T. DEN DULK iEEN WAARDEVOL Uw Zenuwen DUINOORD No. 16 iSLEGTENHORST s FOTOWERKEN KUNST EN LETTEREN. J De rij der opvoeringen wordt geopend kI Pieter Langendijks „Het Wederzijds Hu- fcljjks Bedrog", blijspel in 5 bedrijven. Het bestuur stelt zich voor van dit typisch j-Hcllaudsch stuk een extra opvoering te [eren op 12 December, speciaal voor ge- digden, teneinde de thans bgna 75-jarige eeniging in wjjder kring bekend te maken. J Entreegelden zullen niet worden gevorderd, (cater zal iedere bezoeker zich van een plicht programma ad f. 0,40 dienen te trzien. LAND- EN TUINBOUW. UIT DE OMSTREKEN. VAN BEELEN's OVERZICHT KAASMARKTEN. RADIONIEUWS. I stormen. I Bovendien moet dan eeD nieuwe loods Bebouwd worden. ■ff ^ls plaats daarvoor komt het meest het I dol van den boven-Rijn in aanmerking. Nauwkeurig is echter nog niet te zeggen, Laar de loods precies moet komen, die met 5e meest moderne hulpmiddelen zal worden ii toerust. De „Grai Zeppelin" zal dan als school- chip gebruikt worden, voor zoover zij niet oor een ander als het trans-ocèanisch ver- :eer dienst doet. Wij staan nu, zei Eek en er tog voor de ontwikkeling van gTootere en torkero luchtschepen. Mie de oceaan stelt, ook bij de hevigste RECLAME. i a en blijvend St. Nicolaasgeschenk lis een Foto, gemaakt in onze H Ateliers Fa. M. BOHOENAAR 439 NIEUWE RIJN 46 lm „LITTERIS SACRUM". |0ns bereikt van het bestuur van het al- Tde „Litteris Sacrum" het bericht, dat de- J vereeniging haar speelplan, te beginnen |:1 het seizoen 1928/'29, met één opvoo- L heeft uitgebreid, zoodat zij thans 3 en per jaar voor het voetlicht zalbren- 19. Het voornemen bestaat in de eerste plaats j leden van het Tooneelverbond afd. Lei- uit te noodigeü. Voor zoover de beschikbare ruimte in (en Leidschen Schouwburg zulks toelaat, aul- i ook andere belangstellenden een uitnod iging kunnen bekomen, indien zij aan het ecfetariaat Hooge Morschweg 78a, den (coach daartoe schriftelijk te kennen geven. WEEKBLADEN. „Het Leven" bevat als gewoonlijk vele Ictueele foto's uit verschillende landen en lenige geïllustreerde en andere verhalen. IIn ,,De Groene Amsterdammer" schrijft dr. G. van den Bergh over Woeker j Woekerbestrijding; prof. dr. H. Brug- lans schrijft over NooTdwijk. l.,De Wereldpost" brengt veel actueele oto's vooral uit eigen land en een praeh- jig Mansportret van Albrecht Dürer. Gerard van Gelder schrijft over De op gravingen in Palestina in ,,De Vrijdag- tvcnd." J „De Haagsche Post" brengt een artikel |ver Pucoini's Turandot en bijdragen over !a(a)kwaarnemers in Hooger Beroep en per De Dichter en zijn noodlot. TIJDSCHRIFTEN. I In de November-aflevering van „Zorme- pp", tijdschrift voor de jeugd, schreven M. BoumanBuis, J. MaschmegerBue- ?rs en Hemsing o.a. boeiende kinderverha- n. Ook anderen werkten mede aan dit num- ktr, dat weer veel aantrekkelijks voor het jonge volkje bevat. De illustraties zijn weer acbtig en ook de omslagteekening, diedit- ial door Adri Alindo verzorgd is, is wel eslaagd. RECLAME. komen tot rust en worden gesterkt door lijnhardt's Zenuwtabletten Hazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten 431 AALSMEER OP DE INTERNATIONALE TENTOONSTELLING TE TURIJN. Wo kunnen allereerst constateeren, dat }ez© Aal9eersche demonstratie een volsla gen succes is geworden in alle opzichten. inzending vormde een geheel van 300 en mag ongetwijfeld als de best ge- Jaagde worden beschouwd van alle A^ smeersche deélnamen aan internationale posities. .Zelden of ooit was het officieele ceremo- toeel rondom een Nederlandsche inzending 600 uitgebreid als thans Door den heer Kre- en den consul der Nederlanden te Tu- •U werd vooraf acte de présence gegeven '1 den hertog van Aosla en bij de overige 3 Turijn wonende leden der Koninklijke 3{nilie, bij den gouverneur des Konings en e andere autoriteiten, terwijl een gouden edaille, waarop gegraveerd 't Aalsmeer- rjue Gemeente-wapen en een inscriptie, aangeboden aan de 9tad Turijn, op daarvoor speciaal geregelde receptie, beschikking van de tentoonslellings- ^issie werd nog een zilveren beker ge- d. eveneens voorzien van een Italiaan- li: «che inscriptie. Turijnsche bladen hadden in een -ö van artikelen hun speciale aandacht gewijd aan de Aalsmeersche inzending. Do Aalsmeersche inzending vulde een zij vleugel van het hoofdgebouw. De geheele achterwand was gedrapeerd met donker paars fluweel tol een hoogte van 5 Meter, waarboven enkele zijden vlagtropheeën, meer speciaal bedoeld als Nederlandsche demonstralie. Collectief was ingezonden een collectie van 2000 chrysanten en 6000 afgesneden rozen in bijzonder mooie kwali teit. Beide groepen verwierven een gouden medaille en een Prix d'honneur superieur. De beer D. Baardse Dzn. kwam uit met zijn bekende Begonia's en Cyclamen, alle in prachtige hoedanigheden. Door de Jury werd aan de Begonia's een gouden medaille toegekend behevens een eere-prijs. Een zelfde bekroning verwierven de cyclamen. De firma wed. P. Eveleens en Zonen ex poseerde Begonia's, Cyclamen en Primu la's. Voor de Begonia's verkreeg deze firma een gouden medaille benevens eeD eerc- prijs en voor de Cyclamen cn Primula's te zamen eveneens een gouden medaille en een eere-prijs. De Kon. kweekerij Terra Nova, W. Kees- sen Jr. <fc Zonen behaalde met een collectie groenblijvende en besdragende heesters be nevens drie Taxus-vormboomen een gouden medaille. In de Aalsmeersche afdeeling, waar de Aalsmeersche medewerkers werden voorge steld, werd veel belangstelling getoond. Me- vrouw Holtz, de vrouw van den Neder- landsohen Consul, bood de hertogin van Pistoia en Prinses Bona, die evenals de Hertog van Genua, den Hertog van Aoeta vergezelden, bouquetten aan van Aals meersche rozen. Als attentie ten opzichte van Nederland werd door het muziekcorps het- Wilhelmus gespeeld. Zaterdagavond vereenigden zich alle deelnemers aan een maaltijd waarmede als gasten aanzaten de heer en mevrouw Holtz, de heer De Albcrtis, voorzitter der Tuinbouw-Tentoonstellingscommissie, diens secretaris en de directeur der Stadsplant- soenen. Ook hier worden van weerszijden waardeerende woorden gesproken. Het was verheugend te hooren hoe de Aalsmeersche medewerking op prijs is gesteld en het was eveneens verheugend zonder zich zelf geweld aan te doen, waardeeTende woor den terug te kunnen zeggen over dp ont vangst de oreanisatie en de prestaties der Italianen zelf. De Aalsmeersche sectie trekt zeer veel belangstelling en zoowel vakman als liefheb ber is vol lof over de kwaliteit der Aals meersche producten. Ook achteraf beschouwd blijkt het zeer juist gezien gewec-st te zijn te Turijn in 't groot uit te komen en voor zocver thans beoordeeld kan worden zullen de vruchten niet uitblijven. Er .varen veel Chrysanthemums, zoowel in pot als afge sneden. Maandag is de geheele Aalsmeersche de legatie uitgenoodigd op een noenmaal, aan geboden door de stad Turijn, waar de hoogste autoriteiten ter^eere van Nederland mede aanzaten Géspfoken werd door hét Hoofd der Gemeente, welke toespraak beantwoord werd door den heer Krelage. en verder door Z. E den Gouverneur des Konings. door den Nederlandschen Consul en door Baron Ba- 9ile, Inspecteur der Nationale Militie en Regent van de Nationale fascistische federa tie voor de Provincie Turijn en Navaara. Hiermede is de hoogst mogelijke eer bewezen aan de Aalsmeersche inzending. Alles bijeengenomen, kan met groote vol doening op de Turijnsche expositie worden terugge'zien Electrische Brood-, Koek en Banketbakkerij 460 hoek Stengelinstraat KATWIJK AAN ZEE. KATWIJK. Gemeenteraad. Beëedigina van een nieuw raadslid Bedanken van den heer P. van Dnyvenbode als raadslid Voorstellen tot verkoop en in erf pacht geven van grond. Aanwezig 13 leden. Afwezig de heer P. van Duyvenbode. Een vacature. Voorzitter mr. dr. J. Schokking, burge meester, die de vergadering met gebed opende. Hierna benoemde de voorzitter tot leden der commissie voor het onder zoek der geloofsbrieven van het nieuwbe noemd raadslid den he,r D. de Jong, in de plaats van den heer Wouda, die om ge zondheidsredenen had moeten bedankeD, de heeren Meerburg, Grimbergen en Van Tongeren. Nadat de vergadering cenigen tyd was geschorst verklaarde de commis sie bij monde van den heer Meerburg dat de geloofsbrieven in orde waren bevon den, weshalve de commissie voorstelde tot toelating van den heer De Jong, die nadat hij in handen van den voorzitter de ver- edschte eeden had afgelegd, door den voor zitter gelukgewenecht werd, waarna hij zijn plaats innam. Hierna deed de voorzitter mededeeling van de ingekomen stukken: allereerst een schrijven van den heer P. van Duyvenbode, waarin deze mededeelt tot zijn leedwezen te moeten bedanken als raadslid. Deze mededeeliDg werd met kennelijke verwon dering ontvangen. De voorzitter sprak over dit bedanker ook zijn leedwezen uit. Hij en de Raad hadden den heei Van Duyvenbode leeren kennen als een ijverig lid, die zijn beste krachten aan de gemeente gaf. (Teekenen van instemming). Een schrijven van den heer Van don PIANO- en 0RGELHANDEL Katwijk aan Zee 45l Door directen import uit le klas Buitenlandsche Fabr. zijn wij in staat het BESTE te leveren tegen den LAAGSTEN PRIJS Akker, houdende mededeeling dat hij zijn benoeming tot lid dei commissie van toe zicht op het L. O. aanneemt. Een adres van de heeren De Liefde en Boot, mede namens de cvenge leden vau het gemeentepersoneel, houdende het ver zoek tot verhooging van salaris, lu handen gesteld van B. en W. om praeadvies. Op het verzoek van den gemeentetuin man C. van Zijst om verhooging van zijn jaarwedde, thans bedragend f. 1970 plus f. 900 voor het diploma met een toeiage van f. 4 per week, werd op advies van B. en W. zonder discussie afwijzend beschikt. Van den secretaris van de Centrale vor- keersconferentie was een verzoek ingeko men alhier een permanente commissie te benoemen ter bevordering van verkeerson- derwijs in de verschillende bijzondere en openbare scholen. In deze commissie zul len zitting hebben dr. Hueting, de inspec teur van politie, terwijl als voorzitter is aangewezen de heer R. Ouwehand. Aange zien deze commissie over eenige gelden de beschikking moet hebben, werd op voorstel van B. en W. besloten daarvoor een bij drage van f. 25 uit de gemeentekas te ver- leonen. Tot leden der commissie voor de bedrij ven werden herbenoemd de heeren Grim bergen en in de plaarts van cTen heer Wouda werd bij tweede vrije stemming benoemd de heer J. van Duyn, met 9 stemmen, tegen 5 stemmen uitgebracht op den heer Guyt. Gunstig werd beschikt op het ver zoek van J. C. Zuiderduin om dispensatie van art. 22 der verordening op het bouwen en sloopen door het verleenen van ver gunning tot bet bouwen van een hou ten schuur op zijn erf. Ged. Staten hadden B. en W. er op at tent gemaakt' dat er panden aan diverse ingezet cd en waren verhuurd zonder vast stelling van een raadsbesluit en verzochten alsnog deze vaststelling over te gaan. Het zelfde gold voor eenige pereeelen grond. B. en W. stelden daarom aan den Raad voor alsnog daartoe te besluiten, geldende deze huur tot 31 Dec. 1934-, waarmede oe Raad zich vereenigde. Hierna kwamen aan de orde de verkoop en in erfpacht geven van eenige pereeelen domeingrond te Katwijk aan'Zèe, bestemd voor bouwterrein, welke gronden door de gemeente kunnen worden aangekocht voor deD Staat om deze te bestemmen voor bouwterrein. Gegadigden waren bouwers uit de gemeente zelf, n.l. A. Parlevliet, J. Houwaart, A. J. Ouwehand, K. D. Schui- temake-r, O. van der Plas, J. van Duyven bode, J. van Duyn, G. de Best, en C. den Duik, tot een gezamenlijke oppervlakte van circa 7000 M2., tegeD prijzen varieerend van f. 4 tot f. 6.50, en voorts de N.V. Bouwmaatschappij „Oneda" te 's-Graven- hage tot een totale oppervlakte van 13306 Mü. voor prijzen van f. 4, f. 4.50, f. 5, f. 6, f. 6.50, f. 7 en f. 8, plus de overdrachts kosten in verband met de meer of minder gunstige ligging van deze duingronden. De verkoop zou plaats hebben onder voorwaar de dat de gronden niet voor speculatie mo gen dieneD en binnen den tijd van één of anderhalf jaar moeten zijn bebouwd. De Maatschappij „Oneda" wilde zich verbinden binnen een jaar 100 huizen te bouwen, onder beding dat zij 20 pCt. re ductie op den koopprijs zou ontvangen, waarmede B. en W. accoord gingen. De heer Guyt besprak de wensohelijk- heid van het leggen van een weg door de duinen in verband met dezen verkoop. De wethouder Ouwehand vermoedde dat de heer Guyt te veel waarde had gehecht aan een in een geheime zitting, waarin deze transactie was besproken, los uitgesproken gedachte en toonde met een situatiekaart aan dat daaraan om de hooge kosten niet gedacht kon worden. MeD moet de kwestie van een doorbraak voorloopig laten rusten. Dr. Hueting juicht den verkoop zeer toe, doch vindt het niet juist, dat een maat schappij buiten Katwijk 20 pCt. reductie ontvangt cn de Katwijksclie bouwers den vollen prijs moeten betalen, waarbij de heer Dubbeldam zich aansluit. „Oneda" heeft reeds een voorsprong doordat zij ook de mooist gelegem gronden verkrijgt. De heer Guyt deelt dit gevoelen niet. „Oneda" gaat onmiddellijk bouwen. Daar door komt werk in de gemeente en de hui zen die er gebouwd worden, zullen be woond worden en daardoor ontvangt dé gemeente meerdere belasting. De Katwijk- sche bouwers hadden dan maar eerder moeten aanvragen. Weth. Ouwehand herinnerd er aan dat dit niet de eerste transactie was van dezen avond. Reeds eerder werd 310 M2. ver- De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Wagens Goudsehe Leidsche gestempelde lichte lichte zware (1) (81 (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2) 29 Oct Oudewater 110 98 92 161 157 f 53 1 60 f 61 f 58 f f f f I— 30 Oct. Bodegraven 341 266 209 (57 f58 157 161 t 61 f 58 t 63'f 64 f 61 f f f 31 Oct. Woerden 412 190 361 158 f 59 f 57 f 61 (61 f 58 f 62 f 62 f 62 f f f 1 Nov Gouda 224 281 261 f 55 (57 f 54 f GO f 62 f 57 f 64 f 64 f GO f f f 2 Nov. Alph. a.d. R. 11 22 39 f f f I GO5 61 f 60 f 62 64 f 1 f 2 Nov. Leiden 74 102 (61 f62 f57 f f f f f I56 67 fjGl (1) Zijn de opgaven der vorige week. 'Bodegraven noteert voor extra zware 167 Vs At uw lamilieleden, vrienden en kenissen zullen (1 gelukwenrcben a!s ze ten uwent een H. en C. RADI0-APP. hooren Het is een koste lijk bezit Lage prijzen Sierlijke kasten Zuivere muziek Vraagt prijs en conditiën bij W. A. GOUW 415 Voorstraat 64-66, Katwijk a. Zee kocht aan Van der Born voor f. 4 en hij betoogde voorts, dat hier allerminst een voorrecht aan „Oneda" is verleend. Door dat deze maatschappij het eerst gaat bou wen, hebben de Katwijkers geen extra kosten. Zij bouwt ook huizen die des zomers aan badgasten kunnen worden verhuurd, wat reeds den volgenden zomer kon ge schieden. In het algemeen is het een groot voordeel dat op deze wijze de gronden uit handen van speculanten blijven. De heer Van Tongeren, allereerst infor meerend naar een technische bijzonderheid met betrekking tot de ligging van den vuur toren, had aanvankelijk ook bezwaren te gen de premie aan „Oneda", doch is op dit punt overtuigd geworden. De voorzitter merkte op, dat het advies is ingewonnen van de Archacologisehe Com missie, die 111 verband met dc ligging van den vuurtoren de voorgestelde oplossing de beste vond. Zich aansluitende bii de uitnemende uiteenzetting van den wethou der wees hij nog op de economische voor- deelen voor de gemeente ook voor de toe komst. De heer Hueting was door de ïnli:htin- gen van den wethouder bevredigd en zou gaarne voorstemmende heer Guyt zou inzake de doorbraak een nader ondtrzoek willen instellen: de heer Dubbeldam was nog niet overtuigd geworden dat de Haag- Rch'e Maatschappij een voorsprong moest hebben, waarna het voorstel werd aaneenO- men zonder stemmintr. De heer Dubbeldam wilde geacht worden te hebben tegenge stemd. Hierna ging de raad over in een zitting met gesloten deuren. Het autoverkeer in de Voorstraat. Een lezer uit Katwijk aan den Rijn, be woner van de Voorstraat, klaagt over de snelheid, waarmede verschillende automobi listen door die straat rijden. Met snelheden van 50 en 60 kilometer per uur snorren zij door deze drukke straat, zoo schrijft hij ons. Het ligt voor de hand, dat dit gevaarlijk is. De schrijver vraagt daarom of men geen borden kan aanbrengen, vermeldende, dat de maximum-snelheid 10 of 15 kilometer is in de Voorstraat. Daardoor zal volgens hem veel dreigend onheil kunnen worden voor komen. Want vooral ook de aanwezigheid van de trams in de bedoelde straat maakt, dat de toestand ter plaatse de aandacht van de overheid eischt. Als opvolger van den heer P. van Duy venbode als raadslid, die als zoodanig om particuliere redenen bedankt heeft, komt in aanmerking dr. Eykelenboom. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Dank zij het gunstige weer voor de te veld staande producten, is de aanvoer van bloem kool vooral voor dezen tijd van het jaar groot. De prijzen zijn redelijk al was deze wel iets hooger verwacht. Wanneer tfe nog li dagen buiten nachtvorsten mochten blij ven is het grootste gevaar voor schade van beteekenis, geweken. Winlerproducten ais uien, roode en gele kool worden voor den winter opgelegd Ook hiervan zijn de prijzen redelijk te noemen. In het algemeen is de uitkomst tot heden goed en de achterstand verkregen door de lage vroege aardappelprij zen is bijna ingehaald. Men kan dus tot op heden tevreden zijn. KATWIJK AAN ZEE. Ned. Chr. Radio-vereeniging. In „Casa Cara" was Vrijdagavond een ver gadering samengeroepen door ds. Kalkman en J Vooijs, ten einde de propaganda voor de Ned. Chr. Radiovereeniging te bespreken. Ds. Kalkman opende de vergadering, die mecrendeels bezocht was door bezitters van radiotoestellen en leden der vereeniging, op de gebruikelijke wijze. In zijn openingswoord zette spreker het doel der samenkomst uiteen en wees er met nadruk op dat door de leden de propaganda met kracht dient aangevat te worden. Spr. stelde de vragen: Moeten we een vereeniging stichten als afdeeling Kat wijk van de Ned. Chr. R. V. of een „Comité van actie" voor die vereen, oprichten? Na ampele discussie werd met algemeene stemmen tot het eerste besloten. Vervolgens werd een bestuur gekozen, be slaande uit de heeren ds. Kalkman, ds. Ing- wersen, J. Vooijs, H. Bos en D J. Kleen. Besloten werd daarna om ten spoedigste de propaganda door te zeiten, een spreker te laten komen en persoonlijk op huisbezoek uit te gaan ten einde velen voor het lidmaat schap over le halen.. Het lidmaatschap is slechts f. 1.per jaar, wat voor niemand een bezwaar kan zijn. Ds. Ingwer9en sloot daarna de vergadering. De lijst van werkloozen is volgens de laatste opgave van het arbeidsbureau als volgt: 12 arbeiders, 5 opperlieden, 1 timmer man, 10 grondwerkers, 1 straatmaker, teza men 29 personen. Van de Scheepmaker^ van de heeren Gebrs. Taat werd gisteren een reddingsloep voor de maatschappij „Nederland" afgele verd. De boot was geheel wit geschilderd en giad van huid. Fer wagen van de N.-Z.-H. Redding Mq. werd de boot naar Katwijk aan den Rijn ge bracht, om aldaar te worden gewogen op de bascule van de Katw. Tuinbouwvereenf- ging en vandaar per beurtschipper naar Am sterdam, alwaar de kantoren der Mg. Ne derland gevestigd zijn. NOORD WIJK. Gevonden voorwerpen1 paar dames- handschoencn, 1 licht grijze damesdas, 1 schoolétui met inhoud, 1 tacchje met in houd, l bruine heorenhandschocn. Inlichtingen voor bovenstaande voor werpen worden verstrekt aan het politie bureau te Noordwijk-Binnen, uitsluitend des Zaterdags van 121 uur. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende wijkpostkantoren werd gedurende de maand October inge legd een bedrag van f. 6775.83 en terugbe taald een bedrag van f. 14034.77. Het laat ste door dat kantoor uitgegeven boekjo draagt het nummer 6439. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. In eene Vrijdagavond gehouden vergade ring van den Raad, werd besloten een electriciteits-kabel te doen leggen ,in den Scluiinschen weg. zoover deze bebouwd is De Gemecnle-begrooting, dienstjaar 1928, wordt in enkele punten gewijzigd. Een langdurige bespreking heeft plaats, aangaande een schrijven van Ged. St. van Z.-H. betreffende de wijziging der Bouw verordening. Met algemeene stemmen wordt besloten, de speelplaats der opgeheven Openbare School (Dorp) over te dragen aan het bestuur der Vereeniging tot stichting en instandhouding van Ned.-Herv. Scholen met don Bijbel. Hierna werd in geheime zitting overge gaan tot bespreking van den bouw van het nieuwe Raadhuis, en werden verschillende teekeningen en plannen bezichtigd. De vergadering duurde slechts korten tijd. OEGSTGEEST. Geslaagd is voor het diploma Machine- schrgven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scho len: de heer A. van Royen, alhier. SASSENHEIM. Het bouwen van een boerderij 9tallen, bergplaatsen, hooiberg enz. in den Helle gatspolder. nabij den Kagerpont voor reke ning van den heer van Eden is onderhands opgedragen aan de firma de Vries en Couzijn te Hillegom. De heeren K. W. van Breda, A. v. Egmond en D. Hoogstraten hebben hunnei benoeming tot gemachtigden van het kies college der Ned.-Herv. Gemeente aange nomen. WASSENAAR. Men verzoekt ons le willen mcdedeelen dat prof. Lindeboom uit Groningen verhin derd is a.s. Zondag zijn spreekbeurt voor den Ned. Prol. Bond afd. Wassenaar te komen vervullen, doch deze één week heeft uitgesteld. ZOETERWOUDE. Ouderavond. Alhier werd in het gebouw der Openbare Lagere School een ouderavond gehouden, die zich in een tamelijk druk bezoek mocht verheugen. Na opening door het Hoofd der School volgde voorlezing der notulen door den heer Hulsbos, secretaris der Ouder commissie. Daarna gaf hot hoofd deröchool een uiteenzetting van de. voor de school aangeschafte verzameling van Indische producten, afkomstig van het Koloniaal In stituut te Amsterdam en liet daarbij uitko men het groote belang van Indië voor het Moederland. Duidelijk bleek van welk een groote waarde aanschouwingsmateriaal is, vooral ten dienste van het aardrijkskundig onderwijs. In de pauze werd het gemaakte werk der leerlingen in oogenschouw geno men, waarbij door het personeel toelichtin gen werden verstrekt. De pauze werd ver kort door het luisteren naar Radio-muziok. Daarna las mej. Kruis een tweetal schetsjes voor uit „Kinderen uit mijn klas", het boek van de verleden jaar gestorven Amsterdam- sche onderwijzeres Mevr. Cohende Vries. De lezing verplaatste ons in de praktijk van het ondprwij9. waarbij duidelijk uitkwam dat het in een overvol eerste leerjaar eener groote-stadsschool lang geen gemakkelijk werken is. Dan vond bestuursverkiezing plaats. Aan dc beurt van aftreden waren de heerSchen- keveld en de dames Vogelaar en Lekker- kerker. Alle drie werden herkozen. De rondvraag leverde niets op, waarna werd overgegaan tot sluiting van deze gezellige avond. De ouders bleven nog wat na, om te luisteren naar een radio-concert. Mogen een volgende keer alle ouders aanwezig zijn: het is toch goed. wanneer men zich althans 1 of 2 maal per jaar op de hoogte stelt van wat de kinderen alzoo ver richten. Die kleinen vinden het zelf ook zoo aardig wanneer vader en moeder komen zien. of en hoe zij hun best hebben ge daan! EEN NIEUWE DUITSCHE KORTE-GOLF- ZENDER. In Februari a.s. wordt door de Duilsche Posterijen te Königswuslerhausen een „We reld-programma" uitgezonden door een momenteel in aanbouw zijnden korte-golf- zender. Het doel van deze uitzendingen is, de in het buitenland verlocvcnde Duilscher* in slaat le stellen, door middel van een betrek kelijk eenvoudig ontvangtoestel met 't moe derland in verbinding tc komen. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7