UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Jeelen zijn plaatsvervangers tijdens zijn oogesteldheid het werk met elkander. De middagvergadering werd gisteren geleid door den vice-president Schaper, des &vonds zat de heer De Visser in den voor- u'tterastoel. Moeilijk heeft hij het niet ge- Jjad, zelfs de communistische afgevaardig de, de heer L. de Visser, bleef binnen de parlementaire perken in zijn rede, al zei j,ij nogal onvriendelijke dingen. Zij waren gsn het adres van den Volkenbond, waar in de heer De Visser een gezworen vijand is, zoodat hij er geen kwaad genoeg TaD kan zeggen. Hij stond daarbij even wel alleen. Van andere zijden, o.a. uit den mond van de heeren Droogleever Fortuyn (Yrijheidsb.) en Vliegen (S.D.A.P.) hoor den wij gansch andere diDgen. Zij erkenden dat het werk van den Volkenbond niet vol. maakt is, maar wezen er toch met nadruk op. dat de instelling een invloed ton goede uitoefent, waarbij de heer Vliegen in hot lijzonder wees op de voorkoming van een gewapend -conflict husschen Polen en Li- hauen. welke aan den Volkenbond was toe te schrijven. De zaak van het tractaat met België is mfunrlijk ook tor sprake gekomen. De tieeren Flcskens (R.-K.) bepaalde zicö tpt een enkel woord ten betooge, dat het op dit oogenbhk wel gewenscht leek in het ipenbaar over het tractaat te -wijgen. De •heer Knottenbelt (V.-B.) ging er intus- chen wat dieper op in en wees er op, dat dc minister vooral niet moet toegeven aan miechtmatige eischen, welke zelfs door rsntwoordelijke personen in België aan id? worden gesteld. Dat minister Beelaerts ich niet veel losliet over de zaak, kan men eker billijken. Hij bepaalde zich tot een erklaring, dat hot tractaat in onderzoek i bij deskundigen, doch dat er op het ogenblik niets andeTs over te zeggen was. )afc zag de Kamer ook in en men zweeg verder over. Ook de positie van den Paus bij den olkenbond is ter sprake gekomen. De heer olens (R.-K.) achtte het gewenscht, dat 8 Paus lid van den Bond zou worden, de eer Schokking (C.-H.) vreesde, dat daaj- it moeilijkheden zouden kunnen voort- loeien, de heer Kortenhorst (R.-K.) wees p een middenwegde Paus geen lid van en Volkenbond, doch trouw gekend in het rok van de instelling: Er zijn nog meer wnten besprokende verbetering van o^n foorlichtingsdienst (door de heeren Fles- ens, R.-K. en Schokking (C.-H.), de nalio- aliteit van de gehuwde vrouw (door mevr. lakker—-Nort, V.-D.), de mogelijke ophef- ing van het consulaat te Essen, (door den eer Boon, Vrijheidsb.) enz. maar minister leelaerts heeft het zioh bij de beantwoor- ing van deze speciale vragen niet moeilijk ehoeven te maken. Na van zijn ingeno- lenheid met het werk van den Volkenbond e hebben getuigd, heeft hij onder meer erklaard dat het z.i. niet mogelijk zal ijn een internationale regeling betreffen- de nationaliteit deT gehuwde vrouw tot land te-brengen -Omtrent de reorganisa- ie van den Voorlichtingsdienst kon hij op t oogenblik niets naders mededeelen en iet consulaat te Essen zal niet worden pgeheven, maar het zal een honorair con- ulaat worden, dat aan de schatkist due iets zal kosten. Het was ver na middernacht, toen de egrooting zonder hoofdelijke stemming rerd goedgekeurd. RECLAME. 254 ALPHEN. Aanbesteding. In het cenlraalgebouw der Martha-Stich- tog alhier werd gistermiddag in het open- jaar aanbesteed het verbouwen van het Jeisjeshuis dier inrichting met bijbehoo- inde werken. De inschrijvingen waren als jlgfc A. v. Dam, Alphen a. d. R., f 105.800; v- d .Helm, Alphen a. d. R.. f. 93.450; v. d. Bijl, Alphen a. d. R., f. 92.812; P. 'e Man, Utrecht, .f 109.850; Gebrs Den Oegstgeest. f. 103.980: J. Vaak v. eeuwen, Delft. f. 92.373; II. Groen, Amers- od, f. 109.900: D. v. d. Kaai, Leiden, 104830; A. Oudenes, Alphen a d. Rijn, 96.870 he gunning werd aangehouden. Gistermiddag werd op de scheepswerf de fa. P. een jongen door een kameraad het stoeien zoodanig met een voorwerp blagen, dat hij op advies van den dokter aar het Ziekenhuis te Leiden moest wor- en overgebracht. Gisteren werd op den Steekterwcg de B°Pman De L. met zijn paard en wagen c°r een automobiel, gemerkt H 54981, zoo- anig aangereden, dat het paard onder vee- risenijkundige behandeling moest worden es eld. de wagen werd beschadigd, terwijl er zelf goed afkwam. Dc politie maakte n een en ander proces-verbaal op. BODEGRAVEN. fl "T bandag was voor het Departement het „Nut" een goede dag. In vervolg e film „Een reis naar Indië", die vorig t w'er<^ gedraaid, werd nu gegeven de 6'l ,,rroPisch Toerisme", 's Middags werd êvoIH ?e(^raa^ voor een stampvolle zaal, En door de leerlingen der hoogere felas- «ek <fr versc^'"ende scholen Duidelijk oor h» r een schitterend hulpmiddel rerj onderwijs de film is. 's Avonds aal PnhÜeke voorstelling gegeven. De har ^plarnelijk gevuld, toen de voorzitter Prak d ,enke'e woorden van welkom eer S' r-h n,euwe bestuurslid, den len^p0- ,in ^cn besluurskring verwelko- '1 deelde ook in groole trekken mee het program voor den winter, bevattende o.a het optreden van jhr. Feith en dr. Ritter en een tooneelvoorstelling van het gezel schap Bouwmeester. Toen volgde de film. In 5 deelen werd het schoone Indische land schap gegeven. Het eerste deel bracht ons in Ajnsterdam bij het vertrek van een nieuw schip der K. P. M., om aanstonds over te springen naar Tandjong Priok. waar h©t havengedeelte der K. P. M. werd weer gegeven Daarop volgde een reis naar Zuid- Bomeo naar de steenkolenmijnen der Maat schappij. Het volgende deel bracht een tocht naar Sumatra, de Padangsche bovenlanden, Fort de Koek en Nias, daarna weer een tocht naar Noord Borneo, Balikpapan en de binnenlanden. Na een vrij lange pauze volgde Celebes met de Molukken en Nieuw- Guinea, terwijl het slotdeel Bali's oude cul tuur, met oude Hindoesche gebruiken en de schitterende Balineesche dansen liet zien. Overweldigend veel gaven de langzaam draaiende filmbeelden te zien. Genoten werd er, maar ook geleerd. Indië was de bezoe kers heel wat nader gekomen. De 1000ste cliënt van ons Gemeente lijk Electrisch bedrijf is aangesloten. Het was de heer J. Gans, die, zooals was aange kondigd, een verrassing tot een bedrag van f. 25 ontving. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren- Elise Klazina Maria, D. van J. van Wieringen en C. van Leeuwen Teu- nis, Z. van L. Staring en J. S. van Hars kamp George Frederik Johannes, Z. van S Vellekoop en A. G. van der Stijl. Gehuwd: J. C. van Vliet 33 j. en J. Visser 31 j- J. de Ridder 25 j. en M. G. Wort- man 20 j. J. Th. C. van Rijn 33 j. en J M. J. Boere 28 j. KOUDEKERK. Voor de anti-revolut. kiesvereeniging .Nederland en Oranje" trad in de Geref. kerk op de heer D. Huinink. hootö-redacteur van de „Nieuwe Loidsche Courant", met het onderwerp; „Niet rechls, niet links, maar vooruit." De vergadering werd op de ge wone wijze geopend door den voorzitter, waarna de spreker een overzicht gaf van den politieken toestand, daarna onze ver houding tegenover onze hedendaagsche cul tuur behandelde en breedvoerig stil stond bij het bewaren van onze zelfstandigheid bij de internationale politiek. Enkele vragen werden gesteld en door den spreker beant woord. Na een woord van dank aan den spreker en voor de opkomst werd do samen komst met dankzegging gesloten door den heer Huinink. De opkomst was bevredigend. LE1MUIDEN. Om evenluoele teleurstellingen te voor komen, lijkt het ons dienstig er hier even op te wijzen, dat ter secretarie dezer ge meente en bij den gemeente-veldwachter in den vervolge geen aangifte ingevolge de vlecschkounngswet meer zullen worden aangenomen, zonder dat vooraf het ver schuldigde keurloon betaald is. Naar wij vernemen zal de afd. Lei- muiden van de Z.-H. Vereeniging het Groene Kruis volgende week Woensdag een belang rijken propaganda-avond houden in de zaal van den heer J. Sneeboer, alhier, des avonds te halfacht. Als spreker hoopt op te treden dr. J. E. Feisser, geneeskundig inspecteur voor de Zuigelingenbescherming en Kinder- hygiëne ten plaltenlande, met als onderwerp „Sc'hoolhygiëne". Voorts zal de Groene Kruis-film vertoond worden, terwijl het bestuur nog voor een buitengewone verrassing zorgen zal. Het belooft dus een buitengewoon mooie en leerrijke avond te worden. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Cornelis, z. van A. Broekbuijzen en P. W. Both Arie, z. van P. Breedveld en A. H. Cammeraat El- derina, d. van L. de Jong en A. B. Ramp. Overleden: N. A. Uitman, 1 jaar Gehuwd: A. Ooms en W. Schouten. Gevonden: een kindermanleltje; een hoed en een Ford crik. Inlichtingen ten raadhuize. De metselaar v. H. alhier die onder Gouda bij een bouwwerk werkzaam is, viel van een stijgcr met het gevolg dat hij een sleutelbeen brak. Ilij is in Gouda ter verpleging opgenomen. In de Geref. Kerk heeft de collecte voor de nieuwe kerk f. 129.55 opgebracht. Naar wij vernemen bestaat er alle kans, dat de door de provincie nieuw te maken brug over de Gouwe een doorvaart- hoogte zal krijgen van 2.50 M. in plaats van 1 50 Mzooals eerst het plan was. Gedepu teerde Stalen schijnen dit althans te willen bevorderen Door verreweg het grootste deel van de ingezetenen zal dit zeker met in stemming worden vernomen. Door allerlei oorzaken, o.a. de aan schaffing van een hoogtezon en een Rönt- gen-apparaat voor het consultatiebureau, stond de t.b.c.vereeniging voor eenige finan- cieele moeilijkheden. Men besloot tot dek king van het tekort een collecte te houden. Men deelde ons mede, dat die ruim f. 900 had opgebracht. Het bestuur kan dus het mooie werk der t.b.c.bestrijding weer flink aanpakken. ZWAMMERDAM. Anti-Rev. Kiesvereeniging. In de ledenvergadering van de Anti-Rev. kiesvereeniging alhier werd de voorzitter, de heer C. van Muiswinkel Mzn. gehuldigd in verband met zijn 25-jarig raadslidmaat schap en wethouderschap dezer gemeente. Nadat de vergadering door den voorz. met gebed en voorlezing van Ps. 28 was geopend en de notulen waren vastgesteld, richtte de Secretaris, de heer A. R. Koster zich tot den voorzitter Wij zijn God dankbaar, zeide spr. voor alles wat Hij in u ons gaf, en daarom wilden wij deze gebeurtenis niet maar zóó laten voorbijgaan. Op velerlei ter rein in het openbare leven waart en zijt p'j nog werkzaam en steeds weer openbaardet fij u als een vurig anti-revolutionair. Niet het minst strekte uw werkzaamheid zich uit op het gemeentelijk terrein en gaaft gij uw krachten aan de plaats uwer inwoning; vandaar ook wordt uw arbeid zoo gewaar deerd. Dat men u ook buiten de gemeente weet to waardeeren is gebleken toen gij voor eenige jaren werd gekozen tot lid van de Provinciale Stalen. De Kiesvereeniging is u voor al dien arbeid zeer dankbaar en wil u dit toonen door u ook een stoffelijk blijk van erkentelijkheid aan te bieden; zij hoopt dat God uw leven nog spare, opdat ge met uw gaven en krachten nog vele jaren de Anti-Rev. partij inoogt dienen Spr. bood hierop den voorz. het zoo juist verschenen boekwerk over Anti-Revolutio naire Gemeente-politiek, van Mr. Noteboom, adj-directeur van het Kuyperhuis aan, be nevens tot steun in den ouderdom, een prachtigen wandelstok met zilveren knop. De voorz. dankte in enkele woorden voor deze hulde, die hij niet had verwacht. Een paar maanden geleden had de Gemeente raad zich ook niet onbetuigd gelaten, doch niet de minste gedachte was bij spr. opge komen dat de kiesvereeniging zou volgen. Hij is de kiesvereeniging dankbaar voorliet vertrouwen hem zooveel jaren geschonken, want zonder dien steun had hij nooit kun nen bereiken wat thans is gedaan. Vervolgens werd overgegaan tot bespre king van het program van actie voor de komende Kamer-verkiezingen. Door den Secretaris werden hierop de noodige toe lichtingen gegeven, waarbij inzonderheid nog werd stilgestaan bij de punten Land- arbeiderswet en Leerplichtwet. Besloten werd over eenige weken weer te vergaderen, in welke vergadering dan te vens door een der leden een onderwerp zal worden ingeleid. De Secretaris sloot op de gebruikelijke wijze deze vergadering. BILLEGOM. D« vereeniging van Pluimvee- en ko nijnenfokkers Streven tot Verbetering" en de Hiüegomsche postduivenhoudersver- eeniging Vooruit" zullen op 14, 15 en 16 December a.s. een nationale tentoonstel ling houden van Pluimvee, Konijnen, Wa ter en Siervogels, Duiven enz. Het vraag programma vraagt 591 nummers in aller hande rassen. Reeds nu zijn 395 prijzen uitgeloofd, waaronder bekers, medailles, kransen, plaquettes, geldprijzen, kunst voorwerpen enz. De sluiting der inschrijving is 1 Dec., of met verhoogd reeht uiterlijk 5 December aanstaande, KATWUK AAN DEN RIJN. De heer D. P., die door de Rechtbank te Den Haag terzake van verduistering van gelden ten nadeele van de Ned.-Hcrv. Ge meente alhier was veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, is gisteren uit de gevan genis ontslagen met ^ijtschelding van 3 maanden straf. SASSENHEIM. De heer Van R. kwam nabij de Klap- brug op zijn rijwiel gezeten, voor een moeilijke keuze. Hij kwam door het drukke verkeer in de knel en had te kiezen om door een auto te worden overreden of zich in de daar bevindende laagte te laten val len. Hij koos dit laatste en hoewel de hoog te niet gering is, kwam hij er nogal goed af. Er zijn Teeds vele pogingen aangewend om den toestand daar ter plaatse te ver beteren, maar een resultaat is nog niet be reikt. Hoevelen zullen nog op onzachte cwijze kennis maken met dezen kuil in de ^Hoofdstraat 1 WARMOND. Gemeenteraad Installatie van de nieuwe raadsleden, de heeren J. L. M. Bakker en Jos van Moorsel Be noeming van een wethouder Aankoop grond ter wegverhreeding Afwezig met kennisgeving. wegen9 fami lieomstandigheden, de heer G. Onderwater. De voorzitter opent de vergadering met gebed en verzoekt de heeren Heijl, Van Schie en Zwetsloot de geloofsbrieven van de nieuwbenoemde leden te willen nazien. Na mededeeling dat de geloofsbrieven in orde zijn bevonden en beide heeren de door de Gemeentewet voorgeschreven ecden hebben afgelegd spreekt de voorzitter ben a v. toe: Ik heet u beiden welkom als leden van den raad der gemeente Warmond, waarbij ik mij er van overtuigd houd. dat gij uw functie zult vervullen met ambitie zooals plicht en geweten u voorschrijven Ik wensch u geluk en hoop en vertrouw, dat gij alles in het werk zult stellen om de ge meente tot grootere welvaart en bloei te brengen. Droevig dat deze gelukwensch samen moet vallen met de herdenking van het overlijden op 13 October, dus juist een maand geleden, van den heer W. II. Heemskerk, het lid van den Raad, dat 38 jaren lang, waarvan 27 jaar als wethouder, zijn functie vervuld heeft op een wijze allen lof te boven gaande. Deze vele jaren, waar in hij het volste vertrouwen genoten heeft der burgerij, spreken voor zich zelf. Toch wil ik er en den nadruk opleggen dat dit wel een bewijs is boe zeer hij, ik mag wel zeggen door alle ingezetenen, geëerd en ge acht werd om zijn bij uitstek hooge hoeda nigheden. De mensch wikt, God beschikt en wij hebben ons daarbij neder te leggen. Hoe zwaar dit ons dikwijls vallen moge. Onze groote deelneming in dit droevig verlies hebben wij namens u allen der fa milie betuigd. Zijn nagedachtenis zal door ons allen steeds in hooge eere gehouden worden. Het tweede gedeelte van deze toespraak werd door alle aanwezigen staande aange hoord. waarna de voorzitter voorlezing deed van oen schrijven van mej. M. C. Heems kerk. zuster van den overledene, waarin deze. mede namens de familie haar mnigen dank betuigdo voor de vele bewijzen van deelneming en belangstelling bij het over- lijden en den uilvaaTt van haar broeder ondervonden. Door den heer Jac. Luijten, loco-secreta ris wordt voorlezing gedaan van de notu len der vergaderingen, gehouden op 20 Augustus. 14 Seplember en op 9 October. De heer Van Schie maakt de opmerking, dat de laatste notulen niet juist zijn bedoeling weergeven inzake zijn mededoelingen om trent watervoorziening Lageland. Zijne be doeling was toch geweest aan te toonen dat het terugtrekken van eenige gegadigden, die het verst van het buizennet van Leider dorp afliggen, do kosten van aansluiting voor de gemeente aanmerkelijk zouden ver minderen. De voofzitlcr verzoekt den heer Van Schie opgave te willen doen van de personen, die geen aansluiting wenschen, waarna B. en W. de waterleiding nog eens in onderzoek zullen nemen. Hierna worden de notulen onveranderd vastgesteld. Uit de nu gehouden stemming, ter voorzie ning in wethoudersvacature, blijkt dat uit gebracht zijn op den heer Bakker 3 stemmen op den heer Onderwater 2 en op den heer Zwetsloot 1 slem. Een volstrekte meerder heid is dus niet verkregen, waarop een twee de vrije stemming volgt met tot uitslag 4 stemmen op den heer Bakker. 1 op den heer Onderwater en 1 op den hoer Zwet sloot. De heer Bakker, met volstrekte meerder heid gekozen, aanvaardt zijne benoeming Ingekomen is een adres van de Vereeni ging voor Chr. Middelbaar Onderwijs te Leiden, waarin een bijdrage verzocht wordt voor 1 leerling uit de gemeente, die in 1926 de school dezer vereeniging bezocht. Deze bijdrage, vastgesteld op f. 102.34, wordt ver leend. Naar aanleiding v. punt IV der agenda: aan koop grond ter wegverbreeding. deelt de voorzitter mede dat in verband hiermc-de voorloopige koopcontraden zijn gepasseerd met de eigenaars der betrokken perceelen, gelegen en grenzende aan den Beurschcn weg te Warmond aan het Oosteind, tegen oer. koopprijs van f. 2.50 per vierk. Meier, terwijl de gemeente zich verplicht de hierbij bedongen hekken, afscheidingen en schoei ingen aan te brengen. Na voorlezing van btdoplde contracten wordt door den Raad goedkeuring tot dezen aankoop verleend. B en W. worden gemachtigd, die oomp- talilileitsbesluiten te nemen, welke noodig mochten blijken. Eenige mededeelingen wenscht de voorz in gesloten vergadering te doen, waarna dc rondvraag volgt. Door den heer Van Schie wordt bemerking gemaakt op het lichten van een gezonken zandbak op den Zondag, vol gens zijn raeenjfig had dit op een werkdag kunnen gebeuren. De heer Oudshoorn, die als loco-burgemeester deze zaak behandeld had, antwoordt de heer van Schie, dat de gezonken schuit gevaar voor het scheep vaartverkeer opleverde, waarom hij dan ook op spoedig lichten aangedrongen had. Om standigheden hadden medegebracht dat dit op Zondag gebeurd was. Zooveel mogelijk wordt Zondagsarbeid echter door B. en W. voor komen. Niemand meer het woord verlangende wordt de vergadering gesloten. Jaarvergadering Warmondsche Usclub. De voorzitter, de heer Alb. Oudshoom, heette de talryke aanwezigen welkom en sprak zyn voldoening uit over de groote op komst, waarna hij hét wóórd gaf aan den secretaris, den heer II. J. de Groot, tot voor lezing der notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Uit het financieel verslag van den penning meester, den heer G. Onderwater, bleek, dat de ontvangsten over bet afgesloten vereeni gingsjaar hadden bedragen 1.1164,41, waar tegenover een bedrag aan uitgaven stond van f. 1168,64, een batig saldo dus van f. 0,77. Hierbij werd vermeld, dat de contributies over het vereenigingsjaar 1928/1929 nog niot geïnd waren, welke op f. 325,— geschat wer den. Do heeren H. Schölvinck en N. Kieken, als kasnazieners benoemd, rapporteerden alles in de beste orde te hebben bevonden, wat de voorzitter aanleiding gaf den heer Onderwa ter dank te brengen voor zijn accuraat be heer Het nu volgend jaarverslag van den se cretaris, gaf een duidelijk beeld van hei af- geloepep vereenigingsjaar, terwijl hier en daar gewezen werd op de ondankbare taak der bestuursleden, voor wie het toch niet mogelijk is ,het ieder naar den zin te ma ken. Met den wenscb, dat Warmond, het cen trum voor de Watersport in den zomer, bij sterk ys, het centrum moge worden voor de provinciale yssport, w*rd het keurig ver zorgd verslag gesloten. Punt 4 der agenda: voorstel van het be stuur tot afscheiding van den Zuid-Eohand- scnen Ijsbond, bracht, zooals te verwachten was ,heel wat steramen in beroering. De heer H. Schölvinck, districtscommis saris van voornoemden bond verkreeg hier over het eerst het woord en wees op de on verantwoordelijkheid, van een dusdanig voor stel. Tegen een uitgave aan den Bond van 7Vr ct. per lid, in totaal dus hoogstens e^n uitgave van L 20,voor de Warmondsche afdeeling, staan de volgende, niot onbelang rijke voord eelen: a. verstrekking van gratis lidmaatschaps kaarten, waardoor drukkosten voor de plaat selijke afdeeling worden vermeden; b. gratis-ongevallenverzekering der werk lieden in dienst van de vereeniging; c. gratis verzekering van dë vereeniging in gevallen van wettelijke aansprakelijkheid Afgezien van de verschillende groote voor deden, die het aangesloten zijn medebrengen, speelt de bevordering van het vreemdelingen verkeer hierin ook een groote factor. Ver bindingen langs ons dorp moeten by sterk ijs naar onze meren tot stand worden gebracht, alleen op die wijze is de wensch, door den secretaris uitgesproken, dat Warmond het centrum moge worden van de provinciale ijs- sport, te verwezenlijken. Spreker noemt het onverantwoordelijk van het bestuur een voorstel, dat 2 jaar gelalen verworpen werd en dat veel haat en nrjd gezaaid heeft, weder ter tafel te brengen én adviseert het voorstel terug te nemen. De heer Kieken meent terug te moeten ko men op een feit, dat hem bij het kasnazien was opgevallen. Naar hem was medegedeeld hadden een 200-tal vreemdelingen zich bij den districtscommissaris als lid aangegeven, met de bedoeling de plaatselijke vereeniging te steunen. In het kasboek heeft hij dezo con.r but'es niet verantwoord ge ie i n r-agt den heer Schölvinck wat hiervan de oorzaak is. De heer Schölvinck zegt, dat niet van 200 maar van 76 aangiften van leden spra ke kan zjjn. Evenmin is sprak© geweest van eon steunen van de plaatsel. vereen. Da aan giften geschiedden in een gebouv waarvan de bondsvlag wapperde, waar offickyl* van der. Rond, kenbaar aan hun insigne rondlie pen, medewerking van de Warmondsche ver eeniging had bovendien niet plaats, heC spreekt dus vanzelf, dat zij, die zich daar op gaver. „als lid van den Bond" werden geno teerd. Ook de heer G. W. Koppers betoogt dat de voorgestelde afscheiding niet in het belang is van de yssport en zeer zeker ook niet in het belang van een druk vreemdelingenver keer Ook is hij verwonderd, dat een vereeni ging welke pl.m. f. 800,uitgeeft om een nuisje te laten bouwen om haar materiaal te kunnen opbergen geen f.20,over heeft om een bond, die een zoo goed doel nastreeft, te steunen. De discussies worden steeds scherper, wat de heer Van Delft doet voor stellen, dit punt tot een volgende vergade ring te doen aanhouden, in de hoop, dat de besprekingen ,dan minder fel zullen zyn. Na onderlinge samenspraak aan de be stuurstafel wordt het bestuursvoorstel in stemming gebracht en met 28 stemmen voor en 49 stemmen tegen verworpen. Nadat de uitslag bekend is gemaakt zegt de voorzitter, dat dit aanleiding voor het be stuur i? haar functies en bloc neder te leggen, ae leiding der vergadering zal hij tot do sluiting blijven behouden. Bij de n j o ^en e re n 1raag krjj t eter P. Sikking het woord en spreekt zyn veront waardiging uit over de handelwijze van bet bcétuur inzake den bouw van het zooge naamde clubhuisje. Volgens ^jn meening alaat dit op een verkeerde plaats, üe Poel, waaraan het gebouwd is, levert slechts ge legenheid voor een klein baantje. Bij sterk ys worden de Leede en de meren door do schaat senrijders geprefereerd. Bovendien is het vol gens zyn meening veel te duur en is dit ge bouwd zonder dat de leden hierin zijn er kend. Nu treedt het bestuur af en laat de vereeniging met dit te dure en weinig bruik bare huisje zitten. De voorzitter zegt, dat nu hjj is afgetre den ,geen lust meer voelt hierop te ant woorden. Do vergadering komt hiertegen op en wenscht afhandeling. Op een vraag van den voorzitter: „Wat de vergadering wil?" Het huisje houden of niet? wordt geantwoord, dat het bestuur zal aanblijven en blijft samenwerken met den Bonc 'in het belang van het Warmond's ijs vermaak Uit de hierop volgende antwoorden blijkt dat het bestuur in hoofdzaak gekant is tegen den districtscommissaris, met wien volgens uitlatingen geen samenwerking mogelijk is. Door het bestuurslid, den heer Weise, wor den hiervoor verschillende gronden aange haald. De heer Van Delft betreurt het dat de dis cussies een dergelijke wending hebben ge nomen. Als bemiddeling stelt hij voor het dezen winter nog eens aan te zien. Straks, wanneer vriezend weer mag worden ver wacht zou door deze kabinetscrisis de ver eeniging niet kunnen werken, wat voorko men moet worden, waarom spreker namens de vergadering vraagt of het bestuur op haar besluit wil terugkomen. Echter zonder re sultaat. De heer Weise brengt in het midden, dat het huisje in totaal f. 744 heeft gekost, waarvan slechts f. 477 ten laste van de kas werd gebracht het restant werd uit giften van bestuursleden en anderen bijeenge bracht. Het gebouwtje i9 in vollen eigendom aan de vereeniging overgedragen en gebouwd op het terrein van een der bestuursleden, die zijn grond hiervoor belangloos heeft afge staan Een contract is hiervan opgemaakt, hetwelk wordt voorgelezen en waaruit blijkt dat het gebruik van dezen grond te allen tijde aan de vereeniging kan worden opgezegd. Naar aanleiding hiervan gaan uit de vergadering stemmen op. dat deze opzeg ging dan wel eens heel spoedig zou kunnen plaats hebben, daar bedoeld bestuurslid eveneens is afgetreden waar moet de ver eeniging dan met dit huisje heen, daarom acht men het beter dit maar aan het be stuur over te doen. Bij stemming hierover blijkt dat van de 78 aanwezigen 64 het huisje aan het afge treden bestuur wenschpn te laten. De voorzitter zegt toe dat de gelden door de vereeniging hiervoor besleed in de kas zullen worden teruggestort, maar eischt dat het daarin aanwezige materiaal tem spoedigste daaruit wordt verwijderd. De heer Kouwenhoven i9 van meening. dat de eisch van den voorzitter bij het bestuur thuis hoort de gewoonte toch is dat een aftredend be stuur de loopende zaken afhandelt, totdat een nieuw bestuur gekozen is. De voorzitter kan zich hiermede vereenigen, maar dan moet hiervoor ten spoedigste een vergadering worden uitgeschreven. Deze vergadering wordt bepaald op Don derdag a.s. Nog wordt voorlezing gedaan van een schrijven van het afgetreden bestuur, waarin wordt medegedeeld, dat zij in ver band met den slechten toestand der kas be sloten heeft de prijzen, die jaarlijks voor de verloting worden beschikbaar eesteld. uit eigen middelen te betalen, welke mededee- ling met applaus wordt begroet. Na de ver- loling. die een 11 lal als gelukkige bezi'ters van boterletters en worsten naar huis deed gam. werd de vergadering gf-sloten De heer Kouwenhoven na de sluiling nog het woord verkrijgende bracht het afgp- treden bestuur dank voor de vele diénsten de vereeniging bpwezen. Ter gelegenheid van de jaarvergadering der Chr Jongelingsvereen hoopt d? Kuil man van Leiden morgenavond 7 uur in de Ned Herv. Kerk een rede (e houden ge titeld. „Waken, Bidden, Strijden" 3-2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7