- VISSCHERIJ-BERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. DOC?. EEN DRIJFRIEM GEGREPEN. Te Hredenbroek, gem. Gendringem, i9 de landbouwer J. Kolenbrander door een drijf riem va a een dorechmaehinj gegrepen. Een deel van een arm werd afgekneld. In be- denkelijken toestand werd de man naar het aiekenhuis te Terborg overgebracht. VERGIFTIGING. In het gezin van den heer Kolk te Olerleek heeft zich een geval van vergiftiging voor gedaan na het eten van worst, die betrokken waa uit Alkmaar. Man, vrouw en kind wer den onpasselijk, de eerste tweede geraakten zelf9 buiten kennis. Een hond kreeg ook wat van de worst en werd ook ziek. Het schuim kwam hem op den bak. Dr, Heringa gaf de familie een braakmiddel, waarna de patiën ten spoedig herstelden. Ook de hond ge-nas er door. Kruiswoord-raadsel-maniak (die langen tijd met afwezigen blik den dikken vreemde ling tegenover zich heeft zitten aanstarra: ;,Ik heb 't! 'n Olifant!" IS BUITENLANDSCH GEMENGD. SPAANSCH! Bij oneenigheid in een bioscooptheater tusschen Spanjaarden en Fransche voet ballers trok een der Spanjaarden een re volver en loste vijf schoten op de Fran- schen. Een hunner werd gedood, twee an deren gewond. Een der gewonden verkeert in hopeloozen toestand. Men vermoedt, dat de Spanjaarden weer over dc grens ont komen zijn. AARDSCHOKKEN IN BOSNIË. In Bosnië werden Zaterdag verscheidene hevige aardbevingen waargenomen. ïye aardbeving veroorzaakte onder de bevol king een groote paniek. De bevolking bracht den nacht door in de open lucht. De schade is gering. AARDBEVING EN VLOEDGOLF OP MINDANAO. Door de aardbeving en den vloedgolf, die Woensdagnacht het eiland Mindanao (Philippijnen) hebben geteisterd, is de stad Cottabato geheel verwoest. Vier per sonen werden gedood en meer dan honderd gewond. HUT INGESTORT. Te Tunis 16 tengevolge van hevigen regen val in -Ie streek van Bejua een inboorlingen hut iiv.cstort. De geheele familie, bestaande uit v. uer, moeder en drie kinderen en een broer van den eigenaar vonden daarbij den dood. DRAMA TUSSCHEN VADER EN ZOON. - De 59-jarige opperwachtmeester Rau van de Schutzpolizei te Cassel moest vannacht zijn eigen 20-jarigen zoon, die met een kameraad van dezelfde inborst tot een ge vaarlijk inbreker was opgegroeid, wegens een nittiw misdrijf arresteeren. Rau legde zijn zoon do handboeien aan, welke de jongeman intusschen op straat afrukte, waarna hij zich woedend op zijn vader wierp om hem tegen den grond te slaan. De opperwachtmeester trok echter zijn dienstrevolver en loste twee schoten, waarvan er een den zoon in de borst trof, zoodat deze ernstig gewond ineenzeeg. De jeugdige inbreker werd naar het lands- ziekenhuis te Cassel overgebracht waar hij vanmorgen nog bewusteloos was. Zijn toe stand is tevensgevaarlijk HEERENBOEREN TER DOOD VEROORDEELD. Naar uit Moskou gemeld wordt zijn drie heerenboeren wegens moord op een redac teur van het blad „Krassnyi Paschar" ter doodveroordeeld. ONTPLOFFING IN EEN TRAMWAGEN. Zaterdag is op de Malhiasplatz een lucht- tank van een motorwagen der tram met een luiden knal ontploft. Een zijwand van den motorwagen werd geheel afgescheurd en alle ruiten braken. Verschillende personen kregen gedeeltelijk ernstige verwondingen en moesten zich on middellijk onder medische behandeling stel len. Door de rondvliegende stukken ijzer wer den ook verscheidene ruiten van nabijge legen huizen vernield. IJMUIDEN, Si Dcc 1929. VISCHPRIJZEN. 1 Tarbot per KG. f. 2.100.52 Griet per kist van 50 K.G. f. 5925 Tongen per K.G. 1.751.70 Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 2828 Middelschol per kist v. 50 K.G. f 32-26 Ze-lschol f 33- 25 Kleine Schol f 3011 Schar f 20 4.80 Roggen per 20 sluks f 2915 Vleelen per stuk f 3.701.13 Pieter man en Poontjes per kist van 50 K.G. f 11.509.50 Groote Schelvisch f 62 37 Middel Schelvisch f 4739 Klein- middel Schelvisch f 2621 Kleine Schel visch f 17.508.50 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f 7457 Gullen per kist van 50 K.G. f 277.50 Lengen per stuk t 3—1.70 Heilbot per K.G. f 1.85 Wijling per kist van 50 K.G. f 73.20 Koolvisch per stuk f 1.400.56 Steur per stuk f 1.40. Aangekomen 26 Stoomtrawlers.: IJM. 142 met f 3493; IJM. 101 met f. 4643; IJM. 119 met f. 3853; IJM. 120 met f. 2384; IJM. 501 met f. 1602; IJM. 385 met f. 3100; IJM 53 met f. 2659; IJM 124 met f. 3221; IJM. 125 met f 2297; IJM 184 met f. 3783; IJM 6 met f 3879; IJM 331 met f. 2099; IJM 330 rtiet f. 2728; IJM. 23 met f 1213; IJM 54 met f 2008; IJM, 4 met f 2577; IJM 27 met ri758; IJM 195 met f 5312; IJM 135 met f. 2697; IJM 290 met f. 3501; IJM 151 met f. 2989: IJM 75 met f. 2733; IJM 432 met f. 2888; IJM 159 met f. 2865; IJM 323 met f. 2867; IJM 38 met I. 3767 besom ming. En de loggers K.W 14 met f. 986; K.W. 102 met f 1339: K.W 96 met f. 497 en K.W 99 met f. 286 besomming En in de Haringhaven de loggers K.W. 2 met 185 tjn K W. 37 met 17 kantjes haring voor Kat wijk bestemd. AALSMEER. A.9. Vrijdagavond komt de veilingsver- eeniging „Bloemenlust" jn algemeene ver gadering bijeen Het bestuur stelt den leden voor, om over te gaan tot de aanbesteding eener nieuwe veiling, volgens plan-Berg hoef, raming f. 420.000.In verband hier mee stelt het bestuur voor een leening aan te gaan, groot f. 160.000.èt 5 pCt. bij de Coöp. Grondkapitaalbank U. A. te Utrecht. Verder wordt voorgesteld om de leden voor het bezoeken der vergaderingen een pre sentiegeld van f. 0.50 uit te keeren Naar in welingelichte kringen wordt verzekerd, heeft het bestuur der Centrale Aalsm. Veiling het voornemen op de eerst volgende algemeene vergadering den leden voor te stellen om tot verkoop over te gaan van de oude veiling aan de Marktstraat. De collecte, alhier gehouden voor de Doopsgezinde Zondagsschool, heeft f. 395.90 opgebracht. In de gehouden jaarvergadering der IJsclub ..Aalsmeer" werd een sommissie be noemd, welke tot taak is opgedragen, een plan te ontwerpen wat zal kunnen leiden om een bedrag van pl.m. f. 3000.bijeen te krijgen voor het slichten eener landijs- baan in den Stameerpolder. HAARLEMMERMEER. Naar on9 wordt gemeld hoopt Ds. J. G. Salverda te Heino, die het beroep naar dc Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp heeft aan genomen, op Zondag 20 Jan. des namiddags to half drie uur zijn intreepredikalie te houden, na des morgens door Ds. Koene koop van Meppel in zijn ambt te zijn be vestigd. Het bestuur van de le Nieuw-Vennep opgerichte schietvereeniging „De Venneper- schutters" is samengesteld uit de heeren Benaert, voorzitter; J. Tates; J. Malipaard; A. Reekers en R. van Elderen. Een 25-tal personen heeft zich reeds als lid opgegeven. Met een lokaliteit voor de te houden ocfe- nigen hoopt men spoedig tc kunnen slagen. HILLEGOM. Afscheid dr. J. H. der Weduwen. De heer J. H. der Weduwen, arts, die zijn praktijk na een werkkring van 31 jaar hier te Hillegom heeft neergelegd en over gedragen aan Dr. Versluys, heeft Zaterdag middag een receptie gehouden in Hotel Sis termans. Te voren had dr. de«r Weduwen reeds afscheid genomen van de commissaris sen der Nutsspaarbank, waarvan hij presi dent-commissaris was. Op een bijeenkomst in het ziltingslokaal der Spaarbank,was méde het bestuur van het Nutsdepartement aanwezig, hetwelk hem toen het eere-lid- maatschap van het departement aanbood. Het spreekt van zelf, dat dit afscheid een meer intiem karakter droeg. Zaterdagmid dag werd dr. der Weduwen in de zaal van Hotel Sistermans ontvangen door een comité uit de patiënten. Er was een bedrag inge zameld voor een prachtig album waarop het wapen van Hillegom prijkte. Verder was er een opdracht in gecalligrafeerd, waarin aan de dankbaarheid en de waardeering der pa tiënten uiting werd gegeven. Na de handteekeningen der comité-leden, hadden de patiënten hun handteekeningen in het album gezet, waardoor van elk iets persoonlijks aan het geschenk gegeven was. Bovendien werd een plaat aangeboden waar op de Ned. Herv. Kerk en de woning van den dokter afgebeeld zijn, benevens een bronzen beeld. Toen dc dokter de zaal in geleid was door de twee jongste Comité leden nam hij op het podium plaats, te midden van palmen en eenige bloemstuk ken. De heer Vooren, voorzitter van het co mité voerde het woord namens de patiën ten om zich te kwijlen van de moeilijke taak, afscheid le nemen van den beminden geneesheer. Hij herinnerde aan het 25-jarig ambtsjubileum, 6 jaar geleden. Toen was de huldiging vroolijk en dankbaar. Dit af scheid is droef, blij en dankbaar. Hij be sloot met dc beste wenschen voor de toe komst. Vervolgens werd er gesproken door den heer Balvers namens Burgemeester en Wet houders d°r gemeente. De heer Vooren sprak to rn nog eens namens de T.b.c.-vereeniging en de Prot. Ziekenverpleging. Dr. ten Hoopen voerde het woord als col lega en de heer W D. Oudolf als voorzitter der afdeeling Hillegom van d:<n Nederl. Pro testantenbond. waarvan Dr. der Weduwen een der oprichters was. De scheidende ge neesheer nam toen zelf het woord om te ver klaren, dat in deze dagen de vriendschap en dankbaarheid van de patiënten het diepst worden gewoeld. De jaren in Hillegom door gebracht, bchooren tot den besten tijd van zijn leven. Ten slotte bedankte hij de spre kers en de schenkers van het album, dat hij overal zal meenemen. Daarna kreeg ieder gelegenheid om met een handdruk afscheid te nemen. De zaal was? geheel gevuld. Uitvoering Hillegom's Gemengd Koor. Hillegoms Gemengd Koor, dat in 1925 werd opgericht, gaf onder leiding van zijn nieuwen directeur, den heer Willem Mizée, te Leiden, een concert in 't hotel ,,'t Wa pen van Friesland", roet welwillende mede werking van raej. v. d. Reyden, sopraan, en den heer L. van den Bergh, fluit, bei den uit Leiden. 't Programma bevatte een tiental klcino koorwerken, die zuiver, beschaafd en ge voelvol werden uitgevoerd eD die er van getuigden, dat de leiding van dit koor in zeer goede handen is. Het is opmerkelijk, hoe dit jonge koor in 't laatste jaar vooruitgegaan wat vooral te merken was bi] tenoren en bassen, die, niet dominee- rend, zich goed in klankgehalte aanpasten bij sopraan eD alten. De heer Mizée heeft met dit joDge koor een eenheid weten te bereiken, die veel doet verwachten voor de toekomst. Van de solisten kan niets dan goeds ge zegd worden. Ze hebben, keurig begeleid door den heer Mizée, op vocaal en instru mentaal gebied veel to genieten gegeven. Het applaus dat hun ten deel viel was daarvan 't bewijs Mej. v. d. Reyden had naast liederen van Reger, Mens en Van Oord, drie liederen gekozen van Schubert, waarvan vooral „Litanei" innig mooi werd gezongen. Voor haar zang alle hulde! De heer L. v. d. Bergh bespeelt meester lijk zijn instrument. In 't algemeen is 't moeilijk met fluitspel het publiek geheel te bevredigen Hij heeft 't met de Sonate in G mineur van Loeillet, Traumerei van Schumann en Adagio non troppo uit het fluitconcert van Mozart weten te berei ken en prachtig! De hulde en dank aan directeur, solisten en koor op 't einde van 't concert door den eervoorzitter gebracht, waren welverdiend. Bij de Hillegomsche Radio-Centrale is de vorige week de 200sfe abonné aange sloten. KATWIJK-A AN-ZEE. Ds. Rutgers ontving f. 2.50 voor de armen en f. 2 voor de zending. Voorts werd gecollecteerd f. 12.60 voor de zending en f. 1 voor de armen. De Paviljoenbioscoop die Zaterdag avond totaal uitverkocht was, geeft als hoofdfilm ,,Op hoop van Zegen", vrij be werkt naar het tooneclstuk van dien naara door H. Heyermans. Alleen reeds door de vertooning op het doek van veel wat Katwijker6 uiteraard belang inboezemt, heeft het voor de bezoe kers veel aantrekkelijks. Het zeemansleven in al zijn schrilheid en vaak tragisch familieleed kan men daar aanschouwen. Zaterdagnacht ontstond een schoor steenbrand bij den heer v. D. aan do Zuid- straat. De politie was spoedig met eea minimax ter plaatse, waarmede het kwaad werd bezworen. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Johanna d.v. H. Groe nendijk en J. E. Voges Johanna Paulina, d.v. J. A. v. d. Meer en B. J. van Dain Gerarda Maria, d.v. Th. van Dijk en M. Slootbeek. Ondertrouwd: J. van Sjjl en H. G. Wolfs N. F. L. Bouwmeester en M. Sprokken- lenburg W. J. M. Hulsebosch en P. G. Möller. OverledenBarbara van Rijn, echtgen. van A. van Dreunen, 47 jaar. Bij de Arbeidsbeurs werden ingeschre ven 151 werkzoekenden, waaronder 1 tim merman, 1 metselaar, 1 opperman en 148 icsse arbeiders. De heer J. L. van Ruiten alhier is geslaagd voor het praktijk-diploma Pont- machineschrijVen. NOORDWIJKERHOUT. Een, langs de huizen gehouden col lecte voor de Middernachtzending, bracht f. 120 op. NOORDWIJK AAN ZEE. Voor het snelheidsdiploma Pont-ma- chineschrijven is geslaagd mej. E. Duyndam alhier. OEGSTGEEST. Voor het praktijkdiploma Pont-ma- chineschrijven zijn geslaagd de dames D. T L. Fro wei n en A. S. PerkWolterbeck, alhier. RIJNSBURG. Voor het praktijkdiploma Pont-ma- chineschrijven is geslaagd mej. J. de Mooij, alhier. SASSENHEIM. De jeugdige afdeeling van de Ned. Vereeniging tot bescherming van dieren toont zich wei actief. Vrijdag 28 December zal in „Het Bruine Paard" een propagandafilm-voorstelling plaats hebben, terwijl 's middag9 te half vier een voorstelling voor kinderen gege ven wordt. We voorspellen een zeer volle zaal, daar behalve dat het vacantietijd is, de toegang gratis is en den kinderen ook nog een versnapering zal worden aange boden. In het landgoed „Ter Leede" is of lie ver was, een groote partij hulst aanwezig. Een paar kooplieden boden er tevergeefs geld voor. Den volgenden morgen was de hulst verdwenen. De politie doet onderzoek. Voor rekening van den heer G Pa- pendrecht alhier, is door het Architecten bureau Lohmann en Ponsen het bouwen van een landhuis op het terrein Rijksstraatweg hoek ter Leede-Iaan, opgedragen aan de Fa. Gebrs. van Breda Co. VOORHOUT. Aan den heer H. Bakker aannemer al hier, is ondershands opgedragen den bouw van een burgerwoonhuis te Voorhout, voor rekening van den heer C. v. Steijn alhier en het bouwen van een wooDb*is te Noord- wijkerhout voor rekening van den heer N. Verwer van Nieuwkoop. Bij den correspondent der arbeidsbe middeling alhier werden 61 personen als werkeloos ingeschreven, allen landarbei ders VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Gehuwd: L. J. van Aken en A Knidra. H. C. Braggaar en M H Schumacher. S. Marks en P A van Bronswijk Overleden- Wed H. MetzKrispijn, 83 j. Joha. de Gier. 1 jaar. Als ouderling in de Ned. Herv. Kerk is herkozen de heer D. de Jong en als dia ken dc heer B. Mechelse. De telefoonlijn vanuit de Ned. Herv. Kerk, ten dienste van hen, die het kerkge bouw niet kunnen bezoeken door ziekte of ouderdom, zal Dinsdagmorgen len Kerstdag in gebruik worden genomen. WARMOND. Warinond's Leesgezelschap. Zaterdag-avond had onder voorzitter schap van den heer J. Bergman de jaar- lijksche vergadering plaats van het War inond's Leesgezelschap. Door den heer Langelaar werd verslag uitgebracht over het afgcloopen leesjaar, waaruit bleek dat wekelijks gemiddeld 12 tijdschriften aan dc leden ter lezing werden rondgezonden. De rekening-verantwoording, sluitende met een batig saldo ad f. 34 04 werd door de heeren P. H. Romeyn en G. M. Schijf nage zien en accoord bevonden. De nu volgende begrooting bracht eenige wijziging in de serie tijdschriften, waardoor het aantal echter niet verminderde. Van de oeriodiek aftredenden werden de heeren J. Bergman en J. Langelaar herko zen, terwijl in plaats van den heer G. v. d. Mey, de heer G. M. Schijf werd benoemd, die deze benoeming aanvaardde. Overgegaan werd nu tot verkoop der oude tijdschriften, welke in verband met het klein aantal aanwezigen zeer weinig op bracht. WASS3NAAH. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: S. J. van Roijen on C. M. Nooslen. J. Jansen Koning en H. J. van Duysen. Ch. Mommers en C. Sontrop. Geboren: Johannes, Z. v. A. IV. van der Klei) en J. M. de Smit. Jacoba Alida, D. v. W Goor en A. van de Steenoven. Leonar- dus. Z. v. J. J. Boers en E. J. Erberveld. Werner Lucien Marie, Z. V. R. van Troost en E. M. van de Vijver. Johanna Sophia Martina, D. v. M. J. Bredero en W. J. Oos- terveer.. Cornelia, D. v. B. Visser en D. G. Philippo. Overleden: Elisabeth Anna Kruijs, vr. van Ch. A. A. de Beus. 50 j. Adrianus Mari- nus Remmerswaal, m. van H. van der Drift. 77 j. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Stemming over het voorstel van Ben- nekom, inzake intrekking van het raads besluit van 8 November 1928 betreflende kleedinggeld politie. 3. Voorstel van B. en W. inzake wijziging der Verordening op de keuring van waren. De heer C. Hijkoop, alhier is geslaagd voor het praklijkdiploma Pontmachine- schrijven. Hedenmorgen te circa 11 uur had er op den Hooge Rijndijk ten aanrijding plaats tusschen een vierwielig motorrijtuig be stuurd door den autohandelaar G. van K. uit Stiens fFrl.) en den fruithandelaar F. van VI. uit Leiden. De met trait beladen wagen werd finaal over den kop gegooid, zoodat sinaasappelen, peren. enz. op den weg en in de sloot terecht kwamen. Door een aldaar surveilleerenden rijksveldwachter werd tegen autohandelaar aan wiens schuld dc' aanrijding was te wijten proces-ver baal opgemaakt. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden 45 zaken voor de openbare zitting van het Kantongerecht op de rol. Als kantonrechter fimge-erde mr. M. B. Vos al hier. Het eerst werd opgeroepen de 33-jarige M. D. van M-, motorschipper te Rijnsburg, ter zake dat hij op 17 Juni op de Vliet tusschen Den Haag en Leiden onder de gemeente Voorschoten twee kano's met zijn motorvaar tuig heeft aangevaren, waardoor de inzit tenden, de studenten De Goeje, Wakkie en Glazenburg te water geraakten. Als eerste getuige werd gehoord de motor- schipper Den Dekkers te Leiden die eenigo vaartuigen had gesleept. Hij had de kano's gezien en geen signalen gehoord. VeTdachte verklaarde wel signalen te hebben gegeven. De kano's roeiden naast elkaar wat-in zoo'n betrekkelijk smal water met veel vaart z.i. niet geoorloofd is. Hij meent stellig te weten dat hii de kano's niet heeft aangevaren. Zij zullen door de zuiging zijn omgeslagen. De studenten De Gneje, Wakkie en Gla zenburg. uit Leiden die te water waren ge raakt verklaarden allen dat er geen sig- naJen gegeven zijn en dat er wel degelijk een aanvaring heeft plaats gehad. Eenige voorwerpen, waaronder een foto grafietoestel zijn ook te water geraakt als mede een rijksdaalder welk geldstuk niet weder is opgevischt. De Ambt. van het O.M. achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en meende dat deze nogal ernstig was zoodat hij f. 60 boete subs. 20 dagen eischten, wat de verdachte veel te veel achtte. Uitspraak over twee weken. W. J. van L. 33 jaar arbeider te Leiden was opgeroepen voor het feit dat hij zijn twee leerplichtige kinderen niet naar school zond. Verdachte die weigerde zijn hoofddeksel af te zetten, wat daarop door den rijksveld wachter werd verwijderd, ontwikkelde tegen het zenden der kinderen naar school penige principieele bezwaren O.a zeide hij dat in de Heilige Schrift staat, dat de ouders hun kinderen moeten afhouden van den weg der verderfenis. De Ambtenaar vroeg tweemaal 5 dagen subs. 3 dagen voor elke boete. Er volgden nog een reeks leerplicht zak en waarin f 3 subs 2 dagen werden geëi9cht De Kantonrechter veroordeelde de ver dachten tol dezelfde straffen. J. II. S., handelaar in radiotoestellen te Hoorn stond tenslotte terecht terzake aan rijding met zijn auto van een andere auto op 3 October 1.1. in de genieente Sassenheim. De verdachte gaf dit toe Hij had eenige haast cm wa9 op den straatweg een voor hem uitrijdenden auto gepasseerd, juist toen aan de andere zijde ook een motorrijtuig aaan- kwam Verdachte had geen letsel gekregen doch alleen een schok gemerkt. Hij was dooi gereden. Zijn snelheid schatte hij op 60 a 70 K.M., „neller loopt zijn auto niet. De timmerman en aannemer Van Breda le Sassenheim had het geval gezien en con stateerde dat verdachte hier snel gereden had. Hij achtte het onverantwoordelijk een andere auto met zoo groote snelheid le pas- sceren op 'n weg die builen de trambaan niet breeder is dan 5.30 Meter. De 33-jarige Van Leer, uit Nieuwendam wiens auto was aangereden en beschadigd, bevestigde de verklaringen van den heer Van Breda, waarna de Ambtenaar van hel O.M. f. 10 subs. 5 dagen eischte Dc Kantonrechter die de overtreding zeer ernstig achtte voor iemand die al 15 jaar auto rijdt en alleen als verzachtende om standigheden in aanmerking nam dat ver dachte niet eerder veroordeeld is, veroor deelde hem tot f. 20 subs. 10 dagen. KANTONGERECHT TS ALPHEN. Kantonrechter mr. A. N. L. Olten. Hel eerst kwam aan de orde de uitgestelde zaak tegen C. v. D. te Nieuwveeo die ter vorige starlzitting had terecht gestaan terzake dap hg een bij zijn woning benoorende sloot niet beboorlgk bad uitgediept en schoongehou- der. Verdachte had zich er op beroepen dat hij destjjds van don waarnemend Burge meester te Nieuwveen den beer Ouello ver guizing bad gekregen de sloot te dempen, zulks met het oog op de vo.ksgezoudhsid al daar, omdat de sioot een verzameipia3ts v/as voor afval en vuizis dat door de nabg wo- necdem geregeld in die sloot werd geworpen. Dc* heer Quehe tnans ais geiuige geuoord ver klaarde inderdaad verdachte te hebben ge zegd de slcot maar niet uit te diepen doch le dempen. Hg had dit gezegd in het belang van de gezondheid der omwoners der sloot die in éwi woord naar getuige zeide, een stinksloot was. Na de breedvoerige uiteen zetting van den getuige werd de zaak aan gehouden tot 18 Januari om alsnog den Burgemeester der gemeente Nieuwveeu te hooren. J. E., die eveneens ter vorige zitting te recht had gestaan wegens vernieling en bal dadigheid was thans niet verschenen. De zaak was aangehouden teneinde nog enkele getuigen te hooren. Het eerst verscheen als getuige J. B. die gemoedsbezwaren had den eed af te leggen omdat hg den eed te heilig vond voor deze zaak. Nadat hg con form de wet de noodige verklaringen had geteekend, legde hij verschillende getuige- verklaringen af, waaruit de schuld van ver dachte bleek. Daarna werd gehoord als ge tuige J. do R. die verklaarde van de zaak niets af te weten. Nadat de kantonrechter hem ernstig had vermaand de waarheid te zeggen en hem er op had gewezen dat indien mocht blgken dat hg onware verklaringen deed zich schuldig zou mAen aan meineed heeft deze ten slotte verklaard dat verdach te een hek had vernield. De zaak werd ander- maai aangehouden teneinde alsnog meerde re getuigen te hooren. P. K. te Boskoop 6tond terecht wegens overtreding arbeidswet, het laten overwer ken van vijf arbeiders. Verdachte beriep er zich op dat de burgemeester zijner ge meente hem hiertoe vergunning had ver leend zulks in verband met het verzoek van dien burgemeester om op den dag waarop te Boskoop muziekconcours werd gehouden de werkzaamheden (het lossen van 6teencn en hout) in het belang van het verkeer te willen staken. De ambtenaar meende dat verdachte toch 6trafbaar was nu hij in ieder geval geen vergunning van de arbeidsinspectie had verkregen. Zijn Edel Achtbare wilde rekening houden met het feit dat verdachte te goeder trouw was en vroeg een geldboete van 50 cent of 5 z 1 d. conform welke eisch verdachte door den kantonrechter werd veroordeeld. R. v. d. P. te Leiden stond terecht om dat hij bij het tegenkomen van een wiel rijder op den Rijndijk te Hazerswoude de verblindende lichten van zijn auto niet had gedoofd tengevolge waarvaD die wielrijder J. K. had aangereden waardoor deze gedu rende 16 dagen niet had kunnen werken. Verdachte beweerde dat hij de verblinden de lichten had gedoofd en had gereden met z.g. stadslichten wat getuige J. K. be twiste. Dé ambtenaar vond dat verdachte de veiligheid van het verkeer op ernstige wijze had in gevaar gebracht en requi- reerde een geldboete van f. 40 of 20 d. waarna de kantonrechter verdachte veroor deelde tot f. 25 6ubs. 10 d. W. V. zou volgens de dagvaarding bal dadig steenen die lagen op een landweg (kromme Aar) in het water hebbeD ge gooid. Dc getuigen H. de G. en T. Verwey verklaarden gezien te hebben dat verdach te do steenen opraapte over een leDgte van 60 meter en deze in het water wierp. De steenen waren dooT getuigen aangebracht tot verhooging en verharding van den weg. Verdachte beweerde dat hij recht van over pad over den weg had, doch dat door de aangebrachte steenen en stukken pannen de weg met paard en wagen onbegaan baar was waarom hij zich genoodzaakt zag de steenen op te ruimen teneinde zich een weg te banen. De majoor der Rijksveld- wacht verklaarde ook dat inderdaad de weg niet te berijden of te beloopen was. Groote stukken pannen en steenen waren op onzaakkundige wijze neergekwakt. De ambtenaar meende dat in ieder geval ver dachte niet het recht had de 6teenen te verwijderen en eischte een geldboete vaw f. 6 subs. 3 d De kantonrechter wilde met een en ander rekening houden en veroor deelde verdachte tot f. 1 subs 1 d. Voorts 6tonden nog terecht diverse overtreders der Motor- en Riiwielwet. Arbeide en Leer plichtwet, tegen wien allen een eeldboete wprd geëischt van resp f. 5 subs. 4 d. Waar geen woonplaats staat vermeld wo nen verdachten te Alphen a. d. Rijn. 3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7