WAALS Inonze af d. Lederwaren BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. V1SSCHERIJ-BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Het dikke pijltje geeft den stand aan van -denrmddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den etand aan van iilermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur: 771. TELEGRAFISCH WEERBERICHT niar waarnemingen in den morgen van 1 Dec., medegedeeld door het Kon Ned Met Instituut te De Bildt. Hoogste 9tand 775.7 te Valencia. Laagste stand 749.2 te Vardoe. Verwachting tot den avond van 2 Dec.: alige. tijdelijk toenemende, meest Noord- Festelijke wind. Betrokken tot gedeeltelijk ewolkt. Waarschijnlijk nog eenige regen. Veinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.). 12 uur 'smidd,: 9lJt gr. C. (49 gr. F.j. OOGWATER TIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Zondag. Hoogste stand des voorm. te 6 u. 7 min. Hoogste stand des nam. te 6 u. 36 min. Voor Maandag. Hoogste stand des voorm. (e 7 a 6 min. Hoogste stand des nam. te 7 u. 39 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 4.19 n.m. tot 7.19 v.m. Zondag 4.18 n.m. tot 7.21 v.m. Chr. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur (Bed. K.) en nam. 5 uur (Dankz.) ds. H. C. inée van Zaandam. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H.D.j i nam. halfzeven, ds. Hermanides. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Vorom. 10 uur, ds. F. H. Nicolai. VOORSCHOTEN. ■Ved. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. uur, ds. H. P. For l eens WADDIi XVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en m. 6 uur, ds. Steenbeek. 'eref. Kerk: Voorm. halftien en nam. uizes, ds. W. Veder. Chr. Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam. uur, ds. H. J. Grisnigt. Rem. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. W. van Nooten. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H.D.), P Hofstede van Noordwijkerhout; nam. uur, ds. Groot Enzerink van Leiden. WASSENAAR. Ned. Prot. Bond: Voorm. hallelf, ds. J. K. Hoevers van Den Haag. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (H.D.) nam halfzeven, ds J. F. Lijsen. Kerel Kerk: Voorm halftien (Voorb. H. I en nam. halfzeven, ds. D. Naula. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. mwer van Alphen-aan-den-Rijn. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 'tzeven, ds. Kloots. peref Kerk: Voorm. halftien en nam. 'heven, de heer van de Kerk, cand. te ppel. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur. ds. N. van Nooten van Boskoop H NED. HERV. KERK. Zestal: Te Leeuwarden: B. J. Aris, te *>gezand, F. H. Bruins, le Kooten; H. H. agelo, le Naarden; G. van Duijl, te Hil- r5m: H. A. Enklaar, te Oudkerk, en E. Spelberg te Egmond-Binnen c a. Tweetal: Te Wanswerd: G. van Mont- !ns, te Barneveld, en C. J. Meijer, te Har- igcn. Rffoepen Te Pesse: L. Seinhorst, hulp- ediker te Uithuizen. Bedankt: Voor Garderen: B. G. C. Steen- ek, te Wierden. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Metslawier n Niawier: Maaskant te Echten (Fr.); voor Nieu- ™°ord; ds a. H. Piersma te Steen. CHR. GEREF KERK. weotaiTe Sneek- A Grappen, te Zwaag- 'iCe en W Hendriksen te Ede. groepen: Te Rotterdam-Zuid: K. Groen, meuwpoort. g RECLAME. Smaakvolle Damestascbjes f 0.77^-12.75 Porteteullles f. 1.85 - 8.75 Dames- en Heeren- 2629 Portemonnaies f. 0.35 - 4.50 Kapdoozen, aardige vulling f. 1.30 - 5.75 Mamcuurdoozen Inhoud van prima kwaliteit f. 0.80 - 9.75 Haarlemmerstraat 130-136. 2629 DE ALGEMEENE TOESTAND. Vlootbeperking De bezetting van Rijnland. Er verluidt, dat Baldwin een vriendschap pelijk antwoord gezonden heeft op de uit- noodiging van Britten, voorzitter der vloot- commissie van het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden, betreffende een on derhoud over de besprekingen inzage de gelijkheid van vlootbewapening tusschen Engeland en de Ver. Staten. Het ant woord is aan den Engelschen gezant ge zonden om ze bij de eerste gelegenheid te overhandigen en is door denzelfden geest bezield, die de uitnoodiging ingegeven heeft. Of Baldwin echter er op ingaat, mag be twijfeld worden. De Rijnlandsche democraten hebben, bij gelegenheid van den lOden verjaardag van den dag, waarop Rijnland werd bezet, een resolutie gevoteerd, waarin het heet: Tien jaar vreemde bezetting zijn een ge weldige belemmering voor den binnenland- schen vrede van Duitschland en den weder opbouw van ons vaderland; ze zijn in felle tegenspraak met de politiek der Europee- sche volkenverzoening. Wij, Rijnlandsche democraten, heet bet verder, eischen op dezen herinneringsdag opnieuw en luid de onmiddellijke ontrui ming van het gansche bezette gebiedt; wij eischen ontruiming zonder tegenprestatie als een recht van het Duitsche volk, dooT zware offers verkregen. Er kan geen vrede zijn, zoo lang een vreemde soldaat ons den voet op den nek zet. DUITSCHLAND. Uitzicht op een regeling in het metaalconflict? Uit den Rijksdag. De rijkskanselier heeft gistermorgen met de patroons onderhandeld inzake het conflict in de metaalindustrie. De conferentie duur de een uur. Het belangrijkste resultaat van de be spreking was, dat de industrieelen zich ac coord verklaarden met het voorstel van do rijksregeering, en dat zij zich bereid ver klaarden, zich onvoorwaardelijk te onderwer pen aan een nieuwe regeling die door den rriksministe rSevering zal wordeü vastge steld. t'ot de aanwezige industrieelen behoorden 0.3. Krupp von Bohlen und Albach, Reusch Spnngorum, Klöckner, Vogie en Huckboz, de ministers Curtius en Dissell waren bij het onderhoud aanwezig, evenals bij het onder houd met de afgevaardigden der bonden van werknemers, dat gistermiddag volgde. Dit werd eerst 's avonds 7 uur afgebroken. Naar erlvuidt zouden de vakverenigingen verklaara hebben zich aan de uitspraak van minister Severing te zullen onderwerpen als ook de moderne bonden daarmee accoord gingen. De vertegenwoordigers der moderne bonden merkten uaarentegen op, dat zij de verantwoordelijkheid voor een dergelijke di recte beslissing niet konden aanvaarden zon der eerst de gewestelijke conferenties te nebben gehoord. De onderhandelingen wer den daaiop onderbroken, van welke pauze do Rijkskanselier gebruik maakte om eea af zonderlijke bespreking te houden met de vertegenwoordigers dei moderne bonden. De ze zouden echter ook na deze conferentie iiun standpunt gehanahaald hebben. Toen daarna do gemeenscnappriijke besprekingen weer werden voortgezet, bleef geen andere uitweg open dan de onderhandelingen af te breken. De vakbonden zullem uiterlijk Zon dagavond 8 uur telegrafisch meatd.e.ing doen van het resultaat der gewesce.ijke conieren- ties. Daarvan zai iiet dan afhangen of de onderhandelingen Maandag zullen worden voortgezet. iulusschen zetelde het Rgkskabinet onaf gebroken, om voortdurend op de Hoogte van den stand der onderhandelingen te kun nen worden gehouden. Xn de besprekingen oniwikke.de üe Hgk-kanseier eerst opnieuw het standpunt van de regeering, waarna de vertegenwoordigers van de vaKorganisalies ltun bezwaren tegen het voorstel der regce- ritig opperden. Lij bleken te vrcezen dat ooor net benoemen van een scheidsrechter, aan wiens oordeel beide partijen zich onvoor waardelijk dienden te onderwerpen, het ge- heele systeem van de scheidsrechter,jjke re geling va naroeidsconLicten in discrediet zon kunnen komen. De vertegenwoordigers van de socialistische vakvereenigingen pleitten voorts opnieuw voor het aanvaarden van de op de conferentie van Dusseldorp voorga, stelde op.ossing, die een onmidde.lijKe hervat ting van den arbeid zou voorzieD onder de oud e voorwaarden. Mocht na de hervatting van den arbeid het RijksarbeidsgerechLhof hei invoeren van de door den scheidsrecQ- tei voorgestelde loonregeling goedkeuren, dat zou deze regeling voorloopig gelden tot Si .Uaart 1929. van de werkgevers wordt nog gemeld, dat zjj zich bereid verklaard hebben, indieD de vakvereenigingen, evenals zjj, er in toestem men definitieve beslissingen over het loon en den arbeidstijd aan Severing over te laten, de bedrijven onmiddellijk weer open te stel len. De arbeiders zouden, zonder toepassing van strafmaatregelen, na het inwerking tre- den der overeenkomst weer aangesteld wor den met behoud van hun rechten uit de vroegere contracten. De Rijksregeering en de werkgevers waren het er over eens, dat door d6 betreffende overeenkomst de mogelijkheid der beslechting van de principieele vraag door het Rijksge rechtshof niet uitgeschakeld moet worden. Het werkgeversverbond van de Noord- VVeo- teljjke groep heeft de overeenkomst over den arbeidstijd van 15 December 1927, die van 1 December af per maand opgezegd kan worden, met ingang van dezen datum opga. zegd. Deze stap was te verwachten, aanga, zien het daardoor mogelijk wordt, in de om derhandelingen, die tot nu toe de loonen be- troffen, ook den arbeidstijd te betrekken. Indien ,wat te verwachten is, oo kde vak vereenigingen zich ten slotte accoord met het voorstel van de rijksregeering verklaren, dan zal Severing zich naar het Roergebied bege ven om ter plaatse de noodige onderhandelin gen te voeren. Men meent in bevoegde krin gen dat Severing in dit geval midden of einde volgende week een besluit kan nemen, waarop de arbeid dan terstond zal worden hervat. Het mislukken van de tegenwoordige door de rijksregeering uitgelokte onderhandelin gen zou wellicht aanleiding tot een kabinets crisis geven, daar de ministers van de volks partij, die tot de partij der industrieelen be- hooren, dan wel gedwongen zouden worden ontslag te nemen en deze kabinetscrisis zou wellicht dan aanleiding tot een afgemeene werkstaking kunnen geven. De pogingen van Severing zullen, en hiervan is men in vele kringen overtuigd, wel het beoogde resul taat opleveren. De Rijksdag heeft de Duitsch-nationale motie vóór het voortbestaan van de techni sche noodhulp verworpen. De motie van wantrouwen tegen minister Severing is met 269 tegen 101 stemmen der Duitsc.i na ionalen, oeconomiscne ver e l_wg en nationaie socialisten en 42 onthoudingen der communisten verworpen. De aparte com munistische motie is toen bij ritten en opstaan verworpen. ENGELAND. De ziekte van den koning De nieuwe aartsbisschop* van Canterbury. De toestand van den koning is ietwat verbeterd. Gisteren is nog een derde ge neesheer geconsulteerd. Blijkbaar voor alle zekerheid. De „Enter prise" die den prins van Wa les naar Engeland zal brengen en zooals men weet te Dar-es-Salam wordt ver wacht zal een nieuwe route nemen, waar door de prins zijn reis zoo veel mogelijk zal bespoedigen. De prins heeft besloten, de „Enterpise" te Suez te verlaten en per trein naar Alexandrië te gaan, waar hij aan boord van één der schepen van de Engelsche marine zal gaan. Hij zal, hetzij naar Brindisi, of naar Napels, of Marseille gaan en vervolgens met den trein zijn reis naar Londen voortzetten. Bij zijn bevestiging als aartsbisschop van Canterbury, werden gisteren protesten ver nomen tegen de beweerde tholiseerende neigingen van dr Lange. Na de plechtig heid werden builen de kerk brochures tegen zijn benoeming uitgedeeld. ITALIË. Anti-Fransche befoogingen. Anti-Fransche demonstraties, voorname lijk geleid door studenten, doch waaraan door zeer vele inwoners wordt deelgeno men, hebben gisteren in vele steden van Italië plaats gevonden. De demonstran ten zongen patriottische liederen, droegen driekleurige vlaggen en riepen herhaalde lijk ,,Neer met Frankrijk." Sinds gister avond wordt de Fransche ambassade be schermd door soldaten, carabinieri en fas cistische militie-mannen. Gistermorgen vroeg werd te Rome door ruim duizend 6tudenten een spontane pa rade gehouden na de colleges. Zij mar cheerden door de voornaamste straten van de stad. Vervolgens trokken zij in de rich ting van de Fransche ambassade, waar een sterke militaire macht stond opgesteld. De studenten poogden evenwel niet onordelijk heden te veroorzaken, doch stelden zich te vreden met het zingen van patriottische oorlogsliederen terwijl zij bij het afscheid hoonend floten toen zich eenige leden van ds ambassade aan de vensters vertoonden. Vervolgens trok de stoet langs de woning van Turati, den algemeenen secretaris van de fascistische partij, die op het balcon verscheen en den fascistischen groet bracht Daarna werd een bezoek gebracht aan het graf van den onbekenden Soldaat, waar de demonstranten een minuut in stilte kniel den. De leiders van den optocht spoorden ten slotte hun makkers in heftige speechen aan zich te verzetten tegen het vonnis van den moordenaar van Nardini in het bijzon der en teged alles wat Fransch is in het algemeen De studenten legden een plech- tigen eed af zich bereid te houden om de bevelen van den Duce op te volgen, welke deze ook mochten zijn- De recto»- der universiteit deelde mede, dat er besloten was een historische hall der universiteit tc wijden aan de nagedachte nis van Nardini. Demonstraties van gelijken aard wor den gemeld uit Napels, waar verscheidene honderden studenten langs de Via Roma marcheerden onder gezang, gewuif mei vlaggen, en schreeuwen van ..Weg met Frankrijk Zij poogden het Fransche con sulaat binnen te drincen doch werden uit eengejaagd door de politie. Een troed voorbeeld vaD de hoogte die het anti-Fransohe sentiment bereikt heeft wordt dooi het volcende voorval gegeven. Luitenant kolonel Francesco Rasnoni. die aan het Fransche front zoowel het kruis van het legioen van eer als het Fransche oorlogskrui8 verkregen had, heeft beide onderscheidingen teruggezonden met een begeleidend schrijven aan Doumergue, waarin hij zegt zich te schamen ze langer te dragen. MEXICO. De nienwe president bëedigd. Porteo Gil legde den eed af als voor loopig President van Mexico en las een korte verklaring voor, waarin hij zijn po litiek ontwikkelde Hij verklaarde, dat ar. 27 der Grondwet, dat betrekking heeft op de land- en petroleumproblemen en art. 23 betreffende de arbeidswetten, toegepast zullen worden. Mexico zal zijn politiek niet wijzigen om buitenlandsche arbeiders en kapitaal in het land toe te laten en er alle voordeelen van te genieten. Er zullen ook geen prohibi tieve rechten geheven worden van buiten landsche fabrikaten, die niet concurreeren tegen de Mexicaansche industrieën. De re geering zal trachten al haar, binnen- en buitenlandsche, financieele verplichtingen na te komen. AARDSCHOK WAARGENOMEN. SEBASTOPOL, 1 Dec. (V.D.) Het observa torium te Sebastopol heeft een niet zeer krachtigen aardschok waargenomen. STADSNIEUWS. HOOG BEZOEK AAN HET BOERHAAVEKW ARTIER. Omstreeks halfelf hedenmorgen heeft de buitengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister van de Republiek Tsjecho-Slowakije Z.E. Miroslav Plesinger Bozmov een be zoek gebracht aan het Boerhaavekwartier. De gezant die per auto uit Den Haag naar hier gekomen was, werd aan den ingang van terrein van het Nieuwe Zieken huis verwelkomd door den Rector Magnifi cus proL jhr. mr. W. J. M. van Eysinga, den decaan van de Medische Faculteit prof. dr. J. van der Hoeve en den directeur H. H. Maas. Met groote belangstelling heeft bij alles wat hem getoond werd in het groote ge bouwencomplex in oogenschouw genomen en herhaaldelijk heeft de gezant uiting ge geven aan zijn bewondering voor de voor treffelijke inrichting van do gebouwen, zoo wel wat hun geschiktheid voor de verple ging der patiënten betreft als met het oog op de studie der aanstaande medici. Na afloop van het bezoek aan het Boer haavekwartier heeft de Gezant ten huizft van den Reotor Magnificus <\en lunch ge bruikt. EEN JUBILEUM BIJ DEN CHR. METAALBEWERKERSBOND. Hedenvoormiddag was van perceel Apo- thekersdijk de vlag uitgestoken. Zooals men weet is in dit perceel het kantoor van het Hoofdbestuur van den Bond gevestigd. De heer J. B. H. Grotenhuis, bezoldigd be stuurder van dezen Bond ,kon heden den dag herdenken, waarop hij 121/» jaar gele den zijn aanstelling als zoodanig ontving. De aangename wijze, waarop de jubilaris steeds met het hoofdbestuur en de afdee- lingsbesturen heeft samengewerkt gaf den Bond reeds aanleding om bij dit jubileum stil te staan Het personeel sloot zich daarbij gaarne aan. Ook het personeel had in al deze jaren in de beste harmonie met den heer Grotenhuis samengewerkt. Tal van bloemstukken tooiden het kan toor. Daarvoor hadden gezorgd het Hoofd bestuur, dé afdeelingsbesturen, de Chr. be- stuurdersbond, het Chr. Nat. Vakverbond, het personeel en de uitgever van het Bonds orgaan, den heer Jansen, alhier. Brieven en telegrammen werden van ver schillende organisaties en personen ontvan gen, waaronder ook een telegram van den Minister van Arbeid, dr. Slotemaker de Bruyne. Te ruim elf uur werd de jubilaris met zijn echtgenoote binnen geleid door den Bonds voorzitter den heer F. Eiberbout van hier, die met een hartelijke toespraak waarin hij herinnerde hoe in de afgeloopen 121/» jaar de Bond zeer in groei en bloei is toegeno men en schetste het groote aantal dat de de heer G. in dien toenemenden bloei heeft gehad. Als blijk van waardeering bood hij den jubilaris een gouden horloge met ketting in étui aan. De voorzitter van het C. N V., de heer Amelink, voor deze gelegenheid overgeko men, wenschte den heer G. mede geluk met dezen dag en memoreerde wat deze ook als lid van het bestuur van het N. V. B. voor de Chr. vakbeweging in het algemeen heeft gedaan. De heer Van Cittert bood met eenige vriendelijke woorden, namens het personeel den jubilaris een ets in lijst aan, geschil derd door den heef II. E. Roodenburg, te Wassenaar, voorstellende het Stadhuis van Leiden. De heer G. dankte mede namens zijn vrouw voor de vriendelijke attenties hem op dezen dag geboden; daarbij deed hij uitko men op welke wijze hij steeds zijn taak heeft opgevat en zijn werk heeft gedaan, hopende met Gods zegen ook in de volgende jaren nog veel te mogen doen voor den groei en den uitbouw van de Chr. vakbeweging in het algemeen en voor die van den Me taal be werkersbond in het bijzonder. AI de aanwezigen drukten den heer en mevrouw G de hand waarna men nog eeni- gen tijd gezellig bijeen bleef. Ten huize vin G v. d. B. is tijdeDS de afwezigheid van de bewoners de munt gasmeter gelicht Een bedrag van vijf gul den vijftig cent wordt vermist. Op den hoek van het Kort Rapenburg en de Boommarkt opent heden de bekende firma Jan de Nie van de Herengracht een filiaal. Het winkelhuis dat langen tijd leeg gestaan heeft, heeft zij ingericht tot een overzichtelijke showroom voor haarden en kachels en gasfornuizen en keukenge reedschap. In den ruimen winkel is een groote voorraad kachels en haarden var» moderne constructie te zien en ook reed? van de straat krijgt men wanneer men de breede etalages met aandacht beziet een goed overzicht van het vele dat er in dez« nieuwe zaak van de oude firma De Nie t koop is. Mej. Epskamp die reeds Donderdag gehoopt had haar poffertjes en wafelen salon te kunnen openen heeft danig met tegenspoed te kampen. Het wil met de in stallatie niet vlotten en al wo^rdt woord gehouden en gaat de salon heden open ingericht zooals hij in de toekomst zijn zal is hij dan nog niet. Vrijdag hoopt men do nieuwe installatie geheel gereed te hei- ben. Doch heden begint de bakkerij en kunnen ook reeds bezoekers worden ver wacht. Zij zullen het alleen voor lief moeten nemen met tijdelijk meubilair. Het heeft er overigens allen schijn van dal als de nieuwe boxen er Vrijdag zullen zijn, de Salon zeer fraai zal worden. Hel behang vooral, door de firma Lau met smaak gekozen, doet het goed Het zal een aardige nieuwe zaak worden straks. De vertooning van de film „Van Kolen tot Eleclriciteit" voor de deelnemers aan den tweeden cursus voor onderwijze ressen en onderwijzers in het verkoops- gebied van de Stedelijke Electriciteitsfa- brieken alhier, hedenmorgen in het Tria non-Theater, is geopend door den wethou der van Onderwijs mr. Tepe. De heer Teders heeft de film en ook de reclame film die nog gedraaid werd geëxpliceerd. De heer Nieboer van de Lichtfabrieken deed mededeelingen over de indeeling in groepen bij het bezoek dat de onderwijzers hedenmiddga na afloop van den koffie maaltijd in „Den Burcht" zouden brengen. TERAARDEBESTELLING VAN EEN DER OPVARENDEN VAN HET ITALIAANSCHE STOOMSCHIP „SOLENTO". Hedenmorgo nnadat m de Parochiekerk van de H. Jeroen te Noordwijk-Binnen eon uilvaartdienst was gehouden, werd on der enorme belangstelling van de zijde der Noordwijksche bevolking op 't È.-K. kerk hof aldaar ter aarde besteld het stoffelijk overschot van een der opvarenden van het bovengenoemde schip. De kist was bedekt met een krans van het Italiaansche consu laat, en van den vertegenwoordiger van het Consulaat en met de Italiaansche vlag. Onder de aanwezigen werden opgemerkt een broeder en een zwager van den kapi tein van het stoomschip de ,,Salento" en twee leden van het Gezantschap uit Den Haag. Ook was aanwezig de Italiaansche Gezant, Graaf Marcki, de voorzitter van de Noord wij ksche Reddingbrigade, de commis saris van politie, en verscheidene leden van in R-otterdam liggende Italiaansche schepen. De beaarding werd verricht door den kapelaan det Parochie den zeereerw. heer Hepst. LEIDSCHE VOETBALBOND. De L.V.B.-wedstrijden op het Victoria-, S.D.O.- en L.M.C.-terrein zijn afgelast. IJMUIDEN, 1 Dec. 1928. TISGBFR1JZBN. Tarbot per K.G. f. 1.950.58; Grie't pet kist van 50 K.G. f. 6038; Tongen per K.G. f. 3.502.15; Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 4640; Middelschol per kist van 50 K.G. f. 5245; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 6647Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 408.50; Schar per kist van 50 K.G. f. 3023; Roggen per 20 stuks f. 3120; Vleeten per stuk f. 3.401.28; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 11; Groote Schelvisch per kist van 60 K.G. 5446; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 42 30; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 2919; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f.2012; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 8872, Gullen per kist van 60 K.G. f.328.50; Lengen per stuk f.. 1.85 0.93; Heilbot per K.G. f. 2.10—2; Wijting per kist van 50 K.G. f. 12.50—3.60; Kool- visch per stuk f .2.500.78. Aangekomen 14 Stoomtrawlers; IJm. 271 met f. 4360; Um. 125 met f. 2498 IJm. 405 met f. 5490, IJm. 10 met f. 3544; IJm. 481 met f. 4756; IJm. 45 met f. 3791,' IJm, 219 met f.3939; IJm 330 met f.2579; IJm. 54 met f. 2470; IJm. 93 met J. 3174; IJm. 5 met f.2241; IJm. 177 met f.4120; IJm. 323 met f. 2514; IJm. 38 met f. 3300 be somming. En in de haringhaven de loggers- KW. 5 met 153, KW. 175 met 223; KW. 153 met 156; KW. 18 met 203; KW 121 rnet 303 KW. 45 met 300, KW. 132 met 221 kantjes pekelharing voor Katwijk. LEIDEN, 1 Dec. Botermarkt. De prijzen van boter op de heden gehouden markt wa rén als volgt: prima labrieksboter f. 2.35 p. kilo; prima boerenboter van 2.25 tot 12 30 per kilo. Aangevoerd: 69-8 en 11 16 vaten wegende 1795 kilo Handel goed LEIDEN, Turfmarkt van 26 Nov. tot en mett 1 Deo Lange turl geen aanvoer. Prijs per 1000 stuks I. 9 tot f. 10 1—8 ROELOFARENDSVEEN 30 Nov Tomaten A f. 2.90—1410, idem B I 5.90—15.30, idem C f 0.70— I 00 idem Bonken f 6 70 per 100 pond, sla f 0 406.90, idem no. 11 0.40— 3.00 per 100 krop.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3