GERO ZILVER 69s,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 10 November 1928 Vijfde Blad No. 21062 VOOR DE HUISVROUW. MODEPRAATJES VAN EEN PARISIENNE. RADIO-PROGRAMMA. KUNST EN LETTEREN. In een aardig tijdschrift: De Practische huisvrouw vond ik de volgende leuke :aronssel voor kleine kinders beschreven \tLm twee ronde deksels van doozen, de en iets groolcr dan de andere; als u geen [oide deksel? heeft," knipt u er zelf een >aar van ronde schijven bordpapier, waar- imheen u een opstaand randje van Vh cM. reedte plakt; de grootste deksel wordt het indcrslel van den draaimolen, de kleinste iel dak. Beide, zoowel dak als onderstel, rorden bont beschilderd of met kleurig iapier beplakt; de afhangende rand van iel dak moet u gekarteld uitknippen. Nu gaan we de „schuitjes" maken van de ükjcË der lucifersdoosjes, die ook al be- ehilderd worden en dan met draadjes aan iel dak vastgemaakt; gekleurde zijden Iraadjcs, gouden of zilveren dito's staan aluurlijk het mooist! Lijm nu één uileinde van een garenklosje zn de binnenzijde tegen hel dak; steek een ;vig slaafje door hel klosjes schijfje en het k, en plak op het onderste deksel het sdere uileinde van hel klosje bovenop, '.dek daar de andere punt van het. staafje bovenaan moet hel staafje door hel dak rtn steken. Wanneer u nu hier aan het laatje draait, gaat de caroussel lustig aan rondtollen en de schuitjes zweven in een roote bocht om hel middenpunt heen. Een lezeres heeft een fluweelen mantel, lie noodig opgefrjscht moet worden, doch et meer de moeite en kosten van uil- loomen loont. Ik raad u aan een groote an met water te koken, hier wat ammonia 20 toe te voegen, en dan.de mantel boven en kokenden damp te houden met het luwëel naar boven, zoodat het door de lof heen kan dampen. Daar wordt fluweel eer als nieuw van. Br zijn ook dames, die uweel graag opstrijken met een gloeienden out; maar ik voel daar nooit veel voor; ik ind niet dat deze slof daar mooier op wordt. Wilt u, uw was- of zeildoek in goeden laat houden, maak dan eén oplossing van ons lijm in ruim liter wateren laat dit hl bij de kachel slaan op een warm laalsje tot de lijm goed gesmolten is. U unt de oplossing gebruiken zoodra deze oud en vloeibaar is geworden; al9 zij niet 'locihaar is, moet u er nog wal warm water doen. Wasch het zeildoek eerst goed af iel water en zeep; en wrijf er met een innendoek, die u in de oplossing doopte, ver heen Laat het vervolgens drogen. Ten itte behoeft u er dan niets andere meer an le doen dan het zeildoek nu en dan lal opwrijven. In dezelfde bovengenoemde Practische luisvrouw las ik, dal hel van groot belang oor uw lapijl of vloerkleed is hoe u uw teil onderhoudt. Want indien u hier b.v. ocnwas voor gebruikt, die niet voldoende urdl uitgewreven, dan kleeft de was aan e schoenzolen en zoo maakt u vette vlek- ori op uw kleed. Up den duur wordt het gansche karpet sar vettig door; de woldraadjes plakken an elkander, houden hel stof vast en.... iw kleed zal er 9po*dig door versleten zijn, og daargelaten, dal de vettigheid hel kleed ok een onfrisch aanschijn geeft Dus: zorg r voor, dat uw zeil voldoende is uitgewre- en vóór u er het kleed oplegt. Pas ook op, at de vloer niet pas is opgedweild voor u |em met het kleed bedekt. De vloer moet erst kurkdroog zijn, wanneer zij nog voch- 'E is, kan er hierdoor schimmel in uw 'cd komen, vooral wanneer het een dik, ol lapijl is. Ook wordt u aangeraden geen kleed te tggen op een vloer met open naden. Deze Poelen eersl goed worden dichtgemaakt en ls dat niet kan, dient de vloer met viltpa- f'er o' couranten te worden afgedekt vóór er hel kleed overheen legt. Door die naden het namelijk sterk uit de benedenver- of uit den grond. Die wind heelt en zóó nadeeligen invloed op het weefsel, 21 zelfs een goed, stevig en solide karpet "men een half jaar naar de maan zou zijnl Een lezeres vraagt: hoe en waar moet ik ar> den winter mijn fruit bewaren. Wel, 1 de eerste plaats denk om uw kinderen, 'P weinig snoeperijtjes zijn zij zóó tuk als P Peren en appelen. Maar ten eerste is 5 veel fruit niet goed voor hun ingewan- en en ten tweede zijn de vruchten legen- '°°r<lig veel te duur dan dat u er de kin eren maar op los kunt laten gaan. Begin es met een kamertje of kast. die u af kunt 'U|len voor uw wintervoorraad te reser- eerem Dan is de verleiding niet zoo groot tor de jeugd I Zoek daarna uw vruchten goed uit; gooi Hes weg wat niet absoluut gaaf is, want èn rotte appel kan het verderf voor den a»schen voorraad zijn! Sprei de vruchten j^rna uit op houten rekken of latten; geen ro°. houtwol of andere rommel er onder; e vruchlen moeten kunneD doorwaaien. e besle temperatuur voor een vruchten- erJplaats is 40 a 50 gr. Fahrenheit. Hoe L he' is, des te langer duurt het voor ^onrijp geplukte, vruchlen rijp worden, dts le langpr kunl u er plezier van heb- lu t a'* U *1el 200 schrkken kunt, berg uw 'tor a 'n °en d°nlte*e ruimte. Zorg er kaar i vrucMen geheel vrij van el- lgeen» want als ze elkaar aanraken EwlY*? °P rï'e p'e^ heursch. Zoo ééns in p vruchten omdraaien is wel goed °°r hel fruit. (Nadruk verboden.) Met een lichte aarzeling begin ik te schrijven, telkens wanneer ik mijn Hol- landsche lezeressen moet vertellen van de Parijsche avondtoiletten. Die „grandes ro bes du soir" of „robes de grande soirée" heeft maar zoo'n enke le Hollandsche vrouw noodig en hoe zel den dan nog hoor ik u al tegenwerpen, als ik 't woord „lamé" of „9trass", „décolleté" of „sleep" maar noem. Hier in Parijs heeft óók maar een enkele vrouw zulke mondaine toi letten nóódig, maar er is. van de kleinste mi- dinette af, géén Pari- sienne. die niet graag een heel goed gekleede vrouw ziet, of bij ge breke daarvan haar toilet hoort beschrijven. Het zijn dan ook sprookjes-kleeren, de avondjaponnen die de kunstenaars, die de Parij9che couturiers eigenlijk allen zijn, voor de elegante vrouw getooverd hebben. Alles is edel van materiaal en van coupe. In deze beide woorden zit het heele geheim van de Parij9che modekunst, vooral dit seizoen. De couturiers hebben nu eens laten zien, dat zij andere toiletten kunnen creêeren dan die wij met een handig kamermeisje kunnen namaken of die dat kamermeisje voor zich zelf copieert. De „chemise-perlée", het rech te, met kraaltjes bezaaide jurkje zóó uit de fabriek i9 niet meer. Geen japon hangt zwaar, maar ook geen enkele is meer recht, d.w.z. rondom even wijd en even lang ol liever: even kort! Toch heeft de óngeregelda ongeregel- matigheid van den vorigen winter plaats gemaakt voor een geregelde verdeeling van ruimle en lengte. Onveranderlijk begint die ruimte pas onder de heupen, wat aan de avondtoiletten de „ligne princesse" geeft. De ruimte onder de heupen wordt op on eindig veel manier verkregen, meestal door volants of panneaux en slippen, die, smal vanboven, wijdef uitloopen en bovenaan over elkaar schuiven, terwijl dan nog de overdadige dikte wordt weggeknipt. Bijna kan als algemeene regel gelden: de avond toiletten zijn kort van voren, worden lang naar achteren. Soms hebben ze twee lange slippen aan weerszijden van een niet te kort rokje, soms vormt een drapé de schuine lijn, die dit seizoen overal voor komt. Héél zelden maar raakt de punt van een gedrapeerde rok, of de langste slip van een rok met panneaux, den grond, zoodat er sprake kan fijn van een 9leep. Zoo'n sleep-japon zouden we alleen op een soireé in ons eigen hui9 kunnen dragen, want hij is onmogelijk in het drukke uitgaans leven van een Parisienne, die som9 per taxi van een diner naar het theater en vandaar naar een 9oirée of cabaret rijdt en die graag danst. De 9toffen, die voor avondtoiletten gebruikt worden, varieeren oneindige- allerlei lames (met mptaal door weven stoffen), alle soorten fluweel van echte en van kunstzijde- bedrukt, gecise leerd, soepel, stijf fluweel; verder faille, tafzijde, geapprêteerde mousseline, tulle, georgette, crêpe romain, moiré, effen en gcbroceerd satijn, maar vooral kant, wol len-, touw-, linnen-, zijden- en chenille- kant luchtig of zwaar en dicht; licht, don ker of levendig van kleur. Meestal wordt een kanten japon ruim-uitvallend gemaakt door paardehaar onderlangs de volants en slippen. Arm en slordig is een kanten jurkje, dat in rust slap hangt, wat nog iets anders is dan „soepel"! Een nieuwtje dat door veel practische vrouwtjes met vreug de ral worden begroet, is de kanten japon met lange mouwen: dit zal ongeveer het eenige toilet zijn. dat en 's middag9 eu 'e avonds bij niet al te groote feestelijk heden op zijn plaats zal zijn: 's middags door de lange mouwen, 's avonds door do doorschijndheid daarvan. Tusschen-tinten, zooals de 's morgens dragen en ook nog wel 's middags, maken tegen den avond plaats voor héél lichte, héél donkere, of schitterende kleuren Be halve wit of zwart, veel rood. van heel donker-bordeaux tot scharlaken, vooral oranje-rood en cerise; verder zachtgroen, rose, héél licht krijs, zachtblauw, safier- blauw en een donker-marine, dat bijna zwart is. Als een avond-japon een soms héél 9malle ceinture heeft, is dat eigenlijk alleen om de gesp, dikwijl» van kristal, die een heel toilet ophaalt Bijoux van kristal: kralen, kettingen, oorhangere zijn flatleus en gedistingueerd, omdat ze geen edelsleenen nabootsen; maar héél enkele vrouwen kunnen zich de luxe permittee- ren de breede armbanden, lange kettingen, grooto gespen en broches, die nu mode zijn. „echt" te dragen. De lange diamanten ketting „chalne huissier" hangt soms van acteren af en garneert zoo de diep- gedécollfieerde rug. Alle bijoux "moeten met dezelfde sleenen bezet zijn en dan nog bij japon kleuren, daarom zijn diamant en kristal ..practisch"! Schoenen zijn ook in de tint van de japon, soms van de stof zelf, maar meest van crêpe de Chine of satijn, soms met zilver- of goudleer ge boord-, geen gespen op deze mooi gesneden maar eenvoudige ..sandales" of ..escarpins" 1,Standaard"-avondscb'>en«»n (die overal bij passen) zijn van goud- of zilverleer, blond of zwart satijn of in een zilverachtige vleeschkleur. Kousen hebben *s avonds precies de tint van onze bruin-verbrande bloote armen en zijn héél fijn, zonder geborduur de of Ajour-pijl. Ik ben al te ver afgedaald, want ik heb nog niet gezegd, dat bloemen een tros of drie dezelfde boven elkaar in de kleur van het toilet moeten zijn. behalve soms een heel donkere bloem op wit of op zwart een roode roos. We dragen de bloemen veel links onderaan hel décolleté of op het schouderbandje; een enkelen keer in de taille. De echte avondjapon is in den rug diep gedécolleteerd van voren veel minder; de uitsnijding is dikwijls vierkant, soms V-vor- mig. soms rond. Bij de ..grande robe" loopen alleen smalle bandjes over de schouders, soms van strass De ..petite robe" is van achteren hoog. vóór meest rond uitgesneden en het kanlen toilet met lange mouwen heeft een puntig décolleté. Echarpes zijn van de slof van de japon als die er zich toe leent, zooals tulle. mous seline, georgette. Soms zijn ze geheel los. soms aan één schouder bevestigd en kunnen dan naar verkiezing om den hals worden geslagen of van achteren los blijven hangen. We zullen weer waaiers ..gebruiken"? Chanel lanceert ze en Chanel's nieuwtjes worden altijd mode Zij kiest ze bij het toilet van git. fluweel, kant, mousseline. Bij c-en witte of een zwarte japon geven soms al leen de waaier en de schoentjes een kleurige „note". AI9 avondmantel is een bontjas altijd chic. behalve bij groot gala. dan vormen lamé's en gebrocheerd satijn mantels van eenvoudige coupe, met kraae of manchetien of beide, van vos of chinchilla. Avondman tels moeten ook bij hel toilet passen, er ten minste mooi bij kleuren en liefst met meer dan één japon harmonieeren wat model en tint betreft. Ze zijn dezen winter dikwijls van fluweel, met volants, zonder bont, of zonder volants mèt bont. maar ook wollen velours met kraag en manchetten van bont vormt, mits in een mooie warme tint. een heel correcte avondjas. COLINE. VOOR ZONDAG 11 NOVEMBER. Hilversum (1071 M.) 9.15: VARA. Econ. Politiek Weekoverzicht. 9.30: VAKA. Alb. Hahn: Socialistische Prentkunst (1). - 10.10: VARA. Ir. Gorter: Gereedschap (4). - 10.30: VARA. Uitz. v. d. Bijeenkomst, geor ganiseerd door de Fed. A dam der S.U.A.P., ter herd. v. d. beëindiging van den wereld oorlog (19181928) i. h. Concertgeb. te A'dam. Sprs.: Ir. J. W. Albarda en Üs. W. Banning, F. Kloek, prgel. 1.002.30: Lunchmuziek door het Boris Lensky-Trio. 2.30: Aansl. van het „Concertgeb. te A'dam. Het Concertgebouw-orkest o. 1. v. Pierre Monleux. Berthe Seroen, zang, John Powell, piano. 4.004.30: Pianosonaten van Beethoven .Causerie door L. Schmidt, Egb. Veen, a. d. vleugel. 4.305.00: Lezing door A. Poolman: Tristan en Isolde. 5.00 6.00: VARA Kinderuurtje. 6.30: VPRO Dienst i. d. Ned. Herv. Kerk in Tiel. Voor ganger Ds. M. Prins, K. Bouman, fluit, J. llibbius, orgel. 7 30: „Tristan en Isolde", muzifekdrama in 3 bedr. van Rich. Wagner. Dirigent Alb. v. Raalte (Om 8.45 Persber. en sport-uilslagen). Huizen (340.9 M.) na 6 uur en tijdens K.R.O.-kerkdienst 1870 M. 8.30: NCRV. Morgenwijding. Joh. de Heer en echtge- noote. Samenzang en toespraak. 10.15: KRO. Hoogmis i. d. Kerk van het H. Hart van Jezus te Rotterdam. Het Parochiaal zangkoor 0. 1. v. P. v. d. Putten, Predikatie door Pater Henricus O.M C.: Voor het St- Laurentius Jongensgestieht. De organist speelt vóór de' H. Mis het Toccata en Fuga in D-moll, Bach. Na de H. Mis, in Memo- riam, Heijdl en Marche funèbre. Chant An- gélique, Guilmant. 12.301.30: KRO. Lunchmuziek door het KRO-Trio. 1.30 2.00: Literair halfuurtje door P. v. d. Meer de Walcheren. KRO. 2.00—2 30: KRO. Spr. Kapelaan J. Poels. 2.304.30: KRO. Concert in Heerlen. Het Palaestrijnseh Ge mengd Koor en het Kerkelijk Zangkoor St. Paschal is, uit de Rectoraatskerk, 0. I. van W. Goldschmitz. Kwartet v. d. Dram. Kunst kring 0. 1. van J. Hermans. 4.305 00: KRO. Ziekenhalfuurtje door Kapelaan Peels uit Weert. 5.20: NCRV Dienst in de Geref. Kerk te Veendam. Voorganger: Ds. N. Postema: Jer 2 13. D. Rollema, orga nist. 7.308.00: KRO. Apologie. Spreker Pater W. Arts. 8.00: KRO Concert. De Amsterdamsche Orkestver. o. I. van F. v. Diepenbeek. Mevr. Dido Zuidberg. jkvr. Slrick v. Linschoten. sopraan. 10 45: KRO. Epiloog door het Klein Koor 0. 1. van Jos. H Pickkers. Daarna Persher. Daventry (1600 M.) 10.50 Dienst bij de Cenotaph. Herdenking van den wapenstil stand. Muziek door de militaire orkesten. 2.50: Trafalgar square meeting De mili taire orkesten van de Welsh' en lersche garde. Rede door Rev. Pat. Mc Cormick. 4.05- Concert W Davis, mezzo-sopraan, D. Smith, bariton. Olof Sextet. 5.50: Voor lezing. 6.05: Bach's kerkcanfate no. 80. B. Baillie, sopraan, D Owens, alt, P. Jones, t»nor, K. Faulkner, bas. F. W. Sulton, orgel. Koor, orkest. 8.15: Kèrkdienst. 9 05: Liefdadigheidsomroep. 9.10 Nieuwsber. 9.25 Herinneringsfeest in de Royal Al- bert Hall. 9.30 Bandmuziek en massa zang. 10.10: Rede door Earl Jellicoe, Ad miraal v. d vloot. 10.22: Koorzang. 10.29: Rede door Rev. Sheppard. 10 37: Zang en muziek 11.12: Sluiten met „God save the King". Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 12 20: Re- ligieuse muziek en zang. 1.052 10: Or kestconcert. 4 505 50: Gramofoonmu- ziek. 8.0511 10- Poppenkast „Radio- Paris". Daarna orkesteonrert. Langenberg (469 M.) 8.20—9.20: Morgen wijding. 11 15—1155- Liederen van Schubert. J12 20—1.50: Orkestconcert. 3.505.20: Concert Orkest en koor. 6.45 6.25: Beethoven- en Mozartfeest Pianospel en causerie. 7.20: Volksconcert. Het veret. Werag-orke8t. K. Hansen sopraan. W. Brouwers, tenor. W. Strienz, bas. Daarna tot 11.20: Dansmuziek. Königswusieihausen (Zeesen) 1250 en 1700 M. c.a. 8.20: Morgenwijding. 10.20: Herdenking v. d. Wapenstilstand. 10.50: Orkestconcert. 3.505.20: Orkest concert. 7.20: Concert. Johanna Hofer en Th. Loos. 8.20: Schubert-liederen, E. v. Stetten, sopraan, H. Schrader, clarinet. 8.50: Berliner reportage door F. Hilden- brandt. Daarna dansmuziek. Hamburg (395 M.) 8.35' Morgenwijding. - 11.05: Orkestconcert 12.25: Orkestcon cert 2.20: Kamermuziek en zang. 4.05: Orkestconcert'6.20: Orkestconcert 7.20: Concert. Orkest, C. Sattelberg, zang, A. Indig, viool. 9.3511.20: Ca baret. Brussel (509 M.) 3.20: Populair concert. - 5.20: Orkestconcert. 6.50: Trioconcert. - 8.35: Werken van Belgische componisten. Wapenstilstandsdag. 10.35: Sluiten. VOOR MAANDAG 12 NOVEMBER. Hilversum, 1071 M. 1230—200: Lunchmuziek door het Boris Lensky-lrio 5.006 00: Kinderuur 6.007.15: Diner- nmziek door hel Boris Lensky-Trio 7.15 7.4ö: Engelsche les. beginners 8.05 8 45: Prof. dr. mr G. M. G H. Russel: Fis cale moeielijkheden bij besloten N. V. 8 4510.00- Concert. Hollandsch Vocaal Kwartet 10.1011 10: Concert door hel Omroep-orkest o. 1. v. Nico Treep 10.00: Persber. Hulzen, 340.9 M Na 6 uur 1870 M. Uit sluitend NCRV.-uitz. 12.301.45: Orgelcon cert door H. C. Admiraal 2.002.30: Schooluitzending. Zangles door J. A. Steinz 4.005.00. Ziekenuurtjc o I. v. ds. A. J/ Wormgoor. H. J. Smit-Duyzentkunst, bari ton en orgel. H. Smit-Duyzenlkunst. orgel en begel 7.007.30: Stenografieles 7.308 00: Zangles door Jac. Ph. Caro 8.00 Concert. Het Christel. Radio-orkest 0. 1 v. J. Pouwels. Spr.: J. Dooyewaard Azn., voorz. v. h Com. voor regularisatie en werk verruiming in het schildersbedrijf Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst 1120: Gramofoonmuziek 12.20: Bal- ladenconcert (sopraan-bariton) 12.50: Gramofoonmuziek 1 20: Orkestconcert 2 20: Voor de scholen 2.40: Muziek 2 50: Lezing 3 20: Muziek 3.25: Voor lezing 3.40: Muziek 3.45: Concert (sopraan, tenor, viool) 4.55: Orkestcon cert 5.35: Kinderuurtje 6.20- Lezing 6.35: Nieuwsber. 6.50: Voor padvin ders 7.05: Liederen van Schubert voor sopraan 7.20: Dram. critiek 7.35: Mu ziek 7.45: Italiaansche lezing 8.05: Vaudeville. Dans-orkest en variété-artis'en 9.20- Nieuwsber 9.40* Een debat tus- sehen mr. Douglas en mr. Mackenzie, over: Should books be banned? 10.40: Con cert. R. Goodacre, alt; L. Gowings, tenor; A Sammons, viool 11.2012.20: Dans muziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50— 2.10. Orkesteonrert 4.055.05: Sympho- niemuziek. zang en dans 9.0511 10: Kamermuziek door het kwintet „Radio-Pa ris". Mile. Callen. Mme. Paul, zang. Langenberg, 469 M. 11.30: Mechani sche muziek 12 251.50: Orkesfconcert 5.055.50- Vocaal en instrument, con cert 7.259 50: „La Traviata", opera in 4 acten van Verdi. Daarna tot 11.20 dans muziek. Königswusterhausen (Zeesen), 1250 en 1700 M c.a. 11 20420: Lezingen 4 20 5 20. Orkestconcert 5.207 05: Lezin gen 7.20: Voorlezing u h. voorw. van Shaw's Back to Mef.husalem" 7T-50Le zing 8.20: „Back lo Mefhusalem", van B Shaw Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4.55: Gedichten- voorlezing 6.20- Vroolijk concert 7.20 Orgelconcert i. d. Pauluskerk. Hannover 8.20: Vocaal concert. Het Hamburger zang koor. Brussel, 609 M. 5.20- Dansmuziek 6.50- Trioconcert 7 20- Gramofoonmuziek 8 35: Werken van James Ensor 10.35 Sluiten. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. Maandag 12 November a s geeft de H. O V. onder leiding van Eduard van Beinum in de Stadsgehoorzaal haar derde concert met een bijzonder programma. Vooreerst de Ouverture „Die Zauberharfe" (Rosa- munde en de Unvollendete symphonie van Fr. Schubert, verder Pastorale variêe (in ouden stijl) voor zeven blaas instrumenten van Gabr Pierné en tot slot Symphonie (d. kl. 10 van Cesar Franck. SEMPRB CRESCENDO. Het eerste concert in dit seizoen zal plaats vinden op Donderdag 6 December a s. Solist is de cellist iiax Orobio de Castro. NIEUWE UITGAVEN. Gids dei voornaamste gemeenten in Nederland. Verschenen ia de derde drok van boven staande uitgave der N.V. Drukkerij en Uit geversmaatschappij de Vljjt te Arnhem. Een hewj,s op zich zelf, hoezeer deze uitgave aord' gewaardeerd. De derde druk ia in één opzicht nog sterk verbeterd. De belasting- opgave zijn thans voor alle gemeenten naar één systeem berekend en bieden Jaardoor een zeer gemakkelijk en overzichtelijk vergelij kingsmateriaal voor hetgeen in een groot aantal gemeenten in Nederland bij verschil lende inkomens aan belasting verschuldigd is. Bij H J. den Boer, boekverkooper-uil- gever, te Baarn is uitgekomen een Steen- drukkalender, ontworpen en uitgevoerd door H. N. Folderman bestaande uit 6 zeer artistieke, stemmingsvolle platen. Een waarlijk fraai geschenk voor de komende feesten Prijs f. 3.90. J B. Woliers, -Uitgever, Groningen. Do- cendi ars Docenda Openbare les door Dr. L, Alma. Prijs I 0.75. Beschouwingen over Angel Ganivet. Openbare Ie? door Mr. Dr. J. A. van Praag. Prijs f. 0.75. Over de even- wichtsvormen van roteerende vloeistof- en gasmassa's Openbare les door Dr. H de Groot. Prijs f. 0.75. Het psychisch onbe wuste, door Dr. H. J. F. W.. Brugmans. Prijs f. 0.75. Bij Brusse'8 Uitgevers Mij te Rotterdam, is verschenen: Bontje, de bergeend door H E. Kuylman met leekeningen van J. F, van Doornik. Prijs ingenaaid f. 1.90. Ge bonden f. 2.90. Bij de Uitgevers Mij. A. W. Bruna cn Zoonen, Utrecht, is verschenen 1. Zwarte Ridder door Ethel M Dell, een oudcrwelscn sentimenteel romannetje, dat zelfs door ge mis aan eenige frischheid, ongeschikt is voor sensatielectuur. 2. Jim Maitland door E. Sapper, uit het Engelsch vertaald door Jhr. van N'ahuys. Nederlandsche Uitgeversbond Het Ne- dcrlandsche Boek 1928. Deze jaarlijksche calalogus, door samenwerking van boek- verkoopers en uitgevers tol stand gebrach», zal ongetwijfeld ieder bij de keuze va» Nederlandsche litteratuur, op elk gebied, goede diensten bewijzen. Uitgevers Bedrijf .De Spieghel", Amster dam. Rondom Lulher door Prof E E Pauls. Uit cultuur-historisch oogpunt is dit een zeer belangwekkend en leerzame studie, terwijl hel als verhaal en vertelling den lezer ongetwijfeld zal boeien. Prijs gebon den f. 2 90. Tjeenk Willink, Uilgevers Mij. Zwolle. Handboek voor de bijzondere wellen door E W. Beekman In dit boek. dat een 30- tal wetten bevat, wordt er vooral de aan dacht op gevestigd, wal de politie omtrent do toepassing hiervan weten moet Het geeft duidelijke en eenvoudige verklaringen, dikwijls aan de hand van rechtspraak en schrijvers Een boek. dat den politieman in het algemeen van groot nut kan zijn bij zijn optreden als zoodanig. TIJDSCHRIFTEN, Dc November-aflevering van „Stavast" is met een fraaien omslagteekening van Cor van Deutekom verschenen. Aan den inhoud van dit maandblad voor alle Neder landsche jongens werkten om. mede: H. Verstijven, Adri van Alphen en dr. N. J. Singels. RECLAME. EEN WELKOM GESCHENK. De keuze van een geschenk kost dikwijls heel wat hoofdbre kens. En toch kan het zoo eenvoudig zijn. Geef Iets in ,,Gero"! Een geschenk van Gero-Zllver wordt steeds gewaardeerd. En de collectie biedt ruime keuze niet alleen op het gebied van tafelzilver, doch ook in luxe artikelen, thee serviezen. toiletgarni turen enz. Verkrijgbaar In alle goede zaken.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 17