GEMENGD NIEUWS. IJSBERICHTEN. JANUARI (UBISTISCH XLEURENFEESI UIT LEIDEN's OMGEVING. Meei en betere gelegenheid tot zijden alom. Uit Koudekerk wordt gemeld dat al daar slechts op Molenboezem en Torentje gereden kan worden. Het ijs wordt nog niet overal betrouwbaar geacht en voorzichtig heid blijft dus geboden. De Rijn ligt nog vol met schotsen en wordt nog druk beva ren. Ook in de omgeving van H a z e r s - w o u d e waar veel gereden wordt blijft oppassen de boodschap De vaarlen van het dorp naar den Rijndijk kunnen nog niet worden bereden omdat de scheepvaart nog voortgang heeft. Ook naar en in het Riet veld is uiterste voorzichtigheid geboden. Naast enkele veel belovende jongeren, die zoowel op de Groningsche als op ue Frieache tot dusverre gehouden meetings van Zich deden spreken hebben de beken den van het vorige seizoen vrijwel zonder uitzondering, blijkens de geleverde pret*» ties, uitstekend overzomerd Een der uit zonderingen vormt de Groninger P Huis man. Westerbroek, die den vorigen winter voor den besten provincialen rijder gold, maar die tot nu toe niet dan met de uiter ste moeite de categorie der prijswinners heeft weten te bereiken Weliswaar is zijn rijden nog heel goed. maar zijn zekerheid is weg. en doet hem tegen de talrijke uit nemende professionals, die momenteel den Noordelijken liefhebbers volle waar voor hun geld geven, tenslotte in snelheid te kort schieten. Steviger slag heeft zijn broer, die zich in Eelde nog boven den oud kam pioen wist te plaatsen. Maakt deze Groninger dus een inzinking door die mogelijk, indien een aanhou dende winter het opdoen van noodige rou tine zal bevorderen, nog tijdig kan worden overwonnen de jonge Brouwer, Scheem- da, dien velen zich ook uit het vorige ser- Te Boskoop is de baan van de ijsclub aan de Zuidkade, de z.g. Blonksloot in ge reedheid gebracht. Prachtig ijs en goede baan. De ijsweg naar Gouda binnendoor zoen a'd een der veelbelovende wedstrijd- blijft nog onbetrouwbaar. mensohen zullen herinneren, is een re- j presentant. die de „Grfinnegers" met ver- Uit A I p h e n a. d. R ij n wordt gemeld: trouwen tegon de snelle Friezen in de Hoewel het ijs door de aanhoudende vorst baan kunnen zenden RECLAME. 5334 B.C:J-v;OMMEREN Hodrienimer»ve!49,'LEIDEN. Tel: 291. iets beter wordt, is het nog niet bijzonder betrouwbaar en komen nog veel windgaten voor Op de Aar en het z.g Spoorgat werd echter gistermiddag reeds flink gereden; bovendien zag men op den Rijn nabij de Spoorbrug reeds enkele waaghalzen de schaatsensport beoefenen Een en ander ie natuurlijk ontzettend roekeloos, daar van een dicht vaarwater nog geen sprake is en de vaart nog niet gesloten is. maar in het midden nog 9teed9 verschillende motor- booten en schepen passeeren. Te Woubrugge blijft de gelegenheid tot schaatsenrijden nog beperkt De Wou dewatering ie nog niet dicht Te Leimuiden werd gisteren overal druk gereden. De Ringvaart wordt nog opengehouden Drecht onbetrouwbaar Ver binding met andere plaatsen bestaat er nog niet Uit Katwijk a. d. Rijn: De Rijn is nog steeds open. Op de binnenwateren wordt het iederen dag drukker. Toch is het ijs niet mooi en ook zelfs nog niet geheel betrouwbaar De jeugd houdt zich ook op op de poldersloten, waar velen een nat pak halen. Zoolang de IJsclub niet in actie is zal uitkijken noodig zijn. Uit Noordw ijkerhout meldt men: Het ijs is nog overal in den omtrek onbe trouwbaar. Alleen op de binnenslooten kan gereden worden. Er is, over 't algemeen, nog weinig animo. Uit Sassenheim: Hoewel het ijs nog zeer onbetrouwbaar is, hetgeen bleek uit de tamelijk velen, die er door zakten, wordt hier zeer druk gereden. De Watering is de eenige vaart die mooi ijs heeft, de Teijlingerlaan is vol schotsen en zeer on betrouwbaar de Zandsloot is eveneens vol schotsen. De binnenheek in het park wordt gereserveerd voor de hardrijderij en mag niet bereden worden. Te L i s s e kan men met de ijsclub niet op slag komen De vijver van Keukenhof, anders altijd de eerste ijsbaan is nog niet voldoende sterk, ja, op enkele plaatsen nog open De gracht is heel mooi maar ook nog niet voldoende sterk. Veel wordt zoo bier en daar op slooten en tochten gereden, maar dat levert geen werk op voor de ijs club. Het ligt in de bedoeling om de gracht des avonds te verlichten. Te Leidschendam wordt de Molen vaart druk bereden Het ijs is nog niet be trouwbaar voor hardrijderij. Haarlemmermeer. Hoewel het ijs mede door het werke» der stoomge malen in den Haarlemmermeerpolder op vrijwel alle plaatsen nog hoogst onbe trouwbaar is en de Ringvaart grootendeels nog open ligt. werd toch op de vaarten en slooten hier en daar in dezen polder reeds schaatsen gereden. Op de Kruisvaart en fortgracht te Hoofd dorp is het tot nu toe in hoofdzaak de jeugd, die zich aldaar op het ijs vermaakt. Hoewel er allerwege voor gewaarschuwd wordt dat het ijs nog niet voldoende sterk is. hebben eenige personen hun onvoor zichtigheid met een nat pak moeten bekoo- pen Een tweelal dame6 waagden zich Don derdagmiddag op het Ijs in de Hoofdvaart, zakten er door en konden niet dan met moeite door den heer B. worden gered. Aalsmeer. Op verschillende vaarten in deze gemeente werd gereden Vooral op de Kerkwetering waren velen bezig met deze gezonde sport De kweekers begeven 19 deeln.: 1. f. 40. J. Nicolai en mej. J. Ni- zich nu over het ijs van den Kleinen Poel colai, te Siegerswoude2. f. 20, J. Hut en om van af den Uilerweg naar hun lande- m0j- J* Hut, te Noordwijk; 3 f. 10, H. Wie- rijen aan het Westeinde te gaan Ook op j lengen en mej. S. v. Dellen, te Marum; 4. den Westplas zijn reed? enkelen geweest. Elzinga en mej. J. v. d. Heide, te Op de piassen blijft het parool- nog niet Houtegehage. Hoewel de aanvankelijke onwennigheid op dezen eersten wedstrijddag den Frieschen kampioen in Winschoten ongetwijfeld par ten speelde, leverde Brouwer niettemin de keurige prestatie. Thijs Klompmaker voor het eerst sinds meerdere seizoenen een nederlaag toe te brengen Wel ging de stoere, zware Fries uit Oude-haske ten slotte toch nog met het eerste geld strijken, maar de onwilligheid van den Scheemder rijder, die zich niet bij de decisie van de jury in verband met de baan voor de .be slissende race had willen neerleggen, speel de bij deze eerste zege van Klompmaker in 1929 toch ook een beduidende rol Te scherper valt deze nederlaag van den over winnaar op. als men daarbij in aanmerking neemt, dat hij den volgenden dag. een nieuwen Frieschen rijder, F. van den Berg, Donkerbroek, in zijn serie te Wolvega niet dan na de uiterste inspanning bas» wist te blijven, aldus schrijft de ..Msb." Merkwaardig ia de snelle opkomst ran enkele jongeren, waartoe ook de Fries Al- bert Koning behoort. Deze streed o.m tegen de Leeuw. Heerenveen. in 1927—1928 een der ernstigste concurrenten van Klomp maker. en sloeg hem zonder te veel moeite. De blonde Slof, Joure, die zich in de bekende GroningenFriesland-meeling te Groningen, het vorige jaar. in zijn strijd tegen den nationalen kampioen tenminste de evenknie van Huisman toonde, heeft zijn snelheid niet alleen weten te bewaren, doch is mogelijk nog vooruitgegaan. Hij klopte den Groninger in Zuidlaren op ge decideerde wijze, en ging, evenals twee dagen later te Eelde zij het na een machtigen, emotioneelen strijd tegen Brou wer met den eersten prijs strijken Momenteel hebben de verschillende rijder® die zich in de talrijke rijderijen wisten t« onderscheiden, elkaar nog niet allen direc* getroffen, maaar het ziet er wel naar uit, dat er in de onderlinge krachlverhoudingen nog wel eenige wijzigingen sinds het vorige seizoen zullen vallen waar te nemen Met name mag het worden betwijfeld, of Thiis Klompmaker, die in Friesland weliswaar niet minder dan 25 provincie-genooten de hielen liet zien. wet weer de onaantastbare matador zal blijken fe zijn. Het ziet er naar uit. dat Groningen mor gen de meeste, zoo niet atle Noordelijke ..loopers' die eenig recht op de eerste plaatsen kunnen laten gelden, binnen de tcuwen zal zien verschijnen Voor dien dag heeft de ..Kweekschool" een rijderij uit geschreven met een prijzen-totaal van f425 dat oneelwijfeld een maximum deelname zat lokken. Het aantal wedstrijden wordt nu iederen dag grooter. Ziehier de lange lijst van uit slagen Schoonrijden op de ijsbaan Ons Genoegen te Meppel: 1. mej. M. Westerhuis en J. Westerhuis; 2. mej. D. Hilligjes en A. Drost; 3. mej. J. Dozeman en R. Mees ter; 4. mej. Koopman en G. van Blanken. Hardrijderij van mannen te Noordlaren: 1. A. Aasman, Noordlareo2. H. Tameling, Harkstede: 3. E. Buring, Bunne; 4. R. Mes- schendorp, Slochteren; 5. J. Suurd, Wes terbroek. Hardrijderij van mannen te Hoogkerk (Gr.): 1. H. Ebbinge, te Neine; 2. Pittei- nes, te Kollum3. H. Woldring, te Gronin gen 4. B. Wierenga, te Harkstede. Er waren 22 deelnemers. Hardrijderij van paren te Tolbort (Gr.): berijden, daar het ijs nog steeds door zijn geringe dikte, gevaarlijk blijft. De scheep vaart in de Ringvaart vermindert thans zeer belangrijk, doch komen nog veel mo toren hier langs, welke den dienst tusschen verschillende steden en dorpen onderhou den Van ijsverbinding tusschen verschil lende plaatsen is hier zoodoende nog geen sprake. De op den voorgrond tredende beroepsrijders. Wedstrijd van mannen te Rodewolde, 4 deelnemers: 1. G. Plantenga, Zwaagwest- einde; 2. H. v. d. Meer, Surhuisterveen; 3. K. Eilander, Opende (Gr.) Bij de te Schecmda (Gr.) op het terrein der ooncours-hippique-vereeniging Oranje gehouden hardrijderij van mannen kwamen 19 rijders uit. 7e prijs: B. Heiken, te Scheerada. 2e prijs: H. Baaijer, te Scheem dermeer; 3e prijs: J. Prins, te Nieuw- Scheomda: 4e prijs: Kier Dijkhuis, te Win- Nu de winterperiode is blijven voortduren schoten en fie prijs: H. Bos, te Nieuwolda. i9 het wedstrijden der Noordelijke profes- sionals op de korte Iradilionoele 160 Meter- baan in een ommezien tof vollen omvang gekomen, en gaal er geen dag voorbij, of goloo hebben 17 paren deelgenomen. Ie Ër was veel publiek. Aan de hardrijderij van paren te Dwin- de talrijke Friesche en Groningsche en minder in getal zijnde Drentsche ..rieders' hebban op meerdere banen gelegenheid, hu^ krachten te meten. prijsJ. Bloemerts eD mej. A Nijland; 2e prijs: F Wesseling en mej J. Smit: 3e prijs- Ak Wesseling en mej M. Veeie; 4e prijs: Jac. de Leeuw en mej. G. Mulder. KortebaanwedBtrijd voor mannen te Hoo- gevecn: le prijs F. Ol6man te Coevorden; 2de prijs Jan Pet te Hoogeveen 3de prijs Jac. Berends te Hoogeveen. Er waren 23 deelnemers. De gisteren gehouden hardrijderij voor mannen van de ijsclub Zwartewater te Has selt had tot uitslag: lste prijs H. Frans te Giethoorn, 2de pr W. Pietersma te Drach ten, 3de prijs M. v. d. VeeD te Blanken ham, 4de prijs W. Huizebosch te Hasselt. Het aantal deelnemers bedroeg 12. Onder auspiciën van den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond is gisteren te Wilder- vanck de nationale wedstrijden van ama teurs in het schoonrijden gehouden. Et werd m drie klassen gekampt: paren, dames en heeren. De wedstrijd begon ora half drie en duurde tot zeven uur des avonds. Haast alles werd bij kunstlicht ver reden. Uitslag paren (15 paren): 1. mej. M. Knop, Hoogezand en J. Schaap te Sloehte- ren 198 2/3 punt; 2. mevr. Gorter-Smith, Hoogezand en Bakker, Bus6um met 195 p. 3. mej. G. Zwiers, Hoogezand met J. Schaap, Slochteren met 189 2/3 p. 4. mej. Schipper te Stadskanaal en H. Hekman te Stadskanaal met 165 p 5. mej. L. van Luinge te Groningen en de heer H. F. Leg ger te Groningen met 157 2'3 p.G. mej. Q. Schaap te Siochteren en J. H. Blanck te Appingedam 151 2/3 p De eerste drie kregen een medaille. Dames (13 deelneemsters): l mej. G. Zwiers met 65 1/3 p.; 2. mej. M Knol met 66 punten. Heeren (17 deelnemers): 1. Bakker uit Hilversum met 64 2/? p.2. Jacob Schaap te Slochteren met 63 1/3 p. De uitstag van de gisteren te Workum gehouden hardrijderij voor mannen luidt: 1. J, Wijnje te Wellingera; 2. R. Hoonstra te Kolderwolde; troostprijzen W Bangma te Brugwerd en J. Hilt te De'dgum. Bij de hardrijderij van mannen te Btan kenham werd de prijs gewonnen door M. v. d. Veen aldaar en de premie door Mm. Prins te Blokzijl. Buitenpost Vrouwen (13 deeln.): 1. mej. J. de Boer te Boombergum. 2. mej. R. de j Goede te Opeinde, 3. mej A. Rinsma te Surhuisterveen, 4. mej. S. v. Santen te Augustinusga (mej. De Boer en mej. Rinsma legden de ISO M. in 15V6 sec. af.) Holwierde. Mannen (28 rijders): 1. L, Wildeboer te Holwierde, 2. J. Zeedijk te Holwierde. 3. Viswat te Onderdendam, 4, A. Wierscma, te Loppersum. Paterswolde. Mannen (26 deeln 1. H. v. Loenen te Hamweg, 2. B. Wieringa te Hark stede, 3. H. Nepperus te Aduard, 4. M. Boerema, te Marum. Te Wensinghuizen is op de prachtige banen een eerste wedstrijd op schaatsen door mannen gehouden le prijs H. Orsel te Tange, 2e prijs J. Scheper/ te Tange, 3e prijs G. Prins te Tange en 4e prijs T Wes seling te Vlagtwedde. Er was veel publiek. Bij de hardrijderij van vrouwen te Ween de (Gr.) was de uitslag: le prijs mej. W. Twiest, te Wollinghuizen2e prijs mej. C. Klompmaker te Over-den Dijk en 3e prijs mej. R. Roteers te Wotlinehuis; le troost prijs: mej. M. v. d. Laan te V'acrtwedde en 2e troostprijs mej. G. Stevens, te Bour- tange. De Wijk (bij Meppel). Op de baan van de ijsclub De Wijk vond een wedstrijd plaats in bel schoonrijden voor paren. De uitslag was: 1. mej. F. Robnard en de heer A. Wer ners (21 punten); 2. mej Waninge en de heer R. Pomp (20 1); 3. mej. Frasen en de heer Bauman (19.7). Komende wedstrijden. De Kon. Ne«d. Schaatsenrijdersbond heeft nog de volgende wedstrijden uilgeschreven: Zeist: nationale wedstrijd voor amateurs om het Provinciaal kampioenschap hard rijden voor de provincie Ulrecht afstanden 500, 1500 en 5000 Meter op Dinsdag 15 Jan. Heerenveen: nationale wedstrijd voor amatpurs om het provinciaal kampioen schap hardrijden voor de provincie Fries land. afstanden 500 1500 en 5000 M. op Maandag 14 Januari. Arnhem nationale wedstrijd voor ama teurs om het provinciaal kampioenschap schoonrijden voor dames voor de provincie Gelderland, gevolgd door een wedstrijd voor paren op Dinsdag 15 Januari. Bilthoven nationale wedstrijd voor ama teurs om het provinciaal kampioenschap schoonrijden voor dame6 voor de provincie Utrecht, gevolgd door een wedstrijd voor paren op Maandag 14 Januari. Dordrecht: nationale wedstrijd voor ama teurs om het provinciaal kampioenschap schoonrijden voor heeren voor de provincie Zuid-Hollano. gevolgd door een wedstrijd voor paren oo Woensdag 16 Januari. Amersfoort: nationale proefwtdstrijden in het hardrijden eerste serie 15. 16 en 17 j. ar, 2e serie 18 en 19 jaar, op Zaterdag 12 Januari. Een wereldrecord verbeterd. Te Davos heeft de bekende rijder Oscar Mathiesen een poging gedaan tweetal wereldrecords te verbeteren. Zijn poging over 500 Meter i9 mislukt. Mathiesen r€"ed over den afstand -14 sec., terw;;l het wereldrecord, dat sedert ver leden jaar op naam van Larsen staat, 43.1 sec. is. Mathiesen probeerde gisterenmiddag het wereldrecord over 1000 meter te verbeteren en dit i9 hem gelukt. Hii deed er 1 min. 31 1/10 sec. over. terwijl het record, door hem in 1907 gevestigd over dien afstand, op 1 min. 31 4'5 sec. stond. ONDER DEN TREIN. Gisteravond is de 85-jarige A. V., uit de Achterstraat, op het goederenemplaceinent aan den Parallelweg le Rotterdam onder een trein geraakt. Hij was op slag dood. ONVOORZICHTIG. Op de Rozengracht te Amsterdam wilde een 16-jarig meisje op het achterbalcon van een in beweging zijnde tram springen. Zij is echter gevallen en heeft haar linker onderbeen gebroken. IN HET RUIM GEVALLEN. Een 45-jarige man, die werkzaamheden verrichtte aan boord van een aan de Bor- neokade te Amsterdam liggend Engelsch stoomschip, is in het ruim gevallen Bij aankomst in het Binnengasthuis bleek hij te zijn overleden. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Wagen door een trein aangereden. Door deü sneltrein die om lö.Ol uur uit Alkmaar naai Den Helder vertrekt, werd gistermiddag op een onbewaakten overweg tusschen Heer Hugowaard en Noord Schar- woude een boeren vagen aangereden. Alhoewel de wagen totaal versplinterd was, bleven de berijder en het paard on gedeerd. Vermoedelijk had wegens den dikken mist de voerman den trein niet zien aankomen. EEN WIEG IN BRAND. Onoplettendheid. Door onoplettendheid der dienstbode, ge raakte m een woning te Buitenveldert een wieg in brand waarin een 1^6 jarig meisje lag te 6lapen. Het dienstmeisje dat gedurende de afwe zigheid dei familie op zou passen was in slaap gevallen en had tijdens den slaap met haar handen een petroleumlampje omge- stooteD tengevolge waarvan de wiegbeklee- ding vlam vatte. Zij had echter de tegen woordigheid van geest het kind onmiddel lijk uit zijn brandeud bedje te neigen en luidkeels om hulp te roepen, waarop 'ciren toesnelden die er in 6laagden het ji 'e dooven met eeD brandbluschappara Het kind dat reeds brandwonden over het ge- heele lichaam had bekomen kon echter thuis worden verpleegd. Ook bet dienst meisje had brandwonden aan de banden bekomen, die door een ontboden geneesheer werden verbonden. WANTOESTANDEN TE NIEUWER-AM3TEL In ,.Het Volk" treffen wij aan een zeer uitvoerig relaas over wantoestanden ten ge meentehuizen te Nieuwer-Amstel. Oud-wet houder Houtman was namelijk reeds lang ontevreden over het werk van secretaris en secretarie-personeel. De bom barstte toen hot vaststellen van een nieuwe instructie voor den gemeente secretaris aan de orde kwam. Aan de hem gegeven opdracht zulk een gewijzigde in structie samen te stellen, voldeed de secre taris niet. De burgemeester gaf toen de op dracht aan een anderen ambtenaar Uit drukkelijk werd daarbij gestipuleerd, dal de kantooruren van de secretaris geliik zouden ziin aan die der overige ambtenaren Hiertegen maakte de secretaris bezwaren Na veel strijd benoemde de raad toen een commissie aanwelke tevens werd op gedragen een onderzoek in te stellen naar de gedragingen van den administrateur van Zorgvlied Weldra bleek dat deze admini strateur groote sommen van de eemeente voor eigen doeleinden had gebruikt Er bleek een tekort van f. 31)00; het slot was dat de adminislrateur ontslag kreeg. Ten aanzien van de grieven jegens het secretariaat vermeldt het blad nog uit hef door vorenbedoelde raadscommissie uitge bracht rapport, dat inderdaad verzuimen ten gemeentebuizen meermalen tot benadee- ling der gemeente hadden geleid. Tijdens de behandeling van het conflict, kwam nog een ander punt te voorschijn, n.l het uitschrijven van een valsch maa- daal van f. 60.000. Dt gehpele waarheid omtrent deze quaesti» zal, volgens hel blad, wel nooit aan hel licht komen, omdat de betrokkene zijn overeengekomen daar over geen mede. deelingen te doen. Eindelijk wordt nog vermeld, dat thans aan twee ambtenaren ter provinciale grif. fie een onderzoek is opgedragen. BRANDEN. De woning van den heer A. Mulder w Nieuweroord is totaal afgebrand. Het ve< is gered. Alles was verzekerd. De woning van den landbouwer A. Ve huis te Heveskes is een prooi der vlamme geworden. Verzekering dekt de schade. De woning van J. Min6terraan, onder Steenwijk, is aigebrand. De bewoners kon den zich ternauwernood redden. Te Dreumei is de woning van J. H. afge. brand. Verzekering dekt de schade. EEN ONVOORZICHTIG SCHUTTER. Te Rande bij Diepenveen had do zoem van den landbouwer M. het ongeluk zich bij het schieten van houtduiven in 't been treffen en ernstig te verwonden. Hij moest onmiddellijk naar het ziekenhuis te Deven ter worden overgebracht. VASTGEVROREN. Te Spekholzerheide viel een dronken ruaa in een goot. waarin hij gedurende den nacht vastvroor, 's Morgens heeft men hem met bijl en hamer moeten loshakken I VERDRONKEN. De 17-jarige H. Tappel te Klazinaveeo zakte bij het schaatsen door hel ijs en werd levenloos opgehaald. Te Beets (Fr.) is de 8-jarige B. v. d. lest door het ijs gezakt en verdronken. Scheidsrechter (woedend): „Wie gooid, mei die flesch?" Opgewonden toeschouwer: „A!s-je ^t dan weten wilt, dal was ik En wat wou je nou Scheidsrechter (zenuwachtig): ..O zie je laat er tenminste de kurk op. Nu heeft 't bier m'n trui heelemaal nat ge maakt. -55- BUITENLANDSCH GEMENGD. VADERMOORD. Op Nieuwjaarsdag werd in het Virchow- ziekenhuis te Berlijn een 60-jarige koopman binnen gebracht, die een levensgevaarlijke messteek in den rug had gekregen. Ue toa stand van den patiënt werd, daar bij b». vendien longontsteking kreeg, steeds slecb. ter en gistermorgen is bij overleden. Daar de oorzaak van zijn verwonding niet duid», lijk was vastgesteld, waarschuwde de direc tie van het ziekenhuis de politie en uit bet door deze ingesteld onderzoek bleek dat de 17-jarige zoon van den koopman zijn vader de messteek had toegebracht De koopman was n.l. op nieuwjaarsdag dronken thuis gekomen en had toen zijn vrouw .ernstig mishandeld. De zoon had eerst nog getracht zjjn vader tegeD te houden, waarop deze ook hem te lijf ging. De jongen greep na een mes en bracht er zijn vader steken mede toe. Daarop verdween hij uit de ouderlijke wening. Men vreesde eerst dat bij zelfmoord had gepleegd, maar gisteren heeft hij zich ter beschikking van de politie gesteld. Hij is in voorloopige hechtenis genomen. DE SCHIPBREUK VAN DE MALAKOFP. Over het vergaan van het Fransctie schip Malakofi, dat op 2 Januari bij de Balearea in de Middellandsche Zee is gestrand, dee- len drie geredden, die gisteren met een Fransch schip in Zuid-Frankrijk zijn aangeko men, het volgende mede: Dc eerste reddingsboot met 20 menschen er in, sloeg, kort oadat zij was uitgezet, om. De kapitein en de eerste officier van de Malakuli waren aan hoorrd gebleven en zijn met het schip naar de*epte gegaan. De drie matrozen konden hun leven redden met een kleine boot die zich als vrachtgoed aan boord van de Malakoff bevond. Met dit bootje hebben de schipbreukelingen verscheidene dagen op zee rondgedreven, tot dat zij door de Fransche reddingsboot ge red werden. Van de 33 leden der bemanning zijn er 27 verdronken. DOOR VALLEND GESTEENTE GEDOOD. I In de mijn ..Prosper I" in West- faten werden Wnpnsdag twee mijn werkers door vallend gesteente bedolven en gedood. In de miin „Prosner II" werd even eens ean mijnwerker bedolven. Deze werd ernstig gewond geborgen. RECLAME. I 192B Wlnterlnest 1 l!Ü 1927 Bloemenieest Voorziet U reeds NU van kaarten !!1 Bij H. 1. v LEEUWEN. Langebrag 75 ol tan het Secretariaat Nachtegaallaan 4. |l928 0p^en^Bodem^der^ZeJ 2-5

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10