VAN ALPHEN CHOUX DE PARIS BANKETBAKKERIJ Cworden hierna door den secretaris gelezen en onveranderd goedgekeurd Aan de orde de agenda: Voorstel tot aankoop van een 9trook grond te Oude-Wetering en tot overdracht van dien grond aan de R.K Parochie van den H. Jacobu9 aldaar ten behoeve van den bijbouw van een lokaal. De Voorzitter deelt mede, dat van het R.K. Kerkbestuur een ver zoek is ingekomen om beschikbaarstelling van terrein. Aangezien de gemeente niet Over terrein voor den bouw beschikte is het gemeentebestuur in onderhandeling getreden met den heer Schoenmaker eigenaar van den grond gelegen achter de school, die bereid i9 den benoodigden grond af te 9taan tegen een prijs van f. 8 per M2. Hoewel B. en W. de bedongen prijs wel wat te hooe voorkomt is dit toch de eenige oplossing, omdat anders de school woning zal moeten worden afge broken. De heer de Vette vindt den grond te duur. De Voorzitter zegt dat hiertegen niets te doen is. Bij het begin der onderhandelingen vroeg de. eigenaar nog een hoogeren prijs. Hierna wordt z. h. s. tot den aankoop be sloten. Hierna hadden een viertal benoemin gen plaats van leden van het algemeen bur gerlijk armbestuur van Alkemade. van Rijp- wetering en de Vrije en Lage Boekhorst. De boeren J. de Vette en T. J. de Graaf die periodiek moesten aftreden werden met overgroote meerderheid van stemmen be noemd. In de plaats van den heer W. Straathof werd benoemd de heer C. J. Ver laan en W. Straathof werd gekozen in de jvacature J. F. Henderick In de vacature ontstaan door hel overlijden van den heer J. Ter9leeg werd benoemd de heer C. P. de Haas. Hierna had de vaststelling plaats van een aantal pensioensgrondslagen. Aan de orde kwam vervolgens de vaststelling van een raadsbesluit lot aanvulling van de instructies voor ambtenaren ter secretarie. De secretaris deed arlikelsgewiize voorlezing van de aanvullende bepalingen der veror dening, waarbij een regeling werd getroffen bij ziekte, het ontslag op 65-jarigen leeftijd en het tegengaan van schulden maken door ambtenaren. Het ontwerp werd onveranderd en z. h. s. vastgesteld. Ook de wijziging der gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1928 werd onveranderd goedgekeurd. Een tweetal reclames scholgeld werden afgehandeld over eenkomstig voorstel van B. en W. Tot de ingekomen stukken behoorde o.m. ten ver zoek van de Kon. Ned. Politiehondenver- eeniging om als begunstiger toe te treden. Op dit verzoek werd afwijzend beschikt. Op de circulaire van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid houdende verzoek om over te gaan tot het aanbrengen van eenige kleine wijzigingen in de verordening op het keuren van waren, werd op voorstel van Burgemeester en Wethouders goedgunstig beschikt. Voorts was ingekomen een schrij ven van het gemeentebestuur van Leiden, houdende verzoek aan de gemeente Leiden onthe'ffing te verleenen van het verbod, ver vat in art. 2 van de verordening tol het stor ten van diepspecie in de Kagerplassen met name de Spijkerboor. B. en W. stellen voor om hierojj afwijzend le beschikken. Na toe lichting wordt z. h. s. het voorstel van B. en W. aangenomen. Aan L. van der Heden wonende te Oud-Ade wordt op zijn verzoek 75 pCt. vergoeding verleend van de kosten van vervoer van zijn leerplichtig kind naar Leiden. Op het adre9 van J. Remmerswaal te Nieuwe-Wetering om in het genot le wor den gesteld van 4 9choli€Tkaarten van Nieuwe-Wetering naar Leiden, benevens een vergoeding van f. 7.50 per maand voor ver blijfkosten voor zijn kinderen wordt niet be- elist, omdat reeds bij raadsbesluit van 26 April 1928 hierop een beslissing is genomen en hij bij Ged. Staten in beroep had kunnen gaan, hetgeen hij bijkbaar niet heeft gedaan. Het adres wordt dan ook z. b. s. voor ken nisgeving aangenomen. Aan het bestuur der Christelijke Hoogere Burgerschool le Leiden wordt op voorstel van .B en W. besloten f. 60 subsidie te ver leenen. Tot 9lot komt -nog ter sprake het geven van een gratificatie1 aan de volontair ter secretarie, den heer Th. Castelein. Ge noemde persoon bevindt zich thans in mili tairen dienst. De heer Los is er voor de gra tificatie te deelen onder Castelein en den tegenwoordigen volontair. De heer Bontje acht het bedrag toch al niet hoog en zou er voor wezen de volle f 100 aan Castelein uit te betalen. De Secretaris gééft een uiteen zetting van de werkzaamheden welke door den volontair worden verricht. Tengevolge van steeds nieuwe voorschriften en het leggen van nog meerdere lasten op de ge meentebesturen is een volontair op de se cretarie noodzakelijk geworden, zoodat spr. wanneer Castelein uil dienst komt. ervoor is om hem een tijdelijke aanstelling als ambte naar te geven ook met het oog op de toe komst van den heer Castelein. Deze zaak is echter nog niet in de vergadering van B. en W. geweest, zoodat in deze vergadering hierover eerst dient gesproken te1 worden. Aan den plaatsvervangend volontair kan dan een gratificatie gegeven worden wanneer Castelein uit dienst komt. De Raad kan zich hiermede volkomen veTeenigen zoodal be sloten wordt aan Castelein wederom voor 1928 de gebruikelijke gratificatie te ver leenen. In bespreking komt nog het ontwevp-con- tract voor afgraving van de landerijen te Huigsloot. Hete ontract zal nog op een punt aangevuld worden. Overigens kunnen de leden zich met den inhoud vereenigingen. Rondvraag. De heer Bontje vestigt de RECLAME. NIEUWE RIJN 62 TELEFOON 78 Met slagroom en aardbeien Met slagroom en ananas. 4471 aandacht op den slechten toestand van den Nieuwen Weg RijpweteringHoogmade. Spr. acht de toestand aldaar gevaarlijk. Door het uitbreken van het paardenspoor zal reeds veel verholpen worden. De Voorzitter zegt deze zaak in de vergadering van B. en W. te zullen bespreken. De heer Rietbroek acht het noodig dat een wals wordt aangeschaft voor het inwalsen van de sintels welke op de wegen worden gebracht, want met een stamper krijgt men de bonken niet in den weg De heer de Vette wijst op den gevaar lijken gevel van de ontruimde woningen te Rijpwetering. De jeugd i9 al druk bezig de woning af te breken. De Voorzitter zegt onderzoek toe'. Voorts klaagt de heer de Vette over het woeste rijden langs de Oude- Wetering met de autobussen en de auto's van Muskator. De menschen liggen te schud den in bed. De heer Rotteveel vraagt of aan iemand te Oude-Wetering vergunning is ge geven om de basaltsteene-n uit de glooiing te halen voor het aanbrengen van een water- stoep. De Voorzitter antwoordt dat bij het gemeentebestuur geen verzoek is ingekomen. Spr. zal hierna een onderzoek instellen. Ver der vraagt de heer Rotteveel om aan de schippers gelegenheid te geven om hun schuiten behoorlijk vast te leggen door het 9laan van palen in den weg. Nu leggen de schippers hun schuiten vast door de pennen in den weg te steken, hetgeen zi. niet bevor derlijk is voor het wegdek. Voorts vraagt de heer Rotteveel hoe het staat met de brug te Oude-Wetering. Spr. is er voor bij de her stelling spoed te betrachten, daar de brug slecht wordt. De heer Los bespreekt de vlee9chkeuringsdienst bij Leiden. Het is spr. nog steeds onbegrijpelijk waarom we niet van Leiden af kunnen. Het contract laat immers de mogelijkheid open tot opzegging. Het contract wordt voorgelezen, waaruit blijkt, dat de termijn van opzegging reeds overschreden is. Voorts wordt nog geklaagd over de slechte verlichting van den Stations weg. Een tweetal lantaarns zijn gedemon teerd, omdat baldadigen de lampen 9teeds stuk gooien. Sommige leden zijn van meening dat deze toestand niet langer mag bestendigd worden. De1 politie moet dan maar beter toezien, op dat aan hel vandalisme spoedig een einde komt. Ook het voetballen neemt nabij het slation een steeds grootere afmeting aan. Wanneer men in de Veen voetbalt worden de ballen door de politie afgenomen, doch nabij hel station kan ieder zijn gang maar gaan, terwijl men bovendien nog de kans loopt een bal tegen het hoofd te krijgen. De Voorzitter zegt hiertegen maatregelen te zullen nemen. Hierna wordt de vergadering door den Voor zitter gesloten. KOUDEKERK. Gemeenteraad. Installatie nieuwe leden Verhuring en benoemingen Hulde aan den secretarie. Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter: do burgemeester. Na opening der vergadering met gebed wijdt de voorzitter eenige woorden aan Je nagedachtenis van den heer M. J. Oppe- laar, in leven lid van den Gemeenteraad alhier, welke woorden door de leden staan de worden aangehoord. De heer Van Egmond sluit zich namens alle leden bij de woorden van den voor zitter aan. Hierna benoemd de voorzitter de heeren Van Egmond, Lieverse en De Jong tot leden der commissie van onderzoek der ge loofsbrieven van de nieuw benoemde raads leden, de heeren J. v. d. Sterre en T. v. d. Lec, waarna hij de vergadering een oogenblik schorst. De schorsing opheffende, wordt bij mon de van den heer Van Egmond medege deeld, dat de commissie besloot den Raad tot toelating te adviseeren, daar alle stuk ken in orde weTden bevonden. Alsnu wordt met algemeene stommen be sloten de heeren J. v. d Sterre en T. v. d. Lee toe te laten als leden van den Ge meenteraad, waarna beide heeren door den secretaris worden binnengeleid ter beëedi- gincr. Nadat de beide eeden, genoemd in artikel 39 der Gemeentewet in handen van den voorzitter zijn afgelegd, spreekt de voorzitter enkele woorden van gelukwenseh welke door beide heeren worden beant woord. Hierna nemen zii zitting als raadsleden. De notulen worden hierop door den se cretaris gelezen en onveranderd vastge steld. De voor? geeft lecture van eenige inge komen stukken w.o. een schrijven van mew. M J. OppelaaT, waarin zii den Raad dank brengt voot de belangstelling bij bet over lijden van baar echtsrpnoot betoond, voor de waardeerende woorden door den voor zitter gesproken en voor de door de ge meente aangeboden bloemenkrans. Thans deelt de vootz. mede. dat door B. en W besloten is tot toelating van een volontair aan de O. L. school, zulks buitan bezwaar van de Gemeentekas B. en W hebben tot tijdelijk hoofd der O. L. school benoemd den heeT Best. omdat tengevolge ziekte van den Inspecteur van het Lager Onderwiis nog niet definitief in de vacature kon worden voorzien. Intusschen is een schrijven ontvangen, waarin vrijstelling wordt verleend om een hoofd der O. L, school buiter de lijst van de wachtgelders te benoemen. Tenslotte deelt de voorz. nog mede, dat het bestuur deT Biiz. school in beroep is gegaan tecren het besluit van den Raad tot vaststelling der versrneding bedoeld in art 104 der L.O.-wet 1920. over 1926. AJsnu is aan de oTde het punt tot onders- handsehe verhuring van den grond behoo- rende bij de nieuwe algemeene begraaf plaats. De voorz. zesrt. dat B. en W een insehrij. ving treopend hebben Verschillende bepa lingen omtrent dp bemesting, bet stellen van getimmerten enz. zijn in de voorwaar den opgenomen. Er waren 4 inschrijvingen en wel: lo. C. A. de Jong te Boskoop voor f. 83 per iaer en voor den tiid van 4 jaren: 2o. C. Dissel voor f. 90, id. en f. 100 voor 8 jaren; 3o. W. Lekx voor f. 80 per jaar en f. 100 voor den tijd van 8 jaren4o. J. v. d. Horst voor f. 122.50 per jaar, telkens vooi 4 jaren. B. en W. stellen voor den grond aan W. Lekx te verhuren, omdat zij dit het meest in het belang van de gemeente achten. De heer Lieverse vraagt, waarom de voorkeur aan Lekx gegeven wordt, terwijl er nog meerdere voor dien prijs zijn, waar op de voorz. antwoordt, dat Lekx als een vakkundig man bekend staat. De heer Van Egmond zegt, dat hij den tegenwoordigen huurder J. v. d. Horst over deze zaak gesproken heeft, waarop deze hem gezegd had, dat de vernieling van den tuin voor een deel te wijten is aan bloe men, die hij niet heeft kunnen verkoopen. Hij zou het daarom een hard gelag vindeü als Van der Horst den tuin nu kwijt raak te, temeer daar zijn vader vroeger ook al de jaren van de gemeente gehuurd heeft. Do voorz. antwoord hierop, dat v. d. Horst indertijd niet meer dan f. 50 en later f. 70 wilde geven en vreest, dat, als hij nu den tuin kreeg, hij weer spoedig bij den Raad zou komen met een verzoek om ver laging van den huurprijs. B. en W. blijven hun voorste! in het belang van de ge meente achten, nadat wethouder Van den Berg nog gezegd heeft, dat de oorzaak van de vervuiling niet alleen aan de bloemerf te wijten is. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z h. st. aangenomen. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven wordt vervolgens besloten enkele kleine aanvullingen aan te brengen in de verordening op den Keuringsdienst van Waren, welke hoofdzakelijk betreffen het feit van het verkoopen van waren, die niet overeenkomstig de bestaande voorschriften zijn behandeld te kunnen constateerep. Op een ingekomen adres der gemeente IJsselmonde, om adhaesie te willen betui gen aan een door haar aan de Kroon ge richt verzoek inzake de toepassing van art. 122a der Gemeentewet wordt op voorstel van B. en W algemeen besloten hierop niet in te gaan en wel op grond van het weinisje belang, dat een gemeente als de onze bij- deze zaak heeft. Hierna wprden een tweetal comptabele besluiten vastgesteld. Alsnu komt aan de orde het door den burgemeester aan de Kroon gericht verzoek om buiten de gemeente te mogen wonen, wederom op grond van het ontbreken van een geschikte birrgemeesterswoning alhier. Omtrent, dit adres moeten B. en W. thans aan Ged. Staten het gevoelen van den Raad te dczêr zake kenbaar maken De heeren Van Egmond, De Jong en Van der Lee zeggen hiertegen geen be zwaren te hebben, hetgeen eveneens bliikt het geval te zijn bij de overige raads leden. Tot lid van het Burgeriijk Armbestuur en Wees- en Armenhtris, wegens periodieke aftreding van den heer Jac. van Omme- ring, wordt met algemeene stemmen her kozen de heer Jac. v. Ommering. Tot lid der commissie van plaatselijk toezicht op het Lager Onderwijs wordt met algemeene stemmen benoemd het aftre dende lid, de heer G. Dorrepaa) Gzn. Eveneens worden herbenoemd de aftre dende leden der commissie tot wering van schoolverzuim, de heeren A Zuijdwijk, Jac. van Ommering, N. P. Slegtenborst, Jac. v. d. Berg en A. Mieog. Thans brengt de voorz. ter tafel een briri! van Ged. Staten inzake de wijziging de. Algemeene Politieverordening ten behoeve van de Koudekerksche brug. De voorz. zegt, dat Ged. St. bezwrfar tegen voormelde verordening blijven ma ken. Zij achten het niet gewenscht, dat een aangelegenheid als de scheepvaart langs den Rijn door de aanliggende ge meenten zou worden geregeld. De voorz zegt, dat dit inderdaad wel moeilijk is, maar dat de verordening hoofd zakelijk betrekking heeft op het tot stil stand doen brengen van schroeven door motor- en stoombooten bij het naderen van werken, zooals in het onderhavige geval het bouwwerk van de nieuwe brug. Daar de bouw der brug al in een verge vorderd 6tadium verkeert, acht hij het beste om de verordening in te trekken. Aldus besloten. Bij de rondvraag zegt de heer Van der Lee, dat er bij de onlangs plaats gehad hebbende gladheid der wegen in het ge heel geen zand gestrooid is, waarop de voorz. antwoordt, dat tengevolge het plot seling ontstaan der gladheid hiervoor geen voldoende gelegenheid was, temeer daar de gemeeDte-werkman met het oog op de vele sterfgevallen ook druk bezet was voot het in orde brengen der gTaven. Intusschen heeft deze aangelegenheid zijn volle aan dacht. De heer Lieverse klaagt over den slech ten toestand vaD den weg, n.l. het onbe strate gedeelte. Hij geeft B. en W. in over weging een plan op te maken om op de meest goedkoope wijze tot verharding over te gaan, waarbij hij het denkbeeld oppert om een keibestrating aan te leggen. De voorz. brengt den heeT Lieverse hulde voor zijn veranderde zienswijze in zake de bestrating, daar hij destijds een tegenstander daarvan was. Ook deze aange legenheid heeft de volle aandacht van B. en W. Voorts vraagt de heer Lieverse of er niets aan te doeü is, dat de vernieuwde brugdekken o.a de brug bij Zuijdwijk, niet lager dan den beganen grond gelegd kan worden, waarop de voorz. ontkennend ant woordt. Aan het eind van de vergadering geko men, wil de voorz. thans herdeokeD het feit, dat de beer Rollema, secretaris dezer gemeente, in het laatst van October j.l. gedurende twintig jaren getrouw zijn taak heeft vervuld. Ge hebt u. aldus de voorz., in die 20 jaren bij velen door uw vriendelijk optre den en door uw consrienfieuse levenswijze en getrouwheid in uw handel en wandel bemind gemaakt en ik wil u gaarne mijn erkentelijken dank betuigen voor al het geen gij voor de gemeente in woord en daad deed. Ook persoonlijk dankt de voorz. den heer Rollema voot zijn vriendelijken steun en wijze van vriendschap gedurende zijn bur gemeesterschap ondervonden en rekent er op, dat die vriendschap moge blijven be staan en dat hij zijn steun blijft verleenen, waarna bij hem een vaas, gevuld met bloe men aanbiedt De heer Rollema zeer verrast voor deze odverwachte hulde, dankt den voorzitter voor zijn goede woorden en hoopt dat het bem gegeven mag worden nog lang met Gods hulp op dezelfde wijze de belangen van onze gemeente te mogen behartigen, daarbij denzelfden weg bewandelende, dien hij steeds meende Jen meest juisten te zijn en die inderdaad ook blijkens de woorden van den voorzitter, zoo even tot hem go- richt, gebleken is de rechte te zijn geweest. Ten slotte wenscht de voorz. den leden een goed uiteinde en hoopt dat het nieuwe jaar een jaar van rijken zegen zal zijn. De heer Van Ecmond brengt als oudste lid van deD Raad den voorz. dank voor zijn woorden en hoopt dat hei hem geereven moge zijn met dezelfde toewijding en liefde de belangen van de gemeente te blijven behartigen. Hierna besloten vergadering. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Subsidies. Afwezig met kennisgeving de heer C. de Graaf. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden gelezen en goedgekeurd. Worden ter tafel gebracht, geleden, eenige ingekomen stukken. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Voorstel van B. en W. tot wijziging der Algemeene Politieverordening, waarbij schouw wordt voorgeschreven over slooten, gelegen achter woningen en waaromtrent de Gezondheidscommissie gunstig heeft geadvi seerd. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Bij het volgende punt stellen B. en W. voor-de Legesverordening op het punt bouw vergunningen zoodanig te wijzigen, dat voor niet tot woning bestemde gebouwen f. 1 per 100 M3 of een gedeelte daarvan, verschul digd is. Ook dit voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Daar de schoolgeldverordenine slechts geldig is tot 1 Januari 1930, stellen B. en W. voor deze weder opnieuw vast te stellen. Conform het dit voorstel met algemeene stemmen besloten. Aan de orde is thans het verzoek van de afdeeling Patrimonium om een subsidie van f. 100 voor uitbreiding harer Chr. Volks bibliotheek. De Voorzitter zegt, dat B. en W. deze aan vrage hebben onderzocht en het resultaat daarvan is, dat zij bezwaar hebben de ge vraagde subsidie te verleenen, zich daarbij op het standpunt stellende, dat voor elke goede zaak men niet dadelijk moet aanklop pen bij de Gemeente. Zij hebben zich afge vraagd of dit bedrag niet door particulier initiatief bijeen gebracht kan worden en meenen dat dit zeer wel mogelijk is. Zij stellen daarom voor afwijzend op het ver zoek te beschikken. De heer Vervark, die lid van deze' afdee ling is, spreekt zijn teleurstelling over dit voorstel uiL Deze kleine afdeeling ziet geen kans om die* gelden langs anderen weg te krijgen. Het lezerstal gaat in de laatste jaren achteruit. Wil men de lezers houden, dan is aanschaffing van nieuwe boeken nood zakelijk. De heer Van Leeuwen stelt zich op het standpunt van B. en W. De Voorzitter meent, dat uit de lezersgel- den de aanschaffing moet worden bekostigd. Het vragen van subsidie oefent od de ver- eeniging een verslappenden invloed, men drijft dan op de krukken van de gemeente lijke overheid. De heer Klaver is ook niet voor subsidie, omdat deze afdeeling een bepaald uitgespro ken beginsel heeft De heer Groenendijk denkt dat men langs particulieren weg er niet kan komen. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. B, en W. stellen voor om aan de Chr. H. B. S. te Leiden een subsidie toe te ken nen van f. 102.34 per leerling uitmakende voor 2 2/3 leerling een bedrag van f. 272.91. De Voorzitter zegt daarbij, dat het de aan dacht van B. en W. heeft getrokken, dat de kosten per leerling van jaar tot iaar hooger worden. Zij hebben zich daarop tot het be stuur gewend met het verzoek te willen me dedeel en aan welke oorzaken de steeds hooger wordende kosten te wijten zijn. B. en W. hebben zich afgevraagd of bij verdere stijging wel het geheele bedrag kan worden gegeven. Het voorstel van B. en W. wordt met alge meene stemmen aangenomen. Ten aanzien van de subsidie aan de muziekvereniging Devote stellen B. en W. voor de beslissing daarover tot een volgende vergadering uit te stellen, totdat de be staande crisis is opgelost Aldus besloten. Het Bestuur der bijzondere lagere schoot, alhier, heeft gelden aangevraagd voor de aanschaffing van 72 nieuwe schoolbanken. Aangezien aan alle wettelijke formaliteiten zijn voldaan en het overleg met B. en W. heeft plaats gehad stellen B. en W. voor de medewerking aan dit verzoek te verleenen. Met algemeene stemmen aangenomen. Bij dit punt zegt de Voorzitter, dat B. en W eenige mededeelingen te doen hebben inzake de waterleiding. Het verzoek van eenige inwoners aan den Zijldijk is aanleiding voor B. en W. geweest eens na te gaan wie nog geen waterleiding hebben. Dit onderzoek heeft tot resultaat gehad, dat gebleken is, dat ongeveer 25 perceelen. in strijd met de bouw en woning- verordening. waar dit mogelijk is nog niet aan de drinkwaterleiding waren aangesloten B en W. hebben de eigenaren dier p<- ceelen deswege aangeschreven, waarvan enkelen zich reeds hebben bereid verklaard hunne perceelen te doen aansluiten. B. en W. hebben een plan uitgewerkt om ook een 8-tal perceelen. gelegen langs den Munnikenweg van drinkwater te voorzien. B. en W 9tellen zich op het standpunt dat de eigenaren dier perceelen moeten bij dragen in de ko9ten van de hoofdbuis. Deze eigenaren hebben zich reeds bereid ver klaard om bij te dragen in de kosten op basis van f. 1 per strekkende Meier, telkens te berekenen over een afstand van het begin der te leggen hoofdbui9 tot het be trokken perceel. De gemeente zal dan m totaal f. 660 terug ontvangen van de kosten dezer uitbreiding. B. en W. vragen machti ging over te mogen gaan tot uitbreiding aer waterleiding in den Munnik. waarvan de kosten worden begroot op f. 1050 Met alge meene stemmen wordt hiertoe besloten. Voorts zegt de Voorzitter dat de onder^ handelingen met de eigenaren der perceelen langs den Zijldijk op eenzelfden voet plaats hebben als voor den Munnik. maar boven dien moeten de betrokken eigenaren elk nog f. 100 voor den zinker, die* f. 1800 moet kos ten, bijdragen. Van de kosten dezer uitbreid ding, geraamd op f. 4000, moeten de betrok-t ken personen in totaal bijdragen f. 932. B. en W. vragen machtiging om met verdere onderhandelingen door te gaan. Met alge meene 9temmen wordt ook deze machtiging verleend. Aan de orde is vervolgens de benoeming van leden van de Commissie van Toezicht op het Lager onderwijs. De Voorzitter deelt mede, dat de heer N. Koet aan beurt van aftreding is, terwijl de heeren G. Los en A„ Rijnsburger Pz. hebben opgehouden lid van deze commissie te zijn, omdat zii niet meer de vereischten hebben om lid te zijn. In de Vacature Koot stellen B. en W. voor de heeren N. Koot en Th. Verkleij. De heer Koot wordt met 6 stemmen gekozen. In de vacature Los stellen B. en W. voor de dame9 Mevr. Lamers en Mevr. J. B. B, Koning. Na twee stemmingen wordt Mevr, Lamers gekozen. In de vacature Rijnsburger stellen B. en W. voor Mevr. Verduin en den heer C. L. Muller. Mevrouw Verduin wordt met 5 stem, men gekozen. Daarna is aan de orde de benoeming van leden der Commissie tot Wering van School, verzuim. De heeren C. v d Zwet. J. W. v. Leeuwen, A. Roest. N .Koot moeten aftreden terwijl er een vacature is. B. en W bevelen deze' personen weder aan met respectievelijk den heer F. D. van Wijck. Mej. J. Schade, de heren J. v. Zwieten en Th. Verkleij en in de vacature Mevrouw Mondl en Mevrouw Persan l Snoep. Gekozen worden de heeren C. v. d. Zwel, J. W. van Leeuwen. A. Roest N. Koot en Mevrouw Mondt. De heer dr. J. J. Persant SnoeD wordt be, noemd tot geneesheer, belast met de vaoci, natie in 1929. Het suppletoir kohier hondenbelasting wordt opgemaakt tot een bedrag van f. 36.50 met bepaling, dat de betaling moet geschie den in een termijn vervallende 29 Januari 1929. Aan Wed. N. Groen wordt een ontheffing verleend van den aanslag in de hondenbe lasting over 1928 tot een bedrag van 1.50, de heer T. Rijnsburger krijgt een ontheffing van f. 2.50, en de heer J. D. van 't Riet een van f. 3. Bij dit punt stellen B. en W. voor aan den gemeentewerkman een gratificatie toe te kennen van f. 25 en aan een tijdelijk onder, wijzer aan de openbare lagere school onge- veer f. 25. Met algemeene stemmen aange, nomen. Eenige wijzigingen worden aangebracht in de begrooting van 1928 en het betrekkelijk besluit model D. vastgesteld. Bij dit punt stellen B en W. voor een oude niel meer in gebruik zijnde handbrandspuit in bruikleen te geven aan de IJsclub Leider- dorp-Zoeterwoude. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Bij de rondvraag informeert de heer Ver vark of bij het van Leeuwenpark nog een nachtlantaarn zal worden geplaatst. Del Voorzitter zegt, dat B. en W. gemeend heb, ben geen verdere nachtlantaarns meer to moeten plaatsen. Toorts vraagt dezelfde per- soon of het niet mogelijk is dat de nachtlan, taarns in den morgen nog iels langer kun- nen blijven branden b.v. tot een half uur voor zonsopgang. Hiertegen beslaat geen be zwaar en de Voorzitter zal daartoe opdracht geven. De heer Groenendijk bespreekt de wen- scheiijkhrid om voor de Dorpstraat een rooi lijn vast te stellen. De Voorzitter zegt loe, dat B. en W. daar aandacht aan zullen schenken. De heer Klaver zegt, dat de bestrating bij de Bruggeslraat wat lang is opgebroken ge, weest; hij vindt dit ongewenscht. De Voorzitter wenscht de heeren bij de aanslaande wisseling de9 iaars een gezegend uileinde en een gelukkig begin. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells z.v. G. Droog en L Voordouw Anthonius Theodoras, z.v. G. van der Hoorn en J. Nieuwenhuizen Neeltje, d.v, G. van Harten en A. Vis. Ondertrouwd: S. Dam jm. 21 j. van Wou, brugge en C. van der Haven j.d. 19 j. van hier. Overleden: Maria van Dam, echtg. van F. Ktood 45 j. Antje van Ejjk, ongeh. 23 j, Albier is een bijeenkomst gehouden om te Aardarn tot oprichting van een gymnas- tiekveg-eeniging. Tot de oprichting werd be sloten in een vergadering van 42 belangstel lenden die allen als lid toetraden. Als voor, zitter, secretaris en penningmeester werden gekozen respectievelijk J. Visser, Carel Snij ders en D. van Ejjk te Korteraar. Wegens Beursvacantie ontbreken heden de noteeringen der Amster- damsche Beurs. 2—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 6