ITALIANO geneeskrachtig en lekker l BINNENLAND. die bekende, dal hij het document geheel had samengesteld, zuodat die volslagen valsch wae. Hij had het gegeven aan een redacteur van het activistische blad „De Schelde", die het blijkbaar den weg naar het U. D. had doen vinden. Over deze persoon wordt nader medege deeld: In 1808 in de Brusselsche voorstad Schaerbeek geboren uit een Nederlandsch- Joodschen vader en een Duilsche moeder, afkomstig uit Dusseldorf, nam bij voor den oorlog dienst bij de Duitsche marine, maar deserteerde te Buenos Aires. Bij het uit breken van den oorlog was hij naar Europa teruggekeerd ln December 15 werd hij door een rechtbank te Londen tot zes maanden opsluiting veroordeeld wegens diefstal van een paspoort en later uit Engeland verdre ven Men vond hem eenigen tijd later als onderofficier in het Belgische leger, waar hij inmiddels de Belgische nationaliteit had aangenomen, maar hij werd op aanwijzing van een te Parijs verschijnend Belgisch blad, dat hem zijn Ituitschen oorsprong had ver weten, van hel front weggehaald en in een kamp van verdachten ondergebracht. Hij wist daaruit echter te ontsnappen en Enge land weer te bereiken, waar hij wegens overtreding van het verblijfsverbod tot drie maanden hechtenis werd veroordeeld. Later zou hij in België bij de paters Benedictijnen te Brussel bij een uitgever in dezelfde slad en bij de Jezuïten te Leuven als bibliothe caris zijn werkzaam geweest, maar telkens wegens misbruik van vei trouwen zijn weg gezonden en zelfs zou hij eenigen tijd bij het Gerechtshof te Antwerpen als biblio- Jhecaris werkzaam zijn geweest, ln Frank rijk werd hij in 1920 en '21 verscheidene malen veroordeeld wegens afzetterij en het onwettig dragen van ridderorden, enz Onk de politieke rechtbank te St. Joost den Oode bij Brussel deed hem in '21 opsluiten in een landloopersgesticht. Hij bleef daar evenwel niet tang Enkele maanden later veroor deelde de correclioneele rechtbank te Brus sel hem tot zes maanden opsluiting wegens diefstal. Albert Frank Heine was verder eenigen tijd werkzaam als corrector aan een groot .Brusselsch dagblad en bevond zich onder de - oprichters van een pacifistisch tijdschrift, Les Nouvaux Jours (De nieuwe Dag). Hij i publiceerde daarin stukken onder het pseu doniem Diplomaticus. Eenige maanden ge leden werd hij door andere leden van de redactie tot heengaan gedwongen, om rede tien die onbeke-nd zijn gebleven. Hij provoceert ten slotte een incident tus- schen don afgevaardigde Hubin en de Ver- eeniging van oud-strijders Hij vindt vervol gens emplooi als tolk aan een groot hotel, daarna als zoodanig aan de Duilsche ambas sade. In de bladen maakt hij zich schuldig aan pro-Duitsche propaganda, speciaal tegen België gericht en weet, dank zij den steun van Duitsche zijde, zijn artikelen te ver spreiden in het gebied van Eupen en Mal- jnédy. De arrestatie had plaals Zondagnacht half één op hot Zuiderstation te Brussel. Hol be vel tot gevangenneming was uitgevaardigd door den Procureur-generaal Graaf Haioit de léncourl, die ervan in kennis was gesteld dal Frank Heine in Nederland vertoefde en dien nacht in Brussel zou arriveeren. Poli tiebeambten waren op het station aanwezig en namen den verdachte onmiddellijk nadat hij uil den trein was geslapt, in arrest. Ook zijn echlegenoote, die Krank Heine op bet station opwachtte, werd door de politie aan gehouden. Beiden zijn naar het Paleis van Justitie overgebracht. Op Krank Heine werd bevonden hel ongineole document, dat hij aan het „Utrechtsch Dagblad", naar hij zelf bekend heeft, had verkocht Bovendien werd bij louilleering een belangrijke soms gelds op hem bevonden. De rechter van instructie mr. Van Laeken heeft Krank Heine over het gebeurde onder vraagd en hierbij heeft verdachte bekend valsche documenten betreffende 'n Fransch- Belgisch» militaire overeenkomst te hebben gemaakt Het eerste verhoor heeft vier uren geduurd. Zijn echtgenoote is weer op vrije voeten gesteld. Het Belgisch telegraafagenlschap meldt nog. dat ook tegen Waard Herremans. den redacteur van de „Schelde", die zijn tus- schenkomst verleenden bij den verkoop van de documenten aan het „Utrechtsch Dag blad een bevel lot arrestatie is uitgevaar digd. Hij is echter nog niet in hechtenis ge nomen Inmiddels zijn verschillende getuigen door den rechter van Instructie verhoord. ,De CrL" meldt nog nader:, Hut blijkt, dal de documenten te Brussel zijn getypt. Krank Heine gaf ze met papier .van het departement van Landsverdediging aan een typiste, met het verzoek, den haar overhandigden tekst op dit papier over Ie typen Hierbij bevond zich behalve de later door het „Utrechtsch Dagblad" gepubliceer de documenten ook een stuk. dat tol dusver niel het licht heeft gezien. Om de typiste RECLAME. 8761 gerust le stellen omtrent het feit, dat hij haar zulk een zonderlinge opdracht gaf, verklaarde Frank Heine, Belgisch officier te zijn en hij liet haar een valsch identiteits bewijs zien Den volgenden dag haalde Frank Heine de stukken terug. Toen nu de pers de onthullingen van het „Utrechtsch Dagblad" bracht, deelde de typisle een en ander mede aan een ambtenaar van het de partement van Buitenlandsche Zaken. Na een verhoor, dat vier uren duurde, be kende Frank Heine, dat alle documenten van A tol Z vervalscht waren. Het document zoo zeide hij, is aan het ..Utrechtsch Dag blad" ter hand gesteld door een journalist, werkzaam aan een extremistisch Vlaamsch blad te Antwerpen. In den loop van het ver hoor vertelde Frank Heine, hoe, hij bij de vervalsching te werk was gegaan. „Ik heb daartoe een oud verdrag gebruikt." zeide hij, „dat lang voor den oorlog tusschen twee landen (noch België, noch Frankrijk) is ge sloten. Eenige wijzigingen waren voldoende om het hij de speciale situatie van Frankrijk en België aan te passen. De notulen der be sprekingen tusschen de generale staven vond ik eveneens in de bijlagen van een oud verdrag." Ik geloof niet. zeide Frank Heine, dat ik een groot misdrijf begaan heb Ik verried België noch Frankrijk Ik heb slechts mijn kooper beet gehad, en dat is ten slotte slechts gewone oplichting. Frank Heine overhandigde den officier van justitie Louage spontaan het origineel van het door hem vervalschte stuk. De cij fers omtrent kanonnen, tanks enz. had hij zoo maar uit zijn duim gezogen De namen van de officieren vond hij in het militair jaarhoekje De handteekeningen schreef hij zonder meer onder hel stuk: een studie van de nabootsing had hij foiet gemaakt. Nadat het verhoor geruimen tijd geduurd had. verklaarde Frank Heine vermoeid te zijn. Het verhoor werd daarop tot heden verdaagd. E;r verslaggever van de „Soir" had Za- twdag in Amsterdam gelegenheid gehad om met Frmk Heine te spreken. Heine- ver klaarde in het onderhoud het document be treffende het Franseh-Be'giwhe Verdrag ?ef gemaakt te hebbeti Reeds vroeger was hü, zoo deelde hij verder mede, met een Duit- soher, era zekeren Kurt B. in kennis ge komen ,die hem in December 1927, naar deze beweerde, namens den leider der Duitsch-Nationaien, Hugenherg, geld aan bood voor de levering van Belgische doen malen. Ook met andere Duitsche spionnen kwam hij in contact en in den loop van het jaar 1928 heeft hjj aan de Duitsche spionagediensten kleine documenten, ove rigens van slechts geringe beteekenis, ver- suekt. Heine vertelde verder, hoe hij het valsche document had gemaakt. Met den hekenden Belgischen teekenaar, Wad Her nam werkte hij dikwijls samen. Met hun beider waren zij de beste vrienden van voomaamsto personen uit de Stahlhelmbe- weging en Jong-Conservatieven in Duits ch- laud. Nadat Heine enkele btjzond rheden jm- t1 ent de wijze, waarop hij de valsche stem pels, alsmede de nagebootste handteekenin gen op het document had weten te brengen, had medegedeeld, zeide hij, dat hij en ;,ijn medeplichtigen, die het stuk aan het „Utr. Dagblad" verkocht hebben, er hartelijk oni gelachen hebben, dat door do publicatie "ar het valsche document de parlementen in rep en roer zijn gebracht en de diploma ten ae laatste dagen voortdurend in actie moeien zjjn. Het is, zoo verklaarde Heine, nadrukkelijk zijn bedoeling geweest tm de Duitsche en .lederlandsche spionnon een goe de poets te bakken, en hij zeide er ver heugd over te zijn, dat hij door zijn ma- el mule's de spionnen van ve schillende lan der. in een net beeft gevangen. De houding van het „U. D.". Hot U. D (eekent hierbij aan: Niemand van het Utrechtsch Dagblad, noch de Directie, noch leden van den Raad van Commissarissen, noch de hoofdredac teur. noch eenig lid der redactie, admi nistratie en overig personeel hebben ooit rechtstreeks of met-rechtstreeks eenig con tact gehad terzake van de gepubliceerde documenten mei een der gearresteerde per sonen. Het Utr. Dagblad heeft bovendien voor deze documenten nimmer één cent be taald. De Maandagochtendbladen van Berlijn geven uiting aan een gering vertrouwen in de „avonturier" Heine. De „Monlagsposl" is vaD meening. dat men de verdacht snelle en uitvoerige be richtgeving uil België mei een zekere voor zichtigheid moet opnemen daar men er daar slechts te veel belang bij heeft. Reeds het feit, dat Frank Heine naar Brussel lerugge- keerd is. ofschoon hij een arrestatie vei- wachlen kon is zeer merkwaardig. Ook de „Mnntag" schrijft, dat het den schijn heeft, dal de Belgische regeering een na diplomatieke onthullingen vaker loege pasl procédé in scene gezel heeft, om hel weerleggen van de documenten, wal door de demenli's niel geschied was te versterken. Aan de Belgische regeering is het thans da waarheid van de bekentenis te bewijzen. Nieuwe enthullingen ln Amerika. Naar, volgens een Berlijnsch telegram van hel Hbld., de New Yorksche corres pondent van de ..Tag" meldt, publiceert de New-York American" het geheime proto col van een rede van den chef van den Bel gischen generalen staf Galet op 29 Maart 1928 in de 82ste zitting van de commissie voor de reorganisatie van de Belgische landsverdediging gehouden. Behalve oen leksi publiceer! hel Amerikaansche blad ook een foto van hel origineele stuk. Uil het protocol blijkt, dat Galet in deze vergadering uileen heeft gezel hoe een ver dedigingsoorlog die de Belgische troepen in samenwerking met de Fransche en de En gelsche troepen zullen voeren, dient le wor den voorbereid Hij drong er op aan. daf deze voorbereiding beëindigd znu zijn vOór de nnt- j ruiming van de bezette Duitsche gebieden in 1935 en wees in dit verband op de over eenkomst. die op 14 Juli 1927 met Enge land is aangegaan. De Engelsche regeering zou zich. althan9 volgens de vertrouwelijke mededeelingen van Galet, bereid hebben verklaard een ex peditiecorps van 160,000 man te zenden, waarbij er zorg voor gedragen zou worden, dat de cavalerie sterk gemotoriseerd is. „Nood breekl wetten", betoogde Galet verder, en de schending van de Nederland- sche neulraliteit is dus geoorloofd. In dit verband bracht Galet eveneens een doortocht van de Belgische troepen door Ntderlandsch Limburg ter sprake. België zou in de eerste dagen der mobilisatie 300.000 man actieve troepen ter beschikking moeten stellen, terwijl Frankrijk hel met een expeditiecorps van 1.2 millioen man ter hulp zou komen. Als doelwit van de Bel gische operaties noemde Galet de bezetting van het Duitsche industriegebied. Deze nieuwe onthulling zou de ..New- York American" van de Universal Service ui! Genève hehben ontvangen. Feitelijk is dil hetzelfde als het U. D. publiceerde qua inhoudl Engeland heeft reeds een even categorische tegenspraak ge geven. Kamiel Huysmans over de publicatie van het verdrag. Een rumoerige vergadering te Amsterdam. De Federatie Amsterdam der S. D. A. P. belegde gistermorgen te 10 uur in het Thea ter Carré aan den Binnen-Amstel een open bare vergadering, waar de heeren J. Oude- gecsl, J de Roode en de Belgische oud- Minister Kamiel Huysmans het woord zou den voeren. Reeds te 9 uur had zich voor het theater Carré een lange file gevormd, en toen te 10 uur de zaal en de balcons tot aan den nok gevuld waren, moest nog een zeer groot aantal teleurgostelden worden terugge stuurd. Toen te ongeveer kwart over tien het brandsrherm omhoog rees, begroette hei pu bliek den achter den bestuurstafel gezeten oud-Ministei van België, den heer Kamiel Huysmans met luid applaus, waartusschen door in een hoek van een der balcons ge fluit weerklonk. De zaal rijst op en zingt „De internationale" De opposanten op het balcon trachten het „Wien Neerlandsch Bloed" aan te belfcn en zeilen, als „De In ternationale" geëindigd is, het „Wilhel mus" in. De voorzitler der Federatie Amsterdam, de heer S. R. de Miranda opent de bijeen komt en maant alle aanwezigen aan zich verstandig te gedragen. Wie zich niet aan de leiding wenscht te onderwerpen wordt ver zocht de zaal te verlaten. De eerste spreker, de voorziiter der S. D. A. P de heer J Oudegeest begint met er op te wijzen, dat. indien het waar zou zijn. wat gepubliceerd is er een groot gevaar voor den oorlog is (Niet alle bronnen zijn echter te vertrouwen. Ken stem op hel balcon: „Ffei Vofk" is niet beterl (Groote beweging in de zaal. Ge roep: „Er uit"!I) De voorziiter, eveneens: „Gooit die men- schen er uitI" Na eenige drukte op hel bal con gaal de heer Oudegeest verder- Er zijn groepen, die de goede verslandhouding tus schen de beide buurstaten trachten te be derven. Onze Nederlandsche Napoleon, ge neraal Snijders. Een stem: „Hoera, voor Snijders!" Groote beweging in de zaai De voorzitter roept: Gooit al die menschen er uitl" De heer Oudegeest onderbreekt zijn rede en geduren de een vijftal minuien is men op het bal con klaarblijkelijk op min of meer hand tastelijke wijze bpzig. De ordeverstoorders, oneereer 25 in getal, le verwijderen. Dil schijnt wel goed gelukt te zijn- tijdens de rest van de vergadering weid althans de orde niel verder verstoord. De ordeverstoorders bleken le zijn een 25-tal propagandisten voor het actualis- tisch orgaan „De Bezem", die op deze wijze een vaderlandslievende betooging hadden willen houden ten gunsle van de publica ties in hei Utrechtsch Dagblad. De hee^Oudegeest. zijn .ede voorlzetlend, zezl. dat Nederland hel anti-militari6me in het bloed heeft en niel weet wal oorlog is. De sociaal democraten hebben geen vertrou wen in verklaringen van mijilaire en bur gerlijke ministers, noch in eigen land noch in andere landen. Maar als partijeenooten van over de grenzen zeggen, dat zij de ver antwoordelijkheid op zich durven nemen voor alle militaire overeenkomst, dis er tot stand kan komen, dan hebben we daar meer vertrouwen in dan in alle officieels de menti's. s De heer Kamiel Huysmans wordt met daverend applaus en de Inierr.ationa.la ont vangen. Spr. wil verklaren, waarom in 1920 een militair tractaat voor België voordeeiig was. Nederland is aan den oorlog ontsnapt, Bel gië in 1870 ook, maar in 1914 niet meer. Pelgië heeft de bezetting gekend van Span je, van Oostenrjjk, vaD Frankrp, van NV dc-riand en ten slotte die gruwelijkste, de laatste, die van Duitsoh'and. België wil geeg bezetting meer. In 1920 was België liever een bange Piet dan een dooie Piet. Er werd een verdrag gesloten, dat gere gistreerd werd bjj den Volkenbond. Daar in staat niets van Italië, of van Spanje, maar daarin staan slechts bepalingen betreffende bet plaatsen van troepen ter voorkoming van een nieuwen invpl in België. Het ver drag is dan ook volkomen defensief. Het spiek vanzelf, dat ter uitvoering van dit vei drag uitvoerende militaire bepalingen moesten worden gemaakt. Ook ter uitvoering van het Locarno-verdrag zullen dergelijke maatregelen getroffen dienen te worden, als men niet wil, dat een dergelijk verdrag slee ru een papieren overeenkomst zal blij ven De Nederlandsche Sociaal-democraten heb ben nog niet het ongeluk gehad, in de re geering te zitten. De Belgische soe. dem. ministers hadden dat wel en moesten in deze functie wel kennis nemen van het ver drag. Spr. zal ook de burgelijke ministers moeten verdedigen. Spr i» er van overtuigd dat er niemand op de Belgische regeerinp- bankqn zit, die tegen Nederland zou willen inuigeeren. Het heeft bjj de soc. dem. oud-ministers verbazing gewekt, dat men in Nederland ook maar geloofd heeft, dat zij de hand zou- dai hebben gehad in deze intrige, in deze misdaad. Maar in bet land van Uyienspiegel ttt Reinaert de Vos beeft men den zin van ironie nog niet verloren. Zelfs in Ita lië heeft men het geval niet serieus geno men. Men kan nu wel zeggen: „Misschien heb ben die generale staven wel achter de rog gen der ministers de zaak bekonke.d". Maar dat is in België onmogelijk. In België moe ten de officieren gehoorzamen. Minister de Brouquevihe is een politieke tegenstander, maar één ding moet spr. van hem zeggen: „Hij is haas in zijn departement". Als dat in Nederland anders is, al»! daar de mili tairen de baas zjjn, dan roept spr. de Ne derlanders toe: „Ziet eerst, dat gij uw de mocratie ontwikkelt!" Stemmen uit de zaal: „Ssstt!" Kamiel Huysmans: Ja, ik kom hier im mers om de waarheid te zoggen, niet o«n u aangenaam te zjjn. Spr. wil een voorspel ling doen. Het duurt misschien nog slechts eenige uren of het geheele geval zal upge- heldero zijn en de schuldige misschien hekend. Spr. wijst er op, dat het verdrag van 1920 een eenzijdig verdrag was, dat Eelgië ecoiigo waarborgen gat Thans heelt België de waarborg vau Locarno, en daarna is de waarde van het verdrag van 1920 eigenlijk vervallen. Het heeit spr. verwon derd, dat een Nederlandsch dagblad bereid was, een dergelijk stuk op te nemen. Even eens heeit het in België verbazing gewekt, dat het Nederlandschy publiek gelool heeft gehecht aan de gepubliceerde documenten en dat de Nederlandsche regeering zelfs meende lot stappen te moeten overgaan Zelis partijgenooten zeiden: „11 n'y a pas de fumée sans fou". De vervalscher is echter niet eens handig te werk gegaan. Als spr. een dergelijk docu ment zou moeten maken, zou bij het beter hebben gedaan, zonder de zichtbare leemten en iouten, die het gepubliceerde document aankleven. Spr. waarschuwt de soc.-democraten zich niet op sietptouw te laten nemen door het activisme, dat eveneens een soort annexio- nisme inhoudt. De Vlaamsche beweging heeft slechts den cultureelen en mortelen steun van Nederland noodig, niet de poli tieke inmenging. Het moet wel opvallend zün dat behalve de communisten en de froqters de geheele Belgische Khmer in de valsch- heid van de documenten heeft geloofd. De conferenlies tusschen de militaire afgevaar digden, waarover zoo druk gesproken wordt, hebben niet plaats gehad. Deze conferenties tusschen de generale slaven zijn nooit ge houden Er zijn geen Belgen, die vijanden van Nederland zijn. Men wil slechts de broe derschap dor beide landen. De soc.-dem. in België strijden tezamen met hun broeder» in Nederland voor de vrijmaking van het pro letariaat en tegen het militarisme en vóór de ontwapening, al volgt men in België mis schien een anderen wez dan in Nederland De internationale bevrijding der arbeiders klasse en de bevestiging van den vrede is beider doel. (Langdurig applaus). De laatste spreker, de heer J. J. de Roode, wil Huysmans' vraag beantwoorden, hoe het mogelijk was, dat men in Nederland zelfs in soc. dem. kringen door de publicatie veront rust was. Spr. gelooft, dat dit komt. doordat men in Nederland zulk een groot wantrou wen heeft tegen de militaire kliek. Spre kende over het activisme zegt sprdat het idealisme voor de studeerende jeugd aan de Universiteiten beru9t op een dwaling. De meeste leerstoelen worden bezet door verdedigers van het beslaande stelsel en eenige verdwaasde hoogleeraren, die bewij zen, dat men. om een toga le dragen, nog niet vrij hoefi te zijn van dwaasheden en zotlernijen. leiden deze jeugdige geestdrift, waar spr. sympathie voor heeft, op verkeerde paden. Na Locarno kunnen de geheime verdra gen vervallen. Een vrouwenstem: „Maak ze dan publiek" De heer de Roode: Ze zijn publiek, want na Locarno bestaal er niets anders dan wat bij den Volkenbond geregistreerd is. Maar ook de militaire waarborgen van den Volkenbond moeten weg. Wanneer de vol keren telkens als er een misverstand rijst zelf alles in het werk stellen om den oor. sprong te viDden en het misverstand uit den weg te ruimen, wordt de vrede het best gewaarborgd. (Applaus). 0 0 Na afloop is een resolutie aangenomen, waarin de door de sprekers genoemde weh- schen zijn vervat. De vergadering ging daarna rustig aiteen RECLAME. -üVe voile melk Ee" toe bereid volgen» chocol»do,bere B I - O™ V.: 6*' tos sSff 5961 DE KONINGIN TE DORDRE Bezichtiging van het ijsbieken. De Koningin en prinses Juliana I Zaterdagmorgen een streng incognifl zoek aan Dordrecht gebracht om zi.J soonlijk van den toestand op de riri voor deze gemeente op de hoogte te fcl Te 1018 gearriveerd per gewonen waaraan een koninklijk salonrijtuig gehaakt, werd met een koninklijke autd volgd door een tweede auto. gereden het Wieldrechtsche Veer. Daar betrat gezelschap den ijsvloer om de rivier c wandelen tot dicht bij 's Gravendeel. Vervolgens werd een half uur me langstelling gadegeslagen het breken het ijs door de gevlagde booten ..Sib „Christiaan Bruinings", „IJsel" en gië". Daarop werd naar het veer Willem gereden. Van Willemsdorp werd gereden naai Kop van 't Land, waar het ijs in deN Merwede bezichtigd werd. Vervolgeni den de auto's terug naar Dordrecht, opnieuw het ijsbreken in de Kil wer zichtigd. De vier booten waren inmiddels i derd tot het Mallegat en den Zeehï mond te Dordrecht. Staande aan den f sloegen de vorstelijke personen op vil meter afstand gedurende een hall ui verrichtingen der stoomschepen gade.l volgens werd de terugtocht naar het[ tion aanvaard. De vorstelijke bezoekers vertxokké| 1.22 weer naar de residentie. DE OPENING VAN DE VARA-GEBOUWE Minister van der Vegte spreekt 1 In het Palace-Hotel te Hilversum Zatermiddag de officieele opening plai had van het aan de Heuvel laan g| eigen gebouw van de Vereeniging beiders Radio Amateur» (V A R A.) Onder de aanwezige autoriteiten ni(P!! wij op de heeren ir. H. v. d. Vegle. rail van Waterstaat, ir. Damme, directe™ raai der P.T.T., B. II. Bakker, wethui* waarnemend burgemeester van HilvJ en andere autoriteiten. De heer S. v. d. Woude, voorzitten V.A.R.A., opende de lange rij der spi Uitvoerig ging spr. de totslandiomijJ nieuwe V.A.R.-studio na. Minister v. d. Vegte. hierna het i verkrijgende, zeide dal hij gaarne gevoll gegeven aan de uilnoodiging om bijl plechtigheid tegenwoordig te zijn. L, Immers verlegenwoordigt de V.A.R^ aldus spr. een groote cultureeie tieke strooming in ons volk, en ik I meening dal elke zoodanige slroominil binnen de perken, door de wel gesleli| de microfoon moet kunnen uiten ■wil ik er ook op deze plaats op wijsi wil men in Nederland tenslotte kom* een bevredigenden toestand op radio-ons gebied, de verschillende omroeporganil met eerbiediging overigens van ieders punt elkander zullen moeien vinden gebied van den omroep, waarop geul lijke verzorging mogelijk en wenschriij De V.A.R A bloeit ging spr. voc het ledental neemi sleed9 toe. haar ouli is door ingebruikneming van dit meu«| bouwoncomplex belangrijk verbeter! kan naast haar groote activiteit voor hl lang dat zij dient en dal voor haar eel vensbelang is, thans zonder gevaar I eigen voortbestaan medewerken, om f men tol de samenwerking, die ik rot bedoelde en waarloe ik de andere oml organisaties, die ik tot mijn genoejrtL vertegenwoordigd zie. mede oproep. P Namens het Hilversumsche gemeentebej werd het woord gevoerd door den heer Bakker, loco-burgemeester. Ta! van sprekers voerden hierna N woord, waarbij velen geschenken aanbt UIT HET SCHILDERSBEDRI|t> Wijl tusschen de besturen der i geversbonden in het schildersbedrijf de drie gezellenorganisaties nog n:euw| sprekingen zullen plaats hebben zj loopende collectieve overeenkomst nog j loopig met één maand en wel op 1 ApnJ worden voortgezet De r.-k. en chri9'4 patroonsbonden hebben zicb bereid I ktaard voor de betaling van loon opj feestdagen en vacantie een fonds te vorf op voorwaarde, dat een tweejarig tot stand komt, en verder voor zeveij plaatsen een hoogere loonklasse in te ren. VERSPREIDE BERICHTEN Een Reuier ielegram meldt, dat Hendrik Zaterdagmorgen, uitgeleide door den Nederlandschen gezant en de J van de legatie uit Londen weer naar Of land teruggekeerd is. Aan Jhr. mr C. Quarles van op zijn verzoek met ingang van 1 Af""l eervol ontslag verleend uit zij" be'reM als vice-president van de arrondise™ rechtbank te Amsterdam onder dan' ging voor de in rechterlijke betrekkingen» wezen diensien. Als zoodanig is ""J] met ingang van gelijken datum mr van Royen, thans rechter in gemeld» bank. Benoemd lot officier van justfti* I arrondissementsrechtbank te RaarF I L H Roeiers van Lennep, thans ia betrekking le Leeuwarden. Benoemd is tol nnlaris binnen hall mndissemenl Haarlem ter slandnlaa'J meente Haarlem G. F. M. Rooz»n> notari» te Uonaltr.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10