Groote Opruiming Dames en Kinderhoeden St. Nicolaas-cadeaux B. DE KONING St. Nicolaas-cadeaux B. DE KONING HET MODEHUIS" SPORT. UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE. (HANNIDO) BREESTRAAT 143 KATWIJK AAN ZEE - - PAVILJOEN-BIOSCOOP ZWARTE KOFFIE klucht in 2 acten Als hoofdnummer: KW ATT A-SOLDATEN, in 7 acten e niet zoo op, maar voor den kenner waren er momenten, dat er te smullen viel van zijn schitterend all-round spel, terwijl Brugnon's spel zeer productief, doch het meest bescheiden was van de drie groote spelers. George, de jongste, heeft blijk gegeven een veelbelovend speler te zijn, en de Franschen kunnen zich gelukkig prijzen, over dergelijke jonge spelers te beschik ken. Nog een enkel woord willen wij wijden aan onze Holl. dames en aan Koopman.Mej. Bouman deed dikwerf brill ante dingen, doch wij konden gisteravond het spel van mej. Canters meer appreciéeren, ja wij zouden haar spel min of meer een openbaring willen noemen. Nooit nog zageu wij haar zoo spelen, harde drives, dito smashes, prachtig volleeren en uitstekend positiespel En ten leste Koopman, wiens spel bij serieuze oefenmg, nog vele beloften voor de toekomst inhoudt. Als wij dan na afloop huiswaarts gaan en peinzen hoe het mogelijk zou zijn, dat onze spelers het spel, dat wij zoo juist ademloos gevolgd eD telkens geestdriftig toegejuicht hebben, zoo niet zouden kun nen evenaren, dan toch dicht zouden kun nen benaderen, dan komen wij tot de slou som, dat er vooral in oefenpartijen riskan ter gespeeld moet worden, ja wij zouden haast zeggen zoo riskant mogelijk. Laten wij besluiten met een hulde aan de Fransche spelers, die ons deze dagen buiten de wedstrijdspelen, zoo ontzettend veel te genieten hebben gegeven in hun exhibition-part ij en, waarbij zij zich af en toe gaven, alsof het een Daviscup-strijd gold. KORFBAL. NOORDELIJKE 1STE KLASSE. De ranglijst der Noordelijke le klasse heeft eenigo wijziging ondergaan, doordat de Pro test-Commissie toegewezen heelt een protest van Wordt Kwiek, welk protest door de club uit Jubbega was ingediend naar aanleiding van den wedstrijd Rood Zwart-Wordt Kwiek. Bedoelde ontmoeting eindigde in een gelijk spel (2-2), doch de uitslag is thans gewij zigd 'in 12 in het voordeel van Wordt Kwiek. Door deze wijziging komt Rood-Zwart op de derde, Wordt Kwiek op de tweede plaats te staan. De strftd om het kampioen schap zal nu vooral gaan tussohen de clubs uit Muntendam en Jubbega. De kansen van Rood-Zwart. zijn thans aanmerkelijk gedaald. De stand der Noordelijke le klasse is thans: gesp. gew. gel. vrl. pnt. v-t gem. Voorwaarts 6 3 2 1 8 17-11 1.33 Wordt Kwiek 4 2 11 5 13-9 1.20 Rocti-Zwart 5 2 12 5 11-5 1.— Nic 4 112 3 4.11 0.75 Friso 3-12 1 3-12 0.33 HOCKEY. werkelijk Woensdagmiddag het geval was hadden we niet maar zoo direct willen voor spellen. Welnu om kort te zijn: onze in Nederland gefokte paarden hebben bewezen dat zij de Duitsche verre de baas zijn. Zij missen ten minste die zwaarmoedige houding van de Duitsche 0Idenburger9 en grijpen met elegance en chic vooruit. Van de drie door den heer Mellema en zijn zoon gestarte paarden werd Kendo eerste en Madam tweede. Hedon. de bekende vos kon tengevolge van de voor een dergelijken wedstrijd ver- eischte conditie niet in aanmerking komen. Een der beenen was nogal opgeloopen, ver moedelijk in den trein. De hackney-klasse werd een zege-tocht voor Nederland en het gelukte onzen ver tegenwoordigers n.b. de vier eerste plaatsen (eigenlijk alle prijzen) te bezetten en bo vendien een der beide eervolle vermeldin gen te bemachtigen. Overweldigend was het gaan van den pracht-ruin Donnyhrook Squire van Gebr. v d. Haar uit Zeist. Kort, heel kort daarop volgden de beide paarden van mevr. Drory de Peres uit Voorst. Ook zij gingen bijzonder goed .niettegenstaande de halle nu niet be paald ideaal voor een dergelijken wedstrijd was te noemen. De Duitsche paarden konden niets pres- teeren in dit gezelschap. Het eenige paard dat nog aardig showde was Sonsfeld Aquamqrin van den heer Doerekamp en verkreeg een eervolle vermelding. Tn de rijpaarden en springnummers staT- ten geen Hollanders. De volgende wedstrijd zal naar we honen weer eenige prijzen brengen, eveneens door de tuigpaarden te verwerven. En dan gaat langzaam maar zeker het vprlangen al uit naar den grooten landenwedstrijd der rij- vereenigingen, waarvoor door de Nederland- sche Federatie van Landelijke Rijvereeni- gingen niet minder dan 28 ruiters worden uitgezonden. Maar de concurrentie is eveneens zwaar en de onzen moeten tegen meer dan 80 Duit- schers optornen. Van alle zijden wordt voor dit hippische gebeuren groote belangstelling getoond en zelfs de rijkspresident v. Hindenburg en H M onze Konincin hebben ieder vier eere- prijzen ter beschikking gesteld. Ook de voor zitter der Nederlandsehe federatie en die der Duitsche hebben beiden een zilveren beker geschonken. FET CONCOURS-FTPPÏOUE TE KEULEN. De gebroeders van der Haar behaalden gisteren te Keulen den eersten en A. van den Koppel won den tweeden prijs in tweespannen hackneys Mellema werd derde in de rubriek twee spannen voor Tnlandsche paarden. De reden var zijn nederlaag volgt per brief. Mevrouw van Hoboken won een zevenden prfts in de dres^uurproef voor rijpaaden. RECLAME. DE BESTE Zijden Lamnekappen 0.85 0.52 0.37 Zijden Tafel- en Theekleedjes 2.17 1.65 0.35 Kanten Kleedjes 0.16. 0.45 tot 5-75 en hooger. Haarl.str. h. Donkersteeg 2-4-6 2501 ten 6lotte maar mistroostig vertrokken, daar het verloren moeite was te blijven zitten. Van het verhandelde vermelden wij in de eerste plaats den aandrang van sommige zijden, o.a. door den heer Boon (Vrijh.b.) uitgeoefend om de opleiding van de diena ren der politie te verbeteren. De heer Boon drong daarbij op de instelling van een .examencommissie aan. Bij de afdeeling gevangeniswezen hebben "we tal van klachten en opmerkingen ge hoord. Zelfs werd er door een der dames geklaagd, dat de gevangenen geen boter genoeg kregen! Bijzonder op den voor grond kwam de klacht van den heer Klee- rekoper (S.D A.P.) over onvoldoende lec tuur voor gevangenen. Hij vond, dat men „Het Volk" en andere sociaal-democrati sche lectuur niet mocht onthouden aan ge detineerden, die sociaal-democraat waren. De minister heeft dat niet toegegeven; hij meende, dat een blad als ,,Hct Volk" niet altijd geschikte lectuur was voor de men taliteit van een gevangene. In do tweede plaats is nog al gesproken ©ver de openlucht-gevangenis te Veerhui zen. Men was er over het algemeen zeer moo ingenomen doch meende, dat do rech terlijke autoriteiten niet altijd voldoende op de hoogte waren van de beteekenis van dien vorm van vrijheidsberooving. In ver band daarmee werd er ook over geklaagd, dat men te weinig gesteld schijnt te zijn op publiciteit in de pers. In plaats van journalisten tot; een kijkje uit te noodigen, heeft men veeleer neiging om hun den toe gang te weigeren en dat achtte men uit den booze. De minister gaf dat niet toe. Volgens hem waren de berichten der be zoekende journalisten dikwerf te sensatie achtig en niet degelijk genoeg, zoodat hot nuttiger voor de jonge instelling was, wan neer er in de kranten over werd gezwegen. Des ministers voorganger dacht er, mee- nen wij, anders over. Bij de hoofdstukken betreffende de tucht- en de opvoedingsgestichten hebben vooral de vrouwelijke leden der Kamer ver schillende opmerkingen omtrent de inrich ting en organisatie gemaakt en minister Donner heeft de dames genoegen gedaan door vaak te beloven het gesprokene in ernstige overweging te zullen nemen. Van zijn goeden wil in dezen zijn we overtuigd, maar soms schijnt de minister te vergeten, dat zijn ministerieel leven wel eens van nog slechts korten duur kon rijn en de ver kiezingen er het volgend jaar een einde aan konden maken. j De avondzittinp. Toen zij vannacht om halféén huiswaarts keerde, had de Tweede Kamer de Bcgroo- ting van Bmnenlandsche Zaken achter den rug. Zonder hoofdelijke stemming heeft zij er haar goedkeuring aan gehecht. Had men moeien stemmen, dan ware de begrooting ongetwijfeld tot heden aangehouden, daar bij het uiteengaan de leden niet meer in voldoende mate aanwezig waren. Het zou te veel plaats in beslag nemen, zoo wij een poging deden van alle onder- werpén, die gisteravond de revue hebben gepasseerd te gewagen. Land-, bosch- en tuinbouw, visscherij en wat niet al hebben stof tot bespreking gegevenI Het uitvoerigst is gedebatteerd over den aankoop van den Wolfsberg en den Munt- berg onder Groesbeek ten dienste van de Vereeniging voor Natuurmonumenten. De minister had liefst dien aankoop gedaan uit de staatskas, doch zijn collega van Finan ciën verzette zich daartegen. Het was geen productieve uitgave en de gewone middelen waren niet voldoende om den aankoop le financieren. De minister van Binnenl. Za ken had er nu op gevonden, dat de Vereeni ging den aankoop deed, doch dat zijn depar tement haar met een jaarlijksch subsidie van f 8000 steunt ter betaling van rente en aflossing. Hij vroeg daarop de goedkeuring van de Kamer en deze is hem verieend, echter niet zonder dat er lang en breed over de zaak is gesproken. Van meer dan één zijde werd er op gewezen, dat de Slaat door zijn subsidie, dat 40 jaar lang moet worden betaald, feitelijk de koop geheel bekostigt, maar dat ten slotte de gesubsidieerde ver eeniging eigenares van de beide bosschcn wordt. Inderdaad is dat niet in orde. doch de minister kon tot zijn verontschuldiging er op wijzen, dat er geen andere uitweg be stond om de beide landgoederen in stand le houden. Hij beloofde intussc'hen. dat hij zou trachten den minister van Financiën le vermurwen alsnog drie ton beschikbaar te stellen ten einde de beide terreinen van de genoemde vereeniging over te nemen. Deze zal daartegen geen bezwaar hebben. Bij dit debat heeft de heer Beumer (A.-R.) het denkbeeld geopperd, dat de Staat derge lijke aankoopen zal betalen uit de opbrengst van de Successiebelasting, die men tegen woordig ten onrechte gebruikt tot dekking van gewone uitgaven. Dat is werkelijk wel de overweging waard, waar de Successie belasting een kapitaalsbelasting is. Bij de afdeeling Visscherijen is vrij lang stilgestaan bij de zalmvisscherij en aange drongen op het verbod van naehtvisschen. Dit zou ongetwijfeld in het belang van de visscherij zijn, doch wanneer Duitschland er niet aan mee doet is het natuurlijk ver- geefsche moeite. Minister Kan heeft beloofd de zaak met de Duitsche regeering te zullen overleggen. De heer Duymaer van Twist (A.-R.) heeft aangedrongen op maatregelen ten einde overbevissching van de Noordzee tegen te gaan. Als men de zaken op haar beloop laat wordt de Noordzee doodgevischt! Ook heeft hij het opgenomen voor de Zuiderzeevis- schers, die door de beperking van hun vis scherij broodeloos worden gemaakt. Hij ver zocht die menschen hun bedrijf te laten uit oefenen tot zij een ander beroep hebben gevonden. Minister Kan heeft beloofd tc zullen aan dringen op bespoediging van het interna tionaal overleg betreffende de Noordzee- visscherij. Wat de Zuiderzeevisschers be treft. geleidelijk moeten zij er toe gebracht worden een anderen werkkring te zoeken en in geen geval mogen zij dan terugvallen tot hun oude beroep. Zulks schijnt inder daad voor te komen Heden komt de Begrooting van Water staat aan de orde. RECLAME. Grooie sorteering goedpassende Mantels en Japonnen, óók voor zeer corpnlente dames. DEN HAAG ROTTERDAM Alléén: Hofweg 6 Hoogstraat hoek Spui 2163 VOETBAL. L. V. B. XI—G. S. V. Op het U. V. S.-terrein. De wedstrijd om de N.V.B -beleer le ronde G.S.V.L.V.B. XI wordt Zondag a.s. op verzoek van G.S.V. alhier gespeeld op het U.V.S.-terrein, des namiddags 2 uur. Voor dezen wedstrijd is het gewijzigde L.V.B. XI-tal als volgt samengesteld: Winkel Arnoldus Hanno de Graaf Selier (aanv.) Kruit de Vos Burggraaf v. Hoven Mooten Smit Reserve's: I. Verhoef, Th. Beurse, T. Pe tit, J. Bodijn. DE A. S. C. SCHOOL WEDSTRIJDEN. In verband met de slechte terreingeöteld- boid, waarin weinig verbetering te verwach ten is, zgn de schoolwedstrijden van mor genmiddag afgelast en wordt het geheele programma één week uitgesteld. LAWNTENNIS. DE FRANSCHE DAVIS-CUP-SPELERS IN DEN HAAG. Dé tweede en tevens laatste avond van den wedstrijd Marlot tegen de Racing'club uit Parijs ving om halfacht aan voor een uitverkocht huis. Tot ieders teleurstelling ging de wedstrijd Timmer-Cochet niet door, daar de Hollander niet kon 6pelen, tenge volge van zijn Woensdagavond verstuikten enkel. Nu kregen wij daarvoor een enkel spel MarinkeUe tegen George, welke partij door den FraDSchman met 5—7, 6—1, 62 gewonnen werd. Wel speelde de Hollander vast- en doordacht, doch de meerdere va riatie en vooral de aanval van den Fransch man, gaf den doorslag, de aanval, die Ma- rinkelle grootendeels in geheel zijn spel miste. Hiermede was de clubwedstrijd ge ëindigd met een Fransche overwinning, waarna wij verschillende demonstratiepar tijen te bewonderen kregen .Allereerst Cochet tegen Borotra, daarna een gemengd dubbelspel van mej. Carters en Brugnon tegen mej. Bouman en Koopman, en ten slotte een heerendubbel der Franschen, Borotrd met Geotge tegen Cochet en Brugnon. Een volledige beschrijving zullen wij niet geven, maar dat het spel in den smaak viel, bleek uit het feit, dat de toeschou wers tot het einde, en dat was om en nabij halftwaalf, bloven. Wie het mooie tennisspel, één onzer mooiste zomersporten alleen buiten -n de frissche lucht heeft gespeeld, zal in den aanvang ietwat onwennig tegenover dit overdekfc-tenni8 hebben gestaan, een ge voel hebben gekregen van een spel dat tusschen tennis en Ping-Pong staat. Doch langzamerhand moet dit gevoel wel ver dwenen zijn, en leefden allen zoo mee, dat de koud© voeten werden vergeten en men werkelijk zich waande op een ten nisbaan buiten in het zonlicht, al lieten dan ook de plaatsen van de toeschouwers zeer veel te wcnschen over. Het spel van deze Franschen was voor ieder die ze nog nooit had zien spelen een openbaring Er werd steeds en vrijwel op eiken bal en in elke positie zoo hard moge lijk geslagen, terwijl do snelheid van be weging ieders bewondering afdwong. Voor al Borotra haalde werkelijk de onmogelijk ste ballen, met het gevolg, dat hij tot twee maal toe. op den schoot van een toeschou wer terecht kwam, tot gToote hilariteit van het publiek en van dten Bask niet minde*- Cochet, de groote onder de grooten viel j HET ENGELSCHE ELFTAL. Het Engelsche hockey-elftal, dat 8 Dec. tegen ons vertegenwoordigend elftal in het veld wordt gebracht, is als volgt samenge steld: Doel: lt.-comm. J. D. Campbell (Royal Navy). Achter: R. Scott Freeman (Middlesex) en S. A. Bloch (Cambridge University). Midden: A. W. Kirkaldy (Nottingham shire), E. S, lloare (Glostershire) en E. A. Tiddian Green (Worcestershire). Vóór: C, P. Vines (Royal Air Force), S. H. Saville (Middlesex), J. E. Searby (Lin colnshire), L. H. Shelley (Essex) en J. H. N. Ashton (Suffolk). PAARDENSPORT. INTERNATIONAAL CONCOURS-HIPPIQUE TE KEULEN. Groote overwinningen van onze tuigpaarden Onze inlanders winnen van de Duitsche. (Van een bijzonderen medewerker). Dit groote internationale concours-hippi- que, dat eerst te Dortmund zou gehouden worden doch wegens de uilsluiting in het industriegebied werd verlegd naar Keulen, heeft Woensdagmiddag een aanvang geno men met een voor ons land buitengewoon fraai succes. Of beter een geheel reeks successen. (In het kort reeds door ons ver meld. Red. L. D.). Er werden twee tuigpaardnuminers ver reden, waarin zoowel Duitschers als Hol landers zouden starten Bijzonder interessant beloofde het con cours voor eenspannen te worden waarbij de hackneys waren uitgesloten en waarin de heer Mellema, onze bekende Groninger rijder mei drie paarden zou uitkomen. Wel vermoedden we dat de Duitschers tegen zijn extra beste inlanders niet zoo heel veel zouden kunnen inbrengen maar dat het succes zoo overweldigend is geworden als RECLAME. van al de nog voorradige KATWIJK-AAN-ZEG. Het Bazaar-Comité, ten bate van de Chr. Jeugd-Organisatie en de Chr. Bewaar school, welke bazaar half Januari a s. in de zaal voor Chr. Prot. Belangen zal ge houden worden, bestaat uit: Mevr. Schok kingMetelerkamp: mevr. KruijtHaas noot, mevr. MeerburgHelders; mevr. HaasnootVerhagen, mej. Steenvonrden en de heeren ds. Kalkman, C. van de Rhee, A. Haasnoot en J A. Gesink. Ondergeteekehde bericht hiermede haar geachte Cliënteele. dat zij haar zaak met 1 December 1S78 heett overgedaan aan M. VAN DER BOON. Dank zeggende voor het vertrouwen haar gedurende 28 jaar geschonken, beveelt zij haar opvolger len zeerste aan. Hoogachtend, Mej. l WAGENAAR. o Verwijzend naar bovenstaand bericht, hen ik zoo vrij mij in de gunst van het Geachte Publiek aan te bevelen, hopende door een nette en prompte bediening mij uw gunst waardig te maken 2508 Hoogachtend, M. VAN DER BOON. AALSMEER. De heer J. Harting Jbzn. alhier, be haalde op de maandeljjksohe keuring in „Ar- tis" te Amsterdam met een inzending van 50 cyciames een gouden medaille. Door den bouwkundige W. S. Heester man werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor den heer Jac. van der Laarse Azi. te Oosteinde. Het laagst werd inge schreven voor: Beton- en metselwerk door P. Bakker .Nieuw-Vennep f. 1990,—timmer werk door N.V. v.h. J. Dekker en Co., Boven kerk f.2450,schilderwerk door Jac. W. Kempen, Uithoorn f. 343, RECLAME. DE BESTE Zijden Heeren Zelibinders, de aller nieuwste dessins v. 0.35 tot 3.25 Heeren Bretels prima elastiek van 47h tot 2.45 Garnituren in luxe doosjes van 1.37 tot 4.65 Haarl.str. h. Donkersteeg 2-4-6 2óo; De besturen van de afd. van den Net Bond van Arbeiders in het Land-, Tik' bouw- en Zuivelbedrijf en den R.K. Boa zullen Vrijdagavond een conferentie hebbs met dei plaatselijke patroonsorganisatie oa trent de arbeidsvoorwaarden in het tui: bouw- en bloemistbedrijf. Beide genoerej besturen zullen worden bijgestaan door eg hoofdbestuurder hunner organisaties. De Vereen. „Nut en Genoegen" p Woensdag haar eersten nutsavond in boa „Do III Kolommen". Het bestuur was u gelukkig geweest om daarvoor de mak werking te verkrjjgen van dr. W. G. N. re der Sleen te Haarlem, bekend botanicus geoloog, om te spreken over zjjn tocht dol het Himalaga-ge'bergte. Door dat groots' hocge bergland heeft de heer v. d. SI. k zijn echtgenoote vele maanden rondgezse ven, ondersteund door een kleine muilei karavaan. Hoogten van meer dan 5000 Ife boven den zeespiegel werden door hen i reikt en het is te begrijpen, dat daarvcn groote wilskracht, moed en uithoudingits mogen noodig was. Interessante bjjzonderts den werden door den onderhoudenden spre ker verteld omtrent zeden en gebruiken vs de volkeren, welke daar worden aangetro; fen, vooral van hun offerfeesten. De plants en dierenwereld werden, voorzoover dat i een kort tijdsbestek mogelijk was, bestudeas en dr. van SI. vertelde van schitterende »i gelsoorten, welke daar door hem werda aangetroffen. Hier was de man van de m tenschap aan het woord, die zijn gehoor o| dat verre Oostersche bergland en hetgts er mede samenhangt een goeden kijk wist tl geven. Met lichtbeelden werd het gespn kene verduidelijkt. Ongetwijfeld heeft de re eeniging „Nut en Genoegen" velen aan ad verplicht door dezen avond te organises Woensdagavond gaf „Aalsm. Chr. Me nenkoor een uitvoering in de Ned. Hm Kerk. De verschillende nummers werden e stekeno weergegeven door het nog jOE koor, onder leiding van den heer J. C Hulsbos. Het kerkgebouw was goed bezet i de opgekomenen hebben een avond van re kunstgenot mogen smaken, waarvoor hun, i hem organiseerden, een warm woord n dank toekomt INLIJSTEN iM van Portretten en Schilderstukken Tijdens Sint Nicolaas verminderde prijiB Voor werkelijk goede inlijst-zetling, het adre bij D. GESINK, Voorstraat 80, Katwijk a. Ze HAARLEMMERMEER. Onteigeningen. Ingediend is een onteigeningsontwerp v« voor de verbetering en den aanleg van es weg Heemstede-Hoofddorp-Aalsmeer tKruis weg in den Haarlemmermeerpolder) en vs: een weg De Litde-Schiphol (Spaarnwoudï dwarsweg in den Haarlemmermeerpoldtr! cmder de gemeente Haarlemmermeer. H; ligt in de bedoeling de wegen te maken mi een kruinbreedte van ongeveer 15 M. De heer P. de Goede, depotchef der Nt derlandsche Spoorwegen is met ingang 1 December 1928 overgeplaatst van HooÜ dorp naar Geldermalsen. De te Hoofddorp in de Beurs gehomk groote Bazaar ten bate van de oprichting va een bad- en zweminrichting is schitterend p slaagd en over de financieele resultaten is h comité zeer tevreden, zoodat er alle aanle ding is om te verwachten dat het mooie pb reeds in den eerstkomende® zomer zal kun;; worden verwezenlijkt. De overgebleven goederen zullen op e nader te bepalen avond nog worden verkoct zocdat de opbrengst nog niet met zekerhe bekeno is. Bij beschikking van den Minister va Financiën is aan de gemeente Haarlemm* meer een voorschot uit 's Rijks kas va leend tot een marimum van f. 10.800. uitbelaling van het door drie laudarbeióf3 benoodigd bedrag voor de verkrijging va) een plaatsje. NOORDWUK AAN ZEE. In het Vereenigingsgebouw der Gerü Kerk, is een bazaar geopend ten bate v» dat gebouw. Enkele leden van het OT® hebben hierbij het woord gevoerd. Gisteravond was er reeds een groote ba langstelling voor dezen bazaar. tegen Enorm Lage prijzen 2388 Alleen gevestigd* Zaterdag I, Dinsdag 4 en Donderdag 6 December a.s. FLIPPIE KRIJGT EEN BROEK AAN, klucht in 2 acten In de hoofdrollen de twee patent-komieken GEORGE K. ARTHUR en KARL DANk Buitengewoon humoristische film. De lachsalvo's zuilen niet ophouden.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 14