HET LEIDSCH E TENNISPARK. 69ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 3 November 1928 Vierde Blad No. 21056 Een plan, dat in een lang gevoelde behoefte zal voorzien. PLATTEGROND VAN HET AAN TE LEGGEN TENNISPARK. Het behoeft geen *>etoog meer, omdat heb bewijs reeds herhaaldelijk is geleverd, dat de Leidsche sport, in den meest algemee- nen. zin, een periode van ernstig verval doormaakt, waaraan zij niet dan met zeer veel moeite en inspanning zal kunnen ont komen. En het doet daarom goed melding te kunnen maken van een weloverwogen plan met de uitvoering, waarvan bereids een begin is gemaakt om de sportbe- weging in de Sleutelstad, althans een be paalde tak daarvan, weer in het juisto spoor en tot nieuwen bloei te brengen. Dat plan beoogt bet aanleggen van: „Het Leidsche Tennispark", zijnde een complex van negen moderne banen op een terrein nabij den Hoogen tyTorsc-hweg, waardoor dan eindelijk tegemoet gekomen wordt aan de wenschen van de zoo talrijke ten- nisliefhebbers in Leiden en haar naaste omgeving. Wie het spel zelf beoefent of er zich voor interesseert, weet, dat de toestand hier tot dusverre vrijwel hopeloos was. O, zeker, er waren „banen" achter bet vroegere „Post- hof", maar zij konden den toets der cri- tiek in geen enkel opzicht doorstaan en zijn bovendien ©enigen tijd terug door den Ne- derlandschen Lawn tennis Bond voor de competitie afgekeurd, met hgt gevolg dat de beoefening van het tennis zich geheel verplaatste naar elders, en wel voorname lijk naar Katwijk en Noordwijk. waar des romers dag in, dag uit, vele tientallen stad- genooten hun sportieve ontspanning gaan zoekenDe Noordwijksche Sportveveeni- ging vooral 1*6 er wel bij gevaren, mao-r dit neemt toch niet weg, dat het eigenlijk een dwaze toestand was. waaraan boven dien bezwaren van somtijds belangrijken aard waren verbondon. Immers tijd is geld, en het spelen vn een partijtje te Noord- wijk (of Katwijk) eischte toch zoo oneeveer den geheelen middag of avond. Daar kwam bij dat ook tal van jongeren, kinderen nog, derwaart-s gingen, niet alleen om er te tennissen, maar ook om op andere wijze in het Casino him tijd te verdrijven; een wijze, die dikwijls niet paste bij hun nog jeugdigen leeftijd! Het zijn deze overwegingen, die geleid hebben tot het vormen van het plan, waar- uit ,,Het Leidsche Tennispark" geboren zal worden. Het komt te liggen aan den Hoogen Morschweg en wordt begrensdaan de oene zijde door de huizenrij links van dien weg (komende van de stad), en ver der door de Bothastraat, de Morschkade, het Galgewater en de verderop gelegen fa brieken. Het is de bedoeling bier negen banen aan te leggen, waaronder één oefen- baan. Zij worden vervaardigd van gemalen baksteen met draineerende onderlagen, zoodat zij ook met slecht weer steeds be speelbaar zullen zijn. De leiding der banen zal berusten bij den heer H. Schotborgh, tennisleeraar uit Noordwijk, die onder meer vier jaren practijk in Amerika heeft gehad en dus volkomen ter zake bevoegd is. Spe lers en speelsters zullen trouwens van zijn deskundigheid kunnen profiteeren op de aparte oefenba-an. waar men steeds onder zijn leiding zal kunnen trainen. Ook de juniores der verschillende clubs zullen daar op speciale middagen onderwezen worden, hetgeen zonder twijfel geen overbodie© weelde zal zijn. Het juniores-vraagstuk heeft al heel wat hoofdbrekens gekost, en wij vermoeden, dat meerdere vereenigingen deze goede gelegenheid met beide handen zullen aangrijpen. Wie de jeugd heeft, heeft immers de toekomst en het is h&Ar spel 'tl de eerstvolgende jaren dat den bloei der club zal moeten schragen! Het geheele complex zal met zorg wor den aangelegd, terwijl een clubgebouw bet algemeen aanzien niet weinig zal verhoo- gen, vooral omdat het zal worden omgeven door een terras, dat bijna drie meter hoo- ger zal komen te liggen dan de banen, waardoor tevens het spel keurig te volgen zal zijn Vlak voor dit terras komen twee centre-courts van internationale afmetin gen (met een uitloop van zeven meter), die gebruikt kunnen worden voor compe titiewedstrijden en andere meer belang rijke ontmoetingen. In het clubhuis zal mevr. Schotborgh het bevel voeren, zoodat de oudera van tennisspelcnde kinderen bij voorbaat van behoorlijk toezicht verzekerd kunnen zijn. Er komt een groote conversatie-zaal, waar op uitloopen de ruime kleedkamers voor dames en heeren, welke natuurlijk alle voorzien zullen zijn van douches, alsmede van koud en warm water. Vanuit het ge bouw en vanaf het terras zal men boven dien een fraai vergezicht hebben op het wijde Galgewater! Leden van Njord of Die Leythe (of andere beoefenaars der watersport), die van dezen kant zouden komen, kunnen eveneens behoorlijk wor den ontvangen, dank zij een steigertje, dat bier zal worden gemaakt. Dat er verder gezorgd zal worden voor een autopark, een fietsenloods, enz., ppreekt, gezien den rui men opzet, eigenlijk vanzelf. Gelegen op een gemakkelijk te bereiken plaats, niet alleen voor de Leidenaars maar ook voor inwoners van Oegstgeest (die langs den Lagen Morschweg de stad links kunnen laten liggen), wordt hier, naar het ons wil voorkomen, een sportpark ingericht, geliik wij dat tot dusverre in onze brave veste nooit hebben gekend, en dat zonder twij fel ten zeerste zal bijdragen tot de ont wikkeling van het zoo mooie tennisspel hier ter stede Gelijk wij reeds hebben opgemerkt, zijn de voorbereidende werkzaamheden al be gonnen. De opening van het banencomplex is te verwachten omstreeks half Maart a.s., dus tegen den aanvang van bet. competi tie-seizoen. Voor belangstellenden deelen wij ten slotte, op verzoek, mede, dat zij zich kun nen vervoegen aan het kantoor Honge- Morschweg 114. tel. 5760. DE SLEUTEL VAN HET VOETBALSUCCES. (Copyright London General Press-, alleen recht voor Holland Leidsch Dagblad). 1. DE GEEST IN HET ELFTAL. door HARRY HEALLESS (Aanvoerder van Blackburn Rovers). Het feit, dat het befaamde .Blackburn Rovers" dit jaar te Londen den Engelschen. Gup heeft gewonnen, moet als een zuivere triomf van den goeden geest in een elftal worden beschouwd. Onze spelers gingen geenszins naar het voetbalveld te Wemblev als favorieten voor de overwinning. De meerderheid van het publiek had zelfs nooit gedacht dat wij zouden kunnen winnen. Het voor ons zoo gunstige resultaat was te dan ken aan den goeden geest in ons team. Zulk een geest is noch op te wekken voor een speciale gelegenheid, noch een roes van het oogenblik in een bepaalden wedstrijd. Het ia iels dat zich ontwikkelt en dat groeit door hard werken en voortdurend tezamen spelen, en geen bloot idée. De perfecte team (cluh-)geest heeft maanden, soms zelfs jaren Poodig om zich te vormen, maar wanneer hij eenmaal over een elftal vaardig is geworden, dan is die ploeg dikwijls onoverwinlijk, het een elftal-machine met een ziel. Zied" schijnt een haast te idealistisch woord met betrekking tot een voetbalelftal, maar de "°»9t in onzei Blackburn-ploeg is gegroeid tot 'een ziel, die ons enthousiasme schraagt. Hop doen wij dien clubgeest groeien? *elen denken dat dit 't uitsluitend gevolg is het ieder week tezamen spelen Doch hst is veel meer dan dat. Bii onze training *srken wij tezamen, ons spel beoefenen wij Lzamenlijk, en wij brengen een groot deel ons ^ewone leven gedurende het voet seizoen (acht maanden van het jaar) ^zarnen door. Deze drie factoren, goed op- j;vat en behoorlijk uitgebuit, scheppen een .plijten team-geest. Wij hebben elf men- en.in onze ploeg, maar ieder voor zich ^el in de eerste plaats een onderdeel van !- geheel zijn. Dat is de moeilijkste taak srlr *:an ur°ix^en volbracht zonder dat de V^vrS sti'zwücend bereid ziin samen te Een elftal is al9 een muziekgezel schap; als er één de maat kwijt is. is heel het uit te voeren stuk bedorcen. Deze elf tal-gedachte. of elftalgeest, ontstaat door hard en constant oefenen en is trapsgewijze te verbe'teren als iedere speler de juiste geestelijke houding dienaangaande aan neemt. Het beteekent dus dat gedurende het spel iedere man moet spe'len. zonder een oogenblik te rusten, met geest en lichaam. De waarde van deze bijzondere training is dat wij aldus van ieder loeren kennen de kracht en de zwakheid, zijn fouten en trucs wanneer wij niet direct zelf onze gedachlen bij don bal moeten hebben. De gedachten der spelers zijn niet alleen bepaald bii het £pel. maar in het team leeft ook de zekerheid te zullen overwinnen. Ons elftal is nooit ge slagen voordat het liet veld verlaat! In de Engelsche cup-finale concen treerden wij ons gedurende heel den wed strijd op het visioen der overwinning, even als gedurende de trainingsdagen vóór de match. Dit gaf ons een wonderlijk vertrou wen: oen machtige stimulans bii zulk een beproeving. Onze elftalgeest was op den wedstrijddag voortreffelijk, en het spel var. onze ploeg het ware gevolg van dien geest van onoverwinljjkheid. Hoe moeten wij het elftal trainen om zich op deze wijze op het spel te concentreeren? Het is geen gemak kelijke taak, maar ieder eerste klas voetbal elftal moet zich m die concentratie oefenen, zoowel individueel dan wel als ploeg. Een speler, die zijn gedachten laat afleiden ge durende het spel, is niet lang voor de eerste klasse geschikt. Indien hij niet het spel zijner clubgenoolen volgt, zal hij niet met zekerheid in staat zijn het doel der ma noeuvre te begrijpen, wanneer het spel zich in zijn richting beweegt. Wat gebeurt er met zulk een speler? Hij trapt den bal zonder er bij te hebben ge dacht en zonder te weten waarheen. Op die manier zal hij den best opgezetten aanval in de war brengen en om tal van redenen onbruikbaar zijn. ondanks het feit, dat hij eenige individueele kwaliteiten kan hebben, die zijn spel als „goed" stempelen Spelers, die zich reeds weer van den bal ontdoen zoodra zij hem in hun bezit hebben, maken zich nooit den team-geest eigen, zij kwee ken wanorde en winnen nooit een wed strijd Concentratie in het voetbalspel is. gelijk in het groote levensspel, het geheim van de macht, zoowel individueel als in vereeniging Het is het geheim van de ver richtingen van het elftal, het maakt den geest in de ploeg. Het sterkste team is niet dat met de lichamelijk grootste spelers, maar dat met de grootste spelers naar geest en lichaam. Een speler kan veel meer van zijn lichaam vergen wanneer hij spieren en hersenen laat samenwerken. Het elftal, hetwelk aldus handelt, zal de meeste suc cessen behalen. Uitstekend voetbalspel be teekent niet dat men de bekwaamheid moet hebben om zijn tegenstanders omver te kunnen loopen. doch het beteekent wel de kunst om hen geestelijk te verschalken door het uitvoeren van manoeuvres met den bal, en het gezamenlijk ondernemen van onver wachte aanvallen, die tot doelpunten leiden. De geest in het elftal, die bij Blackburn is gegroeid, is het resultaat van een langdu- rigen strijd legen de bijna onoverkomelijke moeilijkheden om elf menschen le krijgen, die op hetzelfde oogenblik hetzelfde denken, en die met al de kracht, die in hun is, de macht der concentratie in het spel weten te benutten. Wanneer elf spelers deze taak op zich nemen, vrijwillig en zonder mor ren, misschien met verlies van een deel van hun persoonlijkheid en hun individueele spel, en het gelukt, dan is de geest in het elftal op den goeden weg naar het volledige succes. De teamgeest is dan de gemeen schappelijke, geconcentreerde inspanning van elf spelers, die hun volle energie aan wenden. geestelijk en lichamelijk, en die spelen als een machine, met één gedachte en één lichaam. Deze geest te verkrijgen en in wedstrijden met succes aan te wenden is de voornaamste taak van manager en aanvoerder die het elftal steeds ten voor beeld moeten zijn. Er is dus noodig ver trouwen geen vertrouwen, gegroeid uit lichtzinnig optimisme, maar hei resultaat van verstandelijk werken, zoowel bij de trai ning als bij het spel zelf. Ieder elftal, dat het veld betreed! met het denkbeeld, dat het zwakker is dan zijn tegenstander, is reeds half geslagen vóór den aftrap! DE JUBILEUMWEDSTRIJD IN HET STADION. Onze 37ste ontmoeting met de Belgen Na veel critieb een goede wedstrijd? De Bel gische jengdploeg favoriet. De wedstrijd in het Stadion te Amsterdam, welke morgen zal plaats vinden tusschen Nederland en Belgié. beteekent een mijl paal in onze voetbalhistorici Immer», het zal de honderste maal zijn, dat een vertegen woordigende Nederlandsche ploeg in het veld zal komen om de nationale kleuren te verdedigen.... Is het wonder dat het be stuur van den bond dezen keer een zeer bijzonder en ook zeer uitvoerig programma heeft vastgesteld, dat al de overige zonder twijfel verre overtreft? Niet minder dan twee wedstrijden krijgt men ditmaal voor zijn geld, benevens eenige athletieknummers, die evenmin van inte resse ontbloot zullen zijn. De bijzondere attractie van dezen dag (het hoofdnummer dan buiten beschouwing gelaten) is de strijd der jeugdploegen, die ons een beeld moet geven van de kracht van het voetbal in Nederland en België in de eerstvolgende jaren. Vergissen wij ons niet, dan zullen de Belgen zich in dezen kamp de sterksten toonen; immers in hun elftal zijn tal van spelers opgenomen, die reeds geschikt zijn voor de hoofdploeg en als zoodanig bereids hebben gefungeerd! De samenstelling der elftallen zal als volgt zijn: Nederland: (links naar rechts): doel Smolders (Be Quick, Zutfen); achter: Van Loon (Willem II)( en Van Renesse (H.F.C.); midden: Rieken (Vitesse), Spaans ('t Gooi) en De Leeuw (Willem II); voor: Visser (P. S V.), Van Nellen (D. H. C.), Van der Vaart (H. D. V. S.), Duif (Vitesse) en Van Rossum (H. B. S België: doel: Boller (Standard); achter. Kursly (Wollonia Namur) en Dubrock (Knoeke); midden: Arnold (C. S. Verviers), Mortelmans (Antwerp) en Van de Caslelle (Ostende)- voor- Dech (Antwerp), Petit (Racing C. B), Lambrechts (Antwerp), De- vidts (Daring), Ruysschaert (C. S. Brugge). Deze wedstrijd vangt aan te halflwaalf! Om twee uur zal dan vervolgens de hoofd film NederlandBelgië worden afge draaid, en het is vrij zeker, dal het Stadion zoo goed als uitverkocht zal zijn, niettegen staande menigeen de dreiging-van het wis pelturige Novemberweer vreest, en er daar om de voorkeur aan geeft thuis bij de warme kachel het verloop, gelijk dat door collega Hollander zal worden verteld voor den microfoon der A.V.R.O., te volgen. Waarom trouwens het bestuur van den bond dezen wedstrijd zoo vroeg in het sei zoen heeft vastgesteld, is ons niet erg dui delijk. De bedoeling zou zijn een opeenhoo- ping van wedstrijden aan het slot van het seizoen te voorkomen, maar juist ditmaal is daarvoor al heel weinig gevaar, omdat ons internationale programma kleiner is dan ooit nu ook de Duitschers, die het gebeurde bij de Olympische Spelen nog altijd niet ver geten zijn, geweigerd hebben le komen of ons te ontvangen. De vervroegde datum is nu oorzaak, dat alle belangstellenden tot dusverre van kaar ten worden voorzien, een enkele uitzonde ring dan misschien daargelaten. Toch zal het Stadion wel weer uitverkocht zijn mor genmiddag, en daarmede zal dan tevens weer een bedrag van 92.000 gulden vloeien in het bondslaatje. Toegegeven: een deel hiervan moet weer worden teruggestort, maar het staat toch wel vast, dat de N.V.B. andermaal een zeer aanzienlijke som, die minstens f 50.000 zal bedragen, rijker zal worden! Het gaat zoo slecht nog niet met de bondsfinanciën! Laat ons overigens aan den wedstrijd zelf en de geschiedenis der Holland-België-wed- strijden niet al te veel woorden meer be steden. Het is de 37ste ontmoeting tusschen de vertegenwoordigende ploegen van beide landen (Nederland won er tot heden 18 en speelde ef 7 gelijk) en als gewoonlijk heeft het tevoren ook nu niet aan critiek op de samenstelling der elftallen ontbroken. Niet zoozeer misschien in België, waar het elf tal pas Donderdag werd vastgesteld, maar zooveel te meer op die der Oranjeploeg, waarin Massy, gelijk bekend, ditmaal niet is herkozen Het zou wel eens een gunstig voorteeken kunnen zijn, immers nooit heb ben de Oranjemannen beter gespeeld, dan wanneer er van hen weinig of niets werd verwacht! En wordt er ook nu niet door tal van menschen, insiders zelfs, een groote ne derlaag der onzen voorzegd? De wedstrijd, die door massazang zal worden voorafgegaan, wordt geleid door den Italiaan Gama. Ziehier de samenstelling der elftallen: Nederland. Van der Meulen. Denis, v. Kol, Kools, v. Heel, v. Dolder, Elfring, Smeets, Tap, Ghering, Weber. O Diddens, Mich iels, Moeschal, R. Brame, Voorhoof, Boesman, v. Halme. P. Braine, Hooydonckx, Nauw ens, Somers. België. Programma voor morgen. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Af deeling I, 2de klasse: W. F. C.Zee- burgia 2de klasse B: BaarnZandvoort. Afdeeling II, 2de klasse A: ViosA S. C. (A. J. L. Vaessens); QuickO. D. S.; V.O.C. Overmaas. 2de klasse B: R. F. C.Gouda; Steeds HongerFortuna. 4de klasse A: LaakkwartierTogo. Res. 3de klasse A: A. S. C. IIVios II (L. van Wijngaarden); R. V. C IIAlphen II; A D. O IIIU. V. S. II (B. A. Prinsen). Afdeeling III, 1ste klasse: Enschedé Wageningen; Go AheadZ. A. C. Afdeeling IV, 1ste klasse: NoadRoer mond; WilhelrainaB. V. V.; Eindhoven M. V. V. Afdeeling V, lsle klasse: VelocitasVeen- dam; Be QuickFriesland; G. V. V.Achil les; AlcidesG. V. A- V.; W. V. V.— Leeuwarden. LEIDSCHE VOETBALBOND. lste klasse: U. V. S. Ill—R. C. L. I, 11 uur; D V. S. IILeid. Boy9 I, 2 uur. 2de klasse: A. S. C. IVNorvicus II, 10 uur; L F. C IIIU. V. S. IV. 12 uur; R. G. L. IIVictoria I, 2 uur; Leid. Boys IT S. D O. I. 12 uur. 3de klasse: R. C. L. IllLugdunum IV, 12 uur; D. V. S IV—L. F. C. IV, 10 uur 4de klasse: A. S. C. VI—5. D. O. III, 12 uur. Van Overal. Het internationale feestprogramma in bet Amsterdamsche Stadion heeft er natuurlijk toe geleid, dat de meeste competitiewed strijden zijn uitgesteld. Voor de eerste klasse wordt in het Westen zelfs in het geheel niet gespeeld, terwijl ook in de an dere districten tal van ontmoetingen moes ten worden geschrapt. Voor ons, Leidenaars, is nu eigenlijk hei belangrijkste (den kamp te Amsterdam dan buiten beschouwing gelaten) wat A. S. C. zal doen in de Residentie, waar zij Ijet zal moeten opnemen tegen Vios. dat tot op heden nog evenmin het zoet der overwin ning heeft mogen smaken. Winnen onze stadgenooten, dan zal dat een geweldige moreele steun zijn voor het verdere verloop der competitie, en wij gelooven ook wel, dat zij daarin zullen slagen! Het is waar, dat zij tot dusverre slechts nederlaag op nederlaag te slikken hebben gekregen, maar bet is toch ook even juist, dat er dikwijls zeer verdienstelijk is ge speeld. vlotter en pittiger vaak dan wij van de roodzwarten gewoon zijn. En waar er dit maal zooveel op het spel staat, voorzien wij dat hot enthousiasme en de sterke wil om A. S C. van de laatste plaats af te brengen, thans eindelijk eens tot succes zal leidenI Een belangrijke ontmoeting vindt plaats tn hel Oosten tusschen Go Ahead en Z.A.C. Een «-eek terug meenden wij nog dat da menschen uit Deventer niet langer tot de Candida ten voor het kampioenschap moes ten worden gerekend, doch hun even onver wachte als verdiende zege op A. G. O. V V. heeft de situatie plotseling weer aanmer kelijk veranderd, en bewezen dat er met dit elftal wel degelijk rekening moet wor den gehouden. Z. A. C. is inmiddels ge waarschuwd en zal zieb derhalve op zwa- ren tegenstand hebben voorbereid, maar dit wil nog niet zeggen dat zij daarmede ook zeker kan zijn van de overwinning. Speelt Go Ahead als verleden week in Apeldoorn, dan zou het ons zelfs niets verwonderen wanneer de punten naar de Koekstad gingen Enschedé speelt thuis tegen Wageningen en zal er vermoedelijk wel in slagen zich de gasten van het lijf te houden. In het Zuiden wint Noad van Roermond, evenals Eindhoven van M. V. V„ dat op vreemd terrein gewoonlijk niet zoo heel veel presteert Alleen het Noorden komt voor den dag met een volledig programma en wel met niet minder dan drie wedstrijden m de stad Groningen! Hierbij zijn overwinningen van Velocitas en Be Quick wij zeker, terwijl G V V. vermoedelijk het onderspit zal moe ten delven legen Achilles. Verder wint Al cides van G. V. A. V. en Leeuwarden in Winschoten van W. V. V. KORFBAL. Programma voor morgen, NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND. IVest I Noord: D.T.V.-Westerkw.; Swift- OlympiaKoog/Zaand.-D. V.D.Excelsior- D.D.V. West I Zuid: FIuks-DoetosH.S.V.-Het Zuiden; Velox-O. Eibernest. Oost I A: Noviomagum-E.K.C. A.Z.K.C.- Orider Ons; Hellas-Bo Quick. Oost I B: D.O.S.-Rigtersbleek. Noord I: Rood/Zwart-Voorwaarts; Nico- Friso. Overg. Noord A: Oosterpark-Z.K.V.R/T2- K.V.D. Overg. Noord B: W.Vw2-B.E.P.; Haarlem- K/Z2. Overg. Zuid: H.B.S.-D.K.C.H.K.V. 3- O.S.C.R.Deelos 2-die Haghe. West II E: Vitesse II-GymnasiastenRea- dy-FIuks II. Overzicht. Leiden krijgt morgen een der belang- rijkste ontmoetingen van het programma bin nen haar muren. De twaalftallen, die op het oogenblik in de Zuid-Hollandsche le klasse de eerste en do tweede plaats bezet ten resp. Deetos en Fluks, zullen op het terrein aan den Zoetenv. Singel den strijd aanbinden. Fluks heeft met zeven punten uit vijf wed strijden de tweede plaats bereikt. Deetoe beeft uit evenveel wedstrijden het maximum aantal punten behaald en gaat aan het hoofd der afdeeling. Fluks is bij den leidar dus drie punten ten achter ,doch daarvan kan zü er twee inhalen wanneer zij den wed strijd van morgen wint. Als Fluk3 er in slaagde te winnen zou zij daarmede rl-t al leen haar eigeD positie aanmerkelijk ver beteren, maar zij zou ook Het Zuiden en Vitesse een genoegen doen. In eigen omge ving zal het Fluks niet aan zelfvertrou wen mankeeren, en als de Leidenaars spe ler. voor wat zij waard zijn, achten wij hen zeker in staat om beide punten te verove ren. H.S.V. staat droevig onderaan en da Haag- sche vereeniging zal het voorloopig niet ge makkelijk hebben om van deze gevaarlijke plaats weg te komen. Het Zuiden komt in de Residentie op bezoek en de Rotter dammers zullen wel begrijpen dat zij deze ontmoeting niet mogen verspelen, willen zij bun kans op het kampioenschap behouden. Velox en Ons Eibernest zijn beide enthou siaste twaalftallen en in den kamp van mor gen zal het zeker stevig en fel toegaan. De twaalftallen ontloopen elkaar weinig en een verdeeling der punten zou niet onmogelijk zijn. In Hilversum spelen de beide leiders der N.-Hollandsabe eerste-klasse. Zoowel Ecoel-

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 13