BUITENLAND. rELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. SPORT. VISSCHER1J-BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. hedenmiddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 9 uur. Gistermiddag 3 uur: 762. Hedenmiddag 3 uur: 769. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 29 Dec., medegedeeld door het Kon. Ned Met. Instituut te De Bildt Hoogste stand 768.0 te La Coruna. Laag ste stand 746 1 te Vestmanoer. Verwach ting tot den avond van 30 December: Ma tige tot zwakke wind uit Zuidelijke rich tingen Meest swaar bewolkt of betrokken. Waarschijnlijk eenige regen. Aanvankelijk iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.6 gr. C. (42 gr. F.). 12 uur 's midd.5V6 gr. C. (44 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWTJK-a.-ZEE Voor Zondag. Hoogste stand des voorm. te B.05 uur. Hoogste stand des nam te 6.30 uur. Voor Maandag. Hoogste stand des voorm. te 5.66 uur. Hoogste stand des nam. te 6.10 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 4.22 n.m. tot 7.41 v.m. Zondag 4.24 n.m tot 7.40 v.m. RECLAME. LIJSTENMAKERIJ Betaalt geen woekerwinsten voor het om lijsten van plaatwtTk. foto's enz. Het van puds bekende adres: DE CONCURRENT Haarlemmerstraat 62, to. Volkshuis. 9248a overleg in de toekomst geen prijs meer stelt; 2o dat het A C O P. op de basis van een werkelijk georganiseerd overleg zoo spoedig mogelijk den salarisstrijd dient aan te vat ten; 3o dat daarbij op den voorgrond dient te staan: herziening van de plaats, die de ver schillende groepen van ambtenaren en on derwijzers thans in het bezoldigingsbesluit innemen: 4o dat bij den strijd voor deze herziening zooveel mogelijk ook de organisaties in haar geheel mobiel dienen te worden gemaakt. Hierna kwamen aan de orde de voorstel len betreffende de herziening van het regle ment Aangenomen werd het voorstel van het hoofdbestuur, waarin wordt bepaald, dat elke afdeeling voor 50 of minder leden 1 af gevaardigden kan zenden, voor 100 twee. voor 200 drie, voor 400 vier, tot 800 vijf; voor 800 of meer zes afgevaardigden. Ook de voorstellen van het hoofdbestuur betreffende de regeling der stemming in de vergaderingen, werden aangenomen. Langdurig werd gediscuseerd over het voorstel betreffende de contributieregeling. Hel hoofdbestuur vereenigde zich met een voorstel der commissie om als salaris, waar van contributie wordt geheven te doen gel den het volle salaris, inbegrepen toelagen, na aftrek van pensioenpremie. Na verwerping van eenige amendementen werd hel voorstel van het hoofdbestuur aan genomen. Een voorstel-Amsterdam om te besluiten tot instelling van een Bondsraad, werd tot een volgende vergadering uitgesteld. Door hel hoofdbestuur werd machtiging gevraagd om van het Bureau voor Kinder bescherming een afzonderlijke instelling te maken, waarbij de Bond een deel van zijn zeggenschap aan anderen overdraagt De bedoeling van het voorstel is om het verkrijgen van rijk- en gemeente-subsidie voor het Bureau mogelijk te maken. Het voorstel werd goedgekeurd. Het verslag der financieele commissie werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Daarna werd de begroot ing voor 1929 na eenige discussie vastgesteld. Als plaats voor de volgende vergadering werd Rotterdam aangewezen. Verschillende voorstellen van den be schrijvingsbrief werden aangehouden. Daarna werd de vergadering gesloten. VEREENIGÏNG VOOR M.U.L.O. Algemeene vergadering te Rotterdam. In aansluiting op de viering van het 25- jarig bestaan der Vereeniging voor M.U.L.O. werd gisteren te Rotterdam de algemeene vergadering dezer vereeniging gehouden in hel Tivolie-complex. Na de huishoudelijke vergadering in den voormiddag waarop behandeld werden de jaarverslagen en de begrootingen van de vereeniging en van het examen 1929 en besproken werden het Borren- en het Schaafsma fonds werd des middag de open bare vergadering geopend Besloten werd dan om de buitengewone algemeene Paaschvergadering te houden te Utrecht en de volgende Kerstvergadering te Leeuwarden. Alereerst kwam dan in bespreking het voorstel 's-Gravenhage (vervanging van het schriftelijke examen in de Natuurlijke Historie door een mondeling en uittrekking van meer tijd voor het examen physica voor de B-candidaten). Hierop was een amendement-Zaanstreek ingediend, waarin wordt bijgevoegd: mits dit mondeling examen niet te zeer verlengd worde en de rest komt te vervallen. Voorgesteld wordt door de afdeeling Alk maar om deze materie te behandelen op de buitengewone Paaschvergadering. De afdeeling Rotterdam vraagt, wat op die vergadering verder behandeld zal wor den. De voorzitter deelt mede. dat daar allereerst behandeld zal Worden het Ulo- rapport. Besloten wordt het voorstel-'s Graven- hage uit te stellen tot Paschen. Een voorstel-Rotterdam om in de examen commissies alleen te benoemen onder wijzers, die de Mulo-marge hebben, werd na bestrijding door het hoofdbestuur in getrokken. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over een ander voorstel-Rotterdam, luidend; ,,De algemeene vergadering, van oordeel, dat in het examen-programma AI. U. L. O. dp omvang van het examen voor elk vak beknopt en duidelijk behoort omschreven te zijn; van oordeel, dat de inlichtingen aan de examencommissie zoodanig dienen te worden geformuleerd, dat voldoende vrij heid aan de leden van de examen-com missie in de wijze van examineeren wordt gewaarborgd; van oordeel, dat ook de in richting van de protocolboeken geen in breuk op die vrijheid mag maken; spreekt als haar oordeel uit, dat herziening van ..inlichtingen en protocolboek gewenscht is." Nadat de voorzitter gewezen had op het verslag der examencommissies, dat in Januari uitkomt en waarin men zal kunnen lezen wat de examinatoren over het pro tocolboek denken, werd alleen de eerste zin van het voorstel-Rotterdam aangenomen en de rest verworpen. Mede na langdurige discussie werd aan genomen een voorstel-den Haag, volgens het welk voortaan op het examen Mulo voor hel vak handelskennis alleen de kennis van de staffel-methode vereischt zal zijn, niet alleen met verschillenden rentestand, maar ook met perioden. Hierna kwam in behandeling het voor- slel-Groningen. n.l. dat hel H. B het vraag stuk in studie zal nemen op welke wijze het examen voor de B.-candidaten kan wor den verlicht, hetzij door beperking van de examenstof in de vreemde talen of op andere wijze een en ander met het oog op de verhoogde eischen bij het onderwijs in wis- eri natuurkunde. Met den klemtoon op „in studie nemen" en „of op andere wijze" wordt het voorstel aanvaard. Aangenomen wordt een geamendeerd voor stel-den Haag luidend Het H. B. der ver eeniging Mulo in samenwerking met de hoofdbesturen der beide andere Mulo-ver- eenigingen, dringe er bij de Regeering krach tig op aan. dat de voor de Mulo-examens toegestane Rijks subsidie aanmerkelijk worde verhoogd, ten einde de mogelijkheid te openen, dat .de examengelden kan worden verlaagd en billijker vergoeding kan wor den gegeven aan de examinatoren. Een voorstel van de afdeeling Zwolle om inzake de opleiding tot onderwijzer uit te spreken, dat de kweekschool-opleiding drie jarig zij en tot de le klasse alleen worden toegelaten leerlingen met Mulo-diploma A of B of daarmede gelijkstaande ontwikke ling, werd teruggenomen om te behandelen or de buitengewone algemeene vergadering. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan een voorstel van het hoofdbestuur, waar bij dit gemachtigd wordt in voorkomende gevallen en ter beoordeeling van het hoola- bestuur een lid der vereeniging rechtskun digen bijstand te verleenen. Bij de rondvraag bepleitte de afdeeling Dordrecht stabilisatie van het Mulo-program. Na eenige toespraken volgde hierna de sluiting. VEREENIGING VOOR PAEDAGOGIEK. In de gehoorzaal van het Nederlandsch Lyceum aan de Willemstraat te 'a-Graven- bage, is gisteren de 71ste algemeene ver gadering van de Vereeniging voor Paeda- gogiek gehouden. Diverse verslagen en de rekening van den penningmeester werden goedgekeurd. Tot bestuursleden werden gekozenin de vac.-prof. Casimir, dr. H. G. Hamaker te Utrecht, in de vac.-J. E. van Beynum, de beer H IJ. Groenewegen, te Utrecht en iü de vac., ontstaan door het bedanken van den heer J. de Jager, dra. W. H. ten Seldam te Amsterdam. De voorzitter wijdde een woord van dank aan den thans afgetreden secretaris, den heer Van Beynum. FRÖBELONDERWIJS. Te Groningen is gisteren de algemeen^ vergadering gehouden van den Bond van onderwijzeressen bij het voorbereidend on derwijs. onder leiding van mej. S. B. M. Crombet van 's-G ra ven ha ge. De penningmeesteresse mej. A. H. v. Zweden te Groningen deelde mee. dat het saldo 1928 bedraagt f. 2431.04. Mej. G. Vlaskamp te Rotterdam bracht verslag uit van de O. F. Commissie. Ons Fonds telt thans 348 leden en bedraagt thans f. 8867.56. Aan der orde kwamen daarna de voor stellen. a. Van het H.B.: De afdelingsbesturen dragen aan het H.B. voor hunne- leden min stens af een som gelijk aan de kosten van het Correspondentieblad. De afd Amsterdam had hierop een amen dement ingediend om voQr de leden die f. 3 of minder dan f 3 aan de afdeeling betalen de helft van dat bedrag te doen afdragen. In verband met epnige gemaakte opmer kingen werd besloten eerst te behandelen het voorstel van de afd Gooi- en Eemland. De afd. Gooi- en Eemland is van meening dat h gewenscht is nog meer dan tot nu toe geschiedde verschillende middelen aan te wenden ora de algemeene aandacht te ves tigen op en belangstelling te wekken voor het voorbereidend onderwijs, acht een der middelen daarvoor de reorganisatie en uit breiding van het Correspondentieblad en verzoekt de algemeene vergadering over dit onderwerp haar meening uit t€' spreken. Als bijlage voegde de afdeeling aan dit voorstel een opgave toe van de rubrieken die een plaats in het blad kunnen krijgen Na uitvoerige besprekingen over den tegenwoordigen inhoud van het blad werd het voorstel G. en E. aangenomen en aan het H.B. de opdracht gegeven de mogelijk heid van de uilvoering ervan na te gaan en eventueel uit te voeren. Hierna werd het voorstel a van het hoofd bestuur opnieuw in bespreking gebracht en na langdurige discussie ingetrokken, terwijl het amendement Amsterdam op dat voorstel werd aangenomen. De afdeeling Groningen stelde voor: de alg. verg spreke zich uit over het minimum aan tal kinderen per klasse en drage het H.B. op een desbetreffend verzoek te richten tot gemeente- en schoolbesturen. De afd Groningen is van meening dat het getal van 34 leerlingen per klas niet mag worden overschreden. Rotterdam stelde voor 36. Het H.B. deelde mede dat indertijd is vastgesteld aan te dringen op 30 Het zou dus cenigszins zonderling lijken als nu weer 34 of 36 als maxicum wordt gevraagd. Be sloten werd het getal 30 te handhaven. In het H.B. zijn opnieuw gekozen mej S. M. B. Crombet (aftr.) Haag. A Meyer (aftr.) Amsterdam. G. van Noord wijk (aftr.) Rot terdam en Th. Jorritsma te Amsterdam ln de plaats van mej. J. Hoekstra te den Haag, die niet weer in aanmerking wcnschte te komen. Als lid der redactie werd weder benoemd mej. G. van der Lely. Óp verzoek van de presidente werd als plaats voor de volgende algemeene vergade ring Amsterdam aangewezen. EEN HOOGESCHOOL-DAG VOOR OUD-STUDENTEN TE ROTTERDAM. De Handelshoogeschoolraad van het Han del shoogeschool fonds-1920 heeft besloten, ter versterking van den band lusschen de oud-studenten van de NederlandscNe Han del shoogeschool en ter verbreiding van de kennis van doc'l en wezen der instelling in den loop van Februari een eersten „Hooge- schooldag" te organiseeren. DE ALGEMEENE TOESTAND. De voorbereidende ontwape ningsconferentie bijeenge roepen Kenworthy ant woordt Britten Het con flict in-iZeid-Amerika. De verwachting van Lugano voor een spoedige bijeenkomst van de voorbereidende ontwapenings conferentie, is bewaarheid. Bekend is gemaakt, dat jhr Loudon de commissie op 15 April a.s. heeft bijeengeroe pen. De agenda is nog niet vastgesteld, zoodat men niet weet, of de commissie alleen bij eenkomt voor de behandeling van de Russi sche voorstellen en andere kleinigheden, of dat zij de tweede lezing van de ontwerp- conventie zal voortzetten. In Lugano verwachtte men. dat alleen de Russische voorstellen .behandeld zouden worden De commissie zal dit echter thans zelf moeten beslissen. Graaf Bernstorff, voorzitter van de com missie voor de eontröle op de wapen-fabri- cage, heeft de deskundigen-commissie voor de bestudeering van de Belrische voorstel ling van December, op 11 Maart bijeenge roepen. Het is nog niet bekend, wanneer de commissie-Bernstorff zelf bijeen zal komen. Volseng de „Tempe" zal de Commissie van Herstel 6 Januari bijeenkomen om tot de formeele benoeming over te zaan van de door de in de Commissie van Herstel verte- eenwoordijde regeeringen aangewezen des kundigen. Kenworthy heeft gisteren als antwoord een telegram gericht aan Britten, den voorzitter van de Amerikaansche vloot- comissie, waarin hij voorstelt om in het voorjaar, maar niet later dan einde Maart, een voorloopige conferentie tusschen En- gelsche Lagerhuisleden en Amerikaansche leden van het Hui9 van Afgevaardigden te houden, om in het groote belang van de zaak. waarover het gaat, de besprekingen althans te openen. Na afloop der Engel- sche Lagerhuisverkiezingen en van de zomervacantie zou dan in October een definitieve conferentie te Washington kun nen volgen, aan welke de commissie uit het nieuwe Lagerhuis zou deelnemen. Het nieuwe conflict in Zuid-Amerika schijnt nog al mee te vallen, daar iedere offieieele vestiging nog ontbreekt. De regeering van Argentinië heeft den doorvoer van wapens voor Bolivia verboden, totdal het geschil tusschen Bolivia en Para guay is beslecht. Naar uit Washington gemeld wordt, heeft de subcommissie van de Pan-Amerikaan- scbe conferentie een verdrag tot verplichte arbitrage opgesteld voor alle juridische kwesties die tusschen de leden van de Pan- Amerikaansche Unie kunnen rijzen. DUITSCHLAND. Om een motie van wantrouwen. Gistermiddag is de Pruisische Landdag weer bijeengekomen Alleen ter behandeling van een communistische motie van wan trouwen! Is het wonder, dat van de 450 af gevaardigden er slechts 100 aanwezig waren? Woensdagavond komt de stemming. Ook de werkgevers in de Duitsche scheepsbouwnijverheid hebben de arbitrale uitspraak verworpen. FRANKRITK. Gevaar voor het ministerie? Uit den Elzas. De Parijsche avondbladen meldden, dat in dcD gistermiddag gehouden ministerraad verschil van meening bleek te bestaan tus schen Poincaré en eenige zijner collega's over het vraagstuk der verhooging van de tegemoetkoming der parlementsleden en ministers Poincaré was voor behoud der geldende regeling, of voor een zeer geringe verhooging. andere ministers bleken deze onvoldoende te vinden. De Senaat nam met 140 tegen 107 stem men het voorstel tot verhooging van de parlementaire vergoeding aan. De discussie bewees, dat geruchten over de mogelijkheid van een kabinetscrisis naar aanleiding van deze kwestie onjuist zijn. Bij de stemming had Poincaré de zaal ver laten. Toch broeit er gevaar. Ook in verband met de affaire van de ..Gazette du Franc". De radicale Kamerfractie heeft besloten bij de opening der gewone parlementszitting in Januari een interpellatie in te dienen over de algemeene politiek der regeering en de onmiddellijke behandeling daarvan voor te stellen. Ter motiveering wordt er op gewezen, dat de onderstaatssecretaris Öberkirch is toegetreden tot de nieuwe Elzasser partij de Volksak'ion. welke zich tegen de leeken- wetten heeft uitgesproken, en in het be stuur is gekozen. Bovendien wordt gewezen op de krachtige agitatie der rechtsstaando partijen in het geheele land. Het blad La République te Straatsburg meldt, dat de aartsbisschop van Straats burg Ruch op grond van een briefwisseling met het Vaticaan den abbé Haegy. den lei der van de Els&ssische Courier te Colmar, en den abbé Schien, leider van het te Straatsburg verschijnende blad ElsAsser de uitoefening van hel geestelijke ambt heeft ontzegd De abbé Schien is hiervan reeds verwit tigd. Naar de „Temps" uit Straatsburg ver neemt, zou een redacteur van de autononrs- tische Volksstimme, Thomas, tusschen 21 Oct. en 15 Nov. door Benoit verzocht zijn om het adres van Fachot Thoma9 had toen geen uitkomst kunnen g°ven. maar beloofd aan Benoit te schrijven Er zou voor Benoit een brief poste restante aangekomen zijn op het station te Straatsburg-, deze werd echter niet afgehaald. Deze brief is in beslag eenomen. Thomas zou verdwenen zijn. De „Temps" beweert, dat Thoma9 reeds een jaar geleden verdacht werd aan een complot deelgenomen te hebben en ge arresteerd werd, doch weer op vrije voeten werd gezet. Fachot is buiten gevaar. ENGELAND. De koning betert weer Britsch-Indiö eischt den Dominion status. De bulletins van gisteren over de piekte van den koning zijn weer wat hoopvoller gesteld Gisteren is in een consult van de dokters de vooruitgang over de aigeloopen week overzien .ln die periode is er een stel lige verbetering in den plaatselijken toe stand gekomen. Aan den anderen kant toont de algemeene toestand, beoordeeld naar lichaamsgewicht en -kracht, niet denzelf den vooruitgang. Er zijn maatregelen over wogen, die het geschiktst lijken om aan deze moeilijkheden het hoofd te bieden. Gisteren kwam in het Buckinghampaleis een pak aan uit de Vereenigde Staten, bevat tend een product, genaamd Dakin-oplos- 8ing, dat de geneeskundige diensten van de geallieerde legers tijdens den oorlog gebruikten om wonden te steriliseeren. Dr. Sherman, van de Carnegie Steel Company te Pittsburg, had aangeboden een hoeveel heid van deze oplossing te zenden voor de behandeling van den Koning, een aanbod, dat dankbaar aanvaard werd. Ten einde in het Indische Nationale Con gres (de vereeniging van alle nationalisten) eenheid te brengen inzake het vraagstuk: ..onafhankelijkheid of dominion", heeft Gandhi een nieuw voorstel ontworpen, waarin hij dominion status aanvaardt. Met één stem meerderheid is dit voorstel goedgekeurd. Voorts heeft het Congres een eveneens door Gandhi aanhangig gemaakt voorstel met 118 tegen 45 stemmen aangenomen., waarin gezegd wordt, dat als de Eneelsche regeering niet vóór 1 Januari 1930 den dominion-status aan Indië zal hebben ver leend, het congres een coöperatieve bewe ging zal organiseeren. die de weigering van betaling van eiken vorm van belastinggel den zal ten doei hebben Tevens zou dan de boycott tegen Engelsche koonwaren op nieuw afgekondigd moeten worden. TURKIJE. Aanslag op Komal Pasja? BericïïteD uit Konstantinopel maken mel ding van een aanslag op den Turkschen staatspresident Kemal pasja. De politie heeft de gescheiden vrouw van een Egyptischen arts gearresteerd, bij wie zij een revolver en een brief vond waarin de vrouw door onbekpnde personen werd aangespoord, Kemal pasja uit den weg te ruimen. DE ENGELSCHE KONING. LONDEN, 29 Dec (Reuter). Met betrek king lot den toestand des konings zegt de Daily Mail dat het niet onmogelijk is dat er thans een periode aanbreekt, waarin de patiënt herhaaldelijk het bewustzijn zal verliezen De Daily New9 zegt. dat daarom tot verschillende maatregelen zal worden overgegaan waarschijnlijk ook tot bloed transfusie. totdat de patiënt over deze ge vaarlijke periode heen is. WEER EEN DIJKDOORBRAAK VAN DE BOLKSBEEK. In den aigeloopen nacht heeft wederom een dijkdoorbraak van de Bolksbeek plaats gehad, in de omgeving van Netlelhorst. de zelfde plaats, waar onlangs ook een door-» braak geschiedde. Om het gat le dichten was een ringdijk aangelegd, doch deze was nu niet bij machte weerstand te bieden aan den hoogen water druk. Een streek van circa 600 H A. die juist eenige weken van water was bevrijd, loopt nu weer onder. De toestand is echter niet zorgwekkend. „JACOB CATS". Op Nieuwjaarsavond geeft de Leidsche Toou neelvereeniging Jacob Cats wederom een op. veering van „Kloris en Roosje" in den Loid- schen Schouwburg, voorafgegaan door een blijspel in één bedrjjf. J. HARTLEY MANNERS Te New-York is op 58 jarigen leeftijd over leden de tooneelschrgver J. Hartley Maimers, auteur van „Peggy, o' my heart", dat ook hier te lande als „Peggy, m'n kind" veel succes beeft gehad. Zijn andere werken wer. den evenals dit stuk in vele Landen vertaald en ontelbare malen opgevoerd. VOETBAL. L. F. C—HILLINEN. Voor dezen wedstrijd is het L.F.C.-elftal als volgt samengesteld (links naar rechts) doel: H. Duffels, achter: v. d. Plas en De Vos; midden: H Neuteboom, J. Segaar en Labordus; voor: Siebert, Keereweer, v< Leeuwen, A Duffels en Nagtegeller. IJMUIDEN. 29 Dec. 1928. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K G. f. 1.659.45; Griet per kist van 50 K G .f. 5224; Tongen per K G. I 1 501 20Groole Schol per kist van 50 K G. 25—9 50. Middelschol per kist van 60 K G f 2822Zetsrho! per kist van 50 K G. f.3626; Kleine Schol per kist van 50 K G. f 287; Schar per kist van 50 K.G, f 1810; Roggen per 20 stuks f 2616; Vleeten per stuk f.30 87; Groote Schel, visch per kist van 60 K.G. f 4239; Mid- del Schelvisch per kist van 60 K G. 1. 30— f 24; Kleinmidde) Schelvisch per kist van 60 KG (.17—1150. Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G f 12.505 30; Kabeljauw per kist van 125 K G 1 60<4; Gullen per kist van 50 K G 18 504 60; Lengen per stuk f 32 20; Wijting per kist van 50 K G. 1 4.302 40. Knoivisch per stuk f. 1.36; Sleur per stuk f 124. Aangekomen 30 stoomtrawlers: TJM. 7 mei f 2913 IJM 109 met f.8291. IJM 324 met f. 3002 IJM 81 mei f 3764. IJM 10 met f 4785, IJM 51 met f 2639 IJM 203 met f 2396. IJM. 74 mei 1 2154. IJM 64 met I 1886, IJM 45 met 2906. IJM 180 mei 1 1949. IJM. 503 met f 2137. IJM. 82 met t 3797 IJM 67 met f. 1954 IJM. 79 mei f.2363. IJM 118 met f 2310. IJM 153 met f. 1947. IJM 44 met f 2287, IJM. 39 mei f 3359. IJM 136 mei f 2007, IJM. 90 mei r. 2711. IJM 52 met f.2425 IJM 110 met f 2362 IJM. 36 met f 2512, IJM. 67 met f.2152 IJM .24-4 met f.1263, IJM. 40 mei f. 1454 IJM 157 met f.2592, IJM. 161 met rf 3073 IJM 69 met f 1372 LEIDEN, 29 Dec. 1928. Botermarkt De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter f. 2.50 per K.G.; prima boerenboter f. 2.25 f 2.35 per K.G. Aangevoerd 1115 K.G. 50/8 14/6 vaten. Handel goed. Turfmarkt van 24 Dec. Aangevoerd 160.000 lange turf. Prijs per 100 stuk9 f. 9 f. 10. ALPHEN AAN DEN RIJN, 28 Dec. 1928. Spruitkool f. 1719.50; idem II f 812; f.180; PreyKroten f. 3.403.60 alles per 100 K.G. Seldery f. 1.20— 1 80; Prey f. 2;' Boerenkool f. 3 alles per 100 bos Eierenveiling. Aanvoer 3056 stuks. Kipeieren f. 78.80 Eendeieren f. 7.60— f. 8 alles per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, Tuinbouw. Ook voor den tuinbouw is het jaar weer ten einde en met dank mag men weer op het verschenen tijdvak terugzien. Zeker, er waren tegenvallers zooals zulks trouwens in alles het geval is Het seizoen zette te leurstellend in en met het eerste hoofd product. de aardappelen, liep het slecht Dit product gaf van het begin tot het einde verlies Met de bospeen, ook een artikel van belang, ging het in doorsnee redelijk, terwijl de bloemkool, zoowel vroeee als Jate zeer goede uitkomsten gaf. Over de winterproducten viel. met uitzondering der uien, wel niet te roemen doch van groote beteekenis was de teelt hiervan niet. We mogen dan ook constateeren dat 1928 voor den tuinbouw in het algemeen bevredigende uitkomsten heeft gegeven Ook de omzet aan de groentenveiling, met tea iets hoogeren omzet dan vorig jaar wijst in die richting. Met dank moge men dan ook op hel afgeloopen jaar terugzien en d<> wensch uitspreken dat met Gods zegen 1029 eenzelfde verloop moge hebben. RfJNSBURG, Bloemenhandel. Het gaat redelijk goed in den bloemenhandel Voor Scarlet due wordt tol f 3.60 betaald ter wijl betere soorten als Th. Moore. Verm. br ook zeer goede prijzen opbrengen. Tho mas Moore f 6 70— f 9 50. Vermilion Bril lont f 8 10—f 8 60 Sal va tor, 10 20—10 20 Couronne dor f 0 44)10; Witte due Maxi- mus f 2 903 20. De eerste Darwin Wil liam Copland gaan van f. 11.50—f. 20. De aanvoer neemt dagelijks toe. 3—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3