EERSTE KAMER. UIT DE OMSTREKEN. UIT^DE RIJNSTREEK^ (Tuist, en Verliesrekening over dit boekjaar, juiai door eene commissie, bestaande uit vertegenwoordiger van de Vereenigmg lot bet houden van Jaarbeurzen in Neder- IjoiJ, als preferent aandeelhoudster, van Werkspoor te Amsterdam en van dr. M. de [fit te Hengelo, praeadvies was uitgebracht. )e exploitatierekening sluit met een voor. leelig saldo van f. 27.463,69, terwijl het alio van de verlies- en winstrekening ad 25.683,97 op nieuwe rekening wordt over- fbischt. Het jaarverslag memoreert de benoeming au den heer F. H. Fentener van Vlissin- ren tot voorzitter der vennootschap en geeft roorts een overzicht van de bouwplannen, iet welker uitvoering reeds voor den afloop ran bet boekjaar kon worden aangevangen, hul: zij de medewerking van handel en jn- Instrie, die binnen zeer korten tijd nadat de ischrpving op de 5 pet. obligatielening ad .750.000,was opengesteld, voor een der. Ie deel in deze leening had deelgenomen, ip grond waarvan het Rijk en de Qemeente Itrecbt elk eveneens voor een derde deel in e obligatieleening hebben geparticipeerd. C. WERKHOVEN t Gistermiddag is in de Majella-slichting te lussurn, waar hij sinds eenige dagen ver- ügd werd, na een ernstige operatie te >bben ondergaan, overleden de heer C. ftrkhoven secretaris-penningmeester van H Partijbestuur der S. D. A. P. De heer Werkhoven, die den leeftijd van 1 jaar bereikte, was lid van den gemeen- iraad van Bussum. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot nrgcmeesler van Nijmegen F. M. A. van chaeck Mathon. De burgemeester van Deventer jhr. ir. T. A. M. A. van Humalda van Eysinga, eelt aan H. M. de Koningin tegen 1 Fe nian 1929 ontslag uit zijn ambt gevraagd. Naar de ,,N. R. Ct." verneemt zal e heer F. K. J. Heringa, administrateur inhet dep van Arbeid, Handel en Nijver- ■id, hoofd der afd. Handel en Nijverheid dert 16 Juli 1921, zijn functie neerleggen. (Vergadering van gisteravond De VOORZ. deelt mee, dat de Centrale leeling besloten heeft morgen om 11 uur de aideelingen een aantal wetsontwer- a te onderzoeken. Voorts deelt spr. mede, dat het zijn voor men is de Kamer weder bijeen te roepen ;en Dinsdag 18 Dcc. des avonds ie half gen. Aan de orde zijn de volgende weslont- frpen: 1. Goedkeuring van het op 9 Juni 1928 Genève tusschen Nederland en Finland aten verzoeningsverdrag. Wering van de kersenvlieg bij in- en «voer van kersen. Onteigening voor verbreeding van een ieelte van den Koudeweg in de gemeente l Bildt. i Onteigening ten behoeve van het aan- ggen van een verbindingsweg van de ?cuwenlaan te Amslerddam naar het dndorp Nieuwendam aldaar, het maken a drie uitgangen van genoemd tuindorp »r de Waterlandschen Zeedijk, benevens I normaliseeren van de oeverlijn aan de stzijdc van de voor genoemd tuindorp stemde terreinen langs de Scheilingwou- r Broek en het daar ter plaatse aanbren- a van een oevervoorziening. 5. Goedkeuring van de overeenkomst van iling van domeingrond in de houtvesterij otwijk met mr. H. Blauwpot ten Cato Koolwijk. 5. Onleigening voor de verbelering van I uitzicht op het punt van samenkomst a Bussumerslraat. Melkpad, Dieperweg en arderstraat te Hilversum. Wijziging van de' 'waarborgwet 1927. 3. Goedkeuring onderhandsche verkoop a de gemeente Delft, van huis, c a. aan a Verversdijk, aldaar. 9. Goedkeuring onderhandsche verkoop a de gemeente Sas van Gent van het per- '1. kadastraal bekend gem. Sas van Gent, 'tie C no. 2709, groot 20.50 Aren. 10. Onteigening voor verbetering van a rijksweg van de Haagsche Schouw naar Xoord-Hollnndeche grens ter weerszij, a van de brug over de Hillegommer- 'k te Hiüegom en voor verbelering van brug II Verhooging IXe hoofdstuk der Staats- Pooling 1928 (uilgaven ten behoeve van Julianakanaal). ■- Onleigening ten behoeve van uit- ■ding van het Stalionsemplacement Sas a Gent van den spoorweg GeutTer aren. '3 Onteigening voor den aanleg van een voor gewoon verkeer door den polder Zomerland" met aansluiting aan den aekweg (verbindingsweg IJsseimonde 'erdaml met bijkomende werken, l-t Aanvulling en verhooging hoofdstaat ®?r Staatsbegrooling 1928. (Verschillende danverpen.) 15 Opheffing van de op Surinaamsche ^bouwondernemingen rustende schuld- aktigheid. bedoeld in art. 1 der wet van Juli 1912. '6 Vaststelling van hei slot er rekening 6e Koloniale uitgaven en ontvangsten 'r Suriname over 1924. "a ontwerpen worden alle zonder dis- ;',e en zonder stemming aangenomen De 'Nering woidt te 8.50 verdaagd lot Din9- 118 Deremher. HILLEGOM. Provinciaal wegenplan. bet provinciaal wegenplan komt voor t6! van de Ringvaart door de gemeente 9e Zilk. Deze weg is voor zoover h ij 'Ide bebouwde kom ligt, ongeveer 1718 meter lang B. en W. slellen nu bij supple- loire agenda voor: a. om de Beeklaan, Loosterweg II, Wilhel- minalaan en Meerlaan, gelegen binnen de bebouwde kom der gemeente en bij de ge- meente in beheer en onderhoud, met 1 Jan. 1929 aan de Provincie in beheer en onder- houd over te dragen, en b. om jaarlijks op de gemeentebegrooling voor bijdrage aan de Provincie in het onder houd dier wegen f. 1030.80 uit te trekken. B. en W. stellen aan den Raad voor om een strookje grond naast de woning van den gemeente-secretaris, breed 1 M. en diep 30 M. te koopen tegen f. 8 per vierk. M. Een der raadsleden heeft verzocht dit te over wogen, omdat de waarde van de woning, eigendom der gemeente, grooter zou zijn wanneer zij eventueeel in andere handen zou overgaan. Ook werd overwogen, dat er achter de woning een garage gebouwd zou kunnen worden. INLIJSTEN 1945 van Portretten en Schilderstukken. Tijdens Sint Nicolaas verminderde prijzen. Voor werkelijk goede inlijsl-zelling, het adres bij D. GESINK, Voorstraat 80, Katwijk a. Zee. KATWIJK. Raadsagenda. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag December, des namiddags 7.30 uur Punten van behandeling: 1. Medcdeeling van ingekomen stukken; 2. Benoeming leden Commissie van Toezicht Correspondentschap der Arbeidsbemiddeling; 3. Vaslslelling ver goeding ingevolge artikel 101 der Lager On derwijswet 1920 over 1926; 4. Afrekening vergoeding artikel 101 der Lager Onderwijs wet 1920, over 1924. 1925 en 1926.; 5. Voor stel inzake bouw Gemeentehuis; 6 Rond vraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Kwakel. Dat de inwoners zich in het geheel niet met het door den raad genomen besluit tot verwijdering van de Kwakelbrug kunnen vereenigen wordt hoe langer hoe duidelijker. Behalve de reeds genoemde vereenigingen n.l. Tuinb.ver. K. en O.. R.-K. Middenstands- vereen Geref. Kerkbestuur, Veilingver. Blocmb.teelt, is tevens nog een adres aan den raad gezonden door de R.K. Kiesverccni- ging, de A R. Kiesver. „Nederland en Oranje" en vele omwonenden. In al deze adressen wordt het behoud van deze brug op verschil lende gronden bepleit en de wensch uitge sproken, dat de Raad het genomen besluit intrekke. KATWIJK-AAN-ZEE. Aan het strand alhier is een blikken bus aangespoeld, inhoudende een aantal vuur pijlen en noodsignalen, waarschijn.ijk afkom stig van een der vergane schepen der vo rige wec-k. Dê politie heeft de bus in bewaring geno men. Ds. Rutgers ontving f. 2,50 voor de Zending en f.1,ter vrije beschikking; voor de Zending werd gecollecteerd f. 12, NOORDWIJKERHOUT. Ouderavond. De ouderavond in de Chr. Herv. School, mocht zich in een talrijk bezoek verbeu gen. De voorzitter, ds. P. Hofstede, open de met gebed, herdacht het vijfjarig be staan der school en memoreerde de vele moeilijkheden, welke in het vijfjarig tijd perk glansrijk werden overwonnen. De opheffing der eertijds bloeiende open bare school was een gelukkige oplossing, welke het bouwen van een derde lokaal overbodig maakte. De leerlingen der hoog ste klasse zongen daarna op keurige wijze meerstemmige liederen, terwijl de aanwezi gen in de gelegenheid gesteld werden het teekenaars-talent te bewonderen van een jugdigen leerling en zich te overtuigen van de resultaten van het Christelijk on derwijs, blijkende uit de cahiers der leer lingen Hierna werd een lezing gehouden over ..MontesseTi" en de toepassing vaD haar beginsel in de lagere school. Enkele op voedkundige schetsen vonden een aandach tig gehoor. Een fonds zal gesticht worden voor het maken van schoolreisjes, waaraan ieder naar vermogen kan bijdragen. Hierna kwam aan de orde het punt ..Be waarschool-onderwijs." Ook de Herv Gemeente zou gaarne in 't bezit komen van een Christelijke bewaar school, welke voor vele huismoeders een uitkomst zou wezen. De subsidie der gemeente f. 10 per leer ling. maakt oprichting vooreerst nog onmo gelijk, terwijl het brengen van Protestant- sche kinderen, naar de Katholiek bewaar school alhier, welke voor allen in de ge meente openstaat, eigenaardige en parti culiere bezwaren meebrengt. Hoewel alle ouders vrij blijven, moet de voorzitter het sterk afraden. Liever zal gewacht worden op den tijd, dat ook voor de Hervormde Gemeente eer bewaarschool zal kunnen worden opgericht. De avond werd met dankgebed gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Gerardus, z.v. J. v. <L Voorn en M. v. Leeuwen; Wilhelmus Johan nes, z.v. H. Kortekaas en C. Kaptein; Jaco bus Cornelis. z.v. L. v. Schagen en M. M. Lan^eveld; Gerardus, z.v. L. C. Bouwmee=t r en Th. A. Wassenaar; Cornelia Anna, d.v. M Verhaar en A. M. Nieuwendijk; Leonar dos Gerardus, z.v. J. Zethof en A. v. Altena: Querina Jacoba Maria, d.v. J. v. Zonneveld ■en Q. M. Westerhoven: Nicolaas Fransicus, z.v J. v. d. Ploeg en Q. Raaphorst: Doro thea, d.v. A. Mieras en J. C. de Kam. Gehuwd: Simon F. Verdegaal 21 j. en Maria P. Warmerdam, 23 j. Overleden: Johannes H. Erkens 52 j. Ie Dordrecht (St. Bavo); Josephus van F«???ev 62 j. te 's-Gravenhage (St Bavo). De kerkvoogdij der Hervormde Ge meente heeft besloten om de pannenbe- dekking van het kerkdak door leien-bedek king te vervangen. Aan den Zeeweg brak brand uit in een hooischuur van den tuinder J. H Met veel moeite gelukte het, de geit te redden, waarvan de hareD reeds geschroeid waren. Tot tijdelijk kantoorhouder van hel hulp postkantoor alhier, is aangesteld, de heer Brussée, eeitijds werkzaam te Voor hout. Wegens verre vorderingen van het in aanbouw zijnde IL-K. Maria-gesticht wer den 140 losse werklieden, meest Katwijkers ontslagen. Tot stijving van haar kas, hield de R.-K. muziekvereen. ,,St. JeaDne d'Arc" een omgaDS met muziek door 't dorp. Sin terklaas met zijn knecht gingen voorop, doch ditmaal deelden ze geen geschenken uit, doch er werden dubbeltjes opgehaald voor het goede doel. Er werd veel gegeven. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Jacobus, Z. v. G. W. v. d. Kooy en W. P. Belt. Adam, Z. v. H. v d. Luit en T. C. Vermeij. Theodora Petronella Maria, D. v. L. W. Nouwens en M. van Leeuwen. Jan, Z. v. P. Oifdshoorn en A Hulsbos. Dina, D. v. J. E. Touw en L. G. Weijdung. Gehuwd: J. I. den Boer en M. Th. Xijs- sen. S. Brussee te Sassenheim en C. H. Stravers. Overleden: J. fl. Beltman 64 j. C. Fuchs 82 j echtge. M. J. van Houten. M. W. van der Heul 3 m. RIJNSBURG. De eerste tulpen Due van Thol Scar let, werden dezer dagen aangevoerd. De kwaliteit is zeer goed. Ze brachten vüxj f. 5.10 tot f. 5.50 per 100 op. SASSENHEIM. Het bestuur der afd. Sassenheim van de Ned. Vereen, voor Dierenbescherming, is volledig samengesteld als volgt: Burgemeester Gouverneur, eere-voorzit ter; Joh. Speelman, voorzitter; v. d. Laan, secretaris; mevr. Kapteijn— Van der Berg, penningmeesteresseE. J. Speelman, L. Kwakkel, J. W. Koning, mevr. Boot Landvehr, A. J. van Gilst, en Jac. Bakker. Eere-lid: mevr. Gouverneur. Met het aanleggen van een weg naar de te stichten zweminrichting is een aan vang gemaakt. Het houtgewas is reeds ver wijderd en spoedig wordt begonneD met het aanvoeren van zand, dat toch voor de zweminrichting uitgegraven moet worden. Van welingelichte zijde vernamen we, dat reeds a.s. zomer van de inrichting gebruik kan worden gemaakt. De inlevering van Ryksgoedoren door de dienstplichtigen, lichting 1913 zal voor deze gemeente plaats hebben op Vrijdag 7 December voorm. 10 uur in het gemeen tehuis. De Valkenheidefilm heeft een batig saldo opgeleverd van ruim f. 106. TeveDs heeft deze avond tot resultaat gehad, dat 32 personen een jaarlijksche bijdrage toezegden. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Gehuwd: V. E. J. Hegenbarth en I. M. J. de Kleermaker. J. L. van Vliet en H. P. M. Grundeken. Bij de gisteravond gehouden verkie zing van gemachtigden voor het kiescollege van de Ned. Herv. Gemeente te Voorscho ten en Veur, werden uitgebracht op de candidatcn Colpa 120 stemmen. Meurs 131 stemmen, Bolle 59 stemmen en Viveen 44 stemmen, zoodat gekozen zijn de heeren Colpa en Meurs WASSENAAR. Bloembollencultuur. De afd. Wassenaar van de Algera. Ver. voer Bloembollencultuur, hield Dinsdagavond eer» vergadering in café van der Zalm. Te genwoordig waren 30 leden, welk getal vrij goed is te noemen. De voorzitter, de heer A. Versteeg, memo reerde de gunstige weersgesteldheid in het afgeloopen jaar, vooral ten tyde van het op nemen en planten der gewassen en meende te mogen vertrouwen, dat dit op het gewas zelve een goeden invloed zou uitoefenen. De notulen door den secretaris opgemaakt van de laatst gehouden vergadering, werden onder dankzegging vastgesteld. Hierna kwam de beschrijvingsbrief van de op Vrijdag 21 December te Haarlem te houden algemeene vergadering aan de orde. Als afgevaardigden werden aangewezen de heeren A. Versteeg en J. Kloosterman en als hunne plaatsvervangers de heeren G. van der Marei en A. Hornan. Voor het lidmaatschap van het Hoofdba- stuur zal in de vacature van Til worden gesteund de candidatuur van den heer A. Verduyn te Lisse en in die van den heer Th. Jonkheer te Hillegom, die van den heer Th. Avis te Midwoud. Aan de afgevaardigden werd opgedragen by de te honden bespreking over het nemen van maatregelen tegen die kweekers, welke, ofschoon contractueel gebonden, toch bloo men snyden, te adviseeren tot het nemen van scherpe maatregelen. Verder zal de wensche- lijkheid worden bepleit, om van hen, die toe gang wenschen tot het beursgebouw ^ver legging te vorderen van het lidmaatschaps- bewijs. By de rondvraag werd aangedrongen op het nemen van maatregelen tegen losloopen- de bonden. De voorzitter verwees de klagers naar de politie, aangezien het verboden is, hor.den te laten losloopen. Voort* werd de wenschelykheid bepleit on: in het voorjaar een tentoonstelling van bloemen, gekweekt op den kouden grond, te houden. Het bestuur deed de toezegging, plannen hiervoor te beramen. Na afloop der vergadering werd een ver loting van boterletters gehouden, wat begrij pelijkerwijze bij de leden in den smaak viel. Burgerlijke Stand. Geboren; Jan. z.v. J. F. Pauli en M. C. Bool Jeanne, d.v. P. Zegwaard en G. C. Akkerhuys. Ondertrouwd: J. van Rhyn en Ch. J. Cle- ton A. F. van den Kieboom en T. A. van der Klooster. Overleden: Elizabeth Margaretka VerbaTs- schott, vr. van G. van der Zwaa^ 32 j. ZOETSRW OUDE. Uitvoering Tooneelclnb „Ons Genoegen". Door de Tooneelcl. „Ons Gen.", onderafd. v. d. R.K. Volksb., werd in het Pa'.ronaa ?- gstouw a. d. Scaen^elw a hie.% e:n .e.- nee i - voering gace. en. De zaal was .e r ^.oqx e et en kapeiaan Van Dael, die, vóórdat met de uitvoering werd begonnen, een kort woord tot de aanwezigen richtte, waarbij hij de hoop uitsprak, Oat allen een gezelligen avond zouöer Hebben en van het spel zouden ge nieten, sprak er dan ook zijne vo'.dcening over uit dat de opkomst zoo schi.terend was. Ilierna werd opgevoerd het drama „Ver geten en Vergevendat over het algemeen litvl goed gespeeld werd. Vooral de heeren van K. waren rolvast en hadden als steeds ec-ne goede manier om de hun toegekende rol len juist te vertolken. Na het drama werd er gepauzeerd en werden door mej. Molen kamp en den heer Van Klink eenige mooie muziekstukjes voorgedragen voor piano en viool. Vervolgens werd, na de pauze, opgevoerd het blijspel „Toch een snee door den neus", hetwelk vlot gespeeld werd en evenals het drama zeer in den smaak viel van het publiek. Met een dankwoord van kaoelam van Duel werd vervolgens de~e genoeg'iyke a oud ge sloten. Gedurende de maand November werJen bij het correspondente?! ap der arteidsbem d- dekng in deze gemeente 9 personen als werk zoekend ingeschreven, waarvan er 3 dcor bemiddeling van den correspondent konden te werk gesteld worden. Op het einde der maand stonden nog 3 personen als werkzoe^ kena ingeschreven. Het 12-jarig zocmljc van den heer F uit de Rijndijkstraat was op de boerderij van den veehouder v. d. S. alhier, aan het spelen in den hooitas. Hij had het ongeluk er uit te vallen en kwam terecht op een houten vlonder. Toen hij werd opgenomen bleek dat hij een pols had gebroken en aan hoofd en teencn bloedend verwond was. ALPHEN. Door 7pkeren S. werd hij de politie aangifte gedaan V3n de vermissing van een officierssabel. Ver/noedelyk hebben eenige jongens 7.1'ch aan een en ander schuldig gemaakt. De eerwaarde kapelaan J. F. Lips al hier werd beDoemd tot kapelaan bij do „St.-Laurentius" parochie te Alkmaar, ter wijl tot kapelaan alhier werd benoemd de eerwaarde heer H. Sondaal, thans te Noot dorp. Door een bewoner van de Verlengde Ruiterstraat J. R. werd aangifte bij de politie gedaan dat uit een achter zijn wo ning staand konijnenhok 3 konijnen werden ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. Na een korte sluimering zijn de leden van het langvingersgilde wederom ont waakt: zoo werd door hen uit een busje waarvan de inhoud was bestemd voor de verecniging „Kinderzorg" het daarin aan wezige geld ontvreemd. Genoemd busje be vond zich in de O. L. school aan den Ouds. hoornscheweg Door de politie zijn inmid dels een tweetal verdachten geboord, ter wijl bü een hunner een bedrag aan geld in beslag werd genomen. Het onderzoek duurt nog voort. LEIMUIDEN. Onthulling gedenksteen op het graf van ds. G. J. van der Flier. Te ongeveer twee uur betrad de farnili3 van wijlen ds. G. J van der Flier de be graafplaats alhier en sprak ds. W. W. Sid- öré van Oudewetering als volgt: Reeds kort na het overlijden van ds. G. J. van der Flier kwam de gedachte bij de gemeente op. om op de plek. waar zijn stof felijk overschot rust, een blijvend gedenk- teeken aan den overledene op to richten. Kerkeraad en Kerkvoogden hadden op de begrafenis geen bloemen gezonden. Daarom vond de gedachte tot het plaatsen van een gedenksteen direct bij velen ingang. Wij zijn hier om te gedenken de vorige dingen. Het is reeds weer verscheidene maanden geleden, dat wij ds. Van Flier paar zijn laatste rustplaats brachten. Zon der twijfel zal echter een grooter en hechter gedenkteeken opgericht blijven in de har ten dergenen, die Van der Flier van nabij gekend hebben. Met hechte banden zullen de harten der gemeente-leden aan hun leeraar verbonden blijven. Dankbaar zullen zij hem blijven voor het „levenswoord", dat hij hen op de hem eigen, frissche wijze wist te brengen. De menschen wier huwelijken hij inge zegend heeft, moeten zeer zeker aan hen blijven denken. Ouders wier kinderen hij gedoopt heeft, zullen, wanneer zij hun kinderen aanzien, aan dezen leeraar herin nerd worden. Menschen die hij in dagen van smart en rouw vertroost heeft, zullen hun zachten, trouwen leeraar nimmer vergeten. Uil het opschrift van den steen kan men zien, hoe vele harlen hebben bewaard de warmte van zijn woord, terwijl het teeeüjk een bewijs is van toegenegenheid en hoog- a'chfinp Geachte familie, de steen, die op zijn graf geplaatst is, is zoo sober mogelijk. Fr staat niets anders op, dan zijn r.aam met geboortedatum en datum van overlijden. Wij meenen hierloe geheel in den geest van den overledene gehandeld te hebben, die menschenverheerlijking verafschuwde Toch staat er nog iets op. Toen ds. Van der Flier uit het Ziekenhuis te Leimuiden kwam, was hij dankbaar gestemd Steeds hoopte hij nog beter te worden, ofschoon zijn kwaal ongeneeslijk was. Aan mij vroeg hij toen zijn dank aan de gemeente voor de heerlijke ontvangst over te brengen. Zelf heeft hij toen op mijn aanraden, daar toe enkele woorden op schrift gesteld. De laatste woorden van zijn laalslen groet ann de gemeente waren de woorden van Efezo 3 laatste vers: „Hem zeg ik, zij de heerlijk heid in de gemeente door Jezus Christus, in alle geslachten, tot alle eeuwigheid Amen". Aan deze woorden wordt nu op den gedenk steen herinnerd. Aan de begeerte van zijn hart. dal lof en aanbidding zal worden toe gebracht aan zijn God en zijn Vader, her innert deze steen. Vrienden en familie-leden, wil dit aan de moeder van ds. Van der Flier mede doe len. het zal haar in haar laatste levens dagen nog sterken. Daarna werd de doek van den steen genomen. Üp den steen staat slechts: Grafstede van ds. G. J. van der Hier, geboren te Delft 241878 en overleden te Lei muiden 2161928. Zijn laatste woord tot de gemeente was naar aanleiding van Efcze 3 laatste vers. „Zijn Vrienden." Daarna werd het woord gevoerd door mr. dr. A. van der Flier, broeder van den over ledene, die de gemeente hartelijk dank zeide voor de eer zijn overleden broeder bewezen Vooral dankte hij namens zijn oude moeder, die wegens haar hoogen leef tijd niet bij de plcchtieheid tegenwoordig kon zijn, maar die in den geest hier aan wezig is, ontroerd cn vol dankbaarheid jegens u allen. Wij danken u allen voor de spontane wijze, waarop het besluit lot plaatsing van dezen steen kwam; ook de vorige gemeente Ootmarsum en de ringpredikanten hielden zich niet afzijdig. Het was een treffende gedachte, een steen op te richten met een dergelijk opschrift. Mijn broeder zal op deze wijze steeds tot zijn gemeente blijven prediken, aldus be sloot spr Hiermede was een einde gekomen aan deze plechtigheid. Verscheidene familieleden van den over ledene woonden deze plechtigheid bij, ter wijl ook de burgemeester dezer gemeente met zijn echlgenoote als vrienden van wij len ds. G. F. van der Flier tegenwoordig waren. Bargerlijke Stand. Overleden: Johanna Cornelia Meijer, 39 j echtgenoote van L C. van Graas. Gevestigd uit Warmond, N. A. Lommeyse; Woubrugge, Anna T. van der Eng; Alke made, Maria El. Kalker; Antwerpen, Pieter Tomeij; Canada, Leender Bouthoorn; Haar lemmermeer, A. T. van Zoolingen en gezin; Alkemade, Aagje van Wieringen; Woubrug- ge, M. A .Bulk. Vertrokken naar: Aalsmeer, A. E.Labelh Blom; Rynzaterwoude, Anth. van Liendc-n; Amsterdam, J. P. Mollers en G .A. Mollers; Alphen a ,d. Rijn, wed. J. Nieuweveen en gezin; Uithoorn, Hendrika Boef. Geboren 5 personen, overleden geen, inge komen 13, vertrokken 8, huwelijken geen. Gedurende de maand November werden ter secretarie dezer gemeente aangegeven ingevolge de Vieeschkeuringswet: Voor huisslachting 19 varkens. Voor bedrijfss'.achting, 4 koeien en een var ken. Voor noodslachting, 2 varkens, 1 schaap, 1 big en 1 nuchter kalf. De voor noodslach ting aangegeven dieren werden alle gekeurd. Van buiten den keuringskring werd 285 K.G. vleesch ingevoerd. In totaal werd f. 90,75 aan keurloon ontvangen. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, Z. van Pieter Leendert Rietveld en Jacoba Helena Kinkel Petro nella Clazina, D. van Jac. Touw cn C. Springintveld Teuntje, D. van H. de Rooij cn A. Heemskerk. Overledpn* Willem Treur, ongeb. 86 j. G van der Haven, Z. 15 dagen G. Boer ochlg. van M. Kuohn 59 j. G. Houdijk echt. van C. van der Sluis 78 j. WADDINXVEEN. Het 8-jarig zoontje van zekeren W., alhier, viel van een bietenwagen, liet kind brak bij zijn val de rechterpols en moest naar huis gebracht worden, alwaar spoedig medische hulp aanwezig was. WOUBRUGGE. Woubrnflsche Eieren veiling. In de bijna geheel gevulde zaal Gulde- mond vergaderden de leden en belangstel lenden der „Woubrugsche Eeierveiling" oni der leiding van den heer W. J. van Dam, die in zijn openingswoord allen welkom heette en het woord gaf aan de pluiravee- ccnsulent den heer van Asperen Vervenne. Spr. begon met te wijzen op het zeer groote verschil van de pluimveestapel, vóór en na den oorlog, en den belangrijken vooruitgang ook in het aantal eieren, dat van 8 tot 20 millioen vermeerderd was, waarbij ook de vraag naar prima eieren grooter werd. Spr. zette in bijzonderheden uiteen, de fok-inrichtingen, huisvesting der kippen en ouder pluimvee, voedering enz. welke op den leg zoo'n grooten invloed hebben Spr. behandelde ook de soorten, ras- en boeren- kippen en het groote nul van valnesten voor lcgcontrole. Ook op de eigenschappen van den haan moet worden gelet, om in de toe komst goede legkippen te verkrijgen. Spr. noemde de meest gewenschte malen van het hoenderhok, of liever de ofal die zr-er ruim en licht moet zijn met rarnen op hel Oosten en Westen, opdat het pluim vee des winters zoolang mogelijk voedsel 3-2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7