De gevolgen van den storm. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hel dikke pijltje geeft den stand aan van icdeomiddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den stand aan van [iilermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur 749. Hedenmiddag 3 uur: 752. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 26 November, medegedeeld door het Kon Ned Met Instituut te De Bildt. Hoogsle stand 770.1 te La Coruna. Laagste stand 725.5 (e Kopenhagen. Verwachting tot den avond van 27 No embar: Krachtige tot stormachtige, noord westelijke later afnemende en krimpende and. Zwaarbewolkt met tijdelijke opkla- injen. Aanvankelijk nog regen- of hagel- uien en kouder. Later iets zachter. STORMWAARSCHUWINGSDISNST. Geseind hedenmorgen 9.55 uur aan alle osten „Wordt verwacht storm uit het Noord- lesten." LUCHTTEMPERATUUR. 3 uur voorm.7>/a gr. O. (45 gr. F.). 12 uur 's midd.8 gr. C. (46 gr. F.). 3 uur nam.8 gr. C. (46 gr. F.). OOOWATERTUDEN TE KATWHK-a.-ZEE Tooi Dinsdag. Hoogste stand des voorm. te 1 u. 58 min. Hoogste stand des nam. te 2 u. 22 mia. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 4.23 n.m. tot 7.13 v.m. Dijkdoorbraak tusschen Barendrecht en Roon - Tal van dorpen bedreigd - Woningen staan tot het dak in het water Veel vee verdronken - Overal vlucht de bevolking. RECLAME. terneergeslagen! Het hoofd is zwaar als lood, de armen hangen slap naar beneden, de beenen kunnen het lichaam nauwelijks dragen. Dat zijn teekenen eener be ginnende verkoudheid. Neemt U dadelijk COFFIE- ASPIRIN om verdere gevaren te voorkomen. Doch laat U geen piiddel aana praten, dat zoogenaamd net zoo goed is. Neemt U uitsluitend de verpakking met het over de geheele wereld bekende BAYER;kruis en den oranjeband. 2043 HOOGE WATERSTANDEN. HANNOVER, 26 Nov. (V.D.) De onafge- oken regens der laatste dagen hebben Q snellen was der rivieren in Neder-Sak- tengevolge gehad. Uit tal van plaatsen orden berichten ontvangen over hoogen kerstand. Zoo stijgen cïe Werra en de ar in de nabijheid van Herford en ook de stad zelf op onheilspellende wijze, de Bielefelderstrasse liepen tal van kel- r> onder water. De Stephansbriicke. die 3 deele overstroomd is, moest van alle ^eei' worden uitgesloten. De waterstand Greene bedraagt 5.02 Meter boven nor- ,a'. De Weser is daarentegen slechts on- ;d*iidcnd gestegen. LINDBERGH TERECHT. 'AN ANTONIO, (Texas), 26 Nov. (Reu- Ko'onel Lindbergh is hier gistermid- \.0lD. uur aangekomen uit Tampico -le\ico aldus de geruchten logenstraf- :J dat hij bij een ongeluk werd gedood, '"dbergh zaj hedpr- naar New-York ver- f*«en. TESTGEVALLEN IN ARGENTINIË. Menos aires, 25 Nov rocig. Tel. aj.) ■de provincie Tucuman zijn twee perso- D aan de pest overleden. ÏÏFHOON IN DE JAPANSCHE ZEE. 26 Nov (Reuter'; De typhoon, Ebillippijnen teisterde is thans naar overgestoken. Honderden huizen wer- vaar verwoest en talrijke schepen heb- schipbreuk geleden. Het Japansche oschip „Sake Maru" is gezonken. Er Esea slachtoffers. Uit Ridderkerk wordl gemeld: De buitendijk langs de Maas is tusscben Barendrecht en Roon doorgebroken over een lengte van 100 Meter. De geheele polder vanal Heer Jansdam tot het dorp Roon is vol- geioopen. Vele woningen staan tot aan het dak in het water. Er is veel vee verdronken. Alle broeikassen zjjn vernield. Het water bedreigt den dijk, die het dorp Barendrecht beschermt. Hier hebben de bewoners reeds alles in vei ligheid gebracht. Het verkeer van de Rotterd. Tramweg- Maatschappij is gestremd. Hel station Middenwijk staat geheel onder water. Het geheele dorp Puttershoek is in den af- geloepen nacht onder water geloopen. Bootjes vareD door het dorp. Te Ridderkerk hebben alle bewoners van den dijk langs de Maas en langs de Noord, en In de daarbuiten gelegen polders, in den afgeloopen nacht lijf en goed in veiligheid gebracht. De polder Kerkoorden s ivolgeloopen. De Muizenkade is overstroomd. Als gevolg daarvan is er veel water in de polders Donkersloot en Woude. Men vreest evenals in 1916 een dourbraak. Ook de staalfabriek der firma Bakker en C wordt ernstig bedreigd. Gedurende den nacht is de geheele bevolking ap den dijk gewee6t. Uit Zwgndrecht wordt nader gemeld: In den afgsêoopen nacht omstreeks half. vier was de rivier zoo ver buiten haar oevers getreden, dat het water het raadhuis en verschillende woningen binnenstroomde. De menschen brachten den nacht op de zol ders van hun woningen door. Te Groote Lint was de toestand zeer eri- tiek. Er zijn drie gaten in den dijk geslagen en de Nespolder is overstroomd. Sinds 1916 is daar het water niet zoo hoog geweest. Twee in aanbouw zijnde per- ceelen ingestort. In den afgeloopen nacht te' ongeveer 1 uur is een groot gedeelte van een in aanbouw zijnd pand, bestemd voor de distallateurs- Jinna Valk en Co te Schiedam, ingestort. Voorbijgangers werden opgeschrikt door het gekraak van hout en het geraas van neerval lend gesteente. Zij alarmeerde de politie en deze kwam weldra tot de ontdekking dat de fundamenten in het huis door het gracht water onderspoeld werden, tengevolge waar van de' instorting plaats had. Binnen een minimum van lijd stond het water circa 11/2 meter hoog in het pand en stroomde naar de lager gelegen gedeelten, waar ook andere perceelen staan. Een aangrenzend perceel stortte eveneens in. Do totale schade bedraagt circa een ton. Naar men ons mededeelt moot de oorzaak van het ongeval worden toegeschreven aan onvoldoende zorg van Publieke Werken daar ter plaatse, waarover reeds eerder bij den gemeenteraad gerequestreèrd is. De fima J. R. Sjoer aldaar liet midden in den nacht een 250-tal zakken cement aanrukken waarmede het gat zooveel mogelijk gevuld werd Uier door kon althans erger voorkomen worden. Het gemeentebestuur van Schiedam ver zoekt ons in verband met het bovenstaand ongeval te willen mededeelen, dat zonder dat eenige nader onderzoek heeft plants ge had. moet worden tegengesproken, dat het ongeval ook moet worden toegeschreven aan onvoldoende zorg van Publieke Werken Op het gemeentehuis is van een request over deze aangelegenheid niets bekend. Schade te Stavenisse. De- storm heeft ook te Stavenisse veel schade aangericht. Van den provincialen steiger zijn de bovendekken en leuningen totaal weggeslagen. De zeedijken hebben voel schade geleden Brouwershaven in nocd. De bewoners van de huizen langs de haven te Brouwershaven hebben hedennacht tengevolge van het zeer hooge water, in onrust verkeerd. Voor de deuren e*n ramen der woningen werden de vloed-planken aan gebracht. Op sommige plaatsen stond het water meer dan een Meter hoog tegen de woningen op. en verscheidene huizen heb ben schade door hinnenslroomcnd water ondervonden doordat de vloedplanken niet hielden. Uit Maassluis. Tengevolge van den zeer hoogen water stand staat de builenstad te Maassluis geheel blank De groole fabriek van den heer C. van Toor Czn. kreeg tengevolge van den storm belangrijke schade. De brug aan de Helling- kade is geheel ontzet De groote stoomkm- perij van Adr De Neef werd gedeeltelijk weggeslagen. In de straten zijn groote gaten gespoeld. Vele huizen hebben schade aan de daken gekregen. Men vreest hedenmiddag bij hoog-lij nog meer schade. De Rudelsheim veilig. Uit IJmuiden wordt gemeld Het Duilsche stoomschip Rudelsheim. dat op de Noordzee in nood verkeerde en assis tentie vroeg, is hedenmorgen op eigen kracht binnengekomen. u V/eer een schip bij Zand voort in nood De IJmnider red dingboot omgeslagen Er is fén doode. Honderden inwoners van Zandvoort en Bloemendaal trokken hedenmorgen naar het strand ter hoogte van den Zeeweg, waar een stoomschip is gestrand, vermoedelijk de j.Saguiito" van Spaansche of Italiaanse he nationaliteit. Het bleek, dat de opvarenden zich nog aan boord bevinden, hoewel het schip zoo goed als geheel onder water zit. Alleen de brug steekt boven water uit en daarop bevinden zich sinds hedenmorgen vroeg de schipbreukelingen. Van de kust ai is het onmogelijk 't schip te bereiken. Do reddingboot van Zandvoort is er eveneens nog niet in geslaagd bij het schip te komen. De reddingboot van IJmui den heeft het, ondanks de ruwe zee, ge waagd te trachten het schip te bereiken, oni de opvarenden te redden. Omstreeks 11 uur hedenmorgen is de red dingboot van IJmuiden bij een van de po gingen om bij het schip te komen, omge slagen. Een gevoel van ontzetting maakte zich meester van de honderden, die vanaf het strand het reddingswerk gadesloegen en de reddingboot door de woeste zee zagen op nemen en toen kantelen Alle inzittenden geraakten te water. Van het strand af kon men waarnemen, dal de redders zelf in ernstig levensgevaar waren geraakt en trachtten op de omgeslagen red dingboot te klimmen. Onmiddellijk werden van hel strand af pogingen in hot werk gesteld de wakkere mannen ter hulp te komen. De wagen van de reddingboot werd in zee gebracht, ge trokken door een paard, aan de hand ge leid door een man, die erin slaagde bij de in nood geraakte redders te komen. De reddingboot werd gelukkig door den golfslag iets naar het strand gedreven en daardoor konden zij worden bereikt. Aan den wagen was een lijn meegevoerd en aan deze lijn zijn de moesten naar het strand getrokken. Eenige van hen wisten zwemmende het strand te bereiken. Zeer waarschijnlijk zijn allen op het strand gekomen. Daar werden de verkleumde en natte mannen onmiddellijk gebracht naar hel po- lilieposlhuis aan den Zeeweg, waar zij in wollen dekens werden gewikkeld en van droge klceren werden voorzien. Een van hen, een 70-jarige IJmuidenaar, werd be wusteloos binnengebracht. Bij het afzenden van dit bericht, waren d; levensgeesten nog niet teruggekeerd. De overige redders zijn er behoudens kleine verwondingen, goed afgekomen en per auto naar IJmuiden gebracht. De boot is on het strand gelrokken. Nader wordt gemeld, dat de in hel politie posthuis aan den Zeeweg binnengebrachte man, deel uitmakende van de bemanning van de, reddingboot van IJmuiden. is over leden. De pogingen aangewend hem weer tot bewustzijn te brengen, faalden. Zijn naam is P. Visser. Het vreemde stoomschip zit op ongeveer de derde bank van het strand. Voorloop - ™i men het niet kunnen be reiken. Uit Noord-Holland. Gisteravond is het dijkje, liggende voor Noorddijk. de verbinding tusschen Wormcr- veer en West-Knollendam, bijna onder den druk van het hooce Zaan water bezweken. Er werden gaten geslagen, doch dank zij 't doortastend optreden van gemeentewerken, politie en polderbestuur, konden deze ge stopt worden. Wanneer men het water niet had kunnen tegenhouden zou het Noorddijk hebben bereikt, over dezen dijk. die veel te laag is, den Westzaanpolder zijn binnenge drongen en den geheelen Zaanstreek in ge vaar hebben gebracht. In de buurt van Ilpendam zijn verschil lende weilanden onder water geloopen. Ook bil het Noord-Hollandsch Kanaal tusschen Alkmaar en Den Helder slaan vele koolvel den blank. Uit Zwolle. Tengevolge van den storm is een ge deelte van de stad Zwolle onder water ko men te staan. De Thorbcckegracht. de Bui tenkant en de Kerkstraat zijn o.m. onder geloopen. Men is ijverig bezig dammen aan te leggen om de buitenwijken voor onder- loopen te behoeden. De Iramdienst Hasselt Zwartsluis is gestremd. Uit Dordrecht. De storm uit het Zuidwesten heeft te Dordrecht hoog water veroorzaakt, hooger dan sinds 1916 het geval is geweest Heden morgen te 3.45 uur bere-ikte het water een hoogte van 3.27 M. hoven A. P. In 1916 was de hoogsle stand 3.43 M. Tengevolge van het hooge water is de geheele oude stad, liggende tusschen de Merwede en de Oude Maas en begrensd door den Noorden- dijk, den Riedijk. de Voorstraat. De Prin senstraat en den Zuidweg hedenmorgen on der water geloopen, Honderden kelders, en laaggelegen woningen werden overstroomd. In de elcclrische centrale, die aan den Noor- dendijk ligt. onstond korstsluiting. Hierdoor werden alle omliggende gemeenten, die van Dordrecht stroom betrekken, van electri- schen stroom verstoken. De storing duurde van hedenmorgen half vijf tot on geveer negen uur. Gedurende dien tijd stond alles in en om Dordrecht stil. Ook de wa terleiding werkte niet. Te negen uur was de storing opgeheven. Tegen acht uur hedenmorgen was het water zoover gezakt, dat de straten in de stad weer watervrii waren Uit Amsterdam. Tengevolge van den hevigen regenval is gisteren grondwater binnengedrongen in het ketelhuis van het Beursgebouw aan het Damrak te Amsterdam. In verband hiermede kon vanmorgen de stookinrichting niet func- tionneeren Dadelijk nadat het euvel ontdekt wan is de brandweer aan het werk g^losren cm het ketelhuis leeg te pompen, een werkje dal niet veel tijd in beslag nam De verwar ming van het gebouw was dan ook in den np van den morgen weer in orde. Uit Amersfoort. T< Amersfoort is het water in de haven van de Eem 1.25 Meter gestegen. Er werd nog meer was verwacht yoor hedenmiddag drie uur. als het hoogste niveau voor van daag bereikt zou zijn. De kaden aan de haven staan onder water, evenals de wei- Janden langs de Eem en de landerijen langs de Barneveldschebeek, welke laatste geen uit loozing heeft. De wee naar Bunschoten is nog vrij. Uit Volendam. In den afgeloopen naclit bereikte de slorm Ie Volendam zijn hooglepunt. Aan houdend gierde de nu naar het Noordwesten geloopen wind met geweldige kracht over de lage huisjes langs den dijk en door het want der in de haven wiegelende bootjes, die het zeer zwaar te verantwoorden hadden. Won der boven wonder heeft de storm tot dus verre nog niet veel schade aangericht. De hevige regens hebben onderlusschen het peil van het poldcrwater aanzienlijk doen stijgen, zelfs zoodanig, dat in den afgeloo pen nacht het polderdijkje dor Volendam- mermeer ernstig werd bedreigd. Verschei dene mannen hebben op de bedreigde plek zandzakken aangebracht, waardoor het ge vaar voorloopig is afgewend. Alhoewel de zeedijk voorloopig geen direct gevaar dreigt, is de dijkwacht in werking gesleld. Deze heeft den geheelen nacht een oog in het zeil gehouden. Hedenochtend te halftien was het peil hier 2.10 Meter boven A.P., hetgeen overeenkomt met dat tijdens den grootcn watersnood van 1910 Gelukkig is hel weer iels beter en rijst de barometer. Tal van visschors zijn bezig hun schuiieD goed vast te leggen Hierbij is hedenochtend een ongeval gebeurd, dat nog goed is afge loopen. Een 6-tal visschers begaf zich in een klein bootje in de haven. Hot vaartuig sloeg plotseling om en allen geraakten te water. Onmiddellijk scholen andere bootjes te hulp en men slaagde er in de mannen in veiligheid le brengen. Uit Lemmer. Deu afgeloopen nacht was het te Lemmer noodweer. Het zeewater was hedenmorgen tot 24 dM. boven N.A.P. opgezweept, waardoor met de zeesluis te Lemmer niet meer kon worden geschut. De Lemmer nachtboot „Groningen XV", ka pitein Schaafsma, die gisteravond te negen uur van Lemmer was vertrokken, met passa giers en stukgoederen, lag hedenmorgen te tien uur nog nabij Urk met een defect aan do machine voor anker. Tengevolge vaa den hoogen boezemwater- stanu in Friesland, 46 cM. boven zeepeil, is het provinciaal stoomgemaal nabij Taozjjl gis teren weer in werking gesteld. Uit Zwartsluis. Door den aanhoudenden hevigen slorm en den r.varen regenval is het Zwarte Water sterk gewassen. Het water bereikte heden nacht een sland van 2.39 M. boven N.A.P. en bleef nog slechts 40 c.M. beneden den kruin va'' der dijk. Hedenochtend echter is het niveau gedaald tot 2.35 M. boven N.A.P. Sinds het jaar 1916 heeit het water dezen stand niet bereikt. De dijk tusschen Hasselt en Zwartsluis verkeert in slechten staat. Op enkele punten wordt hij versterkt. Uit Baain. Tengevolge van den hevigen storm uit het Westen is het Zuidorzeewater over de pol derdijken heengeslagen. De Eemnesser- en Baarnschepolder loopen langzaam onder. Men verwacht een hoogen vloed. Nog meer schepen gestrand. Gedurende den afgeloopen nacht heelt de slorm in alle hevigheid voorlgewoed langs de Noord-Hollandsche eilanden Behalve de reeds gemeldde zijn nog verscheidene an dere schepen gestrand. Van Terschelling wordt ons geseind, dat een Deensch stoomschip over den Engelschen Hoek is geslagen en vlak voor de haven van de Jacobsruggen is gestrand. De red dingeboot „Brandaris" ie bij hot schip ge weest, doch de opvarenden willen het vaar tuig niet verlaten. Evenmin wenschen zij hulp van een sleepboot. De kapitein denkt niet hoog water op eigen kracht te kunnen vlolkomen De reddingsboot „Brandaris" is den ge- hooien nacht in de weer geweest Omstreeks Iwaalf uur werden noodseinen onlvangen van twee stoomschepen Een was geslrand ou de kust van Vlieland en een op den En gelschen Hoek Beide schepen konden ech ter met hoog water op eigen kracht vlot komen en zijn hedenmorgen omstreeks zes uur naar zee teruggekeerd. De reddingsboot is tor plaalse geweest, doch toen waren de schepen reeds weer vlot Op het eiland Terschelling heeft de 9torm groote schade aangericht. Vele huizen heb ben stormschade geleden. Van Ameland wordt ons geseind, dat op de noordkust een scheepje is geslrand, ver moedelijk een Noorsche houtboot. Het is vermoedelijk reeds door de bemanning ver laten De reddingsboot van Holm vaart uit om le trachten het schip te bereiken Op de Zuidkust van het eiland zijn de duinen over een diepte van twintig meter afgeslagen. Vele huizen zijn door den storm beschadigd De kracht van den slorm is in do ochtenduren afgenomen Zestien schipbreukelingen te IJmniden aangebracht. Te IJmuiden is bericht ontvangen, dat de stoomtrawler „Johanna" YM 12 op weg is naar de haven met zestien schipbreukelin gen aan boord. Later wordl gemeld dat het leden zijn van de bemanning van een Noorsch schip, dat op de Noordzee is vergaan. De Harwichboot gisteravond toch vertrokken. Uit Hoek van Holland wordt gemeld aan het „Hbld." dat in den loop van den avond de lijken zijn aangespoeld van twee der mannen, die bi; de stranding van de Peter Michilsen om bet leven zjjn gekomen. Het lijk van den Vlissingschen loods is nog niet gevonden. De correspondent schrijft verder: Den geheelen avond loeide de storm door. zoe nu en dan joegen regenvlagen over het land. Geen schip waagde zich naar buiten. Het liet zich aanzien dat de Harwichboot ook bin nen zou bijjven. Met zeven trossen lag de St. George aan de wal gemeerd, waaronder twee geweldig dikke mani.la.trossen. Te omstreeks één our kwam evenwel de zeesieephoot „Gan ges' om vast te maken aan de Harwichboot en om kwart over een trok deze groote slee per he* schip van den kant. Onmiddellijk daarna voer de St. George op eigen kracht den Waterweg af. Nog binnen de pieren stei gerde de boot al geweldig; de pieren erden voerbg gevaren. Het gevaar was voorbij. Hel dcklicht verdween langzaam. In den storm nacht. De lichten op de beide pieren doofden en gloeiden aan, en ver in zee waakte het licht van het vuurschip „Maas." Baggermolens gezonken. Hedenmorgen is een baggermolen van da Ia. Paen op do Nieuwe Merwede bij Werken dam gezonken. De baggermolen „De Gimp" uit Sliedrecht, is op do Zuiderzee gezonken. Eenige leden V3n de bemanning zijn gered. Omtrent het lot der anderen is nog niets bekend. Uit Markon. Hedenmorgen is het eiland Marken over stroomd. Reeds gisteravond vluchtten de be- weners naar de zolders der huizen. De stranding der Sagnnto. Volgens te IJmuiden ontvangen berich ten bestaat de bemanning van de „Sagunto" uit 23 koppen. Daar tot nu toe geen lijken zijn aangespoeld, neemt men aan, dat alle loden der bemanning zich nog op het wrak bevonden. Uit GeertrnMenberg. Hedennacht is bij Geetruidenberg in den spoordijk een gat van ongeveer 7 meter ge el ageo. De reizigers va nde richting Lago Zwaluwe en Den Bosch moeten to Geec- truidenberg overstappen. De rails zijn ver schoven. Te Raamsdonkvecr moesten bewoners van tal van arbeiderswoningen naar elders vluchten. Kond Gear kruidenberg staat zoover het oog reikt, alles onder water. STADSNIEUWS. ACADEMISCHE EXAMENS. •Geslaagd zijn voor Het doctoraal examen geneeskunde de lieeren J. A. Kreutzwcnde- dich von dom Borne (Den Ilaag) en H. C. Berghuis (Rotterdam) en voor hel doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer N. C. J. Snouck Hurgronje (Den Haag). Tot ouderlingen bij de Gereformeerde Kerk zijn gekozen de hoeren: W. G. Aldershof, A .Baan, J, J. van den Berg, A. Bog3ards, H. N. Gijsman, G. de Jong Ezn., J. M. de Koning, H. Lambooij, C. Mul. der, D. Nieuwenhuis, L. C. J. Ober, K. van Steenwijk en J. Wolters. Eu tot diakenen zijn gekozen de heeren: J. Boter, M. Heemskerk, P. Jasperse, H. C. de Jong, P. Kwaadgras, A. Parmen- tier cn P. van Weeren Jr. Omstreeks drie uur is een handwagen op do Blauwpoortsbrug door de N.Z.H.T.M. aau- geredan en totaal vernield. De karrijder kwam er met den schrik at Door de onderofficieren van het Ge Heg. Veldartillerie is een muziekvereeniging opgericht welke de naam zal dragen van ,,'t Zesdo". DE TOESTAND VAN JHR MR. RUÏS DE BEERENBROUCK. De omstandigheden in aanmerking geno men kan de toestand van den voorzitter der Tweede Kamer, jhr. inr. Ruys de Bee- renbrouck, minister van Staat, zoo gunstig mogelijk worden genoemd. ROOFOVERVAL TE ULVENHOUT. Een oude man neetaeslagen Hpt huisje in brand gestoken. Te Ulvenhout beeft in den nacht van Za terdag op Zondag een brutale roofoverval plaats gehad. Achter de boterfabriek op den weg van Chaam naar Ulvenhout, woon de alleen in een huisje een oude man, P« van der Burgt geheeten. In genoemden nacht drongen twee of drie gemaskerde bandieten de woning binnen; met een bard voorwerp sloegen zij den man neer en doorzochten vervolgens het geheele huis. Waarschijnlijk hebben zü weinig of niets van hun gading gevonden. Daarna staken de bandieten het huisje in brand. De oude man is m zeer ernstigen toestand met vijf gaten in het hoofd, een wonde aan de hand en een verbrand been in het Sint Laurentius-ziekenhuis te Ginniken op genomen. Hij is geheel overstuur en weet niet precies te vertellen, wat er gebeurd is en of hij door twee of drie manned is overvallen. Zijn toestand is niet direct levensgevaar lijk. Het huisje is geheel afgebrand. Omtrent den roofoverval vernemen wij nog nader dat het slachtoffer P. van der Burg een G9-jarige arbeider is, die reeds 45 jaren in dienst is bij de familie P. De da ders zouden zich slechts meester hebben kunnen maken van een portefeuille met en kele guldens daar v, d. B. gewend was zijn geld bij de familie P. in bewaring te ge ven. Het huisje ligt op ongeveer 120 M, afstand van den provincialen weg Ghaam- Ulvenhout. Nader vernemen wij nog, dat de politie twee verdachte personen uit Ginneken ge arresteerd heeft en dat bij hel ingestelde onderzoek naar de door de daders achter gelaten sporen een politiehond goede dien sten heeft bewezen. Van den man is niet een been, doch een been en een voet verbrand. De hoofdwonden vertoonen sporen van een breekijzer. De gewone audiëntie van den Minis ter van Justitie, zal Vrijdag. 30 November a s. niet plaats hebben. LEIDEN. 2f Nov. 1928 Lridsche Eieren- veiling L. E. V. Totale aanvoer 1538 stuks. De prijzen waren: Kipeieren van f. 10.60 tot f. 12.40. Eendeneieren van f. 6.55 tot f. 8.30 per 100 stuks Handel matig. ROTTERDAM. 26 November Veemarkt. Aangevoerd 577 veile runderen. 169 vetle kalveren 1173 schapen of lammeren 1180 varkens Koeien 49—51 42 1/245 26— 31. ossen 45—48. 4042 1/8 37; kalveren 82 1/2—87 1/2, 72 1/2—77 1/2, 60—65 schapen 3035; lammeren 2229; var kens 37, 36 1/2, 36.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3