LANGS GLIBBERIGE WEGEN 69,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 8 November 1928 Derde Blad No. 21060 DE UITBARSTING VAN DEN ETNA. UIT HET PARI EMFNT Burgerlijke Stand v. Leiden. FEUILLETON. {Van onzen parlementairen medewerker). De begrootingsdebatten begon nen Alle politieke en piin- cipieele kwesties zijn onopge lost gebleven. De gewichtigste periode van het parle mentaire jaar is heden aangebroken: de Tweede Kamer heeft een begin gemaakt met de behandeling van de Rijksbegrooting (over „Staatsbegrooling" mogen wij niet meer spreken) en wanneer er niets tus- schenbeide komt, blijft de Kamer tot en met den 21sten December bijeen .Dan zal de Begrooting zijn goedgekeurd, van af keuren is natuurlijk geen sprake, dat is, vooral onder de tegenwoordige omstandig heden ten eenenmale uitgesloten. Heden hebben vier partijleiders het woord gevoerd. De beer mr. Heemskerk beet als woordvoerder der Antirevolutionaire partij de 9pits af. Hem volgden de heer Van Gijn (Vrijheidsb.), dr. De Visser (C.H.), ten slotte de heer Albarda (S. D. A. P.).) Mr. Th. HEEMSKERK. Mr. Heemskerk heeft volgens gewoonte nagenoeg niet gerept over de Rijksbegroo- ting, maar des te meer over den politieken toestand van het oogenblik gesproken. Zoo betoogde hij, dat onder dit niet-parlemen- taire kabinet, meer een verzameling minis ters dan een ministerie, gelijk hij het uit drukte, alle politieke en principieele kwes ties onopgelost zijn gebleven. Men moet evenwel op den uitslag van de verkiezingen wachten om daarin verbetering te brengen. Een behoorlijk regeeringsprogram is nu niet te maken en van een coalitie kan alleen sprake zijn, wanneer de wensch zich daar toe duidelijk afteekent. De heer Van Gijn is een wanhopig spre ker voor de perstribune. Met den besten wil ter wereld is slechts een hap en een snap van zijn uiteenzettingen op te vangen. Waarbij dan nog komt, dat de Kamer niet altijd haar rust bewaart, zoodat zelfs de stenografen moeite hebben hem te volgen. Leest men zijn redevoeringen in de Hande lingen twee dagen later, dan ervaart men alra9, dat er een man aan het woord is ge weest, die wat te vertellen had. dat het toe luisteren waard is geweest. Hij weet veel en zegt het goed, maar is alleen op de tri bune niet te volgen. Voor zoover we hem nebben kunnen verstaan, heeft de heer Van Gijn onder erkenning van den zonderlin gen politieken toestand waarin wij verkee- ren, betoogd, dat hij toch aan een inter mezzo-ministerie de voorkeur geeft boven een zoogenaamd politiek ministerie zonder gezonde basis. Intusschen was hij het lang RECLAME. Heden ontvangen: 736 „An der Schonen Blauen Donau", eeiongen door JO VAK VZER VINCENT. L v. GEELEN, Haarlemmerstraat 55. TELEFOON 593. niet eens met al wat de tegenwoordige re geering doet. Zoo had hij geen vrede met de conserva tieve leeningspoliliek der regeering, waar schuwde tegen belastingverhooging, zette uiteen, dat de overschotten aanleiding mo gen geven tot verlaging, drong er op aan geen wijziging te brengen in onze handels politiek. Ook waarschuwde de spreker het stelsel van collectieve contracten niet tot een wet der Perzen en Meden te maken en kwam ten slotte op tegen een streven tot nivelleering der loonen. Dr. De Visser is een kanselredenaar, een man van groote welsprekendheid en het is werkelijk een genot naar hem te luisteren, ook al is men het niet eens met hem. De heer De Visser begon met een woord van warme waardeering voor het intermezzo kabinet voor al wat het in 's lands belang heeft tot stand gebracht en voor de toewij ding, waarvan het blijk heeft gegeven. Dat was evenwel slechts verguldsel van de pil, die hij het kabinet daarop te slikken gaf. Uit een parlementair oogpunt was er allerlei niet in den haak geweest. En nu kwam de spreker met tal van grieven voor den dag, keurde de houding der regeering in zake de defensie ten sterkste af, zette uiteen, dat er op onderwijsgebied bitter weinig tot stand was gebracht, verwonderde zich uiter mate over het uitblijven van de voorstel len van de Bezuinigingscommissie op on derwijsgebied, klaagde over het niet tot stand komen van een nieuwe regeling van het Voorbereidend Hooger Onderwijs en van het meisjesonderwijs, was slecht te spreken over de gevolgde belastingpolitiek zoowel als over de koloniale politiek en beknorde haast den minister van Arbeid, dat hij op het stuk van sociale verzekering zoo weinig tot étand had weten te brengen. Ook gaf de spreker een heele waschlijst van verworpen, aangehouden of ingetrok ken wetsontwerpen om dan tot de conclusie te komen, dat er iets hokt, waarbij Regee ring en Kamer ieder haar eigen gang gaan. Dat blijkt wel het sterkst uit de omstandig heid, dat de Tegeering kalmweg aangeno men moties naast zich neerlegt. De verhouding is niet goed en het zal moeite kosten om daarin verbetering te brengen. Maar dr. De Visser wanhoopt toch niet, bouwt op het christelijk karakter van de organisatie van onze maatschappij en hoopt dat de christelijke levensbeschouwing, die bij ons nog algemeen heerscht ons nog- eens een parlementaire meerderheid zal kunnen schenken. Met een welsprekende peroratie over die gedachte besloot de lei der der Christelijk-Hislorische partij zijn in keurigen vorm uitgesproken rede. De heer Albarda (S. D. A. P.) besloot den middag met het eerste deel van een rede. waarin hij begon met een triomflied over den vooruitgang van de socialistische ge dachte, binnen zoowel als buiten onze grenzen. Hierna zette hij uileen, dat de be- lastingpolitiek der tegenwoordige regeering niet deugt, maar dit beloog zal hij morgen verder uitspinnen. GEBOREN: Hendrik, z. van A. Stoffers en Z, ter Steeg Gerard Jan. z. van J. J. de Jong en A. G. Broers Gerard Lieuwe, z. van D. A. Smit en A. Smit .Tannetje Helena, d van J. J. de Jong en J. Huter Wilhel- mina, d. van J. van Houten en S. M. Par don Elisth. Joha. Amelia, d. van H. P. Mooijekind en A. Spreeuw Geertruida Petronella, d. y. F. de Haas en E. G. Arts Martinus Johannes, z. van J. y. d. Hut en A. A. M. v. d. Ende. Willem Comelis, z van J. van der Mark en P. Kromhout Maria, d. van J. Develing en A. E. Dudock Gerrit, z. van A. W. H. Klinkenberg en B. Groenendijk Hubert Jan, z. van H. J- de Heiden en P. W. Cornelissen Gover- dina Maria, d. van I. C. v. Peet en H. Wil- lemse Johannes Jacobus, z. van J. W. Heintjes en A. C. Steenvoorden Johanna Elisabeth, d. van W. F. Steenvoorden en A. Mourits Maartje. d. van L. Plug en J. de Vreugd Anne, d. van J. de Wagt en C. de Graaf Geesje Jacoba, d. yan A. An- tjes en S. Zwaan Johanna, d. van H. de Bolster en M. J. Zitman Gerrit Jan, z. van H. Meyer en A. Hoefmer Johannes Gerardus, z. van J. A. M Wisse en W. F. v. Xiekerk Aart, z. van A. Nievaart en J. Kromwijk Agatha Geertruida. d. van A J Nagtegeller en J. Aandewiel Maria Wilhelmina. d van A. Klein en J. E. Slin gerland Hendrik, z. van W. de Koning en T. Kroeze Alida Johanna, d van A. E. Haazer en J Chaudron Pieter, z. van J Noppen en J. Kemp Wilhelmina. d. van E. M. Guldemond en H. Dubbeldeman. GEHUWD: G. H. Rekers jm. en E. C. Jasperse jd. J. J. Mieremet jm. en M. Beltermann jd. L. Robbers jm. en J. Barendse jd. L. Slegtenhorst jm. en H. M. v. d. Pompe jd. P. v. d. Lucht jm. en J. Werk jd. M. J. Koet jm. en E. C. Knaap jd. J. Heruer jm. en A. Blansgaar jd. H. J. P. Wortmann jm. en J. Kluivers jd. S. G. Uiterdijk jm. en M. J. Hakkaart jd. D. J. Vijlbrief jm. en C. M. Kok jd. J. v. Hooidonk jm. en C. C. Griffioen jd. E. Mol jm. en T. Kuiken jd. P. v. d. Zeeuw jm. en N. Voet® jd. OVERLEDEN: C. AdriaansVerlint, wed. 77 jaar J. L. v. Waning. vr. 85 jaar M. C. Ouwer- kerk, dr. 7 mnd. M. Zonderop, dr 24 jaar A. Serdijn 79 jaar J Zemel Booy wed. 51 jaar J. Bruins Slot, man 65 jaar M E. EndtzBrouwers, vr 60' jaar H F. J. Berkhout, man 56 jaar W. J v. Steijn, z. 50 jaar F. v. As, man 68 jaar W. Buijteweg, man 49 jaar C. A HarlwijkVeldhuizen, vr. 64 jaar J. J. Cinjee. wedr. 90 jaar W. J. v. Varik man, 62 jaar S Slappendel—Zandijk, vr. 34 jaar. GEVESTIGD: F. N. J. Appel, Haven 34. G. Appel, Kloksteeg 11a A. Backer, sigarenwinke lier, Steenstraat 25. H. L. Bakker, Schel penkade 57. J. v. d. GergKruijk. Bou- welouwensteeg 8. J. G. de Beus, Steen- schuur 18. Wed. P. Bienenvan Leeu wen, Steenschuur 7. M. Bokma, dienst bode, Merelstraat 12. P. Bos, koopman, Lange Agnielenslr. 9. M. Boven en fam., hoofd verpleger, Psychopathen-asyl. J. de Brauw, Breeslraat 135a. J. C. Brouwer, dienstbode. Marnix9traat 12. W. J. Bun- nig, dienstbode. Pr. Hendrikstraat 24. J. T Buurman van Vreeden, Vreewijkstraat 6. F. Bijlstra, onderwijzeres, Zoeterw. Sin gel 73. Tien Tse Chang, leeraar, J. de Wittstraat 37. H. Comoeer, Duivenbode- straat 16a. W. Cornelisse, arbeider, Voor straat 12. J. van Dantzig, Jan van Goyen- kade 19. G-. v. d. Deure, Zijlsingel 63. A J. Dolle, priester. Haagweg 13. F. J. Draper en fam., kok. Rapenburg 24. J. J. H. Th. Dreef, radiomonteur. Hooigracht 4. W. G. Drooggelman, Acad. Ziekenhuis. S. A. van Dijk. verpleger, Meidoorn- straat 4 H. C. Ebbinges Vreewijkstraat 4. M. Eisma, Parkstraat 69. A. J. M. Esser. Aalmarkt 1. A. Eijkelkamp, kabel - monleur. Meidoornstraat 48. C. Fallaux, dienstbode, H Rijndijk 26. H. D. God- dard, Terweepark 3. W. E. van Gulden, Schelpenkade 41. B. A. Gijbeis en fam., blikslager. P. Krugerstraat 44a. N. de Haan, verpleegster. Academisch Zieken- hu is. T. TT. Haykens, Hoogewoerd 92. E. C. H. J. Heersma en fam., Verpleger, Driftstraat 48a Wed. A. do Haasvan Heuzen, Langestraat 51 J. H. Hanne- man, Rapenburg 113 F. Hartsteen, Har- testeeg 2a Wed. A. H. HeyblomSlij per, Rapenburg 131 W. van der Hoe ven ,Smió, Oude Rijn 100 A. Mulder Hoogeveen, Koninginnelaan 4 H. C. Ja- necke, Crasseur, Heerenstraat 128 A. Jonkers, Haarlemmerstraat 24 J. Jor- daan en fam., Schilder, Hogerbeetsstraat 4 J. J. Koning, Lombokstraat 50 J. C. Lanzing, Morschsingel 11 S. G. Meh- rengs, Coiffeuse, Apothekersdijk 11a H. W. Methorst, Oude Singel 72 A. Mom- berg, Metaaldraaier, Broukhorststraat 25a M. T. J. Mulder en fam., Directeur Broodfabriek, Da Costastraat 22 J. L. J. Muller en fam., Lijsterstraat 15 L, C. Nadort, Morschweg 57a A. Nagtegaal, Sieboldstraat 34 Jhr. C. J. AL van Pan- L>e lavastroomen uit de Ltna hebben de stad Mascali benevens het kleinere stadje Annunziata bijna geheel verwoest. Terzelf- dertijd naderde de lava het belangrijke centrum Giarri, een siad van ongeveer vijf entwintig duizend inwoners, waar de drei gende gloeiende stroom thans binnen den afstand van een steenworp gekomen is. Alle verbindingen zijn verbroken, zoodat de ge- heele zone van de wereld gescheiden is, terwijl tevens alle electrische draden ver nield werden, waardoor de geheele street in het donker zit. Ook de voornaamste wa terleiding is verwoest, zoodat de watertoe voer onderbroken is. De bovengenoemde steden Mascali en Annunziata zijn slechts van een algeheelen ondergang gered, door dat zij gebouwd zijn op kleine verhevenhe den van het terrein, waardoor do lava in een stroombed op vele plaatsen er onder langs stroomt. Te Mascali werd echter, on danks deze gunstig omstandigheid toch nog het grootste gedeelte der huizen verwoest. De lava stroomde over het marktplein, deed het gemeentehuis instorten, benevens verschillende kerken, bereikte vervolgens de hoofdkerk, welks facade en toren ecb ter nog overeind staan. In Annimziata was de verwoesting nog groot-er. Op het oogen blik is de lava reeds driehonderd voet voor bij Mascali gestroomd, en het is te voor zien, dat, tenzij de lavastroom onmiddellijk ophoudt, dat deze en rog andere steden van het aardoppervlak zullen ve-rdwijnen. huys, Steenschuur 8 K. B. Peeters en fara., Spoorwegarbeider, Vestestrant 4 R. W. R. Pitlo, Jan fan Hontkade 16b \Y. Poelstra en fam., Verpleger, Psycho pathen-asyl W. Prak, Vreewijkstraat 10 Raden Mas Abdoel madjid Djojo Adlii- ningrat, Nachtegaallaan; 1 J. H. A. Reits- ma, Witte Singel 104 P. C. Rosen Jacob- son, Zoeterw.singel 89 J. Rijnbende en fam., Reiziger, Rijnsburgerweg 175 A. T. Schalkwjjk, Stoker-Machinist, Janvossen- steeg 44 A. J. A. Scheepmaker, Dienstbo de, Rapenburg 35 N. Schepp, Rjjn- en Schiekade 30 J. Schut, Scheepstimmer man Voorstraat 7 G. F. de Sitter, Bloem- markt 4a K. Smit, Verpleegster, Acad. Ziekenhuis A. Stok, Morschweg 11 J. C. L. Stoll, Vreewijkstraat 16a H. J. R. Soeters, Roodenburgerstraat 22 A. Siorp, Dienstbode, Korte Mare 16 F. C. Streefland en fam., Timmerman, Drie Octo- borstraat 53a S. Sümegi en fam., Me taalgieter, Hoogewoerd 50 Thoong Siang Kie, Rijn- en Schiekade 17 M. C. van Velsen, Rijndgkstraat 4 J. H. H. Vo- óegeiMertens, Maredijk 35 J. M. M. Vonk, Stille Rijn 10 J. de Vries, Rjjns- burgerweg 56 N. de Vries, Jan van Goyenkade 1 L. M. Vrgjland, Schelpen kade 46 J. Winterkom, Crasseur, Serin genstraat 36 J. Woud en fam., Witte Ro zenstraat 23 K. A. Wouters, Witte Sin gel 47 Tien Nio Yap, Groenhovenstraat 20 J. C. Zillesen, Rapenburg 66. I Waarlijk dramatische scènes speelden zich af te Mascali, waar het feest gevierd werd van den patroon St. Toonardo. Slechts weinige inwoners waren in de nabijheid gebleven van hun bedreigde woningen. Zij hadden zich verzameld rond een altaar, dat buiten de kerkdeuren was opgericht. Priesters leiden den dienst aan het altaar, waarbij de geloovigen op den grond kniel den om de genade van den hemel af te smeeken. Hun gebed werd onderbroken, door het kraken van instortende huizen, toen de gloeiende iava over de randen van de stroombedding steeg en 'i het dorp doordrong. Sommigen vluchten in paniek, met ontzette kreten, terwijl anderen naar hun huizen snelden, om nog te redden, wat er nog te redden viel. Intusschen schoof do lava langzaam doch onverbid delijk voort, alles vernielende wat het op zijn weg ontmoette, Spoedig was de lucht boven de stad zoo heet als in een oven. Dc geheele stad was verlaten, overgegeven aan de Etna voor zijn vernietigingswerk. Alles wat slechts even branden kon vloog in brand, hetgeen bijdroeg tot het schrik aanjagende van dit ontzettende schouwspel Het heeft echter nog niet het aanzien, dat het einde van deze uitbarsting nabij is. Vulcanologen voorspellen integendeel, dat het een langdurige uitbarsting zal zijn. De lava nadert de spoorbrug van den lijn Mes sinaCatani. VERTROKKEN: C. J. Wortman, Alphen a. d. Rijn, Ouds- hoornsche weg 130. A. v. Buuren en ge zin, Lonneker, Verl. Toekomstweg nieuw huis. P. Stapel en fam., Oegstgeest, Ko ninginnelaan 21. G. H. Lingbeek, Utrecht, W. Vrouwenstraat 5. J. de Vis ser. Utrecht, W. Vrouwenstraat 5. J. Wind, Ambt-Vollenhove, bij H. Wind A. 132. D. J. de Jonge. Den Haag, Ko ninginnegracht la. Ch. L. E. Fr van Swieten. N.O.-Indië. M. K. A. van Leeu wen. Lisse, Heerenweg 282. A. P. Fr. v. Bijslerveld, Den Haag, L. de Colignystraat 123. E. Lotlrikls en fam., Amsterdam, Sumalrastraat 4. H. Rutter, Herkrade (Dl.), Neustrasse 28. Fr. Y. Faes en fam., Den Haag, Genlscheslraat 11. A. J. van der Voort en fam.. Oegstgeest. Rijnzicht- weg 152. J. v. d. Laan en fam.. Leider dorp, Zijldijk 31. L. v. d. Post en fam., Vlissingen, Souburg 31. A. L. v. Slooten, Den Haag, v. Aersenslraat 270. J. Al, Den Haag, Cartesiusstraat 47. J. Hocqué, Den Helder, Jonkerstraat 29. R. Bloem bergen. Haren (Gr.), Julianapark A. 294c. R. van Gelder en fam.. Oegstgeest. Dui- venvoordenstraat 52. H. J. v. Wieringen, Utrecht, Sterrenbosch 3. D. Paauw, Oegstgeest, Endegeeslerweg 24. J. B. Knotnerus, Ned. O.-Indië. W. W. Kriele, Rotterdam, v. Lennepstraat 85. N. C. Th. Haarman, Ede (Gld.), Pension Schimmel. C. Geerlings, Noordwijkerhout, Kerkweg „Maar dat was niet, wat ik u had willen zeggen." „Dat weet ik wel," zeide hij lachend. „Maar waarom ging u dan niet terug naar de slad?" „Ik denk, omdat ik er geen lust in had." Van onder haar oogharen wierp ze een blik op hem. Ze zaten in den tuin van een ouderwet- sche herberg thee te drinken Lola had ge zegd, dat ze graag eens een tochtje land waarts wilde maken, waarop Beresford een auto had gehuurd. Het was een plekje, waar men zich in lang vervlogen dagen waande, geheel om ringd door een met klimop begroeiden muur. Langzamerhand was het voor Lola en Beresford gewoonte geworden om den ge- heelen dag samen te zijn. Ze hadden het niet afgesproken, maar het was zoo vanzelf gebeurd, In de eetzaal zaten ze nog steeds aan aparte tafeltjes Zij had hem niet genoo- digd de maaltijden samen te nemen. Hij dacht, dat zij den vorm in acht wilde ne men, hij wist wel. dat er in het Imperial hotel over niets met zooveel animo werd gesproken dan over hen. De Negen en Der tig Artikelen namen niet langer notitie van hemhij werd genegeerd. Tijdens hun wandelingen en uitstapjes had Lola veel van zich zelf verteld. Hoe zij, een paar maanden oud, haar moeder had verloren en hoe haar vader, drie jaar later, aan een gebroken hart gestorven was. Een oom in Nieuw-Zeeland. dien zij nooit had gezien, was voogd geworden over het kind van zijn broer. Een groot jaar later was hij overleden en zij had zijn eroet fortuin geërfd. (Wordt vervolgd). Door R. L. de W. ».Toe, zeg niet zulke domme dingen," zeide *e verwijtend „Ik weet heel goed, dat het feitelijk hoogst ongepast van me is; maar' zou zoo graag willen, dat u mij over u zelf vertelde, over -Over mezelf?" vroeg hij. „Ik heb u alles verteld wat er te vertellen is." ..Ik bedoel over de toekomst," hield z® aan. ..Evenmin als het muildier, heb ik een toekomst." Zij hield haar hoofd afgewend en begon werktuiglijk grashalmen te plukken. „Begrijpt u." begon ze. steeds naar den Aderen kant kijkend. ..Neen, tot mijn spijt begrijp ik het niet." t Is wanhopig om aan u iets te vertel- en. zeide ze, haar wenkbrauwen fronsend. Maar u zeide -Toe, u hebt beloofd ernstig te zullen hè wees nu eens aardig." J*S«! Voelde zij dan niet. dat zij hem Melde, dat zij hem stapel gek maakte, tr f.0D^eer9taanbaar was in die haver- j. kleurige jurk beter kon hij die kleur t weergeven en dien flaphoed met dat nje lint en die grijze suède schoenen en Jsen? Wat een enkels! ,za\,Zn° ernstig zijn, als mijn omstan- <£rJa'" h.e,oofde hij. verwijt lezend in de «r op*» Z'^ naar 'lftm ops,oeS- haml ^UHffllachte en knikte bij zijn kinderlijk „Een dag of wat geleden sprak u.... U....", zeide zij en hield op. „Kom, voor den dag er mee," stelde hij voor. „Nu dan, het hindert me, als ik u hoor pralen alsof er niets in de wereld is wat er toe doel, alsof het leven. „La vie est brève, un peu d'amour et puis bonjour, un peu d' espoir et puis bonsoirl" reciteerde hij. „Ja goed, maar daarmee is niet bedoelt, dat het geen waarde heeft, dat je er naar welgevallen mee om kunt springen. Toen ik nog 'n kleine peuter was," ging ze inconse quent döor. „prikte ik altijd ieder, die me beleedigd had." „En nu denkt u zeker, dat ik lust heb om te prikken." ging hij ernstig door. Zij knikte en glimlachte flauwtjes. „U is toch niet boos op me?" Zij keek hem ang stig aan. Waarom er geen eind aan te maken en openhartig alles te zeggen? Maar inplaats daarvan hoorde hij zich zeggen: „Ik geloof eigenlijk dat het meer mede lijden met mezelf was. dat maakte, dat ik zoo te doen had met dat enkel-meisje." „Ik heb eens ergens gelezen." zeide ze ernstig, hem strak aankijkend, dat wij allen tot op zekere hoogte beïnvloed worden door ieder dien wij ontmoeten. Ik wilde.zij zweeg. „U wilde, dat u mij zoo kon beïnvloeden, dat ik een nieuw blad omsloeg en een soort van Nieuwjaarsbesluit nam." Verwijtend keek zij hem aan. ..Het is voor een vrouw heel gemakkelijk het evangelie der tevredenheid te prediken en in het bijzonder als ze alies heeft wat ze wenscht. U zoudt vermoedelijk de koloniën voorstellen of Amerika en daarbij denken aan den zilver-koning of aan Andrew Car negie of „Toe zeg dat niet, u doet me pijn." Zoowel de woorden als de toon waarop ze gezegd werden waren zoo eenvoudig, dat hij plotseling ophield. Zij wendde zich af. Hij zag. dat zij op haar lip beet. „Vergeef me." zeide hij vol berouw. „Ik ben vandaag om op te schieten, 't Komt allemaal door de enkels van dat meisje," vervolgde hij schertsend. „Ik had niet ern stig willen zijn, maar u verzocht het me en nu is u boos op mij." Zij hield haar hoofd nog steeds afgewend. Wat was hij weer ondoordacht aan het door slaan geweest en wat was zij gevoelig. „Lola. vergeef me." Voor het eerst noejnde hij haar bij den naam. Het was er uit voor hij het wist. De klank er van deed een trilling door hem heen gaan. Zij draaide zich om, tranen hingen aan haar oogharen. Toen, met een plotselinge beweging, vloog ze overeind. „Nu moeten we gaan." riep ze, opeens in een geheel andere stemming, „ik doe niets dan eten, slapen en zitten. Ziet u," zeide ze, hem glimlachend aanziend, „als vrouw moet je aan je figuur denken en u doet uw best, dat ik het mijne verwaarloos." Beresford volgde, verbluft door haar plot seling veranderde stemming. De rest van den morgen was ze meer dan uitgelaten. Met alle geweld wilde ze door hel water plassen, met het resultaat, dat in een ommezien haar schoenen en die van Beresford doorweekt waren. ..Kijk eens!" riep ze. haar rok optrekkend om de donkere streep even boven haar enkels, tot waar het water had gereikt, te laten zien. „Ik ben precies even nat en voel me hoogst onbehaaglijk," antwoordde hij, som ber naar zijn bruine schoenen kijkend, die geheel verkleurd waren door het zeewater. „Ik vind het afschuwelijk in natte schoenen te loopen." Zij lachte vroolijk en een oogenblik later vloog ze weg als een stormwind. „Laten we eens hard loopen," riep ze, achterom kijkend. Beresford liep haar na en dacht aan het belachelijke figuur, dat hij moest slaan, strompelend door het mulle zand, achter dat schepseltje aan, dat vleugels aan haar voe ten 9cheen te hebben. Even later liet ze zich onverwacht neer vallen. zoodat hij bijna over haar heen rolde. „Dat was prettig," hijgde ze, naar hem opkijkend met gloeiende wangen en schit terende oogen. „Ik ben vanmorgen in een bui, waarin ik alles zou kunDen doen. Wat denkt u wel van me?" vroeg zij uitdagend. „Wat ik denk. zal ik liever maar niet zeggen." antwoordde hij. bedaard zich naast haar zettend; zij wendde zich af en tuurde in de zee. HOOFDSTUK XIV. Het gevaarlijke punt. „Natuurlijk." zeide Lola, spelend met haar theelepeltje. ..had ik. zoodra ik wist dat miss Broch niet kon komen, naar de stad terug moeten gaan." „Dat had u ontegenzeggelijk behooren Ie doen." stemde Beresford toe, op zijn gemak voor musschen cakekruimels strooiend. Even wierp ze een blik op hem en sloeg toen haar oogen weer neer.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9