GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. MOTOR TEGEN AUTO OPGEREDEN. Een man ernstig gewond. Gisteravond ruim halfzeven is op den Scbeveningscheweg bij de Kerkhoflaan te Deo Haag een motorwielrijder, de 26-jarige jjeer W. K., uit de Laan van Rustenburg, tegen een auto, die hij niet tijdig genoeg voor zich zag, opgereden. Met een hersen schudding en hoofdwonden moest de heer 1 k. naar het ziekenhuis worden overge bracht. Een dame, die op den duo zat, kwam met den 9ohrik vrij. EEN GEHAVENDE TREILER. Te IJmuiden is van de visscherij binnen gekomen de stoomtreiler Raaf IJm. 452. Van dit schip was door den storm de brug groo- ten deels weggeslagen en het stuurrad ver nield. Men heeft toen met roeispanen het stuurrad weer bruikbaar gemaakt en het kompas heeft men in een vischmand ge hangen. Met deuren van kasten heeft men een beschutting voor de brug gemaakt. Met deze primitieve middelen heeft men het scbip behouden binnen weten te brengen. De schipper en verscheidene leden der bemanning hebben verwondingen opge- loopen. BRANDWONDEN BEKOMEN. Gisternacht heeft bij het afsteken van Hoogoven II te IJmuiden de arbeider C. K. gehuwd en wonende te Wijk aan Duin. zeer ernstige brandwonden over het geheele li chaam gekregen, zoodat directe opneming in het Roode Kruisziekenhuis te Beverwijk noodzakelijk was. OVER DEN KOP GESLAGEN. Te Santpoort is een auto, toebeboorende aan den heer v. d. S. te Bennebroek, over ien kop geslagen. De heer v. d. S. zat naast ien chauffeur en was op weg naar den Hei- ter. De heer v. d. S. waarschuwde den chauffeur, dat zij aan het einde van den asfaltweg waren gekomen. Door deze on- Terwachte waarschuwing trapte de chauf feur op de remmen, waardoor de auto slipte, een hal ven slag omdraaide en over den kop sloeg. De heer v. d. S. brak zijn linkerarm. BRAND. Gistermiddag brak te Koevorden brand uit in den galanteriewinkel „de Goed- koope Bazaar". De geheele inboedel en op geslagen voorraad, ook die voor St.-Nico- laas is door den brand en door waterschade vernield. V erzekering dekt de schade. Door het actieve optreden van de gemeentelijke brandweer bleef de brand tot dit perceel beperkt, al ondervonden de beide naastwo- Denden, de fa. Thipsen, confectiemagazijn en DusseJjee, bakkeT, aanzienlijk nadeel door waterschade. Te Veur is gisteravond, om half zeven, brand uitgebroken in een groote houten oods van den tuinder Hooijmans, welke zich langs de baan van de electrische tram Leiden—Den Haag bevindt. Een oogenblik icheen het of het vuur zou overslaan naar het gebouw van de gewapend betonfabriek der firma Christian] en Nielsen. Door de gunstige windrichting bleef dit gebouw echter gespaard. De pas aange- chafte en voor het eerst dienst doende motorspuit kwam eerst drie kwartier na het begin van den brand ter plaatse en had peinig meer te doen, daar het houten ge bouw, dat grootendeels met rietmatten was revuld, inmiddels nagenoeg was afgebrand Verzekering dekt de schade. De oorzaak onbekend. De woning van H. Koops te Emmercom- lascuum is een pTooi der vlammen ge- rorden. DE 5000ste, DIE GEEN 5000ste WAS. Al het kind van de rekening op zijn eersten levensdag. Hel grensdorp Goirle CN.Bheeft zijn flOOen inwoner geboekt. Het was er wat trot|ch op. Dal bleek 'oldoende uit het feit, dat het gemeente bestuur een spaarbankboekje van f. 50 l'sponibel stelde en van particuliere zijden cadeaux in grooten getale binnenkwa- nen. Maar nu heeft zich een merkwaardig ge tal voorgedaan meldt de „N. Venl. Crt." De gelukkige vader van het kind, dat de MOe bleek te zijn, is een kantoorbediende, '«en zijn dan ook de cadeaux overhan- Std. Maar nauwelijks had hij het gemeente- inis verlaten of er vervoegde zich een ndere vader die een kind kwam aangeven, aleerder geboren was dan de spruit an den kantoorbediende. Helaas, hij zag het fortuin langs zijn ■"■is voorbijgaan. Immers, men telt eerst hu tol de bevolking, wanneer men officieel 'P den Burg. Stand is ingeschreven. En zoo kan het dan ook gebeuren, dat de 'lelijke 5000ste, officieel de 5000ste niet is. TOCH NOG GERED. Toen de beurtschipper M. de Bloem© Maandagavond te Goedereede laveerde om 10 de haven te komen, zag hij dat er van e^Q schip, dat ongeveer 200 M. voor hem T°er, een man overboord sloeg. Door den tooom dieef de drenkeling naar het schip TlD De B., doch voor hij bij het vaartuig **8. zonk hij De B. deed pogingen hem te *edden, door blindelings een schippershaak 11 bet wateT te slaan, echter te vergeefs. Lty aandringen van zijn knecht, sloeg hij °fuiaals de haak in het water en haalde °®n den drenkeling naar boven. Het ge- hem den man, die reeds bewusteloos door toepassing vaD kunstmatige •©haling tot het bewustzijn te brengen. EEN WOESTELING. J Tinallinge onder de gemeente Baflo een ernstige vechtpartij plaats gehad, ■■o zekere P. ter M was beschonken thuis 1*1tomen. Zijn vrouw maakte hem hiervan EÏÏ'Ö^ijt waarop ter M. zoo kwaad werd, 3 Mj zijn vrouw te lijf ging en haar af ranselde. De oude vader van ter M., die bij hem inwoont, ging hulp roepen bij de bu ren, uitroepende: ,,P. wil zijn vrouw ver moorden!" Eenige jonge mannen kwamen te hulp doch nauwelijks waren zij aan de deur van ter M. gekomen, of deze verscheen met een groot slagersmes, waarmee hij als een bezetene om zich heen sloeg, waardoor een zekere M. P. aan den pols ernstig werd gewond, evenals R. v. O. Deze laatste wond zich hierover zoo op, dat hij ter M. met een tang ging afranselen, waardoor deze ver schillende gapende wonden aan zijn hoofd kreeg. Onmiddellijk werd de hulp der poli tie en van den dokter ingeroepen, die da delijk verschenen. Na van half acht tot tien uur des avonds met de gewonden bezig te zijn geweest om deze te verbinden, was intusschen de kalmte onder de ingezetenen van het anders rustige dorpje weer ingetre den. Proces-veTbaal werd opgemaakt. ONDER EEN AUTO. De wielrijder P. v. d. Velde uit Herpen (N.-Br.) is op den rijksweg Den Bosch Grave onder de gemeente Schaaik door de auto van den heer T. uit Beugen (N.-Br.), welke uit de richting Den Bosch kwam, van achteren aangereden en dood opgenomen. De heer T., die zelf zijn lichten had ge- demt, heeft den wielrijder niet gezien door het verblindend licht van een uit de rich ting Grave komende auto. De verongelukte 45-jarige P. v. d. Velde laat een vtouw en zes kinderen achter. OFFERBLOK OPENGEBROKEN. In de O.L. Vrouwekerk te Maastricht is gisternacht een offerblok opengebroken. De inhoud, vermoedelijk f. 30 is ontvreemd. GESTIKT. Te Dokkum is een bejaarde arbeider van de firma Fokkens in de roef van zijn vaar tuigje door kolendamp om het leven ge komen. „Ik heb in een uur dansen geleerd," ver telde hij trotsch. „Dat dacht ik al," antwoordde zij. BUITENLANDSCH GEMENGD. ONTPLOFFING IN EEN FRANSCHE PATRONENFABRIEK. In eon kogelfabriek te Vincennes heeft een ontploffing plaats gehad. Deze fabriek ligt tusschon de schietba nen van de artillerie en de renbanen van St. Maure. De ontploffing was zoo hevig, dat do knal op een afstand van verscheidene K.M. werd gehoord. In de omgeving werden tol van vensterruiten vernield. Men gelooft, dat de ontploffing heeft plaats gehad in een lokaal, waar het kruit werd gezeefd. Echter is het ook mogelijk, dat bij het transport een kist met slag hoedjes is ontploft. Het was een geluk, dat zich geen opslagplaats van munitie in de onmiddellijke nabijheid bevond. In de fabriek zijn ongeveer 1000 burger lijke personen werkzaam onder leiding van genieofficieren, Het aantal dooden en ge wonden is nog niet bekend. Gisteravond om 6 uur waren 4 lijken, die ten deele onherkenbaar waren onder de puinhoopen vandaan gehaald, benevens 2 zwaar gewonde vrouwen ,die naar een zie kenhuis zijn overgebracht. Painlevé de minister van oorlog was spoedig na de ontploffing ter plaatse. Hij gaf aan de politie opdracht om een onder zoek in te stellen, of men wellicht met een misdadigen aanslag heeft te doen. OP TREINEN GESCHOTEN. Op het traject DüsseldorfDuisburg is gisteravond in de nabijheid van het station Grossenbaum op rijdende personentreinen geschoten en met steenen geworpen. Er werd niemand gewond. De rijksspoorweg directie Elberfeld, heeft op de aanhouding der daders een hooge belooning gesteld. VERDUISTERING. Te Berlijn is gearresteerd de 29-jarige boekhouder Fritz Puschner, die van twee groote firma's in zijn geboorteplaats Wee- nen ieder 5000 dollar had verduisterd en vervolgens was gevlucht. Hij werd sinds zeven jaar door de politie gezocht. De Berlijnsche politie zoekt op het oogen blik naar den 33-jarigen kassier Wilbcun Hartwig, die bij zijn firma te Hamburg 150.000 mark verduisterde en eenige dagen geleden toen zijn misdrijf dreigde uit te komen met de Noorderzon vertrok. AARDBEVING. Gisternacht werd te Erlau een aardbe ving waargenomen, welke zes minuten duurde en van een sterk onderaardsch ge rommel vergezeld ging. De schilderijen aan wanden kwamen m beweging, deuren spron gen open en talrijke inwoners van Eriau ontwaakten uit hun slaap en vluchtten de straat op. Schade werd niet aangericht en ook zijn er geen persoonlijke ongevallen voorgekomen. Reeds gisteravond te 23.20 uur werd een zwakke aardbeving waargenomen. TRAGISCH ONGEVAL BIJ SCHUTTERS FEEST. Bij een schietwedstrijd van .een Tsjecho Slowakschen schuttersbond, weigerde het geweer bij een der deelnemers. Toen de voorzitter van den bond het ge weer wilde nazien, ging het schot plotse ling af, en de kogel trof zijn zestienjari gen zoon, die bij de schijf bezig was, in het hoofd. De jongen was op slag dood. TWEE VERKEERSONGEVALLEN. Maandag vonden in Polen twee verkeers- ongevallen plaats, die beide doodelijke ge volgen hadden. Bij een spoorweg-overgang nabij Rogow werd een wagen door een trein gegrepen en geheel verpletterd. De inzittenden twee volwassenen en een kind, werden op slag gedood. Ook de paarden lieten bij het ongeval het leven. De baan wachter, die door nalatigheid verzuimd had, de spoorboomen te sluiten, is gear resteerd. Nabij Jaramcze raakte een auto, be stuurd door een geneesheer, d*. Roth, op een smallen dijk aan het slingeren en storrt-e van de 6 meter hooge helling. Van de 5 inzittenden werd 1 gedood, terwijl de anderen zwaar gewond werden. CHINEESCHE ZEEROOVERS AAN T WERK. Een Chineesche jonk is door 60 piraten op de Yangtse na een wanhopigen tegen stand overmeesterd. De bemanning van IS personen werd overmand en 15 hunner wer den vermoord, waarna de lijken overboord geworpen werden De jonk werd slechts vrijgelaten, nadat een bedrag van 16000 Mexicaansche dol lars als losprijs werd betaald. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter heeft veroordeeld: C. v. d. L., Waddinxveen, Fietsen zon der licht f. 3 of 2 d. A. S. Sassenheim. Overtreding leerplichtwet f. 5 of 3 d. li. V. Zwervende. Openbare dronkenschap id. M. J. M. vt. R. V., id. id. id. D. v. d. V. id. id. id. 1). K. Een bevel van een verkeers agent niet opvolgen f. 3 of 2 d. P. W. de B. id. id. W. v. d. B. id. id. J. A. B. id. id. D. v. B. Geen rijbewijs vertoonen id. G. F. B. Amsterdam, id. f. 6 of 3 d. M. de J. Veur, id. id. P. C. v. d. B. Noordwij- kerhout. Met een voertuig rijden zonder licht f. 3 of 2 d. J. L. Fietsen zonder licht id. W. H. Den Haag. Fietsen zonder re flector id. L. J. L. V. id. f. 1 of 1 d. C. K. Met een handwagen rijden in de Hoogt. Kerksteeg 12 of 1 d. G. K. Sassenheim. Zich met een brandende sigaar bevinden in een autobus, id. P. G. L., idem. Fietsen zonder reflector f. 3 of 2 d. H. N. H. Lisse. id. id. S. H. D. zwervende. Openbare dron kenschap f. 5 of 3 d. G. V. Stompwijk. Va ren zonder vergunning f. 10 of 5 d. J. ten D. Rijnsburg. Overtreding leerplichtwet f. 3 of 2 d. F. v. E. id id. id. D. de K. id. id. id. J. K. id. id. f. 2 of J d. A. v. d. M. id. id. f. 3 of 2 d. N. v. N. id. id. 2 x f. 3 of 2 x 2 d. D -S. id. id. f. 2 of 1 d. C. H. wed. de M. id. id. f. 1 of 1 d. A. F. Noord- wijk. Met twee personen op een rijwiel plaats nemen f. 2 of 1 d. W. Z. id. id. id. L. F. Bleyswijk. Met een auto rijden over een gesloten weg f. 3 of 2 d. F. J. v. D. Voorhout. Overtreding leerplichtwet f. 5 of 3 d. W. P. G. H K. Katwijk. Fietsen op een voetpad f. 2 of l d. C. v. B. id. Loopen op verboden grond f. 3 of 2 d. P. D. Vlaar- dingen. Zich met een auto bevonden op een openbaren weg zonder licht en zonder rood achterlicht 2 x f. 2 of 2x1 d. J. de G. Haarlemmermeer. Met 'n auto rijdeD zonder verlicht nummer en letter en zonder rood j achterlicht 2 x f. 3 of 2x2 d. 0. W. D.. Den Hang. Fietsen zonder licht f. 3 of 2 d. A. K. Amsterdam. Varen zonder vergun, ning. f. 10 of 5 d. .T. G. Wecsp, id. id. W. .T. K. id. id. "W. O.. Katwijk, id. id. W. v. V. 's-Gravenlandj^id. id. H. P. J. B. Links van den wee fietsen f. 1 of 1 d. C. J. v. D. id. id. D. W. Noordwijk. Openbare dron kenschap f. 5 of 3 d. P. B. zwervende, id. id. J. H. v. L. Fietsen door een verboden steeg f. 2 of 1 d. M. L. Links van den weg fietsen f. 1 of 1 d. H. J. P. Op de klinker bestrating fietsen id. G. B. id. id. J. L. V. id. id. M. v. d. S. id. id A. L. id. id. A. O. Fietsen zonder bel id. N. K. Fietsen zoDder reflector f. 3 of 2 d. H. S. T. Fietsen zon der licht, id. M. S. id id. J. P. v. d. B. id .id. M. v. L. id. id. J. V Met een voer tuig rijdej] zonder licht id. R. P. vt. J. R. Openbare dronkenschap f 5 of 3 d. D. de J. Den Haag. Openbare dronkenschap f. 5 of 3 d. J. S. Katwijk id. id. F. S. Op den openbaren weg muziek maken f.'l of 1 d. A. v. S. den B. id- id. F. G. S. id. id. W. L. Met een voertuig de Mare berifden in de richting Oude-Vest f. 2 of 1 d. J. P. de B. Fietsen zonder reflector f. 3 of 2 d. C. M. id. id. G. Th. K. id id. G. Th. K. id. f. 1 of 1 d. C. A. A. H. id. id. R. P. de G. Fietsen zonder reflector f. 3 of 2 d. C. H. B. Alphen a. d. Rijn. Tc snel varen f. 10 of 5 d. C. v. E. Noordwijkerhout. Loopen op verboden grond f. 3 of 2 d. P. v. R. Geen geldig rijbewijs vertoonen. Geen straf Waar geen woonplaats van de verdachten is vermeld, is deze Leiden. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Ter zitting van het kantongerecht te Alphen werden door den kantonrechter mr. A. N. L. Otten de navolgende zaken behandeld. liet eerst had zich te verantwoorden G. V. te Woubrugge, wiens zaak ter vorige straf zitting was uitgesteld teneinde Burgemeester en Wethouders van Woubrugge te hooren. Verdachte stond terecht omdat hij in strijd met de desbetreffende politieverordening der gemeente Woubrugge onvoldoende privaten aanwezig had gehad bij de door hem verhuur de woningen. Als gemachtigde trad voor hem op mr. I. A Risseeuw. Het bleek dat getuige Bouw man destijds Burgemeester der gemeente Woubrugge, thans te Overschie, niet was verschenen. Nadat getuige C. W. L. de noo- dige verklaringen had afgelegd, eischte de Ambtenaar O.M. een geldboete van f. 3, of 3 d. De gemachtigde van verd. hield een breedvoerig betoog en meende dat in deze zaan verd. zou moeten worden vrijgespro ken. De Kantonrechter dadelijk vonnis wij zende sprak verd. vrij. N. C. A. v. d. L., die ter vorige straf zitting had terecht gestaan wegens overtr. der invaliditeitswet was heden niet versche. nen. Als getuige werd gehoord de heer Goslinga, Voorzitter van den Raad van Ar beid te Leiden, die als zijn meening te kennen gaf, dat verd. voor den gemoedsbezwaar- den arbeider toch moest plakken. Erich f. 10, of f, dagen vonnis conform. N. B. moest terechtstaan omdat hij geen aangifte had, gedaan van mond- en klauwzeer waaraan zijn vee lijdende was. Getuige vee arts K. R. Kuiper alhier, zette uiteen dat de ziekt, dit jaar zeer licht was en de verschijn selen door een minder nauwkemrig landbou wer moeilijk waren te zien. Verd. hield dan ook vol dat hij aan zijn dieren niets had be merkt en eerst later toen den veearts hier op gewezen had geconstateerd dat de beesten lijdende waren aan bedoelde besmettelijke ziekte. Nadat nog de veeopzichter H. S. de noodige verklaringen had afgelegd, eischte de ambtenaar OJ1. een geldboete van f. 15, of 5 dagen conform welken eisch verd. werd veroordeeld. C. G. te Nieuwkoop had met zijn motor rijwiel brj het achterop rijden van een door een meisje bestuurd rijwiel langs den ver keerden kant gepasseerd, waardoor een aan rijding was veroorzaakt. Verd. gaf het beau ten laste gelegde too en kon geen verklaring geven hoe het ongeluk gebeurd was, ter zir ung nam verd. een coulante houding aan door aan het aangereden meisje de veroorzaakte scuade te vergoeden waarna de ambtenaar, rekening houdende met het feit dat hij reeds de schade betaalde, slechts een geldboete eischte van f. 15,of 5 dagen, waarna de kantonrechter hem veroordeelde lot betaling van f. 10,subs. 5 d. P. K. te Nieuwveen stond terecht omdat hij zond verlof bier had verkocht. Getuige V. de J. bevestigde zijn proces-verbaal, waar na de ambtenaar O.M. een geldboete eischte van L 60,of 10 dagen conform welken eisch verd. werd veroordeeld. Eveneens wegens overtreding der diankve*, het tappeD van sterken dranu zonder ver gunning, had zich te verantwoorden J. P. te Nieuwveen. Verd. gaf de hem tein laste geleg. de overtredingen toe en voerde overigens niets tot zijne verdediging aan. Eisch 2 m. L 40,—, ol 2 m. 10 d. Vonnis conform. De strafzitting kenmerkte zich door een groei aantal zaken; niet minder dan 113 verdachten waren opgeroepen, zoowel voor leerplichtwet overtredingen, vissohen zonder vergunning en rijwiel berijden zonder licht, werden straffen opgelegd van L 5,of 3 dagen, waarvan de meeste zaken bij verstek. DE VERWISSELDE ALBERT CUYP. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft in de strafzaak met betrekking tot de verwis selde Albert Cuyp het onderzoek niet vol ledig verklaard en een nader getuigen verhoor op 20 December n.s., 's nam. 2 uur, gelast. INBRAAK TE WASSENAAR. Voor de Haagsche Rechtbank had zich te verantwoorden de etalier F. G. F. P. uit den Haag, thans gedetineerd, wegens dief stal onder verzwarende omstandigheden. In den nacht van 22 op 23 October heeft verdachte zich, na verbreking van een ruit, toegang verschaft tot een villa aan den Duinvoelweg onder Wassenaar en daaruit een partij sieraden e.d. ontvreemd. Korten tijd na het plegen van hel misdrijf heeft verdachte te Doorn getracht de gestolen voorwerpen wederom te verkoopen aan den zoon van den bestolene. De onderhandelin gen hierover werden later in den Haag voortgezet en verdachte is toen aangehou den door de inmiddels gewaarschuwde polilie. Eisch: 1 jaar gevangenisstraf. POGING TOT DIEFSTAL MET GEWELDPLEGING. Voor de Rotterdamsche reciitbanu hacft terecht gestaan de 26-jarige los-werkman A. S., gedetineerd, verdacht van poging tot diefstal met geweldpleging. Verdacüte zou op 7 Juii des avonds te elf nur met het oog merk weg te nemen wat van zijn gading zou zijn .vermomd binnengekomen znn in het kantoor van de N.V. bakkerij De "Standaard aan de Willebrordusstraat te Rotterdam en zoo noodig daarbij geweld te plegen op den kassier K. Versluys, dezen een met scherp feladen revolver op de borst hebben gezet, rjn bedoeling om te stelen was verijdeld door de van zijn wil onafhankelijke omstandigheid, dat Versluys hem brj den pols greep en om hulp riep, waarop andere personen te hulp snelden, althans, dat Versluys om hulp riep, waardoor andere personen werden gewaar schuwd, die verdachte overmanden. De president begon het verhoor van ver dachte met te vragen hoe bij tot een zoo ern- eug misdrijf dat gelukkig niet veel voor komt, was gekomen. Had je zoo iots in de bioscoop gezien? aldus mr. Canes. Je hebt je nog vermomd ook, een baard aangeplakt. Verdachte: Ik rekende natuurlijk niet ge snapt te worden HÜ hoopte niet herkend te worden. Daar voor had hij zich een baard aangeplakt. Hij wilde niet Versluys dooden, alleen maar drei gen. .Maar hg had een leelyke strop gehad. Met een revolver kan hij wel omgaan, ujj is niet zoo zenuwachtig, dat de revolver zonder z$b wil zou afgaan. De Steun heeft bem ge dwongen te stelen. Ze hebben zonder reden den steun doen ophouden. De president: Heb je dan een recht op steun? Als een jonge krachtige man als jij wil werken, kan hjj werk vinden. Verdachte: Er zijn 10.000 werkloozen in Rotterdam. De president: Maar niet 10.000 broodbak kers. Verdachte had zeven jaren geleden de re volver zoo maar eens gekocht. Hij geeft ver der toe, door Versluys te zjjn binnengelaten en dezen te hebben aangepakt; het verloop van de dingen is daarna geweest, zooals in de dagvaarding staat. Getuige R. Versluys was op 7 Juli 's Za. terdags laat in het kantoor achter de bakke rij alleen- geweest om geld te tellen. Getuige ker.de verdachte. Verdachte: Ik dacht, dat er nog een andere Kassier was. Getuige verklaarde, dat verdachte had ge. zegd ,toen hij aan de deur van het kantoortje klepte, dat hij van den nachtvddgheidsdienst was. Hg moest „mijnheer spreken". Getuige had daarop geantwoord: Dan moet je hoven zijn: Verdachte had gereplioeerdMaar hij is niet thois! Verdachte was toen binnengeko men had een brief overgegeven en hic-ld te gelijk getuige, een revolver voor den neus, terwijl hij trachtte de buitendeur te sluiten. RECLAME. EEN GESCHENK VOOR HET LEVEN! Onverslijtbaar, door en door wit, met fraaien zilverglans, die bij normaal onderhoud blijvend Is. Ver pakt in elegante cassettes voor 6 of 12 personen. B. 17.25 tot 0. 73.25 Verkrllgbaar In de goede zaken. Vraagt gdtluatreerde prijscourant. Het gelukte getuige den man bij den pols te grijpen waardoor de loop van den revoiver oiitnoog ging; tegelijk riep getuige om hulp. Op den brief, dien verdachte overreikte, stond zjjn naam. De president tot verdnehte: Dat is nogal onhandig! Verdachte: Ik wilde Versluys niet de ge. legenheid laten dien brief te lezen! In de envelop bleek een stuk van een brief van Maatschappelijk Hulpbetoon te heooen gezeten Getuige ltad den man bij zijn pols gegre- pen en dadelijk om hulp geroepen. Verdachte: Hjj is dade.gk achteruit ge- locpen en begon toen te vloeken en te schreeuwen. De president tot verdachte: Speel nu hier maar niet den held. Verdachte: Hij speelt den held. De verdediger mr. A Blom woes er op, dat voor den rechter-eommissarri de verkla ring van getuige Versluys heel anders is geweest. Elke zin in het procesverbaal be gint met: Ik herinner mij niet goed meer Getuige ir. J. F. C. Versluys woont bo ven de bakkerij in de Willebrordusstraat. Ge tuige heelt om een uur of elf 's avonds hoo ren schreeuwen, is naar beneden gegaan en zag daar zijn neef, den kassier aan het wor stelen met S. Getuige wist niet wat er aan de hand was, maar is zijn neef tie hulp ge- sohoten. Getuige heeft verdachte aangepakt en tegen den grond gedrukt Het O.M., waargenomen door mr. J. A de Visser wees er op, dat verdachte ontsla gen bjj do bakkerij De Standaard, geen steun meer kreeg, en ten eindo raad dezen misdadi gen aanslag he9ft gepleegd. Op listige ma nier is verdachte binnengekomen. Hij is op heeterdaad betrapt, bij zjjn poging tot dief stal met geweldpleging. Een feit ia dat beide getuigen Versluys dezen man hebban gegre pen en hem belet hebben zijn voornemen uit te voeren. Verdachte neemt de dingen de wet stelt 9 jaar gevangenisstraf op dit ern stige misdrijf zeer merkwaardig op. Met een glimlach geeft hij hier op de hem ge. stelae vragen antwoord. Er is een psychia trisch onderzoek naar verdachte ingesteld. Daaruit is gebleken, dat hij volkomen nor- maai is. Er ri geen enkele reden om hem als psychopaath voor te stellen. In een reolassee- ringsrapport wordt een licht op 's maas om standigheden geworpen. Zijn vrouw mishandel de hij en zij is gelukkig nu door echtschei ding van hem af. Verdachte is reeds eenmaal veroordeeld. Begrijpelijk ri, dat getuige Ver sluys bang geworden is. Maar getuige ver klaart thans zich te herinneren, dat hij ver dachte bij zijn pols heeft gegrepen. Eisch 3 jaar en 6 maanden gevangenis straf. DE GASCORRUPTIE. Voor de rechtbank te Arnhem is gisteren behandeld de kwestie van de gascorruptio te Doetinchem tegen den directeur G. P., die wera gedagvaard terzake dat hij iö October 1926 vier gascomforen, gashaarden 6u één gasoven zou hebben ontvreemd ten nadeele van die gemeente, en dat hij voorts gedurende de jaren 19251926 den opzichter der gas fabriek, H. P., zou hebben bewogen, tot bet wegnemen van hoeveelheden gas en electrici. tedt. P. zou eveneens een gashaard en elec. trische stopcontacten gekregen hebben. De offioier van Justitie achtte diefstal van electrioiteit bewezen. Hij meende dat het mis drijf niet ernstig was en eischte L 100 boete, subs. 30 dagen hechtenis. Volgens „De Tel." stond hierna de op. zichtor terecht Tegen hem 'werd hetzelfde geëischt DE OOSTVAART OPEN WATER? Voor de Haagsche rechtbank heeft het O. M. bevestiging gevraagd van het vrijspre kende vonnis van den kantonrechter te Al phen a. d. Rijn, gewezen ton aanzien van een hengelaar, beschuldigd van overtreding van de visscherijwet, i.e. het visschen in da Oostvaart onder de gemeente tiazerswoude. Het gaat hier om de vraag oi genoemde vaart een open vaarwater ri, waarin men derhaive vrij mag visschen met den hengel. De Kan tonrechter meende deze vraag oevestigeud te moeten beantwoorden en het O, M. bij de rechtbank deelde deze meening. 3-2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7