BALANS- OPRUIMING STOFFül B. DE KONINl UIT DE ONTREKEN. Nog slechts enkele dage Restanten in ongelooflijk goeflkot Haarlemmermeer. Bevestiging en intrede van ds. Salverda te Hoofddorp. Na in den morgendienst in de Ned.-Her vormde Kerk te Hoofddorp door ds. Koene koop uit Meppel in z'n ambt te zijn beves- digd, deed ds. J G. Salverda, voorheen -s Heino, Zondagmiddag zijn intrede in z'n nieuwe gemeente. Het kerkgebouw was stampvol. De nieuwe herder en leeraar zeide in de inleiding van zijn intreepredikatie, dat hij tot de gemeente was gekomen om te spre ken ,,een goed woord van Jezus Christus" en sprak verder naar aanleiding van Han delingen 8 over deze woorden: ,,En Filip- pus kwam af in de stad van Samaria en pre dikte hun Christus en daar werd groote blijd schap in die stad". Zijn in allen eenvoud uitgesproken schoone predikatie werd door de groote schare met veel aandacht gevolgd. Aan het einde van z'n rede gekomen, richtte ds. Salverda zich allereerst tot zijn Ambtsvoorganger ds. D Bax. hem dankende voor zijn tegenwoordigheid en de verzeke ring gevende, dat zijn veeljarige, gezegende arbeid in Haarlemmermeer, waarover steeds met groote waardeering kan worden getuigd, bij velen in dankbare herinnering zal blijven Mogelijk zal de wijze waarop hij een en ander zal aanpakken, eenigermate ver schillen. maar dit zit maar aan den buiten kant. zoo zeide spreker en in de zaak waar het op aankomt ..Christus te prediken", zal hij geheel het voetspoor van ds. Bax volgen en trachten met dezelfde blijmoedigheid, lust en opgewektheid in Haarlemmermeer voor de uitbreiding van Gods Koninkrijk werk zaam te zijn. Tot ds. Koenekoop zeide hij. dat het hem goed had gedaan door hem in het nieuwe predikambt te zijn bevestigd en nog meer had getroffen de wijze waarop dit geschiedde met voor hem zoo bezielende woorden ..Ga op den steiger en bouw den Heere een tem pel". Een woord van dank richtte hij verder tot ds. Baljon van Halfweg, consulent voor Hoofddorp, voor al hetgeen hij in het belang van de kerk voor Hoorddorp, inzonder tijdens de vacature, heeft gedaan. Verder tot den Kerkeraad, Kerkvoogden en Nolabelen en de heeren van der Ploeg en Gevers, voor de harlelijkheid en vriendschap waarmede ze hem en zijn gezin zijn tege- moet getreden en hebben ontvangen en de vele moeiten en zorgen die ze zich hebben willen getroosten om de pastorie zóó keurig in orde te maken, dat hij niet kan nalaten aan zijn tevredenheid en dankbaarheid uiting te geven. Ds. Salverda dankte hierop den burge meester van deze gemeente mr. A. Slob, voor diens tegenwoordigheid, er aan toevoegende „ik hoop een goed burger voor U te zijn en dat deze groote gemeente onder Uw bestuur in bloei en welvaart moge toenemen. Ook sprak hij hartelijke woorden van liefde, dankbaarheid en bemoediging tot zijn^ moeder die het voorrecht mocht te beurt vallen deze plechtige ure bij te wonen en verder tot de vrienden, die uit Overijssel en Gelderland waren overgekomen om de intrede in Hoofddorp bij te wonen, w o. er zelfs waren, die mei het oog daarop hun huitenlandsche reis hadden bespoedigd. Verder deed hij een beroep op de vriend schap en de zoo onmisbare samenwerking van al de collega's, die uit den Ring Haar lem en daarbuiten van hun warme belang stelling hebben doen blijken, waarna het dankgebed werd uitgesproken en gezongen gezang 49 5. Ds Baljou heette hierop ds. Salverda har telijk welkom in Hoofddorp, feliciteerde de gemeente met haren nieuwen predikant en hoopte dat God hem moge 9lellen tot een rijken zegen en de kracht schenken om met liefde en blijdschap ook in deze voor hem pog nieuwe gemeente te kunnen arbeiden Hij memoreerde den wonderlijken weg. die er toe geleid heeft, dat ds. Salverda naar hier moest komen, want toen een paar ker- keraadsleden uit Hoofddorp naar Overijssel waren gegaan om een predikant te beluis teren. was deze elders geroepen en kwamen donzelfden dag onder het gehoor van een anderen predikant, ds Salverda. op wien toen direct beroep werd uitgebracht en die het voor Hoofddorp zoo verblijdend bericht heeft gezonden dat hij het beroep biddend aanvaardde. Ds. Bax dankte voor de tot hem gesproken woorden en hoopte dat ds. Salverda in Haarlemmermeer nog vele jaren onder Gods ïegen moge werkzaam zijn. Verder werden nog woorden van dank en waardeering gesproken door den heer v d. Ploeg namens den Kerkeraad. die de ge meente haar nieuwen leeraar 9taande liet toezingen Gezang 96 ..Halleluja" eeuwige dank en - eere"; door ds. Gerbrandy uit Nieuwvennep. die ook de echtgenoote van den nieuwen predikant in zijn welkomst woord niet wilde vergeten; ds van Elden uit Aalsmeer, die hoopte dal de hechte band die er dank zij de medewerking van ds. Bax tusschen Haarlemmermeer en Aals meer ook op kerkelijk gebied bestaat, nog heel lang bestendigd moge blijven den heer Kroon namens de Evangelisten en een vriend van ds. Salverda uit zijn vroegere standplaats, die hem namens verschillende vereenigingen oprecht en welgemeend dank bracht voor het vele goed, dat hij in aller belang heeft gedaan Ds. Salverda dankte allen hartelijk voor de vele bewijzen van liefde en vriendschap en sprak de zegenbede uit. waarna de gruole schare, ongetwijfeld met een innerlijk ge voel van dankbaarheid bezield, het kerkge bouw verliet. Het ijs in den Haarlemmermcerpolder. Hoewel hel ijs in Haarlemmermeer onbe trouwbaar is. werd er hier en daar Maan dag op de vaarten en fortgrachten nog schaatsengereden. Alhoewel de Ringvaart voor het scheep vaartverkeer zooveel mogelijk wordt open gehouden. werden Maandag op het gedeelte tusschen Halfweg en Lijnden toch nog vrij veel schaatsenrijders gezien Oppassen is echter de boodschapt Gemeenteraad. De rekening 1927 goed gekeurd. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heer Bras. De voorzitter deed voorlezing van een adres van het bestuur der vereeniging „plaatselijk belang Zwanenburg" inzake 't gebruik van lokalen van de openbare lagere school aldaar, het maken van bepalingen voor de maximum snelheid voor het rijden met auto's en het treffen van maatregelen om in verband met de pas vastgestelde ver ordening op de wegenbelasting verbetering te brengen in de straatverlichting. Hij stel de voor dit adres te stellen in handen van B. en W. ter afdoening Nadat de heer Scheffer nog eenige toelichtingen had ge geven werd daartoe besloten. Hierop deelde de voorzitter mede dat de geloofsbrieven van de nieuwgekozen raadsleden de heeren P C. de Zeeuw en D. Treur, die door den voorzitter van het centraal stembureau in de plaats van de heeren A. Roodenburg en A Buurman tot leden van den gemeenteraad van Haarlem mermeer werden benoemd verklaard door B en W. zijn gezien en in orde bevonden, en mitsdien geadviseerd wordt genoemde heeren als zoodanig toe te laten. Aldus werd besloten Opnieuw kwam in behandeling het voor stel tot het aanvragen van voorschotten aan het Rijk krachtens de landarbeiders- wet betreffende een viertal gegadigden. Na eenige discussie, waarbij nog enkele bezwaren werden geopperd, in verband met den voor de betrokken perceelen lie genden woon weg, werd het voorstel an^r- maal tot nader onderzoek enz. aange houden. De voorzitter stelde hierna aan de orde de voorloopige vaststelling van de reke ning en verantwoording oveT het dienstr- jaar 1927. Bij monde van den heer Van Wijk werd door de financieele commissie rapport uitgebracht, waaruit bleek, dat de rekening door een accountant is onder zocht en in orde bevonden. Spreker bracht verder een woord van dank en waardee ring- voor de uitnemende wijze waarop de veelomvattende arbeid ten kantore van den gemeente-ontvanger werd verricht en de uitgebreide financieele administratie werd gevoerd en stelde voor de rekening met alle daarbii behoorende bescheiden in haar geheel goed te keuren. Aldus besloten. Bij de rondvraag opperden de heeren Griekspoor en Gerritse eenige bezwaren in zake de gemeentelijke werkverschaffing bij het dempen van den Kruistocht. Eerstge noemde had het werk liever uitbesteed en de heer Gerritse was het niet eens over het uit te betalen loon. Wethouder Koning be antwoordde de sprekers en gaf als zijn mee ning te kennen dat er over de ter zake getroffen regeling geen reden tot klagen was en al het mogelijke is gedaan om de belangen der arbeiders te bevorderen. De heer Scheffer vroeg om het daarheen te leiden dat te Zwanenburg de hoeken en lanen der wegen onbebouwd werden geia- ten, omdat het moderne drukke verkeer j zulks eischt en het in den laatsten tijd i aldaar reeds voorgekomen is dat de bouw van een huis op den hoek van een weg niet in het belang bleek te zijn van de vei ligheid van het verkeer. De heer Randsdorp klaagde over de slechte straatverlichting, waarop de voor zitter antwoordde, dat de Directie van het Provinciaal Electriciteitsbedriif reeds op deze belangrijke zaak de aandacht werd gevestigd en door reorganisatie van de daaromtrent bestaande regeling een verbe tering in den bestaanden toestand spoedig kan worden tegemoet gezien. Brand. Maandagavond ontstond brand in een hooischelf, staande achter de woning van P S aan den Ringdijk nabij de Nieuwe brug in Haarlemmermeer Wijl het vuur snel om zich heen greep en er groot gevaar voor uit breiding van den brand bestond, werd de brandweer van Vijfhuizen en uit Hoofddorp gealarmeerd, die resp. met de handbrand spuit en de autospuit spoedig arriveerden en er in slaagden de woning en andere aan grenzende perceelen te behouden. De schelf brandde geheel af Oorzaak onbekend. Ver zekering dekt de schade. Beroepen. Ter vervulling van de predikantplaats bij de Gereformeerde Kerk te Hoofddorp (vaca- ture-ds. J. D. Wielenga) is beroepen ds. Wil- lemse te Abcoude. Burgerlijke Stand. Geboren: levenlooze zoon van A. Nieuw koop en J. Vos. Gerrit, z. van J. C. v. (1. Graaf en C. N Klaassen. Margaretha, d. van A. A. v. d. Ma9t en G. P van Doom. Hendrik, z. van P. van Dam en H. B. van Donselaar. Bastiaan, z van H. G. de Haas en J. L Nugteren. Corneli9 Jaco bus, z. van J. Lamboo en J Schouten. Maartje Geertruida. d van H Holwerda en D. G. Visser Geertje, d. van G. W. Ver- weij en J. Dekkers. Marietje, d. van H. Hopman en M. den Hartog. Jan, z. van J van Os en W A. van Rijswijk Aagje, d van H van Eftrik en J. Spaargaren. Arida, d. van B. Bruijns en M. R. Griffioen. Amilia Geertruida, d. van A. Loogman en D. van Berkel. Ondertrouwd: G. Café 22 j. en A. Noord- hoek 18 j. Gehuwd- J. M. Kolle 23 j. en G. van Leeuwen 19 j. G .1 M. Overvliet 27 j. en H. J van Hulzen 22 j. j Overleden- Antonia Maria 2 j., dochter 1 van J Touw en C. M Jonker. Dirkje Schenkel 85 j.. weduwe van J. Goedhart. I Tot onderwijzer aan de bijzondere la- j gere school te Vijfhuizen alhier (hoofd de heer O. v. cl. Weij) is benoemd de heer I W. v. d. Weij aldaar. In een gehouden vergadering van de A R. Kiesvereeniging, afdeeling Lisser- broek, werd tot secretaris gekozen de heer M. A. de Man en tot bestuursleden de heeren Pols en Kooi aldaar. In een gedeelte van onze oplage van gisteren heeft abusievelijk onder het „Voor naamste nieuws' vermeld gestaan de in treepredikatie van ds. Salverda te Hoofd dorp. terwij! wij deze te elfder ure wegens plaatsgebrek een dag moesten laten over staan. Hilïegom. Bollendiefstal. In. „Meerbeek" is voor een waarde van f. 1600 aan bollen gestolen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. J.Janmaat en A. H. Klinkenberg G. H. J. van Eijden en G. van der Zande Bevallen- H J. EversX. Jansen, Z. A van KempenSmit, Z. J. M. b. Leeu wenv. Ruiten. D. G. WalkersKoek el- koren, D. P. DoesWarmenhoven, D. Mej. C. Schoen is geslaagd voor het diploma Engelsche handelscorrespondentie. De kommies der directe belastingen. de heer C Pannekoek is van Hoofddorp l overgeplaatst naar 's-Gravenhage, Katwijk. Gemeenteraad. Nieuwjaarsrede van den i voorzitter. Verzoek personeel der gemeentewerken en der be drijven tot loonsverhooging alge wezen Aankoop grond voor verbetering Zuidstraat Het geven van grond in erfpacht en verkoop van grond voor bouwter rein Verbetering der Van Meiskade. Aanwezig 14 leden. Afwezig dr. Lodder, die echter later teT vergadering kwam. Voorzitter, mr. dr. J .Schokking, burge meester, die de vergadering opende met gebed. Hierna lield de voorzitter de gebruike lijke nieuwjaarsrede, waarin hij allereerst de leden en hun betrekkingen en hun werk kring geluk wenschte en er aan herinnerde dat een der leden reeds langen tijd we&ons ongesteldheid niet ter vergadering kwam en nog steeds met de ziekte worstelde. Ook was de secretaris geruimen tijd ongesteld. Men mag echter hopen dat hij weldra ge heel hersteld zal terugkeeren. Wat de bevolking aangaat, deze ging door verplaatsing van een van ouds Kat- wijksche inrichting naar Scheveningen, niet een pAar honderd terug. Er is echter hoop dat de leeg gekomen gebouwen spoeuig weder zullen worden bevolkt. Overigens verwacht de "oorzitter -at Kt tijdeli.,k. verblijf houden van H. K. II. Dri?)see Juliana een gunstigen invloed op den loop der bevolking zal hebben. Wat den economischen toestand der ge meente betreft spr. kon daarvan in het al gemeen zeggen, dat deze een opgaande lijn vertoont. Het badbedrijf is zeer meegevallen. Het aantal badgasten overtrof het getal 5000, een aantal waai over men tevreden mag zijn. Het aantal dagbezoekers valt moeilijk onder cijfers te brengen. Het was zeer groot. De haringvisscherij was, zooals ook reeds door den voorzitter van de Kamer van K. en F. van Rijnland i9 geconstateerd zeer bevredigend. De tuinbouw leverde wat den aardappeloogst betrof geen bijzonder loo- nend resultaat, de oogst vaD de bloem kool was echter zeer loonend en maakte in het algemeen den toestand bevredigend. De voorzitter besloot na te hebben her innerd aan den bouw van een nieuw Raad huis, met den wensch dat door Gods Zegen het jaar 1929 ook een gelukkig jaar voor de gemeente en haar ingezetenen muge zijn. (Teekenen van instemming). Het oudste raadslid de heer Meerburg, dankte den voorzitter voor de goede wen- schen ten opzichte der raadsleden en hun betrekkingen en sprak wederkeerig namens den Raad zijn beste wenschen uit voor het hoofd der gemeente en zijn gezin. Ook de heer Meerburg, den toestand der gemeente nagaande, was daarover in het algemeen tevreden. En ook hij hoopte dat 1929 een goed jaar voor Katwijk zal zijn. (Applaus). Daarop werden na een opmerking van den heer van Tongeren de notulen der vo rige vergadering vastgesteld. Hierna deed de voorzitter mededeeling van een aantal ingekomen stukken, waar onder eenige disposities van Ged. Staten. Verder dat het raadsbesluit waarbij een bijdrage is verleend van het bestuur der Herv. School II voor een betegelde speel plaats is vernietigd en dat de classificatie der gemeente met betrekking tot de rege ling der wedden van den burgemeester enz. is gewijzigd. De voorzitter deelde mede dat vanwege het gemeentebestuur een telegram van ge- lukwensch was verzonden aan H. M. de Koningin-Moeder, ter gelegenheid van H. M.'s 70sten verjaardag en legde over een verslag van den secretaris van de Commis sie van Toezicht op hel Middelbaar Onder wijs de eerw. pastoor J. Spoorman over 1927 en 1928 waaruit bleek dat de toe stand van het M. O. bevredigend was en verslagen van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim waaruit bleek dat deze commissie 21 maal vergaderde, terwijl 474 ouders werden gehoord en over schoolver zuim hunner kinderen onderhouden. Voorts werd overgelegd een voorstel van den heer C. Guijt inzake uitbreiding van de Louwenstraat en de Badhuisstraat, een adres van den heer A. W. Wassenaar en andere bewoners van den Commandeurs laan tot verbetering dezer laan. welke stukken in handen van B en W. werden gesteld om praeadvies, evenals het verzoek van het Bestuur van de stichting van het Zeehospitium te Rotterdam om gelden voor de verbouwing van de bijzondere lagere school aan het Hospitium verbonden, een en ander krachtens art. 74 der L.O.-wet. Een mededeeling van het bestuur der i Spaarbank te Katwijk dat het salaris van 1 den secretaris-penningmeester wegens steeds toenemende werkzaamheden met f 250 is verhoogd en aan hem een telefoon verbinding is toegezegd houdende voorts een verzoek om goedkeuring van deze be sluiten waartoe de Raad op voorstel van B. en W. besloot. Ontslag-aanvrage op grond van haren leeftijd van mej. N. Verloop, als lid der Commissie van Toezicht op het Bewaar- schoolonderwijs en van den heer J. Raads- veldt als lid van de Commissie Tot wering van Schoolverzuim. Verder werd overgelegd een adres van de gemeentewerklieden en van die der ge meentebedrijven om herziening hunner loonen en salarissen, welk verzoek voor de raadsleden ter visie had gelegen. B. en W. stelden voor afwijzend op het adres te beschikken aangezien nog in 1926 op voorstel van een Raadscommissie de sa larissen zijn geregeld. De heer van Duijn verzet zich daartegen. Hij wensche een Raadscommissie tot her ziening van de loonen en salarissen en daarin ook te betrekken, die der beambten en ambtenaren van de secretarie. De voorzitter bestrijdt hem en wijst een vergelijking met de loonen in het particu lier bedrijf af. De heer Guijt die de verhouding in de loonen niet goed acht sluit zich bij den heer Van Duyn aan. De heer van Tongeren, die over hetloon- vraagstuk breedvoerige beschouwingen houdt, wil met het praeadvies meegaan, mits B. en W. een kindertoeslag ten be hoeve van groote gezinnen willen overwe gen, wat de voorzitter namens de wethou ders afwijst. De heer Meerburg bestrijdt het voorstel van den heer van Duyn, op grond vooral van het feit dat dat bij sollicitaties velen uit het particulierbedrijf hard verlangen naar een gemeentebetrekking. Nadat de voorzitter nog eens heeft be toogd dat de loonen redelijk zijn en de yoor- deelen der personen in overheidsdienst boven die uit het particulier bedrijf opsomt gaat de wethouder meer in bijzonderheden de locmen en wedden van het personeel van gemeentewerken na. omvattende 14 perso nen waarvan de hoogste f 29 en de laagste f 24 loon per week ger.iet Na re- en dupliek waarbij nog de heer van Dorp den heer Meerburg opmerkt, dat men als men sollicitanten vroeg voor een betrekking die thans f. 6000 salaris geeft bij een oproeping voor f. 3000 ook tal van solli citanten zich zouden aanmelden, wordt het voorstel van Duyn verworpen met 9 tegen 5 stemmen, die van de heeren van der Bent van Duyn. Eikelenboom. Guyt en De Jong. Het afwijzend prae-advies van B. en W. werd daarop zonder h.s. aangenomen. De heer van Duyn wenschte in de notulen aan- teekening dat hij er tegen was. De heer van Tongeren bracht nog een motie inzake kindertoeslag ter tafel die ech ter niet door B. en W. kon worden geaccep teerd. Over een verzoek inzake verbetering van de Kwakelbrug en de beschoeiing van de oevers van den Overrijn hadden B. en W. het advies van den Bouwkundige ingewon nen en aan het verzoek van de bewoners der NQorderstraat om meer straatverlichting was bereids voldaan door het plaatsen van een lantaarn. Hierna werd met de behandeling der agenda begonnen. Nadat dr Hunting had gevraagd of bij het opmaken der aanbeveling voor deze benoe ming er aan is gedacht dat het hier het openbaar onderwijs betreft en dat voorstan ders daarvan er het meest interesse voor hebben wat B. en W. niet geloofden werden tot leden der Commissie van Toezicht op de Bewaarschool te' Katwijk aan Zee uit dubbel tallen benoemd mevrouw W. v. d Akker Wendt en mevrouw G. PrasHoving en tot lid der Commissie tot wering van schoolver zuim te Katwijk aan den Rijn P. II. Casten- miller. Hierop kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot dispensatie van het be paalde bij artikel 22 der bouwverordening betreffende den bouw van een houten loods door den heer Willem Taat waaraan eenige voorwaarden werden verbonden, inzake brandgevaar enz. De heer Meerburg maakte eenig bezwaar evenals de heeren Guyt en van der Bent, die vooral bezwaar hadden tegen du be schutting met eterniet, waarop voor eter- niet asbest werd genoemd, waarna het voor stel z h s aangenomen werd. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot intrekking van het raadsbesluit tot ver koop van grond aan de N.V. „Haringkade" om^sit de Maatschappij bezwaren had ge maakt. De heer Hueting critiseerde scherp de houding dezer Maatschappij. Aangezien echter het contract nog niet was geteekend kon men geen actie tegen de vennootschap met succes beginnen. Voorgesteld werd de aankoop van grond van den heer van der Horst tot vernree- ding van de Zuidstraat tegen f. 5.50 per M2. De heer van Duyn 9tond verwonderd dat men nu met dit voorstel komt. B. en W. hadden zich aan dezen grond moeten verzekeren toen men met den heei Van der Horst grond ruilde. Regeeren is toch voortuitzien. De voorzitter en wothouder Ouwehand verdedigde de houding van B. en W. als mede het optreden in deze zaken van de heeren Van der Horst en Haasnoot, waarhij de heer Van der Bent zich aansloot, waarna tot den aankoop werd besloten. Z.h.st werd besloten voor den tijd van Jan 192931 Dec. 1931 een complex grond in erfpacht te geven, eveneens werd aan genomen een voorste] tot verkoop van ver schillende complexen grond voor bouwter rein meestal tegen een prijs van 1.4.50 per vierkante Meter, RECLAME. HaarLstraat h. Donkersteeg 2-4 Opgericht 1875. Ziet nog heden onze Etalages. Er is ook iets voor 0 Eveneens werd z.h.st. besloten tol aanleggen van trottoirs langs de Van^ kade waarvoor B. en W een crediel leend werd van f. 5400 alsmede lot breiding van het kabelnet van het Eled teitsbedrijf waarvoor aan heeren m samsen een bedrag van f. 2000 bes baar werd gesteld. Hierna werden eenige wijzigingen gebracht in de gemeentebegrooting en eeD beschikking genomen inzake zwaarschriften tegen belastingaansli overeenkomstig het advies van B. en 1 Vervolgens werd overeenkomstig het stel van B. en W. besloten tot onbes: baarverklaring van vier woningen aan Zeeweg en eenige wijzigingen aangeti in de verordening van Waren en Verordening betreffende de straatpoliöi De vergadering werd na rondvraaj dankgebed geslotep. Katwijk-aan-den-Rijn. In de laatst gehouden ledenvej ring van de Chr, Zangvereen. „Sc.i Gloria" had de jaarlijksche bestuursr ling plaats. Het bestuur is thans als volgt sj gesteld: Adr. Noort, le voorz.; Jan Dm 2e voorz.; Jo van der Waaij, secr.; Wassenaar, penningm.; mej. Krijnlje senaaT, 2e penn.esse; mej. Lien Spis burg en mej. Adiiana Noort, algemeen» ptuursleden. Noordwijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, Z. v. E. J. van Dab M. A. Peters. Hilda Veronica Joh Sophia, D. v W. S. v. dL Meer i van der Werf. Pieter, Z. v. L Cn en P. Duijndam. Cornelis Jobanru v. Jac. v. d. Linden en P. K. Weterion Otto Johannes, Z: v. J. Verloop eni Wassenaar. Ondertrouwd: Thomas van Oosten,4 te Noordwijk en Elisabeth Cornelia Jii na de Kok, 34 j., te Den Haag. Mi Antonius v. d. Berg 25 j. en Marga Johanna Schelvis, 21 j. Getrouwd: C. Baalbergen 34 j. der Mark, 29 j. Overleden: Jeroen Vink 28 j., ongel Anna van Rijn, 68 j., wed. B. vac woude. Wouter Mïiller, 19 j., oageh Z. v. J. R Muller en M. Penters, te A'i Gevestigd E. J. de Cocq van Del»') huishoudster, Den Haag St. Marii» Langeveld. M. Broekhoven, v. dam, id. C. van Dieraen, 6chip; knecht, Alkemade, Wilhelminastraat G. T. v. Rhijn en fam., visscher, v wijk, J. Kroonsweg 34. W. M. J. man, schildersknerht, v. Limmen, Ktr> pan 22. S. en B. Tol, id., v. Edam, C. Windhorst, bakkersknecht, v. Woc ge, Wilhelminastr. 11. C. v. den v Noordwijkerhout, Schev.straat 19. S. M. Doorgeest, dienstbode, v. W Klei Noodwoning. A P. Th. Siem?! slagersknecht, v. Den Haag, Voorstrail J. C .H. v. Urk, verp'eegster, Ctrt IJmuiderstraat 5. Chr. van 't dienstbode, v. Leiden,Beethovende? W. M. van der Burg, religieuse, terrlam, Bronckhorststraat 4*2. Vertrokken* H. van den Haak, cbat n. Lisse, Kanaalstraat 183. G- dienstbode, n. Noordw.hout, Zilkerbil weg 4. A. A. J. Spruyt, dienstbode. Kerkstraat 68 J. Lindhout, id.. Hef weg 54. J. C. Meiland, dienstbode. Langevelderweg 8. N. A. v. der landbouwersknecht, id Nieuwe DuinfS 3. A. H La Loux, voorwerker SjJ boschbeheer Vledder, Frederiksoord 1» G. C. v. Veen, dienstbode, Leiden, P1' kerkhof 36. W. M C. Hasselroan, genoot v. A. C. J. Scbagen van LeeBf Haarlem, Westerhoutstr. 5. A. vat Berg, dienstbode, Noordw-hout, Duinstraat 50. A. Goederaans ena arbeider, Sassenheim, Hoofdstraat - Wed. J. van Beelen creb. Sprikkerieit- nhen aan den Run, Hoofdstraat 7& Hazenoot, visscher, Katwijk. Liprfi^ R. vnn der Taan, arbeider, Bens» p a, P. Doornebal. Bij het alhier gevestigd corresrv"* schap v. arbeidsbemiddeling zijn de week ah werkzoekenden ingeschreven1 personen, n.l 126 landarbeiders. schers, 15 opperlieden. 10 losse ar^ 9 timmerlieden. 7 metselaars. 6 shtfil 4 schilders. 1 banketbakker en 25 P beneden 18 jaar.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10