VAN HET LEIDSCH DAGBLAD 69sfe Jaargang Maandag 24 December 1928 No. 32 ■n Het voornaamste nieuws van heden. Bureau i Noordeindsplein LEIDEN SPORTBLAD Telefoon: jj Dir. en Adm. 2500 Red. 1507. VOETBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Af deeling I, 1ste klasse: AjaxSparta 2—3; H.F.C.A.D.O. 3—7; H.D.V.S.— R.CH. 6—2. 2de klasse A: K.F.C.W.F.C. 50; Zee- burgiaWest Frisia 80; HelderA.F.C. 23; HollandiaAlc. Victrix 5—2. 2de klasse B: D.E.C.—H.V.C. 7—1; B.F.G. Baarn 21BloemendaalSpartaan 61; ZandvoortVelox 43. 3de klasse D: HillinenU.V.S. 32; AlphiaL.F.C. 33; Schoten-Alphen 1—2, ScheveningenE.H.S. 23. Af deeling O, 1ste klasse: H.B.S.H.V.V. 11; FeyenoordV.S.V. 52. 2de klasse A: A.S.G.Unitas 22; Quick V.O.C. 2—1; O.D.S.Vios 3—0; Over maasXerxes 13; B.M.T.D.H.C. 35. 2de klasse B: S.V.W.Steeds Hooger 6—2; GoudaG. V. V. 43; FortunaMer- wede 92. 4de klasse A: V.D.S.Norvicus 81; TogoD.V.V. 10; Ooievaars—«De Jagers 1—1. Res. 3de klasse A: Alphen nA.S.C. II 6—5; U.V.S. H—Gouda II 0-3; R.V.C. II iA.D.0. m 25. Afdeeling IE, 1ste klasse: Go Ahead ^Vitesse 53. Afdeeling IV, l9te klasse: LongaWil- Ihelmina 22; N.A.C.Willem II 31. Afdeeling V, 1ste klasse: G.V.A.V.Be Quick 25; LeeuwardenFriesland 3—1; AlcidesVelocitas 23. Van Overal. Toen ELF. O. in het begin van dit sei zoen eenige overwinningen wist te behalen, zijn er tal van bladen geweest, die reeds op dat moment meenden te mogen voor spellen dat de Haarlemmers dezen keer een ernstigen gooi zouden doen naar het kampioenschap. Sindsdien echter is het met de withemden in dalende lijn gegaan en de nederlagen van de laatste weken hebben wel duidelijk aangetoond dat het er met deze ploeg lang niet zoo rooskleurig uit ziet als men toen wel meende te kunnen voorspellen. H.F.O. staat nu zoodanig dat zij nog zal moeten oppassen om niet- in degradatie-gevaar te komen. Gisteren speelde zij op eigen veld tegen het bezoe kende A.D.O. een zeer slechten wedstrijd. Er was eigenlijk maar een elftal dat voet balde, en dat was A.D.O., dat met groot gemak telkens weer door de vermeende sterke defensie der thuisclub liep, en ten slotte met niet minder dan 73 zegevierde 1 De Hagenaars gaan thans op fraaie wijze aan den kop der afdeeling, hoewel zij steeds worden bedreigd door Sparta, dat in de hoofdstad met 32 triomfeerde over Ajax, hetwelk in de laatste vijf minuten twee doelpunten wist te scoren. In Schie dam was H.D.V.8. uitermate schotvaardig tegen de Haarlemsche Racingclub, dat een öngehikkigen wedstrijd speelde en met 62 het loodje moest leggen. gsp. gew. gel. verl. v.t. pnt. rA. D. O. 10 7 2 1 30—13 16 V. U. C. 11 7 1 3 34—28 15 Hilversum 13 7 1 5 3233 15 Sparta 9 6 1 2 29—13 13 H. D. V. S. 11 5 2 4 34—34 12 R. 0. H. 11 5 1 5 24—29 11 H. F. 0. 10 3 3 4 19—20 9 Stormvogels 12 3 1 8 17—25 7 U. V. V. 11 2 2 7 24—38 0 Ajax 10 I 2 7 1828 4 Voor de derde klasse D verbeterde Ai phen haar positie weer door zelf te winnen van Schoten, en mede doordat U.V.S. strui kelde tegen Hillinen. Alphia en L.F.C. deel den de punten, terwijl E. H. S. verraste door een zege over Scheveningen. De stand onderging dus nog al eenige wijziging. Wij verbeteren tevens gaarne een fout in onzen stand, waarin wij Scheveningen hadden laten winnen van Hillinen, terwijl het re sultaat precies andersom was geweest. Zie hier thans de volgorde: gsp. gew. gel. verL v.t. pnt. Alphen 9 6 2 1 3815 14 U. V. S. 8 5 1 2 25—14 11 Schoten 8 5 3 1917 10 Scheveningen -8 4 1 3 2415 9 L. F. C. 8 4 13 14—18 t 9 Hillinen 7 3—4 13—17 6 T. H. B. 9 3 6 16—26 6 E! H. S. 10 3 7 17—63 6 Alphia 9 2 1 6 2025 5 In de tweede afdeeling speelden H.B.S. en H.V.V. op Houtrust een enthousiasten doch slechten wedstrijd, die door buiten gewoon veel publiek werd bijgewoond. Voor de rust nam H.V.V. de leiding en het heeft geduurd tot kort voor het einde voordat de Kraaien er in konden slagen den gelijkma ker in het net der tegenpartij te jagen. In- tusschen is dit resultaat voor het Haagsche voetbal niet ongunstig aangezien beide ploegen op deze manier weer een punt op Excelsior zijn uitgeloopen! Feyenoord was in eigen huis tegen V.S.V. in een productieve bui en won met 5 2. gsp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Blauw Wit 11 9 2 27—14 13 Feyenoord 9 6 1 33 20 14 EDO 11 6 2 3 30—18 14 't Gooi 10 6 1 4 27—21 U Z. F. 0. D. F. C. V. S. V. H. B S. H. V. V. Excelsior 12 10 10 11 28—26 33—38 21—25 17—23 25—26 18—48 De tweede klasse bracht een gelijk spel tussehen A.S.C. en Unitas. dat echter door onze stadgenooten pas in de laatste minu ten bevochten kon worden. Vios sneuvelde tegen O.D.S., hetgeen trouwens te ver wachten was en daardoor behield rood zwart haar kleine kans op behoud. gap. gew. gel. verl. v.t. pnt. D. H. O. 12 9 2 1 61—25 20 O. D. S. 13 9 2 2 42—23 20 Xerxes 10 7 3 32—18 17 Quick 14 7 1 6 54—40 15 Unitas 12 5 3 4 27—32 13 Overmaas 10 5 1 4 29—23 11* V. O. C. 14 5 1 8 28—24 11 B. M. T. 11 5 6 3545 10 Vios 13 2 11 21—56 4 A. S. O. 15 1 1 13 19—62 3 In de 3e klasse A werd geen enkele wed strijd gespeeld, terwijl de 4e klasse A weer een groote nederlaag bracht voor Norvicus. Hier luidt de stand: gsp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Naaldwijk 8 6 1 1 39—9 13 V. D. S. 8 6 1 1 32—12 13 O. B. 6 5 1 24—11 11 Togo 7 5 1 1 24—17 11 Laakkwartier 8 5 1 O 26—12 11 D. V. S. 9 2 3 4 19—24 7 De Jagers 9 3 1 5 17—27 7 Ooievaars 9 1 4 4 17—31 6 Norvicus 8 1 7 20—47 2 D. V. V, 10 1 9 13—19 1 In de res. 3e klasse A speelden de reser ves van A.S.C. en Alphen gelijk, terwijl U.V.S. II op eigen veld met 30 ten onder ging tegen Gouda II. Het ranglijstje ziet er thans als volgt uit: gap. gew. gel. verl. v.t. pnt. A. D. O. II 10 6 2 2 38—22 14 Gouda II 7 4 2 1 17—12 10 Alphen II 8 3 3 2 24—19 9 Vios II 5 3 1 1 32—11 7 A. S. C II 7 3 1 3 35—27 7 U. V. S. II 5 2—3 9—12 4 H. V. V. IV 7 2 5 1 8—23 4. R. V. C. II 7 1 6 11—49 1 In het Oosten won Go Ahead met 53 van het bezoekende Vitesse, dat echter goed partij heeft gegeven en het den De- ventenaren zeer lastig heeft gemaakt. Alle andere wedstrijden werden wegens terrein- afkeuring afgelast. Het Zuiden bracht een overwinning van N.A.C. op Willem II, terwijl Longa zich een puntje liet afsnoepen door de Bosscho kanaries. In het Noorden ging Alcides na zwaren en spannenden Btrijd ten onder tegen Ve locitas, en wonnen Be Quick en Leeuwar den resp. van G.V.A.V. en Friesland, waar door de spanning tussehen de leidende ploe gen onverminderd voortduurt. A.S.C.—UNITAS 2—2. Fas in de laatste minuut maakte A.S.C. gelijk. Gedurende bijkans tweederde van den wedstrijd is A.S.C. sterker geweest dan de gasten, maar ondanks dat zijn de roodzwar ten er pas vlak voor het eindsignaal in kun nen slagen den gelijkmaker langs den vijandelijken doelman te jagen. In de eerste helft waren de aanval len der gasten trouwens veelal gevaar lijker dan die van onze stadgenooten, die leden aan hun oude kwaal' volkomen gebrek aan schotvaardigheid. Zoo nu en dan werden de aanvallen niet onverdien stelijk opgezet, doch juist op het beslissende moment volgde altijd weer een domme zet, waardoor iedere kans om hals werd ge bracht. Van der Putten op den linker-, en Janssen op den rechtervleugel gaven tal van voorzetten, die dikwijls vrij goed waren geplaatst, doch 't middentrio miste alle door tastendheid en schutterscapaciteilen en had tegenover den goeden Gorkumschen keeper op die manier geen schijn van kans. 10 Mi nuten na den aanvang, toen de gasten, die uitstekend begonnen waren, langzamerhand hun tempo verminderden, beging Croes de fout een ingeschoten bal weg te trappen in plaats van zijn handen te gebruiken, en hij deed het zoodanig dat de bal tegen een Unitas-man terugstuitte tot voor het doel waar een der andere roodbroeken het leer slechts voor het intrappen had en er een nuttig gebruik van maakteI Weer was er tien minuten gespeeld toen aan A.S.C. een strafschop werd toegekend wegens hands! Bliek zou het vonnis voltrekken, doch tot hevige teleurstelling van allen, die in A S C. belang stellen schoot hij langs den buiten kant van den paal. In db tweede helft was roodzwart aan zienlijk sterker in het veld zonder dat zij er in vermocht te slagen dit in doelpunten uit te drukken. Wel kreeg Schmidt een schittc rende kans voor open doel maar in volle vaart schoot hij hard over de lat. Een oogen- blik later moest de linksbinnen wegens een blessuur uitvallen en er bleek geen invaller klaar te staan om de ploeg te completeeren, een fout in de organisatie, die vooral in de cegenwoordige moeilijke omstandigheden niet had mogen voorkomen. Gelukkig voor A.S.C. wisten de gastee: deze kans om het spel in handen te nemen, niet te benutten, en toen na een ro'iuut of tien Han in het veld kwam was ds stand nog altijd onver anderd, hetgeen beteekende dat voor A.S.C. alle hoop nog niet verloren was. Onze stad genooten bleven sterker al waren de uit vallen der roodbroeken niet zonder gevaar doordat de Leidsche verdediging niet al te safe was, en juist in een periode dat men meende den gelijkmaker te mogen verwach ten, kopte de Gorkumsche linksbinnen uit een corner den bal op keurige wijze langs Croe9. Veertien minuten voor het einde had Unita9 met 20 de leidingl De reactie was evenwel merkwaardigi Ineens kwam er le ven en bezieling in de Leidsche gelederen; het spel werd nijdig en fel, en onstuimig bestookten de roodzwarten nu het vijande lijke doel, behoorlijk gesteund door de half- linie, waarin Brouwer pas in deze peridoe zijn gewonen vorm terugvond. Stormloop op stormloop volgde en het publiek werd niet moe haar favorieten op ongekend en thousiasten wijze aan te moedigen. Nog tien minuten moest er gespeeld wor den toen Van der Putten een hard hoog schot inzond, waarbij het leer via een klu wen van spelers in het doel caramboleer de. Nu scheen de aarde te zullen vergaan van het geschreeuw der toeschouwersl Het was als een orkaan, waarin het fluitje van den arbiter volkomen verloren ging Doch het was 12 en het bleef 12, en het publiek maakte reeds aanstalten het terrein te verlaten, toen.... neen, deze geestdrift en een dergelijke VTeugde zal men misschien in jaren niet weer meemaken op het veld der roodzwarten. Reeds bracht de arbiter de fluit naar den mond om het einde aan te kondigen toen de bal voor het Uni- tas-doel kwam en Schmidt ten slotte het leer in de touwen liep, 22. Vrijwel direct daarna was het afgeloopen, al heeft men zich nog lang druk gemaakt over het feit of de A.S.C.'er buitenspel had gestaan en of er hands was gemaakt Unitas verdrong zich om den scheidsrechter om hem zijn vergis sing onder het oog te brengen, doch de lei der verklaarde pertinent dat er geen over treding was gemaakt, én in verband daar mede hebben de gasten dan ook niet gepro testeerd, zoodat A.S.C. een puntje rijker is geworden in een wedstrijd, die eigenlijk pas in het laatste kwartier interessant is ge worden I HILLINEN I—U.V.S. I 3—2. U.V.S. mist 2 strapschoppen. Het heeft U.V.S. in dezen wedstrijd weer tegengezeten. Den geheelen strijd in de meerderheid zijn en dan nog verliezen I Men zal geneigd zijn de schuld te geven aan een schotlooze voorhoede. Neen, de keeper van Hillinen heeft dezen wedstrijd gewonnen en met veel geluk. De eerste strafschop werd schitterend door hem gehouden terwijl de tweede door de paal gekeerd werd. U.V.S. heeft over de geheele linie schitterend ge speeld, alleen de keeper had geen bijzon dere dag. Om ver over tweëen blaast de scheids rechter de beide elftallen in 't veld. U.V.S. verliest den toss. U.V.S. heeft een invaller voor Wondergem. De blauw-witten trappen af en zitten direct goed combineerend voor het doel van de thuisclub. De verdediging grijpt in en retourneert het leer naar de U.V.S.-helft, maar ook daar is de verdedi ging safe. Er wordt goed gecombineerd, maar voor doel kan niet goed geschoten worden. De keeper van Hillinen is in bij zonderen vorm en keert menig goed gericht schot Bij een snellen uitval van Hillinen schiet de rechtsbinnen in, waardoor de U.V.S. keeper eenigszins wordt verrast, wat U.V.S. een doelpunt kost, 10. U.V.S. speelt goed verder en bij een mooie pass doelpunt Laman, 11. De blauw-witten houden het spel in handen. Kooreman wordt in het be ruchte gebied genomen en de scheidsrech ter geeft een penalty. Peter plaatst zich achter den bal, een knal in den hoek, maar de keeper keert op onbegrijpelijke wijze het schot. Hillinen profiteert van de verslagen heid in de U.V.S.-ploeg en maakt er 21 van. Wakker geschud door dezen achter stand wordt alles op alles gezet maar de keeper blijft ongenaakbaar. Bij een vrije trap voor Hill, laat Kramp den bal vallen, een der voorhoedespelers is er als de kippen bij en doelpunt, 3—1. Direct hierna is het rusten. Met 't oog op de duisternis wordt weer vlug begonnen. Van den aftrap af tot aan het einde is Hil linen slechts sporadisch over de helft ge weest. Dan rent de rechtsbuiten weer langs de lijn, een voorzet volgt waaruit Kooreman den achterstand verkleint. U.V.S. speelt kalm verder. Hoe U.V.S ook zwoegt het wil niet gelukken. Steeds is het weer de keeper die erger voorkomt. 3 Minuten voor tijd wordt de Hollander gevloerd. De scheids rechter wijst weer naar de beruchte stip en de Bruin neemt de penalty, maar de paal staat nu weer in den weg. Vervlogen illusie om nog gelijk te maken De laatste minuten verstrijken en U.V.S. heeft onverdiend verloren. SCHOTEN—ALPHEN 1—2. Een zware kamp, Alpehtf wisï in Schoten een zwaar bezoch te overwinning te behalen. De wedstrijd was meer spannend dan mooi. Vooral van da zjjde der thuisclub werd een zeer forsch spel gedemonstreerd. Na de rust had Aiphen het beste van het spel. De eerste aanvallen komen van de zijde der thuisclub. Alphen neemt aan. stonds bet leder over, doch de aanvallen leveren niets op. Als Alphen eenigen tijd in den aanval is geweest, neemt Schoten het sp&i in handen. Bij een hierop volgenden aanvat maakt de rechtsbuiten van de ge legenheid gebruik om het leder in de tou wen te plaatsen, 1-0. Dan gaat de voorhoido van Alphen tot den aanval over. Als bet leder daarbij corner wordt verwerkt, weet de Al- phensche rechtsbuiten van de gelegenheid gebruik te maken om den bal in te koppoi, 1-1. V.'cldra komt dan de rust. In het overige deel van den wedstrijd zijn de gasten meestal in den aanval. De verde. diging der thuisclub weet voorloopig stand te houden. De druk op het Schoter-doel wordt steeds zwaarder, en eindelijk heelt Alphen succes als na goed samenspel, de linksbui ten het leder onhoudbaar in schiet. Schoten komt daarna sterk in den aan val. De verdediging van Alphen houdt ech- ter stand, zoodat het ednde onveranderd aan. breekt. 1LPHIA—L.F.C. 3—3. Hoe de withemden ophaalden. Alphia is direct aan het woord en reels in de eerste minuten dreigt er gevaar voor do Leidsche veste. Het verband in de Leidsoha ploeg is nog verre van normaal en de Alphia achterhoede blijft gemakkelijk meester van het terrein. Bij één der mooi opgezette aan vallen der gastheeren krjjgt haar rechts binnen den hal in vrije positie toegespeeld en met een mooi boogschot geeft hjj zijn club de leiding, 10. Ook de L.F.C. voorhoa- de verschijnt nogal eens voor het vijando. lijk doel en enkele malen moet Alplua ten koste van een hoekschop redden. Deze cor ners, welke goed genomen worden, leve. ren echter geen succes op. Alphia blijft ster- kor ein weet telkens door te breken, doch de L.F.C. keeper toont wat hjj waa.»i Is en weet enkele goed gerichte schoten van Alphia's midvoor op sublieme wijze onscha delijk te maken. Toch moet hij even later voor een onhoudbaar schot van den links buiten zwichten. 2-0. Alphia gaat de zaken nu wat kalmer opnemen en het spel gaat nu vrijwel gelijk op. Aan bride zijden ont staan nog gevaarlijke momenten voor het deel, doch de keepers keeren alles. De rust treedt in met 2-0 voor Alphia. lx* de tweede helft geeft L.F.C. veel beter partij en al gauw wordt Alphia op haai eigen helft teruggedrongen. Haajr uitvallen blijven echter zeer gevaarlijk. Na ongeveer tien minuten breekt L.F.C. snel door. Haar linksbuiten plaatst den bal voor het doel en met een mooien kopbal scoort de linksbin nen het eerste tegenpunt. Alphia wordt r.u wakker geschud en enthousiast werpen zij zich in den strjjd. L.F.C. laat zich ocA niet onbetuigd en het gevolg hiervan is dat er nogal eens te vurig wordt gespeeld en de scheidsrechter zich genoodzaakt ziet enke. Ie vrije schoppen wegens ruw spel uit te dee. Jen. L.F.C. is nog steeds ieta sterker en het Alphiadoel beleeft soms benauwde oogen- blikkem Het succes komt echter aan den anderen kant, waar een hooge voorzet van links keurig door den rechtsbinnen der Al- ph-anen wordt ingekopt, 3-1. Alphia schijnt het al weer welletjes te vinden en speelt laks verder. Speciaal haar voorhoede brengt er niet veel meer van terecht. L.F.C. daar entegen komt flink opzetten en werkt hard om baar achterstand in te halen. Haar back- stel komt zelts ver opdringen, doch deze overmoedigheid kost haar bijna een doel punt Een snelle uitval van Alphia volgt en plotseling slaat haar midvoor alleen voor den keeper. Hjj lost een hard schot, maar de doelman weet op fraaie wijze te redden. L.F.C. komt steeds meer opzetten en het laatste kwartier is Alphia volstrekt in de minderheid. Er is Dog maar een tiental mi nuten te spelen als L.F.C. haar harde wer ken beloond ziet met een doelpunt zoodat de stand dan 3-2 is. Het is haar blijkbaar nog niet genoeg en zg komt weer terug. Eeu corner wordt geforceerd en hieruit weet zij voor de derde maal te scoren, zoodat binnen enkele minuten de stand gelijk is 3-3. Alphia valt dan nog even aan maar de tijd is te kort, want spoedig is het einde aangebroken en heeft Alphia de eer met L.F.C. gedeeld. Als uitblinkers moeten in de eerste plaats beide doelverdedigers genoemd woren. Zij de den weinig voor elkaar onder; alleen was de Alphiakeeper wat vaster. Verder speelden den rechtervleugel en den linkshalf der Al- phianen een goede partij, terwijl bij de Lride- naars de rechtsbuiten en linkshalf op den voorgrond traden. ALPHEN n—A.S.C. H 5—5. Op een zeer zwaar veld stellen beide elf tallen zich op, onder leiding van aen heer De Bruin. De eerste aanvallen zijn voor A.S.C. U, dat zijn overwicht weet uit te drukken in een doelpunt 1-0. Aiphen maakt dan ge lijk, als de A.S.C.-keeper den bal door de gladheid niet in zijn macht kan krijgen. Hier- na volgt een gelijk opgaande strijd, waarin A.S.C. door een mooien kopbal van Smo- renburg met 2-1 de leiding herneemt Een gelijk spel tnsschen A.S.C. en Unitas. Aiphen verbeterde haar kampioenskansen, terwijl U.V.S. van Hillinen verloor. L.F.C. en Alphia deelden de pnnten. De viering van het tienjarig bestaan van Concordia Mej. Brann verbeterde weer een wereld record, namelijk 400 M. rugzwemmen. Hierna is het rusten. Na de rust vergroot A.S.C. haar voorsprong tot 3-1. Dit heelt niet bepaald gunstigen invloed op Aiphen II, daar het spel vooral aan die zjjde zeer verruwt. Zg weten hierdoor den stand gelijk te maken, 3-3. Toch weet A.S.C. weer da leiding te nemen, maar een oogenblik later maakt Alphen weer gelgk. Het spel is nu zeer onaangenaam, waartegen de scheidsrechter niet streng genoeg optreedt. A.S.C. maakt nu nog 2 doelpunten, waarvan het laatste door den scheidsrechter geannuleerd wordt, nai bespreking met de grensrechters, die be weren, dat de bal met de hand gespeeld is, ofschoon de scheidsrechter dit niet gecon stateerd heeft. Alphen weet ook nog een doel punt te maken, zoofat de eindstand 5-5 is. Deze wedstrijd kenmerkte zich onder zeer onsympathieke uitingen, zoowel van de zg- de dei Alphen^spelers zelf als van het pu bliek. R.C.L. I—U.V.S. ni 8—3. Na een gelijkopgaand begin, komt R.C.L. in de meerderheid. Toch komt het eerste succes aan de andere zijde, wanneer de midvoor van een misverstand in de R.C.L.- achterhoede gebruik maakt. Mooten Sr. maakt daarna gelijk terwijl dezelfde speler R.C.L. de leiding geeft. Een goed opgezette aanval van U.V.S. brengt weder den gelijk maker, terwijl even voor de rust R.C.L. een penalty benut. (32.) Na de nist is R.C.L. het meest in het offensief en drukt dit uit in 2 doelpunten van de voet van Mooten Sr. (52) terwijl Mooten Jr. den stand even daarna op 62 brengt Thonies maakte er 72 van en van den uittrap neemt U VS. den bal mee en zonder dat een der R.C.L.- ers hem heeft aangeraakt ligt de bal achter Kruit. (73.) Mooten Sr. brengt den eind stand met een fraai schot op 83. Scheids rechter J. v. d. Berg leidde uitstekend. R.cx. ra— s.d.o. n a—1. Het scheelde weinig of de S.D.O.-reser- ves hadden het jongste elftal van de Ra cing een puntje weten te ontfutselen. Voor de rust is R.C.L. ondanks het uiterst gladde veld waarop de Rood-Groenen zich beter thuis voelden dan hun tegenstanders ver in de meerderheid. Toch neemt S.D.O. kort na het begin de leiding als hun mid voor in het verlaten doel schiet. Vlak voor de ru9t krijgt R.C.L. een corner te nemen, waarbij een der S.D.O.-ers in eigen doe! trapt (11.) Ook na de thee blijkt de Racing veel sterker, doch voor doel is het hopeloos, mede door het onvermoeide stugge werken der S D.O.-ers weet R.C.L. eerst eenige mi nuten voor het einde de winnende goal te scoren, als twee withemden gezamenlijk een hoogen voorzet benutten De heer Rigthart— v. Gelder een nieuweling in den L.V.B. leidde lang niet slecht LEIDSCHE BOYS HI—LUGDUNUM IV 10-1 Beide elftallen hebben eenige invaller» al? te 12 ure wordt afgetrapt. Direct is L. B gesteund door den wind in de meerderheid. De rust komt met 30 voor de Boys. Na de rust zijn zij opnieuw sterker wal zij dan ook door Crama (3), Hersen (1) en Neuteboom (2) in doelpunten uitdrukken. Uit een vrije schop brengt de rechts-bin- nen der gasten de stand op 31 waarna een Lugd.-back in eigen doel trapt en met 101 komt voor de Boys het einde. D.V.S. IV—LUGDUNUM IV 2—4. Beide elftallen speelden vooral voor de rust een goeden wedstrijd. Nadat de thuis club de leiding had genomen 10 maakte de Lugd.-middenvoor met een goed schot gelijk 11. Nog voor de rust wist Kromwijk ten tweede male het D. V. S.-net te vinden. Rust 12. Onmiddellijk na de hervatting vergroole v. d. Berg met een hoog schot den groenwitte voorsprong 13, om even later hetzelfde nog eens te doen. 1L Lugd. neemt de zaken thans kalmer op spoedig ver kleint de groen zwarte rechtshalf den ach terstand 24. Nadat een doelpunt, voor D. V. S. is geannuleerd, is het einde spoedig daar en heeft Lugd. verdiend gewonnen. Scheidsrechter v. Goor floot op prettige manier. SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN A. S. C. „Kennis is Macht" wint vooi de eerste maal den „Leidsch-Da0blad"-wi8selbeker. De school wedstrijden 1928 behooren weer tot het verleden en we mogen constateoren, dat A. S C. genoegen heeft beleefd van haar initiatief. Acht schoolelftallen hebben gedurende 3-4

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 15