Intvangen „De Klokkenwinkel" BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BEBICHTEM. 9 Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. fdenmiddag 3 uur. Het duooe pijltje geelt den stand aan yan slermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 744. Hedenmiddag 2 uur: 747. TELEGRAFISCH WEEKBERICHT raar waarnemingen in den morgen van 17 November, medegedeeld door het Kon Ned Met Insütuut te De Bildt. Hoogste stand 766.1 te La Coruna. Laagste stand 724.7 te Skagen. Verwachting tot den avond van 18 Nov.: Krachtige tot matige Zuidwestelijke tot »rdwestelijke wind. Zwaar bewolkt. Re- n- of hagelbuien. Iets kouder. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind hedenmorgen om 9 uur 10 aan e posten: Weest op uw hoede. LUCHTTEMPERATUUR. I uur voorm.: 8'A gr. C. (47 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 9*/i gr. C. (49 gr .F.). JOflWATERTUDEN TE KATWlK-a.-ZEE Toot Zondag. Hoogste stand des voorm. te 5 u. 50 min. Hoogste stand des nam. te 6 u. 12 min. Toot Baandag, Hoogste stand des voorm. te 6 u. 35 min. Hoogste stand des nam. te 7 u. 03 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zalerdag 4.34 n.m. tot 6.68 v.m. Zondag 4.32 n.m. tot 7 uur v.m. RECLAME. „M.V. - Bijzonder aardig! L. VAN GEELEN JRLEMMERSTRAAT 55 - TELEFOON 593 1509 lly'a stiefmoeder te praten, doch als hij ar weer aankomt vindt hij de vrouw ver- lord. Harry wordt verdacht en niets kan d onschuld bewijzen Een ellendige tijd Igt dan voor de verloofden. Doch op den itsten dag der terechtzitting geeft de ire moordenaar zichzelf aan, waarna Kry en Sally spoedig in het huwelijks- otje stappen en alle leed vergeten. ACADEMISCHE EXAMENS. Islaagd zijn: voor het candidaatsexamen iss. letteren mej. Kraak (Haarlem) (cum •de)voor het economisch candidaats- *men Indologie de heer W. F. van Leeu- id (Scheveningen)voor het doctoraal- wien rechtsgeleerdheid de heeren J. A. (Bussum), H. van Riel (Assen) en H. 1 A. vaD der Loos (Rijswijk Z.H.) - Voor het examen apothekersassistent 'en opgeroepen vier candidaten. Ge- zijn de dames M. J. Asselbergs, geb. Bas-Oha en G. v. d. Linde, geb. te )ben. In het bestuur van de. stichting het Werlandsch Natuurwetenschappelijk Mu- hebben behalve de heeren die wij eer- f noemden, nog zitting genomen de *ren prof dr. W. J. de Haas. prof. dr. W. Sitter, beiden alhier en dr F. G. Waller. Besloten is maatregelen te nemen om zoo mogelijk tot de oprichting van het iseum te geraken. "ft bestuur doet een beroep op al l^nen. die voorwerpen, instrumenten of Jmenten op natuurwetenschappelijk ge* <1 bezitten welke in aanmerking zouden Inen komen voor de verzameling van dit uitstek na'ionale museum, daarvan uedeeling te doen aan den secretaris- zingmeester dr. C. A. Crommelin, onder deur van het Natuurkundig Laboralo- 01 alhier. "-■ Vanwege de Leidsche afdeelingen van A C S. V. en de Vrijz. Chr. Stud. Bond "en dit jaar twee academiepreeken wor- gehouden in de Evang. Luthersche alhier De eerste wordt gehouden op jjensdag 21 dezer door dr. S. F. H. J. Ber- 'oach van de Sprenkel te Rotterdam. De heer Baart heeft volgend voorstel 1 den Raad ingediend: De Raad verzoekt W., dat deze zich zullen wenden h?t bestuur van de Stichting de Leid- e Hout met het verzoek, ook aan de r ln dienst 2ijnde arbeiders een Kerst- ,eerin? te verstrekken van 25 pCt. boven v^rdiende loon. J" B'i de firma J W Wolters. Nieuwe 2 alhier, zijn diverse Bekers, Lauwer- j..9011 Takken Gouden en Zilveren Me- Ij *s enz tentoongesteld Het zijn de i«u,n,,.Voor de te houden Pluimveeten- ok p -Lisse en Omstreken" te Lisse rii7»en.bp^rap van PIm f 1000 aan 8dd- In een modernen prachtig ruimen win kel. waarin oa flinke ruimte is voor een geriefelijke paskamer, heeft de heer F. van der Horst zijn heeren- en dameskteermakerlj van de Kraaierstraat 2 overgebracht naar de Korevaarstraat 3. Daar hoopt hij zijn sind9 1905 alhier ge vestigd bedrijf voort te zetten op den ouden voet. Dat wil zeggen dat de heer Van der Horst hier weer maatwerk hoopt te gaan maken- tegen billijke prijzen en van goede coupe. De nieuwe zaak ziet er werkelijk keurig uit en trekl wel de aandacht van wie de Korevaarstraat passeert. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rede van Lloyd George. Lloyd George heeft in een rede te Ash- ford zich nog al scherp uitgelaten. Hij zeide dat Duitschland aan ai zijn uit het Verdrag van Versailles voortvloeiende verplichtin gen had voldaan, de geallieerden echter niet. Hij wees er op dat het Verdrag be paalde, dat in geval Duitschland voor het verloopen van vijftien jaar zijn verplichtin gen was nagekomen, de bezettingstroepen direct teruggenomen zouden worden. Duitschland heeft aan zijn verplichtingen voldaan, doch toen het de ontruiming van zijn gebied verlangde, gaf men Duitschland ten antwoord: Voordat wij ontruimen, zou den wij gaarne weten, of gij bereid zijt, ons daarvoor een kleine betaling te geven. Dit was niet de wijze, waarop men de nako ming van verplichtingen mocht uitleggen. Het had veel weg van afpersing. De geal lieerden moeten nakomen wat zij beloofd hebben; anders zal in Europa de vrede niet komen. Lloyd George behandelde daarna de En- gelsch-Fransche vloot-overeenkomst en zeide te hopen, dat deze voorgoed van de baan was. Zoolang wij ons gegeven woord niet nakomen en met de geweldige bewape ningen voortgaan, is 'iet Volkenbondspakt, evenals het Locarnopact en het Kellogg- pact, een bespotting en voorspiegeling van valsche feiten. In dezeflde male als onze betrekkingen tot Europa hartelijker worden, worden onze bewapeningen grooter. Heel Europa neemt aan dit drijven deel en zeifs president Coolidge staat op het punt, zich daarin te begeven. Ik zal afwachten tot Duitschland een scheidsrechterlijke uit spraak verlangt tot regeling van de kwestie van het Rijnland. Dan kan men zien wat Locarno te beteckenen heeft en zal hel pact de vuurproef ondergaan. LUXEMBURG. Motie van vertrouwen. De regeering kreeg in de Kamer een mo tie van vertrouwen met 3116 stemmen. DUITSCHLAND. De bonw van den pantser- krnissr wordt voortgezet Het conflict in de metaal industrie. Gistermiddag is in den Rijksdag het debat over den pantserkruiser voortgezet. Het Rijksdaglid Brüninghaus (D V.) be gon met te zeggen, dat, terwijl de Rijksdag de rede van Wels moest aanhooren, de Fran9che Kamer haar vertrouwen in Poin- caré heeft uitgesproken. ,,Bij ons wordt daarentegen door motiep een nieuwe wig in ons volk gedreven. Ais hierdoor zware conflicten ontslaan en de positie van onze onderhandelaars over de regeling van het schadevergoedingsvraag9tuk verzwakt wordt dan is dat de schuld van de voorstellers der motie." Na Brüninghaus kreeg de democraat Lemmer het woord, die meedeelde dat de democraten het voorstel der soc.-democra ten niet zullen 9teunen. Hij behoorde tot degenen van zijn fractie die eerst na een zwaren strijd tot deze beslissing waren ge komen Dr. Wirth voerde het woord namens het Centrum. Hij verklaarde, dat de politieke atmospheer moet worden gezuiverd, wil men een regeeringscrisis vermijden Hij ci teerde uil een rede van een soc.-dem. af gevaardigde een verklaring omtrent den bouwvalligen toestand der vloot en voegde er bij, dat de marine daardoor op onver antwoordelijke wijze gevaar loopt. Het een- trum zou tegen de soc.-dem. motie slem- men, omdat het geen ministercrisis en geen nieuwen verkiezingsstrijd wil. daar het de mocratische parlementaire stelsel door steeds nieuwe crises zou worden geschokt. Het Duitsche volk is de eeuwige crisis moede, en daarom verklaar ik: met de verwerping der soc.-dem motie moet de quaestie van den pantserkruiser van het politieke tooneel verdwijnen. Is dit niet mogelijk, dan is het beter de crisis onmid dellijk te laten uitbreken. Wij houden wat de defonsiequaestie betreft rekening met hetgeen noodzakelijk is, wij zijn op de hoogte met de overal bestaande ellende en willen deze te zamen met de andere partijen lenigen, maar wij weigeren het defensieprobleem te verbinden met de be spreking van sociale noodtoestanden. Nadat afg Drewitz CEc. partij) het voor stel zijner fractie had toegelicht, sprekers van de nat.-soc. partij, de chr.-nat boeren partij en de Duitsche boerenpartij vóór de voortzetting van den bouw van den pant serkruiser hadden gesproken; kwam Breit- seheid (soc.-dem.) aan het woord. Hij kwam op tegen de beschuldiging door rechts van politieke oneerlijkheid en zeide: wij nemen van de gisteren door Wels afge legde verklaringen niet9 terug Het is niet waar. dat wij de verwerping van onze motie wenschen, wij houden rekening rnet de aanneming en alle consequenties daar van, ook die. welke wij^ niet wenschen Wat de verantwoordelijkheid betreft, die draagt het door het volk gekozen parle ment Ik zie daarin geen crieis Wij willen alles doen, wat voor de defensie nnodig is maar wij binden ons niet aan de moge lijkheden van hef verdrag van Versailles Elke uilgaaf voor de verdediging moet doel matig zijn en wij zijn overtuigd, dat het pantserschip voor de landsverdediging geen waarde heeft. Uit proefnemingen bij de Amerikaansche marine is gebleken, dat schepen van dit type met kleine bommen gemakkelijk kunnen worden vernietigd. Wij willen evenmin als dr. Wirth een crisis, maar wij achten het onzen plicht den nieuwen Rijksdag de vraag voor te leggen of hij achter de besluiten van den ouden Rijksdag staat, dan wel of hij ze wil her zien. De volgende spreker Kónen (comm.) werd tweemaal tot de orde geroepen wegens be- leedigende opmerkingen aan het adres van Gröner en van den rijkskanselier. Vervolgens werd overgegaan tot de stem ming over de soc.-dem. motie, tot stopzet ting van den bouw van den pantserkruiser. Zij is verworpen met 255 tegen 203 •stemmen. De acht afgevaardigden der Duitsche Boerenpartij onthielden zich van stemming. Vóór stemden alleen de soc,- democratcn met inbegrip van hun ministers alsmede de communisten De communistische motie van wan trouwen tegen het kabinet werd verworpen evenals die tegen minister Gröner. Naar verluidt zullen nu de onderhande lingen over de definitieve vorming der groote coalitie dezer dagen beginnen Men hoopt de coalitie nog voor de Kerstvacantie tot stand te zullen brengen. De samenstelling van het kabinet zou ongewijzigd blijven, al leen dr. Wirth van het centrum zou tot vice-rijkskanselier worden benoemd. Inzake het conflict in de metaalnijverheid is het vooruitzicht niet gunstig op een com promis. Wel hebben de patroons zich be reid verklaard, boven hun eerste aanbie ding voor enkele groepen arbeiders loons- verhooging toe te staan en ook op het stuk van den werktijd concessies te doen, maar dit aanbod blijft beneden de arbitrale uit spraak. De patroons houden staande dat deze hun bedrijven te zwaar zou belasten. Ook de vertegenwoordigers der vakbon den hebben zich tot tegemoetkoming bereid verklaard, maar houden zich aan de arbi trale uitspraak. Bovendien eischen zij dat het proces voor het rijksarbeidsgcrecht ton einde gevoerd zal worden. Verder zijn zij bereid, de bestaande overeenkomst inzake den werktijd prijs te geven, hoewel deze overeenkomst pas per 31 December afloopt. De werkgevers wenschen echter de uitslui ting niet eerder op te heffen, dan wanneer overeenstemming is bereikt inzake looncn en werktijd. Vanuit Moskou is natuurlijk steun aan de arbeiders toegezegd. De eerste 10.000 roe bel zijn reeds verzonden. FRANKRITK. Het heengaan van Paul Boncour. Paul Boncour verklaarde, dat hij reeds 13 Nov. aan Briand en Poincaré zijn voor nemen om af te treden heelt medegedeeld. Hij beeft de publicatie uitgesteld om den schijn van een politieke manoeuvre te ver mijden. Het ontslag is geheel vreemd aan de discussies der socialistische partij over de wenschelijkheid van Boücour's zending te Genöve. Om elke verkeerde inlerpreta te voor komen, heeft Boncour den brief medege deeld, dien hij aan Briand gericht heeft en die even vereerend is voor den minister van buitenlandsche zaken als voor hem. De brief betuigt vertrouwen in den Volken- bónd en in Briand. met wien hij hartelijk samengewerkt heeft en onder anderen vorm verder hoopt samen te werken Zijn ont slag is enkel gevolg der toepassing der be ginselen, die hij steeds in de partij ver dedigd heeft. Hij is steeds voorstander ge weest van deelneming aan de regeering, maar meende, dat, behalve in het geval "nationaal gevaar, deze deelneming enkel moet plaats hebben in een regeering, die al de krachten der linkerzijde omvatte. Naar Genève gezonden door de regeering van het kwartel, zette hij zijn taak voort onder de regeering der nationale éénheid, wier laak welomschreven en wier duur be perkt wa9, doch de politiek heeft haar rechten herkregen en de partijen hebben hun vrijheid hernomen, daags na de sta bilisatie. De twee groote partijen der linker zijde ontbreken in de regering en ontbreken in de meerderheid. Morgen zullen zij samen in de oppositie zijn Zijn mandaat onder deze omstandigheden behouden, zou een onbe- hüorlijkhid zijn tegenover zijn vrienden van de linkerzijde en tegenover de regeering. Hij geeft de voorkeur aan een vertrek uit eigen vrijen wil boven 'n vertrek, dat als 'n manoeuvre tegenover het land zou kunnen uitgebuit worden Ten slotte betuigt hij zijn dank aan Poincaré en Briand voor het voortdurende vertrouwen, dat zij te Genève in hem ge toond hebben om do opvattingen te ver wezenlijken, die hij in overeenstemming achtte met de belangen \*an Frankrijk en den vrede. ENGELAND. Ceylon geen dominion Amery, de Engelsche minister van ko loniën. heeft op verzoek van Ceylon om dit eiland tot dominion te verheffen geant woord, dat dit in de tegenwoordige om standigheden onmogelijk uit te yoerei^ is. SPANTE. Overschot op de begrooting. Uit Madrid wordt gemeld, dat de nieuwe begrooting, die door de regeering thans is opgemaakt, met een overschot van bijna 50 millioen peseta's sluit. in den ministerraad heeft Primo de Rivera meegedeeld, dal de regeering wil overgaan tot de vestiging van nieuwe ge zantschappen in verschillende Zuid-Ameri- kaansche stalen en tot de oprichting van nieuwe consulaten in Italië, Albanië en Noord-Amerika. GRIEKENLAND. Drie priesters gearresteerd. Met parket te Athene heeft een bpvel tot gevangenneming uitgevaardigd tegen den geunieerden aartsbisschop en twee andere priesters, beschuldigd van propaganda tegen de Grieksch-Orthodoxe kerk. DE STORM IN HET BUITENLAND. ANTWERPEN, 16 Nov. (Belg. Tel. Ag.) Hedenavond heelt zich een geweldige storm boven Antwerpen ontketend, die belangrijke schade heeft aangericht. In de stad werden talrijke uithangborden door den wind algerukt en schoorsteenen omgewaaid. In de omgeving vielen vele hoo rnen om. In de havenbuurt werd een wielrijder onder de wielen van een auto geworpen, zoodat zijn hoold verpletterd werd en hij op slag dood was. Verder reed een auto do Schelde in; men weei nog niet of er slacht offers zijn. LONDEN, 17 Nov. (Reuler). Het aanlal dooden len gevolge van den orkaan in Enge land bedraagt tot nu loe zes. waarvan twee gevallen in Londen. Het aantal gewonden is nog niet bekend, maar moet zeer groot zijn. TORBAY, 17 Nov. (Reuter). De reddings boot die vannacht was uitgevaren om hulp te verleenen aan het groote drijvende dok, dat in den hevigen slorm van zijn ankers dreigde los ie rukken, heeft met twee Ne- deriandsche 9leepbooten, beschutting moe ten zoeken Ier hoogle van Brixham. PARIJS. 17 Nov. (Belg. Tel. Ag.) Aan de Fransche kust woedt een hevige slorm, waardoor de scheepvaart belemmerd wordt. Het Griekschc stoomschip „Amazone" dat zich Ier boogie van Ouessant bevindt, geeft S O. S seinen. Ter hoogle van Cher bourg moesten slecpboolen hulp verleenen aan twee groote zeilschepen. Alie vissehers- boolen zoeken be9chuiling in de havens. De marine-diensten lusschen Frankrijk en Engeland zijn geslaakt. HITLER SPREEKT WEER. BERLIJN. 16 Nov. (WolfD. De aMeoling Berlijn der Nat.-Soc. Duitsche Arbeiders partij hield hedenavond een vergadering, waarin da leider der beweging, Adoll Hitier, voor het eerst na de opheffing van het spreekverbod het woord voerde. De zaal was rc-eds voor den bepaalden tijd van aanvang druk bezet. Mol het oog op event, botsingen had de politie voor oen bijzonder sterke afzetling gezorgd. In zijn redevoering zeide Hiller oa.: de beweegreden lot de revolutie is waanzin geweest en de grootste misdaad is dat men haar begonnen is met de leugen over de schuld aan den oorlog. Hij gaf daarna een uiteenzetting van het program zijner beweging en legde er den nadruk op dal zijn partij de parlij was dergenen die zich van hun „Deutschtum" bewust zijn, Duitschland verkeert op het oogenblik in het gevaar te „vernegeren" te „verbasteren", in het gevaar der Democratie die men tot God verheft en die de afgod der lafheid is. Duitschland kan zich van dit gevaar echter weer losmaken als het zich zijn volksaard weer herinnerd en tegenover het thans heer- sehende svsteem de macht der persoonlijk heid cn flinkheid zet. Onder sterk toezicht der politie ging de vergadering uiteen. DB ZUID-WE STER-STORM. Een stoomtrawler en een vis- schersvnariuig vermist Eenige vaartuigen op den dijk geslagen of gezonken. Het Persbureau Vaz Dias meldt uit Zout kamp: De storm uit het Westen heeft hier gis teravond en vannacht in alle hevigheid ge woed en men vreest, dat hij een aantal slachtoffers heeft gemaakt. Er beslaat ern stige ongerustheid omtrent het lot van een visschersvaartuig van visscher Hart, die gisteren met één of twee zoons aan boord voor de vischvangst naar het Nieuwe Gat lüsschen Oostmahorn en Schiermonnikoog is vertrokken. Alle andere visschersvaarlui- gen zijn binnengekomen, doch dit niet. Het is zeer waarschijnlijk, dat het is vergaan, want te Zoutkamp kan het gehcele vaar water tot Schiermonnikoog worden overzien en van het vaartuig is niets meer te he speuren. Wel heeft men in het vaarwater Oort een mast boven het water zien uit steken. en men vreest, dat deze van het visschersvaartuig is. Enkele personen be weren ook gisteravond vuurpijlen uit zee te hebben gezien. Inlusschcn is een ander vaartuig van den visscher Oo9tindie, die met eenige zoons aan boord naar dezelfde plaats was vertrokken, en ook vermist werd, nabij Uithuizen op de kust geslagen. De opvarenden zijn gered. Verder is nog niet binnengekomen de stoomtrawler „Stortemelk" van de reederij Doeksen op Terschelling, die in de haven van Zoutkamp thuis behoort. Aan boord bevinden zich zes personen. Hoewel er voor ein stoomtrawler niet zooveel gevaar be staat als voor een zeilvaartuig, had men het vaartuig toch liever binnen gezien. liet visschersvaartuig van Jan Hartsema is op het Friesche Wad gezonken; de op varenden zijn door de reddingsboot „Insu- linde" gered. Bij Vierhuizen aan de Groninger kust 13 het visschersvaartuig van W. Visser op den dijk geslagen. De opvarenden konden zich door op den dijk te springen in veiligheid brengen Ook het vaartuig van de vi9schers Po9tema en Bulthuis i9 nabij Negenboeren- polder op den dijk geslagen. Ook hier kon de bemanning zich in veiligheid brengen. De loodsboot van Terschelling was he denmorgen buitengaats Te Schiermonnikoog is groote schade aan gericht. Vele huizen Zijn beschadigd. Uit IJmuidem wordt hedenmiddag ge meld Met behulp van het Wippertoestel van de Reddingsmaatschappij te Wijk-aan- Zee is de bemanning van de gestrande DM 48 „Gesina" hedennacht aan land ge bracht. Zij is te VVijk-aan Zoo onderge bracht Het schip ligt ten Noordea van den haveningang. Uit Ameland wordt geseind: Hedennacht is tijdens den hevigen Zuidwester-storm het klipperschip ^Navigatie" van Aven-eest, schipper Altinniök, dat op weg wai t. Ame land naar Harlingem op de Zuidkust van Ameland geslagen- De echipper en fijn lcDecbt wisten zich met levensgevaar te redden en op de kust te komen. Zij moes ten alles aan boord achteriaten. Men weet niet of het schip daarna weggedreven, is, of ter plaat-se is gezonken. MAN VROUW EN TIEN KINDEREN VERDRONKEN. Uit Terschelling wordt gemeld: De storm heeft in den afgeloopen pacht een scheepsramp veroorzaakt waarbij ze» waarschijnlijk 12 menschen, man, vrouw en 10 kinderen, het leven hebben verloren. Hedenmorgen werd in het vaarwater tus- schen Terschelling en Harlingen een mast boven water gezien. De reddingsboot Bran- daris voer oit naar het vaartuig dat bleek to zijn de tjalk „Noordster" van Zwolle, schipper Jan Verstegen. In de nabijheid van de plek waar de „Noordster" is vergaan trof de „Brandaris" de klipepraak „Hendrika" uit Amsterdam, schipper J .Klos aan, die rich in zinkenden toestand bevond. De 5 opvarenden werden gereu en op Terschelling ondergebracht De aak is gezonken. Het vaartuig van den visscher Hart is vol gens te Zoutkamp hier ontvangen berichten bij Rottum komen aandraven. De beman ning wa snog aan boord en is thans in vei ligheid. 1 Het visschersvaartuig van den visscher J. Hartsema dat verlaten was, is nabjj Borkum aangespoeld. De stoomtrawler Gorteanelk kwam heden, morgen tegen 12 uur zonder belangrijke averij het Friesehegat binnenvaren. Ter hoogte van de gasfabriek te Slie- drecht zijn in den afgeloopen nacht gezon ken, de schepen „Theodora", schipper H. van Rnmschoten te Engelen, „Bato VII" uit Dor drecht en „Maastricht VI", schipper J. Sol- gers. Deze schépen werden door de steep- »-ot „Nella" van Rotterdam, kapt. Kujper, gee'eept. Nader vernemen wij dat 9 perso nen var. deze schepen afkomstig in een open roc-iroot vannacht te Hardinxveld aan wal zijn gekomen. Twee persoen, den schipper en een knecht worden nog vermist. Zij zyn vermoedelijk verdronken. Het is nog niet be kend van welk schip zjj zijn. EINDELIJK. Naar wij vernemen wordl de tol te Maiden met ingang van morgen 18 Nov. opgeheven. Tot regeeringscommissaris bij de K. N. I L .M. is benoemd de heer L. C. Weste nenk, raadsman voor studeerenden bij het Departement van Koloniën. Aangaande den toestand van den voor zitter der Tweede Kamer, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, kan alsnog worden gemeld, dat het onderzoek van heden heeft uitge wezen, dat eerlang een nier-operatie zal moeten plaats hebben. De toestand van den patiënt geeft geen enkele reden tot bezorgdheid. Te Arnhem is in den ouderdom van 63 jaar overleden de heer P. H. J IJssel de Schepper, lid van het Dagelijksch Bestuur van het Nederlandsch Sanatorium te Davos- Platz in Zwitserland. Het „Vad." verneemt uit betrouwbare bron, dat dr. F. E. Posthuma geen candida- tuur voor de Tweede Kamer wenscht. Gistermiddag is een staking uitge broken onder het personeel van de oliefa- briok de Zaan der N V. T. Duyvis Jzn. ie Zaandam. De staking omvat op het oogen blik 80 man Aangenomen wordt, dat de nachtploeg niet aan het werk zal gaan. waardoor het aantal wordt uitgebreid tol 120 man. Van de lichling 1929 zijn in totaal 23.715 dienstplichtigen aangewezen voor inlijving: hiervan zijn er 110 bestemd voor de zeemacht. Ondertrouwd: J. W. DE ROON HERTOGE en J. M. DRINHUYSEN. Leiden. 17—11—28. Maredijk 80. 5642a Ondertrouwd bij vol macht: R. VAN DER KLIP en 5834a TINE DE SWART. Java, N. O.-I. Leiden, Aloëlaan No. 6. 17 November 1928. Ontvangdag 25 November a.s. van 35 uur. Huwelijksinzegening door den Weleerw Heer Ds. J Ph. MAKKINK in de Ev. Lulh. Kerk. op Woensdag den 28en November a.s. te 2 uur. Met bfijdschap geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van onze Dochter LIDA. J. J VAN WEERLEE A. G. VAN WEERLEE RAAR. Leiden, 17 November 1928. Hooigracht 92. 5795a Tijdelijk Diaconessenhuia. 3-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3