69ste JAARGANG MAANDAG 3 DECEMBER 1928 No. 21081 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Burgerlijke Stand v. Leiden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentiën oil Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiên 35 Cis. per regeL Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35. per week fVJt» ƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.t8 Franco per post f 2.35 portokosten. Oit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. IN MEMORIAM PIETER CORNF.LIS SCHREUDER. Na een zeer langdurig lijden is Vrijdag inden ouderdom van 61 jaren hier ter stede overleden de heer Pieter Cornelis Schreuder, in leven vele jaren onderwijzer en later hoofd van de Maresingelschool A alhier. De heer Schreuder werd hier ter stede geboren en genoot hier eerst lager onder wijs, later de lessen aan de Kweekschool voor onderwijzers alhier. Nadat hij deze verlaten had kwam hij als ilasse-onderwijzer bij het L. O. alhier. In deze functie bleef hij gedurende 34 jaar werkzaam, tot 1922, toen hij als opvolger van den heer Wisse benoemd werd tot hoofd der Maresingelschool A. De beslommeringen van dit ambt schijnen hem steeds zwaar te hebben gedrukt en na eenige jaren reeds moest de heer Schreuder van tijd tot tijd wegens oververmoeidheid korten tijd zijn werk in den steek laten. Maar telkens kwam hij te vroeg terug om zich weder te wijden aan den arbeid, dien hij lief had en die hij gaarne zoo goed mogelijk, in ieder opzicht, verrichtte. Op 2i Februari 1927 werd de heer Schreu der andermaal ziek. Hij ging naar huis en zou zijn school, zijn leerlingen en onder wijzers niet meer terugzien. Van de ziekte, die hem toen aan het bed kluisterde, is hij niet meer genezen. Nog slechts eenmaal is hij in het school gebouw geweest, een oogenblikje slechts. En toen reeds tvas hij een gebroken mensch. Schriftelijk heeft hij afscheid moeten nemen van personeel en ouders van leerlingen. De ouders hebben hem toen doen blijken van hun waardeering voor zijn arbeid en zonden hem een stoffelijk huldeblijk. Ook van zijn werk aan de school van het Genootschap „Kennis is Macht'' heeft de heer Schreuder in het begin van 1927 afscheid moeten nemen en ook daar heeft men hem noode zien vertrekken. Spoedig nadat hij ziek geworden was, werd de heer Schreuder afgekeurd en ge- pensioeneerd. De werkzame, ernstig' werkende man, heeft er veel verdriet van gehad, dat hij door het verminderen van zijn krachten ge dwongen werd zijn arbeid le verlaten, voor dat hij den leeftijd bereikt had, waarop hij op de gewone wijze zou zijn gepensioeneerd. Met den heer Schreuder is een man heen gegaan. die met hart en ziel gedurende veer tig jaren bet Openbaar Lager Onderwijs heeft gediend. AFSCHEID VAN PROF. P. G. GROENEN. Als moderatoi van Sanctns Augustinus. In een gisteren in het eigen huis aan het Rapenburg gehouden feestvergadering heeft Prof. P. G. Groenen van Warmond afscheid genomen v. d. R.K. Studentenvereniging ..Sanctus Augustinus" welker moderator hij gedurende meer dan twintig jaren is ge weest. Hij werd in de eerste plaats toegesproken door den praeses den heer Feldbrugge, die hem het eerelidmaatschap der vereeniging aanbood. ie Mr Th Fleerkanip sprak als voorzitter der huldigingscommissie en bood den schei denden moderator een gipsmodel aan van een beeld van den H. Augustinus dat in °Pdracht van de commissie door den beeld houwer Van der Winkel uit Den Haag in hrons zal worden uitgevoerd. Nadat nog de vertegenwoordigers der verschillende onderafdeelingen van Sanctus Augustinus het woord hadden gevoerd, sprak de Rector Magnificus der Universiteit f,rof 'hr. mr. Van Eysinga en gaf uiting aan zijn waardeering voor den arbeid van prof Groenen. Spr. heeft in hem meer. een Protector dan een moderator gezien. En hij wenscht hem bij zijn afscheid geluk mei oe resultaten van zijn arbeid na twintig 'aren Na de woorden van den Rector hieven de ■alrijke aanwezigen het „Vivat Academia" in. Prof. Groenen heeft tenslotte in den oreede de verschillende sprekers dank ge- Ze2d voor de vriendelijke woorden welke 2,J tot hem gericht hadden. Onder de aanwezigen werden o.a. opge- b^rkt. de pastoor Beukers van hier en Hoo- oOndam uit Amsterdam, prof Keesom. de ^Idhuuwer Van der Winkel. Van Z. D h. cn Disschop van Haarlem en van oud-mi- D'ster prof mr. Aalberse was bericht van ^hindering ingekomen. Met een feestmaaltijd in ..In den Vergul- <k! ^urk" waaraan bijna tachtig personen U|rian.r.n Werd het afscheid besloten APP.ES AAN DEN RAAD. Door de bewoners van den Heerensingel ^°lgend adres aan den Raad gericht: ^Ven met verschuldigden eerbied te Lrev( kennen, ondergeteekenden, allen bewoners en (of) eigenaars van woningen aan den Heerensingel, alhier; dat zij met vrees en misnoegen vernomen hebben, dat reeds zeer spoedig een aanvang zal worden gemaakt met de uitvoering van de rioleeringsplannen langs genoemd stads gedeelte Dat dit misnoegen en deze vrees voort spruiten uit de ondervinding, welke is opge daan met de rioleeringswerken, aan den Maresingel uitgevoerd. Met name het scheu ren en verzakken van verschillende wonin gen, zoo zelfs dat bijna alle woningen in grooler of minder ma-te hiervan de gevolgen vertoonen. Zijn wij goed ingelicht, dan moet zelfs één woning tijdelijk ziin onbewoon baar geworden. Het vooruitzicht straks voor dezelfde on aangenaamheden te staan, met al den na sleep en ellende daaraan verbonden, heetf ondergeteekenden doen besluiten zich tot Uw geacht College le wenden, met het be leefd doch dringend verzoek om de uitvoe ring van de rioleeringswerken langs den Heerensingel zoodanig te doen uitvoeren, dat daarvan geen nadeelige gevolgen kun nen voortvloeien voor de huizen van dezen singel, waarvan de bewoners, voor een groot gedeelte tevens eigenaar, op hoogc lasten zitten. Volgens deskundige kan het ondergra ven van de huizen voorkomen worden denr de rioleering meer naar den kant van de singelgracht te leggen. Bovendien verzoeken ondergeteekenden de openlijke toezegging van het Gemeente bestuur. dat ingeval schade aan deze wo ningen zal worden berokkend, dit voor reke ning der Gemeente zal worden hersteld. Vertrouwende op de gedachte, dat Uwen Raad een open oog en oor heeft voor de be langen van alle inwoners dezer gemeente, verblijven zij enz. DE ALMANAK 1929 VAN HET L. S. C. In den bekenden blauwen omslag met het corpswapen in zilver opdruk is bij de uitgeversfirma S. C. van Doesburg alhier de almanak 1929 van het Leidsch Studenten corps verschenen. Na den gebruikelijken kalender, de ver jaardagen der leden van het Koninklijk Huis, de feesldagen, de post- en telegraaf- tarieven. enz. volgt een opsomming van alle aan de Leidsche Universiteit verbonden hoogleeraren. lectoren en privaat-docenten, zoomede van de wetenschappelijke inrich tingen en verzamelingen van het Rijk hier ter slede. In de korte geschiedenis der Leidsche Hoogeschool worden vervolgens de voor naamste wederwaardigheden in het afge- loopen studiejaar geschetst. Daarna volgt een lange lijst van studentencorporaties met aardige penteekeningeljcs geïllustreerd en de jaarverslagen Het In Memoriam bevat de biographieën van E. C. baron Sweerts de Landas Wy- borgh, (mr. Limburg), prof. mr. H. Oort (prof. A. J. Wensinck), prof. dr. H. A. Lo- renlz (dr. C. A. Crommelin), prof. mr. J. G. Yürtheim (prof. J Huizinga), en prof. mr. W. van der Vlugt (prof. C. van Vollen hoven). Het Mengelwerk bevat voorts eenige goede bijdragen, terwijl de mixcd-piekles den in siders uit den aard der zaak meer genoegen zullen verschaffen dan den buitenstaander. Een naamlijst van alle studenten besluit het vrij lijvige boekdeel. SINT NICOLAASFEESTEN. De zaal van ,,1'Union" aan de Steenstraat was beneden zoowel als boven ei-vol. toen de voorzitter van ..Noorderkwartier", de heer P J Pont, de feestavond opende en alle buurlgenooten. kleinere en grootere, op dit tweede St. Nicolaasfeest welkom heette. Hij memoreerde, dat de groote toeloop van nieuwe leden oorzaak was, dat niet meer in „De Graanbeurs". de gastvrije woning van verleden jaar, kon worden feestgevierd. Hij vergeleek „Noorderkwartier" met een pas gevormd gezin, dat aanvankelijk met een bescheiden woning genoegen kon nemen maar later, bij gezinsuitbreiding, naar een grootere woning moest omzien. Hij bracht dank aan den heer Van Tienen voor zijn versnaperingen en sprak nog een woord van aanbeveling voor het kinder-zangkoor, dat onder leiding van den nieuwen direc teur, den heer G. Mulder, weer in ledental toeneemt. Voorts vertelde de voorzitter, zeer lot ver bazing van het betrokken buurtgenootje het kaartsysteem had zulks uitgebracht! dat onder de aanwezige ongeveer 500 kin deren er juist vandaag één jarig was Fen extra-versnapering werd hem natuurlijk toegezegd en den jarige werd uit een kleine 500 kelen een „lang zal hij leven" toege zongen. Hierna deed, van de galerij komend. St. Nicolaas, gevolgd door Piet. zijn ommegang door de zaal luid door de kinderen toege- juieh' en toegezongen. Na deze aangename ontmoeting volgde een minder aangename, toen St. Nicolaas ettelijke kinderen stuk voor stuk bij zich liet komen en hun, van een lange perkamenten rol, het zondenregister voorlas, door Piet, bij z'n tocht door het kwartier, hier en daar opgevangen. De vermaningen zullen op deze^ kleinen, die zich aanvankelijk weinig op hun gemak gevoelden, niet zonder uitwer king zijn gebleven. Toen trad de bekende goochelaar, de heer Van Genne, uit Den Haag, voor het voetlicht die de kinderen geruimen tijd met zijn ook door de ouders vaak onbegrepen toeren be zighield. De schaterlach en het handgeklap bewezen, dat zijn optreden in den smaak der aanwezigen viel. Tot slot werd aan elk een groote specu laaspop als herinnering naar huis meege geven. De kinderen hebben genoten, de ouders waren voldaan, de dames-helpsters tevreden alles bijeen genomen, de avond was if. In het Casinothealer aan de Hooge- woerd is Sint Nicolaas Zaterdagmiddag op bezoek geweest bij de kinderen van de leden der afd. Leiden van den Centr. Bond van Werkmeesters en ander opzicht houdend personeel. Ook hier heeft de goede Sint vele kinde ren verblijd met geschenken en lekkernijen en ook hier had hij een vriendelijk woord voor de zoele kinderen en kregen de deug nieten nu en dan wel eens een berisping. Zoo hebben Sint Nicolaas en zijn zwarte knecht ook hier 111 kinderen gelukkig ge maakt. Behalve het bezoek van Sint Nicolaas werd den kinderen nog een andere vemis- sing geboden in het Casinotheater. In' den vorm van de vertooning van een paar alleraardigste films. En natuurlijk werd er ook gezongen en muziek gemaakt en steeg de blijde stemming bij de gelukkige kleinen al naarmate het feest ten einde liep. De chocfolade, waarop de kinderen in de pauze werden getrakteerd, ging er in letterlijken zin goed in, en dankbaar en voldaan keer den de kleinen tegen halfzeven naar huis. De voorzitter der afd, van den Bond, de heer H. B. W. Buschgens, had de bijeen komst geopend mèt een woord van welkom aan de kinderen en een opwekking aan de leden om vooral deel te nemen aan den landdag, die in het begin van Juli te Arn hem zal worden gehouden en waarvoor reeds thans met de vorming van een fonds wordt begonnen. Zaterdag woei reeds 's morgens de Groen- wit-groene vlag van „Mercurius" aan Ge gevel van „De Harmonie" aan de Breestr. Ten teeken dat de Mercurianen daar bijeen zouden komen. Het wa9 ditmaal voor de kinderen van de leden en hun introducé's, die daar Sint Nicolaas met zijn knecht ver wachtten. Even half vier, toen de kleuters en hun begeleiders allen waren gezeten, werd hun door den voorzitter van de St. Nicolaascom- missie een hartelijk welkom toegeroepen. Deze deelde mede dat, hoewel hij nog niets van den Sint had gehoord, hij dezö toch zeker verwachtte, daar hij er op re kende, dat alle kinderen hun belofte, om gehoorzaam te zijn, hadden gehouden. Tot de komst van Sint en zijn knecht zou de bekende goochelaar, de heer van Genne, de kinderen bezig houden. Dat hij de kinde ren aangenaam heeft weten bezig te houden bewezen de lachsalvo's voldoende. Zoowel het goochelen als de poppenkast viel bij allen in den smaak. Daarna kwa men eindelijk Sint Nicolaas en zijn knecht Piet binnen. In het begin eenigszins angstig bicken de kleuters toch spoedig goede maatjes, zoowel met den Sint zelf als met Zwarte Piet. Bij het in ontvangst nemen van de ca deautjes kreeg het eene kind een pluimpje van den Sint, het andere een terechtwij zing. Ongeveer half zeven ging ieder voldaan huiswaarts onder de vroolijke tonen van het strijkje, dat zich den geheelen middag duchtig had geweerd. De Commissie kon weer terug zien op een goed geslaagd feest. FEESTAVOND LEIDSCHE SCHIETVER. „WILLEM TELL'. In de achterzaal van café-restaurant „Zo- merzorg" gaf Zaterdagavond bovengenoem de vereeniging haar jaarlijkschen feestavond welke als naar gewoonte goed bezocht was. De voorzitter, de heer Alphenaar, heette, nadat het „Zomerzorg"-strijkje eenige aar dige nummers, waaronder de ouverture „Willem T' M' ten gehoore had gebracht, allen barteli welkom op dit 29ste jaar feest. in het bijzonder de afgevaardigden van de Leidsche Burgerwacht en andere zusterverenigingen en de leden der feest commissie. welke op zoo loffelijke wijze haar taak had volbracht. Daarna gaf hij het woord aan den voorzitter dier commissie, den heer H Brouwer, die alle dames en he°ren. welke hun medewerking verleenden om ^ezen avond te doen «dagen daarvoor den dank der commissie heluigde en nok zijn beide medeleden, de heeren Barthen en Van Brussel dankte voor de wijze, waarop zij hem terzijde stonden. Spr. besloot met den wensch uit te spre ken, dat het verloop van den avond van dien aard moge zijn, dat de afwezigen on gelijk hebben gehad en gaf vervolgens het woord aan het Haarlemsch cabaret-gezêl- sehap, dat op kostelijke wijze de dames en heeren heeft beziggehouden. De Haarlemmers hebben hun reputatie van een vorig jaarfeest in alle opzichten be vestigd en hun aardige liedjes en samen- zangen sloegen terdege in, evenals de duet ten en de dansnummers. De refreintjes wer den uit volle borst meegezongen en vooral het op de vereeniging toepasselijke versje oogstte een daverend applaus. Ongemerkt vloog de lijd voorbij en het was reeds vrij laat. toen de sloelen en tafels aan den kant gezet werden en het bal een aanvang nam. Tal van attracties verhoogden de feest stemming en 's heeren Brouwers wensch, dat de absente leden hun afwezigheid zou den moeten betreuren, is ongetwijfeld in vervulling gegaan. Het was voor „Willem Teil" een goede en voor de aanwezige leden en verdere ge- noodigden een uiterst genoeglijke avond. LEIDSCHE DILETTANTENVEREENIGING. In de goed bezette zaal van het concert- geLouw l'Union" heeft bovengenoemde ver eeniging Zaterdagavond haar eerste uitvoe ring in dit seizoen gegeven. Het programma vermeldde: „Een die niet geteld wordt", tooneelspel in drie bedrijven door Jos van Eekelen en Jan Grosveld. Dit stuk, dat in den tegenwoordigen tijd speelt, is met ernst ten tooneele gebracht door de enthousiaste dilettanten, leden dezer vereeniging. Natuurlijk was het spel van den een beter dan van den ander en waren ook de moeilijkheden der rollen niet gelijk. Maar met overwinning van veel van deze moeilijkheden is men er onder de toe gewijde regie van den heer A. de Water in geslaagd de opvoering van het genoemde stu,k tot een succes le maken. De Havanna Band heeft overigens flink er toe hijgedragen, dat er den geheelen avond een opgewekte stemming hee'schle, die tegen den tijd, waarop de stoelen aan den kant gezet werden cn men begon le dansen, ten top steeg. De avond werd met eenige welkomst woorden geopend door den heer De Water, die mededeelde dat de voorzitter heeft be dankt als lid der vereeniging. Spr. heette in het bijzonder de afgevaardigden van ver schillende andere vereenigingen welkom. Het werd diep in den nacht eer men huis waarts keerde. GEVONDEN VOORWERPEN. Portemonnaie met inhoud, medaille in el ui, gladde gouden ring, huissleutels, hand schoenen, blauwe muts, kinderparapluie, gabardine regenjas, alpacca beursje met in houd, damestaschje met inhoud, kinder- taschje met inhoud, R. K. gebedenboekje, parapluie, damestaschje inhoudende eenig bankpapier (achtergebleven in een winkel), mantelceintuur, R. K. medaille, zijden shawl, pakje inh. zwart kinderbroekje, zwarte sok, gouden schakelbroche, rijwiel- belastingplaatje, rijwielbelaslingplaatje in etui, rijwielbelastingplaatj© van A. v. d. Blom, fluweelen reticule, grijze jongensre genjas gekocht bij de firma Dijckhoff te 's-Gravenhage, 5-rittenboekje Den Haag- Leiden, schoollasch inh. tijdschriften, paarse muls, wit bontje, electrisch lampje, zilveren armband, zilverbon A f. 2.50, gou den collier (gevonden in 't Acad. Zieken huis), doublé horlogeketting, meetsleutel, lasch inhoudende een taalboekje van M. Ciggaar, hoed gemerkt J. v. R., vijl, notitie boekje, paar nieuwe grijze kinderhand schoenen pet, gymnastiekschoen, mond orgel, cano, zweep, steeksleutel, portret broche, damestasch met zilveren beugel, rand met glas van een dameshorloge,, bril in etui, strook blauwe stof, jongenspet, tin nen beker, nagelvijltje, zwart zijden taschje inhoudende een luisterhoorn, algebraboek van J. A. Buys, ledige kist. roode muts, hondenhalsband, passer, drinkflesch in zeil doek, honden. Gevonden in de electrische tram (slads- lijn) -.Damesparapluie. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen ten poliliebureele alhier eiken werk dag. behalve Donderdag en Vrijdag, lus- schen 1 en 3 uur n.m. In aansluiting aan het reeds vermelde over het bezoek van den Tsjechischen ge zant aan de Universiteit kunnen wij nog berichten, dat 's middags bezocht werd het Laboratorium voor Tropische Hygiëne, waar de heei Miroslav Plesingen Bozino in gezelschap van den Rector Magnificus werd rondgeleid door professor Flu. Daar na werd bezocht het Physiologisch Labora^ torium, waar professor Rademaker, dr. Bergansius en de heer De Groot de heeren rondleidden en in het bijzonder ook Eint- hovens beroemde snaargalvanometer werd bezichtigd Tenslotte werd het Academie gebouw bezocht waar de thee werd ge bruikt in de Senaatskamer en waar de se cretaris van den Academischen Senaat, professor Van Wijk, ook aanwezig was. BINNENLAND. Gnthnlling van een gedenksteen, ter eere van de gebroeders Trenb, in het stamhuis te Voorschoten. (3e Blad.) De kwestie tnsschen Nederland en België. (Binnenland, 2e Blad.) Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het ontwerp tot wijzi ging der Lager Onderwijswet 1920. (Kerk en School, 2e Blad.) Bij Terschellinger Bank is een IJmnider trawler vergaan; de bemanning is gered. (Gemengd, 2e Blad.) De wegens den moord te Rotterdam ver dachte en gearresteerde personen zijn weer op vrije voeten gesteld. (Gemengd, 2e Blad.) BUITENLAND. De a.s. zitting van den Volkenbondsraad zal te Lngano plaats vinden. (Buitenland, le Blad.) De uitsluiting in de Duitsche metaalnij verheid is opgeheven. (Buitenland, le Blad De ziekte van den Engelschen Koning, be gint eenige ongerustheid te baren. (Buiten land en Tel., le Blad.) Bloedige botsingen in Agram. (Buiten land, le Blad.) Zware aardbeving in Chili Vele slacht offers. Buitenl. Gem., 2e Blad en Tel., le Blad.) Lijdelijk verzet der postambtenaren in Oostenrijk .(Tel., Isle Blad). Aan het middagmaal bij den Rector Magni ficus zat ook aan de president Curator, mr. A. van de Sande BakhuyzeD. De alhier tot semi-arts bevorderde 6tudent F. W. Thorbecke is bestemd tot reserve-officier van gezondheid bij het leger hier te lande. Mr. Th. van der Laan alhier is be stemd voor uitzending als rechterlijk-amb- tenaar in Ned.-Indië. Op de voordracht ter benoeming van een 2e scheikundige bij den keuringsdienst van waren in het gebied van Zutphen is geplaatst mej dr. P. E. Heederik alhier. In de op Zaterdagavond gehouden leden vergadering van de afdeeling Leiden van den „Bond van Ned. Onderwijzers" werden tot afgevaardigden naar het congres, dat op 23 en 29 December a.s. le Arnhem wordt gehouden, benoemd de heeren G. W. L. Monné en Jac. Tjalsma. De N.V. Vereenigd Rotterdamsch- Hofslad-Tooneel heeft hier Zaterdagavond in den Schouwburg nog eens een opvoering van „Boefje" gegeven en daarmede, als al tijd, veel succes geoogst. De Schouwburg was prachtig bezet, en vooral Annie van Ees is weer langdurig toegejuicht. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een begin van brand ontstaan in een pak huis van den heer S. aan de Oranjegracht. De oorzaak van het brandje dat met een emmer wzfter kon worden gebluscht. bleek te zijn een stuk gonje dat door kortsluiting van een fitting vlam gevat had. Ten n^deele van den heer A. L. is Zaterdag een rijwiel ontvreemd dat onbe heerd in de Kaiserstraat stond. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Volw Kinde- Datum pers rei/ Totaal Maandag 26 Nov41 2 43 Dinsdag 27 Nov43 2 45 Woensdag 28 Nov41 2 43 Donderdag 29 Nov45 2 47 Vrijdag 30 Nov42 2 44 Zaterdag 1 Dec40 1 41 ONDERTROUWD: W. M. v d. Burg jm. 27 j. en H Kar stens jd. -25 j. J. A. H. Cransseu jm. 32 j cn D. C W. Koek jd 23 j. W t\ v. d. List, jra 24 j. en L.Veldhuijsen jd. 22 j. M. Nieuwkerk jm. 27 j. en L Was senaar jd. 23 j - W. C. Verhoeven wedr. 61 j. en W. ter Heide qesch. 61 j. A. W Bohemen jm 24 j. en C. v. As jd 21 j. A Reijken jm 29 en F v. d Bure jd. 24 j. A v Soest jm 26 j en M K-ere- weer ]d 24 j J. Massaar jm 20 j. en A v. d. Vos jd 20 j. - C. N. Trap im 30 j- en C. J Zitman jd. 31 j. H J W. Kwik jm. 25 j. en G. W. Zirkze© jd. 19 j.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1