HOTEL RIJNLAND AGENDA. WITTE KERSTMIS? Burgerlijke Stand v. Leiden. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Baandag. Hooglandsche Kerk: Radio-uitzendavond. Mnrpkerk-eomilé 8 uur nam. Nulsgebouw: Dr. Knullel over Commu nisme en godsdienst 8 uur nam. Stadszaal: Kerslvergadering S. D. A. P. Spr. mr. Duijs. 8 uur nam. Dinsdag. Graanbeurs: Leger des Heils, Samen komsten te 6 en 10 uur voorm. en halfvier en halfacbt nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en halfzeven nam. Ned. Leger des Heils (Nutsgebouw): Sa menkomsten te 6 uur voorm. en 3 en 7*/> uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 6 en 10 uur voorm. en 7 uur nam. Woensdag. Leidsohe Schouwburg: Avond van Vroo- Ijjke Kunst o.l.v. Max van Gelder; 8 uur 15 min. nam. Ned. Leger des Heils (Nut9gebouw)Sa menkomst te 7uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 3 en 7 uur nam. Katwijk a. Zee (Oude Kerk): Chr. Zangver. „Excelsior", „Die Schflpfung". Half acht nam. Katwijk a. Zee (Casa Cara)ds. Zandt van Delft, 6'/j uur. Rijnsburg: Ned. Herv. Kerk. Chr. Zang- vereeniging „Excelsior". 7.45 uur. Donderdag. Leldsche Schouwburg: Burgerzangschool. „De Gulden Gordel". Halfacht nam. Nutsgebouw: Ver. tot Bev. der Bouwkunst Spr. de heer Levisson over „Moderne re productiemethoden". 8 uur nam. Vrijdag. Leidsche Schouwburg: Schouwtooneel. „Samen uit.8 uur 15 nam. K a t w ij k a. Zee (Gemeentezaal). Spr. ds. Zandt van Delft. Halfacht. Grauw en grijs de hemelkoepel. Mieserig de atmosfeer. Heel veel kans op regenbuien. Is 't toekomstig Kerslmisweer. Geen wit kleed zal d'aard bedekken, Het tradioneel decor, Van een slemmingsvollen Kerstdag, Komt wellicht ook nu niet voor. In de plaats hiervoor veel modder, Op de straten, plein en gracht, Niet in staat om ons te brengen. In de sfeer van ,,'t Stille Nacht". De Natuur blijkt te verand'ren, Witte Kerstdag van voorheen. Komt in 't tegenwoordig tijdperk, In het Kerstverhaal alleen. De natuur is wispelturig. Soms mistroostig, dan frivool, Mogelijk dat hij onverwacht nog, 0n3 tóch stooft een witte kool. LEON. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Lange Scheistraat 2 Geopend in November, De cember Januari en Februari van 103 uur Zondags vanaf halfeen Entrée Zondags kos teloos Maandags f 0 25. overige dagen f 0 10 Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. Geopend van 10—3 aur; Zondags van 1—3 oor. Bntrée Maandags L0.25, andere dagen f. 0 10. Geologisch Mineralogisch Museum, Garen- markt lederen dag van 9—12 en van 1.80uur Zondagen gesloten. Kosteloos Ethnographiscb Museum, Rapenburg 67— 69 en Bree9traat 18. Op werkdagen van 104 uur Entrée's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0 10. Museum van Nat. Historie, v. d. Werff- park Werkdagen 8 3012; 1.305. Zater dags 8 30—12 Kosteloos. Prentenkabinet, Rapenburg 71. Werk dag^n 14 uur Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg Dagelijks van 912 30 en 26 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg. 73 Alle werkdagen van 1 April30 Sept 96 uur; 1 October—31 Maart 94 uur Op Zon dagen allppn van 1 April30 Sept. 101 uur. Kosteloos. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie matinée. „Luxor theater" Stationsweg Bioscoop- en Variétévoorstellingen Dagelijks te 8 uur 's Woensdags en '9 Zaterdags matinée te 2 uur „Trianon-Theater". Breestraat Bioscoop- en Variété voorstellingen Dagelijks te 8 uur 's Woensdags en Zaterdags familiemntinee City-theater, Haarlemmerstraat: Bioscoop- voorstelingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woen- dags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Den Haag (Scala): Specialiteitenvoor- etelling. 8 uur nam. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Maandagavond 8 uur tot Woens dagmorgen 8 uur waargenomen door dei doctoren de Graaff, Meyboom en Rassers, en van Woensdagmorgen 8 uur tot Don derdagmorgen 8 uur door de doctoren de Jager, Jasperse, Kist, Poortman en Timmer mans. Te Oegstgeest wordt deze dienst op Eersten Kerstdag waargenomen door dr. Timmer mans, Tel. 39C en op Tweeden Kerstdag door dr»Varekamp. T<?1 1916. De Oegstgeestsche apotheek, de Kempe- naerstraat 4, Tel. 274 is dag en nacht ge opend. RECLAME. meenlfilijk badhuis in de Van der Werff- straat dienst deed, waartegen de heer Baart bij de behandeling der gemeentebegrooting bezwaar maakte terwijl van den kant van B en W. werd gezegd dat hij hiermede niet in strijd handelde met de Arbeidswet is Za terdagavond toen hij er weder werkzaam was door de Arbeidsinspectie bekeurd. De afdeeling Leiden van de liberale Staatspartij ,de Vrijheidsbond" heeft in haar laatstgehouden vergadering de navol gende alfabetische lijst van candidaten voor de Tweede Kamer opgemaakt: Mej. van Dorp; prof Eerdmans; B. F. Krantz; van Lith de Jeude. Roos; van Straaten van Nes; mej. Westerman. Voorts werd algemeen den wensch uitge sproken dat prof. Eerdmans aan het hoofd van dc definitieve lijst zal komen. In overleg en samenwerking met het Centraal bestuur van het Instituut zal door dc Leidsche afdeeling van het Inst. voor Arb. Ontwikkeling wederom een week-end cursu9 worden georganiseerd voor de bestu ren van partij-instantic9 en van moderne vakvereenigingen. Als data zijn vastgesteld 9 en 10 Maart 1929. Door de heeren K. Toornslra, J. Ger- ritsz. en H. Keesing zullen de volgende on derwerpen behandeld worden. Het Jeugd- program, Werkloozenzorg en werkverrui ming, Staatspensionneering en Invaliditeits verzekering. De opzet is evenals de vorige keer. De deelnemers worden Zaterdags en Zondags vereenigd aan gemeenschappelijke brood maaltijden. Teneinde de discussie meer dan vroeger tot haar recht te doen komen is aan de sprekers verzocht voor hun inleiding niet langer dan een uur te besteden, zoodat ge ruime tijd voor gedachtenwisseling over blijft. Des Zaterdags zal een kunstavond gege ven worden, die tegen een matige entree voor ieder toegankelijk zal zijn. In de voormiddaggodsdienstoefening der N. Herv. Gemeente welke morgen in de Hoogl. Kerk wordt gehouden, zal een koor van plm .100 zangers koorzang ten gehoore brengen .Van het orgel zullen bezuin- blazers den gemeentezang begeleiden. Het geheel staat onder leiding van dr. J. Rie- mens die ook de Kerstpreek uitspreekt. In hetzelfde kerkgebouw hoopt 's avonds te 6 u. op te treden ds. Kuilman. In dezen dienst wordt de Engelenzang gezongen Het Radiostation Huizen zorgt voor de uitzending van dezen dienst. De collecte ten bate van het asyl der Leidsche ver. voor Dierenbescherming, Za terdag alhier gehouden, heeft een bodrag van f. 118.60 opgebracht. Leerlingen voor de cursussen vanwege de Leidsche Ver. tot Bevordering van de kennis der Grafische Vakken, moeten zich niet zooals wij abusievelijk vermeldden bij den heer De Bink, maar op Donderdag a.s. aan het Nutsgebouw (Steenschuur) aan melden. Op de Hoogewoerd, nabij de Rijnstraat had Zaterdagmiddag een aanrijding plaats tusschen 2 auto's, resp. bestuurd door J. D. en door J. J. U. De auto van J. D. werd vrij ernstig beschadigd. De beide bestuurders geven elkander de schuld van het gebeurde. Oorzaak schijnt te zijn een verkeerde opvat ting over de wijze, waarop men een tram raag passeeren. Zaterdagavond ontstond waarschijnlijk tengevolge van het uitvallen van vuur uit een kachel, een begin van brand in de wo ning van den heer D. S. aan de Rodenbur- gerslraat alhier De politie, die spoedig ter plaatse was, slaagde er spoedig in het vuur met een paar emmers water te dooven. De schade beperkt zich tot een gat in het lapijl en in den vloer. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen: Totaal Datum. Volw. pers. Kinderen. 17 December 45 2 47 13 44 2 46 19 O 44 20 14 2 46 21 39 O 41 22 37 38 Totaal 251 11 232 MENU'S Isten KERSTDAG Julionnesoep Gebraden Gans Compóte Plumpudding Fruit L 1.75 4229 Ossehaas Spercieboonen Perzik m. slagroom f. 1.25 Extra verxorgde Kersttafels ged. de feestdagen RECLAME. COSTUUMKUIS ERATO (Wett. Ged.) Leverancier van II. K. H Prinses Juliana, Leidsch Studentencorps; Ver v. Vrouwel. Stud.; R.K. Stud. Ver. St Auguslinus; L. Stud Bond; M. T G. SGymnasium; Astr. Congres enz.;» Ba! Masqué- Tooneel- tn Optochtcostuums. Eigen reiniging9- en Des infectie Inrichting, systeem Hygiëa Ts dus volledig ingprirht wie desondanks toch van elders betrekt, bewiist weinig burgerzin te bevitten. 4216 ONDERTROUWD: J. J. Koning jm. 22 jaar en H. J. van Duysen, jd. 19 jaar. W. Smiltenaar, jm. 2'i jaar en M. E. Bink, jd. 27 jaar F. J E. Harlinghausen, jm 31 jajar en E. F. Borst, jd. 21 jaar E. O. Baron van Boetzelaer, jm. 25 jaar en G. II. Meylink, jd. 19 jaar A. Füppo jm. 25 jaar en P. J. v. d Mey, jd 21 jaar C. Plug jm. 28 jaar en R Niklaszews- ki, jd. 28 jaar A. Koet, jm. 31 jaar en A. T Baart, gesch. 29 jaar D. Huygens, jm. 20 jaar en M Hartewelt, jd. 20 jaar II. Ginjaar, jm. 26 jaar en M. M. van Bo- hemen, jd. 21 jaar C. H. van Teylingen, jm. 23 jaar en J. Neuteboom, jd. 23 jaar B. Thoma, jm. 29 jaar en A. Neuteboom, jd. 22 jaar A. Bronmeijer, jm. 23 jaar en H. M. v. d. Wijngaard, jd. 25 jaar. W. de Braai, jm. 25 jaar en J. C. Brouwer, jd. 22 jaar J.Stavleu, jm. 20 jaar en C. Lut, jd. 20 jaar H. Oostveen. jm. 31 jaar en C. Hering, jd. 25 jaar. DE ALGEMEENE TOESTAND. De herateik westie. De besprekingen tusschen de Duitsehe en de geallieerde regeeringen zijn gesloten. De opdracht, welke aan de commissie van deskundigen wordt gegeven, luidtDe regeeringen van Duitschland, België, Frank rijk, Engeland, Italië en Japan hebben in aansluiting op de resolutie van Genève van 16 September 1928, waarin de benoeming ecner commissie van onafhankelijke finan- cieele deskundigen overeengekomen is, be sloten de commissie opdracht te geven, voorstellen uit te werken voor een algeheele en definitieve regeling van het vraagstuk der schadevergoeding. De voorstellen moeten een regeling der verplichtingen omvatten, welke voortsprui ten uit de tusschen Duitschland en de schuldeischersstaten bestaande verdragen en overeenkomsten. De commissie zal dit rapport aan de bij de resolutie van Genève betrokken regeeringen en aan do commis sie van herstel uitbrengen. De regeeriEgen der zes mogendheden hebben ten vervolge op de besprekingen welke over de instelling der deskundigen commissie werden gehouden, besloten het volgende communiqué te pubheeeren. De heer Raymond Poincaré, president van den Franschen ministerraad en do heer Von Hoesch, Duitsch ambassadeur te Parijs, hebben het vraagstuk der instelling van de deskundigen-commissie, zooals deze in het besluit te Genèye van 16 September 1923 is voorzien, onderzocht en zijn daar bij het volgende overeengekomen: 1. Het is in het algemeen belang uiter mate wcnschelijk, dat buiten de deskundi gen, welke door elke der in voorpoemd Ge- neefsch besluit betrolcken regeeringen moe ten worden benoemd, ook staatsburgers der Vereenigde Staten aan de werkzaam heden der deskundigen-commissie deelne men. De commissie moet naar het voor beeld van de.in November 1923 ingestelde eerste deskundigencommissie, uit onafhan kelijke deskundigen bestaan, die interna tionaal aanzien en gezag ra hun eigen land genieten, en die aan geenerlei lastgevingen hunner regceringen zijn gebonden. Het aantal leden moet voor ieder land twee bedragen. Er bestaat evenwel overeenstem ming over het feit, dat de deskundigen plaatsvervangers aan zich kunnen toe voegen. 3. De commissie zal zoo spoedig mogelijk samenkomen en wel voorloopig te Parijs. De definitievo beslissing over de keuze der plaats van samenkomst blijft aan de com missie voorbehouden. 4. Dc commissie zal van dc zes regeerin gen, overeenkomstig voornoemd Geneefsch besluit van 16 September 1928, opdracht! krijgen, voorstellen voor een volledige en definitieve regeling van het herstelvTaag- stuk uit te werken. Deze voorstellen zullen de regeling van die verplichtingen omvatten, welke uit de tusschen Duitschland en de schuldeischende mogendheden bestaande verdragen en over eenkomsten voortvloeien. De commissie zal zijn rapport aan de bij het Geneefsch be sluit betrokken regeeringen cn aan de her stelcommissie uitbrengen 5. Wat de benoeming der deskundigen betreft, moet op de volgende wiize worden gehandeld: De deskundigen der bij het Ge neefsch besluit betrokken schuldeischende mogendheden worden door de regeeringen dezer mogendheden aangewezen en naar het believen dezer regeeringen óf door haar zelf óf door de herstelcommissie benoemd. De zes betrokken regceringen zullen op ge schikte wijze vaststellen, hoe de deelneming der Amerikaansche deskundigen het doel matigst wordt verzekerd. In Afghanistan. is de rust nog steeds niet hersteld. Wel wijzen de laatste berichten er op, dat de opstandelingen minder effect sorteeren met hun gewelddaden Te Kaboel zou volkomen rust heerschen. Aman Oellah zou heden het Corps Diplo matique ontvangen en een verklaring af leggen. Engelsche vrouwen en kinderen zijn met legervliegtuigen naar Britsch-Indië overge bracht. Een nieuwe aanval der opstandelingen op Kaboel zou in voorbereiding zijn. In Zuid-Amerika. „United Press" meldde Zaterdag, dat 3500 Boliviaansche soldaten opmarcheeren naar Bahia Negra, dat in het omstredeD gebied tusseheD Bolivia en Paraguay ligt Eenige bevestiging van dit bericht werd intusschen niet ontvangen. DUITSCHLAND. Simons gaat heen. De Rijkspresideüt heeft Zaterdagmorgen den president van het rijksgerechtshof dr. Simons in audiëntie ontvangen ter bespre king van het tusschen de rijksregeering en het rijksgerechtshof ontstane conflict. Aan de bespreking die tot ruim twaalf uur duurde werd nog deel genomen door den rijkskanselier, den rijksminister van justitie en een hoofdambtenaar. Na afloop van het onderhoud verklaarde dr. Simons bij zijn aanvankelijke ziens wijze te zuilen persisteeren. Hij zou voorts ingevolge den wensch van de regeering bereid zijn tot April van het volgend jaar in functie te blijven, teneinde de nog loo- pende aangelegenheden af te wikkelen. FRANKRIJK. De aanslag op Fachot De zaak van de JGaxeite do Franc. Het verhoor van den dader van den aan slag op raadsheer Fachot, heeft wel aan Georges Benoit een aaneengeschakeld rw- laar ontlokt omtrent de zeer langdurige pc Agen, die hij heeft ondernomen om den c~ -procureur-generaal tot het slachtoffer zijn wraak te maken doch men kan jt zeggen dat er meer dan een vage op- yldering voor zijn daad is gegeven. Men krijgt den indruk met een geëxalteerd een ling te doen te hebben, die door het lezen van de ophitsingspers tot zijn daad is ge komen. Evenwel moet die voorstelling nog nader getoetst worden, want de groote hardnekkigheid, in de voorbereiding aan den dag gelegd, sluit niet uit, dat ook her systeem van verdediging vooraf bedacht is. De groote kalmte, waarvan de dader ook na het volbrengen van zijn daad en na het verhoor blijk blijft geven, wettigt voorbe houd ten aanzien van zijn verfclaringen. Wat den gevonden brief betreft, is het nu duidelijk, dat die heeft moeten dienen als voorwendsel om den heer Fachot te kun nen naderen. Ber.oit heeft namelijk zelf verklaard, dat hij gezegd had aan den raadsheer een brief te moeten overhandi gen. Is inderdaad zijn lezing juist omtrent de beraming van het plan, dan is het mo gelijk, dat hij geen medeplichtigen heeft en inderdaad een groote zwijgzaamheid en eeD hardnekkigheid aan den dag heeft gelegd, die op fanatisme wijzen. De bladen, ook die uit den Elzas geven hun ernstige afkeuring over deze daad te kennen. Fachot was zelf op de grens van den Elzas in de Vogezen geboren. Hij was procureur te Rennes, toen de oorlog uitbrak en ge droeg zich zeer moedig waardoor hij meer malen geciteerd werd en het legioen van eer verdiende. Naar Colmar overgeplaatst, nam hij als prooureur-generaal deel aan het proces der autonomisten. Sinds Juli was hij bevorderd tot raadsheer van het hof van cassatie te Pariis. De president der Fransche republiek heeft den procureur-generaal Fachot tot commandeur van het legioen van eer be noemd. De toestand van Fachot is bevredigend en de geneesheeren achten zijn herstel mo- ;elijk. Uit het door de politie ingestelde onder zoek is tot nu toe niet gebleken, dat Benoit van anderen hulp heeft ontvangen. Hij blijft beslist ontkennen, dat hij med© pliriitieen heeft gehad. Faehot's toestand was gisteravond naar omstandigheden nogal redelijk. Opnieuw heeft een slachtoffer van de krach van de Gaz. du Franc zelfmoord be- pleegd. De verdachten, in het bijzonder Audibert blijft pogen verschillende ministers, thans ook Briand en Poincaré in staat van be- schuldiginc te stellen. De agitatie tegen minister Hennessy neemt toe. In het Quartier Latin hebben dagelijks relletjes plaats. ENGELAND. De ontploffing te Londen. Het gevaar voor verdere ontploffingen is thans voorbij, daar de beschadigde gas buizen voor een groot gedeedte onder wa ter zijn gezet De bewoners van de huizen in het betrokken district hebben verlof ont vangen om hun woningen weer te betrek ken. Het district blijft echter voorloopig voor het straatverkeer gesloten in verband met den toestand van de straten. Men zal ook gedurende de Kerstdagen doorwerken aan de voorloopige reparatie van de leidingen en van bet wegdek. Ontploffing in een hotel. Zaterdagavond laat heeft ra een hotel te Londen een ontploffing plaats gehad, waar bij één man werd gedood, twee personen zwaar en twee personen licht gewond. Het hotel zelf werd zwaar beschadigd, terwijl de hall van een belendend perceel werd vernield. Waarschijnlijk heeft men hier te doen met een gas-explosie. ITALIË. Nieuwe senatoren. Krachtens een Zondag gepubliceerd de creet heeft de koning op voorstel van Mus solini twee-en-dertig nieuwe senatoren be noemd, gerecruteerd uit de hoogste kna gen van militaire en burgerlijke autori teiten. De temperatuur is hier in de laatste da gen tot 8 graden beneden nul gedaald. ROEMENIE. De opening van het Parlement. Het nieuwe Roemeensche parlement is plechtig geopend. Prins Nikolaas las uit naam van den re- gentschapsraad de openmgsboodsehnp in een vereenigde zitting van de kamer en van den senaat voor. Op het gebied van de buitenlandschc po litiek zal Roemenië evenals vroeger een vredelievende politiek volgen daarbij steu nende op de bestaande bondgenootschap pen. Ook zal de regeering er Daar streven om goede betrekkingen met alle andere landen te onderhouden zonder daarbij aan het verledene te denken. In den volkenbond wil Roemenië als ijve rig voorstander van den vrede steeds met alle krachten medewerken. FINLAND. Een nieuw ministerie, Dr. Mantere, de leider der progressieve partij, heeft een nieuwe-coalitie-regeering gevormd. KONING GEORGE BIJNA BUITEN GEVAAR. LONDEN, 23 Dec. (Ned. Tel. Ag.) Het feit dat de doktoren het niet noodig hebben ge oordeeld, om heden, voor het eerst na vier weken, geen bulletin uit te geven omtrent den toestand des konings, is hier met vreugde begroet. De toestand van den koning is volgers de laatste berichten thans zoover verbeterd, dat de doktoren hopen, dat Zijne Majesteit den eersten Kerstdag geheel buiten gevaar zal zijn. DE HERTOG VAN GLOUCESTER. SOUTHAMPTON, 24 Dec. (Reuter De hertog van Gloucester, die zijn reis door Afrika, tengevolge van de ziekte des ko nings heeft onderbroken, is hedenmorgen hier aangekomen. GROOTE BRAND TE NEW-YORK. NEW-YORK, 22 Dec. (Reuter). Sinds vele jaren heeft New-York niet zulk een brand meegemaakt als die heden plaats had in de groote, nog niet geheel voltooide Protestant- sche kerk. Tot in een omtrek van 5 mijlen was de vuurgloed zichtbaar en begrijpelij kerwijze was de drukte enorm. Uit New- York en New-Yersey en omliggende plaat sen waren duizenden nieuwsgierigen ko men opdagen. De vlammen sloegen ten slotte 200 M hoog boven den 110 M. hoo- gen toren op. De kerk had alleen aan in richting 4 millioen dollar gekost. In den to ren, die door Rockefeller Jr. was bekostigd, zou het grootste klokkenspel Ier wereld komen. De schade wordt naar voorloopige ramingen op 1 millioen pond sterling ge schat WEER EEN ONTPLOFFING TE LONDEN. LONDEN, 23 Dec. (Ned. Tel Ag.) In een gasthuis heeft een ontptoffing van gas plaats gehad, waardoor een persoon werd gedood en vier gewond werden. DE ZUID-AMERIKAAN SC HE KWESTIE. WASHINGTON, 24 Dec. (Reuter). Men meent te welen, dat hel antwoord van Para guay op het door de verzoeningscommissie ran de Pan-Amerikaansche conferentie lot hem gerichte verzoek, in gunstigen zin heeft geantwoord. Het antwoord van Bolivia is nog niet ontvangen. AMAN OELLAH's HOF VERPLAATST. NIEUW DELHI, 23 Dec. (Reuter). Het ge rucht houdt sterk aan, dat het Afghaansche hof naar Kandahar is overgebracht, waar koning Amman Oellah zich kan verheugeu in grooteren steun van de zuidelijke volks stammen. CONSTANTINOPEL, 23 Dec. (V.D.) Ko ning Aman Oellah heeft den Ministers me degedeeld. dat de strijd tegen de opstande lingen nog niet geëindigd is. Hij is voorne mens binnen afzienbaren tijd een groot offensief tegen hen te beginnen. In de nabijheid van Kaboel zijn lal van arrestaties verricht, ongeveer 40 in getal. De gearresteerden wilden zich de stad laten binnensmokkelen en daar propaganda voor do rebellen maken. NIEUW-DEHLI, 24 Dec. (Reuter). Het gerucht volgens hetwelk koning Amman Oellah de hoofdstad verlaten zou hebben en naar Kandahar vertrokken zou zijn, wint geen veld. Alleen van de Koningin en de koningin moeder is bekend dat zij le Kandahar ver toeven. KABOEL, 24 Dec. (Ned. Tel. Ag.). Bij da gevechten met de opstandelingen is hei huw van den militairen attaché van Engeland door granaatvuur verwoest. DE AMERIKAANSCHE EXPERTS. NEW YORK. 2f Dec (Ned Tel Ag.) Als Amerikaansche financieele experts die in aanmerking komen voor de deskundigencom missie, noemt de „Chicago Tribune", vice- president Charles Dawes, Owen Young en Evans Hughes. TEGEN HOOVER. MEXICO, 22 Dec. (Reuier). Een troep mannen en vrouwen heeft een inval gedaan in de redaclie-bureaux van verschillende dagbladen om te protesteeren tegen de mo gelijkheid van een bezoek van Hoover aan Mexico. Zij verklaarden te behooren tot de liga die den oorlog verklaart aan het impe rialisme der Yankees. TROTZKL MOSKOU, 24 Deo. (Wolff). Op bevel van Stal.n zal Trotski voor herstel naar een plaats in Zuid-fta3land worden gezonden. In ofiid ee le kringen beschouwt men dit als een toe naderingspoging van Stalin. EET CONFLICT IN LE U2EH-INDUSTBIE. ESSEN 23 Dec. (Wolff.) De Duitsehe metaalarheidvrsbond heeft heden een con ferentie bijeengeroepen van vertegenwoordi gers van de bij het conflict in de flijnseh- Westfaalsche ijzer-induririe betrokken ar- 2-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2