Verzorg uw Handen met Purol RADIO-PROGRAMMA. Wering van Schoolverzuim. 12. Benoeming geneesheer voor de kostelooze vaccinatie in 1929 13 Vaststelling suppletoir kohier hon denbelasting over 1928. 14. Reclames hon denbelasting. 15. Gratificaties. 16. Wijzi ging begrooting 1928. 17. Voorstel tot in ge- bruikgeving ,van een oude handbrandspuit aan de IJsclub LeiderdorpZoeterwoude. 18. Rondvraag. LEIMUIDEN. De heer A. D. Hagoort, arbeider-tele grafist, verbonden aan het station der H. IJ. S. M. alhier, wordt met ingang van 30 Dec. a.s. overgeplaatst naar Oudewater en wel in de rang van assistent. Gezien het gering aantal leerlingen zal mej. Heblij onderwijzeres aan de bijz. school met den Bijbel alhier, met ingang van 1 Januari a.s. op wachtgeld worden gesteld. Vanaf dien datum zal zij echter als assistente aan die school verbonden blijven, Aan den burgemeester dezer gemeente is verlof verleend, om zich tot den 8sten Januari a.s. buiten de gemeente te be vinden, OUD-ADE. Door de gemeente-politie en den hulpkeur meester van vee en vleesch alhier is bij J. O. een varken in beslag genomen, dat niet ter keuring was aangeboden. Het varken, dat reeds in stukken was gehakt en gepekeld, is naar Leiden vervoerd. Tegen 0. is proces verbaal opgemaakt. RIJNZATERWOUDE Mij. tot Nut van 't Algemeen. Het departement Rijnzaterwoude der Mij. tot Nut van 't Algemeen, hield in het Nuts- gebouw zijn gewone maandelijksche open bare vergadering. De voorzitter, de heer P. Kroon, heette de talrijke opgekomenea hartelijk- welkom. Medegedeeld werd, dat in de huishoudelijke vergadering, welke de openbare voorafging, weder drie nieuwe leden waren aangenomen, dat herbenoemd werden tot commissaris der Nutsspaarbaafc voor Oudewetering dr. Sax en voor Ter- Aar de heer Jac. Kroon, en tot commissaris van het ziekenfonds te Rijnzaterwoude de heer F. van der Breggen en te Leimuiden de heer C. P. van den Broek. Daarna heette de voorzitter den spreker voor dezen avond i den heer Frits Bouwmeester, uit Amster- dam, van harte welkom. Vóór de pauze droeg deze eenige fragmenten voor uit Hamlet" van Shakespeare en enkele ge dichtjes van Chanvarius en Adama van Scheltema, terwijl na de pauze humoristi sche bijdragen werden gegeven o.a. van Hasse Zetterstróm, Stephen Leacock en Charivarius. Al deze stukken werden op meesterlijke wijze vertolkt. Het luide hand- j geklap na elk nummer bewees wel, hoe de spreker voldeed. De buitengewone talen- j ten van den heer Bouwmeester kwamen j wel het meest aan den dag bij het voordra- gen der gedeelten uit Hamlet". De voorzitter sprak dan ook zeker uit naam deT vele aanwezigen, toen hij den spreker dankte voor het genotene en hem een welgemeend ,,tot weerziens" toeriep I Met de mededeeling, dat vermoedelijk o]) den 90sten Januari een extra-avond zal eegeven worden, terwijl den 24sten Januari het bekende trio Hofman hoopt op te tre den, sloot hij deze vergadering, waarna men nog geruimen tijd gezellig bijeen bleef. TER-AAR. Gemeenteraad. De belastingen. Afwezig de heer Van den Boogaard. De Voorzitter opende de vergadering met gebed. Notulen werden na voorlezing goed gekeurd. Voorstel vaststelling rooilijn kerkpad. Deze werd bepaald op 41/2 Meter tot het hart van den weg vanaf de gevel van het huis van Post. Herziening belastingheffing. Een memorie van toelichting met betrekking tot die1 heffing wordt voorgelezen waaruit blijkt dat de verhooging van de lagere inkomens de vermindering van de hooge aanslagen niet kan goedmaker. Het bedrag voor levensonderhoud van f. 600 terug te brengen op f. 500 ongehuwden en alleen wonenden f. 300. Bij de uitdruk king gezinshoofden komt Ier sprake wie daaronder eigenlijk moeten worden verstaan eh of voor broer en zuster f. 500 of f. 300 wordt afgetrokken. Sommigen zijn er alleen voor f. 300. aftrek te bepalen voor inwonende zoons. Anderen weer voor vaststelling op f. 300. voor kostgangers en alleenwonende personen. Na veel vorw en tegenbeschouwingen wordt i goedgevonden deze zaak in de op 31 Dec a.s. te houden vergadering af te handelen Drie voorstellen tot wijziging der begroo ting voor 1928, worden aangenomen. Wordt alsnu goedgevonden wegens ophef fing der afd Ter Aar der Boaz-Bank een rekening-Courant aan te gaan met de Mid- denstandsbank, waarbij ook nog werd over wogen om bij andere banken aan te sluiten o.a. bij de PI. Boerenleenbank Ter Aar. Komt aan de orde de instelling van een 4de stembureau te Korteraar. Dit vond geen algemeene bijval en er werd op gewezen dat de huidige' indeeling ook niet gunstig is. Beter werd het geacht de verplaatsing van het slembureau van het Papenveer naar Korteraar en het stembureau van Langeraar te verplaatsen naar het Noorden van het dorp b.v. in het Patronaatsgebouw, waartoe werd besloten. Na de rondvraag waarbij door den heer Kroon nog inlichtingen werden gevraagd aangaande afbouw Chr. School en door den heer Apeldoorn in verband met de steun regeling yan werkloozen. wordt de ver gadering door den Voorzitter gesloten. RECLAME. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje d. van W. J. SnljdeTS en K. Kamsteeg Flora Wouterina, d. van M. W. Rietveld en F. W. Kooij. Overleden: Jan Dirk Markman, wed. van M. Zevenhoven, 79 j. Maria, echlg. van F. Kroon. 45 jaar. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Maria, D. v. J. Sol en T. S. Rietveld. Willem Pieter, Z. v. E. Oudijk en W. Michielsen, Cornelis Adrianus Z. v. C. Cammeraat en G. Brinkhorst. Overleden: G. Bon, 81 j., echtgenoote v. K. van Es. Ter secretarie staan als werkloozen ingeschreven4 grondwerkers, 2 metse laars, 1 schilder, 1 boerenarbeider en een los werkman. Inlichtingen voor patroons al daar te bekomen. Tot voorzitter en penningmeester van bet fanfarecorps Concordia" alhier, zijn benoemd de heeren P. van der Laarse en T. van Miiligen. De vereeniging Hulpvaardigheid" welke zich ten doel stelt warme kleeding voor kindereD te verstrekken heeft ruim 40 gezinnen verblijd. Een woord van dank aan de dames welke zich hiervoor interes seerden is hier zeker op zijn plaats. ZWAMMERDAM. Ds. J. J. Kloots alhier, heeft het be roep naar de Ned. Herv. Kerk te Maas sluis aangenomen. Binnenkort zal dus het protestantsche deel dezer gemeente geheet herderloos zijn, daar bij de bestaande va cature in de Geref. Kerk nu ook de Rem. en de Herv. Kerk vacant komen. RECLAME. 254 BIJ VERSTOPPING, spijsverleringssto- ringen, maagbranden, congesties, algemeen gevoel van onwel zijn, neme men 's ochtends op de nuchtere maag een glas natuurlijk „Franz-Josef'-bitterwafer. Volgeqs de in klinieken voor inwendige ziekten opgedane ervaringen is het ..Franz-Josef"-water eon uiterst weldoend afvoermiddel. 4134 Bij Apothekers verkrijgbaar. HAARLEMMERMEER. De tooneelvereeniging „Gezellig Sa menzijn" te Hoofddorp gaf in hotel „De Beurs" voor een stampvolle zaal haar tweede uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd werd het bekende tooneel- stuk „Zwarte Griet" of „De heks van 't woud" een spel in 6 tafereelen met een dramatische strekking. De hoofdfiguur „Zwarte Griet" in dit in derdaad mooie spel werd op meesterlijke wijze vertolkt door mevr. v. d. Berge, die haar zeer moeilijke rol vervulde op een wijze, welke op het groote töoncol zeker niet. beter voor het voetlicht zou kunnen worden gebracht. Het stuk oogstte dan ook veel bijval, zoodat „Gezellig Samenzijn" niet genoegen kan terugzien op dezen welgeslaagden avond. Vrijdagmiddag kreeg J. B. aan den Lijnderdijk alhier ongcwcnscht bezoek op z'n erf van een man, die blijkbaar niet veel goeds in den zin had Toen hij ver- trokken was. miste B. eenige paren kou sen, die buiten te drogen hingen. De politie werd direct met deze vermis sing in kennis gesteld en slaagde er in den man te achterhalenr Hij bleek de koopman II. uit Haarlem en nog in het bezit van de kousen te zijn, zoodat ontkennen niet veel baatte. Bij nader onderzoek kwam de poli tie er nog achter dat hij ook een doode geit had gekocht en vervoerd, zonder daarvan aangifte te doen bij den keuringsdienst. HJLLEGOM. Gemeenteraad De begrooting goedgekeurd Voorzitter Burgemeester Pont. Het voorstel van B en W. voor f 400 deel te nemen aan het garantiefonds der bloemententoonstelling werd aangenomen met 2 stemmen legen, die van de heeren Fijma en Paase Beiden waren van oor deel dat de bedrijven zelf voor de garantie hebben te zorgen, waarmee de voorzitter het eens was. De vaststelling der instructie van den voorman der Gemeente-werklieden lokte een debat uit over het woord „Voorman" met een negatief resultaat Alleen de heer Paase stemde tegen; hij kon er zich niet mee vereenigc-n De benoeming van leden van raadscommissies wegens periodieke af treding verliep heel gewoon; alle aftreden den werden herkozen, ook voor het burg. armbestuur Bij de voorloopige vaststelling der gemeenterekening dienst 1927 en die der rekeningen van de bedrijven, werden door de commissie van onderzoek eenige bemer kingen gemaald, welke de voorzitter beant woordde De heer Klaver verzocht zooveel mogelijk in de gemeente te koopen. De gemeente rekening sluit met een batig saldo vnn f. 113.222.46 De begroting van het waterleidingbe drijf, vaD het gasbedrijf en van het Burg Armbestuur zun vervolgens goedgekeurd. Een vraag naar de vooruitzichten van het gasbedrijf werd in optimistischen zin beantwoord De gemeentcbegrooting voor 1929, is door een commissie onderzocht, welke rapporteerde, dat de indruk van de begrooting zeer gui.stig is. Algemeene be schouwingen werden gehouden door den heer Fijma over het batig saldo, verbete ring der wegen, woningbouw, versiering, kinderspeelplaats en een schoolarts De heer Loerakker sprak over de post van f 1400.- - voor een ambtenaar ter secretarie de werk verschaffing. de reserve van f. 13 000, en loonsverlaging voor de arbeiders. De heer Klaver betoogde dat de begrooting te ruim is opgezet, en dal alle raadsbesluiten niet goed doordacht zijn De heer Vermeer was ongerust over de Zondagsrust en Zondags heiliging, hij sprak over sociale, financieele en economische politiek. De heer Vooren sprak over de financiën en de belasting, ter wijl de heer van Houten en de heer Jansen de Zondagsrust behandelen, van hun stand- punt. De voorzitter beantwoordde de ver- j schillende sprekers, waarop nog weer de- bat volgde. De begrooting is daarna in haar geheel goedgekeurd. Nadat eenige leden waren heengegaan wegens den langen duur der vergadering, werden nog punten behandeld die gecon voceerd waren. De van den Endenlaan Westzijde zal gebitumeerd worden. Kosten f. 10.000. Een stoker aan de gasfabriek kreeg een vaste aanstelling, een rapport der gascommissie werd echter aangehouden tot de volgende vergadering. Tot slot werden vragen van de vorige vergadering beantwoord. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. Hoogervorst en G. C. van Leeuwen. J. J. van Roode en J. C. van der Voorn. M. Th. Ebbing en M. S. Assendelft. E. Speeuw en J. C. Hockx. Getrouwd- H. Moes en A. Hageman. B. Moes en T. Pol A. H. Vermeulen en A. van Beek. Bevallen: M. RomeijnHouwenhoven d. W. HartmanSpek z. M. v. d. Wijn gaardde Jong d Overleden: S. Rijnveld m. 83 j. C. S. Admiraal m. 2 maanden. L. 1. Muller, weduwe van G. Veldhuyzen van Zanten 60 jaar. KATWIJX-AAN-ZEE. Chr. Eesturenhoiid. Vrijdagavond heoft de Chr. Besturenbond alhier zijn 10 jarig bestaan gevierd, in do zaal voor Chr. Prot. Belangen. Reeds voo* den aanvang was deze groote zaal tot in alle hoeken gevuld en moesten velen teleurgesteld huiswaarts keeren. De vergadering werd geopend met het zingen van Psalm G8 vers 10, begeleid door de Katwijksche muziek, waarna de voorzit ter de opcningsredo uitsprak, hierbij inzon derheid hulde brengende aan den vroege- ren voorzitter den heer L. van der Zwan. Vervolgens voerde ds. Kalkman het woord, die n'tvcerig het verschil schetste tursehen de Chr. en r.iei-Chr. organisatie en zeidc dat wii hebben te p1 nats en tegen de revo- j lutie het. evangelie, tegen den strijd om de i macht, de strijd voor bet recht, waaraan j niemand zich mag onttrekken daar het i mede gaat. om do eere Gods. Bpreker ein- digde zijn rede met het. woord: Land! Land! T and 1 Hoort des Hoeren woord! Vervolgens voerde ds. Pras het woord na mens den kerkeraad der Ned.-Herv. Gem., er op wijzende dat de Ned.-H?rv. kerk ge heel medeleeft met de Chr. vakorganisatie getuige de instelling van een commissie voor sociale zaken door den kerkeraad. Verder werd medewerking verleend door den heer Siebesma van Voorburg, declama tor en door de Christelijke muziekver. „Uit spanning na Inspanning" alhier, welke beide hun best deden om voor afwisseling te zororen en de stemming er in te honden, wat hun dan ook volkomen gelukte. Ruim halfelf sloot ds Kalkman deze vergadering en gineen allen na bet zingen van Ps 84 6 wederom begplcid door de muziek, zeer voldaan huiswaarts De heer N. Pesiardijn. onderwiizcr aan de derd(? Hervormde School alhier, hoofd de bper A. den Dikken, is in gelijke betrekking benoemd aan e^n biiz. school te Amsterdam, hoofd de heer A. v. Rooyen. Als werkzoekend werden aan het j Gemeentelijk Arbeidsbureau ingeschreven volgens jongste opgave 203 personen, te weten 119 arbeiders, 59 grondwerkers, 2 zeilmakers. 2 stokers, 1 binnenschipper, 11 visschers, 5 opperlieden, 1 timmerman, 1 straatmaker, 1 kuiper, 1 kantoorbediende. i De heer C. den Duik Jaspzn. heeft cnkole jaren een winkel gehad in het per- ceel Voorstraat 21. Doch daar deze te ver I van zijn woning en grossierszaak gelegen was, heeft hij nu een gedeelte van zijn j pand Zuidstraat 45 laten verbouwen en een gelegenheid geschapen waar hij in het eene deel van zyn auto (die hij bij dei den moest stallen) kan bergen en in het andere d«?ef een vischwinkel geïnstalleerd. Een zeer practische daad. Zaterdag werd nu de nieuwe winkel ge opend. De heeren Joh Verloop Azn., J. Arnoldu8, J. R. van Duijn en P. Schuive- maker hebben eer van hun werk. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Antonia, D. v. Th. W. Bon en M. J Koppen. Johannes, Z. v. J. Duindam en A. Noppen. Geertruida Elisabeth, D. v. Th. C. van der Maat en B. G. A. v. d. Berg. Adrianus Cornelis, Z. v. G. L. v. d. Berg en A. M. Alkemade. Ondertrouwd: Jan Hazenoot, *25 j. en Dirkje Duijndam, 24 j. Cornelis Johan nes van der Niet, j. en Deuntje van RECLAME. 4146 Konijnenburg, n. Geldermalsum Wijk B. No. 120. F. J. M. van den Berg, schoen maker, Haarlem, Schoterweg 48. A. van 't Wout en fam., chauffeur n. Lei den, Lage Morschweg 6. J. J. Sprok- kreeff en fam., ober-kellner, naar A'dam, Weesperplein 14. Bjj het alhier gevestigde correspond ent- schap voor arbeidsbemiddeling zjjn als werk zoekenden ingeschreven 157 personen, t.w. 66 landarbeide-rs, 30 visschers, 16 los3e ar beiders, 5 schildere, 5 opperlieden, 4 timmer lieden, 2 stucadoors, 1 jongste k&ntoorbd» diende en1 28 jongens beneden 18 jaar. VOOR DINSDAG 25 DECEMBER. Hilversum, 1071 M. 9 uur: V.P.R.O.. Dienst in de Ned. Herv. Kerk Enschede. Voorganger: Ds. J. van Dorp. 10.30 12.15: Kerstconcert. Orkest van do Haar!. Orkeslvereeniging. o.l.v. E. van Beinum. Willem Hcspe's A Capelle Koor „Cresendo" Kinderkoor „Zanglust". 12.302 uur: Lunchmuriek door het Boris Lensky Trio. 2 uur: VARA Kcrslverg. van de Feder. Amsterdam der S.D.A.P. in het Concertge bouw te Amsterdam. Spr. Ir. .1. W. Albaru» Di' Hollandsche Kamermuziekvcrconiging, Dir. P. Tiggers; Zangvereen. „Kunst en Strijd", dir. S. H. Englander. 5 u 6 u.: Gramofoonmuziek. 6 uur7.15: Concert door het Boris Lensky Trio. 7.157 45: Pianoconcert door Rente Regnard. 8 uur: Pers- en Sporlber. 8.15: Kerkconcert, Di Moorlag, sopraan; II. LeydensBorff, vi ool; F. Hasselaar, orgel, AVRO-strijkorkesi o.l.v. Nico Treep. Enizen, 3i0.9 M. Na 6 uur 1852 M. 8 309.30' KRO Morgenwijding door Pas toor L. H. Perquin O P. Voorz. van de KRO H Stephanus. 9.30: Dienst in de Gerei. Kerk te Stadskanaal. Voorganger: Ds. T. Dansmuz, Hoek, zangeres, G. Apelz, organist 6.30— 830: Kerstavond in de Parkkerk Adam. Sprs dr. J. G. Geelkerken en ds. H. Has- per. A. Sluntingb, declamatie. Mej. Ratema, sopraan. A. L. Maschhaupt, viool, H. Meyer, piano, J. H. Meyer, cello, J. Wetering, or gel, Th. v. Dijk, klokkenist 8.30: Concert Ghr. Gem. Zangver. „Halleluja" o. 1. v. W, M. Miltenburg, G. v. Hoegeen, organist. Daventry, 1600 M. 10.35; Kerkdienst 11.2012.20: Gramofoonmuziek 1 20 2.20: Orkestconcert 3.50: Populair con cert. Squire Celeste Octet D. Bennett, sopr., S. Robertson, bas, bariton 5.35: Kinder uurtje 6.20: Gramofoonmuziek 6.35i Nieuwsber. 6.50: Muziek 7.05: Piano duetten van Schubert 7.20: Lezing 7.35: Muziek 7.50: „Dick Wittington", van Logstalfe. Revue, koor en -orkest 920: Nieuwsber. 9.35: Causerie 9.60: Nieuwsber. 9.55: Kamermuziek. Entente strijkkwartet D. Helmrich, alt 11.20 12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio paria", 1750 M. 1250 2 10: Orkestconcert 4.05—5.05: OrkesL concert 7.057.50: Gramofoonmuziek 8.20: Literair halluurtja 8.5011.20: Symphonieconccrt. Langenierg, 169 M. 8.20: Klokken gelui 8.259.20: Morgenwijding 11.20 —12.20: Orgelconcert 12.201.50: Or- kestconccrt 3.505 20: Kerstmuziek door orkosl 6.20: „Carmcn", opera in 4 acten van Bizct. Daarna tol 11.20 Dansmuziek. KBnijjswnslerhacsen, (Zeesen), 1650 M. 8.20: Morgenwijding 10 50: Fanfaremu ziek 3.30: Wedrennen in Berlijn-Ruh- loben 3.506.05: Orkeslconcert 7.20: Concert. Orkest en M. A. L. Mülhel, decla matie. Daarna lot 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 8.35Morgenwijding 11.35: Wijdingsconcert 12.50: Solis- lenconcert 2.20: Advents- en kerstmu ziek 3.20: Orkeslconcert 6.20: Or kestconcert 7.20: „De Zigeunerbaron", operette in 3 bedr., Strauss 10.0511.10 Bos. 12 301 30: KRO. Cor.c"rt door het KRO-Trio. 2 uur—2.30: KRO. Cause rie. door Dr. J. Bruning, Kersfeest onder de Bedoeïneo. 2.304 uur: Concert door een knapenkoor o.l.v. Kapelaan J. Duyves. Kerstprogramma. 4 uur tot 5 uur: Concert I l'itz. van het St. J.ar.scarillon te 's-Herio- I genboerh donr den Stndsbeiaardier T. van I Balkom. KRO. 5.50: NCRV Dierst in de Hooglandsche Kerk te Leiden. Voorganger ds D. Kuilman 7.468 uur: KRO Sa lonorkest o.l v. F R. Boshnrt. Zangkoor I Salve Regina" van de Vredeskerk Amster dam. Damcszangkoor „Ave Maria" o.l.v. Jos. Schut; J. Hensen, tenor. Daventry, 1600 M. 11 u.11.35' Kerk dienst. 1 202.20: Kerstconcert: C Ste wart, alt: W. Primrose, viool: Militaire ka pel. 5.35: Pianoconcert door M Cole. 6 05: Kinderuurtje 6.50: Kerstdienst 7 35: Nieuwsberichten - 7.45: Liefdadig-, Z'6 V r Lu' f' wT LIL heidsoproep - 750: Nieuwsber. - 755 7 >230-1*,; Concert Mevr W. Cantd- Ccncert. Victor Olof, Sextet; K Winter. v. Anwmngen..sopraan. E Drentenaar, viool sopraan. - 9 05: Voorlezing Dickens wer- A Adema- piano 6.00-7.80: Concert' BiU3cei, 509 M. 5.20: Orkestconcert 6.50: Tnoconcert 8.36: Kerstmuziek 8.5010.35: Concert in Antwerpen. Or kest o.l.v. F. Alpaerts. VOOR DONDERDAG 27 DECEMBER. Hil7913r.n1, 1071 M. 10.00—10.15: Morgenwijding 12.15—2.00: Concert door het Boris Lensky Trio 2.002.30: Elec- triciteitspraatje 4.005.00: Ziekenuurtje 5.005.20: Sportpraatjc 5.307.15: Concert door het Omroep-orkest. H. v. We zel. cello 7.16—7.45: Engclsche les 8.0."); Aansl. v. d. Grooten Schouwburg, te R'datn. „Tannhauscr", opera in 3 bedr. v. Wngner. Meöew.: Henri Bloemgarten, Rei ner Minten, Licsbolh Poolman Meisner, Paul Pul e a. In de pauze persber. Euizeu, 340.9 M. Na 6 uur 1852 M. (Uit sluitend NCRV.-uitz.) lt.0011.30 Korte ken. 9.35: Populair Engelsch programma. Orkest: F. Russell, tenor. 10.5012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M 12.50 2.10: OrkesVoncerl. 4.056.50: Dans muziek. 8 2011 20: Concert. Trio ,,Ra- I dio-Paris" en Hr. F. Danou, voorlezing. Langenberg, 469 M. 5.20: Kerkdienst in de Hauprkirche Unterbarmen. 8 20: Klokkengelui. 8.259.20: Kath. Morgen wijding. 12.201.50: Orkestconcert. 4 Mcj. E Sandow, piano en orgel, J. Richters, viool. P de Vries, fluit 7 308.00: Cau serie- Pluimveeteelt 8.00: Concert. Chr. 1 Radio-orkest o. 1. v 1. Pouwels. Spr.: mr. H. F. J Westerreïd Troelstra's „Groei". Davenïry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst 11.20: Gramofoonmuziek 12 20: Con cert. Elieson Trio 1.20—2.20- Gramo- fronmuziek 3.20: Vesper L d. Westmin ster Abbey 4.05: Lezing 4.20: Fanfa- rrconcert. Lulon Red Cross Band 5.35: Kerstliederen. 6.20: „Die Heilige Nacht" kerstlegende, 7.20: Kerstconcert. \A7emg- koor en -orkest. Fr. Hansen, sopraan; llr. Sfrienz, bas Daarna tot 1.20 Dansmuziek. Werag-orkest. KöninBEwtisterhansen (Zeesen). 1650 M. 8.20. Morgenwijding. 10.50: Orkcst- concert 3506.10: Orkestconcert. 6.20: „Der Rosenkavalier", comedie voor muziek in 3 acten van R Strauss. Hirr.bnrg. 395 M 10.50: Orkestconcert 12.50: Mandolineconcert. 2.50. Gra mofoonmuziek 3.50: Orkestconcert 5.20: Orkeslconcert. 7 20: Kerstconcert. Orkest en solisten. 10.0511.10: Dans muziek. Brussel, 509 M. 5.20: Orkeslconcert. 650: Trioconeert, 8.35: Concert Or kest en solisten. Mme. Vida, Mile. Fassilis, Hr. Le Troye en Hr. Bracony. VOOR WOENSDAG 26 DECEMBER. Hilversum, 1071 M. VPRO. 10.30: Dienst in de Rem. Geref. Kerk te A'dam. Spr: dr. J C. A Petter 12.30—2.00: Concert door het Boris Lensky Trio 2 00 2 30 Vioolconcert door Nalh. v. Kins- bergon 2.30: Aansl. v. h. Concerlgeb. te Duin, 21 Johannes Nicolaas den Haan, A'dam Kerslmatinep. J. v. IJzer Vincenl, Kinderuurtje G.20: Muziek 6 35: u5 uur Rcr-iritz. van de carillonbespelirg Nieuwsber. 6 50: T andbouwber. 6.55 der St. Janskerk den Bogch. 5 uur5 20: Muziek 7.05 Pianoduelten van Schub 24 j., te Rijnsburg, onlangs te Noordwijk en Teuntje van der Kwaak, 23 j., te Rijns burg Getrouwd - L. Plug. 21 j. en M. Smit 23 j. A. v. d. Niet, 22 j te Noordwijk en L. Visser, 22 j.. te Katwijk. Overleden: Maria Egbertha Johanna Ber- nardina Höveler, 79 j., wed. N. Kaptein. GevestigdM Duivenvoorde, huishoud ster, van Alkemade, Zeestraat 13. G. Passchier, dienstbode, van Den Haag, P. Heinstraat 19. M WortmaD (geh met J. de Ridder), van Leiden Pirkéslraat 46a. M, Stout, chauffeur, v. Zegvaart, Bronck- horststraat 75. S. J. Bats geb. Schoub, v. Schiedam. Lanceveld Mariagesticht. M D. M van Diemen. verpleegster, v Noordw hout. 'd A. J. J Zuideeest. geb Laanen, v. S^b-edam. id. - L. M van Eerden, religieuse v Gent, id. Vertrokken: M. C. de Wreede en fam., bloemist, naar Noord-Amerika. B. van sopraan. L. Zimmerman, viool, J Nieland, orgel. A capella koor „Bel Canlo". Dir Alph. Vrancken 4.305 15; Vocaal concert. Baarn's Meisjeskoor, dir. J. Hamel. A v. BeekRisljouw, soliste 615 7.15: Concert door het Boris Lensky Trio 8 00- Pers- en sportber 8.15: ..Jozef en zijn broeders". Bijbelseh zangspel in 3 be drijven van Duval en M£hul. Drbbelkwnr- tet „Ars Musica", dir. J. Hamel. Muzik. lei ding: J. J v. Amerom. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1852 M (Uit sluitend NCRV -uilz.) 8 25; Morgenwij ding o I. v. ds A. C. G. den Hertog Het Evangelisatie zangkoor Bussum Kinder koor o I v. G Ruiter. G Ruiter, organist 12 303 30: Concert. Mej. B Schlamm piano H. Vreede clarinet 3.304 30 Orgelconcert door Jan Zwart in de fierst j Ev Luth Kerk A'dam 5.00: Dienst in de i Hollandsch-Vlaamsche Kerk Roubaix. Ds. J Rijks, Predicant, Mevr. W. J, Rijksv. d. Schubert 720: Novellenvoorlezing 7.35: Mu ziek 7.45: Variété 8.05: Licht Orkest- concerl V. Lambelet. sopraan, II. Fry, ba rdon. Gorshom Parkington Saxophone Or kest 9.20 Nieuwsber. 9 35: Kunnen slem men herkend worden v. d. microfoon 10 35 Fen verrassing 10.5012.20- Dansmuziek Para's, „Radio-Paris", 1750 M. 12 20: Protest, causerie 12 50—2 10: Orkesl- concerf 4.055 05: Klassiek Concert 8.501120 Concert Kamermuziek Co- riolan", van Shakespeare. Gezelschap Colin. Lappenberg, 469 M 1130 Mechani sche muzie'- - 12 25—1 50: Orkeslconcert 4 204 40: Fcn Kerslspel 5 055.50: Kamermuziek Kerstmuziek 7.209 20: Concert Klein Werne-Orkest 9 20—9 50- Bergische Humor Uit de werken van F. S'orrk Daarna lot 1120 Dansmuziek. K^TH-vrnflteriiarsan. (ZeesenV 1650 M 11 50—3 20- Lozingen 3.504 50: Or- kestronrert 4 507.05- Lezingen 7 20 Kamermuziek Havemnnn-kwnMet Daarna svmphoniecnnrert o J v Alex M. Szenkar. Vervolgens tot 1150 Dansles en dansmu ziek. Fambnrrf, 395 M 10 20—11 20: Gra- moVionmnziek - 3.35: Romantische mu ziek 3.20: Orkestconcert 7.20: Rus sische operamuziek orkest en solisten 9 20- Dansles 10.05-11 10- Dansles en dansmuziek. Brunei, 509 M. 5.20: Dansmuziek 6 50 Trioconrorl 7.20- Gramofoonmu ziek 8 20 Uilz. van „Lohengrin" (Rot- lerdam-AVROh RECLAME. 4763

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 11