T. DEN DULK UIT DE OMSTREKEN. BANKETBAKKERIJ DUINOORD 16 - TEL. 214 Handwerk-Artikelen Voer elk onzer klante een geschenk 1 FEUILLETON. De Trommen van het Noodlot. HAARLEMMERMEER. Wegens eindiging van de bietencampagne 3s de suikerfabriek „Holland" te Halfweg stopgezet. De fabriek heeft de geheele campagne, die acht weken heeft geduurd, zeer voorspoedig en zonder stagnatie „gedraaid". De prach tige reusachtige machines bleken uitstekend te voldoen en konden met de weinig noodig gebleken reparaties .vrijwel zonder vertra ging doorwerken. Als een bewijs, dat de fabriek, die er fei telijk op gebaseerd schijnt te zijn, dat ze er m normale omstandigheden ongeveer 2 mil- Koen bieten per dag kan doordraaien, nog vrij wat meer kan verwerken, moge hieruit blijken, dat er thans bij de campagne te Halfweg op één dag op ongeveer 700 K.G. na, niet minder dan 3 millioen K.G. bieten werden verwerkt. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: M. J. C. Besselaar en E. E. Schilpzand. Getrouwd: C. W. J. de Roos en W. J. Noordermeer J. G. Borger en A. Kreeft P. de Nijs en J. Hoogendoorn J. Krie- ger en G. Schilpzand J. A. Zuidhoek en M. van Stijn. 'Bevallen: B. MaaskantDe Jong, Z. A. RuigrokJansen, Z. 11. G. Litjens Jonkheer, Z. E. M. ten Hoopen—-Gonv- panjen, Z. E. VijfschaftMokkenstorm, Z. Th. E. v. d. PuttenVan Bruggen, Z. J. LangelcrJongkind, D. A. J. M. LangeveldDe Groot, Z. A. J. van Ame- rongenSteenvoorden, Z. Overleden: J. A. van Leeuwen 65 j., M. Gelieve Uw Banketletters en Banket staven vroegtijdig op te geven. Beiichtig osn tefel en wij «eten zeker, dat Uw kens dsn terstond bepaald zal rijn. 2641 KATWIJX- Burgerlijke Stand. Geboren: Louise Esther, D. van W. Ver loop en L K Krtiijt Jacob, Z. van P. van Duin en L. Ouwehand Heter, Z. van A. van Beelen en P. de Jong Marianne, D. van C. Bru9see en A. Spierenburg Arendje, D. van J. Vlieland en W. Cl Ge- buys Jacob, Z. van A. van Duijvenbode en J. Ouwehand Arie, Z. van K. G-uyt en W. Krijgsman, Overleden: Arie Klinkenberg 66 echt genoot van N. Ros Petronella Kulk 51 j., gehuwd met H. Schaap Sijtje Paap 1 ümd, D van A. D. Paap en A. Meijvogel. Ondertrouwd: C. Hoek en Tr. de Mol T. den Duik en M: van der Leden A. A. Kranenburg en H. W. de Ruyter A. van Duijn en A. van Beelen J. Schaap en J. vgn Duijn. Getrouwd: H. van Egmond en J. Kralt G. van Boelen en K. Kuijt KATWIJK AAN DEN RUN. Naar wc vernemen zal het werk voor de afzanderij ten Zuiden van Katwijk, het geen langen tijd heeft stilgelegd, weer wor- - den voortgezet. Dat kan dan met den win- ter een aardige werkverschaffing worden. Het raakt op het einde voor wat betreft de té veld staande prodücten. Volgende week is de bloemkool geheel dp en zal de aanvoeT aan de véilihg alleen uit winter- producten bestaan. De maand December staat bekend als geen vlugge handelstijd. Winterproducten worden, voor wat eerste soort betreft, dan veel opgelegd. Uien gaan nog vlug, ook roode kool, terwijl gele kool minder gevraagd is. Spruiten ook redelijk. LISSE. Coop. Veiling ver. H. B. G. Vrijdagmiddag had een algemeene ver gadering plaats van de Coöperatieve Vei lingvereniging H.B.G.(GA.) alhier. De voorzitter de heer P. Warmerdam heette de leden welkom en zeide dat deze vergadering volgens de statuten moeten plaats vinden binnen 6 maanden na afloop van het boekjaar. Op de notulen waren geen op- of aan merkingen, zoodat die werden vastgesteld. Het accountantsrapport, benevens dat van de commissie van verificateurs werd gele zen, waardoor tot vaststelling werd beslo ten. De heer G. Dannijs informeerde naar de post dubieuze debiteuren en vroeg of het niet gewenscht zou zijn evenals in Rijns burg de slechte betalers aan de vergadering bekend te maken. De voorz. vond dit niet in het belang van de zaak, daar er van de verschillende posten nog veel binnenkomt. Maken wij nu die namen bekend, dan be staat er veel kans, dat die menschen hun betalingen zullen staken. Ook de heer Se- gers als commisaris verklaart zich hierte gen. Wanneer een lid inzage wil hebben van de lijst, dan kan hij zich vervoegen ten kantore, waar hem dan de noodige inlich tingen zullen worden verschaft. Aan den heer Doeksen en z'n staf wordt dank gebracht voor het accurate werk wat door hen is geleverd, waarna de heer Raap horst dank brengt aan het bestuur. Medegedeeld wordt, dat op 3 Nov. alle chèque's waren afgegeven, en dat de kosten van het veilen te velde 4 pet. bedragen. Het veilen te velde gaat steeds in stijgen den lijn. We hebben nu al 50 pet. meer op gegeven gekregen dan het voorgaande jaar, en dat verheugt ons zéér, zegt spr. Brachten de zitplaatsen in onze afmijnzaal het vorig jaar f. 600 cy, dit jaarrbedroeg dit f. 1700, een bewijs dus, dat mem gaarne een plaats heeft bij het veilen. In 79 veilingen was onze omzet totaal f. 1.6065756, terwijl dit het vorig jaar voor alle veilingen bedroeg f. 1.28549,52. Een om zet düs van f. 320608,04 meer. Wel is dit voer een deel te danken aan de hoogere prijzen, maar ondanks het oprichten van vei- Iingvereenigingen te Hillegom en Anna Pau- Iowna, moesten wij om de aanvoer te bergen een loods bouwen in de Lischbloemstraat, dank zij da medewerking van B. en W. der gemeente. De grootste veiling was op 3 Aug., toen er een omzet was van f. 118927,03, het vorig jaar was dit op 12 Aug., toen dit f. 115732 bedroeg. Hadden wij sedert een paar jaar geen ge schillen, dit jaar hadden wij een paar geschil len, waardoor wij tot ons leedwezen over moesten gaan tot gazelen. Dat z\jn geen aangename middelen, maar aan lankmoedig heid komt ook een einde, zegt spr. Groote steun werd ondervonden van mr. H .0. Drilsma te Haarlem bjj geschillen, over wiens werk met veel lof werd gesproken. Hierna rondvraag. De heer G. Dannijs van Sassenheim vraagt hoe het toch moet gaan met het snijbloemen- contract van de narcissen. Hem is bij telling gebleken dat 83 contractanten hadden be dankt, en dat wordt een warboel: óf de lijn moet strak aangehaald worden, 6f het heele contract moet van de baan. De voorz. zegt ook geen aanbidder te zijn van contracten en vooral niet van dit hier zoo even genoemd, dat zoo slecht wordt behandhaafd. Spr. zegt, dat het hier is voorgekomen dat wij hadden geveild, en dat de con troleur binnen kwam met de mededeeling, dat die of die narcissen niet afgegeven mochten worden, omdat de kooper geen contractant was, en dat even later de auto binnen kwam voor die firma met manden met narcissen van de Hobaho wat wel toe gestaan was. Dat kan niet door den beugel vooral omdat daar aan. die veiling een per soon verbonden is, die in zoo nauw ver band staat tot de vereeniging „de Narcis". Maatregelen moeten genomen worden, want als de toestand blijft zooals die thans is, dan zal de veilingvereeniging daar niet mede accoord gaan, 't volgend jaar. De heer Dannijs vraégt nog of de heer van der Laan het recht heeft vergunning te geven aan iemand om bloemen te snijden. Hem is gebleken dat iemand vergunning had gekregen van v. d. Laan, en die 80 R.R. Roét. Ornatus had gesneden voor den straat verkoop, maar die natuurlijk naar Rijnsburg gingen. De heer Kortekaas deelde daarop mede dat hij op Goede Vrijdag de veiling „Bloem- lust" te Rijnsburg had bezocht, en dat al daar op die dag voor 231/s duizend gulden aan bloemen werden geveild, waarvan 181/a duizend gulden aan narcissenbloemen, en dat ondanks het snijverbod, afgezien nog van de bedragen door andere veilingen omgezet (Een stem uit de zaal). En de bollen zijn toch ook allemaal verkocht. Uit de daar op volgende gesprekken kon worden waarge nomen dat er 'n vereeniging zal worden op gericht van niet contractanten en dat in de naaste toekomst een vergadering is te wach ten, betreffende dat vraagstuk. Met genoegen constateerde de voorzitter dat deze veilingvereeniging, een goeden ge zonden grondslag heeft, en dat is zeer noo dig voor een instelling als deze, daar wij niet weten wat de toekomst ons zal leeren, daar overal veilingen worden opgericht Spr. verzocht, dat als er personen of firma's zijn, die op een of andere plaats een klein gedeelte wenschen te veilen dat zoo vroeg mogelijk op te geven om daardoor een over zicht te kunnen krijgen van de veilingen en het organiseeren daarvan in de hand te werken. Onder dankzegging voor de opkomst sloot de voorzitter de bijeenkomst Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, z. van A. J. Schrama en G. M. Stein, Maria Berendina, d. van H. J. Klaassen en J. E. Wallenberg. Petrus LeonaTdu9, z. van G. Th. van Veen en M. Hassing. Anna Cornelia, d. van T. de Haan en M. v. d. Reyden, Fred er ik Reinier Jacob, z. van D. J. Hul en J, Knetsch. Gehuwd: C. J. Suykerland en W. M. J. Weyers. J. Peterschlingmann en M. G. Nyland. RUNSBURG. Gemeenteraad. Het bouwplan aan den Buitenweg. Afscheid van den heer Zandbergen als raadslid. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig: de heer G. D. v. d. Vijver we*- gens ziekte. De vergadering wordt door den voorzitter geopend met gebed, waarna de notulen van een vorige vergadering worden voorgelezen, en ongewijzigd vastgesteld. De notulen van de vergaderingen, waarin de gemeentebe- grooting is behandeld, worden aangehouden. Ingekomen stukken. Schrijven van het bestuur der Ghr. H.B.S. houdende verzoek om een vrijwillige bij drage ad f. 324.08, wegens 5 leerlingen uit deze gemeente, die in 1926 genoemde 9chool bezochten. B. en W. stellen voor, op dit verzoek gunstig te beschikken, waartoe z.h.s. wordt besloten. B. en W. stellen vervolgens voor, waai de Raad reeds in beginsel besloot, tot in stelling van een grondbedrijf, thans defini tief daartoe te besluiten. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. In verband met vorenstaand besluit, stel len B. en W. voor, een verordering op het grondbedrijf en een verordening op het beheer daarvan vast te stellen. De voorzitter leest beide concept-veror deningen artikel9gewijze voor Eenige vragen, die de heer Kralt na voor lezing stelt, worden door den voorzitter be antwoord, waarna beide verordeningen wor den vastgesteld. Overgegaan moet worden tot een com- missie voor het grondbedrijf, bestaande uit dHe leden, waarvan de voorzitter door B. en W. wordt aangewezen. Door B. en W. worden de volgende dub beltallen aanbevolen: 1. H. G. Jonker en K. van Delft. 2. T. Kralt en W. L. v. d. Gugten. Met meerderheid yan stemmen worden ge kozen de heeren H. G. Jonker en T. Kralt, welke beiden de benoeming aannemen. B. en W. stellen vervolgens voor voor- loopige vaststelling van het bouwplan aan den Buitenweg. Op verzoek van de voorzitter geeft Wet houder S. Schoneveld een toelichting op deze plannen. Wethouder S. Schoneveld deelt mede, dat B. en W. in opdracht van den Raad een voorioopig bouwplan hebben doen op stellen, waarin zij bij den heer J. v. Iterson zeer billijk zijn geslaagd. Gedacht is aan den bouw van 4 zelf standige perceelen langs den Buitenweg, waarvan drie een frontbreedte van 10 me ter en een breedte van 14 meter kan heb ben. Omdat wellicht sommige menschen dubbelhuizen willen bouwen is verder een plan gemaakt, waarbij 10 perceelen ge schikt voor twee huizen, ter grootte van 15 meter bij 45 A 50, zijn geprojecteerd Bij de plannen zijn B. en W. niet uitge gaan van de gedachte, dat het met bouwen ineens stortn zal loopen, terwijl er ook nog geen eenstemmigheid is, omtrent den loop van de aan te leggen straat. Deze kan in drie verschillende richtingen worden ge legd. De plannen zijn daarom nog niet vol ledig, maar B en W. meenen met wat thans ter sprake wordt gebracht, voorioo pig te kunnen volstaan. Volgens deze plannen kunnen dus voor ioopig 24 perceelen worden gebouwd. Een straat is geprojecteerd van den Buitenweg naar het Hofje, welke een breedte van zes meter zal krijgen, en welke een rioleering zal krijgen waarbij het water naar twee kanten kan worden afgevoerd. De kosten voor deze straat met de rio leering bedraagt f. 7080.96. De Buitenweg, die verbreed zal moeten worden tot 6 A 8 meter, zal eveneens voor zien moeten worden van een rioleering. Deze rioleering kan uitloopen naar het Kanaal, maar ook naar den Vliet. Het eerste i9 het voordeeligste, maar het andere heeft het voordeel, dat andere straten van de rio leering kunnen profiteeren. Het eerste plan, met inbegrip van rio leering en bestrating kost f. 2335.80, het tweede plan f. 3131.80. Voor verkoop, na aftrek van straten blijft over 8630 M*f waarvan 8030 vierk. M. aan de Noordzijde en 600 vierk. M. aan de zuid zijde. De prijs voor den bouwgrond zal dan worden f. 2.85 A f. 8.90 per vierk. M. Het door B. en W. voorgestelde voorloopige bouwplan wordt z.h.s. goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. wordt z.h.s. besloten tot wijziging van de gemeente be grooting dienst 1928, wegens af- en over schrijvingen. De chef-fitter van het gas- en waterbe drijf, de heer Nijenhuis heeft thans tijde lijk een jaar als zoodanig dienst gedaan, waarom B. en W. voorstellen hem thans definitief te benoemen, daar tot dusver ge bleken is, dat hij berekend is voor zijn taak. B. en W. stellen voor hem met ingang van 1 Dec. vast aan te stellen, op een jaar wedde van f. 2800. B. en W. stellen voor de door den ge meenteontvanger gestelde zekerheid te wij zigen en terug te brengen op f. 6000. welk bedrag, door de overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche gemeenten ge troffen, als voldoende is te beschouwen. De heer Kralt vraagt naar den aard der ver- eischte zekerheid, waarop de voorzitter antwoordt. Het voorstel wordt hierna z.h.s. aange nomen. Aan het einde der agenda gekomen zijnde, deelt de voorzitter mede, dat een schrijven is ingekomen van den heer K. Zandbergen Nzn., waarin deze mededeelt, ontslag te nemen als lid van den Raad. De heer Zand bergen dankt in dit schrijven den voorzitter voor de aangename samenwerking, en uit hij de hoop, dat Gods onmisbaren zegen verder op den arbeid van den Raad max blijven rusten, tot heil van de gemeente, die hem lief is. De voorzitter kan begrijpen, dat de heer Zandbergen op zijn vergevorderden leeftijd tot dit besluit is gekomen, en 9pr. grijpt deze gelegenheid aan, naar hij meent mede na mens alle leden, den heer Zandbergen te danken, voor al heigeen door hem als raadslid is verricht. Spr. hoopt verder dat de heer Zandber gen nóg lang van zijn welverdiende rust mag genieten, en nog lang belang mag stellen in de gemeente en haar ingezetenen. De woorden van den voorzitter worden met applaus begroet. Rondvraag. Dr. Jonker vraagt verbetering van den den weg aan den Vliet, waar een stoep voor het huis van den heer G. v. Delft, vooral voor autorijders zeer gevaarlijk is, bij den heer G. v. Egmond aan het Rapen- RECLAME. ONTVANGEN EEN NIEUWE ZEND» burg en bij den heer C. Kort a*n i Vliet. De heer v. d. Gugten wijst er op, vlak bij een der aangeduide punten i der vleugels van de Kerkstraat erg la: ligt. De voorzitter antwoordt, dat de aas duide gebreken reeds de aandacht van en W. hebben getrokken, en er plannen slaan voor herbestrating van den Vliet, Rapenburg tot Bakkersbrug. Zoo moge zullen zij verbetering niet geheel en al deze plannen laten wachten. Dr. Jonker vraagt voorts, hoe het zit, i het nieuwe torenuurwerk. Hierop antwoordt de voorzitter, dal werkzaamheden vertraagd zijn, maar 1 Jan. het uurwerk gereed kan zijn, uiterlijk 15 Jan. gesteld. De heer Knijff vraagt verbreeding i den bocht in den Noordwijkerweg, e over de brug. Wethouder S. Schoneveld vreest dal ii mede belangrijke uilgaven gemoeid ru! zijn, en bij vraagt zich af, of deze hier gewettigd zijn, omdat het meer een bel geldt van het doorgaand verkeer, dan eigenlijk gemeentebelang. In ieder geval echter zeggen B. en een onderzoek toe. De heer Knijff vraagt voorts verbetei van den Katwijkerweg, waar een gede door het water is weggeslagen, wat i het verkeer gevaar kan opleveren. Ook hierin wordt onderzoek toegen De heer Kralt verzoekt B. en W. zoo i gelijk maatregelen te treffen, opdal Brouwerstraat gerioleerd wordt. De H Gem. wil nu een ruime rioleering leg maar te verwachten ie, dat de overige woners daartoe maar niet zonder meer reid zijn. In ieder geval acht spr. hel wenscht dat deze kwestie eens ernstig cd de oogen gezien wordt, omdat deze sti nu bijna volgebouwd is, en rioleering t niet uit kan blijven. B. en W. zullen met het gesprokene kening houden. De heer Kralt deelt mede, dat z.i. schoolgeldregeling niet deugt, met na dat daarin te veel progessie is, en hij i zoekt B. en W. zoo mogelijk reeds in volgende vergadering met vooretellen r een herziening te komen, opdat deze n 1 Mei a s. in werking zal kunnen tre Dit laalsle kan de voorzitter niet toe: gen, maar wel zullen B. en W. hun a dachl aan dë verordening wijden. De heer Kralt vreest, dat bij de Ti stelling van het vermenigvuldigingsci voor de gemeentelijke inkomstenbelasl is uitgegaan van een te hooge .ramint toeneming van het zuiver inkomen. Wethouder S. Schoneveld zet uilf dat wat behandeld is, nog maar een ming van het belastbaar inkomen is. ffl dat de vaststelling van het vermenigvu ginscijler eerst later aan de orde komt De heer J. den Haan vraagt strem toepassing van de verordening op de mi mum snelheid, vooral in de kom vaa gemeente. Uit de besprekingen blijkt, dal over algemeen veel te1 hard gereden wordt, m dat het dikwijls moeilijk is, overtreden bekeuren. Het denkbeeld wordt geopperd, proi verhaal op te laten maken, wegens hei gevaar brengen van het verkeer, waai v zonder twijfel alle aanleiding is. Strenge maatregelen worden tegen euvel toegezegd. Hierna gaat de Raad in geheime zilt Naar het Engelsoh van OTTWELL BINNS. 2) Twintig minuten later kwam Honor Donthorne te voorschijn, gekleed in een zij den blouse met rijbroek en rijlaarzen. Ze was lang en slank en haar jongensachtig korte haar viel glad om het bleeke, fijn- besneden gezicht met de ernstig-peinzende oogen. Ze keek even belangstellend naar het drukke gedoe van de dragers, toen hoorde ze het geluid van voetstappen afchter zich. Goeie morgen George, begroette zo haar vriend. Er straalde iets diepcr3 uit Sir George Mannering's oogen dan gewone vriend schap. toen hij op haar toeliep, maar het meisje scheen dit daarvan niet bewust te zijn en zijn begroeting klonk gewoon en kameraadschappelijk. Morgen Honor! Heb je het nieuws ge hoord Ja. Ze liep een eindje weg van de ten ten en vroeg fluisterend: Heb je Walter al gesproken? Hoe is het met hem? Ik geloof dat hij zich danig beroerd voelt. Hij zag er uit alsof hij een slechten nacht gehad had. maar nu is hij een en al opwinding over de olifanten. Ik hoop dat het niet op een teleurstelling voor hem zal uit loopen. Maar al die oowinding.begon het meisje bezorgd. Maak je niet angstig, Honor! Het zal hem geen kwaad doen. Misschien vergeet hij zijn ellende voor een poosje. De uitdrukking van bezorgdheid in haar oogen werd dieper. Ze staarde naar de vlakte vóór haar, die nu vol was van stra lend licht en langzaam, aarzelend, trachtte ze onder woorden te brengen wat haar al zoo lang bezwaarde. Het was onzinnig om hier naar toe te gaan, terwijl we weteii. Er was niets aan te doen, viel Manne ring haaT in de rede. Als Walter zich eenmaal iets in het hoofd gezet heeft.... Als wij niet meegegaan waren zou hij alleen gegaan zijn en.Sssstl Waller Donthorne kwam uit zijn tent en liep naar hen toe. Plotseling bleef hij staan en wees opgewonden naar links. Mannering en het meisje draaiden zich vlug om en za gen even .voor een ondeelbaar oogenblik op ongeveer een mij! afstand een druk bewe gen van grijze ruggen, wapperende ooren en glinsterende slagtanden. Het volgende oogenblik waren ze achter een helling ver- verdwenen. Ze zijn op weg naar het bosch I zei Donthorne opgewonden. Als we niet gauw voortmaken kunnen we ze niet meer snappen. Hij begon haastig bevelen aan de dragers te geven en Mannering keek het meisje aan. We moeten meegaan, zei ze. Er zit niet ander9 op Tien minuten later waren ze op weg. ter wijl drie inboorlingen met extra geweren hen volgden Walter had de richting, die ze volgen moesten, zoo berekend, dat ze den weg die de olifanten genomen hadden, kruisten en al heel gauw kwamen ze bij het breede spoor dat de reusachtige dieren ge maakt hadden, Ze gaan regelrecht op het bosch af, zei Donthorne. Misschien hebben ze daar halt gehouden. Hij ging hen voor, trillend van agitatie. Op dat oogenblik was hij geen zieke meer. Zijn oogen glinsterden koortsachtig, zijn haar hing sluik over zijn voorhoofd en het zweet parelde op zijn mager gezicht. De zon steeg hooger en de hitte werd langzamer hand ondragelijk, het licht verblinde hen, maar Donthorne scheen het niet te merken. Hij liep zoo snel dat de anderen hem nau welijks konden bijhouden en keek geen oogenblik om zich heen.. al zijn aan dacht was gericht op het spoor vóór hem. Zijn zuster begon teekenen van vermoeid heid te toonen en Mannering stelde haar fluisterend voor een korte rust te houden, maar ze schudde haar hoofd en worstelde verder. Eindelijk hadden ze het einde van het lange gTas bereikt en kwamen aan een groot stuk dat pas afgebrand was en nu frisch en jong begon op te schieten. Het reu- zenspoor liep er dwars over heen en aan den anderen kant wachtte hen de schaduw van de boomen. Toen ze het bosch bereikt hadden, bleef Donthorne staan en luisterde. Het was doodstil, geen enkel geluid drong tot hen door, maar het spoor was duidelijk te zien en ze hervatten ie tocht langzaam en oneindig voorzichtig, want al is een oli fant geweldig groot, hij is niet altijd gemak kelijk te vinden tusschen de boomen Een half uur lAng gingen ze verder; toen, op een plek waar de boomen verder uit elkaar stonden en breede zonne flitsen door het donkere bo^ch lichtten, bleef Donthorne weer staan, ingespannen luisterend. Toen hief hij ziin hand omhoog. Luister eens. fluisterde hij. Ze luisterden. Het geluid dat hij gehoord had, drong nu ook tot hen door het typi sche, rommelende kauwen van een troep olifanten. Een oogenblik 9tonden ze dood stil, toen vervolgden ze voorzichtig hun weg. Een groote mierenhoop lag op hun weg en Dorthorne beduidde zijn zuster daar op te gaan staan terwijl hij en Mannering nog een paar meter verder gingen. Van haar hooge standplaats had het meisje een dui delijk gezicht op de kudde. Ze kon zien hoe de beesten de takken aftrokken met hun groote slurven, hoé ze met hun lange ooren trachtten de vliegen weg te drijven, ze zag de zware lichamen met de modderkorsten die er op vastgebakken waren. De aanblik bekoorde haar onweerstaanbaar en een oogenblik staarde ze 9trak naar het onge wone schouwspel. Toen keek ze om zich heen naar haar broer en zijn vriend, en zag ze iets glinsteren tusschen de boo men het zonlicht op een geweer. Ze her kende haar broer en zag hoe hij voorzichtig naar de kleine open plek toesloop en haar hart bonsde van opwinding, want de dichtst bijzijnde olifant was niet meer dan dertig meter van hem verwijderd Ze kon Manne ring niet zien. maar hij was ongetwijfeld ergens dicht bij haar broer. Toen gebeurde het Ze zag Donthorne nóg dichterbij sluipen, toen stond hij stil en hief zijn geweer op. Op hetzelfde oogenblik hief de dichtsbijbijnde olifant, een mannetje, dat met zijn slurf het struikgewas bij zijn pooten had 9taan afgrazen, zijn kop op. Toen hoorde ze een schot, en tegelijk een woedend getrompet en het dier dat niet doodelijk gewond wa9. begon in de richting van het geluid te draven, terwijl de heele kudde achter hem aan kwam een on doordringbare massa angstige, dol-driftige dieren, met zenuwachtig bewegende slurven en slagtanden, die glinsterden in het 2 licht. Donthorne was precies in hun weg en mannetje, dat' aan het hoofd van de lt liep, had hem blijkbaar als slachtoffer uil kozen ,want terwijl de^andere slurven <J< loos op en neer bewogen ais kronkelei slangen, was de zijne opgerold als een naar beneden, zooab olifanten altijd di als ze een speciaal doe! hebben. Ze zag haar broer zijn geweer nog afschieten, maar ze hoorde het schot fll toen schoot de opgerolde slurf uit en I hoofd van den man gleed achterover of 2 nek gebroken wa9. Maar voor hij gevall was. had de slurf hem gegrepen en h' hoog in de lucht geheven, terwijl z armen en beenen hulpeloos neerhingen, j de ledematen van een te los opgevul zemelpop. Honor Donthorne uitte een enkele W van doodeiijke ontzetting, toen verloor haar evenwicht en viel van de mierenhol precies op den weg van de dravende ki$ Ze kwam terecht bij een struik en bleef liggen, zich volkomen'bewust van bet P vaar dat haar dreigde, maar onmachtig zirh te bewegen. De aarde trilde als bij aardbeving, een zwaar bonzend ge'® mengde zich onder het woeste getrompet stofwolken warrelde omhoog, er was f5 kraak van brekende takken en struif Toen draafde de eerste olifant voorbij e; zijn glanzende slagtanden dreigden spellend naar beneden. (Wordt vervolgd)- H

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10