k 69ste JAARGANG VRIJDAG 16 NOVEMBER 1928 No. 21067 Het voornaamste ntouws van heden. VISSGHERIJ-BERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 80 Cts. per regel voor advertentién uit Leiden en plaatsen waar agentschappen ran ons Blad gevestigd rijn. Voor alle andere advertentiên 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1307. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PfHJg DE2BR COURANT: Vó*r beiden per S maanden f 8.95. per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Preaeo per poet ƒ8:86 perMmeteo. /eis „0 18 lit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. EVANGELISATIE ONDER DE MIJNWERKERS. Lezing van ds. Van Waan en. Gisteravond werd in het Nut van 't Al- imeen vanwege de aid. Leiden van den edexi. Christen Vrouwenbond weder een enkomst gehouden, waar ditmaal als ireker optrad ds. Van Maanen, van Ter- mselen, die een lezing zou houden over Evangelisatie onder de mijnwerkers. 'Mevr. Kiem ens heette aan het begin van bijeenkomst ds. v. Maanen in eenige lelijke bewoordingen welkom, nadat irst gezongen was Gezang 36 1 en 5. Ds. v. Maanen ging daarna voor in gebed ving vervolgens zijn rede aan met te iggen, dat hij hier in het Noordelijker ïdeelte van Holland gaat spreken om lief- te winnen voor zijn werk in Zuid-Lim- irg. Reeds staan er daar drie steenen mo menten, die van de liefde van Holland ituigcnde Wilhelminakerk te Heerlen, it mooie kerkje op de Geitenberg in Che- emont en een gezellenhuis, dat gebouwd door het Ned. Jongelingsverbond, dat g voor meerdere zulke gebouwen zal rgen. En nu zou spr. ook nog zoo graag tehui- in hebben voor de kleine kleuters. Dat is io hard noodig. Wel willen de Roomschen ia tehuizen voor de protestantsche kleu- rs openstellen, maar daarop kan men toch 'et ingaan. Wat men het eerst leert gaat zoo diep in. Daarna begon spr. met de vertooning n lichtbeelden. Eerst zagen we een aan- 1 plaatjes van Mooi-Limburg, die duide- demonstreerden de typische schoon- id van onze elfde provincie, een schoon- id die uitheemsch aandoet en niets heeft n onze Hollandsche landauwen. Deze serie was echter slechts een inlei- ng. Spoedig begon spr. met de vertoo- ng van plaatjes betrekking hebbende op ij ver-Limburg. Hier zagen we boven- en dergronds de mijn Wilhelmina bij Ter- inselen, waar onder de meest gevaarvolle nstandigheden het zwarte goud wordt ge- ,ald diep uit de aarde, waar de menschen n groot gedeelte van hun leven doorbren gen in de stikdonkere ingewanden der 'e, elk oogenblik bedreigd door de ijnberg, die zich niet straffeloos haar atten laat ontnemen. Op allergezelligste wijze gaf spr. bij de iteressante plaatjes een toelichting. Hij jertelde van het leven der mijnwerkers, over 't algemeen keurige menschen zijn n hun eigenaardigheden, van hun gods- ienstige gevoelens een zooveel meer. Hij •acht met ons een bezoek aan de mijn en t ons zien hoe daar gewerkt wordt, hoe irantwoordelijk dat werk is en hoe ge- trlijk. Zoo werd het spoedig 10 uur en moest spr. zijn lezing eindigen, hoe gaarne n hem ook verder gehoord had. Het tste gedeelte over het evangelisatiewerk 'est helaas achterwege blijven, maar schien komt ds. Van Maanen nog wet 8 terug. Jevr. Riemens dankte uit aller naam 'B spreker voor zijn interessante lezing, rna deze voorging in dankgebed, an de deur werd een collecte gehouden or dc evangelisatiearbeid onder de mijn- irkers. LISZT-VOORDRACHT. [Voor dc goedgevulde groote concertzaal het Leidsche Volkshuis, hield Rie Ba- bburg gisterenavond haar 2e voordracht JPr Franz-Liszt. Jn de eerste behandelde spr. Liszt's leven f jeugd, (met daarin de 3 groole invloe- de muziek thuis, zijn religieuze aan zijn liefde voor de zigeuners en hun M Zijn studie onder leiding van pny in Weenen, zijn Parijsche tijd, de frm und Drang periode met 't verlangen, V den priesterlijken staat. Het totale |san gedurende eenigen tijd in de groote |rijyer9: Thomas i\ Kempis, Plato, Pas- Victor Hugo, Kant de Lamartïne en Ic-aubriand, zóózeer, dat hij verloren ■een voor zijn kunst. De redding: pnini, de virtuoos der virtuozen. Ver lens zijn liefde voor gravin Marie M°ult, en Caroline v. Savn-Wittgen- ^ijn dirigenten-loopbaan in Weimar, r I1'! werken van Wagner, Berlioz, Ru- Plein en vele andere ten gehoore brengt. IJjn wijding tot Abbé; zijn verblijf te Weimar en Boedapest; zijn laatste Len sterven, het 2e deel van haar voordracht be- sPr. Liszt achtereenvolgens als pia- '°en hij als een triumfator door Europa trok) als componist (zijn °werken, die hij voornamelijk in zijn virtuozen-tijd schreef); zijn symphonische gedichte, geschreven in den Weimarscben- tijd; zijn religieuse-werken, die in hoofd zaak na den Weimar9chen-lijd werden ge componeerd. Vervolgens de litterator (de boeken over Chopin en sur les Bohémiens en zijn enorme correspondentie met Wagner en Hans v. Bülow. Tenslotte als mensch; spr. belichtte zijn goedheid, zijn religieuse aanleg, zijn liefde voor de zigeuners en hun kunst, doch vooral zijn levensblijheid, deze levensblijheid waarmede zijn werken als 't ware doordrengt en doordrongen zijn, die er in glinstert en sprankelt, die er de harlsader cn grootste stuwkracht in is deze levensblijheid die uit zijn diepste-zelf en het warme verrukkelijke leven, waar van hij de minnaar was, ontsproot. Spr behandelde het suggestieve dezer muziek, die met zijn groote levenskracht cn vitaliteit, weldoende werkt, vergetelheid schenkt, medevoerend, zij het slechts voor enkele oogenblikken, uit de maalstroom der dagelijksche dingen, naar de hooge hoogten van het geluk. In het 3e deel besprak spr. de werken die zij na de pauze speelde- Consolations, concert Etude, Widmung, Legende St. Francois de Paulen marchant sur les flots en de 1-fde Rhapsodie. Spr. besloot met het voorlezen van een klein voordrachtstukje dat haar op een goeden dag was ingevallen over de Rhap sodie, getiteld een feestbanket ter eere der blijdschap en vreugde. Het zij tenslotte vermeld dat 't publiek met groote aandacht de voordracht volgde en zeer genoot van het spel der pianiste. Een hartelijk applaus gaf uiting aan hun enthousiasme. UITREIKING VAN DIPLOMA'S VOOR TYPOGRAFEN. Vanwege de Leerlingen-Commissie in het district Leiden, onderde'el der Centrale Com missie van dien naam is hier ter 9tede een cursus gegeven aan leerlingen drukkers en zetters en na afloop daarvan een examen gehouden. Aan de geslaagde candidaten werden gisteravond in één der zalen van het Nutsgebouw de diploma's uitgereikt. Behalve de commissie zelve beslaande uit de heeren Laterveer, voorz. Van Steenbergen secret., De Mooy, Loman en Crama. was mede aanwezig een lid der Centrale Com missie, de heer Verreijk uit Amsterdam, afge vaardigden van de typografenorgamsaties te Leiden en enkele afgevaardigden van hier ter stede gevestigde drukkerijen. De heer Laterveer, die de bijeenkomst leidde ving aan met de opmerking dat deze avond een belangrijk moment is in de Leidsche typografenwereld, waar tot nog toö nog geen opleidingscursus kon worden ge houden. Hij dankte de aanwezigen voor hun opkomst, in het bijzonder de vertegenwoor digers der patroons en releveerde met vol doening dat de directie van het „Lcidsch Dagblad" gelegenheid had gegeven het practiscli gedeelte van het machine-zet ters examen mogelijk te maken. Uitvoerig richtte hij zich vervolgens tot de geslaagden en drukte hun op het hart om in de practijk het geleerde te bevestigen. De grondslag is nog maar alleen gelegd, zelf kunnen zij daarop voortbouwen. In denzelfden geest spraken vervolgens o.a. nog de heeren Verre-ijk, Van Looy cn Wittenaar. Diploma's weiden uitgereikt aan de hand- zetters: H. Fortman, Lis9e. P. v. d. Doef, Voorhout. A. Laambreeke, Alphen a. d. Rijn, Jan Robbers, A. Favier, G. Eikerbout, A. Loeber en W. Kroon te Leiden; aan de drukkers: J. van Gent, A. Leemans en J. C. Onvlee; aan de machinezelters: D. Blans- jaar en M. Dieben allen te Leiden. De voorzitter wenschle tenslotte de ge slaagde leerlingen geluk met het behaalde succe9. DE LEIDSCHE GRONINGERS BIJEEN. In de Oranje-zalen der „Harmonie", waar de groen-witte vlag wapperde, had gister avond de jaarvergadering der vereeniging „Groningen" plaats. De voorzitter, de heer H. A. Vriend, opende met een kort wel komstwoord, waarna door den secretaris, den heer J. Bakker, de notulen werden ge lezen, die onveranderd werden goedge keurd. Het keurige, uitgebreide jaarverslag gaf een zeer uitvoerige terugblik over het afgeloopen seizoen, waarin de zoozeer ge slaagde eerste lustrumviering viel, doch kon overigens, al verviel het niet in zwart pessimisme, ook geen optimistischen klank doen hooren, daar het ledental dalende is. Alle kracht dient daarom te worden ge schonken aan het werven van nieuwe leden waartoe allen werden opgewekt. Nadat de voorzitter ook nog hierop had gewezen ups and downs komen in iedere vereeni ging voor! werd het jaarverslag onder hartelijke dankzegging goedgekeurd. Een speciaal woord van dank aan den heer Bakker achtle de voorzitter daarom op zijn plaats, daar deze heer het afgeloopen jaar tevens het penningmeesterschap heeft waargenomen, met welk woord van hulde de vergadering zich onder applaus veree- nigde. Aan het financieele verslag zij ont leend, dat de uitgaven hebben bedragen f. 430,20, de inkomsten f. 494,27, zoodat er een batig saldo is van f. 64.07, waarvan echter nog een f. 14 betaald zal moeten worden. Op voorstel der kascommissie werd de heer Bakker met dank gedechar geerd voor zijn uitnemend beheer. Dan volgde de .bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden waren de heeren B. W. Menkhorst. J. Bakker en J. van Kluyve, waarvan de eerstgenoemde zich niet weer beschikbaar stelde. Hem werd dank ge bracht voor hetgeen hij in zijn 4-jarig be stuurslidmaatschap voor de vereeniging heeft gedaan. Beide andere aftredenden werden herkozen, terwijl in de vacature- Menkhorst werd gekozen de heer W. Koops Azn. Nadat de voorzitter nog eenige mededee- lingen had gedaan over de te Utrecht ge houden algemeene jaarvergadering, waar over kortelings van gedachten werd gewis seld en nog eenige andere punten van on dergeschikt belang waren afgedaan, sloot de voorzitter onder dankzegging, waarna men nog eenigen lijd gezellig bijeenbleef. De volgende bijeenkomst zal de Sinter- klaasvergadering zijn. WETENSCHAPPELIJKE VOORDRACHTEN OVER HET KATHOLICISME. Gisteravond hield prof. Verhaar in het Klem-Auditorium der Universiteit zijn derde academievoordracht over de Mes- siaansche Verwachtingen. In het eerste gedeelte liet spr. zien, dat het geheel e Oude Verbond een duidelijke voorbereiding en voorafbeelding was van het komende messiaansche Rijk, waarin de verloren paradijsheerlijkheid voor een groot deel zou hersteld worden. Door een reeks markante voorbeelden werd dit duidelijk gemaakt. ,In het tweede gedeelte behandelde spr. de oud-tesiamentische profetieën over den Messias en zijn Rijk. Eerst werden enkele belangrijke opmerkingen gemaakt, om daardoor deze voorspellingen beter te kun nen verstaan. Vervolgens liet spr. zien, door een lange rij van getuigenissen, hoede profeten over den loekomstigen Messias hadden voorspeld zijn afkomst, tal van bi- zonderheden uit zijn levon, lijden en ster ven, zijn drievoudige profetische, priester lijke en koninklijke waardigheid, den tijd waarop hij komen zou, enz. Verder was voorspeld, dat het Messiasrijk het Oud Ver bond zou opheffen, dat dit nieuwe Godsrijk in Jeruzalem zou beginnen en vandaar over de heele aarde zich zou verspreiden, en de aarde zou vervullen van de leer van Chris tus en deze intact zou bewaren; bovendien zou dit Messiasrijk jennen een vergeving der zonden, een priesterschap uit alle vol ken, en één universeele spijsofferande; ten slotte zou dit Rijk van alle kanten worden aangevallen, maar desondanks onwankel baar stand houden gedurende alle eeuwen. Spr. liet zien, hoe al deze oud-testamenti- sche voorspellingen letterlijk vervuld zijn in Christus en zijn Kerk. In een derde deel wees spr. er nog op, hoe in de laatste vóór-christelijke periode niet alleen de Joden maar ook de heidenen verlangend uitzagen naar een verwachten Redder. De volgende voordracht „Verlosser en Verlossing" wordt gehouden op Donderdag 29 November. EEN WAARSCHUWING. Er wordt tegenwoordig veel reclame ge maakt voor breimachines, waarmede men na korte oefening f. 3.50 per dag zou kun nen verdienen. Deze machines worden in den handel gebracht door de N V tot pro ductie van gebreide goederen als huiswerk met breimachines „Wikuna". Aan personen, die er over mochten den ken tot aankoop van zulk een machine over te gaan. wordt aangeraden tc voren in lichtingen in te winnen aan het burau van den Armenraad, Lammermarkt 67, geopend 912 en 1.305, 's Zaterdag 912.30 en van 78 uur 's avonds. Hedenmorgen omstreeks half twaalf is H. M. de Koningin, per auto op weg van het Loo naar Den Haag onze stad gepas seerd. H. M. heeft aan het Clubgebouw van de V. V. S. L. Prinses Juliana afgehaald, die samen met Haar de verdere reis naar de Residentie aanvaardde. Prinses Juliana heeft gisteravond in de Stadsgehoorzaal met eenige studiege- nooten de vertooning bijgewoond van de film Melawan Gelap. Bij Kon. besluit is eervol ontslagen uit den militairen dienst de reserve-eerste- luitenant J. Velmans, van het 4e regiment Infanterie. Naar wij vernemen is onze stadgenoot prof. mr. R. Kranenburg aan wien do afdceling Groningen van den Vrijz. Dem. Bond een vooraanstaande plaat9 gaf op de candidatenlijst voor het lidmaatschap der Tweede Kamer, terwijl ook uit Rotterdam en andere afdeelingen dergelijke aanzoe ken tot hem kwamen, verklaard geen can- didatuur te kunnen aanvaarden. De afdeeling Leiden van de vereeni ging tot verbetering van het lot der Blin den in Nederland en zijne Koloniën heeft meer dan 25 jaren in bescheiden kring ge werkt. Blinde kinderen werden met hare mede werking en zoo noodig bijdragen in daar voor bestemde gestichten geplaatst; op later leeftijd blind gewordenen werden in staat gesteld een of ander handwerk te leeren om eenigszins in hun onderhoud te kun nen voorzien. In den laatsten tijd is echter gebleken, dat meer voor de blinde en bijna blinde medeburgers gedaan kan worden en heeft ons bestuur het gewaagd, dank zij de medewerking van onzen burgemeester een subsidie aan de gemeente Leiden te vragen, en waarom? Indien deze subsidie wordt toegestaan hopen wij de blinden die daarvoor in aan merking komen aan geregeld werk te hel pen. Wil dit slagen dan hebben wij ook de hulp van alle Leidenaars, die met het lot der Blinden begaan zijn, noodig. Het werk door de blinden gemaakt is handwerk, daardoor veel sterker maar duurder, het zal langer dienst doen, een groot voordeel voor de koopers, wanneer zij er niet tegen op zien wat meer te betalen, maar ons be- s'uur zal spoedig een te grooten voorraad bezitten wanneer niet geregeld verkocht wordt. Het bestuur van de bovengenoemde ver eeniging hoopt dan ook met deze mededee- ling te bereiken, dat wanneer de plannen een vasteren vorm hebben aangenomen de aanvragen voor borstelwerk, stoelenrepa- ratie enz. zoo groot mogen zijn dat op be stelling zal moeten gewerkt worden en de voorraad steeds nihil zal zijn. Het bestuur afdeeling Leiden van de Vereeniging tot verbetering van het lot der Blinden in Nederland en zijne Koloniën Prof. J. van der Hoeve, eere-voorzitter; mej. D. Coeborgh, voorzitster; mevr. D. Ie Poole- van Beek, secretaresse; mevr. Lechner-de Graaf, penningmeesteresse: mej. J. Cau; mej. P. Nierstrasz: dr. C. T. M. Pieck; me vrouw F. Sanders-PIMz; L. Rombout. afge vaardigde van den Blindenhond, afd. Lei den. Ook gisteravond is vanwege de Holfu in de Casino-bioscoop aan de Hoocewoerd weer een filmverlooning gegeven. Het pro gramma bood wederom veel variatie. Zooals uit een advertentie blijkt, zal do R.-K. Gemengde Zangvereeniging op Zondag a.s. haar eerste openbare Lustrum- ZanguitvoeriDg geven, waarbij o.a, ten ge hoore zaj worden gebracht super fhiinfna Babylonis van Hubert Cuypers. Aan den ingang van het Kooipark in de Kooilaan 27, juist ter zijde van het station Heerensingel, heeft de heer H. Korswagen hedenmiddag een banketbakkerij en chocolaterie geopend. De heer Kors wagen is „doorkneed" in het vak waarin hij sinds vele jaren in dienst van anderen werkzaam was en dat hij thans voor eigen rekening en risico gaat beoefenen. Daar van getuigt trouwens het werk dat in de étalage prijkt, de keurige stofvrije kast waarin een paar kunstig versierde taarten staan. Niet alleen de winkel voldoet aan alle eischen van dezen tijd, doch ook de bakkerij, waarin een flinke gasoven en electrische amandelpel- en wrijfmachines en eierklopper tot de uitrusting behooren. Op de Steenstraat nabij de Blauw- poortsbrug is gisteravond omstreeks half zeven een aanrijding geschied tusschen een Fordauto bestuurd door den heer II. L. M. uit Alphen a. d. Rijn en een tram van de H. T. M. die op weg naar Den Haag was. De bestuurder van de auto moest uitwij ken voor een andere auto die langs het trot toir stemd en haalde daarbij zoover links uit dat hij terecht kwam op het tramspoor waar over de trams die in de richting van het station rijden gaan. Hij schijnt toen niet te hebben gezien dat een tram van de brug naderde en reed zoo op den motorwagen aan. Zwaar beschadigd aan het linkervoorwiel, de vooras en het spatbord bleef de auto waarvan het voorwiel plat onder de tram lag, zonder dat de bestuurder eenige letsel bekwam, bekneld zitten. Van den motor wagen waren slechte de koplampen eenigs zins beschadigd. Hedenmorgen werd, nadat in de Parochiekerk van den II. Petrus aan den Langebrug de uitvaartdienst had plaats gehad, onder groote belangstelling op het R.K. Kerkhof aan den Zijlpoort ter aarde besteld, het stoffelijk overschot van mej. J. C. M. Bik, die Dinsdag na een korte ongesteldheid in het Sint-EIisabeth Zieken huis op 59-jarigen leeftijd overleed De over ledene was meer dan 25 jaar presidente der St. Liduina Vereen geweest Ook was de overledene begiftigd met het Kruis Pro Ecclesia et Pontifice. De kist was bedekt met drie kransen. De beaarding werd ver richt door den ZeerEerwaarde heer Pastoor Th. M. Beukers. r.r.» BINNENLAND. De plannen van de K. L. M. ten aanzien van nieuwe post vluchten naai Indië; een wokelijksche dienst in 1931: er zullen ver. moedelijk grootere vliegtuigen worden ge- bonwd. (Binnenland, 2e Blad). Op 7 December vertrekt er weer een post- vliegtuig voor een retourvlucht naar IndiB. (Binnenland, 2e Blad). Bijzonderheden omtrent de wet op de Naamlocze Vennootschap. (Binnenland. 2e Blad). De Tweede Kamer is gisteravond begonnen met de behandeling van de begrooting van binnenlandsche zaken en landbouw. (Uit het Parlement, 2e Blad). Groote fabrieksbrand te Wormerveer. (Ge- mengd, 3e Blad). In verband met bet slechte weer zat het postvliegtuig vermoedelijk paa morgen te Schiphol aankomen. (Laatste Berichten, lsto Blad). De strafzaak der Veendammer Hypotheek* bank. (Rechtzaken, 1ste Blad). BUITENLAND. Het nieuwe kabinet Poincaré krijgt een motie van vertrouwen. (Buiten!. Ie Blad). Het debat in den Dnitschen Rijksdag over den pantserkruiser. (Buitenl. Ie Blad). Het Engelsche Hoogerhnis en de ontwape* Hing, (Buitenl. Ie Blad). De Fransche gedelegeerde bij den Volken* bond. Paul Boncour, zon aftreden. (Tel. Ie Blad). Een reddingboot met 17 personen is ver gaan. (Buitenl. Gem. 3e Blad). De autobusonderneming „De Sleutel* stad" zal vanaf Zaterdag in eigendom 1 overgaan bij de Breckwaymaatechappij. De dienst zal door deze maatschappij worden voortgezet. Wij vernemen tevens dal het ir. de bedoeling ligt de standplaats van de verschillende autobus-ondernemingen van dn Turfmarkt te verplaatsen naar de Papen gracht. In het in ons blad van gisteren voor komend verslag van de propaganda-avond der Ned. Chr. Radiover. stond vermeld dat de Chr. Zangvereeniging Hosanna haar medewerking had verleend. Dit was foutief. Men zal begrepen hebben dat bedoeld werd „.Halleluja". IJMUIDEN 16 November 1928 VISCHPRU ZEN. 13 Tarbot per K G, f. 1.10—0.48; 2 Griet per kist van 50 K.G. 4529; 1034 Tongen per K.G f2.30—1.50; 1 Groote schol 39; 1 Middelschol f.53; 1 Zetschol f.39; 92 Kleine schol f.21508; 2 Tongschar f.47 —40 alles per kist van 50 K G.; 2 Roggen per 20 stuks f. 2516; 8 Vleeten per sluk f. 1.75; 31 Pieterman en Poontjes f. 13 4 Groole schelvisch f. 3932; 15 Middel schelvi9ch f. 2924; 70 Kleinmiddel Schel visch f. 19f. 14.50; 213 Kleine schelvisch f. 115.10 alles per kisl van 50 K.G 17 Kabeljauw per kist van 125 K G f. 3630; 17 Gullen per kist van 50 K G f 16—7 50; 14 Lengen per stuk f. 0.93; 2 Heilbot per K.G. f. 1; 63 Wijting per kist van 50 KG. f. 4.40f. 2.60; 380 Koolviseh per sluk f. 1 15—0.38. Aangekomen 4 Stoomtrawlers- IJM 325 met f.2123; IJM 35 met f.2432; IJM 482 met f. 36*25; IJM 86 met f. 1300 besomming en in de haringhaven de loggers KW 42 met 510 KW. 56 met 490; KW 135 met 493; KW. 158 met 515; KW 140 met 431: KW. 138 met 395 en KW 97 met 510 kantjes pekelharing voor Katwijk. Praaiiappoit van HL Ms. „Vnlcanns". 14 November. Tusschen 52 gr. 44' en 53 gr Nbr en 2 gr 35' en 2 gr. 56' 01 SCH 5 17 last. SCH 14 .19 last SCH 32. 14 last- SCH 99. 19 last SCH 179. 20 last SCH 201. 1 last: SCH 274, 10 last; SCH 297, 15 last. SCH 312 24 last; SCH 370 17 last; SCH 378, 17 last. KW 5, 8 last. KW 8, 24 last; KW 67. 28 last; KW 102, 18 last; VL 147, 22 last.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1