervan profiteeren en de cokes wegvliegt, laat zich denken! Op eenige vragen van het raadslid van Ardenne betreffende steun aan werk- loozen, antwoordden B. en W. dal hun geen andere wijze van steunregeling mogelijk blijkt, dan door tussehenkomst van het Bur gerlijk Armbestuur, temeer, daar blijkt dat bijna alle werkloozen niet zijn aangesloten bij een vakbond ol werkloozenkas. B en W. zijn van meening, dat het Burg. Armbestuur den steun op een behoorlijke wijze verricht In principe zijn B. en W. bereid een steunregeling te ontwerpen. Op welkp basis dit geschieden moet, kan later worden uitgemaakt, B en W. zouden gaarne alvorens een regeling voor de toekomst te treilen, eerst een uitspraak verlangen van den raad of dit college zich eveneens kan vereenigen met een evenlueele steunrege ling voor georganiseerde uitgetrokken werk loozen In de eerstvolgende vergadering wordt de raad hiertoe in de gelegenheid ge steld. Gevondeneen huissleutel, een schaats, een pakket met glaswerk, een zweep en een paar schaatsen. Inlichtingen ter secretarie. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Februari 1.1. ingelegd f. 4148,19 qn terugbetaald f. 4886,04. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3600. De zoete melk is alhier verlaagd en gebracht op 14 ets. per liter. AALSMEER. Veertigjarig bestaan van het „Meisjeswerkgozelschap". Zondagmorgen werd in de Doopsgezinde Kerk alhier het 40-jarig bestaan van het Meisjeswerkgezelschap herdacht. Door ds. R. C de Lange en den heer Jb. Alderden Dzn. werden de .tegenwoordige en oud-leden op hartelijke wijze toegesproken en hulde ge bracht voor haar arbeid voor de behoeftigen in de gemeente. De kerk was dien morgen met bloemen en planten een feestelijk aan zien gegeven. Zij was zoo goed ais geheel bezet Naar aanleiding van dit jubileum had aan den avond van dien dag een feestelijke bijeenkomst plaats in hotel „De III Kolom men". Mej. M. Keeasen sprak het openings woord. waarna opgevoerd werd een frag ment uit het verleden van het Meisjeswerk gezelschap door oud-naaimeisjes. Den heer J. Keessen Dzn., den ontwerper van het fragment, en niet minder den vertolksters komt veel lof toe om een episode uit de geschiedenis van dit werkzezelschap voor het voetlicht te brengen. Een en ander slaagde uiLstekend: het applaus na afloop in de zaal bewees dat wel voldoende. De avond werd verder doorgebracht met zang en toe spraken. Ds. de Lange sprak het slotwoord. De afdeeling van de Soc.-Dem. Arbei ders Partij belegt hedenavond een openbara vergadering in ,,De III Kolommen". Sprekers mr. E. Ribbius Peletier over „De Vrouw en hel socialisme" en ir. Ch G. Cramer over „De S. D. A. P. en haar koloniale politiek". Hedenavond zal door de vereeniging „Het Hoogeland" (Chr. Vereen, tot stichting en Instandhouding van Arbeidskolonién) in „Irene" alhier een filmavond worden gege ven van heel hel werk der vereeniging in haar drie kolonies. WOUBRUGGE. In de Chr. School weid de jaarlijksche Ouderavond gehouden onder leiding van den heer W C. van Dam Als sprekers traden op dr. J F Lijsen met het onderwerp „Ka raktervorming". Hel hoofd der school sprak over. „Ons geschiedenis-onderwijs". In de pauze werd het werk der leerlingen nagezien, alsmede 't handwerk der meisjes. ZWAMMERDAM. Door de langdurige aanhoudende vorst, ligeeo de boomkweekersbedrgven on der „De Tempel" in deze gemeente nu reeds ongeveer 2 maanden stil. In verschillende kweekerijen zijn reeds heel wat boomen en planten doodgevroren, waardoor aan deze bedrijven veel schade is toegebracht. Daar bij komt nu ook nog dat de voorjaarshandel terdege in de knel komt. De Zwammerdamsche IJsclub heeft vanaf Maandag haar werkzaamheden ge staakt De animo voor het ijsvermaak ver mindert met den dag; de banen zijn nu eenmaal goed in orde, zoodat het werk daar aan overDodig wordt. En wat zeer zeker cok een belangrijke factor is,de finan cial laten meer arbeid aan de banen ook met toe. Op 68-jarigen leeftijd is alhier plot seling, tengevolge van ba. tverlamming, over leden, de heer C. Lieshout. De overledene die bier tal van jaren postbode is geweest was als zoodanig bij jong en oud bekend en algemeen geacht. Nog maar enkele jaren genoot hij van een welverdiende rust. Gedurende de maand Februari vestig den zich alhier 4 mannen en 9 vrouwen totaal 13. Vertrokken 13 mannen en 17 vr. totaal 30 Geboren werden 2 ra. en 2 vr. to taal 4 Overleden 2 vr., waarvan 1 niet tol de bevolking behoorde. Het zielenaantal ver minderde alzoo met 14. De nieuw opgemaakte kiezerslijst dezei gemeente voor hel jaar 1929-1930 bevat de namen van 1050 kiesgerechtigden voor de 1 Tweede Kamer. 1028 voor de Provinciale Staten en 1004 voor den Gemeenteraad. 1 HILLEGOM Gemecnteraadcs tukken. De stukken voor den Gemeenteraad zijn in een gansch anderen vorm opgesteld dan voorheen; zij zijn meer beredeneerd en dus uitvoeriger. De opcenten der Personeele Belasting hebben een lange geschiedenis achter den rug. Het laatste raadsbesluit tol wijziging der verordening heeft bij den Ministeroe- bezwaar ondervonden. In dit stadium zijn drie verschillende besluiten mogelijk, ten eerste lerugkeeren tol de oude verordening; ten tweede de huurwaarden van 1.125. tol I. 250.die laatstelijk vrij waren, weer belaslen. of (en derde de geheele belasting verordening intrekken. B. en W. stellen dit laatste voor. Het vermcnigvuldigingsgetal der ge meente-inkomstenbelasting was 0.95. Thans wordt weer hetzelfde gelal voorgesteld. Voor 1928 1929 is het belastbaar inkomen ge schat op f 6 700.000, voor 1929-1930 echter is de raming I. 700.000 minder, omdat de bloembollen export in 1928 geringer was dan in 1927 en ook omdat de hyacinthen- ppjzen iets lager waren. Bovendien hebben vele kweekers door ziekle onder de hyacin- tlien 9chade geleden. Op grond van bereke ningen stellen B en W. voor 0.95 waardoor tevens eenige. hoogst gewenschte stabili- te.t in de belasting wordt verkregen. De bruto-opbrengst voor 1929-1930 is I. 186.450. In de begrooting voor 1928 is f.2000 uitgetrokken voor de aanschaffing van een materiaalwagen voor de brandweer De aan. koop heeft nog niet plaats gehad De be doeling is nu de post te verhoogen met f. 1400.en een wagen uitsluitend voor de brandweer (dus niet tevens voor andere doeleinden) aan te 9chaffen. De eerste ge dachte wagen zou niet in staat blijken te zijn aan de eisrhen van een goed werkende brandweerorganisatie te voldoen. De stichting van een kantoor der Open bare werken met wagenloodsen, bergplaat sen en gemeentewerl is op de begrooting geplaatst, maar bij nadere overweging zijn B en W. tol het besluit gekomen, dal het niet noodzakelijk i9 hiervan een geheel te Diaken. Het wil hun voorkomen, dal het voor den goeden en vluggen gang van zasen meer gewi_nscht is. hel kantoor rechtstreeks te verbinden met hel Gemeentehuis. Lie wagenloodsen e.d. zouden dan aan de Nieu we Haven gebouwd kunnen worden Hierop wil men binnen enkele maanden terugko men. Thans vragen B en W. om een cre- öiet van f. 10.000 voor den aanbouw van een kantoor der O W. aan de Noord Oost achterzijde van het Gemeentehuis. Zestien inwoners hebben per adres gevraagd om de Vosselaan gedeeltelijk te be straten en beter te verlichten. Het meest af doende is van Mariaslraat tot Vosselaan 44 te bestralen, wat naar raming f 4135.zal kosten, en een electrische lantaarn aan te brengen. Wat betreft de le Amerikadwars9traat en Kortenbachstraat is door 24 personen ge adresseerd. om de beharding en de verben- ting te verbeteren. De kosten zijn begroot op f. 1877.aan straatwerk, terwijl een gaslantaarn meer geplaatst kan worden. Dit stellen B en W. voor. De'verdere agendapunten voor den raad betreffen een overeenkomst met Haarlem voorde toelating van leerlingen op scholen; een nadere regeling der electrische straat verlichting met hot Electricileitsbedrijf; een dispensatie der Bouwverordening; en de wegbedekking in de Hoofdstraat. Het Rijk wil daar een kei-bestrating maken, waar de winkeliers zich tegen verzetten De Minister van Waterstaat heeM geen bezwaren in ae kom der gemeente een gesloten wegdek te maken mits van te voren alle leidingen on der het wpgdek op bosten der gemeente vror. den verplaatst Als dit niet gebeurt, wordt er een verharding mei keien gemaakt Op hel oogenblik is het kostenhedrag dezer verplaatsing der leidingen nog niet bekend. De berekening is in behandeling. Aan den Raad wordt gevraagd zijn meening hierover uit te 9preken. Indertijd heeft de middenstand een actie van verzet tegen de keien op touw gezet KATWIJK. Finantieele verhouding Rijk en Gemeenten. Zooais bekend is, heelt Minister de Geer een wetsontwerp ingediend tot nadere rege ling van de financiëele verhouding tusscrej het Rijk en de Gemeenten. Ongetwijfeld zal iedere belastingbetaler in onze gemeente belang stellen in de vraag: „Welke gevolgen zal dit wetsontwerp hebben voor onze gemeente?" Naar wij uit vertrouwbare bron verne men zal het voordeelig verschil voor Kat wijk f. 57.116 32 bedragen. Dat wil dus zeggen, dat de inwoners van Katwijk, per jaar dit bedrag minder zullen behoeven op te brengen aan belastingen Iets wal gezien onze hooge belastingdruk zeker ieder tot blijdschap zal stemmen niet alleen, doch ook den bloei en de welvaart van Katwijk zal bevorderen. Edoch, nu rijst de vraag: „Zal dit wets ontwerp nog in deze zittingsperiode be handeld worden?" Zoo niet. dan zal straks als er na de verkiezing een nieuw Ministerie optreedt dit wetsontwerp misschien weer in den doofpot geraken, wellicht de behande- l;ng er van voor onbepaalden tijd worden uitgesteld? Randsagenda. Op Donderdag 7 Maart des avonds le 7.30 uur komt de raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen. Punten van behandeling: 1. Vaststelling. Notulen. 2. Medcdeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het opnieuw aanvrage» van vrijstelling van de verplichting tot het geven van onderwijs in het vak lichamelijke oefening. 4 Verzoek van het Bestuur Rotterdamsch Zeehospitium om gelden voor den ver bouw der school te Katwijk a. Zee 6. Alsvoren van het Bestuur der Her vormde Scholen om gelden voor het aanschaffen van leermiddelen ten be hoeve van de uitbreiding Hervormde Schooi V. 6. Voorste! tot het opnieuw vaststellen der verordening op de heffing van schoolgelden voor L.O. en U.L.O. 7. Alsvoren tot wijziging van de school geldverordening der Gemeentelijke Be waarscholen. 8 Alsvoren lot wijziging der Vereeniging inzake verhaal pensioensbijdragen. 9. Voorstallen tol verkoop van grond. 10. Alsvoren tot het maken van een nieuwen afrit naar het strand voor het Waaigat 11. Alsvoren tot het aan de Provincie overdragen in eigendom, beheer en onderhoud van den Wassenaarschen weg en den Noordwijkerweg. 12. Alsvoren tot vernieuwing trottoir Tramstraat, bestraten Pepersteeg en pad van den Achterkerkweg lang9 trambaan naar Achterweg. 13. Voorstel tot wijziging van de Verorde ning regelende de samenstelling van het personeel der Gemeente-bgdrijven. 14. Alsvoren tot wijziging der Verordening op de straat-poli tie. 15. Alsvoren tot wijziging der Verordening op den Gasprijs. 16. Alsvoren inzake steunverleening. 17. Alsvoren tol wijziging der Gemeente- Begrooting 1928/1929. en de begrooting 1928 voor Electricileils- en Grond- bedrijf. 18. Rondvraag. RECLAME. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het late lenteweer, In tegenstelling met andere jaren is het in de velden, hetzij dit tuin-, bloembollen- of weiland is, nog een doodsche stilte. Dit natuurlijk door den strengen winter. Voor zoover op het oogenblik le- beoordeelen valt, zal zulks voor de bloementeelt n et zoo schadelijk zijn, doch voor land- en tuin bouwbedrijven zeer zeker wel. Al het werk heeft zich opgehoopt. Van tnesten of het land bewerken was geen sprake en daar men hier bijna geheel is aangewezen op den kouden teelt, lagen alle bedrijven door de vorst geheel stil. Ook voor de boeren brengt een dergelijke win ter buitengewoon groote kosten mee In gunstige jaren liepen al vele koeien in dezen lijd te grazen: thans i9 van de groei van een enkel grasspiertje nog geen sprake. Dal kost iederen dag kapitalen aan voer. Gehoopt wordt, dat hel thans de eindelijk „echte dooi" mag zijn. Doordat de heer Raadsveld, onderwij zer aan de N. H. Zondagsschool geruimen tijd wegens ziekte zijn functie niet kon ver vullen, is nu de heer D. d. Ruiter mede als onderwijzer aan deze school verbonden. De collecte gehouden tijdens de lezing van ds. Gravemeijer in de N. H. Kerk ten balen der Chr Jongv. Jerm. 3:16a heeft op gebracht ruim f 25. Met deze gelden wor den de gemaakte onkosten bestreden Voor dit winterseizoen zijn nu ook dc lezingen afgeloopen. KATWIJK-AAN-ZEE. 231 vervos gevangen. Zaterdag ontdekte de heer P. Kraaien- oord een zilvervos ten noorden van Rjjn- landscb Uitwateringskanaal. Het dier, dat door eenige honden achter volgd werd, zocht zgn toevlucht in een dui kerbuis. Meu stelde toen een „strik" aan de eene zgde op en stootte met een stok aar de andere zgde. De vos kwam te voorschijn, liep in den GIRO 3S93S TELEF. 70S 6095 strik, die echter niet hield, waardoor zjj weer wist te ontsnappen. Een 4-ta! honden achtervolgde het kostbare dier, en dood den het. Men vernam, dat het een der twee zilvervossen was, die uit een kennel te Was- .ocaar waren ontvlucht. Het dier moet dus of langs het strand of door de duinen en het dorp de overzijde van den Rijn bereikt hebben. Voor den eigenaar beteekent dit een groot financieel verlies. De Paviljoenbioscoop. „De Straatengel" is een film van liefde, teederheid en romantiek. Het doet twee jon ge menschen elkander lielhebben, eikaar weer verliezen en weer vinden. „De Straaten gel" is een super-productie van Berzaye, met het langzamerhand klassiek geworden tweetal. Aan het postkantoor te Katwijk a. Zee en de daaronder ressorleerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Febr. 1929 ingelegd f. 11169.02, terugbetaald I. 7457.89. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 4157. Giro: stortingen aantal 629 f.104488 73; uitbetaalde chèques aantal 191 f. 45569.37. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders on bekend zijn: Brieven Binnenland- mej. K. Bot, Ifenriëtle Ronneslr. 151, Utrecht. Brieven Buitenland: mr. E. W. Pera, Sin gapore. De laatste weken was het nogal leven dig op de straten, thans is de gewone rust teruggekeerd. Een paar weken bleven de trawlvisschers „aan den wal", omdat er met de reeders onderhandeld moest worden. Nu na de afgeloopen onderhandelingen zijn de meesten gistermorgen weer naar IJmuiden vertrokken om zoo spoedig moge lijk zee te kiezen. Wij hopen dat zij een voorspoedige en loonende reis mogen maken I NOORDWIJK-BINNEN. Door mej. S. alhier werd bij de politie aangifte gedaan, dat uil een boodsehappen- tasch, welke door haar dochtertje (tijdens 't z.g. baantje-glijden) aan een deurknop was opgehangen, een portemonnaie inhoudende eenig geld was ontvreemd. De negenjarige dader, die inmiddels voor hef geld snoepgoed had gekocht, is bij de politie bekend. De prijs der melk is alhier met 1 cent per liter verlaagd, zoodat thans de prijs be draagt 15 cent per Liler. NOORDWITK AAN ZEE. Het afscheid van ds. F. G. Höspere alhier is bepaald op Zondag 28 April, zulks in verband met het vertrek naar de Ned. Herv. Kerk van Zeist. De melkprijs is hier met 1 ct per liter verlaagd gebracht op 15 cL per liter, VOORHOUT. Door den heer De W„ alhier, is hedenmiddag bij de politie aangifte gedaan, dat uit zijn schuurtje, staande in den l.ui- zenmark (polder, door middel van braak een jachtgeweer is ontvreemd. In het St. Gerardusgesticht alhier zijn door den behandelenden geneesheer twee gevallen van roodvonk geconstateerd. VOORSCHOTEN. Door de mannelijke lidmaten der Ger. Kerk alhier is in de vacature dr. D. K. Wielenga beroepen dr. Wurth, te Oost- en West-Souburg. ZOETER W OUDE. Paard op tja doodgesmakf. Zondagmiddag vond tijdens den intocht van Z. D .H. den bisschop van Haarlem een ongeluk plaats. Aan den stoet werd door een aantal ruiters deelgenomen. Van een dezer werd hel paard tijdens de muziek schichtig: hel liep achteruit en viel met een smak op het ijs. Na enkele oogenblikken gal het echter den geest. De berijder kwam er gelukkig nog goed af! Zaterdagmiddag viel de sergeant W, op den Hooge-Rijndijk plotseling op onver klaarbare wijze van zijn fiets, met zijn hoofd legen de straatkeien, waar hij bewus teloos bleef liggen met een vrij ernstige wonde aan het hoofd. De bestuurder der autobus, die vlak achter hem reed. wist door krachtig remmen een overrijding te voorkomen. Per autp werd hij naar Aiphen vervoerd. Gevonden voorwerpen: een nieuwe autoband met velg; een paar handschoenen; een beursje met eenig klein geld: een sleu teltje van LipssloL Inlichtingen bij den veldwachter. 3-2

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 7