UIT DE RIJNSTREEK. VISSCHERIJ-BERICHTt RADIO-PRCGRAMMA. FAILLISSEMENTEN. het toezicht meer in het bijzonder op het hier gevestigde asyl opgedragen aan de Commissie van toezicht. U, mijnheer de Burgemeester, hebt daarvan wel het voor zitterschap op u willen nemen; op die wijze tevens eeD goeden band leggend met de gemeente, wier eigendom deze gebouwen zijn en, door uw quaJiteit als voorzitter van het College van Curatoren, ook met de Uni versiteit, waarmede weilicnt ook nog an dere relaties dan het buurmanschap met het Academisch Ziekenhuis nuttig kunnen blijken. Aan twee der leden uwer commissie is voorts het gesticht niet onbekend, waar zij een gelijke functie bij het Rijksopvoe dingsgesticht hebben waargenomen, en ook overigens mag ik het toezicht met vertrou wen in uwe handen leggen. Maar de eigenlijke last van de zorg voor den goeden gang van zaken in dit asyl rust op hen, die in leidende of ajidere functie het dagelijksch werk in dit asyl zullen heb ben te doen. Het is een wat eigenaardig geval met deze opening. Terwijl men in andere gevallen de objecten van een nieuwe instelling, die de bestaansreden er van vormen, van den aanvang af bij de hand heeft, scheppen wij hier voor het oogenblik slechts een eneadrecring en wachten maar af, hoe deze wordt gevuld. Wij openen hier een inrichting, en beiden nu rustig de beschikkingen der rechterlijke macht. Vandaar dat in de personeelsvoorziening met een minimum kan worden begonnen. En dit maakte het ook mogelijk om voors hands m^t de leiding van dit gesticht u te belasten, dr Scholtens, die als eerste ge neesheer aan de bijzondere strafgevange nis te Scheveningen ervaring hebt, van de crimineele psychopathen, tot opneming waarvan die gevangenis immers tot dusver reeds mede was bestemd en vanaf beden nog in meerdere mate zal zijn bestemd, nu de rechter rechtstreeks de tenuitvoerleg ging van de straf op psychopathen in die gevangenis, zal kunnen bevelen. Die erva ring zal u ook hier van nut kunnen zijn. Misschien, dat dit asyl nog het eerst haar bestemming zal vinden in de observatie van proventieven, waarmede gij, dr. Wiersma, meer in het bijzonder zijt belast. Overigens, al wacht gij allen, die hier te werk gesteld zijt, voorloopig nog wat af, er is in de ver dere inrichting en organisatie, zoo admini stratief als daadwerkelijk, nog volop werk om den wachttijd Diet in ledigheid door te brengen. Voor alle functies hebben wij een keuze kunnen doen uit ons eigen per soneel van andere inrichtingen en wij heb ben dat zóó kunnen doen, dat ik niet be hoef te twijfelen, of dit nieuwe werk is in goede handen. Moge gij allen, direc-teur- adjunct-directeur, commies ter directie en verder personeeL, -en voorts met name ook gij, die met de geestelijke zorg voor de verpleegden zult zijn belast, tot dezen nieuwen arbeid worden bekwaamd en ge sterkt Zoo staan wij dus nu aan het begin van een nieuwe phase in onze strafrechtsple ging. Zuiverder voldoening aan de eisehen der gerechtigheid eenerzijdjsdoeltreffen der bescherming der openbare orde ander zijds wordt daarvan verwacht. In dien geest moge de toepassing der wetten zijn; tot dat doel moge ook het Rijksasyl voor zijn deel medewerken. Met dien wensch verklaar ik, onder in roeping van Gods bescherming en zegen over dein arbeid, die wordt aangevangen, dit Rijksasyl voor geopend. Bede mr. Van Schaik. Mr J R. H van Schaik, lid van d» Tweede Kamer der Staten-Generaal en voor zitter van den heden geïnstalleerden Algo- ireenen Raad voor Psychopathenzorg, daar op het woord nemende, sprak daarop ah volgt: Het voorrecht valt mij te beurt, in hoe danigheid van voorzitter van den Alge- meenen Raad voor Psychopathenzorg bij deze plechtigheid met eenige woorden aan mijn gevoelens uiting te mogen geven. Daar even is ons in herinnering gebracht, dat vele jaren zijn verstreken sedert het oogen blik waarop de wetgever de eerste schrede zette op den weg, die zijn voorloopig eind punt heeft gevonden in het Asyl, waarin wij thans zijn vereen igd. Dat van die vele jaren slechts een betrekkelijk klein deel voor rekening komt van de noodzakelijke administratieve voorbereiding van de uitvoe ring der psychopathenwetten, ofschoon bij die voorbereiding heel wat moeilijkheden waren te overwinnen, is ongetwijfeld toe te schrijven aan het werkzaam aandeel, daarin door Uwe Excellentie persoonlijk genomen. Wie zijn ooren wel eens te luisteren heeft gelegd aan de wanden van het Departement van Justitie, weet hoe zeer Uw voortdurend streven er op gericht is geweest, zoo spoedig mogelijk te geraken tot toepassing van de belangrijke wijzigingen, die ons Wetboek van Strafrecht in het jaar 1925 heeft onder gaan. Dit streven mocht zich overigens verheu gen in de levendige belangstelling en den warmen sieun van een ieder, die zich be wust was, hoezeer de tot heden geldende be palingen voor een doelmatige bestraiiing of behandeling van den misdadiger-psycho- paath onvoldoende gelegenheid boden. Het beginsel van individualiseering bij de berechting, naar de persoonlijkheid des mis dadigers, heeft zich krachtig gemanifesteerd bij de invoering van het strafrechtelijk kin derrecht Vervolgens bij de aanvaarding van de instituten der voorwaardelijke veroordee ling en der voorwaardelijke invrijheidsstel- ling, gepaard met reclasseeringszorg. Heden behaalt het een nieuwe overwinning, door dat voor de achterlijken of zieken van geest een eigen plaats in ons strafrecht wordt in geruimd. De lijd zal nu gelukkig tot het verleden behooren, waarin zoo menigmaal de gewetensvolle rechter, niet minder ook de vervc'gende ambtenaar, de raadsman, de reclasseeringsinstelling even hopeloos als hulpeloos tegen een psychopathengeval moesten aankijken Ten schade van het be lang van het betrokken individu, ten schade vooral van de belangen der samenleving. Met handhaving van het principe, dat een 1 niet ontoerekenbare delinquent behoort te worden gestraft, opent de wettelijke rege ling een rijk perspectief voor eene geïndivi dualiseerde bestraffing en verpleging van hen bij wie tijdens het begaan van het strafbaar feit gebrekkige ontwikkeling of ziekelijke storing der geestvermogens be stond. Dat bij het Psychopathenreglement het algemeen toezicht op de geheele Psychopa thenzorg is opgedragen aan den zoogenaam- den Psychopathenraad, maakt de taak van dien raad tot een even gewichtige als aan trekkelijke. Hij zal nauwlettend de ontwik keling van het nieuwe instituut hebben te volgen en het zijne kunnen bijdragen tot de gewenschte ontwikkeling. Psychopathie is een verzamelnaam voor allerlei geheel verschillende ziektebeelden. Hel is geenszins uitgeslolen, zelf te hopen dat het particulier initiatief, hetwelk zich in ons land zoo schitterend heelt ontplooid op het terrein der kinderverpleging en der reclasseering, geprikkeld door de mogelijk heden, die in de thans ingevoerde regeling besloten liggen, ook ten aanzien van de verpleging van psychopathen eene groote en zich specialiseerende activiteit zal gaan ontwikkelen Dit te meer omdat de kans niet schijnt uitgeslolen, dat de rechter zich meer dan eens geroepen zal voelen door eene ter beschikking stelling psychopathen zorg uit te lokken. Op iederen psychopaath immers, die wegens een misdrijf en bepaal de overtredingen moet terecht staan, kan het psychopathenrecht worden toegepast, al is het causaal verband tusschen den gees testoestand en het gepleegde delict niet aan wezig of niet aanwijsbaar. Zhl de P.aad over het geheele terrein der practische psy chopathenzorg zijn wakend oog moeten laten gaan, wellicht dat hij er ook toe kan bij dragen, dat een niet geheel denkbeeldige ongelijkmatigheid in de toepassing van wet en reglement zooveel doenlijk voorkomen wordt. Behalve tot toezicht is ons college mede geroepen lot bijstand en advies. De van Uwe Excellentie uit te brengen adviezen zooveel die van meer algemeenen aard als die betreffende het nemen van qene be slissing inzake voorwaardelijk of onvoor waardelijk ontslag uit de verpleging zullen groote verantwoordelijkheid medebrengen. Het schijnt mij toe, wanneer 's Raads bij stands oi advies door anderen wordt ge vraagd, het belang der psychopathenzorg kan medebrengen, dat ook aan zoodanige verzoeken in bepaalde gevallen kan worden gehoor gegeven. Excellentie, de weienschap, dat voor on zen Raad een arbeid is weggelegd, die zoo wel uit maatschappelijk als uit menschlie- vend oogpunt van groote waarde kan ziin, heeft ieder onzer leden zonder aarzeling doen besluiten aan Uwe vereerende uitnoo- diging tot het aanvaarden van het lidmaat schap gehoor le geven. Het vertrouwend be roep door U daareven op onze medewerking gedaan, hopen wij niet te beschamen. Wie doordrongen is van de beteekenis van dezen dag en van deze samenkomst zal met mij instemmen, dat onze huidige Minister van Justitie, in aansluiting aan het wetgevend werk van zijn ambtsvoorganger, zich met de invoering der psychopalhenwctten een monument van blijvende beteekenis heeft gesticht, waarvoor het Nederlandsche volk hem grooten dank is verschuldigd. De derde spreker was onze burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuijzen, die den Minister antwoordde, dat de com missie zeer vereerd is met deze nieuwe in richting en naar haar beste vermogen zal trachten aan de verwachtingen, welke de minister daaraan stelt, te voldoen. Spr. zeide vervolgens, dat Leiden gaarne medewerking had willen verleenen om de inrichting hier ter stede gevestigd te krij gen, hoewel het gebouw, waarin het is on dergebracht er een is van zeer bijzondere kunstwaarde, waarvan men niet gemakke lijk afstand doet. Het deed spr. oprecht genoegen, dat het door de goede zorgen van baron van Lijn den in zoo voorlrefielijken staat was herre zen. Maar bovendien had de gemeente gaarne tot dit doel medegewerkt, omdat de ligging van het gebouw zoo bij uitstek gunstig is en zich als van nature prachtig aansluit bij het Boerhaave-kwartier. In kort rayon vinden we hier bijeen een gesticht voor zenuwlijders (Rhijngeest), zwakzinnigen (Voorgeest), krankzinnigen (Endegeest) en thans het psychopathen- asyl, terwijl temidden daarvan nog het psychologisch laboratorium der Universiteit is gelegen. In zijn kwaliteit als president-curator hoopt spr., dat ook de Universiteit haar voordeel met deze nieuwe inrichting zal kunnen doen. wat evenwel alleen mogelijk zal zijn bij een innige samenwerking tus schen Universiteit en psychopathengesticht. Spr. uitte den wensch. dat deze samen werking zóó vruchtbaar zal zijn, dat zij een zelfvernietigend eflect heelt, doordat de be hoefte aan dergelijke inrichtingen zal af nemen. Ten slotte wijdde spr. aandacht aan het toezicht, dat behalve door de afdeeling van het departement en den minister wordt uit geoefend door een psychopathenraad en een afzonderlijke Cie. van Toezicht, uit stadge- nooten bestaande. Deze commissie is niet bedoeld als een controlelichaam op de handelingen van den directeur, maar als een instituut, dat dezen met hulp en advies ter zijde zal staan. Waar de minister in deze commissie mannen benoemd hectt, die volkomen voor deze taak berekend zijn, vertrouwt spr., dat zij in dit opzicht veel en nuttig werk zal kunnen verrichten. Namens de commissie voornoemd zegde spr. den directeur de volle medewerking toe. Ten slotte sprak de directeur dr. Schol tens. Na den Minister van Justitie dank te hebben gebracht voor het vertrouwen in hem gesteld, door hem als directeur te be noemen, veroorloofde dr. S. zich de vrij moedigheid de richtlijnen aan te geven, die bij de voorbereiding zijn gevolgd en straks bij de uitvoering nog zullen worden ge volgd. De preventieve gevangenen buiten beschouwing latende, is deze inrichting be stemd voor misdadigers-psychopathen, welke met het oog op de orde en veiligheid uit de maatschappij verwijderd moeten wor den. Maar voor deze psychisch onevenwich- tigen en invaliden beteekent de plaatsing in het asyl geen straf maar is het asyl een toevluchtsoord, waar zij zich ook voor zich zelf veilig gesteld en verzorgd weten. Al zijn zij van hun vrijheid beroofd moeten worden, hebben zij recht op uitleving hunner persoonlijkheid en op een zekere mate van levensgeluk. Dit 9chijnt spr. een belangrijk en aan trekkelijk deel van de taak van het perso neel. Daarvoor zal noodig zijn individuals seeren zoowel bij den arbeid als bij de be looning daarvan, zoowel als bij het toeken nen van voorrechten als het schenken van vertrouwen en daardoor verleenen van meerdere vrijheid, kortom bij de algeheele behandeling. Daartoe is niet minder noodig dat ieder verpleegde zich leert gevoelen lid te zijn van het groote gezin, een gezin waartoe ook het personeel behoort. Een gezin, dat, hoe wel door de eigenaardige geestesgesteldheid der leden een ietwat uitzonderlijk karakter draagt toch een goed gezin genoemd mag worden. En, zooals in elk goed gezin, be hoort ook hier te heerschen tucht, orde, netheid en een goeden toon. Deze tucht mag ni^t enkel gehandhaafd worden door ver bieden, gelasten en door straffen al is den directeur reglementair een niet geringe macht gegeven daarnaar moet gestreefd worden door aankweeken van zelftucht in het besef dat geen vrijheid denkbaar is die niet bepaald wordt en geen levensgeluk mogelijk, zonder respect voor zich zelf en voor het welzijn van den naaste. De zelftucht moet bevorderd door lichaamsoefening en sport. De orde en niet minder den goeden toon, denkt spreker te kunnen aankweeken en onderhouden door aan de maaltijden een huiselijk karakter te geven door zindelijkheid en properheid op lichaam en kleeding, door leiding bij ge- j sprekken, door lectuur en omgang. Op en in hoever bij alle vastberadenheid dit mild regime doorgevoerd kan worden, hangt niet alleen af van de directie en het personeel, maar ook van den aard der menschen die hier gedetineerd worden. Het komt niet bij spr. op daarop onge vraagd van advies te dienen. Toch wil spr. zeggen, niet te hopen dat men uit de sa menleving hier individuen heen zal zenden, misdadigers bij wie men, alleen bij ijverig speuren psychopathische eigenschappen zou kunnen ontdekken. Verder hoopt hij ver schoond te blijven van recalcitrante ele menten, waarvan een enkeling door gestook en gekuip, de geheele gemeenschap hier zou kunnen bederven. In de verwachting, dat dit evenwel niet zal gebeuren, aan vaart spr. gaarne de leiding dezer inrich ting. Nadat ook deze rede met aandacht door de genoodigden wa9 aangehoord, noodigde de heer Veenstra het gezelschap uit de nieuwe inrichting te bezichtigen. Ten slotte werd thee aangeboden, en daarna was de plechtige opening ten einde. ALPHEN. Niet 7 Nov. a.s. zooals in ons blad van 30 October j.l. is vermeld doch Donder dag 8 Nov. a.s. hoopt onze plaatsgenoot W. Noorderbos den dag te herdenken dat hij 40 jaar als drukker werkzaam is bij de fa. N. Samson uitgever alhier. Door de politie werd aangehouden zekeren K. wegens diefstal van een rijwiel ten nadeele van de fa. J. K. v. L. alhier. De gehouden collecten in de Ned -Herv. Kerk te Aarlanderveen voor het Zuiderzee- fonds en Heemslede brachten respectievelijk op f. 41 en f. 30. BOSKOOP. Loop der bevolkinti. Gedurende de maand October hebben zich alhier gevestigd: J. C. Koet, stoffeerder. Voor kade 21 a A. v. Wijngaarden, manufac- turier, Julianastr. 24 G v.*d. Erf. lood- goeter, Ridderbuurt 19 W. Brinkhorst was scherij, Voorkade 40 L. M. v. Hevelin gen. boomkweeker, Badhuisweg 15 Wed. C. Esveld, pensionhoudster, Reijerskoop 49 N. J. v. Tol, boomkweeker. Burg. Colijn- straat 181 C. J. Kraan, schipper, Bieren 24 en J. Boere, boomkweeker. Tuinstr. 129. Vertrokken zijn: C. v. d. Toorn, van Voor kade 21 a. naar Rotterdam Mej. A. Nijhof van Laag-Boskoop 10. naar Wassenaar H. Ravensberg. van Reijerskoop 2, naar Voorburg en D. D. B v. d. Hoorn, van Rid derbuurt 70, naar Alphen a. d. Rijn. Tot schatter, van de huurwaarde, voor de personeels belasting in deze gemeente, in de vacature van den heer W. Kranenburg is benoemd de heer J. II. v. Osnabrugge, bouwkundige* alhier. Bij de gemeentepolitie, zijn inlichtin gen te bekomen, omtrent een. oo den open baren weg gevonden Damesriiwiel. De Kamer van Koophandel en fabrie ken voor Gouda en omstreken, geeft aan exporteurs van tuinbouwproducten in haar district in overweging, voor het geval zij handel drijven of wenschen te drijven op Ierland ten kantore der Kamer. Oosfhaven 38 Gouda, 'inlichtingen te winnen. BODEGRAVEN. Eerste Winteilezing. Dinsdagavond trad in de Verhoeff-Roll- manzaal voor het Chr. Comité van Winter- lezingen op prof. Noortzij uit Utrecht. Deze sprak over ,,Het land der Vaderen". Rpr. maakte indertijd met ds. Marang en ds. Van Arkel een studiereis naar Pa lestina. In anderen kring vertelde ds. Van Arkel in. Bodegraven reeds een en ander van deze reis, zoodat het wel interessant was om nu een der andere reisgenooten over dezelfde reis te hooren spreken. Te duidelijker bleek nu hoeveel stof tot ver- i tellen deze reis heeft opgeleverd. De spre ker begon na de gebruikelijke opening te vertellen van de bootreis. Eerste doel van den tocht was Egypte. Interessante dingen werden over dit belangwekkende land me degedeeld. Spr. noemde Egypte het land van den Grooten Mensch en den Kleinen God. Alles draait en draaide hier om den mensch. In tegenstelling daarmee is Pa lestina het land van den Grooten God en den kleinen mensch. De geschiedenis van dit land was er een van directe besturing door God. Het volk was er om Gods wil. De kleinheid van den mensch komt t-egenr woordig het meest uit, vooral in de dingen die den dienst van God betreffen. Alles ;s in het Heilige" Land een zaak van koop.' handel geworden. De Heilitrste plaatsen zijn voor geld te zien. Het heiligste zou voor geld te koop zijn Met typische voor beelden werd dit bewezen. Men hoort al lerlei bijzonderheden van practischen aard over de z.g. heilige plaatsen, die trouwens meerendeels gefantaseerd zijn, maar op Hem. die aan al die plaatsen merkwaardig heid gaf, wordt zelden cewezen. Od zeer kleine wijze bestrijden Roomsch-Katholie ken en Grieksch-Katholieken elkaar de plaats. ledeT van hen heeft b.v. een Gethsemané. Het vervolg van zijn rede leverde de spr. aan de hand van een schitterende serie lantaarnplaatjes. Met lichtbeelden toonde hij aan dat er zp°r veel verschillende steden ..Jeruzalem" hebben bestaan. Ontelbare malen is het verwoest, en telkens weer boven op de oude puinhoopen opeebouwd. Boven op een oude muur bouwde men verder. Bij opspo ringen vindt men aan vele huizen 3 ver diepingen onder het huis. Wel 25 M. puin ligt onder de stad. Ook ven andere ste den vertelde de spr. totdat lnj tot groot leedwezen zijner hoorders moest staken voordat do serie platen was afgehandeld, omdat de beschikbare tüd was verstreken. In cie zaal, die troed was bezet, heersch- j te groote aandacht. WAnmvxVF*,N. Dt. J. Bruins Slot. f In den ouderdom van 66 jaar is in het DiacoDessenhuis te Leiden overleden dr. J. Bruins Slot. De tijding van zijn verscheiden is even ontstellend rib? onverwacht. Een week gele den vertrok hij naar het T eidsche Diaco- neeenhuis, waar operatief ingrijpen nood zakelijk bleek. Helaas heeft de operatie gisteren niet de door zeer vele plaatsgenoot en gewenschte genezing vermogen te brengen... gister avond te halfolf is. dr. Bruins «Slot heenge gaan. En met hem verdwiint -een onzer besta ingezetenen. Meer dan 25 jaar heeft dr. Bruine Slot hipr zün groote werk kracht in dienst van de lijdende mensch- heid gesteld en in hoeveel gezinnen hij er in reslaagd is nieuwe levensvreugde, ge zondheid en kracht te bremgen, laat zicb mooilük raden. Allen, die dir. Brums Slot a-ekend heb ben. zullen ziin na god* ritten1"s blvan e°ren en hem gedemken nte een kundig medicus en een braaf mensch. Hij ruste in vrede. ZWAMMEBDAM. Loop der bevolking. Gevestigd: uit Reeuwijk. Martijntje van der Smit, dienstbode, D. 28 Uit Gouda, Jacoba Maria van den Boogaard, weduwe van J. van Os, zonder beroep, C. 68b. Uit Hooge en Lage Zwaluwe, Gijabertha Catharina Hakkeling, zonder beroep, C. 49. Uit Bodegraven. Alfred Bertus Zuurveen, fabrieksarbeider, G. 77. Uit Bruinisse, Cornelis Haeek. onderwijzer, A 66. Uit Engelen, Elisabeth Geertruida Maria van den Heuvel, zonder beroep, C. 49. Uit Rotterdam, Wilhelmus Gerardus Josephus van der Voort, R. K priester, C. 46. Uit Delft, Arie Doorduin, koopman, G. 25. Uit Oudewater, Johanna Ermina van der Breggen, echtgenoote van A. Doorduin, C. 25. Vertrokken: naar Bodegraven, Prinsen straat 20. Jacob Vreeken en gezin, muziek handelaar, C. 25. Naar Bodegraven, p.a. J. Biesheuvel, Hendrik van Luinen, slagers knecht, C. 18 Naar 's-Gravenhage, N.W. Buitensingel 106, Cornells van Katwijk, fruithandelaar, C. 117. Naar Rotterdam, Gashouderstraat 28. Johanna Verduin, zon der beroep, C. 8. Naar Bodegraven, Noordstraat 236a, Elizabeth Maria Jansen, zonder beroep, C. 49. Naar Bodegraven, Weijpoort 17. Cornelis van Dam, veekoop man, B 94. Naar Alphen a. d. Rijn, Lin den bovenstraat 69. Trijntje Koren, weduwe J van Donselaar, B. 19. Naar Rijnsburg, Vliet 69, Petronella Duits, dienstbode, C. 44. Naar Bodegraven, Emmakade, Pancras van 't Hoog en gezin, beambte Neder 1. Spoorwegen, C. 109 Naar Eindhoven, St. Jorisstraat 55, Pieter Anthonius Rietveld, metselaar, C. 71. Naar Haarlem, Jorden- straat 72, Johanna Steinfoort, weduwe A. den Hollander, huishoudster, C. 108a. Naar Reeuwijk, Oud-Reeuwijk, 350, Leo- nardus Franciscus van den Boogaard, boe renknecht, B. 52. Naar Alphen aan den Rijn, Hooflstraat, Heintje Lodder, dienst bode, A. 61. In verband met het Rijk9wegenplan zijn in den laat9ten tijd in en nabij ons dorp weder verschillende opmetingen gedaan. Wij vernemen daaromtrent dat thans een nieuw plan in bewerking is om nog nader uitgewerkt te worden, n.l. om vanaf het einde van den Steekterweg de Rijksweg achter ons dorp om te leggen en deze nieuw aan te leggen weg ongev. bij den slager v. d. Bos, in de Damraebuurt, weder op den be- staanden Rijksweg te doen uitkomen. Daar door zou het verkeer in onze, door zijn vele bochten zoo gevaarlijke dorpskom, aanmer kelijk ontlast worden. Er bestaat thans ech ter nog niet de minste zekerheid of dit plan zal doorgaan, daar alles nog maar voorbe- reidiagswerk is. LJMUIDEN, 1 Nov. 192Ï VISCHPR1JZEN. Tarbot per K.G. f. 1,500,58; Griet, kist van 50 K.G. f6526Tongen K.G. f.2,85—1,80; Groots Schol pers van 50 K.G. f. 49—47Middelschol per van 50 K.G. f. 45-41; Zetschol p. k. va' K.G. L 49—38; Kleine Schol per j 50 K.G. f. 10Schar per kist van 50 J. f.20—1,60; Koggen per 20 stuks 125- 12; Vleeten per stuk f.51,88; Keters en Poontjes per kist van 50 K.G. f.3i_ Groote Schelvisch per kist van 50 fc f.42—36: Middel Schelvisch per kist van K.G. f»3730; Kleinmiddel Sohelvisch kist van 50 K.G. f. 2916Kleine Sri' viscfc per kist van 50 K.G. f. 146,90; f beljauw per kist van 125 K.G. 173—5 Gullen per kist van 50 K.G. f.25—6; L; gen per stuk f. 2,200,80; Wijting per f van 50 K.G. f. 4,500,80Koolvisch stuk f. 1,330.53; Makreel per kist r 50 K.G. 123—16; v Aangekoman 14 Stoomtrawlers: IJM. 327 met f.1689; IJM. 152 r f.1937; IJM. 134 met 12942; IJ1L i met f.2444; IJM. 324 met f.2700; U 127 met f.2500; LIM. 49 met f.3700;]; 4m. f.2200; IJM. 71 met L1800; LJM. met f.1900; IJM. 253 met 14200; L' 156 met L2700; LJM. 32 met f.3700; Lr 191 met f.2800, besomming. In de visschershaven de logger: K.W. met 29 last pekelharing en in de hark lui ven de loggers K.W. 158 met 462;K. 127 met 647; K.W. 68 met 643; K.W. 1 met 488 en K.W. 149 met 357 kantjes keiharing voor Katwijk. Praairapport van Hi. Ms. „VulcamuT, SO October. Tusschen 52 gr. 31' Nbr.i 52 gr. 36' Nbr. en tusschen 2 gr. 29 en 2 gr. 51' OL K.W. 89 verkend; O 101, 17 last. 31. October. Tusschen 52 gr. 59' en 53 f 11' Nbr. en tusschen 2 gr. 45' en 2 gr. S OL; K.W. 8, 22 last; K.W. 18, 20 last;If 45, 32 last; K.W. 50, 35 last; K.W. 5 15 last. VOOR VRIJDAG 2 NOVEMBER, Hilversum (1071 M.) 12.302.00: Lurl muziek door het Trio Boris Lensky - 6.007.15: Dinermuziek door het Bsa Lensky-Trio. 7.157.45: Schippersle- - 8.05—8.50: Concert door het Omroep-oria Helene Cals, sopraan, G. Hemmes, viool J 8.509.35: Nutsle ing door Dr. N. B. Ta haeff. 9.35: Vervolg Concert. Ida Persber. 10.25: Orkestconcert. Verza programma. Huizen 340.9 M., na 6 uur 1870 M.) 12.30—1.30: KRO. Lunchmuziek door k KRO-Trio. 3.00—4.00' KRO. Voor vrouw, door Mej. Twaalfhoven. - 4.00—5! Gramofoonmuziek NCRV. 5.00—6.1 Concert. Mevr. Zuidberg, Jkvr. Strick Linschoten, sopraan, J. F. v. Zutphen, i gel, piano. 7.007.30: KRO, Paedagop door dr. J. v. Dael. 7.40: VPRO. Gatecli salie. Spr. ds. J. v. Dorp, Aartsvaders (2).i 8.15: VPRO. Debat-avond. Prol. Dr. A. den Ilartog en ds. H. C. v. Wijngaarda Onderwerp debat: Orthodoxie en raoda nisme. Daventry (1600 M.) 10.35: Kerkdienst: 11.20: Gramofoonmuziek. 12.20: Soa tenconcert (cello, piano). 12.50: Org; concert 1-202.20: Orkestconcert. 2.40: Voor de scholen. 3.15: Muziek.- 3.20: Reis-causerie. 3.40: Muziek 3.45: Lezing. 4.00: Muziek. 4.05: Mi ziek voor scholen. 4.50 Orkestconcert.- 5 35: Kinderuurtje. 6.20: Lezing 6.35: Nieuwsber. 6.50: Muziek. 7.8 Schubert's impromptu's (piano). 7? Lezing. 7.35: Muziek- 7.45: LezU 8 05: kamermuziek. M. Busby, sopraan. Pougnet, viool, D. Camerom, cello, H. IM piano. 9.20: Nieuwsber. 9.35: Lerr Helen Keiler. 9.50: Nieuwsber. 9.5 Concert van de Manchester Unity ol Oi fellows in de Queens Hall, H. Williams, h riton, M. Woods, humorist, R. Pitt en I Marks. De Militaire kapel. 11.05—118 Een verrassing. 12.2012.20: Dansffi Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 12 50- 2.10: Orkestconcert. 4.055.05: Orks concert. 8.2011.20: „Marie Magi leine", opera van Massenet Orkest, koor: solisten. Langenbeig (469 M.) 11.30: Mechanise! muziek. 12.251.50: Orkestconcert 3.505.20: Kamermuziek. 7.20: concert Uitz. u. d. St Reinoldi-kerk De-' mund, O. Goebel, bas, A. Schoenmak-: viool, G. Bunk, organist. Kömgswusteihausen (1250 M.) (Zeesen! 11.20—4.20: Lezingen. 4.20—5 20: 0 kestconcert. 5.207.05: Lezingen, - 7.20: Concert, Jac. Tiedtke en PaulGra« 8.20: Lezing. 8.50: Het Brosa-stnfl kwartet Hamhuig (395 M.) 4.05: Erich Mo® leest uit eigen werken voor. 5.20: 0> kestconcert 6.20: Orkestconcert —79 „De Diek", treurspel in 4 acten van Bet: ken. -9.50: Mer-uitzending van buit» landsche stations. Brussel (509 M.) 5.20: Trioconcert 6.50: Trioconcert. 7.20: Gramofoonns- ziek. 8.3510.35: Orkestconcert Opgeheven, wegens gebrek actief Joh. Donkersloot, Nieuw-Vennep. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATE 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE tf S-

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10