De zeventigste verjaardag van ex-keizer Wilhelm. INDIEN gij Italiano koopt ter verlichting Uwer hoest en verkoudheid, dan zult U ondervinden, dat Uwe keuze de juiste is. UIT DE RIJNSTREEK. Een groot aantal geschenken ait Duitschland en Nederland. Ter gelegenheid van den 70slefi verjaar dag van ex-Keizer Wilhelm vereenigden zich Zaterdagmorgen in het park van Huize Doorn de leden van het gemengde koor „Doom'' ten einde den jubilaris een aubade te brengen. Aan den dirigeni, den heer R. Davidson, betuigde de jubilaris zijn erken telijkheid. Inlusschen hadden zich voor het Poort gebouw de ieden verzameld van het comité, dal den jubilaris namens de dorpsbewoners een geschenk, bestaande uit twee tuinban ken, kwam aanbieden. Geheimer Hofrat Kogge bracht de depu tatie lot voor hel kasteel, waar de banken reeds waren geplaatst en waar de ex-kei zer omringd door zijn familieleden de depu tatie wachtte. Doorn s burgemeester, die als voorzitter van het comité fungeerde, herinnerde aan den ouden band, die er steeds bestaan heeft tusschen Huize Doorn en het dorp. Ook de tegenwoordige bewoner heeft die traditie hoog gehouden, reden waarom een aantal dorpelingen hem een blijk van sympathie wenschten aan te bieden. De burgemeester overhandigde daarop een album bevattende de namen van allen, die tot het huldeblijk hebben bijgedragen. De ex-keizer, wiens echtgenoote wegens griep te bed lag, dankte hartelijk voor het geschenk en deelde voorts mede, dat hij uil zijn vaderland veel geschenken heeft ontvangen ter verfraaiing van het rosarium, o.a. 1400 rozen van de „Adelsgenosse- 8chaft" Het ligt in zijn bedoeling het ro sarium te laten vergrnoten en hij hoopt, dat de inwoners van Doorn daarvan veel ge noegen zullen hebben. Verder kwam een stroom van brieven en telegrammen binnen, alsmede tal van ge schenken. Het hoofdgeschenk is een klokkespel, be stemd voor het uurwerk in den garageto ren. De vijf klokken dragen de namen „Kaiserin", ,,Hohenzo!lern", ,,Treue", „Hei mat" en „Brandenburg". Tot dit geschenk hebhen bijgedragen prinses Hermine, de familie, 's keizers omgeving en vele Duit- eché families. Het dorp Amerongen schonk een impo sante bloemhulde, evenals het indertijd door den ex-keizer gestichte Johanniler- hospitaal. Het cadeau van den adel, waar toe ruim vijftig families hebhen bijgedra gen, bestaat uit een schaal van gedreven zilver. Ter gelegenheid van zfjn verjaardag heeft de ex-keizer een brief gericht aan mi nister Kan, waarin hij uitdrukking geeft aan zijn innige erkentelijkheid jegens de Koningin en het Nederlandsche Volk voor de gastvrijheid. Daarin wordt herinnerd, hoe ons vaderland In bewogen tijden, zijn vanouds heilig asylrecht heeft weten te handhaven. Dankbaar wordt voorts gewag gemaakt van de vriendschappelijke gezind heid van zoovelen onzer landgenoolen om het den ex-keizer opgelegde lot te verzach ten; in het bijzonder wordt een warm woord gewijd aan graat Bentinck van Ame rongen, dis allereerst zijn gastvrij huis voor hem opende. Ten slotte wordt de diep gevoelde wensch uitgesproken voor de wel vaart en den bloei van hel Nederlandsche volk. Reeds om 9 uur in den ochtend vertrok ken gisteren de familieleden van den 70-ja- rige. die zoowel in Zeist en Driebergen als in Amerongen en Doorn logeerden, naar „Huize Doorn", waar de ex-keizer, die in Generaals-uniform verscheen, de borst ge tooid met verschillende onderscheidingstce- kens, hen ontving. Evenals Zaterdag was ook nu Prinses Hermine niet in de gelegenheid aan de zijde van haar gemnal de gelukwenschen in ont vangst te nemen, daar zij nog steeds het bed moest houden. Een der eersten die de receptiezaal in de vroegte betrad was de kroonprins, even eens in Feldgrau-generaalsuniform, met de kroonprinses en hunne kinderen. Vervolgens vêrschenen achtereenvolgens prins Eitel Friedrich, prins Oskar, prins Adelbert en prins August Wilhelm, allen vergezeld van hunne gemalinnen en kinde ren, zij allen drukten hun vader de hand ,De hertogin van Braunschweig und Lune- burg, die met haar gemaal en kinderen de zaal binnentrad, omhelsde haar vader, die zichtbaar aangedaan was door de hartelijke ontmoeting met al zijn kinderen en klein kinderen. Bij de ochtendontvangst waren alle in ons land vertoevende familieleden van den ex-keizer, waarvan de heeren allen in uni form, meerendeels in het Feldgrau waren gekleed, terwijl de jongens matrozenpakken droegen. Zoo verschenen o m de zuster van den ex-keizer, koningin Sophie van Grie kenland met haar zoon Paul (de eenige broer Prins Heinrich was wegens ziekte verhinderd, maar werd vervangen doorzijn oudsten zoon Prins Woldamar von Preus- sen, met de prinses) en verder de ex-koning van Saksen, de Groothertog en de Groother togin von Hessen und bei Rhein, de Groot hertog en de Groothertogin von Mecklen burg. Prins Karl Franz Joseph (de zoon van den overleden prins Joachim). Land graaf en Landgravin von Hessen, Prins en Prinses Philip von Hessen, Prins en Prin ses Wolfgang von Hessen, vorst en vorstin von Hohenzollern, Vorst zu Fürstenberg, Prins en Prinses Ferdinand zu Schonarch Carolath e.a. Nadat de ex-keizer de gelukwenschen van allen in ontvangst had genomen en men nog korten tijd in de gelegenheid was, de honderden bloemstukken, waarvan er ver schillende buitengewoon fraai waren, te bewonderen, ving om 10 uur de speciale godsdienstoefening aan. Ook bij dezen kerkdienst waren hoofd zakelijk de verwanten van den jarigen ex- keizer tegenwoordig. Nadat eenige gezangen waren uitgevoerd hield de hofprediker dr. Vogel uit Potsdam, een predikatie naar aanleiding van Rom. I 16. Na afloop der godsdienstoefening werd een foto gemaakt van alle aanwezige fami lieleden van den gewezen keizer die daar na Huize Doorn in auto's verlieten. Buiten het poortgebouw had zich intus- schen een legertje pers-fotografen en film operateurs alsmede eenige belangstellenden opgesteld, om het vertrek der meerendeels in militair tenue gestoken personen te kunnen gade slaan. Jntussehen was het half twaalf gewor den. Onafgebroken werden bloemen en ge schenken bij Huize Doorn bezorgd. Ook een stapel telegrammen en vele honderden brie ven werden door het post- en telegraafper soneel afgeleverd. Onder de bloemstukken was er een van de Koningin-Moeder, n.I. een prachtige mand mat azalea's en aaronskelken De Koningin-Moeder had vervolgens ook even als prins Hendrik, een telegrafische geluk- wensch gezonden. In den loop van den dag kwam graaf Van Lynden in naam van de Koningin de gelukwenschen aan den 70-jarige aan bieden. Om één uur waren weer alle familiele den op Huize Doorn aanwezig voor het noenmaal. Alleen prins Adalbert ontbrak er met zijn gezin, in verband met eene lichte ongesteldheid van zijn zoontje prins Wil helm Victor Freuna, die kou had gevat en de kamer moest houden. De dochter van den ex-keizer, de herto gin van Bronswijk, nam wegens de afwe zigheid van prinses Hermine de honneurs als gastvrouw waar Toen allen, een 70-tal personen, aan de twaalf met zalmkleurige cyclamen versier de tafels hadden plaats genomen, bracht de ex-koning van Saksen een toost uit op den ex-keizer van Duitschland hem, namens alle gasten, gezondheid en sterkte toewen- schende. Tot besluit van den herdenkingsdag is een feeslmanltiid gehouden. Des avonds was het gebouw schitterend verlicht. ALPHEN. Gevonden voorwerpen: 3 directoirs, 1 grijze wollen doek, 1 belaslingplaatje 1928, 1 zilveren dameshorloge. 1 zilveren broche, 1 leeren riem, 1 mes. 1 paar badsrhoenen, 1 portemonnaie met inhoud en 2 bossen slroo Inlichtingen politiebureau Juliana- straat. In aansluiting op ons bericht van de belangrijke vischvangst in de Aar kunnen wij nog mededeelen. dat door de politie tegen verschillende overtreders ingevolge art 2 der Visscherijwet (het bezigen van eenig middel om visch te vangen) zonder acte of vergunning proces-verbaal werd opgemaakt. Een ieder zij dus op zijn hoede. 6460 RECLAME. INDIEN gij het koopt als lekkernij, dan zult U door den fijnen smaak er steeds weer naar terug verlangen. ITALIANO wordt verkocht in rollen 10 ct. en in speciale zakjes 20 ct. per ons. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodoras Hendiicus, z. van Th. van Veen en G. Wolvers. Apolonia Columba, d. van S. A. Koot en M. C. van Klink. Overleden: Leendert van der Heden 7 j. Ewoud Ignatius Brand 7 maanden. Gehuwd: P van Klink jm 26 j. met W. G van der iMeer jd. 21 j. J L. van Klink jm. 25 j. met J. M. Hillenaar jd. 22 j. Het aantal werkloozen ingeschreven bij de arbeidsbeurs bedraagt momenteel 67. BOSKOOP. (t Mosterdzaadje. Vrijdagavond hield de knapenvereeniging ,,'t Mosterdzaadje" in de Chr bewaarschool aan de Nieuw9traat haar jaarvergadering. De opkomst voor deze vergadering was zeer goed Na de opening door den voorzitter, kregen wij de verslagen van secretaris en penning meester die onveranderd werden goedge keurd. Daarna werd overgegaan tot afwerken van een goed verzorgd programma, hetgeen bestond uit zang, voordrachten, samenspra ken. enz Dat een en ander goed insloeg bewees het daverend applaus in de zaal. Het was. weder een mooie en recht gezel lige avond, waarop het bestuur met genoe gen kan terugzien. Burgerlijke Stand. GeboTen: Cornelis Thomas, z. van J. Groenendijk en E. M. Steenbergen. Jo- netta, d. van M. Gooswilligen en J. v. Buur- ren. Jacoba Johanna, d. van A. v. Wijk en G. FToogen-doorn. Overleden: Cor9tiaan van Bemmel 48 j. Marrigjo Oskam echtgenoote van J le Clercq 30 j. Jannigje de Groot echtge noote van Tb de Ridder 61 j. Martinus Antonie Brass 75 j. Leendert den Ouden 61 j. Adriana Cornelis Vermeulen 1 j. De boomkweekersleerling J., in dienst bij den kweek er v. H. aan de Zuid-kade, had het ongeluk, toen hij eenige boomen per slede over het ijs vervoerde, uit te glijden, met het noodlottig gevolg dat de jongeman zijn dijbeen brak. De ontboden geneesheer achtte overbrenging naar een ziekeninrich- ting noodzakelijk. LEIDERDORP. „Helpt Elkaar." Uit het jaarverslag van de vereenigng .Helpt Elkaar", welke vereeniging, naast de wijkverpleging, zich ten doel stelt, het lijden van zieken en zwakken zooveel mo gelijk te helpen verlichten, bleek dat het vorig jaar de inkomsten hadden bedragen f. 4B5.11, de uitgaven f. 435.54. saldo f. 49 57 Het aantal verplegingsartikelen, waaronder 2 Sanatoria-Ligtenten, bestaat thans uit 84 stuks, welke het vorig jaar 149 maal werden uitgeleend Het bestuur besloot, op nieuw een circulaire te verspreiden, bij de genen, die tot heden nog geen lid van deze zoo onmisbare vereeniging zijn. C. J. V. „Eben Ha6zer". De Jongelingsvereeniging op Gerei. Grondslag „Eben-Haëzer" hield haar jaar- lijksohe fee9tvergadering in de lokalen van het gebouw van de Bijzondere School. Het wa9 een recht feestelijke avond. Na de opening door den voorzitter, den heer C. Meerburg, werden de gewone ver- Blagen uitgebracht, en vervolgens het rijk voorzipne programma afgewerkt Verschil lende opstellen en voordrachten werden ge houden. Een improvisatie wedstrijd bracht enkele jongelui wel wat in moeilijkheden, doch de meesten wisten er zich flink door heen te slaan De heeren B v d Sijs. H. Roest en L. Los verwierven een prijs. Een aardige attractie was een revue, betrekking hebbende op voorkomende levensepisodes van enkele leden van de vereeniging. deze werd door middel van een tooverlantaren op het doek gebracht Afgevaardigdtm van Zusterverenigingen uit den omtrek alsmede van den Geref. Kerkeraad brachten de beste wenschen over. De leden G v. d. Stoel C. Los en S van der Stoel zorgden voor enkele muzieknum mers De heer W Samson, oud lid der ver eeniging 9loot d^ze bij uitstek geslaagde bij eenkomst met dankgebed. Op 8 Februari a s. zal het 25 jaar ge leden zijn dat alhier de Coöperatieve Bo® r» nleenhank werd opgericht Het voornemen bestaal dit feit in een buitengewone bijeen komst te herdenken. Onze vroegere plaatsgenoot de heer H. Oosterhout, thans woonachtig te den Haag. slaagde voor het examen Engeleche Handelscorrespondentie, LEIMUIDEN. Ter aardebestellino J. P. Heblij. Alhier had onder groote belangstel ling de begrafenis plaats van het stoffe lijk overschot van wijlen den heer J P Heblij in leven hoofd der Bijzondere School met den Bijbel alhier. Aan het graf werd gesproken door den predikant der Herv. Kerk waartoe de over ledene behoorde, ds R J van der Weerd. Vervolgens sprak de vroegere predikant, ds. D Ringnalda thans predikant bij de Ger Kerk te Middelburg, die den heer Hebtij uitstekend gekend had en den overledene schetste als een bekwaam en ijverig onder wijzer en als Godvreezend man. Namens hel schoolbestuur en het onder wijzend personeel werd het woord gevoerd door den heer P. Rietdijk, lid van het Schoolbestuur. Vervolgens voerde de heeT J. Baak. In specteur van het Lager Onderwijs in de In spectie Leiden en waarn. Inspecteur in de Inspectie Delft nog het woord. De drie hoogste klassen der school waren bij de begrafenis b-srenwoordig. Behalve den Kerkeraad. merkten wij onder de aanwezigen nog op den wethouder, den heer J van Dam en den secretaris der gemeente den heer W L. Diemont. Een familielid van den overledene dankte voor de eer den ontslapene beweeen. Diep onder den indruk verliet men daar na den doodenakker. Inschrijving Bouw Ned. Herv. Pastorie. Bij de gehouden aanbesteding van den bouw van een pastorie voor rekening der Ned. Herv. Gemeente te Leimuiden onder Directie van het Bouwkundig Bureau W. Maarse Jr. te Aalsmeer werd ingeschreven als volgt. In Massa. R Terhoore Boer, N, Amstel f. 12700-, G Muis. Leimuiden f. 12345; G. Klaase Bos, Amstelveen f. 20294-, L. van Beusekom. Alphen aan den Rijn f. 12394; C. van Diik en van der Bregge. Nieuwvcen f. 12130, W de Vos, Nieuw-Vennep f. 15500; P. H. Muller te Leimuiden f. 12460. Perceel T. Metselwerk: C. van den Genuchten. Amstelveen f 11675; Gebr. Charlef. Leimuiden f. 5535: Blaazer, Riinzaterwoude f 6480; A. van Leeuwen, Nieuwkoop f. 6349. Perceel IT. Timmerwerk: R Terhoore Boer, N Amstel f. 5025-. L. van Beusekom. Alphen f 4640; Bik en van Drie) R'jnzatenvoude f. 4930; A. van Leeu wen, Nieuwkoop f. 6390. Perceel IJT. Loodgiefcrswerk: G. Prins Aalsmeer f. 980. Pprceel IV. Schilderwerk: M. Kortenoever. N Vennep f. 987; K Wes- selius Leimuiden f. 850-, P. van der Waard. Aalsmeer f. 1174; J. Lammens. Haarl.raeer I. 932.50 Pprceel I enTI: R. Terhoore Boer. N. Amstel f. 11120. De gunning werd nog aangehouden. RECLAME. OUDE-WETERING. AFSCHEID VAN Ds. W. W. SIDDRé, PREDIKANT BIJ DE NED.-HERV. GEM. Een drukbezochte plechtigheid. Van heinde en ver waren de gemeentele den gekomen om getuige te zijn van het afscheid van ds. W. W. Siddré, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Zevenbergen. Het kerkgebouw was tot in alle hoeken bezet toen de dienst een aan vang nam. Aangevangen werd met het zingen vati Ps. 89 i en 2. Vervolgens werden de ar tikelen des geloofs voorgelezen en werd gezongen Gez. 82 5. De heer Edskens las voor 1 Kronieken 29 9 t/m. 20. waarna de scheidende leeraar iü gebed voorging en ongeveer als volgt sprak: Nog slechte weinige oogenblik- ken en het uur van scheiden is daar. Het is niet kort geweest, bijna 8 jaar heb ik van deze plaats het Evangelie van Jezus Christus mogen verkondigen. Zwaar viel het mij om op den 9den Sept. j.l. de bood schap aan de gemeente te brengen, dat ik het beroep naar Zevenbergen had aange- j nomen. Thans, nu het de laat6te ure is, vraag ik mij af, zal er van de Evangelieverkondi ging onder de jeugd zoowel als onder de ouderen iets bewaard blijven. Mijn prediking van deze plaats is voor bij maar in samenhang blijft alles bewaard. De zonde waarvoor de vergeving niet ver kregen is, de liefdeloosheid en het onbe dacht gesproken woord Id de natuur gaat er geen kracht verloren, zoo is het ook m de geestelijke wereld, het wooid des Heeren za' niet ijde 1 ijk tot Hem wederkeeren. Als tekst had de leeraar gekozeü 1 Kro nieken 29 18. .,0 Heere' Gij God onzer vaderen Abraham Isaak en Israël, bewaar dit in eeuwigheid in den zin der gedachten des harten Uws volks, en richt hun hart tot U." Door de gemeente werd gezongen Ge zang 12 2 en 6. Veel is er in de jaren, dat ik hier ben door vrijwillige bijdragen aan kerk eD con sistorie verbeterd geworden. Ook voor de zending is heel, heel veel gegeven. De op komst in mijn kerk is steeds goed geweest; verflauwing in deelneming aan het geeste lijk leven was niet te bespeuren. Maar deD beker der dankzegging wil ik niet ledigen. Het is God. die zijn kracht door mijn zwakheid volbracht heeft. Ik hoop, gemeente dat Gij niet alleen tot ons, maar ook tot God gekomen zijt. Zie niet op mij, maar op Hem, die mij gezonden he°ft. Ik eindig mijn arbeid in uw midden met de bede: ,,0, God, wie 't niet faalt aan krachten, bewaar dit in eeuwigheid in den zin der gedachten des harten Uws volks en richt hun h&rt tot U, Amen. f-aOLOLATl ®eieCfheiei<*voUen' ,ectc lade bouden delicaiesse. een ware Daarna ging de predikant in gebed i waarna gezongen werd Ps. 68 14. Vevolgens richtte de predikant een soonlijk woord tot de aanwezigen. Hij bedankt allo aanwezigen voor belangstelling tot zelfs Roomschen zip predikant onder zijn gehoor. Dit zegt veel. Steeds heb ik getracht het woord Paulus waar te maken Zooveel in I houdt vrede met alle menschen". Achtereenvolgens richt hij daan» kort woord tot de heeren Brunt, I meester van Waarder, tot dr. Sax, die ziekte niet aanwezig is en tot den p? kant der Ger. Kerk, die door omsUt heid mede niet aanwezig kon zijn. Vervolgens richt hij zich tot dei vaardigden der gemeenten Leimuidei Riinzaterwoude, van welke gemeentu consulent was, tot den ring Woerdet, de afgevaardigden van het Classical' stuur, kerkvoogden en kerkeraad ei den toekomstigen consulent van Oud» Nieuwewetering. De heeren J. N. Los en R. Kroon spri daarna namens kerkeraad en gerkioo tot den scheidenden leeraar. Ook wordt woord gevoerd door een vertegenwoon van den ring Woerden, den president het Classicaal Bestuur, ds. Bollee van 1 wiik en ds. Pot van Bodegraven. De heer J. N Los verzoekt de gemit den scheidenden leeraar toe te zingen' 96 laatste vier regels, terwijl hem op zoek van ds. Pot wordt toegezongen 121 4. Nadat ds. Siddré alleD dank gezegdl voor hun mooie woorden, komt Da bel gen van Ps. 146 8 aan den dienst einde. Van de gelegenheid om den scheidt leeraar en diens echtgenoote de ha; drukken werd algemeen gebruik gen RIINZATERWOUDE. Ziekenverpleging. De Rijnzaterwoudsche Vereeniging Ziekenhuisverpleging hield onder voort schap van den heer W. Compeer bii jaarvergadering. De voorzitter o vergadering mei een woord van welkM de aanwezigen. Hij hoopte dat er eve het vorige jaar weinig ziektegevallen zouden voordoen en dat 1929 voor de eeniging daardoor een voordeelig jw zijn. De notulen werden door den heer Ju gelezen Uit de rekening van den Pen meester bleek, dal de inkomsten ovw dienstjaar 1928 f. 750 40 hadden bedn terwijl de uitgaven f. 402.40 beliepen dat er een goed slot was van f. 348. De heeren l'Ami en Rosenbooro rekening onderzocht haddpn verklaarden deze door hen in volmaakte orde was' getroffen. Vervolgens bracht de secretaris een rig jaarverslag uit. De begrooting wordt in inkomsten^ gaven daarop vastgesteld op f. verplegingskosten werd een bedrag f. 800.in uitgaaf geraamd. De heeren S. J. Visser en A. Kempe die als bestuursleden aan de beurt ras treden waren, werden met algemeene men herkozen. De heer Kempenaar die ter vergaf aanwezig was nam zijne benoeming Daarna sloot de voorzitter de verg3<ir met een woord van dank voor de ptf samenwerking. Alhier trad in het Nutsgebouw^ het Dept. Rijnzaterwoude van de j schappij tot Nut van 't Algemeen op W kende trio Hofmann uit Amsterdam. De zaal was deze avond werkelo' I klein. Wat door het bekende trio geF i werd wa9 buitengewoon goed. ..De komische avonturen van dammer echtpaar", o.a ..Gijs en Trijn Amsterdam" dient hier genoemd te Dat er genoten werd bleek wel uil bpl durig handeeklap na ieder nummer vH i alleszins mooie programma. De heer H. Erkelpnboom. a'M' haalde op de pluimveetenloon?fe""jj Sassenheim met een inzending ran nijnen (Blauwe Vlaamsche reuzee. Vlaamsche reuzen en Cinchilles1 prijzen, (wee, 2de prijzen, drie derde f" en bovendien 6 eere-prijzen.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10