GEMENGD NIEUWS. HOLLAND OP DE SCHAATS. DE UITLEVERING VAN LIEBERMANN. Maai opnieuw meerdere verdring- kingegevallen. Te Lotjebroek zijn twee kinderen uit één gezin om gekomen. De dag van gisteren is er één geweest vau groote spanning en van een voortdu rend turen naar het kwik ui den thermome ter dat aanvankelijk hardnekkig weigeide weer tot beneden het vriespunt te Eakken Het werd een felle 6trijd tussehen dooi en vorst, welke, tot vreugde van vele duizen den liefhebbers van het schaatsenrijden, tenslotte door de vorst is gewonnen! Hoe zwak en onbetrouwbaar het ijs in middels op vele plaatsen nog is, blijkt uit de talrijke ongelukken, die er gisteren weer hebben plaats gevonden. Zóó heeft te Lutjebroek, gemeente Groo tebroek, een zeer tragisch ongeval plaats gehad, bijna even .erg als dat van den vo- rigen dag te Utrecht 1 De echtgenoote van W. Broers aldaar riep haar beide kinderen, een jongen van 9 jaar eD een meisje van 7 jaar, om hen te waarschuwen dat het schooltijd was, doch de kinderen verschenen niet. Later kwam men tot de vreeselijke ODt- dekking, dat beide kinderen in de Spoor- sloot door het ijs waren gezakt en ver dronken. Te Zuid-Seharwoude ie de 11-jarige W. de Groot door het ijs gezakt en verdron ken. De knaap begaf zich van school naar huis over het ijs en is toen vermoedelijk in oen wak geraakt. Te Nijmegen is de 12-jarige J. H. bij het echaatsenrijden op een der slooten in het weiland Ooy door het ijs gezakt. Men slaag de er in hem, na een kwartier, op het droge te brengen, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Wedstrijden. Op het programma van den Kon. Neder- Jandschen Schaalsenrijdersbond zijn nader de volgende wedstrijden geplaatst: Te Zwolle nationale wedstrijd voor ama teurs om het provinciaal kampioenschap hardrijden voor de provincie Overjjsel; af standen 600, 1600 en 6000 meter op Zondag 13 Januari. Te Hoogezand: nationale wedstrijd voor amateurs om het provinciaal kampioen schap schoonrijden voor heeren voor de provincie Groningen, gevolgd door een wed strijd voor paren, op Zondag 13 Januari. Bij de gisteren te Bellingwolde gehouden hardrijderij van vrouwen hebben de prijzen gewonnen in volgorde de dames: Froukje Pijper te Winschoten, Derkje Hoogstraten te Heiligerlee en Trijntje Veldhuis te Wed- derbeide. Mej. Pijper legde 120 M. baan in 14 1/6 sec. af. Wedstrijd voor mannen over 500 meter te Wed© iü volgorde: H. Kuipers te Nieuwe Pekela, K. Hekman te Blijham, W Frans te Oude Pekela en H. Spa te Blijham. Te Stadskanaal werden wedstrijden voor vrouwen gehouden op de korte baan. Er waren 18 deelneemsters en er was veel pu blieke belangstelling. De uitslagen luiden als volgt: 1. Mej. F. Pijper, te Winschoten, 2. B. Hoogstraten, Heiligerlee, 3. G. vaD Zanten, Wedde, 4. S. Helder, Paterswolde. De uitslag van den afval wedstrijd luidt: 1. Mej. J. Helder, Paterswolde, 2. Z. Wol- dring, Zuid-Laren, 3. L. Leuning, Kiel- Wind «weer. De lange baanwedstrijden te Sappemeer zijn bij mooi weer en op eeD spiegelgladde ijsbaan uitstekend gedaagd. Er waren der tig rijders. De uitslagen waren: 500 M. 1 G Elema. Bierum, in 50 3/1ö sec.2. N. Pronk, Warmenhuizen, in 51 2/10 b©c. 3. J. G. Elema, Bierum, in 52 6ec. 1500 M. 1. N. Pronk m 2 min. 40 3/10 sec.2. G. Elema in 44 6/10 Beo.3. C. Jon- gert, Edam, in 2.46 sec. 8000 M. 1. N. Pronk in 6 min. 46 7/10 sec. RECLAME. 5169 2. R. Koops uit Zuid-Laren in 5 min, 56 4/10 sec. en G. Elema in 6 min. 57 3/10 sec. Winnaar van den wisselbeker was N. Pronk. Te Nieuwolda (Gr.) werd bij de hardrij derij voor mannen de eerste prijs gewon nen door B. Feiken te Scheemda. De uitslag van de hardrijderij op het sportpark te Wolvega luidt: 1. R. de Leeuw, te Heerenveen; 2. A. Koning te Nijetnjne; 3. J. Slof te Joure. De prijs voor den 6neisten rit werd toege kend aan Koning met 15 4/5 sec., baun- lengte 160 meter. De uitslagen van de hardrijderij te Tijnje is: 1. F. v. d. Berg te Donkerbroek; 2. F. Schroor te Beetsterzwaag2. P. Bok re Tijnje. De kampioen T. Klompmakers die ingeschreven had, was wegens ziekte ver hinderd, Uit onze omtrek. Uit H i 11 e g o m wordt ons gemeld Dit wintertje bewijst weer eens van welk een groote beteekenis de IJsclub voor de gemeente is. Zonder de IJsclub zou Hille- goru immers verstoken zijn van de schaat- sen6port, want er kan nergens in de om geving behoorlijk gereden worden dan al leen op haar baan, een 6tuk weiland, dat omringd ia door kaden en dat ondeT water wordt gezet tegen idem zooveel vergoeding aan het polderbestuur voor de extra be maling. Het bestuur moppert wel eens over ge brek aan medewerking van het publiek, j maar op dagen als Maandag en Dinsdag I komen de liefhebbers bij honderden naar de Vossenlaan om te genieten van de oude, echt Hollaodsche ijssport. Het aantal ge stalde fietsen was gistereD enorm groet per auto komt men van ver om daar te rijden Dinsdag was het bezoek nog druk ker dan Maandag; het ijs was vrij goed; de onbetrouwbare plaatsen waren afgezet met palen en ijzerdraad, eD er was riet veel hinder van water op het ijs, uitgezon derd langs de kanten, ofschoon er vele scheuren waren door de vracht der ri.ders. De ouders laten hun kinderen daar gerust rijden, omdat zij hen daar veilig weten, hetgeen op de onbetrouwbare sloten niet het geval is. Het plan om hedenavond de baan te ver lichten, kan niet doorgaan omdat het ijs na een middag van druk rijden bij geringe vorst niet sterk genoeg is voor een groote massa schaatsenrijders. Want dat er bij verlichting zeer velen zullen komen, staat vast. Kans bestaat, dat de baan nu morgen avond bij gunstig weer verlicht wordt. Te T e r-A a r is door de IJsclub ,,Door Vriendschap Saamverbonden" besloten om, ijs en weder dienende, op een nader te be palen dag op het iis nabij Papenveer een komische snelheidswedstrijd te orgamseb- ren. Op de heenreis rijden de deelnemers om 't hardst, doch moeten halverwege de baan een hooge hoed opzetten en een ge kleeds jas aantrekken Aan 't einde van de baan staan dan priksleden met prikke gereed, waarmee, aldus gecostumeerd de terugreis woTdt ondernomen Wie met z'n priksleedje aldus het eerst het eindpunt bereikt, maakt kans op een flinke geldprijs. Als 't nu maar vriezen wil Te Waddinxveen wordt het ije nog niet betrouwbaar geacht. Slechts op de slooten kan gereden worden. WIE VERDIENT DE BELOONING VOOR ZIJN AANHOUDING? Na de uitlevering van Liebermann bijkans een voldongen feit is, komt aan de orde de vraag aan wien do belooning van f. 2500 in dertijd door de Nederlandsche Justitie uit geloofd, zal worden uitgekeerd. Naar verluidt zou de rechercheur Lindgren, van de Helsinglorsche politie er alleen aan spraak op kunnen maken, daar hij Liebermann in Helsinglors gearresteerd heeft De reis ran Liebermann naar Holland zal via Riga gaan. Dit is geschied in onderling overleg tusschen de Regeeringen van Neder land en Letland. In Riga zijn verschillende arrestaties geschied, o.m. van enkele polilie- menschen, die er van verdacht worden er kennis van gehad te hebben, dat Lieber- j mann zich bijna 8 maanden in Riga opge houden heeft. Hij zou daar waarschijnlijk in een synagoge verborgen zijn gehoudsn en van Riga per vliegmachine naar Helsing- fcre vertrokken zjjn. Voorts is hij door eenige personen gechan teerd, van welk feit de politie ook niet onkundig geweest zou zijn. In verband met een en ander wenszht de justitie Liebermann in deze zaak als getuige te hooren. Van Riga zal de reis gedeeltelijk over zee geschieden tot een Duitsche haven, vanwaar de Duitsche politie hem verder transpor teert, met medewerking van de beide Ne- derlandsche inspecteurs, tot aan onze gren zen. Gedurende het transport zullen bijzondere maatregelen genomen worden. Niet alleen zou een eventueele ontvluchting van den arrestant opnieuw internationale kwesties in het leven roepen, maar ook dient gewaakt te worden voor de veiligheid van Lieber mann. Reeds enkele malen heefO hij gepoogd zelf moord te plegen. In verband met een en ander zal slechts overdag gereisd worden. De nachten zal Liebermann telkens in een Huis ran Bewa ring of politiebureau moeten doorbrengen. Uit Helsingfors wordt nog gemeld: Naar wij vernemen, zal Salomon Lieber mann, heden (Woensdag), naar Riga wor den getransporteerd, teneinde aldaar gecon fronteerd te worden met eenige personen, die er van verdacht worden door hem finan cieel te zijn gesteund. Vandaar zal men. na enkele uren oponthoud, direct naar Am sterdam vertrekken, waarheen Liebermann's Finsche verdediger dr. Friedman heden reeds is vertrokken. m Naar aanleiding van de geruchten als zou mr. Marchant optreden als raadsman van deo heer Liebermann, heeft het Haagsche Cor respondentie-bureau zich tot hem gewend om inlichtingen. Hij deelde het volgende mede: Toen de heer Liebermann te Riga was, heeft hij in April 1Ö28 geschreven aan mr. llarchant, dat hij zich in staat gevoel de om aan den Nederlandschen rechter, in wier hij vertrouwen had, te bewijzen, dat hij niets strafbaars had gedaan. Hij verlang de hiertoe in de gelegénheid te worden ge steld. Hij wilde vrijwillig naar Nederland komen, doch hij wilde niet preventief wor den gedetineerd. Wel wilde hij zich ouder het geëischte toezicht stellen en de noo- dige waarborgen geven tegen vlucht enz. Zun correspondentie kon worden gecensu- retrd. Mr. Marchant heeft dit medegedeeld aan den Minister van Justitie. Er bleek bezwaar te bestaan tegen het buiten toepassing laten ran preventieve hechtenis, omdat ut tegen over de andere verdachten ongelijkheid zou scheppen. De minister gaf echter aan mr. Marchant in overweging om aan do Amster- damsche Rechtbank te vragen, dat de uit voering van het bevel tot aanhouding zou worden opgeschort. Dit verzoek heeft mr. Marchant ingediend. Daarvoor was noodzakelijk dat deze aan de gnffio dier rechtbank schriftelijk kennis gaf, dat hij als raadsman voor dit doel, voor den heer Liebermann optrad. Dit is geschied. De Rechtbank heeft ten slotte het verzoek afgewezen. Van deze beschikking stond geen beroep open. Mr. Marchant is toen in beroep gekomen van het bevel tot aanhouding zelf. Het Ge rechtshof heeft het bevel vernietigd, omdat de voorschriften der wet niet waren in acht genomen, doch had zelf een juist bevel tot aanhouding gegeven. Hiermede was de taak van Mr. Marohant afgeloopen. Hij heeft de kennisgeving aan den griffier herroepen. Hij heeft van den aanvang verklaard, dat hij met de verdedi ging van den heer Liebermann zioh niet zou kunneD belasten en daarbij is bet gebleven. Wie wel als raadsman den heer Liebermann zal bijstaan, is hem niet bekend. EEN LASCH-APPARAAT ONTPLOFT. Een man gedood. Te Wateringen is in den tuin van den heer Swinkels een autogenisch lasch-appa- raat gesprongen. Het toestel, dat bevrorsn was, ontdooide men met vuur inplaats van met warm water, met het gevolg dat het ontplofte. De 39-jarige gehuwde Duitszher 0. Schmidt werd op slag gedood. BRANDEN. Te Heeze is de sigarenfabriek E. N. A. R. a Igebrand. Door onbekende oorzaak ontstond brand op de boerderij van L. P. te Doenrade. Schuur en stallen brandden geheel uit. Het vee kon gered worden en het woonhuis bleef behouden. Verzekering dekt de schade. Te Mill heeft een groote boerderijbrand gewoed, waardoor woonhuis, schuur met stal ling door onbekende oorzaak in den asch zijr. gelegd. Veel vee, waaronder 12 var kens, 9 kalveren, 2 paarden en een koe wer den een prooi der vlammen. Ook het meubi leer en landbouwinventaris kwamen grooten- deels in de vlammen om. De verstikkende rook bemoeilijkte zeer het reddingswerk. Het huis met inboedel van Jakob Munster man te Onna is verbrand. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Gistermiddag is de loodgieterswerkplaats van den heer V. te Huizen, afgebrand, de korte docb felle brand werd gevoed door aanwezige petroleumvaten, zoodat de brand weer met vier stralen op de waterleiding werkzaam was. DOOR EEN LAADBOOM GEDOOD. Op de scheepswerf van de firma J. <3 K. Smit te Kinderdijk kreeg de 60-jarige werkman C. Roodnat van Nieuw-LekkerlanJ een rallende laadboom op het hoofd, man was onmiddellijk dood. KIND VERBRAND. Het 4-jarig zoontje van den kastelein 0, v. d. Laan te Stadskanaal heeft een emmet mei kokend water omvergeworpen en daarojj zulke hevige verwondingen gekregen, datzjjo toestand zorgelijk is. VAN HET DAG GEVALLEN. Gistermiddag is de 18 jarige J. van Rijm bergen te IJsselmonde, bij het schoorsteen, vegen door de gladheid van de nok van een nuis gevallen. Hij werd in bewnsteloozej toestand opgenomen en naar bnis gebracht Gisteravond was hij nog niet bij kennis, AANVARING. Het uitgaande Letlandsche stoomschip K* tie is gisteravond tijdens mist t er ho van Vlaardingen in aanvaring geweest m het eveneens uitgaande Spaansche stoomscln Alalaya. De Katie is naar Rotterdam terug gekeerd en is vermoedelijk lek. Of de Ata laya schade heeft is niet bekend. Er was visite en kleine Jan had streng/' instructies gekregen om te zwijgen. Maai op een gegeven oogenblik werd het hem tt machtig. „Mama", vroeg hij, „gaat oom nog ws! muziek maken?" „Neen, jongen" .antwoordde Mama, „oon maakt geen muziek. Hij kan geen muziek ma. ziek maken". Er was een oogenblik stilte. Toen zei de kleine jongen verontwaar. digd: „Dan heeft papa toen hij laakt tegen u zei, dat oom thuis de tweede viool speelde!" 8 BUITENLANDSCH GEMENGD, DOOR EEN PARACHUTE GERED. Uit Chartres wordt gemeld, dal aldaar een particulier vliegtuig op vrij groote hoogte in brand is gevlogen. De vlieger kreeg lichte brandwon. den, doch kon zich met een parachute red' den. Het vliegtuig viel brandend naar be neden en werd totaal verwoest. EEN HARDVOCHTIGE VADER. Op den straatweg van Passau naar Lin zijn twee jongens van 10 en 13 jaar ha!' bevroren gevonden Nadat de kinderen wrt waren bijgekomen, vertelden zij, dat zij Richard en Ernst Obermüller heetten e» van Schindlau—Rohrbach kwamen, waai hun oudera een groote boerderij bezaten. De moeder was kort geleden gestorveD en vader had de hoeve verkocht en beide jon gens op straat gezet en bun gezegd: „Ik kan jullie nu niet meer gebruiken. Jullie moeten voortaan zelf den kost verdienen".1 Met wat brood op zak gingen beiden op weg. Veertien dagen lang leefden de jon- genB van bedelen en zij waren volkomen uitgeput, toen zij werden gevonden. TREINBOTSING. Nabij Besangon is de sneltrein Lyon— Straatsburg met groote snelheid op een losse locomotief geloopen. Deze laatste werd achteruit geworpen, terwijl van den sneltrein even later drie rijtuigen, waaron der de slaapwagen ontspoorden. Twee rei* zigers en een postbeambte liepen kneuzin gen op. De stoker van de losse locomotief werd het hoofd van den romp gescheiden en de machinist werd gewond. De botsing moet veroorzaakt zijn door slecht werken van een wissel, waardoor del losse locomotief op het hoofdspoor kwanaj DOOR GAS GESTIKT. Te Neuköln zijn de 56 jarige schoenmaketl Kosmall, die weduwnaar is, en zijn 47-jarii ge huishoudster bewusteloos in bun bedden gevonden. Drie gaskranen stonden open en in de geheele woning hing een zware gaslucht. Bij den man kon de arts slechts den dood vaststellen, terwijl de huishoudster weer kon worden bijgebracht. Voor zoover tot dusverre ia komen vast prijselijke vizioenen voor zijn geest. En de werkelijkheid zou waarschijnlijk niet'voor zijn verbeelding onderdoen, want Afrika was een land. dat nog vol was van allerlei barbaareche cullen. Terwijl hij overdacht, tot welke duivelsche praktijken Legrand in staat kon zijn. fluisterde hij heesch van woede, terwijl zijn handen zich balden in machtcloozen haat. Doodgeschoten moest hij worden, die laffe, sluipende hyena Twee uur lang zat hij te denken, onbe wegelijk. Een paar maal wierp hij een blik op de dragers die zoo vast lagen te 9lapen, dat het wel scheen of ze nooit weer wakker zouden worden Na nog een half uur keek hij op zijn horloge, stond op en rekte zich uit. Opeens drong vaag het geroffel van een trommel tol hem door. Het was waarschijn lijk een signaalsein. dat overgenomen zou ■worden door andere trommels en zoo in minder dan geen tijd de verste dorpen be reikt zou hebben Hij wist niet wat het sein beteekende. maar hij hoorde hoe het over genomen werd door een anderen trommel, ver weg in het oosten, en nog een in tegen overgestelde richting Hel geroffel duurde eenigen tiid en plotseling schoot het door hem heen dat het wel eens iets te maken kon hebben mpt wat er in Mombwana's dorp was voorgevallen Als dit zoo was. was vlug handelen noodzakelijk Hij bukte hij de dra gers neer *»n schudde ze tot ze wakkpr wa ren Ze waren zoo vast in slaap gevallen dat hij twep van hen om kon rollen zonder dal ze ontwaakten en toen ze ten slotte op hun voeten stonden, was het duidelijk te zien dat ze. zoodra ze weer op den grond zaten ■weer in slaap zouden vallen Rimington zorgde dus dat ze in beweging bleven, tot ie weer op weg gingen en onder het mar- cheeren hield hij een wakend oog op hen, om te voorkomen dat een van hen achter zou blijven en overmand worden door slaap. De sch°mering in het woud werd dieper en de dragers liepen meer als automaten, dan als men9chelijke wezen9. toen ze een goed gehaand pad vonden, dat blijkbaar ge bruikt was en vijf minuien later bleef de voorste drager staan en draaide zich om. Bwana, fluisterde hij en toen Riming ton naar hpm toekwam, wees hij voor zich uit in de schemering Rimington tuurde in de aangewezen richting en zag twee half naakte gestalten, die juist om een bocht van het pad verdwenen. Hij trachtte den man gerust te stellen Het is niets, een paar mannen, die van hun rubber-plantages terug gaan naar hun dorp. Haar hij was zelf allesbehalve zeker van wat hij zei. Hij had een paar maal gelui den in het bosch gehoord en dat kon wel eens beteekenen dat er vijanden in de buurt waren Hij nam een andere plaats in de kleine rij in; inplaats van de colonne te dpkken. liep hij nu vooraan zijn geweer stevig onder den arm geklemd. De schemering werd steeds dieper en nog steeds gingen za voorl op hun schijnbaar eindelnozen tocht Tenslotle verloor het I pad zich in epn moerassig terrein en het zettp zich niet voorl aan den anderen kar.t \faar Rimington zag een vagpn lichtschijn waaruit hij onmaakte dat daar de boomen minder dicht wprden. zoodat hij begon te hopen da! zij hun plaats van bestemming nog zouden bereiken voordat de zon onder zon zijn gegaan. Een half uur later iet hij de mannen halt houden en ging alleen vooruit. De zon daal de nu snel en was verborgen achter lage helling. Links van hem was een kleine, kegelvormige, rotsige heuvel, bedekt met doornige struiken. Het was een goede uitkijkpost en hij klauterde haastig langs de steenige helling naar hoven. Toen hij den top bereikt had. ging hij plat op den grond liggen en staarde naar bene den om de plaats te zoeken, die het doel van zijn to^ht was. Beneden hem was een lang dal, dat aan den eenen kant begrensd werd door een lage heuvelrij en aan den anderen kant door steil oprijzende, met boomen begroeide rotsen. Deze schenen het andere einde van het dal af te sluiten, dat lang geleden met water ge vuld moest zijn geweest, maar dat nu volko men droog wa9. uitgezonderd een kleine rivier na. die er aan den anderen kant door- heenstroomde. Op niet meer dan een kwart mijl afstand van hen stond een vijftigtal rieten hutten in een kring en in het midden daarvan een bijna rond steenen gebouw, met een puntig toeloopende steenen pilaar er voor. waaromheen een troep duiven heen en weer fladderde. Voor de hutten za ten negerkinderen te spelen en een paar vrouwen kwamen terug van de rivier met hun waterkannen op de schouders en rondom het steenen gebouw was een druk gewemel van zwarte gestalten. Hij Riming ton kon zijn oocen nipt van dat zonder linge bouwsel en van de lange naald er voor afhouden Hij kende Afrika goed. maar had nooit levor^n iets dergelijks gezien Hij begreep dat het op de een of andere manier in verband moest staan met een barbaar- sche afgodsdienst en dacht met ontzetting weer aan Mombwasa's mededeeling dat de geesten van den toovernaar hadden bevo len dal het bloed van het kind geofferd moest worden. De afgoden van de Afrikaansche stam men hadden altijd menschenoffers geëischt en hij wa9 overtuigd dat op de plaats die hij daar voor zich zag, sinds onheuglijke tijden zulke offers waren gebracht. En het kind dat gestolen was Zijn gedachten werden plotseling afge leid door een rookkolom die opstrop tus schen de zwarten om de pilaar. werd daar een vuur aangestoken en op een flerge- lijke plaats beteekende een vuur zonder twijfel een feest, dal waarschijnlijk zou be ginnen als het donker was. En in een half uur zou het donker zijn. Zoolang moest hij nog wachten. Het zou dwaasheid wezen om nu naar hel dorp af te dalen? hij zou dadelijk gezien worden en wanneer, zooals hij vermoedde. Legrand daar was. zou hij een gemakkelijk doel voor een geweerkogel zijn. IHij nam de ligging van het dorp nauwkeu rig op en zag hoe weinig dekking de om geving bood; hij ontdekte een veelgebruikt pad dat een paar meter links van hem naar beneden daalde en waaraan een eenzame boom stond en toen keek hij weer naar den vreemden tempel met de lange naald er voor De rookkolom was nu veel dichter ge worden het moest een geweldig groot vuur zijn. te oordeclen naar de omvang van de rookkolom Hij dacht aan de vier mannen die hij aan den voet van den heuve. achter gelaten had Als ze s(tand hielden zouden hun vier gewereD heel goed van pas komen bij de wanhopige poging die hij ging onder nemen Maar als ze dien tempel daar in het dal zagen, zouden ze hoogst waarschijnlijk weigeren nog een seconde langer hier in de buurl te blijven. Hij draaide zich om en keek naar be neden. Als ik ze daar eens liet wachten, zoo dat ze niets konden zienmompelde hij maar en hij bleef steken, want ontstellend dichtbij klonk eensklaps tromgeroffel. Hij zocht met zijn oogen de omgeving af, want het geluid kwam niet uit het dorp. Na een paar minuten ontdekte hij den trommel slager op den rand van den steilen afgron-" niet ver van de plek waar hij lag. De trom mel was opgehangen aan een langen houtei paal. De man roffelde een korten poos ge stadig door, toen veranderde hij van rythmi en wat er volgde waren ongetwijfeld seinei naar naburige dorpen Hij bleef een poosji naar den man kijken, krnop toen voorzichtii den heuvel af en liep haastig op zijn dra< gers toe. Een uur later was hij weer terug op zij: post. terwijl zijn mannen aan den voet vai den heuvel de wacht hielden. De sterren, schenen helder, beneden in het dal vlamde het reusachtig vuur, dat de lange naald mei een rooden gloed verlichtte en waarbij hi het gekrioel vaD zwarte gestalten voor dei tempel goed kon onderscheiden. Een uitzin nig geroffel vervulde de lucht met een ooi verdoovend lawaai en van tijd tot lijd drom de klank van een eentonig gedreun tot here 1 door Hij bleef even luisteren toen kroop hi]^ voorzichtig naar den penzamen boom toe die onmiddellijk te zien was bij het lichtj van de sterren pn begon het pad naar hi dorp al te dalen Hij deed het in het ont moedigend© besef dat dit de wanhopigst I onderneming van zijn leven was. (Wordt fervolgd).

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10