W. E. Z. PUNCH UIT HET PARLEMENT. GEMENGD NIEUWS. U BESTELDE I Principieel gekant legen het hooren der organisaties» oi uei vragen van auvies daar aan is üy wel, doen v>eu legen ue Vcipueü- ting de/.e o.ga.uoawtto au^d ie uooren, voor- ai waar er mei een organisatie is, doen vyi. hob nad men Klaar Kunnen Komen in net jongste gevai, uai ouk de cruieK uitioKio? Aigozien van het grooie gevaar van vijf ver- scniiiende auviezen, gelet op de vernoudin- gen bovendien zyn B. en W. zeer wel op de hoogte van wat er leert in de ondenvyswe- rela door groot contact daarmee door de plaatselijke scnoolcomuiissie. Wel wil hy zeggen, aat het uitgegeven blaadje van den b. v. N. O. hem niet aan- spoort tot toenadering, gespeend als het geheel is aan onjectivituit en latsoen. Wat meuezeggenschap in 't algemeen betreft, verdedigd dooi het opwekken van meer liefde voor hot werk (de tijd van slaaf6chheid is voorbij dank zij de Chr. re geering), mee kunnen praten over loon cn arbeidsvoorwaarden, zooals de arbeioers kunnen, is van veel meer belang. Dat geeft meer liefde voor 't werk dan een verdere medezeggenschap, waarvan de lijnen nog zoo onzeker zijn getrokken, dat er nog ge heel geen klaarheid is. Afgezien van het feit, dat invoering onmogelijk is, zoolang de gemeentewet niet wordt veranderd, zoo dat practisch niets is te bereiken. Met het Werkliedenreglement is zeer veel tijd gemoeid, gezien ook de instanties, die het heeft te doorloopen, maar hij kan thans toch wel verzekeren, dat het volgend jaar gereed komt. Uitvoeriger gaat spr dan nog op een en ander in. In LeideD is geen animo voor bet stelsel gebleken bij memand zelfs niet bij de bouwvereenigingen. Toldusvei is plin. f 80.000 winst aan ver koop van grond aan particulieren gemaakt, terwijl bouwvereenigingen den kostprijs werd berekend Leiden maakt onder de vergelijkbare plaatsen geen slecht figuur, hij geeft cij fers daaromtrent. Slechts bij uitzondering wordt daar erfpacht toegepast in bijzon dere gevallen. Hetgeen echter niet wil zeggen, dat hij altijd erfpacht zou willen weren. Geena- zins. Maar als algeraeene regel wil hij het stelsel niet. Hier breekt spr zijn rede af 5.35 uur om morgen te vervolgen. Wethouder Splinter. Wethouder SPLINTER (juist jarig en daarmee door den voorzitter onder applaus gefeliciteerd), zal antwoorden volgens het sectie verslag. Dankbaar is hij voor de hulde, B. en W. gebracht. Hij betreurt ech ter, dat- nu niet is gesproken over onvol doende tijd geven door hem aan zijn wet houderschap, zoqals in een sectie is gezegd waartegen hij overigens opkomt. (Bij interruptie blijkt, aat de heer Sijtsma het heeft gezegd, doch het niet zoo ernstig' beschouwde). Een werkplan bij de begrooting acht hij totaal onmogelijk. Ieder jaar geven de hoofden van scholen een lijst van wenschen en noodige verbe teringen, waaraan zooveel mogelijk wordt tegemoet gekomen Met het onderhoud der scholen loopt het dan ook zeer wel los. Het besteden van het onderhoud der plantsoenen zal onder de oogen worden gezien bij de reorganisatie-plannen Het geen natuurlijk nog niet wil zeggen, dat het dien kant uitgaat, dat moet nog onder zocht. De plantsoenwachtdiensten vorder den zoovee! overuren gerekend naar de 48- urige werkweek (f. 2700—f. 2800), dat hij daarvan af wil. Klachten over de bewa king door de politie kwamen nooit binnen. Maar de bewoners van parken kunnen toch wel eenigszin8 fcoozTèn Nu Leiden als woonstad, vooral in be trekking tot de verkeerswegen. Het uitbrei dingsplan bluft lang uit, dat is waar, maar daarvan wordt een uitgebreide studie ge maakt over de geheele linie, zoodat het voorstel-Manders daarin geheel zal zijn vervat Zoo'n studiecommissie is onnoodig. Een tunnelplan voor voetganirers aan den Rijnsburgerweg is ongeveer gereed en zal spoedig afkomen. De plannen voor de nieuwe Beesten markt zijn in vergevorderd stadium, zoo dat de verbetering van de Haarlemmer vaart niet zoo lang meer zal behoeven te duren Verbreeding door slootdemping gaat niet, daar de sloot geen gemeenteeieendom is. En van de voortuintjes willen velen niet afzien of vragen een fabclachtigen prrs. Hij verzocht den heer v. Tol ziin voorstel terug te nemen, belofte gevend den directeur van Gemeentewerken de volle aandacht aan dezen weg te zullen opdragen. Plan is alle hoofdwegen zoover de finan ciën toelaten, geregeld te asphalteeren. Overicens gebeurt er zooveel als kan. Op kleinigheden als trottoirs hier of daar zal hii niet verder afdalen. Dan het bouwrijp maken van gronden. Het rangeer terrein belet een doortrekken van een wee van het Kooipark naar Ronhia- straat. Veel hangt verder af van de Vee marktplannen in die omgeving. Aan het particulier initiatief mag ook wel wat wor den overgelaten en dat doet wel wat. spr. somt op. Samen met de gemeente wordt er z.i. genoeg gedaan, mede rekening houdend met de financiën Spr. gaat dan over tot het orfpachtstei sel, al zal hii geen principieel debat hou den. Er is een kentering ingetreden ten aanzien van dit stelsel, zip naar Den Raag. waar weer zal worden verkocht, na iaren het. stelsel te hebber gehu'digd Er ziin velp nadeden, o.a. te veel kapitaal vast leeeen in den grond De voordeelen van behoud van den erop den waardevermeer dering zijn daarnevens maar heel proble matiek. (Van onzen parlementairen medewerker). DEN HAAG. 19 Dec. 1928. Opnieuw: de Indische begiooting De heer L. de Visser bestrijdt de S. D. A. P. De' Tweede Kamer heeft heden de beraad slaging over de Indische begrooting voortge zel. Eerst evenwel heejl zij den heer Ger- hardt (S D. A. p.) vergund op een nader te bepalen dag den minister van onderwijs te inlerpelleeren over de schoolkwestie van Murmerwoude. De heer Korstenhorst (R.K.) heeft vervol gens verzocht te mogen interpelleeren om trent de plannen van het hoofdbestuur der P T. T. li opzichte van de telefoontarieven. Daaromtrent wordt later beslist. De eerste spreker over de Indische Begroo- ting was de heer Van Boetselaer van Dubbel dam (C.H.). die ter wille van Indië hoopte, dat we spoedig weer een parlementairen regeering zouden hebben. Dan kwam er ook meer vastheid in het beleid. Voor Indië is in de eerste plaats noodig handhaving van het .gezag van het binnenhndsch bestuur en het is z.i. onjuist, dat de Volksraad daaromtrent van gedachten mag wisselen De spreker sprak ten slotte ook nog een warm woord voor de oprichting van een anli-opiumhospitaal. waar opiumschuivers van hun hartstocht kunnen worden genezen. De heer L. de Visser (Comm.) heeft dit maal een buitengewoon heftige rede ge houden. die in het bijzonder gericht was tegen de sociaal-democraten. Hel zat hem tem zeerste dwars, dat de woordvoerder der partij, de heer Cramer gister met eenige moties was voor den dag gekomen, welke feitelijk hem tot vader hadden. Verleden jaar hal hij ze ingediend: omdat geen lid er voor te vinden was om ze te steunen, waren zij evenwel toen niet in behandeling gekomen. Nu kwamen de sociaal-democraten er mee voor den dag en als voldoende ondersteund maakten zij nu een onderwerp van beraad slaging uit. Dal was voor den communis- lisch'-n «rreker aanleiding om den sociaal democraten veel leelijks in allerheftigste taal toe Ie voegen. De heer De Visser verweet hun in het bijzonder, dat zij in 192G ge stemd hadden tegen een motie ten gunste van algemeene- amnestie doch nu zelf voor den dag kwamen met een motie ten gunste er van. Het was wel eigenaardig op te mer ken. hoe de heer De Visser stelselmatig ver meed te spreken over Nederlandseh- Indië, doch hel 9teods had over de fictieve subjec ten Indonesië en Indonesische natie Vooral dit laatste doet nogal dwaas aan. daar er 'f - h vr.n ën n.i'ie in ons Indië met ziin tallooze nationaliteiten geen sprake kan zijn Maar met de werkelijkheid kon dp spreker niet altijd even goed overweg. Daar voor heeft hij te veel idealen 1 Natuurlijk waren zijn woorden wel eens krachttermen, die niet bijzonder parlementair klonken en zoo hebben we hem hooren beweren: ,,ïk heb nog minder respect voor de S. D. A. P. dan voor de regeering en daar gevoel ik toch al heel weinig eerbied voor!" Die onvriendelijkheid liet de goedmoedige dr. De Visser passeeren. maar toen hij sprak over zwabber- en scharrel politiek, werd het hem toch te gortig en herinnerde hij er den spreker aan dat hii in een parlement stond. Wat niet verhinderde, dat deze eenige oogenblikken later weer sprak al9of hij op een communisten-meeting het woord voerde. Aan het slot van zijn rede had hij het druk over de verschrikkingen, welke volgens zijn inlichtingen door Europeesche ambtenaren tegen inlanders worden uitgehaald, toen de voorzitter plotseling een einde aan ziin ver toog maakte door de mededeeling, dal zijn lijd (anderhalf uur) verbruikt was. Slechts noode liet hij zich bewegen den heer De Visser nog gelegenheid te geven om zijn motie in te dienen, welke een verkorte editie was van de vier door de sociaal-democraten voorgestelde moties, doch ietwat verder ging Daarom zal zij het eerste in stemming komen de vrijzinnig democra'en hebben haar ondersteund zoodat zij in behandeling kon komen maar dat zij meer stemmen dan die van den voorsteller zal krijgen, durven wij niet verzekeren. Na den vuri?en L. de Visser de rustige mr Knottebelt (Vrijheidsb.) Deze dron? er op aan bij de zorgen voor Tndië de blanken niet te stiefmoederlijk te behandelen, waar schuwde tegen te zware hpffingen welke de grnnte ondernemingen het leven moeielijk zouden maken en verdedigde de handhaving van de poenale sanctie van het arbeidscoa- tract met koelies. De laatste spreker van den middag was de heer mr Joekes (V D.) die na ons goed recht als koloniale mogendheid verdedigd te hebben, er op wees. dat hef onze eerste laak is voor de belangen en den bloei van de Indische bevolking te zorgen Van den in vloed der S. D A P verwachtte hij niets, die partii kan in de Tndischp maatschappij niel aarden Ook van de zending verwachtte hii niet veel. al sprak hij in hel bijzonder met gronfe waardeerrne van de medische zending Over den financieelpn toestand van Trdië liel d« spreker zich vrij optimistisch uit waarna hii zich fen slotfp vprdiente in een kritiek nr> het veelbesproken boek van den heer Colijn. HET BEZOEK VIEL IN HET WATER. Gisteravond zouden enkele schippers en schippersvrouwen een bezoek brengen aan boord van een in de Leuvehaven te Rotter dam liggend schip. De 53 jarige juffrouw C Z. v W. zou over de loopplank worden geholpen, door den 17-jarigen schippers knecht H L Maar de plank brak en beiden vielen in het water De juffrouw is met een roeiboot gered de knecht wist zwemmende aan den kant te komen Zij werden in een café aan de Leuvehaven van droge kleeren voorzien. Inmiddels was een nieuwe loopplank uit gelegd Daarover zouden even later de 40- jarige juffrouw M V. en haar man, schipper L G., aan boord gaan Maar de plank brak en beiden vieleD in het water. De juffrouw is met een roeiboot gered. De schipper is neet een haak op het droge gebracht Zij heb ben in het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg droge kleeren gekregen. De gastheer overweegt, of hij voortaan zijn be zoekers niet met lier en laadboom aan boord zal halen, aldus de ,.N R. Crt." EEN LASTIGE KOE. Te Delft heeft een losgebroken koe veel consternatie te weeg gebracht Bij het afla den van een vrachtauto urak het touw en rende de koe de Brabantsehe turfmarkt op. Een onbekend gebleven dame en de 14-ja- rige P. v d B werden omver geloopen. Daarna stormde het dier de Breestraat in, waar de bloemenkoopman M. en een agent van politie door de winkelruit van M wer den gedrukt Op het Oude Delft liep dp koe vervolgens een meisje omver. Tenslotte werd het heest in een poort op het Oude Delft gegrepen en vervoerd De heide perso nen die op de Brabantsehe turfmarkt omver waren geloopen. werden naar het gasthuis vervoerd De oude dame bleek geen letsel te hpbbrn gekomen. De 14-jarige v. d B had een beenbreuk bekomen en de koopman M. werd aan de hand verwond. NOG EEN LIJK VAN DE SALENTO. Schipper Schroevers van den motorbotter IJM. 375 heeft, daar het weer gunstig was, nog eens een onderzoek ingesteld op het i wrak van de bij Zandvoort gestrande ïtali- aansche stoomboot Salento. Hij heeft toen in de kombuis onder het zand bedolven het lijk van een der opvarenden gevonden ver moedelijk de kok. en dit meegenomen naar IJmuiden, waar het naar de Algemcene Be graafplaats is vervoerd in afwachting van nadere orders van het gezantschap. BOTSING. Gisteravond had op den Amersfoorfschen straatweg tusschen de Gooische Boer en de Laarder Hoogte een auto-ongeluk plaats, I dat nog vrij goed Ï9 afgeloopen. Door de i gladheid van den weg slipte een vrachtauto die uit de richting Laren kwam. Deze kwarrr in botsing met een personenauto. Beide I auto's werden zwaar beschadigd. De vracht- I auto sloeg om en. een achterop rijdenden bestelwagen botste op den omgeslagen auto. i waarvan het achterlicht niet meer brandde. Ook deze auto kreeg aanmerkelijke materi- eele schade. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. 8-JARIG MEISJE VERBRAND. Te Amsterdam is een 8-jarig meisje, wo nende op den Badhuisweg, aan den over kant van het IJ met haar kiperen in brand geraakt Terwijl haar moeder even de deur uit was. had het meisje Elisabeth Smits, de kachel opgestookt Daarbij kwamen haar kleeren in aanraking met do gloeiende kachel waardoor het arme kind met brand wonden werd overdekt. Het meisje is in het Binnengasthuis, waar zij ter verpleging was opgenomen, aan de bekomen verwon dingen overleden. EEN RAADSELACHTIG GEVAL. Te Heemstede reed zekere Van R. des nachts met zijn vrouw op de fiets langs den Meerweg Ongeveer 75 Meter van de Crui- qius-brug reed hij van den berm af en kwam met zijn vrouw in het water terecht. Hij wist zich zelf te redden, maar waar schuwde dQ brugwachter, die met behulp van een dreg de vrouw uit het water haai de. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten De politie te Heemstede heeft in verband met het ongeval termen gevonden om v. R. aan te houden en hem in bewaring te stel len. Er zijn namelijk aanwijzingen, dat van R geen moeite heeft gedaan om zijn vrouw, die ca. 1V» M. van den kant lag. dat daar een diepte heeft van 1 15 Meter te redden, hetgeen echter zeer goed mogelijk moet worden geacht Ook vindt men het raadsel achtig. dat van R over een lengte van 5 M. over den breeden en hobheligen berm heeft gereden mpt zijn vrouw achterop ter wijl er bovendien aan den onderkant van den berm 'n baksteenen afscheiding is, waardoor het rijwiel een grooten tegenstand moet hebben ondervonden. De politie onder zoekt de zaak Door de justitie is sectie op het lijk verricht. Er is niets verdachts ge vonden. bijv. geen sporen van een worste ling. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Auto op de buHers. Gisteravond had op den onbewaakten overweg bij den Kerkwpg te Ede een aan rijding plaats tusschen den trein van 5 uur uit Utrecht en een auto, waarin gezeten was de heer Bevers uit Arnhem Juist voor de locomotief stopte de heer B. De locomo tief nam den auto op de buffers en sleurde hem nog ongeveer 100 meter mede De heer B bleef in de chaos, die er van den auto overbleef, hangen Ernstig aan het hoofd, armen en beenen gewond werd hij opge nomen Dr Hijman was spoedig ter plaatse en deed hem naar de stationswachtkamer I overbrengen, waar hii door dr Hijman en dr Wijers verbonden werd De transport- colonne van het Roode Kruis verleende haar diensten bij het tran^ort naar hel Piacones- senhuis te Arnhem, waarheen de patiënf met den trein van zes uur vervoerd werd. Hij was toen weer bij kennis. RECLAME. 3786 W. A. ELSHOF Zn. Wijnhandel W E. Z. RUM CITROEN ARAC BISSCHOPWIJN enz. - Haarlemmerstraat 139 Breestraat 65 Telefoon 1023 Telefoon 443 ZELDZAAM BRUTAAL. In een der vorige nachten is te Reek (N -Br.) ingebroken bij den landbouwer J. Broekman Na het verbreken van de schuur heeft de inbreker uit de schuur den waak hond weggevoerd en dezen een paar hon derd meter verder in het veld aan kreupel hout vastgebonden. Vervolgens heeft hiLhet 9lot verbmken van de deur, welke toegang geeft tot het woonhuis. Door de keuken is hij rechtstreeks gegaan naar de slaapkamer van Broekman, waar hij uit de beurs, welke in een broekzak zat. twee rijksdaalders heeft weggenomen vervolgens is hij na ec st de slaapkamerdeur afgesloten te hebben door deze met een touw aan de trap te verbin den, naar de boven-slaapkamer gegaan, waar de vrouw en dochter van B. sliepen. Daar heeft hij het ijzeren kistje, staande onder het bed van de dochter weggenomen De dochter werd wakker en zag bij het schijnsel van de lantaarn, die er brandde, een man weggaan Zij riep haar vr Ier, die niet bij haar kon komen, omdat de slaap kamerdeur afgesloten was De dochter is toen de afsluiting van de slaapkamer van haar vader gaan verwijderen. Broekman had niets gehoord. Het geldkistje bevatte ongeveer f. 100 aan bankpapier en gouden sieraden. Van den da der is nog geen 9poor ontdekt. AUTO TE WATER. De radiohandelaar Venema, van Lemmer, i9 gistermiddag met zijn auto onder Ooster- zte door de gladheid van den weg hij een brug te water geraakt. Door het stukslaan van een ruit kon hij het hoofd boven water houden en om hulp roepen. Na een kwartier daagde hulp op een werd hij gered. EN WE GAAN NOG NIET NAAR HUISI Ter gelegenheid van de opening van een nieuw veilinggebouw te Warmenhuizen was bel Dinsdagavond aldaar tamelijk luidruch tig. In een café werd een feest gegeven en toen het 11 uur werd weigerde men de zaak te sluiten. De burgemeester gaf bevel het lappen te slaken, doch het publiek wilde de zaal niel verlaten De politie kreeg toen opdracht de zaal te doen ontruimen, waarin zij na veel strubbelingen slaagde. Builen nam de menigte een min of meer j dreigende houding aan en toen de burge- meester zich huiswaarts begaf moest hij door agenten met de blanke sabel in de hand geëscorteerd worden. Het bleef nog ge- ruimen tijd rumoerig in het overigens zoo stille dorp. META GEGETEN. Te Oosterbeek zijn twee kinderen van de familie T., die metablokjes voor snoepgoed hadden aangezien, na het gebruik er van ziek geworden. Het jongste kindje, een meis je van twee jaar, is overleden. Het drie jarig zoontje is in ernstigen toestand naar het Kinderziekenhuis te Arnhem overge bracht. Dokter: ,.Hoe gaat het er mee?" Patiënt: „Om dat te weten kom ik juist bij U." BUITENLANDSCH GEMENGD. DE NOORDPOOL-EXFEDITIE VAN DE ZEPPELIN. De Sovjet-afdeenng van de „Aero-Ark- fcik" heeft ccn zitting gehouden, waarin over verschillende maatregelen gesproken is ter ondersteuning van den a.s. Noord- pooltocht van het luchtschip „Graf Zep pelin". Voor de oriëntatie van het lucht schip, dat gedeeltelijk ook boven het gebied der Sovjet-Unie zal vliegen, zal in de arc tische meteorologische stations en radio stations der sovjet-Unie een geregelde weer kundige- en berichtendienst worden inge richt. DE BRAND TE BERLIJN. Op grond van de uitkomst van een on derzoek, dat werd ingesteld op het terrein van den brand in de Schoenleinstra.cce te Berlijn, zal vermoedelijk de eigenaar \,.n de fabriek, Trotzki, wegens brandsri ring door nalatigheid worden vervolgd. "Kei ge bouw, waai de fabriek gevestigd is, was oorspronkelijk voor een meubelmakerij be stemd. Van de inrichting van Trotzki's be drijf. die m het voorjaar plaats had, is niet zooa's het hoort aan de bouwpolitie mede deeling gedaan. Bij het onderzoek is ge bleken, dat er groote cèlluloidvoorraden in de werkplaats aanwezig waren, hetgeen in strijd is met de voorschriften. Ook het reeds gemelde ontstaan van den brand werd door het onderzoek vrijwel bevestigd. FABRIEK VAN BLUSCHAPPARATEN AFGEBRAND. In de Mmimaxfabrieken te Salzkotten bij Paderborn is door nog onbekende oor zaak een groote brand ontstaan, waaraan een gebouw met de lakinrichting geheel ten prooi viel Het vuur vond overvloedig voedsel in de aanzienlijke lakvoorraden. In do fabriek zijn fiOO arbeiders aan het werk De oudste der drie broers sproDg op het laatste oogenblik nog ter zijde, doch de twee jonge broers, resp 12 en 17 jaar, weT den door de locomotief gegrepen en doode- lijk gewond. BRUTALE JUWEELENROOF. Een brutale juweelenroof heeft te Berlijn plaats gehad Een jonge man wierp een ia papier gewikkelden steen door de ruit van een juwelierswinkel en stal uit de uitstal ling twee paarleneolliere, ieder ter waarde van 700 Mk., waarmede hij zich uit de vos. ten trachtte te maken. Hij werd echter spoedig gegrepen en aan de politie overge- leverd. GAS VERSTIKKING. Tengevolge van een buisbreuk in de straat drong des nachts door den bodem gas in het huis van den boekhouder Albert Adler te Bad Wildungen dat zelf geen gasleiding bezit. Men vond het echtpaar Adler bewuste loos in de slaapkamer liggen. De beide dochters werden in een tegenovergelegen kamer eveneens bewusteloos gevonden. Terwijl de dochters weer snel herstelden, gelukte het niet, de ouders weer bij te brengen. DE „CELTIC" IS VERLOREN. Het een week geleden nabij Queenstown gestrande passagiersschip „Celtic" heeft daarbij zoo zware averij geleden, dat het onmogelijk zal blijken het schip vlot te brengen. ONTPLOFFING. Volgens de „Innsbrucker Nachrichten", heeft te Lavis bij Trente in het arsenaal, dat wordt opgeruimd, bij de ontlading van een granaatbuis een ontploffing plaats ge had. Twee personen werden zoo ernstig gewond, dat zij kort daarna overleden. 417 LOOPINGS ACHTER ELKAAR. De Amerikaanscbe vlieger Jackson heeft een nieuw wereldrecord op zijn naam ge bracht, door boven het vliegveld te Lambert St. Louis met zijn vliegtuig 417 loopings achtereen te maken Het oude record be droeg slechts... 283 loopings. HEVIGE STORM IN DE JAPANSCHE ZEE. Volgens ontvangen telegrammen, heeft boven de Japansche Zee een hevige storm gewoed In de nabijheid van Njugata zijn 3 schoeners verongelukt. De opvarenden werden gered. In totaal zijn tot nu toe 21 visschers om het leven gekomen. ERNSTIG BOUWONGELUK. Naar uit Moskou gemeld wordt, stortte bij bouwwerkzaamheden in Dnjpropetrowsk een hefkraan neer, waardoor 7 arbpiders gedood werden en verscheidene zwaar ge wond. Het technische personeel is gearres teerd, daar men onachtzaamheid vermoedt. RECLAME. p uw handelaar een of f: meer nieuwe banden. U noemde daarbij geen i ff merk. S' Doet zulks in het vervolg p wel en vraagt I I den band, die minder Itost dan hij moest kosten. Voor personenwagens, trucks en autobussen. Oók Balloonbanden voor bestaande wielen en velgen DOOR EEN LOCOMOTIEF GEGREPEN. Gisteravond bevonden zich drie zoons van den spoorwegambtenaar Voelke, die bij het station Hagelstadt (Beieren), een dienstwoning heeft, op de spoorbaan, om langs den kortsten weg naar buis te gaan, toen plotseling een losse locomotief aan kwam rijden. Vraagt Uw handelaar. tmp. roor Nederland: N V „R.A.M.I." LEEUWARDEN: Ruiterskwartier 37-45 Tel. 84S-847 AMSTERDAM: N.Z. Voorburgwal 75-77 Telefoon 35397 3795 3-J

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10