1 "M H E VAN ALLES WAT. A T Nog eenige Goochelkunstjes. Van vijf vuile Nikkertjes. CORRESPONDENTIE. Maak van onderstaande stukjes een vierkant, maar doe het zóó, dat ze precies in elkaar sluiten én op de horizontale lijnen zes namen van plaatsen in Nederland komen ie staan A A H L E W P E N |L o| R N H T M M R G Het dansende el Voor dit kunstje maak je een kleine ope ning in de schaal van het ei en laat dit ge heel leeg loopen. Nu steek je een pennetje dwars door de schaal heen. Aan dit pennetje is een dunne draad bevestigd, die eindigt in een krom gebogen speld. De*ze speld 9leek je aan je kleeren. Je legt het ei vervolgens in een omge keerden hoed en vraagt aan één der toe schouwers een 9tokje. dat op dén hoed wordt geleed en waarlangs men het ei op en neer of heen en weer iaat gaan. Aardig is het. wanneer tegelijkertijd een of ander muziekinstrument bespeeld wordt en de goochelaar of goochel aarster daarbij eenige bewegingen maakt. Het lijkt dan net. alsof het ei op de maat danst. 11. Een fontein in een flesch. Neem een glazen buisje, waarvan het ééne eind dunner moet zijn dan het andere Met een heet ijzer van dezelfde dikte door boor je nu een kurk, waarin het buisje dan gestoken wordt en wel met het dunste ge deelte naar boven en er een centimeter of vijf bovenuit stekend. De flesch, waarop de kurk gcplaalst is. moet slechts half gevuld zijn met waler en het glazen buisje moet er niet tot den bodem ingestoken wordpn. maar daar een eindje boven blijven. Het moet echter ook een eind je in het water staan. Blaas nu hard boven in dc opening van het buisje, wend vlug je hoofd af. en het water zal net ah een fontein, boven uit de flesch springen, totdat deze heelemaal leeg is. ill. -iet betooverde geldstuk. Op een uitgespreid tafpllaken zet je een omgekeerd bierglas, waaronder je een geld stuk. b.v. een gulden hebt gelegd. Maar zorg er voor, dat er een kleine opening blijft tü»- schen den rand van het glas en het tafel laken, doordat je er een klein stukje brood (wat dikker dan het geldstuk) onder legt. Nu vraag je aan de toeschouwers, wie kans ziel. het geldstuk er onder uit te halen, zonder het aan te raken en ook zonder aan het glas te komen Niemand zal dit kunnen. Je prob^rt het nu zelf. door tegenover de opening je hand op een kleinen afstand van het glas te leggen en met den nagel van je wijsvinger op het tafellaken te krabben. Langzaam zal het geldstuk dan naar je toe komen. Een beteekenisvol afscheidswoord. Lodewijk XIV kon zich 9oms zeer kern achtig uitdrukken. Zoo richtte hij eens een merkwaardig afscheidswoord tot den Hertog van An jou. toen deze vertrok om de regee ring over Spanje te aanvaarden. Terwijl Lodewijk XIV den Hertog zijn wensch wilde te kennen geven, dat het verlxmd, dat de beide vorsten vercenigde. een duurzamen vrede ten gevolge zou hebben, zei hij tot den vertrekkenden Hertog: „Tot ziens! Fr bestaan gCen Pyreneön meer!" Vijf nikkers baadden in een bad, Dat was toen heel'maal volt Een koude, natte waterstraal Beplaste 'n nikkerbol. Eerst schreeuwden allen moord en brand 1 Het was een droef gehuil Maar ziet:de nikkers werden schoon En 't water, dat werd vuil! HEITY BOREL. Zoovelen genoten van de herfstvacantiof nu er waren ook enkele dagen bij dat het heel mooi weer was. zoodat jullie flink kon den wandelen en fietsen en velen nog bui ten spelen En nu allen zeker weer met moed aan het werk om tegen Kerstmis een mooi rapport thuis te brengen Annie Spee! je moet op hel couvert ook mijn naam, of het woord Raadsels zetten, anders weet men aan het bureau L D. niet, tot welke rubriek je brief behoort. Nico en Ce''n Kret ik wou dat ieder kind er zoo over dacht, dat zou gemakkelijker voor mij zijn dan al die vragen en later die teleurgestelde brieven. Annie Pieper noem mij maar Tante. Conny Sinner je raadsel krijgt later eens eene beurt. Celia en Kees Muyzert genieten jullie zoo van het kinderuurtje door dp radio? Zondags 56 is er ook een echt goed uur voor 's winters want dan is het te donker om dan nog te wandelen Alphons Dclforterie wel zeker n»ag je weer me»1 gaan doen. ik herkende direct je naam Ben je zoo vreeselijk blij dat je nu een lief klein broertie hebt. had je nog geen broertje? wa« je maar alleen? Jo Zandbergen waf heb jij eene verve lende herfstvacantie gehad, met roode hond ziek te bed dat trof heel 9lecht Mag je nu weer naar school en neem ie weer de brie ven van ve'en mee naar Leiden Klaaske v d Mey hoe oud is dat broertje dat zoo'n heel klein fietsje heeft Ja als 's winters buiten de wegen slecht zijn, is het niet gemakkelijk om te fietsen. Caret en Rinus Hansen heerlijk hoor dat je moeder nu we°r 'huis is. Wat aardig dat jullie dat had gesoaard om wat voor het kleine zusje te kunnen koopen Natuurlijk huilt ze we', dat hebben jullie en ik ook ge daan al9 klein kind Adriaan Bakker ik heb er nog niet op ge let of het nu hier in Den Haag ook de knik kertijd is ik zal er eens naar kijken. Greta dp Vrie*. je schreef mij zoo over je lieve poesje. Weet je wel dat ik vropger dik wijl-s over een heel lieve poes schreef toen ik op de Fred Hendriklaan woonde en die mij dikwijls gezelschap hield Die is nu ge storven. ze was 14'/» jaar geworden Bert van Reenen als het schrijven nog niet vlug gaat. dan doe je er maar een enkel woordje bij Ie oplossingen dat is ge noeg. Is de hoest al beter? Simon Leenheer studeer je flink op het orgel? heb je al lang les? Dina Lepnheer een heel aardig versje als raadsel ik zal het later eens plaatsen. Ga je wei eens meer met Moeder naar de stad? Drie zusjes van Woudenberg dat dacht ik wel dat je alle drie blij zoudt zijn met den prijs van Jantje Jansje v. Egmond natuurlijk mag je een raadselnichtje van mij worden Zijn jullie met zeven kinderen thuis en ben lij de oudste? Riek de Graaft ik heb iaren lang in Leiden gewoond, ik ben er geboren en heb er school gegaan. Ben jij de jongste Ihuis, ik was ook de jongste, en wel van 9 kinderen. Hanna van Wilsum wel zeker een ander mag gerust jep riis halen, dat zal je wel ge merkt hebben Woon je' ver van de stad? Henny H H neen 's winters heb je niet veel aan je tuintje, heb je de winterwortelen al gehaald en al opgegeten? Herman Colenbrander doe maar trouw mee. als je er zin in hebt. Plonia en Jan Smits jullie zijn toch meen ik, al allebei eens gelukkig geweest bij het loten? en hoop je nu op een 2e keer wel ja, groot gelijk hoor Rika Teegdnar als je zin hebt om geregeld mte te gaan doen, noem mij dan ook maar Tante, dat klinkt gezelliger Je raadsel zal ik bewaren. Ko Overduin ik ben nog nooit in mijn leven kwaad geweest, als iemand mijn ver jaardag vergat, wat zou dat flauw zijn van mij. Jannetje den Hollander met alleen de op lossingen ben ik ook tevreden. Greta Demmenie. noem mij voortaan ge- Tust Tante, vindt je dat niet veel aardiger? Arie en Coba Koevoet als het nu Zondag zulk mooi weer is als gisteren en vandaag

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 17